SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Arsenal 3:3. Hosté dotáhli tříbrankovou ztrátu

Já Vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Máme za sebou fantastické utkání, které končí remízou 3:3. Sedmdesát minut to přitom vypadalo na jednoznačné vítězství Bournemouthu. Domácí vedli už ve 20. minutě o dva góly, když se do listiny střelců zapsali Charlie Daniels a z penalty Callum Wilson a po přestávce ještě navýšil skóre Ryan Fraser, který zahrál Čechovi na housle. Pak však začal úřadovat Olivier Giroud, jenž nejprve připravil kontaktní zásahy pro Alexise Sáncheze a Lucase Pereze. V 83. minutě navíc kapitán Cherries Francis sestřelil Ramseyho a domácí dohrávali zbytek utkání v deseti. Přesilovku využil v nastavení Olivier Giroud, který tak dokonal stíhací jízdu kanonýrů. Arsenal v posledních dvaceti minutách napravil, co se dalo.
90+7
90+7
Žlutou kartu dostává Harry Arter (AFC Bournemouth).
90+6
Hosté zakládají možná poslední útočnou akci utkání...
90+5
Z levé strany centroval Lucas Perez. Prudký míč, který hledal Girouda, odvrátila obrana Bournemouthu.
90+4
Domácí si mohli vzít vedení zpět! Bombu Harryho Artera z ostrého úhlu reflexivně vyráží Petr Čech!
90+2
Arsenal právě vstřelil branku!
Dámy a pánové, tohle je Premier League! Fotbalisté Arsenalu duel nezabalili ani za stavu 0:3 a v poslední dvacetiminutovce dokázali vyrovnat! Centr Granita Xhaky lízl hlavou OLIVIER GIROUD a míč zapadl přesně k tyči Borucovy brány – 3:3.
90+1
Rozhodčí Oliver nastaví ještě šest minut. To se domácím vůbec nelíbí!
90
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Brad Smith.
90
Lucas nestihl míč na hřišti, což nyní domácím fanouškům stačí k radosti.
89
Ten rozehrával Alex Oxlade-Chamberlain, jenž poslal míč jen do náručí Artura Boruce.
89
Po sraženém centru Lucase Pereze bude následovat rohový kop.
87
Centr Monreala zastavil Adam Smith. Hosté reklamují ruku, ale Smithe míč trefil do břicha.
86
Domácí gólman Artur Boruc dostal žlutou kartu za zdržování.
86
Před bránu Cherries létá jeden míč za druhým. Giroud s Lucasem čekají na svou příležitost.
84
Domácí čekají perné závěrečné minuty. Vyloučení Francise jim situaci ještě více ztížilo.
83
Do souboje s Aaronem Ramseyem ve středu hřiště vlétl jako druhý hráč Bournemouthu Simon Francis, který zajel do záložníka Arsenalu skluzem. Rozhodčí Oliver pro to neměl pochopení a ukázal Francisovi červenou kartu!
82
Nádherná kombinace Bournemouthu, na jejímž konci se ocitl Dan Gosling. Ten si ještě ve vápně zasekl míč kolem Girouda, ale následně poslal míč vedle vzdálenější tyče!
81
Cherries se dostali k míči a snaží se trochu uklidnit hru.
80
Shkodran Mustafi sestřelil ve středu hřiště Artera a vyfasoval žlutou kartu.
79
Fotbalisté Bournemouthu hráli nějakých 60 minut fyzicky náročný fotbal, který nemohli vydržet praktikovat celý zápas. Nyní má Arsenal velký tlak.
77
Domácí teď měli štěstí, že Nacho Monreal nedostihl míč před brankovou čarou. Před bránou byli volní Goroud s Lucasem.
75
A je tu pořádná zápletka! Olivier Giroud prodloužil v šestnáctce míč k LUCASOVI PEREZOVI, jenž z voleje levačkou nádherně zamířil ke vzdálenější tyči. Boruc se mohl jen dívat.
73
Střelecké štěstí vyzkoušel z 20 metrů Olivier Giroud. Trefil jen střed brány, kde byl připravený Artur Boruc.
