SESTŘIH Premier League: Tottenham - Chelsea 5:3

To je z dnešního utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 3:12.
Rohy: 5:3. Fauly: 14:10.
Utkání sledovalo 35 903 diváků.
Zápas je u konce a my se rozhodně nenudili. Domácí tým udržel své dvoubrankové vedení, ale ze stavu 3:1 se nám to posunulo na konečných 5:3. Když v 52. minutě zvýšil na 4:1 Kane, vypadalo vše jasně, jenže v 61. minutě snížil Hazard a dal Chelsea naději. Ta zhasla v 78. minutě, to na 5:2 upravil Chadli. Na zisku tří bodů pro Hotspur už nezměnila ani trefa Terryho z 87. minuty. Byl to strhující zápas a perfektní zakončení 20. kola Premier League!
90+6
90+6
Ještě jedna střela z velké dálky, Hazard ale branku netrefil.
90+5
Costa byl velice dobře přikrytý a k obloučku za obranu se nedostal.
90+4
Domácí samozřejmě rozehráli nakrátko, aby ušetřili čas a budou v tom moci pokračovat po autovém vhazování.
90+3
Chadli drží míč na levé straně u rohového praporku a také vybojoval standardku.
90+2
Centr do pokutového území Tottenhamu se stal kořistí domácích, ti okamžitě poslali míč daleko od branky.
90
Bude se nastavovat pět minut!
90
Domácí drží míč na svých kopačkách, rádi by už zápas dohráli v naprostém poklidu.
88
Chelsea už nemá mnoho času a tak musí pálit ze všech pozic, tak jako nyní Costa. Lloris si jeho ránu z pravého křídla vychutnal.
87
Žlutou kartu si prohlédl domácí Harry Kane.
87
Chelsea právě vstřelila branku!
Tak ještě snížení. Hazard zleva nacentroval po zemi, Ivanović ještě posunul na volného JOHNA TERRYHO a ten už musel jediné, trefit zblízka odkrytou branku.
85
Další útok Chelsea. Hazard uvnitř vápna přiklepl na Salaha, tomu to ale na levačku příliš nesedlo a Lloris si hravě poradil.
84
Po levém křídle unikl svému obránci Ramires, po zemi vyslal utěšenou ránu a Lloris si určitě oddechl, když jeho pokus skončil o centimetry mimo!
82
Cesc Fàbregas teď přehnal svůj důraz a docela tvrdé poslal k zemi domácího Vertonghena. Zaslouženě pak za faul spatřil žlutou kartu.
81
Fàbregasův centr v naprosté pohodě odvrátil Davies.
80
Rohový kop Chelsea zahajuje poslední desetiminutovku utkání.
79
Domácí publikum je maximálně spokojené a skandovaně si žádá šestý gól.
78
Tottenham právě vstřelil branku!
Střelecká přehlídka pokračuje, Tottenham opět vede o tři branky! Hostující obrana hořela jako papír, do volného prostoru si naběhl NACER CHADLI a křížnou ranou rozvlnil síť za Courtoisem. Ten tento pocit zažil dnes už popáté.
76
Domácí tým vystřídal, Dannyho Rose nahradil Benjamin Davies.
75
Moc nescházelo a už to bylo pouze o jednu branku. Míč doputoval na pravou stranu na Azpilicuetu, ten mířil na vzdálenější tyč, ale Lloris vytáhl skvělý zákrok a vyrazil na roh!
73
Přímý kop byl sražen zdí, po pokračování v náporu přišel roh. Jenže ani ten nepřinesl ohrožení Llorisovy branky.
72
Před rozehráním přímého kopu přichází střídání Chelsea, Willian jde dolů, místo něj bude hrát Mohamed Salah.
72
Paulinho dostal žlutou kartu za faul před vápnem.
72
Matićův centr na Hazarda odvrátil Fazio. Hosté jsou ale stále u míče.
71
Z levé strany vystřelil Chadli, jeho ráně ale chyběla razance. Tohle bylo pro Courtoise jednoduché.
69
Hazard skončil po běžeckém souboji na zemi, dle Mourinha po nedovoleném zákroku, pokračuje se však ve hře. Svůj názor na věc teď dává pěkně od plic najevo čtvrtému sudímu.
69
Centr z levé strany skončil u Eriksena, jeho střela byla zblokována.
68
Stadionem to jen zahučelo, když se do vápna vřítil Kane, udělal kličku i Courtoisovi, jenže z úhlu nedokázal usměrnit míč do branky.
66
Domácí vystřídali, Andros Townsend má dnes odehráno, místo něj nastoupil Paulinho.
66
Žlutá karta pro domácího Nabila Bentaleba za faul na Williana.
64
Matić těsně před vápnem hledal Costu, nepřesná přihrávka však akci Chelsea zhatila.
63
Hazard neprošel přes Walkera, domácí budou vhazovat.
62
Najednou se hosté probudili, i další akce byla nebezpečná. Hazard čekal na přiklepnutí Azpilicuety, obrana Tottenhamu nakonec zvládla odkopnout.
61
Je sníženo a je tu možné drama. Chelsea se ve třech dostala do rychlého brejku, EDEN HAZARD si vyměnil míč s Fàbregasem a střelou z první uklidil míč k tyči – 4:2.
59
A nejde to ani střelecky. Po příhře na levou stranu vypálil vysoko nad...
59
Dnes se mu ale vůbec nedaří, centr odvrátil první obránce...
58
Přímý kop pro Chelsea, Fàbregas si chystá míč na rozehrávku.
57
Další těsný souboj, nyní na druhé straně. Ivanović si pomohl faulem proti Roseovi.
56
Kane se nyní pokoušel proniknout do pokutového území po levé straně, souboj s Cahillem byl ale z jeho strany vyhodnocen jako nedovolený.
54
Chelsea je absolutně na dně, hráčům dělají problémy i jednoduché přihrávky.
52
Tohle je už pro Chelsea debakl! HARRY KANE se na levé straně elegantně uvolnil přes Matiće a křížnou ranou zamířil mimo Courtoisův dosah!
51
Po Ramiresově přiklepnutí pálil z 18 metrů Hazard, jeho dělovka ale přelétla Llorisovo břevno.
51
Na straně Chelsea se začíná rozcvičovat Didier Drogba, uvidíme, kdy půjde do hry.
49
Eriksen si to neohroženě namířil středem do vápna, tam si ale přišlápl míč a upadl.
48
Chadliho centr přes Ivanoviće prolétl na druhou stranu, aniž by jej kdokoliv zasáhl.
47
Na Costův centr z levého křídla si naskakoval Willian, kvůli obráncům se ale k míči nakonec nedostal.
46
Chelsea udělala do druhého poločasu jednu změnu, Oscara nahradil Ramires.

