SESTŘIH Premier League: Sunderland - Liverpool 0:1

Liverpool si veze z větrného Sunderlandu tři body. O jedinou branku utkání se už v 8. minutě postaral Lazar Markovič. Reds mohli ještě před přestávkou přidat několik dalších gólů, ale Costela Pantilimona už ve zbytku zápasu nedokázali ani jednou pokořit. Black Cats navíc v 49. minutě přišli o Liama Bridcutta, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě, a tak dohrávali domácí více než čtyřicet minut o deseti.
90+4
90+3
U jedné z posledních šancí Black Cats byl i gólman Pantilimon, který vyběhl na rohový kop. K hlavičce se ovšem nedostal.
90+1
Mandron se krátce po příchodu na hrací plochu uvedl hlavičkou, kterou z nitra šestnáctky poslal nad Mignoletovu svatyni.
90
Craig Pawson přidává tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Coutinho střílel z pravé strany, ale jeho rána se až k Pantilimonovi nedostala. Byla zblokována.
88
Domácí se ještě snaží Reds přitlačit, jenže svěřenci Brendana Rodgerse nedávají Sunderlandu prostor, ani čas.
86
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Adam Johnson, přichází Mikael Mandron.
86
Balotelli se po průniku Cana dostal až do šestnáctky, kde jej ovšem odstavil Brown.
84
Tentokrát se Balotelli neskácel k zemi bez cizího zavinění, Brown jej stáhl rukama.
83
Balotelli mohl sprintovat osamocený na Pantilimona, jenže při zpracování podklouzl. Po posměchu ze strany domácích příznivců útočí Černé kočky.
82
Henderson po faulu O'Shea střílel z přímého kopu zpoza pokutového území nad Pantilimonovu bránu.
80
Markovič po pravé straně nepřešel přes Browna a Johnsona. Sunderland má balon ve své moci.
78
Moreno centroval z levého křídelního prostoru na Balotelliho, který v záklonu neusměrnil míč mezi tři tyče.
77
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Emanuele Giaccherini, přichází Will Buckley.
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Connor Wickham, přichází Danny Graham.
77
76
Gus Poyet chystá první změnu, do hry se připravuje Graham, který by měl posílit ofenzivní řady Black Cats.
75
O'Shea se po rohovém kopu ocitl před Mignoletem, jenže nedokázal míč posunout za jeho záda. Belgický gólman ukryl balon ve své náruči.
74
Balotelli nedosáhl na Markovičův centr z pravé strany, ani Moreno pak nedokázal protlačit míč na Pantilimona.
71
Brankář Sunderlandu byl v permanenci i nyní, když jej z velkého vápna otestoval Coutinho.
71
Balotelli si pohrál s Brownem a prošel do šestnáctky, odkud z úhlu vyzkoušel Pantilimonovu pozornost.
70
Balotelli to chtěl z velké vzdálenosti zkusit přímo na Pantilimona, jenže nadvakrát trefil pouze zeď.
69
Gómez na vlastní polovině nedovoleně zastavil Markoviče. Reds budou rozehrávat.
67
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Fabio Borini, přichází Mario Balotelli.
67
Liverpool nedokázal využít přečíslení. Henderson předložil balon Coutinhovi, jenž za hranicí velkého vápna střílel vedle.
65
Coutinho šikovně uvolnil Morena, který si ovšem ještě musel přesunout míč na levou nohu. Z hranice šestnáctky pak pálil už jen do protihráčů.
64
Lovren se dostal do zakončení hlavou, nemířil ovšem přesně. Balon skončil mimo Pantilimonovu svatyni.
63
Van Aanholt před Canem zahrál jenom na rohový kop, který rozehraje Coutinho.
61
Mignolet si ovšem na centru od rohového praporku smlsnul. Reds se bez potíží ubránili.
61
Wickham se dostal k praporku, kde po souboji se Škrtelem vybojoval rohový kop.
60
Johnson na útočné polovině zápasnickým chvatem seslal k zemi Morena. Mignolet rozehrává.
59
Domácí volali po Coutinhově vyloučení, když brazilský středopolař opět zůstal stát před rozehrávkou u míče. Jednu žlutou kartu už za tento prohřešek dnes obdržel.
58
Coutinho na polovině hrací plochy fauloval Larssona. Sunderland bude rozehrávat.
57
Liverpool přebral iniciativu a domácí se v deseti lidech stahují na vlastní polovinu.
55
Pawson jako by chtěl kompenzovat vyloučení Bridcutta a loví další kartu. Za nedovolený zákrok ji viděl Lovren.
54
Henderson na útočné polovině stáhl Johnsona a je dalším potrestaným hráčem.
53
Z nařízeného rohového kopu, kam poslal Škrtel balon před Van Aanholtem, domácí nic nevytěžili.
52
I za Mignoletem se otřáslo břevno! Johnson napřáhl z velké vzdálenosti a překvapil Mignoleta, jemuž pak v obranné práci pomohl ještě Škrtel.
50
Nakolik měly Černé kočky v úvodní polovině štěstí, hned na začátku druhého poločasu se jim to vrátilo. Čtyřicet minut budou hrát v početním oslabení.
49
Can prošel podél pravé postranní čáry, kde jej v rozporu s pravidly zastavil Bridcutt. A jelikož vidí druhou žlutou kartu, v dnešním utkání dohrál.
46
Markovič se hned v úvodu druhého poločasu prezentoval dalším pokusem, když po rohu střílel zpoza šestnáctky mimo.
46
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Steven Gerrard, přichází Dejan Lovren.
46
Sunderland stále žije. Po úvodním dějství, v němž mohl inkasovat klidně pět branek, obdržel jen jednu – a to z kopačky Lazara Markoviče v 8. minutě. Liverpool měl řadu nadějných šancí, jenže žádnou z nich nedokázal přetavit v gól, když Lazar Markovič a Jordan Henderson orazítkovali brankovou konstrukci. Další příležitosti pak zahodili Steven Gerrard s Fabiem Borinim. Black Cats se dosud do žádné výraznější šance nedostali.

