Manchester City zůstává v tabulce na 1. místě, ale zaznamenal první prohru v sezoně. West Ham se v tabulce posunul na 2. příčku, kde zůstane minimálně do zítřejšího večera.
Rozhodčí Madley ukončil dnešní utkání, které bylo velmi atraktivní a muselo bavit i nezaujatého diváka. Pro většinu se zrodil nečekaný výsledek, protože Manchester City prohrál s West Hamem 1:2. Hosté šli do vedení už v 6. minutě, to se přesně trefil Moses a ve 31. minutě navýšil vedení Sakho. Manchester City zabral a v závěru prvního poločasu snížil na 1:2, to se na listinu střelců zapsal De Bruyne. Druhý poločas patřil převážně Manchesteru City, který si dokázal vytvořit nespočet šancí, ale ani jednu z nich neproměnil. Obrovskou pochvalu si zaslouží celý tým West Hamu, ale především gólman Adrián, který si připsal několik výtečných zákroků a jeho návrat do branky vyšel na jedničku.
90+5
90+5
Přihrávku od Jelaviće obdržel Obiang, ale zapomněl se v ofsajdu.
90+4
West Ham získal míč a kombinuje na útočné polovině.
90+4
Běží poslední nastavená minuta a West Ham je velmi blízko vítězství.
90+2
Touré poslal centr do vápna, ale ani Bony a ani Otamendi branku soupeře neohrozili.
90+2
Bilić vypadá velmi nervózně a bojí se, že jeho tým ztratí v závěru vedení. Kouč West Hamu si neustále povoluje kravatu.
90+1
Sagna poslal dobrou přihrávku před branku, ale pozorný Reid odkopl balon do bezpečí.
90+1
Domácí fotbalisté zahrávali další z rohový kop, ale tentokrát soupeře neohrozili.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90
West Ham z rohového kopu nic nevytěžil, a tak se stav skóre v 90. minutě nemění.
89
Payet teď přinutil Harta k prvnímu zákroku. Gólman domácího celku si vedl na jedničku a míč vyrazil na roh.
88
V pokutovém území fauloval Touré Jelaviće a rozehrávat budou hosté.
88
Hart inkasoval dnes dva góly, ale za 88 minut si ještě ani jedenkrát nepřipsal zákrok. To gólman Adrián musel zasahovat už celkem osmkrát a ne vždy to měl jednoduché.
87
Z dalšího rohu už domácí tým soupeře neohrozil, ale zůstává u míče.
86
Adrián si připsal neskutečný zákrok a zabránil gólu! Agüero se dostal k centrovanému balonu a z bezprostřední blízkosti se do něj opřel hlavou. Agüero mířil těsně pod břevno, ale Adrián zareagoval na výbornou.
85
Zraněný Jenkinson nemůže pokračovat ve hře, a tak ho nahrazuje Collins.
84
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aleksandar Kolarov, přichází Kelechi Iheanacho.
84
Tomkins znovu v akci, tentokrát zastavil nebezpečný centr a balon odvrátil na roh.
84
De Bruyne si přichystal balon na střelu, ale trefil pouze Tomkinse.
83
Touré dostal nabito od Navase a poté okamžitě střílel, ale trefil pouze jednoho z obránců.
82
West Ham se chvíli pohyboval na soupeřově polovině, ale po nepřesné přihrávce o balon přišel a už se zase rychle vrací na vlastní území.
81
Další roh Manchesteru City ovoce nepřinesl. Reid odhlavičkoval centrovaný míč, ale pouze do míst, kde stál De Bruyne, který pálil z voleje, tato střela však skončila vysoko nad brankou.
80
Jelavić se ocitl ve velké šanci, ale proti Hartovi neuspěl. Gólman Manchesteru City včas zareagoval.
80
Po ošetření se Jenkinson vrátil do hry.
80
Faulovaný byl Jelavić, proti kterému se provinil Touré. Rozehrávat budou hosté.
79
Po přerušení se pokračuje ve hře.
79
Lékař už Jenkinsona odvádí mimo hrací plochu. Fotbalisté Manchesteru City svého protihráče rychle vyhání, aby se mohlo pokračovat.
78
Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že Jenkinson špatně došlápl.
77
Jenkinson se chytl za nohu a okamžitě si přivolal pomoc. Hra je přerušena.
77
Jde vidět, že West Hamu dochází síly, ale stále se tým z Londýna brání velmi pozorně.
75
Sakho šel do souboje s Kolarovem a bylo to hodně riskantní. Kolarov šel ve vápně velmi rád k zemi, ale rozhodčí penaltu správně neodpískal.
