SESTŘIH Premier League: West Ham - Swansea 3:1

West Ham se v tabulce posunul na 3. místo, kde vydrží do zítřejšího večera, kdy se utká 4. Southampton s 5. Manchesterm United. Swansea zůstává v tabulce na 8. pozici. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
Rozhodčí Foy dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zajímavé utkání, ve kterém West Ham United zvítězil nad Swansea City, a to v poměru 3:1. Domácí tým byl aktivnější od úvodních minut, ale pak se v 19. minutě hosté dostali do útočné akce a z první střely na bránu dali gól, o který se zasloužil bývalý útočník pražské Sparty Bony Wilfried. West Ham se však nezalekl a ve 41. minutě vyrovnal Carroll na 1:1. Začátek druhého poločasu patřil znovu domácímu celku, který vyvíjel na soupeře tlak a snažil se o vedoucí gól, který přišel v 66. minutě, když se znovu trefil Carroll. V 68. minutě svým spoluhráčům zkomplikoval zápas brankář Fabiański, který vyfasoval červenou kartu, a Swansea tak dohrávala v deseti hráčích. Hosté se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale marně, protože domácí tým se bránil pozorně. Navíc hru West Hamu oživil Sakho, jenž dvakrát trefil tyčku, ale v 87. minutě už se trefil přesně a nádhernou trefou zvýšil na 3:1. Do konce zápasu už se nic nestalo, a tak si domácí tým připsal důležité 3 body. Hosté tak odjíždí s prázdnou.
90+5
90+2
Downing ukázkově obehrál protihráče a poté poslal učebnicovou přihrávku do vápna, kde se do zakončení dostal Sakho, ale tentokrát si Tremmel připsal skvělý zákrok.
90+2
Hráčem utkání byl zvolen Andy Carrol.
90
Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.
89
Sakho se znovu ocitl v šanci, ale proti Tremmelovi tentokrát neuspěl.
89
Domácí tým zahrával rohový kop, ale ze standardní situace nic nevytěžil. Nicméně West Ham u balonu zůstává a pohybuje se s ním na soupeřově polovině.
87
West Ham právě vstřelil branku!
DIAFRA SAKHO si řekl o přihrávku, dostal se přes dva bránící protihráče a poté předvedl neskutečnou parádu. SAKHO si totiž dovezl balon do vápna, kde ze své kopačky vyslal jedovatou střelu a Tremmelovi nedal žádnou šanci! SAKHO to provedl opravdu výtečně a jeho gól bude určitě kandidovat v nějaké soutěži o branku kola, týdne či měsíce.
86
Poslední změnu v sestavě udělali také hosté: na trávník přišel Dyer a opačným směrem odešel Rangel.
85
Máme tu avizované střídání: dohrál Kouyaté, místo kterého naskočil Collins.
84
Domácí tým připravuje poslední střídání, do hry půjde Collins.
82
Sigurðsson obdržel přihrávku od spoluhráče, dal si míč na levačku a poté vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče.
81
Swansea měla další výhodu rohového kopu, ale tentokrát už branku soupeře neohrozila.
81
Tentokrát už hosté rozehráli nakrátko a drželi se na soupeřově polovině. Před Adriánovou svatyní nastal zmatek, ale domácí tým se ubránil.
80
Sigurðsson zahrával rohový kop a prezentoval se dobrým centrem před branku, avšak pozorný Song odvrátil míč na další rohový kop.
80
Fotbalisté v bílých dresech vsadili na dlouhý aut do vápna, ale tam byl připravený Carroll, jenž hlavou odvrátil míč do zámezí.
79
Hosté dostali výhodu rohového kopu, ale domácí tým se pozorně ubránil. Nicméně Swansea zůstává na útočné polovině.
79
Hrací plochu opouští Jekinson, který přenechává své místo O'Brienovi.
77
Sakho vyhrál souboj s protihráčem, dostal se s míčem až do vápna, odkud ze své pravačky vyslal střelu po zemi, ale dnes už podruhé trefil pouze tyčku!
76
Na levé straně Jenkinson předběhl svého protihráče a snažil se dostat k přihrávce, ale pozorný Williams odehrál balon na poslední chvíli do zámezí.
