Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:8.
A utkání je za námi! Domácí si ve druhém poločase vytvořili jedinou příležitost, ze které nakonec vstřelili vítěznou branku. Hosté se po celou dobu druhého poločasu snažili vyrovnat, avšak neúspěšně.
90+4
90+3
Rohový kop pro hostující tým...
90+2
Hostující tým je usazen před šestnáctkou Evertonu a stále má šanci na vyrovnání!
90+1
Hosté se snaží zabojovat z posledních sil, ale stále to nejde a nejde...
90
Hlavní sudí nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Probíhá poslední minuta základní hrací doby!
87
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Kieran Dowell.
86
Statistika držení míče: 49% – 51%
85
A znovu byli hostující hráči usazeni před domácí šestnáctkou, avšak jejich přihrávky jsou velmi pomalé a už nemají takovou razanci, kterou by měly mít.
83
Vypadá to, že hostující hráči nemají již dostatek sil na to vstřelit vyrovnávací branku i přes tu obrovskou snahu.
82
Domácí hrají v obraně opravdu velmi zodpovědně a nedávají hostujícím hráčům ani sekundu na rozmýšlení.
80
Posledních deset minut do konce základní hrací doby. Podaří se hostujícímu ještě vyrovnat nebo domácí tento zápas zvládnou?
78
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Lewis Grabban.
78
A další šance hostujícího týmu! Po centru jednoho z hostujících hráčů hlavičkoval Afobe, ovšem zařízení nedokázal trefit!
77
Stanislas se pokusil vystřelit zpoza šestnáctky, ale jeho pokus mířil nad branku Howarda. Americký brankář má momentálně spoustu času na odkop.
76
Po delší odmlce se na polovinu soupeře dostal taktéž domácí tým, ale nic kloudného nevymyslel a vrací se zpátky.
74
Hosté se snaží vyrovnat, ale domácí tvrz stále drží.
70
Hned dvě příležitosti na straně hostujícího týmu! Ke střele se dostal nejdříve na území šestnáctky Afobe, ale jeho střela trefila přesně postaveného obránce domácích. Podruhé zkusil vystřelit Wilson, ale taktéž jeho pokus byl zblokovaný.
68
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Benik Afobe.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Marc Pugh, přichází Junior Stanislas.
68
67
Domácí jsou nabuzeni vstřelenou brankou a pokračují v ustáleném tlaku na území soupeře!
65
Lennon se pokusil vystřelit zpoza šestnáctky, ale s jeho pokusem si Boruc dokázal poradit.
63
Everton právě vstřelil branku!
A domácí se znovu prosazují! Tentokrát z rychlého protiútoku z nepodařené standardní situace hostujícího týmu, kdy po pravé straně unikl Lennon a přihrál naslepo do vápna, kde si na míč seběhl LEIGTON BAINES a nekompromisní střelou nedal brankáři šanci – 2:1!
62
Žlutou kartu dostává Darron Gibson (Everton FC).
60
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Baye Oumar Niasse, přichází Romelu Lukaku.
60
A minutu na to další příležitost! Wilson unikl po pravé straně, ale trefil pouze boční síť!
59
Zajímavá příležitost hostujícího týmu! Norský záložník King napřáhl zpoza šestnáctky a jen těsně minul pravou tyč branky Howarda!
58
Daniels se skvěle uvolnil a vybídl přihrávkou svého spoluhráče, který pokračuje ve společném tažení za brankou.
57
King se nedokázal dostat přes Stonese, který ho skvělým obranným zákrokem obral o míč.
55
Hostující hráči jsou usazeni před šestnáctkou Evertonu, ale Pugh celé snažení ukončil přihrávkou do zámezí.
53
Dlouhý odkop hostujícího brankáře skončil až u Howarda, který rozehrál svým spoluhráčům.
52
Poraněným je stoper Cook, kterému došlápl na nohu Barkley. Hostující stoper však již stojí na nohou a vypadá to, že by měl pokračovat ve hře.
50
Na zemi zůstává ležet jeden z hostujících hráčů a nevypadá to s ním dobře.
48
Poprvé ve druhém poločase se dostali přes polovinu hřiště domácí hráči, kteří si však po pár přihrávkách nedorozuměli a míč skončil v zámezí.
47
Aktivněji začali hostující hráči, kteří při každé příležitosti ženou dopředu.
46
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Tony Hibbert.
46
Je za námi první poločas nepříliš zajímavého fotbalu. Oba týmy dokázaly vstřelit branku hned v prvních deseti minutách a následně se hrála velmi nepřesná a pomalá hra, protože ani jeden z týmů si nevytvořil jednu zajímavější příležitost.
45+1
45
Hlavní sudí nastaví celkem jednu minutu.
44
Na rohový kop domácích si naskočil Niasse, ale jeho hlavička mířila vedle branky!
43
Baines byl faulovaný na polovině hostujícího týmu a Everton může stále hrát.
42
V posledních minutách jsou domácí usazeni na polovině soupeře a snaží se ještě vstřelit branku do kabiny.
40
Centr do šestnáctky hostujícího týmu zastavil jeden z obránců Bournemouthu.
