Crystal Palace sice vstupoval do druhého poločasu s jednobrankovým mankem, jenže v domácím dresu se po přestávce blýskl parádním výkonem Dwight Gayle , který nejprve krátce po přestávce vyrovnal a po hodině hry poté vystřelil Eagles vítězství nádhernou střelou z volného přímého kopu. Za Stoke City skóroval v prvním poločase Charlie Adam, který vstřelil svůj první gól v letošní sezóně Barclays Premier League po 349 dnech. Svěřenci Alana Pardewa otočili nepříznivý vývoj a oslavují jistou záchranu. Konečný výsledek. Crystal Palace 2 Stoke City 1.
90+4
90+2
Dwight Gayle si při odchodu ze hřiště vysloužil standing ovation a za bouřlivého potlesku přepustil místo Bakarymu Sakovi.
90+2
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Bakary Sako.
90
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty, které dělí Crystal Palace od vítězství a zajištění účasti v příštím ročníku Barclays Premier League.
89
Stephen Ireland svedl v blízkosti rohového praporku osobní souboj s Yannickem Bolasiem, kterého tvrdě fauloval, a za svůj počin si vysloužil v samotném závěru žlutou kartu.
87
Žlutou kartu dostává Stephen Ireland (Stoke City).
87
Vzápětí se pokoušel vyrovnat Marko Arnautović, jenže střela mu vůbec nevyšla a jeho následný pokus zamířil hodně mimo. Tohle mohl trefit zkušený útočník Stoke City lépe.
86
Jonathan Walters to udělal výborně, když stínícího protihráče poslal na opačnou stranu a poté napřáhl ke krásné diagonální střele, ta ovšem zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče!
84
Peter Crouch se po centru ze strany na vzdálenější tyči k hlavičce nedostal a jeden z hráčů Crystal Palace míč odvrátil na rohový kop, ten se ale vzápětí nekonal, hlavní rozhodčí Kevin Friend ukázal na odkop od brány.
82
Stoke City se snaží odpovědět na obrat Crystal Palace, jenže zatím bez úspěchu. Domácí stále vedou 2:1 a jsou na dobré cestě za záchranou, ke které jim dnes stačil bod.
79
Na opačné straně vzápětí odvedl skvělou práci jeho spoluhráč z útoku Connor Wickham, který pro Crystal Palace vybojoval rohový kop.
78
Wayne Hennessey skvěle přečetl hru a před Markem Arnautovićem míč odkopl do bezpečí.
76
Yannick Bolasie našel parádním centrem Dwighta Gaylea, který se parádně opřel do míče a mohl vstřelit hattrick, jenže jeho pohotový volej byl zablokován.
75
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Glenn Whelan, přichází Bojan Krkić.
74
Manažer Stoke City připravuje poslední střídání, do hry se chystá vstoupit čerstvý Bojan Krkić.
70
V Selhurst Parku to pořádně vře a domácí fanoušky jsou k nevytržení. Crystal Palace zásluhou dvou branek Dwighta Gaylea otočil utkání na svou stranu a dvacet minut před koncem vede nad Stoke City 2:1.
68
Crystal Palace právě vstřelil branku!
DWIGHT GAYLE střílí nádherný gól z volného přímého kopu a svým druhým gólem v utkání otáčí vývoj utkání na stranu Crystal Palace!! Connor Wickham byl v blízkosti šestnáctky faulován Ryanem Shawcrossem a Dwight Gayle poté z volného přímého kopu zamířil přesně do horního rohu brány. Lépe už to trefit nešlo.
65
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Charlie Adam, přichází Stephen Ireland.
65
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Jonathan Walters.
62
Jonathan Walters ihned po příchodu na hřiště vybojoval pro svůj tým rohový kop a po následném centru hlavičkoval těsně nad Ryan Shawcross!
60
Ze zápasu uplynula téměř hodina hry a Crystal Palace dělá vše pro to, aby utkání otočil po nepříznivém prvním poločase na svou stranu.
59
Jordon Mutch zastavil uvnitř pokutového území útok Stoke City a založil rychlý protiútok, po kterém Connor Wickham pálil těsně nad! Potters se začínají ocitat ve velkých problémech.
58
Connor Wickham mohl po nádherném centru Papeho Souarého otočit vývoj utkání na stranu Crystal Palace, jenže jeho následná hlavička skončila na brankové konstrukci! Brankář Jakob Haugaard už byl překonaný, jenže ho nakonec zachránila tyč.
57
Crystal Palace je po přestávce jasně lepším týmem a domácí fanoušci v Selhurst Parku ženou Eagles za vstřelením další branky.
56
Dwight Gayle nádhernou patičkou uvolnil na pravé straně šestnáctky Jasona Puncheona, který se ocitl v obrovské šanci, jenže z blízkosti bránu přestřelil!
56
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Joe Ledley, přichází Jordon Mutch.
53
Střídající Joe Ledley pobyl na hřišti necelých osm minut a zůstává ležet na trávníku. Domácí záložník je ošetřován a za chvíli se dozvíme, zda v utkání bude moci pokračovat.