75
Dohrámo má Montero, kterého vystřídal Gomis.
72
Kvůli tomu, že Fabiański vyfasoval červenou kartu, tak Swansea musí dohrávat zápas pouze v deseti hráčích. To bude určitě nepříjemné.
71
Na centrovaný míč si ve vápně vyskakoval Carroll, ale protihráč ho tentokrát hrát nenechal. Nicméně útočník West Hamu se dožaduje pokutového kopu, protože podle něj byl faulovaný. Stejný názor mají i spoluhráči, ale rozhodčí penaltu nenařídil.
71
Fabiański byl vyloučen, a tak se do branky podívá gólman Tremmel. Nicméně ze hřiště musí odejít Britton.
68
Fabiański svému protihráči zmařil stoprocentní šanci, a tak za svůj faul vyfasoval právem červenou kartu.
68
Sakho dostal parádní přihrávku za obranu, kde ho fauloval obránce a pak i Fabiański, avšak útočník West Hamu faul ustál a dostal se do zakončení. Nicméně pálil z těžké pozice a trefil pouze tyčku.
66
Rohový kop si vzal na starost Downing, jenž ze své kopačky vyslal učebnicový centr, ke kterému se dostal hlavičkující ANDY CARROLL, jenž nedal gólmanovi šanci a svým druhým gólem poslal West Ham do vedení.
66
Sakho obehrál své protihráče a poté přihrál na malé vápno, kam dobíhal Carroll, ale na poslední chvíli přiběhl Rangel a odehrál balon na rohový kop.
65
Ve velkém vápně se k centrovanému balonu dostal hlavičkující Reid, ale jeho pokus byl nepřesný a mezi tři tyče se nevešel. V 65. minutě se tedy stav skóre nemění.
65
Nedovoleně byl zastaven Kouyaté, proti kterému se provinil Richards. Rozehrávat bude domácí tým.
62
Domácí tým podnikl útočnou akci, ale rozhodčí ji musel přerušit, protože si Sakho nepohlídal ofsajd.
61
Držení míče: West Ham United 70% – 30% Swansea City.
60
Montero vystihl rozehrávku soupeře, přihrál Wilfriedovi a ten prudkou střelou orazítkoval břevno!
59
Carroll vybojoval míč, obehrál dva protihráče a poté odcentroval míč ke vzdálenější tyči, ale dobíhající Downing se ke střele hlavou nedostal. Rychlejší byl totiž brankář Fabiański, který rychle vyskočil do vzduchu a centrovaný balon si stáhl do rukavic.
57
V blízkosti středového kruhu vybojoval Jenkinson balon, obehrál všechny protihráče a poté poslal zajímavý centr ke vzdálenější tyči, avšak dobíhající Tomkins nenabral potřebnou rychlost, a tak se do zakončení neprobojoval.
57
Domácí tým ze standardní situace nic nevytěžil, protože k centrovanému balonu se dostal pouze hlavičkující Wilfried, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
56
Reid odcentroval balon směrem k soupeřově brance, ale dostal naloženo od Wilfrieda, a tak sudí hru přerušil.
56
Hosté získali balon pro sebe, ale příliš dlouho se s ním nepomazlili, protože pokazili přihrávku.
54
Na pravém křídle se rozběhl Kouyaté, který se snažil dostat k balonu, ale protihráč ho poslal nedovoleně k zemi. Nicméně sudí faul neodpískal a nařídil pouze autové vhazování pro Swansea.
54
Parádní obranný zákrok si připsal Jenkinson, jenž obehrál protihráče a poté založil útočnou akci.
53
Ošetřený Bartley pokračuje ve hře.
52
Na pravém křídle obdržel přihrávku Jenkinson a snažil se odcentrovat balon před branku, ale bránící protihráč si splnil obrannou činnost na jedničku a balon poslal do zámezí.
52
Jenže chvíli na to přichází další přerušení, tentokrát se proti pravidlům provinil Wilfried, který fauloval Tomkinse.
52
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
51
Faulovaný Bartley potřebuje ošetřit.