39
Faulu se na polovině soupeře dopustil irský záložník McCarthy a hrát mohou hosté.
37
A další dlouhý pas na Barkleyho, který se míč snažil postrčit směrem do branky, ale brankář Boruc byl rychle na zemi a zvládl situaci vyřešit dle svého.
37
Barkley se míče ujal před šestnáctkou soupeře a pokračoval stále sám. V poslední chvíli zvládl vystřelit, ale jeho pokus mířil nad branku.
35
Míč byl kopnutý na přední tyč, kde však stáli hostující hráči a míč v klidu odkopli do prostoru, který pro ně není nijak nebezpečný.
35
Máme zde standardní situaci pro domácí z levé strany hřiště.
33
Niasse nezvládl zpracovat dlouhý balon, který mířil přímo na něj a okradl tím svůj tým o míč.
31
A momentálně zkusil nacentrovat z levé strany McCarthy, ale jeho centr zastavil na hranici vápna jeden z hostujících hráčů. Hrát tedy může Bournemouth.
30
A znovu to jsou domácí, kteří kombinují mezi sebou na vlastní polovině. Míč se skoro pokaždé dostane Baines, který uniká hostujícím obráncům po levé straně a snaží se centrovat do šestnáctky.
29
Na vysoký míč si naskočil Cook, ale jeho hlavička mířila asi dva metry vedle branky, tudíž nijak neohrozila Howarda.
28
A máme zde druhý rohový kop pro hostující tým!
26
Cleverley se snažil vystřelit zpoza šestnáctky, ale jeho pokus mířil vysoko na branku.
24
Barkley se skvěle uvolnil na středu hřiště a vybojoval si faul pro svůj tým.
22
V posledních minutách se hraje zejména na středu hřiště, protože ani jeden z týmů se nežene nijak rychle dopředu.
20
Domácí obrana znovu kombinuje a pomalu se dostává směrem vpřed.
19
Ritchie dostal míč před šestnáctku Evertonu a pokusil se vystřelit, ovšem střela trefila jednoho ze stojících domácích hráčů ve vápně.
18
Baines se pokusil nacentrovat míč z levé strany do šestnáctky, kde stál připravený Barkley, ale jeho střela byla zblokovaná a nijak neohrozila hostující svatyni.
17
Na druhé straně hráči taktéž nikam nespěchají a v klidu si přihrají taktéž s brankářem.
15
Domácí stopeři mezi sebou v klidu kombinují a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
14
Pro dlouhý míč do šestnáctky domácích si v klidu doběhl brankář Howard a ukryl ho do svých rukavic.
13
Balon mají na kopačkách domácí hráči, ale nedaří se jim projít přes polovinu hřiště.
11
Hra se momentálně trochu uklidnila a hráči hrají opatrněji.
9
Bournemouth právě vstřelil branku!
Neskutečný! Tři minuty na to hosté rychle odpovídají! Podél lajny utekl Wilson, jenž našel na hranici malého vápna Kinga, který přisunul ještě míč MARCU PUGHOVI, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1!
7
Rychlá a skvělá kombinace v podání domácího týmu! Před šestnáctkou našel Barkley TOMA CLEVERLEYHO a ten se z hranice šestnáctky nemýlil – 1:0!
5
Gibson se snažil vybídnout jednoho ze svých spoluhráčů dlouhou přihrávkou, kterou však zachytili hráči hostujícího týmu.
4
Skvělá obranná práce od jednoho ze záložníků domácích, který vrátil míč na kopačky svého týmu.
3
Přízemní přihrávka Cleverleyho na Bainese byla příliš rychlá a skončila v zámezí. Odkopávat může od své branky Boruc.
2
King se provinil faulem na vlastní polovině a hrát mohou domácí hráči.
1
Míč dostal do rukavic poprvé v utkání taktéž americký brankář Tim Howard, který v poklidu rozehrál svým obráncům.
1
Úvodní výkop měli na starost hostující hráči a ihned se ženou směrem k domácí bráně.
1
Bournemouth má ve své nováčkovské sezoně mezi elitou již splněno, jelikož má stoprocentně jistou záchranu. Nováček soutěže nasbíral stejně jako Everton 41 bodů, vlivem velké vyrovnanosti, když stejný počet bodů nasbíraly čtyři celky, a horšího skóre, se nachází Bournemouth až na 14. místě tabulky. V posledních dvou duelech hosté narazili na těžké soupeře, s kterými neuspěli (Liverpool 1:2, Chelsea 1:4).
Everton nepodává v poslední době zrovna oslnivé výkony. Tým, který měl papírově patřit zcela jinam, než na jedenácté místo tabulky se naposledy radoval z vítězství 12.3, když v FA Cupu porazil Chelsea. Od té doby Toffees čtyřikrát prohráli a třikrát remizovali. Naposledy navíc neuspěli v FA Cupu, kde je porazil Manchester United. Sen o pohárové Evropě se proto Karamelkám definitivně rozplynul.
Vítejte u Premier League! V rámci 36. kola nejvyšší anglické fotbalové soutěže změří mezi sebou své síly Everton a Bournemouth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.