52
Marko Arnautović se postavil k rozehrání volného přímého kopu, jenže jeho následné zakončení žádné nebezpečí nepřineslo a brankář Stoke City Jakob Haugaard mohl zůstat v klidu.
51
Dwight Gayle znovu pronikl k pokutového území Potters a po faulu na jeho osobu budou domácí hráči Crystal Palace zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
50
Jason Puncheon a Dwight Gayle si nabíhali do šestnáctky Stoke City na volný míč, pozorný Erik Pieters ho ale před nimi razantním odkopem poslal do bezpečí.
49
Domácí Crystal Palace prožil fantastický vstup do druhého poločasu a Selhurst Park praská ve švech.
47
DWIGHT GAYLE krátce po přestávce vyrovnává na 1:1 a Crystal Palace je za současného stavu utkání blízko záchrany!!. Yannick Bolasie si udělal z obrany Stoke City trhací kalendář a po fantastickém sólu skončil na trávníku. Kevin Friend ani tentokrát ale penaltu neodpískal, což zdravě naštvalo Dwighta Gaylea, který z blízkosti propálil brankáře Jakoba Haugaarda.
46
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Joe Ledley.
46
Stoke City vstupuje do druhého poločasu s jednobrankovým vedením a domácí manažer Alan Pardew před jeho výkopem stáhl ke střídání.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Domácí fotbalisté Crystal Palace sice dominovali držení míče, více ze hry měl ale Stoke City, který si vytvořil několik slibných brankových příležitostí a po jedné z nich vstřelil úvodní gól utkání. Charlie Adam si naběhl na krásnou kolmou přihrávku Marka Arnautoviće a poté přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči nedal Wayneovi Hennesseymu žádnou šanci. Bývalý útočník Liverpoolu a Blackpoolu vstřelil proti Eagles svůj první gól v letošní sezóně Barclays Premier League a ukončil dlouhé čekání na gól, které trvalo 349 dní. Skóre po prvním poločase. Crystal Palace 0 Stoke City 1.
45
45+3
Connor Wickham zkusil v závěru prvního poločasu vypálit zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla zablokována a brankář Jakob Haugaard si v pohodě došel pro míč.
45
Nad rámec prvního poločasu, ve kterém se často přerušovalo, byly nastaveny 3 minuty.
43
Charlie Adam zezadu skopl k zemi Jamese McArthura a hlavní rozhodčí Kevin Friend mu dal jasně najevo, že další jeho faul už bude potrestán žlutou kartou.
42
Jason Puncheon fauloval Phila Bardsleyho a po rozehrání standardní situaci se natahoval po míči vysoký Peter Crouch, bývalý útočník Liverpoolu na něj ale nedosáhl.
40
Hra se po úvodním gólu utkání trochu uklidnila a v současné chvíli se odehrává mezi oběma šestnáctkami.
38
Charlie Adam zastavil ve středu hřiště unikajícího Yohana Cabaye, který se hodně divil, hlavní rozhodčí Kevin Friend mu ale jasně ukázal, že simuloval.
35
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a Stoke City vede nad Crystal Palace 1:0 poté, co se poprvé v letošní sezóně Barclays Premier League prosadil Charlie Adam.
33
Žlutou kartu dostává James McArthur (Crystal Palace FC).
31
Joel Ward nádherným centrem ze strany našel na vzdálenější tyči nabíhajícího Papeho Souarého, jehož následná střela ale zamířila těsně nad!
30
Svěřenci Alana Pardewa se během dosavadního průběhu utkání dvakrát dožadovali odpískání penalty, ani v jednom případě však se svým odvoláním neuspěli.
29
Yohan Cabaye skvěle načasoval kolmou přihrávku na Dwighta Gaylea, ke kterému při pokusu o střelu na poslední chvíli přistoupil Phil Bardley. Domácí útočník skončil na trávníku, Kevin Friend se ale ani tentokrát penaltu nařídit nerozhodl!
28
Crystal Palace inkasovaný gól probudil a snaží se na něj okamžitě zareagovat. Obranná řada Stoke City se musí mít na pozoru.
26
Stoke City právě vstřelilo branku!
CHARLIE ADAM zakončil nádhernou kombinaci a posílá Stoke City do vedení!! Giannelli Imbula Wanga skvěle zakombinoval s Marko Arnautovičem, který perfektní kolmou přihrávkou vyzval ke skórování Charlieho Adama a bývalý záložník Blackpoolu a Liverpoolu poté krásnou diagonální přízemní střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči.
23
Svěřenci Marka Hughese si během necelých tří minut vypracovali dvě slibné brankové příležitosti, hlavičkující Peter Crouch ani střílející Xherdan Shaqiri ale neuspěli.
21
Žlutou kartu dostává Erik Pieters (Stoke City).
21
Peter Crouch a Marko Arnautović připravili vyloženou příležitost pro Xherdana Shaqiriho, bývalý hráč AC Milán ovšem v koncovce selhal, a tak utkání pokračuje za bezbrankového stavu 0:0.