50
Rozhodčí přerušil hru, protože ve vzdušném souboji fauloval Kouyaté.
50
Faulovaný byl Reid, proti kterému se provinil Routledge, jenž od sudího vyfasoval žlutou kartu.
49
Parádní centr před branku poslal Downing, ale nejrychleji zareagoval Rangel, který odhlavičkoval balon do bezpečí.
49
Domácí hráči jsou u balonu a stále na soupeře vyvíjí tlak, rádi by se totiž dostali do vedení, ale Swansea je zatím proti.
47
Domácí fotbalisté ze standardní situace nic nevytěžili, ale chvíli vydrželi u balonu, jenž pak přišel přetažený centr ke vzdálenější tyči, na který Tomkins nedosáhl.
46
Downing se snažil odcentrovat míč před branku, ale bránící protihráč mu to nedovolil. Následuje rohový kop pro West Ham.
46
West Ham udělal jednu změnu do druhého poločasu: na trávníku se objevil uzdravený Sakho, kterému uvolnil místo Valencia.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté, kteří budou chtít pokračovat ve své aktivitě.
46
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
Hlavní rozhodčí Foy ukončil první poločas za stavu 1:1. Aktivnější byli domácí fotbalisté, kteří si vytvořili více střeleckých příležitostí a častěji drželi míč na kopačkách, ale do vedení šla v 19. minutě Swansea, která z první střely na branku dala gól, o který se zasloužil útočník Wilfried. Nicméně domácí tým se nevzdal a snažil se o vyrovnávací gól, který přišel ve 41. minutě a vstřelil ho hlavičkující Carroll. Prozatím sledujeme zajímavé utkání, tak doufejme, že i druhý poločas bude pohledný.
45+2
45+2
Na levém křídle se rozběhl Downing, který obdržel přihrávku od Nolana, ale nic nevymyslel, protože k němu přistoupil okamžitě bránící protihráč a nic mu nedovolil.
45+1
Kouyaté se vrátil zpět do hry.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
44
Faulovaný Kouyaté zůstal ležet na trávníku a potřebuje ošetřit.
43
Hosté se přesunuli na soupeřovu polovinu, ale branku neohrozili. Navíc Ki Song-Jung fauloval a rozehrávat budou domácí hráči.
41
Na pravé straně se dobře rozhlédl Jenkinson a poté poslal parádní centr před branku, kde se ve vápně uvolnil hlavičkující ANDY CARROLL a přesnou trefou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1.
39
Hosté se ubránili i tentokrát, ale West Ham u míče zůstává a kombinuje na soupeřově polovině.
39
Swansea se sice před rohovým kopem ubránila, ale pouze za cenu dalšího rohového kopu.
38
Williams si připsal obranný zákrok a nabídl domácím hráčům rohový kop.
37
U míče jsou stále domácí hráči, kteří na soupeře vyvíjí tlak a snaží se o vyrovnávací gól, ale zatím úspěšní nejsou.
36
Gól na hlavě měl Cresswell, jenž se dostal ve vápně do zakončení, ale brankář Fabiański svůj tým podržel a připsal si úspěšný zákrok.
34
Fotbalisté West Hamu se snaží napravit svoji chybu, kdy poslali do šance hosty a inkasovali. Nicméně Swansea se brání velmi pozorně a o vedení přijít nechce.
32
Domácí tým chyboval v rozehrávce a poslal do šance hosty. Míč na pravačku si připravil Wilfried a poté vystřelil, avšak jeho pokus byl nepřesný a mezi tři tyče se nevešel. Nicméně Bonymu příliš nechybělo, opravdu jen kousíček.
30
Wilfried dostal přihrávku od svého spoluhráče a poté se odhodlal ke střele z větší dálky, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a skončil vysoko nad brankou.
29
U levé postranní čáry si o přihrávku řekl Carroll, ale při zpracování míče si pomohl faulem, takže mu sudí nedovolený zákrok odpískal.
26
Prudkou ránu ze své kopačky vyslal Sigurðsson, ale Adrián střelu skvěle vyrazil.
25
Swansea se před rohovým kopem ubránila a nyní bude rozehrávat.
