To je z tohoto utkání Barclays Premier League vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u online přenosu na shledanou.

Fauly 21:10
Hlavní rozhodčí svým hvizdem ukončil dnešní střetnutí mezi Crystal Palace a Liverpoolem, které překvapivě skončilo výhrou domácích v poměru 3:1!
Hosté vstoupili do utkání výborně a hned po 90 sekundách se dostali do vedení, když se prosadil Lambert. Jeho střela byla první, ale zároveň poslední, kterou Reds v tomto utkání vyslali na Speroniho branku. Liverpool přesto stále držel míč na svých kopačkách, ale výraznější šance si nevypracoval. Domácí za to hrozili z rychlých protiútoků a v 17. minutě se jim podařilo vyrovnat, když se z dorážky trefil Gayle.
Druhá půle probíhala v podobném duchu jako ta první. V 78. minutě však přišel obrat, když po výborné akci Bolasieho skóroval Ledley. Aby toho nebylo málo, hned o 3 minuty později svítilo na tabuli skóre 3:1, když se parádně z přímého kopu prosadil kapitán Palace Jedinak.
Liverpool prohrál v lize již potřetí v řadě a klesl tak na průběžnou 12. příčku, zatímco Crystal Palace díky této výhře poskočilo na 15. pozici.
90+5
90+4
Lambert si opět neporadil zády k brance a Speroni tak rozehraje zřejmě poslední výkop tohoto utkání.
90+3
Mužem zápasu byl oprávněně vyhlášen domácí křídelník Bolasie.
90+2
Po McArthurově přihrávce zakončoval Ledley, jeho slabý pokus levačkou skončil vedle Mignoletovy levé tyče.
90+1
Liverpool má poslední 3 minuty na to, aby s tímto nepříznivým výsledkem ještě něco udělal.
90
Rozhodčí Moss nastavil nad rámec základní hrací doby 4 minuty.
90
Frustrovaný Sterling fauloval McArthura, domácí jsou tak opět u balonu.
89
Speroni předvedl další výborný výběh, po kterém zneškodnil centr Coutinha.
88
Míč si po rohu našel Borini, ale přestřelil.
87
Těsně před Lambertem odhlavičkoval Hangeland míč na roh.
86
Standing ovations pro Bolasieho, který po výborném výkonu odchází z hrací plochy, kde jej nahradil Bannan.
85
Gerrard přestřelil!
84
Hangeland těsně za šestnáctkou fauloval Sterlinga a obdržel žlutou kartu. Dobrá pozice pro Gerrarda.
84
Liverpool drží míč na svých kopačkách, ale přes výborně organizovanou obranu Eagles si nezvládá vypracovat výraznější příležitost.
82
Jedinak vstřelil již čtvrtou branku v této sezoně!
81
Crystal Palace právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, domácí přidávají další branku! Přímý kop si vzal na starosti MILE JEDINAK, který se zachoval jako správný kapitán a krásnou střelou do šibenice dává Palace výhodu dvoubrankového vedení!
81
Škrtel povalil Gayla a daroval tak domácím přímý kop z dobré vzdálenosti.
80
Hosté se dožadovali penalty po údajném faulu na Sterlinga, rozhodčí však zůstává klidný a nechává hru dále plynout.
78