45
Gus Poyet už se chystá na poločasový proslov, ale ještě bude muset počkat dvě minuty, které přidává Craig Pawson k úvodním pětačtyřiceti.
44
Další velká příležitost! Can z vlastní poloviny našel krásnou přihrávkou Boriniho, který dokázal obejít i Pantilimona, ale z úhlu už nemířil mezi tři tyče.
43
Domácí poslední ataky Liverpoolu dost ochladily. Černé kočky se opět stáhly na svou polovinu a drápky prakticky nevystrkují.
41
Pět minut před pauzou to mohlo být klidně 4:0 pro Reds. Sunderland měl v uplynulých minutách kopu štěstí, když svěřenci Brendana Rodgerse dvakrát napálili tyč a Gerrard trefil boční síť.
39
Liverpool nepolevuje. Pantilimon musel být znovu v pozoru, když z nitra šestnáctky střílel Gerrard k tyči. Bývalý gólman Citizens si připsal úspěšný zákrok.
38
Další střelecký pokus vyslal z velkého vápna Gerrard, jeho projektil z úhlu ale rozvlnil pouze boční síť.
37
Za Pantilimonem opět zazněla konstrukce! Henderson si na hranici pokutového území zpracoval dlouhý pas a z otočky trefil levou tyč Pantilimonovy brány.
36
Coutinho si na žádost Guse Poyeta a jeho svěřenců nakonec vykoledoval kartu za nesportovní chování.
35
Dalším karetním hříšníkem je po zákroku na Gerrarda Bridcutt.
34
Mignolet musel ven ze své brány, aby vyboxoval míč před Brownem do bezpečné vzdálenosti.
33
Po Johnsonově zblokovaném centru bude následovat rohový kop Poyetova celku.
32
Black Cats opět přitlačili a hosté měli plné ruce práce, aby je udrželi mimo své pokutové území. Akce skončila nepřesnou rozehrávkou Sunderlandu.
29
Markovič z hranice šestnáctky orazítkoval břevno akrobatickou sřelou z voleje!
29
Gerrard to z úhlu zkusil přímo na bránu, Pantilimon byl ovšem připravený. Následuje roh Reds.
28
Moreno si chtěl pohrát s Verginim, jenž proti němu vyrukoval s ostrými lokty. Vidí za to žlutou kartu.
27
Larsson zahnal Wickhama, který už nezastihl balon na hrací ploše. Sakho jej pohlídal, a tak bude Mignolet vykopávat od vlastní svatyně.
24
Sunderland se chystal po rohovém kopu do protiútoku, celou akci ovšem zastavil Lucas.
23
Gerrard to zkusil zpoza pokutového území, ale jeho přízemní střela letěla mimo tři tyče.
22
Domácí se hnali do ofenzivy, jenže jejich akci zastavil zatím bezchybný Škrtel, který obral Wickhama.
20
Black Cats si zkomplikovali situaci před vlastní svatyní, Pantilimon sotva stihl zakopnout balon před dotírajícím protihráčem do zámezí.
18
Coutinho další skvělou přihrávkou vyzval Boriniho, jehož ale z ideální střelecké pozice vytlačil Brown.
17
Borini vidí za nešetrný zákrok na Giaccheriniho žlutou kartu.
17
Nebezpečí pokračovalo, avšak Sunderland nedokázal Mignoleta ohrozit.
17
Larssonův centr od rohového praporku putoval až na zadní tyč na Johnsona, jehož zpětný pas do šestnáctky odhlavičkoval Lucas.
15
Borini na útočné polovině dohrál Gómeze, žlutou kartu ale zatím rozhodčí Pawson ze své kapsy neloví.
14
Další faul, tentokrát na Johnsona. Domácí zůstávají u míče a chystají se do útoku.
13
Larsson to z velké dálky zkusil přímo na bránu, jenže Mignoleta svou slabou střelou nepřekvapil.
12
Gerrard na vlastní polovině nedovoleně zastavil Bridcutta. Černé kočky budou rozehrávat přímý kop.
11
Sunderland to zkoušel po levém křídle, jenže vracející se Henderson získal míč zpět pro Reds.
8
Liverpool právě vstřelil branku!
LAZAR MARKOVIČ přebral balon na polovině hrací plochy, po přiklepnutí Stevena Gerrarda a Fabia Boriniho se dostal až před Costela Pantilimona a z těsné blízkosti dokázal i přes Patricka van Aanholta protlačit míč za brankářova záda.
7
Karta se obrátila, kolem půlící čáry teď kombinují svěřenci Guse Poyeta.
6
Až Can se dostal kupředu, Markovič však po jeho přihrávce nedokázal z křídla odcentrovat.
5
Reds se zatím na dostřel Pantilimonovy svatyně nedostávají, domácí je drží daleko od své brány.
4
Liverpool začíná diktovat tempo. Černé kočky jsou zformované na vlastní půlce a vyčkávají.
3
Coutinho nádhernou kolmicí za obranu uvolnil Markoviče, jehož Brown na hranici vápna srazil k zemi. Sudí Pawson se nad zákrokem nepozastavil, pokračuje se ve hře.
2
Sunderland čeká na vítězství proti klubu z Anfield Road od března roku 2012, tedy téměř tři roky.
1
Domácí podnikli první útočný výpad, když se v šestnáctce Reds ocitl Wickham. Ke střele se ovšem nedostal.
1
Wickham s Gómezem se postarali o úvodní rozehrávku, duel mezi Černými kočkami a Liverpoolem započal.
1
Kapitáni John O'Shea a Steven Gerrard přivedli své spoluhráče z útrob Stadium of Light na trávník. Hlavní arbitr Craig Pawson za několik okamžiků zahájí úvodní bitvu 21. kola Premier League.