25
Carroll sklepl hlavou míč pro Valenciu, který okamžitě vystřelil, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
23
Valencia přihrával Carrollovi, ale k němu se balon nedostal, protože dobře zasáhl bránící protihráč.
22
Richards zahrál rukou, a tak budou domácí hráči rozehrávat.
20
Fotbalisté West Hamu jsou v šoku, protože od úvodních minut byli jasně aktivnější, pak pustili soupeře do útočné akce a z první střely na branku inkasovali.
19
Swansea právě vstřelila branku!
Montero obdržel parádní přihrávku od Sigurðssona, poté obehrál ve vápně Jenkinsona a poslal balon pro BONYHO WILFRIEDA, jenž se nemýlil a přesnou trefou nedal Adriánovi šanci.
18
Domácí hráči se znovu dostali do šance, ale ani tentokrát jejich snažení gól nepřineslo. Nejprve pálil Nolan, ale ten proti gólmanovi neuspěl. Hned po Nolanovi to zkoušel také Jenkinson, ale ten trefil svého spoluhráče.
16
Fabiański hledal dlouhým míčem Wilfrieda, ale ten ve vzdušném souboji fauloval, a tak budou rozehrávat domácí hráči.
16
West Ham mohl jít do vedení, ale Nolan v obrovské šanci neuspěl. Parádní centr do vápna poslal Jenkinson, kde z voleje pálil právě Nolan, ale jeho pokus branku o kousek minul.
15
Domácí fotbalisté se nevzdali a balon vybojovali zpět pro sebe.
15
Adrián našel dlouhým míčem Carrolla, který prodlužoval za sebe, ale pouze pro své protihráče.
15
Své spoluhráče se snažil ve vápně najít Rangel, ale centr byl přetažený a dostal se až mimo hrací plochu.
14
Držení míče: West Ham United 65% – 35% Swansea City.
13
Downing odcentroval balon před branku, ale tam ze všech hráčů nejvýše vyskočil Wilfried a míč odhlavičkoval do bezpečí.
13
U pravé postranní čáry vybojoval Kouaté rohový kop.
12
O přihrávku si řekl Britton, ale výborně se o něj postaral Tomkins, který svého protihráče k míči nepustil.
11
Tomkins poslal zajímavý centr do vápna, ale brankář Fabiański byl pozorný a nikoho z protihráčů k míči nepustil.
10
Poté ještě ve vápně upadl Downing, který neustál souboj s Brittonem. Domácí tým se rozčiluje a dožaduje pokutového kopu, ale sudí je opět chladný.
9
Jenkinson poslal nebezpečný centr do vápna a vypadalo to, že jeden z hostů zahrál v šestnáctce rukou, ale rozhodčí penaltu nenařídil.
9
V úvodních minutách je mírně aktivnější West Ham, který je častěji u míče a na soupeře vyvíjí tlak, avšak vyložená šance zatím nepřišla.
8
Downing si všiml, že je na levém křídle osamocený Cresswell, a tak mu okamžitě přihrál. Druhý jmenovaný pak poslal načechraný centr do vápna, ale tam našel pouze bránícího protihráče.
7
Hostům rozehrávka nevyšla ani teď, a tak si domácí tým hledá cestičku k soupeřově brance.
7
Valencia obdržel nelehkou přihrávku do vápna a okamžitě u něj byli protihráči, takže hráč domácího celku nic přínosného nevymyslel. Následuje odkop od brány.
6
Z pravé strany se dobrým centrem do vápna prezentoval Jenkinson, avšak útočník Carroll se k balonu nedostal, protože pozorný protihráč si svoji obrannou činnost splnil na jedničku.
5
Domácí tým rozehrál nepřesně a hosté mohli jít do brejku, avšak i oni pokazili přihrávku a míč se přesunul zpět na kopačky West Hamu.
5
Swansea však rozehrávku soupeře skvěle narušila a odehrála míč do zámezí. Následuje aut pro West Ham.
4
Hostům se nepodařila rozehrávka a balon se přestěhoval na kopačky domácích hráčů, kteří se teď s míčem pohybují na soupeřově polovině.