72
Hosté nyní soupeři nepůjčují míč. Pokud by rychle přidali další zásah, mohli bychom se ještě dočkat zajímavého závěru.
70
Hosté snižují na rozdíl dvou gólů! Centr Bellerína prodloužil na zadní tyč Olivier Giroux a ALEXIS SÁNCHEZ uklidil z bezprostřední blízkosti míč hlavou do sítě – 3:1.
68
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Adam Smith.
66
Ryan Fraser se málem řítil sám na Petra Čecha. V tom mu zabránil Oxlade-Chamberlain, jenž ho na poslední odzbrojil čistým skluzem.
64
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Laurent Koscielny, přichází Gabriel.
63
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Lucas.
63
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Andrew Surman.
62
Roh rozehrál Fraser. Nic nebezpečného z toho nebylo.
61
Přímý kop z výhodné pozice rozehrával Junior Stanislas. Domácí záložník poslal míč přes zeď k tyči brány Arsenalu. Petr Čech ale předvedl velmi dobrý zákrok a vyrazil balón na roh.
60
Hosté mohli alespoň snížit. Střelu Alexise Sáncheze ale vychýlil jeden z obránců těsně vedle brány.
58
Bournemouth právě vstřelil branku!
Snový zápas Bournemouthu pokračuje! Daniels poslal pas na RYANA FRASERA, který dokázal doběhnout takového rychlíka, jakým je Héctor Bellerín, navíc ho odstavil od míče a z úhlu dokázal propasírovat balón mezi nohama Petra Čecha do sítě.
56
Mohlo to být už 3:0! Ránu Harryho Artera tečoval za Čechova záda Callum Wilson, ale rozhodčí Oliver gól neuznává! Domácí forvard se totiž dotkl míče rukou.
55
Ovšem ne dlouho. Jejich snažení skončilo nepřesnou přihrávkou Mustafiho, kterou poslal stoper Gunners do autu.
55
Centr Monreala neprošel až před bránu, hosté ale zůstali u míče.
53
Hostující manažer Wenger si může oddechnout. Olivier Giroud se vrací zpět do hry.
53
Olivier Giroud šel do skluzu, při kterém zranil sám sebe. Zřejmě si podvrtl kotník.
52
Ten rozehrával Xhaka. Domácí balón odehráli až k Čechovi.
51
Z pravé strany centroval Bellerín. Domácí obrana srazila míč na roh.
50
Za centrem Oxladeho-Chamberlaina se natahoval Olivier Giroud. Útočník Arsenalu nedosáhl na balón.
49
Alex Iwobi teď ukázal, že má výbornou techniku. Navíc dokázal vysunout Alexise Sáncheze, jenž to chtěl vzít před bránu podél postranní čáry, ale až před Boruce se nedostal.
48
Fraser na levém křídle zaměstnal obranu Arsenalu. Nakonec byl zastaven.
46
O poločase nedošlo v sestavách obou týmů k žádné změně. Dovedu si ale představit, že v kabině Arsenalu muselo být živo.
46
První poločas nabídl hodně nečekanou podívanou! Domácí Bournemouth totiž favorizovaný Arsenal jasně přehrával a do kabin tak jdou svěřenci Eddieho Howeho s dvougólovým náskokem, který je naprosto zasloužený. V 16. minutě se nejprve po krásném pasu Stanislase chladnokrevně prosadil Charlie Daniels a o čtyři minuty později proměnil Callum Wilson penaltu, která byla nařízena za kosu Xhaky na Frasera. Kanonýři směrem dopředu nepředvedli vůbec nic, hráči jako Sánchez nebo Giroud se s míčem moc nepotkávali.
45+4
45+3
Aaron Ramsey stáhl Wilsona a vysloužil si za to žlutou kartu.
45+2
K nebezpečné střele z 20 metrů natáhl Junior Stanislas. Balón minul pravou tyč tak o metr a v hledišti to jen zahučelo.
45+1
Rozhodčí Oliver prodlouží první půli o tři minuty!