Fauly: 4:5
Máme za sebou první půli a domácí tým může být maximálně spokojen. Do kabin si totiž nese vedení 3:1. Zápas přitom nezačal pro Tottenham nejlépe, neboť v 18. minutě otevřel skóre Costa. Pak se ale vše otočilo a když ve 30. minutě srovnal Kane, dostali se domácí do ráže, což dokázali v úplném závěru. ve 44. minutě dokonal obrat Rose a v nastaveném čase proměnil penaltu Townsend. Chelsea bude mít po pauze velkou honičku, pokud chce pomýšlet na body.
45+4
45+4
K pokutovému kopu se postavil ANDROS TOWNSEND a i když mu Courtois vystihl směr střely, skončil míč u tyče – 3:1!
45+3
Penalta pro Tottenham! Cahill srazil pronikajícího Kanea a nedal sudímu jinou možnost.
45+2
Rose je již v pořádku a my můžeme pokračovat.
45+1
Probíhá Roseovo ošetření, který byl při dorážce tvrdě atakován Cahillem.
45
Nastavovat se budou dvě minuty.
44
Domácí otáčí ještě před odchodem do kabin skóre! Eriksen vysunoval Chadliho, ten sice překonal vyběhnutého Courtoise, jenže trefil pouze tyč. K němu pak měl nejblíže DANNY ROSE a pohodlně jej vrátil do branky!
42
Za obranu Chelsea se dostal Chadli, dokonce z levé strany i zakončil, vše ovšem zbytečně – byl v ofsajdovém postavení.
41
Blíží se nám konec zajímavé první půle. Míč je u Llorise, ten si vybírá, komu rozehraje.
39
Willianova střela byla sražena vysoko do vzduchu, na míč si poté nabíhal Hazard, jenže hlavičkoval zády k brance a branku vůbec netrefil.
37
Ivanović si sice hezky narazil s Costou, jenže při pokusu o zakončení byl odzbrojen Rosem a jeho perfektním skluzem.
36
Fàbregasovi dnes centry a pasy moc nejdou. Nyní hledal Hazarda, jenže ani teď nezvolil optimální razanci.
34
Eriksenův centr na bližší tyč byl sice odvrácen, o pokračování akce se však ještě pokusil Kane. Jeho snaha byla přerušena hvizdem sudího, Kane se dopustil útočného faulu.
34
Ivanović srazil Roseův centr, je tu roh pro Tottenham.
33
Matić poslal dopředu prudkou přihrávku, Costa na ni ale nemohl, byl v ofsajdu a na Oscara byla příliš dlouhá.
32
Domácí jsou po vyrovnání na koni, dopředu je žene zaplněný stadion.
30
Je srovnáno a postaral se o to vrchní kanonýr Tottenhamu! Z levé strany na střed si neohroženě seběhl HARRY KANE a ze střední vzdálenosti zamířil přesně k tyči. Courtois neměl žádnou šanci!
29
Townsendův centr z pravého křídla odhlavičkoval Ivanović.
28
Hazard sice obešel Rose, ale Chadli jej zvládl vykolejit a míč skončil v zámezí. Rozehrává Lloris.
27
Tvrdý Vertonghenův zákrok na Hazarda, toho kolíky na nártu musely hodně bolet.
27
Oscar se snažil prostrčit na Hazarda, na hranici pokutového území však bylo hodně přeplněno.
26
Tottenham na útočném výletu, Townsendův centr se stal lehkou kořistí gólmana Courtoise.
24
Oscar v zakončení. Měl to po Costově přihrávce trochu na dlouhou nohu, jeho pokus skončil těsně mimo.
24
Hosté reklamovali po Costově průniku a přihrávce ruku v pokutovém území, rozhodčí Dowd ale zůstal v klidu a nechal pokračovat ve hře.
23
Walker centr odhlavičkoval, ale pouze k Willianovi, ten se snaží vrátit míč do ohně.
22
Přímý kop pro hosty, uvidíme centr z levé strany.
22
Fàbregasova dlouhá přihrávka na Hazarda skončila v autu, tohle nebyl povedený pas.
20
Nyní mu ale klička nevyšla, Walker jej dokázal obelstít a míč mu vzít.
20
Hosté jsou opět u míče a Costa proniká do pokutového území.
18
Hosté jdou zničehonic do vedení. Hazard svou střelou z pravé strany trefil tyč, míč se odrazil k Oscarovi, který jej vrátil na malé vápno a DIEGO COSTA zakončoval z asi jednoho metru!
18
Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil Courtois a míč lapil.
17
Rohový kop pro domácí, ti jsou momentálně jasně lepším týmem.
16
Domácí publikum aplauduje akci svého týmu, Kane nacentroval na Chadliho, ten vystřihl nůžky, Courtois ale zvládl jít na zem a vyrazit!
15
Fàbregasův pokus o průnik zastavil čistým odebráním míče Vertonghen.
14
Ryan Mason nemůže bohužel pokračovat, místo něj nastupuje Moussa Dembélé.
13
Chadli pronikal po levé straně, obehrál Matiće, ale pak si dal míč daleko od nohy. Courtois pak udržel míč na hrací ploše, dopředu jde Chelsea.
11
Domácí Mason má zdravotní problémy s kotníkem a míří na lavičku. Uvidíme, zda bude muset střídat, nebo zda se vrátí po ošetření.
10
Myšlenku měl dobrou, hledal Costu, opět to ale nebylo z těch přesných pasů...
9
Chybná rozehrávka Tottenhamu, Hazard obrací směr hry k Llorisovi.
8
Bojuje se ve středu hřiště, zatím čekáme na první opravdu vážný okamžik.
7
Pas Fàbregase na nabíhajícího Costu byl trochu prudší, španělský útočník na něj tak nedosáhl.
6
Faul Williana, domácí mohou opět vyrazit kupředu, volí postupný přechod.
5
Rozhodčí Dowd uklidňuje situaci a my už můžeme zase pokračovat.
4
Z dálky to zkusil Chadli, jenže jeho tvrdá rána šla doprostřed branky, kde si vše pohlídal Courtois.
3
Ne, úvodní standardka, úspěch nepřinesla.
3
Na druhé straně se odehraje rohový kop. Ten si vezme na starost Eriksen.
2
Costův centr z levé strany skončil u Llorise, ten za potlesku publika rozehrává.
1
Výkop obstarali hráči Chelsea.
1

