Stoke City dnes mohl sahat po třech bodech, to by ale během úvodních 31 minut směnili být v rychlém sledu vyloučeni Ibrahim Afellay a Charlie Adam. Potters dohrávali zbytek zápasu o devíti a v poslední minutě tříminutového nastavení navíc inkasovali těsně před přestávkou gól z hlavy Salomóna Rondóna, který rozhodl o osudu dnešního utkání. Konečný výsledek. Stoke City 0 West Bromwich Albion 1.
90+5
90+4
Marko Arnautovič se po rozehrání standardní situace dostal ke střele, jeho střela ale zamířila vedle pravého horního rohu a v dnešním zápase se už zřejmě nic nestane!
90+3
Rickie Lambert dostal za ostrý zákrok žlutou kartu a dal možnost hráčům Stoke City ještě v závěru zápasu rozehrát jednu standardní situaci.
90+3
Žlutou kartu dostává Rickie Lambert (West Bromwich Albion).
90+2
Polovina z nastavení je téměř pryč a West Brom drží těsný jednobrankový náskok.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Škoda, že Arnautovič neohlídal své postavení, protože jsme se v závěru zápasu mohli dočkat zajímavé příležitosti.
89
Jack Butland našel dlouhým nákopem Marca Arnautoviče, ten se ale v momentě přihrávky nacházel v ofsajdu.
88
West Brom se prezentoval nepřesnou finální přihrávkou, po níž může rozehrávat brankář Jack Butland.
87
Stoke City už docházejí síly a o osudu utkání s největší pravděpodobností rozhodne jediný gól.
86
Střídající Cristian Gamboa bezesporu uživil hru West Bromu, jeho střela pravačkou zpoza šestnáctky ale před pár okamžiky mezi tři tyče nezamířila.
85
McAuley vlétl do souboje opravdu příliš ostře a žlutá karta je zasloužená.
84
Gareth McAuley chtěl na útočné polovině vybojovat míč, jenže po útočném faulu na Joleona Lescotta uviděl žlutou kartu.
84
Žlutou kartu dostává Gareth McAuley (West Bromwich Albion).
84
STŘELY NA BRÁNU: Stoke City 4 West Brom 5
83
STŘELY CELKEM: Stoke City 8 West Brom 10
82
Geoff Cameron vypálil zpoza hranice pokutového území, jeho pokus byl ale zablokován.
82
Stephen Ireland přišel oživit hru Stoke City. Irelanda si můžete pamatovat z působení v dresu Aston Villy nebo Manchesteru City.
81
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Mame Diouf, přichází Stephen Ireland.
80
Rickie Lambert se pokusil zakončit jeden z rychlých protiútoku, jeho střela z levé strany pokutového území ale byla zablokována. Na domácí straně už to zavánělo průšvihem, ale Stoke přežil.
80
Taktika je jasná, Stoke City se snaží v oslabení vyrovnat, což Baggies umožňuje z rychlých protiútoků chodit do otevřené obrany domácího týmu.
79
Místo toho, aby West Bromwich Albion kontroloval hru, tak nechává hrát soupeře.
78
Stoke City hraje o devíti hráčích v poli, přesto je v držení míče aktivnější. To je poměrně překvapivá statistika.
77
DRŽENÍ MÍČE: Stoke City 51% West Brom 49%
76
Ačkoliv hraje Stoke City v oslabení, směrem vpřed dokáže být během posledních minut poměrně nebezpečný.
75
Na opačné straně vzápětí pálil po přihrávce Calluma McManamana aktivní James Morrison, jeho pokus zpoza šestnáctky ale opět zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Jack Butland.
74
Střídající Marko Arnautović se mohl stát hrdinou, když zpoza šestnáctky pálil přesně k pravé tyči, Boaz Myhill byl ale včas na zemi a jeho přízemní střelu zastavil!
73
Gareth McAuley fauloval Mameho Dioufa a Stoke City má k dispozici standardní situaci.
72
Erik Pieters dostal dobrou přihrávku od Glenna Whelana a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, ta však zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Boaz Myhill.
71
Potters se stejně jako v prvním případě k ničemu po rozehrání rohového kopu nedostali, zůstávají však nadále u míče.