45
Aktivní Daniels předvedl na levé straně odvážný průnik a dokázal i odcentrovat. Míč skončil v rukavicích Petra Čecha.
44
Žlutou kartu dostává Steve Cook (AFC Bournemouth).
44
Domácím nyní nevyšla kombinace u pravé postranní čáry. Gunners budou vhazovat.
42
Zaplněné ochozy si užívají průběh utkání. Domácí fanoušci jistě nečekali, že Cherries budou věhlasného soupeře takto přehrávat.
41
Oxlade-Chamberlain předložil z pravého křídla dobrou přihrávku Alexovi Iwobimu. Ten zakončoval z prostoru penaltové značky. Střela mu však vůbec nesedla a skončila mimo.
39
Hosté se po delší době usazují s míčem a útočné polovině.
37
Ošetření si musel vyžádat Arter. Domácí záložník by ale měl být v pořádku.
36
Fotbalisté Bournemouthu hrají skvěle, Arsenal prohrává většinu důležitých soubojů.
35
Domácí pokračovali v ofenzivě i po rohovém kopu. Zpětnou přihrávku z levé strany dostal Harry Arter, který své střele zpoza šestnáctky udělil opačnou faleš a Čech tak nemusel zasahovat.
34
Domácí hrají s velkou chutí. Na pas za obranu si naběhl Callum Wilson a moc nechybělo, aby se dostal až před Čecha. Míč mu na poslední chvíli skluzem vypíchl Mustafi. Je z toho roh.
32
Právě Fraser zahrával standardní situaci, ale Cookova hlavička nebyla přesná.
31
Po levém křídle unikajícího Frasera musel faulovat Héctor Bellerín. Pravý bek Gunners vidí žlutou kartu.
30
Hostující Granit Xhaka rozehrál rohový kop nakrátko. Hráči Arsenalu ale dlouho míč neudrželi.
28
A Coquelin nemůže pokračovat. Nahrazuje ho Alex Oxlade-Chamberlain.
26
V nefotbalové pozici zůstal na zemi záložník Arsenalu Francis Coquelin. Bude se ošetřovat.
25
Další akci Cherries zastavil útočný faul Stanislase.
23
Střely celkem – 4:1.
22
Máme za sebou hodně nečekaný úvod zápasu. Vedení Bournemouthu 2:0 je ale naprosto zasloužené.
20
Penaltu proměnil s velkým přehledem CALLUM WILSON, který si počkal na pohyb Čecha a poslal míč po zemi do středu brány – 2:0.
19
Domácí budou zahrávat pokutový kop! Pronikajícího Ryana Frasera skosil Granit Xhaka a rozhodčí Oliver ukazuje na penaltový puntík.
17
Uvidíme, zda inkasovaný gól kanonýry probudí. Domácí jsou zatím lepší.
16
Domácí jsou za svou aktivitu odměněni vedoucím gólem! Junior Stanislas našel krásným pasem přes šířku hřiště CHARLIEHO DANIELSE, který na levé straně pokutového území drze obehrál Bellerína a dostal se až před Čecha, jehož překonal chladnokrevným obstřelem.
15
Odmávaný ofsajd zastavil záložníka Arsenalu Aarona Ramseyho.
14
Hosté mají problémy s důraznou hrou třešní. Červenočerní získávají většinu balónů ve středu hřiště.
12
Domácí jsou mnohem aktivnější a teď mohli otevřít skóre utkání! Stanislas předkládal míč do šance Callumovi Wilsonovi, ale situaci skvěle přečetl Petr Čech, jenž z brány rychle vystartoval a balón domácímu forvardovi vypíchl. Hráči i fanoušci Bournemouthu reklamují penaltu, Čech však nejprve zasáhl míč.
12
Fraserův centr hledal Calluma Wilsona. Před ním stačil zakročit Mustafi.
11
Dopředu se dral po křídle King. Narazil ale na Laurenta Koscielnyho, jenž odvrátil balón do autu.
9
Odražený míč napálil na hostující bránu Callum Wilson. Zamířil do středu, kde byl připravený Petr Čech.
9
K centru Stanislase se před bránou tlačil Daniels. Nakonec vybojoval roh.
