Rozhodčí Clattenurg naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas mezi Evertonem a Arsenalem, kdy domácí tým svému soupeři podlehl 0:2. Oba góly padly v prvním poločase, na listinu střelců se zapsal Welbeck a Iwobi. Sledovali jsme atraktivní utkání, které přineslo řadu zajímavých momentů a diváky určitě bavilo. Šťastnější je Arsenal, který ukázal, že bitvu o titul ještě nevzdal a z Liverpoolu si odváží plný počet bodů. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek stobotního dne.
90+5
90+4
Na pravé straně měl míč Deulofeu, jenž se pozorně rozhlédl a poté ze své kopačky vyslal učebnicový centr do vápna, ale tam byl připravený Ospina, který si balon stáhl do své náruče.
90+3
Giroud obdržel přesnou přihrávku do vápna, kde si dal míč na střelu a zkusil své štěstí, to mu však nepřálo, protože Giroud trefil pouze boční síť.
90
Rozhodčí přidal 5 minut.
90
Běží poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, zda sudí přidá nějakou minutku nad rámec.
88
Na centrovaný míč si ve vápně vyskočil hlavičkující Lukaku, ale připravený Ospina si poradil a dál drží čisté konto.
88
Držení míče: Everton FC 52% – 48% Arsenal FC.
87
Do konce utkání už příliš času nezbývá a podle všeho Arsenal dvoubrankové vedení udrží. Na druhou stranu čas pořád ještě nějaký je a nic není nemožné.
86
Na lavičku zamířil Iwobi a místo něj se na hřiště dostal Chambers. Iwobi odehrál skvělé utkání, ve kterém dokázal vstřelit i gól, a prožil tak ligový debut snů.
83
Arsenal zahrával rohový kop, po kterém se fanoušci radovali z gólu, ale rozhodčí Clattenburg ho neuznal. Na centrovaný balon si ve vápně vyskočil hlavičkující Giroud, který balon dostal za gólmanova záda, ale pomohl si faulem a tento fakt rozhodčímu správně neunikl.
82
Giroud se prodral do zakončení, ale jeho rána mu byla zablokována.
80
Coleman se provinil celkem ostrým faulem, ale sudí žlutou kartu nevytáhl.
78
Iwobi našel přesnou přihrávkou Girouda, ale ten u míče příliš dlouho nevydržel a po špatném zpracování o něj přišel.
77
Gólman Ospina opět není schopný provést odkop od brány, a tak to za něj přebírá spoluhráč.
75
Ze hřiště odešel také zraněný Özil, místo kterého nastoupil Gibbs.
75
Na hrací plochu se dostal Giroud, kterému uvolnil místo Welbeck.
74
Na hrací ploše je ošetřován Özil a teď se nehraje.
73
Hrací plochu opustil Barkley, kterého vystřidal Deulofeu.
72
Lennon přihrál ve vápně Cleverleymu, jenž ze své kopačky vyslal jedovatou ránu, ale trefil pouze bránícího Gabriela, který střelu úspěšně zablokoval.
70
Situaci v 65. minutě předcházela velmi nebezpečná situace. Z pravé strany totiž do vápna přilétl slibný centr, ke kterému se řítil Lukaku, ale právě Ospina svého protihráče k míči nepustil a velmi nepříjemně se s ním srazil. Nakonec pro Arsenal vše dobře dopadlo.
69
Everton nakonec zahrával dva rohové kopy v řadě za sebou, ale hosté se v každém případě ubránili.
69
Everton vybojoval rohový kop a Arsenal se musí pozorně bránit. Ospina se nehýbe zrovna nejlíp, hodně kulhá a jde vidět, že ho to hodně bolí.
68
Ospina už je na nohou a zůstává v brankovišti, ale odkop od brány za něj provedl spoluhráč.
65
Ospina se drží za bok a záda, takže to nebyla hlava, která by trpěla nejvíc.
65
Ospina se svíjí v bolestech a moc dobře to s ním nevypadá. Uvidíme, zda bude pokračovat ve hře, ale podle jeho výrazu to moc slibně nevypadá.
65
Hra je přerušena, protože Ospina inkasoval do své hlavy pořádnou ránu a potřebuje ošetřit. Snad bude brankář Arsenalu v pořádku. U postranní čáry už se rozcvičuje Macey.
65
Druhý poločas toho zatím příliš zajímavého nepřinesl, ale do konce zápasu zbývá stále hodně času a stát se může ještě cokoliv.
61
Baines vzal vše na sebe a zkusil gólmana překvapit střelou z větší dálky. Nicméně Ospina zasahovat nemusel, protože Baines mířil velmi nepřesně.
58
Hráči v modrém se však nebrání a znovu to na Arsenal zkouší. Teď však přišla velmi nepřesná přihrávka a balon se dostal za postranní čáru. Náslduje autové vhazování.
58
Everton je opět u míče, ale presink Arsenalu je obrovský a domácí tým to proti svému soupeři má velmi složité.
57
Coleman teď přešel přes bránícího protihráče a poté odcentroval míč do vápna, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel, a tak mohl zůstat Ospina klidný.
53
Coquelin se dostal k odraženému balonu, na nic nečekal a okamžitě ze své kopačky vyslal střelu, ale ta skončila nad Roblesovou svatyní, a tak se stav skóre nezměnil.
52
Vypadá to, že styl 4-2-3-1 změnil Everton na 3-5-2.
51
Welbeck byl s míčem v pokutovém území, ale do zakončení se nedostal, protože se o něj postaral dotíravý protihráč.
51
Everton zakládl útočnou akci, ale finální přihrávku pokazil Barkley a útočná akce domácích skončila.
49
Özil si řekl o přihrávku, kterou sice dostal, ale právě v době přihrávky se ocitl v ofsajdu, a tak sudí musel hru přerušit.
47
Ve středovém kruhu fauloval Cleverley a rozhodčí tento faul odpískal. Hosté budou rozehrávat.
46
Iwobi si teď nerozuměl s Monrealem, a tak útočná akce Arsenalu předčasně skončila.
46
Everton udělal do druhého poločasu změnu v sestavě. Na hřiště se už nevrátil Bešić, místo kterého přišel Stones. Uvidíme, zda tato změna domácímu celku prospěje.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté.