71
Stoke City posílal do šestnáctky West Bromu dobrý centr a Jonas Olsson měl co dělat, aby ho hlavou odvrátil do bezpečí.
70
Craig Dawson odvrátil míč na rohový kop.
70
Střídající Cristian Gamboa se nyní předvedl v jiném světle a po faulu unikajícího Marca van Ginkela uviděl žlutou kartu.
69
Žlutou kartu dostává Cristian Gamboa (West Bromwich Albion).
69
Xhendan Shaqiri dnes odehrál poměrně slušný zápas a několikrát se dostal ke střele, gól se mu však vstřelit nepodařilo.
68
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Marko Arnautović.
67
James Morrison se pokusil střelou zpoza šestnáctky navýšit vedení West Bromwiche Albion, jeho pokus ale zamířil příliš vysoko.
66
Žlutou kartu dostává Erik Pieters (Stoke City).
65
Erik Pieters přiostřil souboj s protihráčem a za svůj zákrok zřejmě uvidí žlutou kartu.
64
Střídající Cristian Gamboa se mohl okamžitě po svém příchodu na hřiště řítit do šance, jeho pokus vpřed ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
64
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází James McClean, přichází Cristian Gamboa.
63
Na opačné straně připravuje střídání také manažer West Bromu Tony Pulis.
63
Glen Johnson nebyl v zápase schopný pokračovat a kvůli zranění přepustil místo Marcu Wilsonovi.
63
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Glen Johnson, přichází Marc Wilson.
62
Glen Johnson zůstal ležet na hrací ploše a hra byla přerušena.
62
Callum McManaman se ocitl uprostřed šestnáctky ve skvělé příležitosti, jeho následná střela ale byla zablokována!
61
Hodina hry za námi. West Brom vede nad oslabeným Stoke City stále 1:0.
60
Steven Fletcher hledal do tandemu nabíhajícího Joleona Lescotta, u míče byl ale jako první Jack Butland.
58
Na Stoke City je velice sympatické, že i přes oslabení jen nabrání, a pokud dostane příležitost, pokouší se vyrazit do rychlého protiútoku.
57
Xherdan Shaqiri se opět pokusil vstřelit gól, jeho střela po přihrávce Marca Muniesy však postrádala přesnost a zpoza šestnáctky o pořádný kus minula levý horní roh Myhillovy brány.
56
Geoff Cameron byl tím hráčem, který se obětavě postavil do střely Darrena Fletchera.
56
Darren Fletcher se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která byla zablokována.
55
Erik Pieters odvedl v obraně dobrou práci a míč odvrátil na rohový kop.
54
Trochu mě překvapuje, že Stoke City nesáhl ke střídání.
53
Stoke City je zatlačený před vlastní šestnáctkou, a když už chce vyrazit směrem dopředu, chybí mu tam hráči, což je po dvou vyloučeních logické.
52
West Brom určitě chce přidat druhý gól, aby se uklidnil a utkání proti oslabenému soupeři mohl dohrát bez zbytečných nervů.
51
Následný rohový kop Baggies domácí hráči odvrátili a jejich přetížená obrana si může na chvíli vydechnout.
51
Marco van Ginkel odvrátil centr na rohový kop, který budou rozehrávat hráči West Bromu.
50
Dnešní utkání sleduje podle oficiálního údaje 26747 diváků.
49
Glen Johnson v prvním poločase skvěle pronikl do šestnáctky a možná se i nyní mohl místo střely pokusit spíše pro tah směrem na bránu.
48
Na opačné straně vzápětí mohl udeřit obránce Glen Johnson, jehož střela zpoza šestnáctky zamířila vedle levé tyče!
47
Salomón Rondón se pokusil navázat na svůj gól ze závěru prvního poločasu, jeho hlavička ze středu pokutového území ale zamířila vysoko nad.
46
West Bromwich sáhl před výkopem druhého poločasu ke střídání, ze hřiště odešel Craig Gardner, kterého nahradil Callum McMananan.
46
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Craig Gardner, přichází Callum McManaman.