74
Faulovaný byl Antonio, který se řítil do protiútoku. Rozehrávat bude West Ham.
73
K centrovanému míči se dostal jako první Reid, který ho odhlavičkoval daleko od Adriánovy svatyně.
73
Máme tu další roh pro Manchester City.
73
Bony sklepl balon pro svého spoluhráče, který okamžitě vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče!
72
Pokud hráči West Hamu vydrží do konce utkání neinkasovat, tak budou mít velký obdiv. Tlak Manchesteru City je totiž neúnosný a je jen záhadou, že se domácí tým ve druhém poločase ještě neprosadil.
71
Pro Jelaviće je nástup na hřiště v dresu West Hamu premiérové. Uvidíme, jak si hráč z Chorvatska povede.
70
Domácí hráči zahrávali další rohový kop, ale Navas ve vápně balon netrefil a připravil se o dobrou příležitost.
69
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Nikica Jelavić.
68
Touré se ocitl v obrovské šanci, když pálil z bezprostřední blízkiosti, ale pozorný Jenkinson se do střely vložil a zablokoval ji. Následuje roh pro Manchester City.
68
Nový muž na hřišti, Antonio, se prezentoval dobrým centrem před bránu, ale gólman Hart byl připraven a míč lapil do rukavic.
67
Manchester City zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale West Ham se pokaždé ubránil. Domácí tým zůstává u balonu.
66
Ze hry nakonec odešel Sterling, kterého vystřídal Bony.
65
Z bezprostřední blízkosti pálil Navas, který měl před sebou pouze Adriána, ale gólman West Hamu vytasil parádní zákrok a jedovatou střelu zneškodnil.
64
U postranní čáry se rozcvičuje bývalý hráč pražské Sparty, Wilfried Bony. V nejbližší době půjde do hry, nejspíš vystřídá Agüera.
63
Touré dostal přesnou přihrávku od Agüera a poté se prezentoval nebezpečnou střelou ke vzdálenější tyči. Už to vypadalo, že Touré vyrovná na 2:2, ale tento pokus branku těsně minul.
63
Reid si však své povinnosti splnil na jedničku a útočnou akci soupeře zastavil.
62
West Ham konečně získal balon pro sebe, ale poté Sakho nepřesně přihrál a domácí tým vyrazil do protiútoku.
62
Z rohového kopu domácí tým nic nevytěžil, ale zůstává u míče.
61
Otamendi se prodral ke střele, která byla tečována a následuje roh pro Manchester City.
60
Dohrál Moses, kterého nahradil novic Antonio.
60
Kolarov vzal vše na sebe a prezentoval se střelou z 30 metrů, avšak tento pokus byl velmi nepřesný.
58
Po delší době se do šance dostali i hosté, konkrétně Sakho, ale ten branku o kousek minul.
56
Znovu se blýskl Adrián parádním zákrokem, když likvidoval další střelu Tourého.
55
Touré se dostal do vápna přes dva bránící protihráče a poté vystřelil, ale výborný Adrián svůj tým podržel.
54
West Ham konečně získal balon a rychle vyrazil pryč od vlastní brány. Útočnou akci založil Moses, kterého poslal k zemi Kolarov a od sudího vyfasoval žlutou kartu. West Ham bude rozehrávat.
53
Manchester City vytěžil rohový kop, ale branku soupeře neohrozil.
52
Manchester City teď na svého soupeře vyvinul neuvěřitelně obrovský tlak. Nejprve se před branku dostal nebezpečný centr, kdy ve vzduchu promáchl Agüero. Poté dostal přihrávku Touré, který jedovatě vypálil z penaltové značky, ale do střely se vložil obětavý obránce West Hamu, který pokus úspěšně zablokoval.
49
Před branku se dostal velmi nebezpečný centr, ke kterému se dostal jako první Noble, který chtěl balon odvrátit do bezpečí, ale to se mu úplně nepodařilo. Balon sice zasáhl, ale zavařil Adriánovi, který se musel blýsknout zákrokem a balon vyrazit.
49
Domácí tým rozehrál nakrátko a drží se na útočné polovině.
49
Noble skluzem čistě odebral soupeři míč, ale Manchester City se k balonu velmi rychle vrátil a vybojoval rohový kop.
48
Domácí hráči se pohybují na útočné polovině a na soupeře vyvíjí tlak. Uvidíme, jak dlouho West Ham v tomto tempu vydrží.
48
Touré obdržel přihrávku, navedl si míč na pravačku a poté se prezentoval střelou ke vzdálenější tyči. Adrián celou situaci jistil, ale na míč sahat nemusel, protože Touré branku netrefil.