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Fazio, Vertonghen, Rose – Bentaleb, Mason – Townsend, Eriksen, Chadli – Kane.
Náhradníci: Vorm – Chiricheş, Davies, Paulinho, Dembélé, Stambouli, Soldado.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Willian, Oscar, E. Hazard – D. Costa.
Náhradníci: Čech – K. Zouma, Ramires, Mikel, Salah, Drogba, Rémy.

Rozhodčí: Philip Dowd – Stephen Child, Michael Mullarkey.
Všechno je nachystáno k výkopu, můžeme začít!
Utkání na White Hart Lane má výkop naplánovaný na 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u tohoto šlágru s námi. Jste zváni.

Řízením tohoto utkání byl pověřen Philip Dowd, kterému budou na pomezí asistovat Stephen Child a Michael Mullarkey.
Poslední vzájemný duel

První zápas v této sezóně se odehrál na začátku prosince roku 2014 a na Stamford Bridge dominovala Chelsea, která svého soka zdolala 3:0.
Chelsea FC

Hosté v našlapaném programu hájí první místo v tabulce a náskok je už pouze tříbodový. Mohl být i vyšší, jenže v minulém utkání se Chelsea nepředvedla v tom nejlepším střeleckém světle a v Southamptonu remizoval 1:1. A dnes čeká Chelsea další nelehký duel...

Tottenham Hotspur

Domácím patří sedmá příčka tabulky, kam týmu pomohlo už pět zápasů v řadě, kdy Hotspur bodovali. Naposledy Tottenham připsal bod za domácí remízu proti Manchesteru United. A dnes by tuto sérii rád natáhl, jenže do cesty se staví další silný tým.

Tottenham – Crystal Palace 0:0
Swansea – Tottenham 1:2
Tottenham – Burnley 2:1
Leicester – Tottenham 1:2
Tottenham – Manchester United 0:0
Dobrý podvečer v prvním dni roku 2015 a vítejte u sledování 20. kola anglické Premier League. Nyní se společně podíváme na londýnské derby mezi týmy Tottenham Hotspur a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.