4
Ani tentokrát hosté u míče příliš dlouho nevydrželi a už se museli zase bránit, ale domácí fotbalisté nic zajímavého nevymysleli, a tak zůstal Fabiański bez práce.
3
Swansea však příliš dlouho u míč nevydržela, protože aktivní West Ham rozehrávku napadal a získal balon pro sebe. Nicméně za malou chvíli hru rozhodčí přerušil, protože jeden z domácích hráčů uvízl v ofsajdu.
2
Domácí tým rozehrál nakrátko a hledal si cestu k soupeřově brance, avšak hosté se ubránili na jedničku.
2
Fotbalisté West Hamu se snažili získat míč ve svůj prospěch, což se podařilo, ale rozhodčí na malou chvíli hru přerušil, protože Bony fauloval Songa.
1
Protože se balon dostal až mimo hrací plochu, tak Adrián provedl odkop od brány, ale na trávníku našel pouze bránící protihráče.
1
Hosté podnikli první útočnou akci, ale branku soupeře neohrozili. Na levém křídle totiž dobře zapracoval Cresswell, jenž svého protihráče k míči nepustil.
1
Hráči West Hamu zvolili tradiční vínové dresy s nenápadnými proužky.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Swansea, kteří dnes oblékli tradiční bílé dresy.
1
-2
Uzdravený Sakho je připraven na lavičce náhradníků.
-5
Hlavní arbitr Foy přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-6
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-12
-14
Rozcvička končí a hráči se přesouvají do svých šaten.
-28
Na Upton Parku probíhá rozcvička obou týmů a volná místečka na stadionu se plní.
-39
Oba týmy dorazily na stadion a nyní se připravují na rozcvičku.

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Tomkins, Reid, Cresswell – Kouyaté, Song – Downing, Nolan (C), E. Valencia – Carroll.
Náhradníci: Jääskeläinen – O´Brien, Collins, Amalfitano, Cole, Zárate, D. Sakho.

Swansea City: Fabiański – Rangel, Bartley, Williams (C), Richards – Britton, Ki Song-jung – Routledge, G.Þ. Sigurðsson, Montero – Bony.
Náhradníci: Tremmel – Amat, Tiendalli, Carroll, Shelvey, Dyer, Gomis.

Rozhodčí: Foy – Beswick, Perry.
Swansea City je v tabulce na 8. místě a na svém kontě má 22 bodů. Swansea šestkrát zvítězila, šestkrát remizovala a šestkrát byla poražena. Aktuální stav skóre je 19:14.
West Ham United se v tabulce nachází na 5. pozici a na svém kontě má 24 bodů. Fotbalisté West Hamu sedmkrát zvítězili, třikrát remizovali a čtyřikrát byli poraženi. Aktuální stav skóre je 23:17.
Poslední vzájemný zápas se na Upton Parku odehrál 1. února 2014, kdy domácí West Ham zvítězil nad Swansea 2:0. Střelecky se tehdy prosadil dvakrát Kevin Nolan, jehož góly vidělo celkem 31 848 diváků. Swansea držela často míč na svých kopačkách, ale na branku West Hamu nevystřelila ani jednou.
Na zápas byli nominováni:

West Ham United: Adrián, Jääskeläinen, Spiegel, Collins, Cresswell, Demel, Jenkinson, O'Brien, Potts, Reid, Tomkins, Amalfitano, Downing, Jarvis, Kouyaté, Lletget, Noble, Nolan, Poyet, Song, Carroll, Cole, Sakho, Valencia, Vaz Tê, Zárate.

Swansea City: Cornell, Fabianski, Tremmel, Amat, Bartley, Fernandez, Kingsley, Obeng, Rangel, Tiendalli, Williams, Britton, Carroll, Dyer, Fulton, Ki, Montero, Richards, Routledge, Sigurdsson, Sheehan, Shelvey, Barrow, Wilfried, Donnelly, Emnes, Gomis.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Chris Foy, na čarách mu budou asistovat Gary Beswick a Marc Perry. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Dean Mohareb.
Veškeré dění se bude odehrávat v Londýně, na Upton Parku.
Hezké odpoledne, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglická Premier League má na programu 15. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i West Ham United a Swansea City. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.