Domácí otáčí vývoj utkání a dostávají se do vedení! Bolasie si nádherně nad hlavou obhodil obránce a poslal výborný pas do pokutového území, kde se nacházel osamocený JOE LEDLEY, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí tak vedou 2:1!
76
Střídat bude i tým Neila Warnocka. Z placu odchází Puncheon a přichází McArthur.
74
Brendan Rodgers vystřídal během krátké doby již podruhé. Ze hry stáhl Allena, kterého na trávníku vyměnil Can.
74
Hosté teď mají velký tlak, domácí se snaží útočit pouze z rychlých protiútoků.
72
Reds poprvé vystřídali. Ze hřiště odešel Lallana, kterého nahradil Borini.
71
Výbornou individuální akci předvedl Coutinho, který poslal míč na Sterlinga, ten kulatý nesmysl přiťukl Manquillovi, jenž se však hodně ukopl a ohrozil z dobré pozice pouze rohový praporek.
70
Hosté předvedli výbornou akci, Allen našel Johnsona, jenž vyslal centr do pokutového území, kde před Lambertem výborně zasáhl Speroni. Konečně dobrá příležitost pro Liverpool.
69
Coutinho si dobře narážel s Lallanou, ale obrana domácích byla pozorná a balon poslala do bezpečí.
67
Chamakh se výborně uvolnil, jeho technickou ránu však obrana hostí zblokovala. Poté se ve vlastních kličkách utopil Bolasie, který tak Liverpoolu míč daroval.
65
Puncheon hledal stříleným centrem na zadní tyč Gayla, ten však na míč nedosáhl. Crystal Palace na pár minut uzamklo Liverpool do jejich obranného pásma.
63
Jedinak podle rozhodčího fauloval uvnitř pokutového území.
62
Chamakh přiťukl míč Jedinakovi, jehož střela byla zblokovaná na roh.
61
Chamakh si výborně pokryl míč, jenže Manquillo jej zastavil nedovoleně. Díky tomuto zákroku vyfasoval pravý obránce Liverpoolu žlutý kartonek.
60
Johnsonův centr po dobrém průniku nenašel nikoho ze spoluhráčů.
59
Kapitán hostí Steven Gerrard hledal dlouhým pasem za obranu Lamberta, před ním však výborně zasáhl Dann, který míč odhlavičkoval až k Speronimu.
57
Gerrard se opět pokusil vystřelit z voleje, ale ani tentokrát mu rána nesedla tak, jak si představoval.
56
Po rohu Gerrarda se k odraženému míči dostal Škrtel, ale levačkou i s přispěním Lamberta branku netrefil.
55
Sterling vybojoval pro hosty roh.
53
Martin Škrtel obdržel již čtvrtou žlutou kartu v této sezoně.
53
Škrtel na půlce hřiště loktem zasáhl Chamakha a zaslouženě vidí první žlutou kartu tohoto střetnutí.
51
S Dannovou hlavičkou po přímém kopu neměl Mignolet žádný problém.
50
Hráči Crystalu Palace zatím okamžitě dostupují své protihráče, díky čemuž vybojovávají mnoho míčů. Liverpool si zatím s tímto neví rady.
49
Gerrard se pokusil branku ohrozit přímo, ale nepovedlo se.
48
Kelly nedovoleně zastavil Sterlinga a dal tak příležitost Gerrardovi k přímému kopu ze slušné vzdálenosti.
46
Manquillo má i ze začátku druhého poločasu velké problémy s hlídáním Bolasieho, po jeho centru nakonec akce skončila, protože se Gayle dostal do ofsajdu.
46
Obě mužstva jsou již seřazena na trávníku. Druhý poločas může začít.