46
Vracíme se zpět na Britannia Stadium, kde domácí Stoke City prohrává po prvním poločase s West Bromwichem Albion těsně 1:0. Zbytek zápasu však dohrává bez vyloučeného Ibrahima Afellaye a Charlieho Adama, kteří byli během úvodních pětačtyřiceti minut vyloučeni v rozmezí pouhých sedmi minut.
Stoke City byl od úvodních minut lepším týmem, jenže v rozmezí pouhých sedmi minut viděli přímo červenou kartu Afellay a Charlie Adam. West Brom v závěru prvního poločasu dostal svého soupeře pod velký tlak a ve třetí minutě nastavení poslal Baggies krásnou hlavičkou do vedení José Salamón Rondón. Skóre po prvním poločase. Stoke City 0 West Bromwich Albion 1.
45+4
45+3
West Brom právě vstřelil branku!
JOSÉ SALOMÓN RONDÓN posílá West Brom v závěru prvního poločasu nádhernou hlavičkou do vedení!! Střídající Rickie Lambert skvěle odcentroval z pravé strany a na vzdálenější tyči našel nabíhajícího Josého Salomóna Rondóna, který přesnou hlavičkou uklidil míč ke vzdálenější pravé tyči.
45+3
Rondón se pokusil o pohotové zakončení, jeho střela ale byla hodně přesná a dokonce zůstala ve hře. Jack Butland si vzápětí v pohodě doběhl pro míč.
45+2
West Brom se snaží vstřelit gól do šatny, Fletcherův dlouhý pas ale v pokutovém území Stoke žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
45
Gardner si zpracoval míč na značce pokutového kopu a poté z otočky vypálil, jeho střela ale byla zbytečná, protože pomezní rozhodčí správně odmával ofsajd.
45
West Brom začíná v závěru prvního poločasu využívat dvojnásobného oslabení svého soupeře a dostává Stoke City pod velký tlak.
44
Rondón se dostal po centru z levé strany na vzdálenější tyči k hlavičce, ta však byla nepřesná a zamířila zhruba o dva metry vedle pravé tyče.
43
Mame Diouf si pomohl v souboji s protihráčem rukama, to mu mu ale nepomohlo k získání míče a hlavní rozhodčí Michael Oliver nechal hru plynout dál.
42
Jack Butland se nyní vydal rychle z brány, aby míč před jedním z hráčů Stoke City ukryl ve svých rukavicích.
41
Rondón zastavil rychlý protiútok Stoke ve středovém kruhu faulem a Michael Oliver mu vzápětí pouze domluvil.
40
West Brom sice přímo po rohovém kopu nezahrozil, ale vzápětí přišla střela zpoza šestnáctky, která tentokrát zamířila přímo doprostřed brány a Jack Butland si připsal snadný zákrok.
39
Rickie Lambert tvrdě vypálil zpoza šestnáctky a Jack Butland si připsal další skvělý zákrok, když jeho nepříjemnou střelu směřující do pravého horního rohu vyrazil volejbalovým zákrokem na rohový kop!
38
Gardnerův centr byl nepřesný a Jack Butland mohl v klidu odkopávat od své brány.
38
STŘELY NA BRÁNU: Stoke City 3 West Brom 1
37
STŘELY CELKEM: Stoke City 6 West Brom 1
36
Shaqiri upadl u rohového praporku po souboji s Dawsonem a dožadoval se odpískání faulu. Marně. Píšťalka Michaela Olivera zůstala němá.
36
ROHOVÉ KOPY: Stoke City 4 West Brom 1
35
Stoke City vybojoval rohový kop, Shaqiriho centr byl ale odvrácen.
35
Rickie Lambert je bezpochyby skvělým hráčem, který získal cenné zkušenosti v Southamptonu.
35
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Claudio Yacob, přichází Rickie Lambert.
34
Tony Pulis je nyní určitě rád, že už nyní manažerem Stoke City.
33
Tony Pulis připravuje první střídání a u postranní čáry už je připraven Rickie Lambert.
32
To, co se děje na Britannia Stadium je neuvěřitelné. Charlie Adam byl za svůj faul vyloučen a Potters budou dohrávat zbytek zápasu o devíti!
32
Červenou kartu dostává Charlie Adam (Stoke City).