Sunderland AFC: Pantilimon – Vergini, O'Shea, Brown, van Aanholt – Bridcutt – Giaccherini, Larsson, Gómez, Johnson – Wickham.
Náhradníci: Mannone – Jones, Álvarez, Buckley, Agnew, Graham, Mandron.

Liverpool FC: Mignolet – Can, Škrtel, Sakho – Henderson, Gerrard (C), Lucas Leiva, A. Moreno – Coutinho, Borini, Marković.
Náhradníci: Ward – Enrique, Lovren, Manquillo, Rossiter, Lambert, Balotelli.

Rozhodčí: Craig Pawson – Darren Cann, John Brooks.
Pro brankáře Reds Simona Mignoleta, středopolaře Jordana Hendersona, útočníka Fabia Boriniho a obránce Josého Enriqueho bude mít souboj v Sunderlandu zvláštní příchuť. První dva jmenovaní přestoupili do Liverpoolu právě z týmu Černých koček, Borini na Stadium of Light hostoval a Enrique dříve hrál v týmu největšího rivala Black Cats Newcastlu.
Liverpoolu dnes budou chybět zranění Brad Jones, Glen Johnson, Jon Flanagan, Joe Allen, Adam Lallana, Suso a Daniel Sturridge. Kolo Touré odcestoval na Africký pohár národů a Raheem Sterling dostal od manažera Brendana Rodgerse volno.
LIVERPOOL

I Reds mají v aktuální sezoně své místo mezi rekordmany. Jsou jedním z 92 ligových celků, které si letos z venkovního prostředí nepřivezly ani jednu remízu. V posledních osmi ligových střetnutích poznal Liverpool jen jednou přemožitele, když padl na půdě Manchesteru United. Porážka 0:3 na Old Trafford byla jedním ze čtyř duelů, v nichž Reds venku inkasovali tři góly. Jen Burnley a QPR mají vyšší průměr obdržených branek na půdě soupeře.
Kouč Gus Poyet nebude mít pro souboj s Reds k dispozici Anthonyho Réveillerea, Leeho Cattermolea a Jacka Rodwella. Všichni ostatní by měli být k dispozici.
SUNDERLAND

Deset zápasů, jedna výhra, šest remíz a tři porážky. Taková je v letošním ročníku Premier League domácí bilance Black Cats. Výběr Guse Poyeta nasbíral před vlastním publikem po Charltonu a Yorku nejvyšší počet remíz v rámci čtyř nejvyšších anglických ligových soutěží. Z předchozích deseti kol si Sunderland odnesl jediné vítězství, a to na půdě úhlavního rivala Newcastlu. Před měsícem si přivezl bezbrankovou remízu právě z Liverpoolu.
Nejsledovanější fotbalová soutěž planety Premier League pokračuje svým 21. kolem. Dnes jej ve 13:45 roztočí Černé kočky ze Sunderlandu, které na Stadium of Light přivítají Liverpool.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.