Fauly 10 – 5
První poločas mezi Crystal Palace a Liverpoolem je u konce. Hosté vstoupili do utkání výborně a hned po 90 sekundách se prosadili, když se trefil Rickie Lambert. Od té doby však Liverpool nepředvedl téměř nic a domácí po dobrém výkonu vyrovnali, když se z dorážky po Bolasieho tyči prosadil Dwight Gayle. Oba celky tak do šaten odešly za nerozhodného stavu 1:1.
45+2
45+2
Puncheon našel krásnou nahrávkou Bolasieho, ten přetlačil Manquilla a vystřelil. Bohužel pro domácí skončil tento pokus nad Mignoletovou svatyni.
45
Levý obránce Ward se odhodlal ke střele, ale Mignolet tento pokus s přehledem ukryl do svých rukavic.
44
Johnson se dostal do autu a vhazovat tak budou Eagles.
42
Crystal Palace předvedlo po přímém kopu Liverpoolu rychlý protiútok, který táhl dnes výborně hrající Bolasie. Ten si narazil s Gaylem, ale střelu mu zblokoval jeden z obránců hostí. Následuje roh.
41
Coutinho byl nedovoleně zastaven Puncheonem, the Reds tak mají příležitost přímého kopu z velice nadějné pozice.
40
Po faulu Kellyho jsou u míče hosté.
38
Allen přiťukl míč Gerrardovi, jeho tvrdá rána z voleje však mířila nad Speroniho branku.
36
Zraněného Delaneyho nahradil Brede Hangeland.
35
Stoper domácích Delaney kulhá a zdá se, že nebude moci pokračovat ve hře. Na střídačce se tak začal převlékat Hangeland.
34
Allen vyslal za obranu výborný křižný pas, ale Lambert nedokázal hlavou usměrnit míč do branky.
33
Lallana se po dobré kombinaci ocitl v ofsajdu.
32
Liverpool si kromě rychlé branky nevytvořil vůbec nic a domácí jsou tak mnohem lepším týmem.
30
Bolasie se dostal k odraženému míči a vystřelil, jeho tvrdou ránu musel Mignolet vyrazit na roh!
29
Manquillo předvedl dobrý obranný zákrok, kdy o míč připravil Bolasieho. Odkopávat od branky tak může Mignolet.
28
Na výborný přímý kop Gerrarda si naskočil Lambert, ale hlavou branku netrefil.
28
Lallana byl faulován Wardem, hosté tak mají příležitost standardní situace, kterou si na starosti vzal kdo jiný než Gerrard.
26
Sterling hledal pěkným lobem Lamberta, ten však na míč nedosáhl tak jak potřeboval. Speroni tak založil další akci domácích.
25
Lambert byl po faulu na Bolasieho pouze pokárán hlavním rozhodčím.
24
Mladý útočník domácích Dwight Gayle vstřelil ve třech posledních zápasech proti Liverpoolu čtyři branky.
22
Johnson zahrál rukou, a tak byla akce hostí správně zastavena.
21
Gayle se ocitl za obranou hostí, ale nakonec mu bylo odpískáno postavení mimo hru.
21
Liverpool má menší problémy s rozehrávkou, tentokrát si nerozuměl Lovren s Johnsonem.
20
Lambert byl nachytán v ofsajdu. Opakované záběry však dokazují, že o postavení mimo hru v žádném případě nešlo.
20
Domácí jsou v posledních minutách aktivnějším týmem a nedávají hostům moc prostoru.
17
Domácí vyrovnávají! Jedinak vybojoval míč a posunul jej na Bolasieho. Tento záložník předvedl tvrdou ránu, která skončila pouze na tyči, k dorážce se však okamžitě dostal DWIGHT GAYLE a pohotově uklidil míč do Mignoletovy svatyně.
15
V úvodních 15 minutách je držení míče 40% – 60% ve prospěch žlutých.
14
Sterling si zabíhal za obranu domácích, ale nakonec mu byl odpískán faul na Danna.
12
Speroni musel vyběhnout a zasáhnout před rychlonohým Sterlingem.
12
Po faulu Bolasieho se k míči dostanou hosté z Liverpoolu.
11
Puncheon dobře uvolnil Kellyho, ten si míč navedl na levou nohu a z poměrně velké vzdálenosti vystřelil. Pokus tohoto bývalého hráče Liverpoolu však skončil úplně vedle.
10
Joe Allen si z jednoho souboje odnesl krvavý šrám na hlavě a je ošetřován za postranní čarou.
9
Crystal Palace drží míč na svých kopačkách a snaží se kombinovat, hosté totiž zatím příliš nepresují.
6
Hosté se úspěšně ubránili tlaku, který si domácí vytvořili po rohovém kopu.
5
Rychlý křídelník domácích Bolasie vybojoval první rohový kop tohoto zápasu.
3
Gayle se dostal nadvakrát do šance, oba jeho pokusy však byly zblokovány obranou Reds.
2
Liverpool právě vstřelil branku!
Hosté vstoupili do tohoto zápasu nejlépe jak mohli! Adam Lallana vyslal svou levačkou krásný pas za obranu, kde si míč výborně zpracoval RICKIE LAMBERT, který chladnokrevně překonal Speroniho. Rychlý gól posílá hosty do vedení 1:0.
1
Vše je připraveno k výkopu. Crystal Palace začne první poločas zleva doprava.
Oba celky již vchází na připravenou hrací plochu Selhurst Parku. Domácí dnes nastoupí ve svých klasických modro-červených dresech, zatímco hosté oblékli svou venkovní žlutou kombinaci.