46
West Ham sebral soupeři balon a vyrazil do protiútoku. Balon ve velkém vápně si zpracoval Moses a poté vystřelil, ale rána mu vůbec nesedla a balon skončil vysoko nad brankou.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté, kteří budou chtít navázat na svůj výkon ze závěru poločasu prvního.
46
Do druhého poločasu už nenastoupil Mangala, který má zdravotní problém. Na trávníku ho nahradil Demichelis.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Rozhodčí Madley ukončil atraktivní první poločas, ve kterém byly k vidění 3 branky. West ham se dostal do vedení už v 6. minutě, když se přesně tefil Moses a ve 31. minutě navýšil vedení hostů Sakho. Manchester City na soupeře vyvíjel tlak a snažil se snížit na 1:2 a to se podařilo, ale až v samotném závěru, to se na listinu střelců zapsal De Bruyne. Doufejme, že druhý poločas bude minimálně stejně pohledný, jako ten první.
45+6
45+6
Domácí tým zahrával v závěru rohový kop, ale ze standardní situace nic nevytěžil.
45+5
Obiang fauloval svého protihráče a za nedovolený zákrok byl potrestán žlutou kartou.
45+3
De Bruyne se znovu dostal do šance, ale tentokrát byla jeho střela zablokována.
45+2
Manchester City právě vstřelil branku!
Fotbalisté Manchesteru City právě ukázali, že jsou dost silní a zkušení. EVIN DE BRUYNE obdržel přihrávku od Agüera, dal si balon na pravačku a poté přízemní střelou k tyči snížil na 1:2. Gólman Adrián se natahoval, ale na tuto střelu byl příliš krátký.
45
První poločas bude nastaven o 4 minuty.
45
De Bruyne se dobře rozhlédl a poté poslal dobrý centr do pokutového území, tam z první zakončoval Agüero, ale mířil nepřesně.
45
44
Manchester City je lepší v držení míče, ale na to se nehraje. Důležité je skóre a to domácím do karet zrovna nehraje.
43
Sakho se s míčem dostal až do vápna, kde se už chystal ke střele, ale v souboji s protihráčem šel k zemi. Hráč West Hamu zůstává ležet na hrací ploše a potřebuje ošetřit, hra je tedy přerušena.
40
Agüero byl velmi blízko, aby vstřelil kontaktní gól, ale gólman Adrián byl proti. Sagna našel přesnou přihrávkou Agüera, který měl před sebou pouze Adriána, ale překonat ho nedokázal. Španělský brankář musel zasahovat hned dvakrát, ale vedl si výtečně. Sám Agüero pak Adriána pochválil.
39
V šanci se ocitl také Agüero, kterého zapojil do hry Sterling, ale Agüero pálil velmi nepřesně.
39
Navas ze své pravačky vslal prudkou střelu, proti které zasáhl Adrián na jedničku.
35
Útočná akce domácích končí, protože Agüero se zapomněl v ofsajdu.
35
Na druhé straně fauloval Touré. Následuje standardní situace pro West Ham.
33
Cresswell fauloval Navase, a tak bude domácí tým rozehrávat.
31
West Ham právě vstřelil branku!
Rohový kop si vzal na starost Payet, jenž ze své kopačky vyslal nadýchaný centr, ke kterému se dostal hlavičkující Reid, avšak jeho střela byla zablokována. K odraženému balonu se ještě dostal Obiang, který ho rychle sklepl do těch míst, kam si nabíhal DIAFRA SAKHO, jenž v těžké pozici dokázal dostat balon za Hartova záda a poslal West Ham do dvoubrankového vedení.
30
Jenkinson obehrál protihráče a poté odcentroval balon do vápna. Nicméně dobíhající Moses se k balonu nedostal, protože před ním včas zasáhl bránící protihráč. Následuje roh pro West Ham.
29
Fanoušci Manchesteru City se snaží pískotem Adriána rozhodit, ale gólman ze Španělska je zkušený a zůstává v klidu.
28
Útočnou akci domácích zastavil ofsajd, ve kterém se zapomněl Sterling. Rozehrávat bude Adrián.
27
U míče jsou teď domácí hráči, kteří se postupně přesouvají na útočnou polovinu, ale presink West Hamu je vysoký a Manchester City to nemá jednoduché.
25
Payet nastartoval rychlé nohy na levé straně a okamžitě k němu mířil centrovaný balon. Payet počkal, až Lanzini doběhl k pokutovému území a rychle mu balon předal. Lanzini ještě posouval na Cresswella, ale nepřesně.
22
Lanzini fauloval Sterlinga a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
22
Fotbalisté Manchesteru City jsou zaskočeni tím, jak je soupeř velmi aktivní a ničeho se nebojí. Zatím sledujeme pohledný zápas.