31
Charlie Adam fauloval u postranní čáry Craiga Dawsona.
30
Mame Diouf je dnes hodně nebezpečný a před pár okamžiky způsobil West Bromu nemalé problémy.
29
Mame Diouf mohl poslat oslabený Stoke City do vedení, když vyhrál souboj s obráncem West Bromu, přehodil si vybíhajícího Myhilla a poté mohl míč hlavou poslat do prázdné brány, jenže jeho hlavička skončila nad bránou!
28
Stoke City byl lepší a Afellayova reakce byla přehnaná.
27
Troufám si tvrdit, že kdyby si tohle dovolil v Barceloně, tak ho čeká mastná pokuta, a určitě by si nějakou chvíli nezahrál.
27
I takové chování je možné vidět v Barclays Premier League.
26
Ibrahim Afellay předvedl obrovskou klukovi, Gardner ho totiž zadržel za dres, což se Afellayovi hrubě nelíbilo, zvedl se a dal Gardnerovi facku.
25
Červenou kartu dostává Ibrahim Afellay (Stoke City).
25
Žlutou kartu dostává Craig Gardner (West Bromwich Albion).
24
Jack Butland předvedl fantastický zákrok a podržel Stoke City! Jamer Morrison se dostal na levé straně šestnáctky k volnému míči a z první ho napálil na domácí bránu, Butland ale vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil na rohový kop.
23
West Brom vzápětí mohl vhazovat.
23
Xherdan Shaqiri mohl zkusit vypálit zpoza šestnáctky, jenže se rozhodl pro centr na vzdálenější levou tyč, který byl nepřesný a skončil za postranní čárou.
23
Ačkoliv se West Brom převážně brání, tak je nutno dodat, že brání skvěle a včas přistupuje k hráčům Stoke City.
22
Pokud by se nemohl Stoke City prosadit ze hry, na lavičce je připraven vytáhlý útočník Peter Crouch, který může zahrozit po standardních situacích.
21
Stoke City má území převahu, zatím se však nedostal do žádné vyložené brankové příležitosti.
20
Vzápětí ale přišla nepřesná přihrávka na opačné straně, po které se mohl Rondón řítit do rychlého protiútoku, středem hřiště se ale prosadit nedokázal a o míč přišel.
19
Útočnou snahu West Bromwiche Albion zastavila nepřesná kolmá přihrávka, po které si Jack Butland pohrál s míčem a poté přesně rozehrál.
18
Stoke City se snažil vydat na polovinu soupeře po levém křídle, kde byl jeho útok zastaven a West Brom navíc mohl vhazovat.
16
Centr Glena Johnsona byl sražen na rohový kop, ze kterého Potters nedokázali nic vytěžit.
16
DRŽENÍ MÍČE: Stoke City 74% West Brom 26%
16
Je za námi úvodních 15 minut, po kterých Stoke City hraje s West Bromwichem Albion zatím bez branek 0:0.
15
Charlie Adam posílal do šestnáctky vysoký centr, Boaz Myhill byl ale připraven a v pohodě stáhl míč ze vzduchu.
14
Stoke City vybojoval po faulu Mccleana ve středu hřiště standardní situaci.
13
Rondón nedokázal zpracovat dlouhý pas svého spoluhráče a míč mu od nohy na levé straně pokutového území odskočil do zámezí.
12
Baggies se vrhli směrem vpřed a vybojovali rohový kop, následný centr do šestnáctky ale žádného z hráčů modrobíle pruhovaných dresech nenašel.
11
Charlie Adam přesně odcentroval z pravého křídla a v pokutovém území našel Mameho Dioufa, jehož hlavička mířila přesně k levé tyči, jenže postrádala razanci a Boaz Myhill si připsal první úspěšný zákrok.
10
Stoke City skvěle brání a ihned po ztrátě míče napadá soupeře, kterého nyní ve středu hřiště bleskově připravil o míč.
10
Potters se vzápětí dostali na levém křídle k centru, po něm však útočnou akci domácího týmu zastavil útočný faul.
9
Mame Diouf se rozhodl pro sprint podél levé postranní čáry, jenže poté neměl komu přihrát, a tak raději akci zabrzdil a zvolil zpětnou přihrávku.