46
Máme za sebou zajímavý první poločas, ve kterém byly k vidění 2 góly. Na listinu střelců se zapsal Welbeck a také Iwobi. Prvních 45 zápasu bylo atraktivních, zápas má slušné tempo a diváky baví. Doufejme, že druhý poločas bude pokračovat ve stejném stylu.
Druhý poločas začne přibližně v 14:46.
45
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Iwobi se opět ocitl v šanci, ale tentokrát jeho pokus přesný nebyl.
44
Welbeck dostal přihrávku do velkého vápna, ale velmi rychle k němu přispěchal bránící protihráč, který mu nic nedovolil.
43
Everton zahrával rohový kop, před kterým se hosté sice ubránili, ale domácí tým u míče zůstal. Do zakončení se dostal Lennon, jenž pálil velmi nebezpečně, ale bohužel nepřesně.
42
Arsenal právě vstřelil branku!
ALEX IWOBI se raduje ze své první ligové trefy a posílá Arsenal do dvoubrankového vedení. Bellerín se blýskl parádní přihrávkou za obranu, kde IWOBI nezazmatkoval a s míčem pospíchal až do vápna, kde se na něj sice dotíral bránící protihráč, ale IWOBI to ustál a prudkou ránou poslal míč za záda Roblese.
41
První poločas se blíží k cíli a Everton se snaží o vyrovnávací gól do šatny, ale hosté se pozorně brání, protože o vedení přijít nechtějí.
39
Cleverley zahrával rohový kop, ze kterého však domácí tým nic nevytěžil, a tak se ve 39. minutě stav skóre nemění.
36
Z opakovaného záběru šlo vidět, že možná ke kontaktu na Sáncheze ve vápně došlo. Některý sudí by tuto situaci jako faul posoudil, ale rozhodčí Clattenburg zachoval chladnou hlavu a penaltu nenařídil.
34
Sánchez dostal přesnou přihrávku ve vápně, ale měl velmi málo prostoru ke střele, ke které se tak vůbec nedostal. Sáncheze totiž velmi pozorně bránil protihráč. Hráč Arsenalu šel ve vápně v souboji s protihráčem k zemi, ale o faul se v žádném případě nejednalo.
33
Na levém křídle našel Cleverley přesnou přihrávkou Bainese, který balon okamžitě odcentroval do pokutového území, ale nikdo z jeho spoluhráčů se tam neukázal.
31
Lukaku si zabíhal za obranu, kde čekal na přihrávku od Barkleyho. Barkley ze své koapčky přihrávku sice vyslal, ale Lukaku se k míči nedostal.
30
V posledních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou, ale tempo obou celků je pořád vysoké.
28
Před rohovým kopem se Arsenal v pohodě ubránil, ale Everton u balonu zůstává.
27
Arsenal se snažil založit útočnou akci, ale Elneny si v dobré pozici nedostal zpracovat balon a hosté o něj přišli. Do protiútoku okamžitě vyrazil Everton, který vytěžil rohový kop.
23
Domácí hráči se s míčem dostali na útočnou polovinu, kde na Arsenal vyvíjeli tlak, ke střele se pak dostal Bešić, který pořádně vystrašil Ospinu, jenž musel Bešićovu ránu likvidovat nadvakrát. Rána byla velmi prudká a rychlá, ale nakonec to gólman Arsenalu zvládl.
22
Rohový kop si vzal na starost Özil, ale centrem našel pouze bránící protihráče, kteří odvrátili míč do bezpečí.
22
Ve velkém vápně se balon dostal k Özilovi, který napřáhl svoji pravačku ke střele, ale rána mu byla zablokována. Pozorný byl v tomto případě Jagielka, který balon odvrátil na roh.
21
Nicméně ani Everton u balonu dlouho nezůstal, protože rozehrávka byla velmi nepřesná a pro Arsenal i hodně čitelná.
21
Po zisku míče se Arsenal přesunul na polovinu Evertonu, ale dlouho tam nevydržel, protože si Bellerín nepohlídal ofsajd.
20
Everton se delší dobu pohyboval na své polovině hřiště a poté dostal odvahu přesunout se na polovinu soupeře, jenže tam přišla nepřesná přihrávka a domácí tým o balon přišel.
13
V úvodních minutách sledujeme aktivní utkání, které musí bavit i nezaujatého diváka. Oba celky se prezentují útočným stylem a ten prostě baví.
10
Rozhodčí přerušil hru, protože se Lukaku ocitl v ofsajdu.
9
Ospina si však dobře postavil zeď, která byla při volném přímém kopu úspěšná a střelu zablokovala.
9
Jako další fauloval Sánchez a Everton dostává výhodu standardní situace.
8
Faulovaný byl Coleman, proti kterému se provinil Iwobi, a tak bude Everton rozehrávat.
8
Hosté si vytvořili další slibnou příležitost, ale tentokrát byl Robles úspěšný. Sánchez se prezentoval další skvělou přihrávkou a Iwobi pak pálil, ale brankáře Evertonu neprostřelil.
7
Sánchez dostal přihrávku od Özila a všiml si, že se mu okamžitě nabídl DANNY WELBECK, a tak mu poslal kolmici do vápna, kde měl útočník Arsenalu před sebou pouze gólmana Roblese, kterého posadil na zem a poté dopravil míč do prázdné brány.
6
Arsenal je u míče a pohybuje se s ním na polovině Evertonu, kde na své protihráče vyvíjí tlak.
4
Özil našel přihrávkou Gabriela, jenž se dostal do zakončení zhruba z 10 metrů, ale Robles mohl zůstat klidný, protože Gabriel svůj pokus mezi tři tyče nezamířil.
4
Na druhé straně si obranný zákrok připsal Ra. Funes Mori, který tak Arsenalu nabídl výhodu rohového kopu.
2
Arsenal měl teď obrovské štěstí, že rohový kop Evertonu neskončil vstřeleným gólem. Cleverley našel centrem Colemana, jenž ze své levačky vyslal tvrdou ránu, která orazítkovala pravou tyč!
1
Hned v úvodní minutě vybojovali hráči Evertonu rohový kop, a tak se Arsenal musí pozorně bránit.
1