20
Xherdan Shaqiri zahodil první obrovskou šanci dnešního utkání! Marko Arnautović nádhernou přihrávkou poslal do samostatného úniku Xherdana Shaqiriho, ten ovšem tváří v tvář Waynemu Hennesseymu neuspěl. Brankář Eagles teď podržel svůj tým fantastickým zákrokem.
18
Stoke City se po úvodních minutách osmělil a nyní začíná být směrem vpřed čím dál více nebezpečnější.
17
Stoke City rozehrál standardní situaci a následný pas do šestnáctky přinesl rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Peter Crouch, pokus hostujícího útočníka ovšem zamířil pouze do míst, kde stál připravený Wayne Hennessey!
16
Fotbalisté Stoke City se snažili míč držet na svých kopačkách a po faulu Yohana Cabaye na Charlieho Adama u něj zůstanou.
13
Eagles podnikli další útok do křídle a do pokutového území Potters posílali nádherný centr, ten ovšem svého adresáta nenašel a Phil Bardsley míč odvrátil do bezpečí.
11
Jason Puncheon se ocitl v dalším náznaku šance, jenže jeho střela zpoza šestnáctky byla příliš slabá a sotva se dokutálela k bráně Stoke City.
9
Yohan Cabaye rozjel krásnou akci společně s Joelem Wardem, jeho následná střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde si s ní hravě poradil brankář Jakob Haugaard.
8
Dwight Gayle podstoupil na hranici pokutového území ostrý osobní souboj a Crystal Palace se dožadoval odpískání penalty! Ovšem marně.
7
Marko Arnautović krásně přešel přes dva protihráče, poté ovšem nedokázal dlouhým pasem najít Petera Crouche. Stoke City se poprvé vydal do útoku, ten ovšem nic nepřinesl.
4
Yohan Cabaye se postavil k rozehrání volného přímého kopu, jenže jeho následná střela zamířila přímo do zdi, od které se míč odrazil na rohový kop. Damien Delaney se vzápětí dostal k odraženému míči, jeho pokus zpoza šestnáctky ale zamířil nad.
3
Glenn Whelan viděl po necelých dvou minutách žlutou kartu poté, co zatáhl za dres unikajícího Dwighta Gaylea. Kevin Friend chce mít utkání od úvodního hvizdu pod kontrolou.
3
Žlutou kartu dostává Glenn Whelan (Stoke City).
2
Crystal Palace se vydal poprvé směrem vpřed a útočník Connor Wickham si nabíhal na nebezpečný centr svého spoluhráče ze strany, na míč ovšem nedosáhl.
1
Hlavní rozhodčí Kevin Friend foukl do píšťalky a zápas Barclays Premier League na jihu Londýna mezi domácím Crystal Palace a Stoke City mohl začít.
1
Crystal Palace má zdánlivě zajištěnou účast v příštím ročníku Barclays Premier League, jenže Sunderland má jeden zápas k dobru. Aby měli Eagles jistotu záchrany již dnes, potřebují proti Stoke City získat bod. Podaří se jim to? V Selhurst Parku panuje skvělá atmosféra.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Dann, Delaney, Souaré – Puncheon, McArthur, Cabaye, Bolasie – Gayle, Wickham.
Náhradníci: Speroni – Campbell, Mutch, Adebayor, Sako, Ledley, Kelly.

Stoke City: Haugaard – Bardsley, Shawcross, Cameron, Pieters – Whelan, Imbula Wanga – Shaqiri, Adam, Arnautović – Crouch.
Náhradníci: Bachmann – Ireland, Joselu, Diouf, Walters, Wollscheid, Krkić.

Rozhodčí: Kevin Friend. Asistenti: S. Beck, A. Nunn. Čtvrtý rozhodčí: D. Handley.
Stoke City:

Stoke City si zřejmě od letošní sezóny vzhledem ke změně herního stylu a výraznému posílení týmu sliboval více, nachází se ovšem v klidném středu tabulky daleko od sestupového pásma a závěr sezóny může dohrát v naprosté pohodě. Motivací pro svěřence Marka Hughese může být devátá příčka, o kterou svádí boj Chelsea, a oba dva týmy mají na svém kontě shodně 48 bodů. Blues ovšem se zápasem k dobru.
Crystal Palace:

Crystal Palace se může těšit z účasti v Barclays Premier League i v příštím ročníku navzdory tomu, že se mu v závěru letošní sezóny doma vůbec nedaří. Tým Alana Pardewa vyhrál v posledních devíti domácích zápasech pouze jednou, dvakrát remizoval a hned šestkrát před svými fanoušky soupeři podlehl. Eagles mají na kontě dvě kola před koncem 39 bodů a od sestupového pásma je dělí již nedostižných sedm bodů.
Crystal Palace v předposledním kole letošního ročníku Barclays Premier League přivítá na svém hřišti Stoke City, proti kterému čeká svěřence manažera Alana Pardewa poslední domácí utkání. Domácí hráči by proti Stoke rádi ukončili sérii dvou porážek v řadě, i kdyby se jim to ale nepodařilo, tak mohou zůstat klidní, protože záchranu už mají dvě kola před koncem zajištěnou. Zajímavým duelem z Selhurst Parku Vás s velkým potěšením a radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.