8
Shaqiri nepřesně přihrál a Joleon Lescott zkontroloval cestu míče za postranní čáru, aby vzápětí mohl vhazovat.
8
West Bromwich Albion se v úvodu zápasu ocitá pod tlakem, zatím však nepustil svého soupeře do žádné velké brankové příležitosti.
7
Správné rozhodnutí. Diouf se skutečně nacházel v ofsajdu.
7
Diouf se málem řítil sám na bránu, jeho úprk vpřed ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
6
Charlie Adam se pokusil vypálit po narážečce s Afellayem zpoza šestnáctky a jeho střela zhruba o dva metry minula levý horní roh brány West Bromu.
5
Shaqiri, van Ginkel nebo Afellay dokáží být velmi nebezpeční.
4
Stoke City už ani zdaleka není tím týmem, který urputně brání. Naopak. Ve svém týmu má několik hráčů, kteří jsou velmi nebezpeční směrem vpřed.
3
Dawson odvrátil centr z pravé strany na rohový kop, který Stoke City rozehrál na krátko a v pokutovém území nebezpečně vypálil Xherdan Shaqiri, jehož následná technická střela těsně minula vzdálenější levou tyč!
2
V sestavě Stoke City dnes nechybí Xherdan Shaqiri, proto kterého je to první zápas v dresu Potters.
1
Domácí se snažili založit první útočnou akci dlouhým pasem, ten ale skončil pouze u brankáře Myhilla.
1
Hlavní rozhodčí Michael Oliver zkontroloval počet hráčů na hřišti a poté dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral West Bromwich Albion.
1
Tony Pulis se dočkal na Britannia Stadium velkého přivítání a fanoušci mu ve stoje zatleskali. Krásné gesto!
Hráči obou týmů už jsou připraveni v tunelu Britannia Stadium, odkud je za malou chvíli přivede na hrací plochu hlavní rozhodčí Michael Oliver, kterému budou asistovat pánové Beswick a Burt.

Stoke City: Butland – Johnson, Cameron, Muniesa, Pieters – Adam, Whelan (C) – Shaqiri, van Ginkel, Afellay – Diouf.
Náhradníci: Given – Arnautović, Joselu, Ireland, Wilson, Crouch, Krkić.

West Bromwich Albion: Myhill – Dawson, McAuley, Lescott, J. Olsson – C. Gardner, D. Fletcher (C), Yacob, J. Morrison, McClean – Rondón.
Náhradníci: Rose – Brown, Anichebe, Gamboa, Lambert, McManaman, Gnabry.

Rozhodčí: Michael Oliver. Asistenti: G. Beswick, S. Burt. Čtvrtý rozhodčí: S. Duncan.
West Bromwich Albion

Manažer Tony Pulis se poprvé od roku 2013 vrátí na Britannia Stadium, tentokrát však jako soupeř. Pulis před dvěma roky opustil Stoke City, který během svého sedmiletého působení vedl ve třech různých soutěžích, a letos usedl na lavičku West Bromwiche Albion. Předseda West Bromu Jeremy Peace prohlásil, že by v klubu rád udržel Saida Berahina poté, co se začalo spekulovat o jeho možném odchodu. Tony Pulis dvaadvacetiletého Berahina nenominoval na soupisku v zápase proti Chelsea a lze očekávat, že stejný krok učiní i v sobotním zápase proti Stoke City.
Stoke City

Stoke City uprostřed týdne čekal ostrý test, když v Capital One Cupu vycestoval na hřiště druholigového Lutonu Town. Potters se na výhře pořádně nadřeli a do třetího kola postoupili až po penaltovém rozstřelu. Manažer Mark Hughes netrpělivě očekává návrat zraněného Bojana Krkiče, který je kvůli zranění kolene od ledna mimo hru. Svůj debut by si proti West Bromu měl odbýt Xherdan Shaqiri poté, co minulý týden vynechal zápas s Norwichem City.
Stoke City během letního přestupového období posiloval a ve 4. kole Barclays Premier League bude v domácím zápase proti West Bromiwichi Albion usilovat o první vítězství v letošní sezóně. Zápasem z Britannia Stadium Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.