Everton FC: Robles – Coleman, Jagielka (C), Ra. Funes Mori, Baines – James McCarthy, Bešić – Lennon, Barkley, Cleverley – R. Lukaku.
Náhradníci: Howard – Stones, Koné, Niasse, Deulofeu, L. Osman, Galloway.

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Gabriel, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Elneny – Iwobi, Özil, Alexis Sánchez – Welbeck.
Náhradníci: Macey – Gibbs, Mertesacker, Giroud, Walcott, Chambers, Campbell.

Rozhodčí: Clattenburg – Beck, West.
Dnešní utkání vyloženého favorita nemá, ale výhodou Evertonu by mohlo být domácí prostředí a podpora svých fanoušků. Arsenal však nevzdává boj o titul a Goodison Park bude chtít vyloupit. Uvidíme, kdo se dnes bude radovat.
Arsenal FC se v tabulce nachází na 3. místě a na svém kontě má 52 bodů. Arsenal se patnáctkrát radoval z vítězství, sedmkrát remizoval a sedmkrát ochutnal hořkou porážku. Dosavadní stav skóre je 46:30.
Everton FC je v tabulce na 12. místě a na svém kontě má 38 bodů. Hráči Evertonu devětkrát zvítězili, jedenáctkrát remizovali a osmkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 51:39.
Na zápas byli nominováni:

Everton FC: Howard, Joel, Staněk, Baines, Coleman, Funes Mori, Galloway, Holgate, Jagielka, Oviedo, Stones, Barkley, Besic, Cleverley, Lennon, McCarthy, Osman, Pienaar, Deulofeu, Kone, Lukaku, Niasse.

Arsenal FC: Ospina, Bellerin, Chambers, Gabriel, Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Arteta, Coquelin, Elneny, Flamini, Özil, Campbell, Giroud, Sánchez, Walcott, Welbeck.

Poslední vzájemné utkání, hrané v Goodison Parku, se konalo 23. srpna 2014 a skončilo nerozhodně 2:2. Do vedení se v 19. minutě dostal domácí Everton, za který se přesně trefil Coleman a na 2:0 zvyšoval ve 45. minutě Naismith. Londýnský Arsenal se však nevzdal a v 83. minutě snížil Ramsey na 2:1 a v 90. minutě zaznamenal přesný zásah Giroud, jenž Arsenalu zajistil jednobodový zisk. Tento zápas sledovalo 39 490 diváků.
Hezké sobotní odpoledne, 31. kolo anglické Premier League dnes načne zápas mezi Evertonem FC a Arsenalem FC. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu, jenž nese název Goodison Park a sídlí v Liverpoolu. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.