8
Domácí se osmělují a teď se na delší dobu usadili na útočné polovině.
7
Právě Kingovi byl nyní odmáván ofsajd.
5
Nenápadná střela Joshui Kinga z poměrně velké vzdálenosti byla nakonec nebezpečnější, než se původně zdálo. Míč se sklouzl po trávníku tak metr vedle Čechovy svatyně.
4
Hráči Bournemouthu získali vhazování poblíž šestnáctky Arsenalu.
4
Domácí nakonec akci soupeře zastavili a alespoň odkopli míč do bezpečí.
3
Gunners nyní drží míč u domácí šestnáctky. Hráči Arsenalu hledají prostor k zakončení.
2
Protiútok Bournemouthu musel hasit odkopem do zámezí Mustafi. Vhazuje Daniels.
1
První centr poslal do domácí šestnáctky Nacho Monreal. Obrana Cherries v pohodě odvrací.
1

AFC Bournemouth: Boruc – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Arter, Gosling – Stanislas, Fraser, J. King – C. Wilson.
Náhradníci: Federici – A. Smith, B. Smith, Mings, Surman, Ibe, Mousset.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Xhaka – Ramsey, Alexis Sánchez, Iwobi – Giroud.
Náhradníci: Ospina – Holding, Gabriel, Reine-Adélaïde, Oxlade-Chamberlain, Lucas, Maitland-Niles.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett.
Arsenal vyhrál všechny tři vzájemné zápasy, které spolu oba týmy v rámci Premier League odehrály. V loňském ročníku zvítězili Gunners dvakrát shodně 2:0. Ve 13. kole tohoto ročníku pak svěřenci Arsena Wengera přehráli Bournemouth na svém hřišti 3:1.
AFC Bournemouth (9. místo, 7 – 3 – 9, skóre 26:31, 24 bodů)
Loňský nováček se mezi elitou už zabydlel a ani letos to nevypadá na sestupové starosti. Svěřenci Eddieho Howeho se drží dokonce v lepší polovině tabulky a pozice pod čarou mají devítibodový náskok. Pro Cherries je důležité, že zatím neabsolvovali žádnou delší sérii porážek. Na prohry se Southamptonem a Chelsea dokázali na Silvestra zareagovat jasným vítězstvím 3:0 na Swansee. Před svými fanoušky pak dokáží hráči Bournemouthu potrápit i favority. Své o tom ví i Liverpool, který na Vitality Stadium vedl ještě čtvrthodinu před koncem 3:1, ale nakonec se z výhry 4:3 radovali domácí.

Posledních 5 zápasů Bournemouthu v PL:
Burnley – AFC Bournemouth 3:2
Bournemouth – Leicester 1:0
Bournemouth – Southampton 1:3
Chelsea – Bournemouth 3:0
Swansea – Bournemouth 0:3
Arsenal FC (4. místo, 12 – 4 – 3, skóre 41:19, 40 bodů)
Pokud fotbalisté Arsenalu dokáží zvítězit na půdě Bournemouthu, posunou se v ligové tabulce na třetí místo a na druhý Liverpool by ztráceli jediný bodík. Gunners se po Vánocích vrátili zpět do sedla po venkovních porážkách na půdě Evertonu a Manchesteru City. Na Boxing Day doma přehráli 1:0 West Brom a na Nový rok opět před svými příznivci porazili 2:0 také Crystal Palace. V tomto utkání se blýskl nádherným „škorpiónem“ Olivier Giroud. V dobré formě je útočník Gunners Alexis Sánchez, jenž v této sezóně nastřílel v PL už 12 gólů.

Posledních 5 zápasů Arsenalu v PL:
Arsenal – Stoke 3:1
Everton – Arsenal 2:1
Man. City – Arsenal 2:1
Arsenal – WBA 1:0
Arsenal – Crystal Palace 2:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V úterý večer přivítá v rámci 20. kola anglické Premier League Bournemouth favorizovaný Arsenal. Zápas budeme samozřejmě sledovat v podrobné on-line reportáži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.