21
Fotbalisté West Hamu z rohového kopu nic nevytěžili a Manchester City mohl jít do protiútoku. K balonu se řítili hned dva hráči, ale Adrián přečetl hru, vystartoval z brány a včas odkopl balon do bezpečí.
20
Sakho počkal na Jenkinsona a přihrál mu. Jenkinson ustál faul a dostal se s balonem až do pokutového území, kde chtěl přihrávat před branku, ale postaral se o něj Otamendi. Následuje roh pro West Ham.
16
Ofsajd a v něm Moses, rozehrávat bude domácí tým.
13
Navas odcentroval balon před bránu, kde se k balonu dostal hlavičkující Otamendi, avšak jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
13
Tomkins si připsal obranný zákrok a domácí tým získal výhodu rohového kopu.
9
De Bruyne našel parádně Agüera, který postupoval sám na brankáře. Adrián vyběhl z pokutového území a snažil se Agüera zastavit, ale to se mu nepodařilo. Agüero pálil, ale do prázdné branky se netrefil.
6
Hosté získali balon pro sebe a okamžitě založili protiútok. Přihrávku za půlící čáru obdržel Payet, který si všiml, že mu dobře nabíhá VICTOR MOSES, a tak mu posunul míč. MOSES už postupoval sám, navedl si balon na pravačku a poté nádhernou trefou k tyči nedal Hartovi šanci. Gólman Hart se natahoval, ale marně, protože MOSES se trefil opravdu výtečně.
4
De Bruyne ze své kopačky vyslal nadýchaný centr, ke kterému se dostal hlavičkující Fernandinho, ale ten gólmana Adriána nepřekonal. Španělský brankář si připsal výtečný zákrok a zabránil gólu.
3
Reid si připsal obranný zákrok a centr soupeře odvrátil na rohový kop.
1
Domácí hráči nastoupili v tradičních světle modrých dresech a v bílých trenýrkách.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté West Hamu, kteří dnes vůbec poprvé oblékli třetí variantu dresů. Jedná se o černé komplety.
1
-4
Hlavní sudí přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-10
Skončila rozcvička a hráči odchází do svých šaten.

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Kolarov – Y. Touré (C), Fernandinho – Navas, De Bruyne, Sterling – Agüero.
Náhradníci: Caballero – Fernando, Bony, Demichelis, Roberts, Maffeo, Iheanacho.

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Tomkins, Reid, Cresswell – Noble (C), Obiang – Lanzini, Payet, Moses – D. Sakho.
Náhradníci: Randolph – Carroll, Zárate, Collins, Jelavić, Antonio, Oxford.

Rozhodčí: Madley – McDonough, Perry..
Společně s Leicesterem patří Manchester City a West Ham k nejofenzivnějším týmům. Všechny celky vstřelily už 11 branek.
West Ham United se v tabulce nachází na 5. pozici a na svém kontě má 9 bodů. Hráči West Hamu třikrát zvítězili, ani jedenkrát neremizovali a dvakrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 11:6.
Manchester City se v tabulce nachází na 1. místě a na svém kontě má plný počet bodů, tedy 15. Fotbalisté Manchesteru City ještě ani jedenkrát neprohráli a ani neremizovali. Dosavadní stav skóre je 11:0.
Poslední vzájemné utkání, hrané na Etihad Stadium, skončilo vítězstvím Manchesteru City, zápas skončil výsledkem 2:0. Na toto utkání přišlo 45 041 diváků. V 18. minutě si dal vlastní gól Collins, který tak nabídl domácímu mužstvu vedení a ve 36. minutě zvýšil na 2:0 Agüero. Oba celky se prezentovaly po třech střelách na bránu, ale West Ham nevstřelil ani gól.
Na zápas byli nominováni:

Manchester City: Caballero, Hart, Wright, Demichelis, Kolarov, Kompany, Mangala, Otamendi, Sagna, Zabaleta, De Bruyne, Fernandinho, Fernando, Nasri, Navas, Roberts, Silva, Toure, Zuculini, Aguero, Bony, Iheanacho, Sterling.

West Ham United: Adrian, Randolph, Spiegel, Collins, Cresswell, Demel, Henry, Jenkinson, O'Brien, Oxford, Reid, Tomkins, Amalfitano, Antonio, Cullen, Kouyate, Lanzini, Moses, Noble, Obiang, Payet, Samuelsen, Carroll, Jelavic, Lee, Sakho, Zarate

Hezký sobotní podvečer. V Anglii máme na programu 6. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí také Manchester City a West Ham United. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Etiahd Stadium. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.