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Dann, Delaney, Ward – Ledley, Jedinak (C) – Bolasie, Chamakh, Puncheon – Gayle.
Náhradníci: Hennessey – Hangeland, Zaha, Bannan, McArthur, Campbell, Johnson.

Liverpool FC: Mignolet – Manquillo, Škrtel, Lovren, Johnson – Gerrard (C), Allen – Sterling, Coutinho, Lallana – Lambert.
Náhradníci: Jones – K. Touré, A. Moreno, Lucas Leiva, Can, Borini, Marković.

Rozhodčí: J. Moss – S. Long, R. West.
Vzájemné zápasy

Liverpool zřejmě nevzpomíná nejlépe na svůj poslední výlet do Selhurst Parku v rámci 37. kola. The Reds totiž do posledních kol bojovali o titul a díky tomuto utkání zbytečně ztratili dva důležité body, přestože ještě v 79. minutě vedli 3:0. Crystal Palace však dokázalo během desíti minut vyrovnat a vybojovat tak bod za remízu 3:3.

37. kolo
Crystal Palace – Liverpool 3:3 (79. Delaney, 81. a 88. Gayle – 18. Allen, 53. Delaney (vla.), 55. Suárez)
Liverpool

Hostům se v této sezoně vůbec nedaří navázat na úspěch z předešlého ročníku, kdy si díky druhému místu vybojovali přímý postup do Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Brendana Rodgerse v 11 kolech vybojovali pouze 14 bodů za 4 výhry a 2 remízy. The Reds mají na svém kontě již 5 proher, čímž skoro vyrovnali počet proher za celou loňskou sezonu, kdy jich měli na kontě 6.
Liverpoolu bude chybět zejména anglický útočník Daniel Sturridge, jenž se opět zranil a chybět bude pravděpodobně až do Nového roku.

Crystal Palace

Domácí nezažívají vůbec dobrou sezonu. V úvodních 11 zápasech nasbírali pouze 9 bodů za 2 výhry a 3 remízy, ze zbylých 6 utkání odešli poraženi. Eagles nedokázali zvítězit již pět utkání v řadě, díky čemuž spadli na průběžnou předposlední příčku ligové tabulky.
Do utkání nezasáhne Kevin Doyle, který má problémy s tříslem.
Podle trenéra Neila Warnocka musí jeho svěřenci předvést hlavně dobrou defenzivní práci, podobně jako v minulém kole na Old Trafford.

Hull City – Crystal Palace 2:0
Crystal Palace – Chelsea 1:2
WBA – Crystal Palace 2:2
Crystal Palace – Sunderland 1:3
Manchester United – Crystal Palace 1:0

Hlavním rozhodčím tohoto utkání je Jonathan Moss, kterému budou na čarách asistovat Simon Long a Richard West. Pozici čtvrtého sudího zaujme Kevin Friend.
Pěkné nedělní odpoledne. Vítejte u pokračování 12. kola nejprestižnější a nejzajímavější fotbalové soutěže na světě – Premier League. V tomto přenosu se zaměříme na utkání mezi Crystal Palace a Liverpoolem. Komentovaným přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.