SESTŘIH Premier League: Manchester City - Swansea 2:1

Manchester City zaslouženě porazil Swansea City 2:1. Vítězství domácího týmu se však nerodilo vůbec snadno a až ve druhé nastavené minutě o něm rozhodl Jesus, který zároveň otevřel gólový účet zápasu. Ten hosté zdramatizovali vyrovnávací trefou Sigurdssona deset minut před koncem řádné hrací doby. Tři body ale nakonec přeci jen zůstali na v Manchesteru a místní City se díky tomu posunulo na třetí příčku Premier League.
90+5
90+5
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Fernando.
90+3
Žlutou kartu dostává Gylfi Sigurdsson (Swansea City).
90+2
Manchester City právě vstřelil branku!
Na tribunách zavládla obrovská radost. Obránci Swansea úplně zapomněli na GABRIELA JESUSE, jenž si naskočil na načechraný centr zprava, a ačkoliv Fabiański jeho pokus zblízka vyrazil před sebe, na pohotovou dorážku brazilského fotbalisty už byl krátký.
90
Nad rámec zápasu byly nastaveny čtyři minuty.
89
Pomezní rozhodčí zdvihl svůj praporek nad hlavu. Důvodem je ofsajdové postavení Gabriela Jesuse.
87
Sané zleva adresoval balon do pokutového území a po údajné ruce se domácí dožadovali odpískání penalty. Rozhodčí však správně nechal pokračovat ve hře. Obránce totiž zasáhl míč tělem.
86
Klub z Manchesteru se s vyrovnaným stavem za žádnou cenu nehodlá smířit a načrtává útočné plány.
83
Střídání proběhlo také v týmu Manchester City: Raheema Sterlinga nahradil Sergio Agüero.
83
Celek Swansea City vystřídal naposledy: ze hřiště odešel Fernando Llorente a nastoupil Borja Bastón.
81
Swansea právě vstřelila branku!
Etihad Stadium ztichlo, protože deset minut před koncem klání hostující tým překvapivě vyrovnal. Před pokutovým územím si GYLFI SIGURDSSON vytvořil prostor pro zakončení, když si z pravé nohy přehodil balon na levou a jeho přízemní pokus zaplul do pravé části brány. Caballero toho nejspíš moc neviděl a nezbylo mu tak nic jiného, než se smutným výrazem v obličeji vylovit balon ze sítě.
80
Pomalu se blíží závěr duelu. Do konce řádné hrací doby zbývá závěrečná desetiminutovka.
78
Střídání v týmu Manchester City: zatímco hrací plochu opouští Kevin De Bruyne, opačným směrem míří Pablo Zabaleta.
77
Manchester City předvádí kombinační souhru na svém území.
75
Střídání v týmu Swansea City: odpracováno má Thomas Carroll a na jeho místo nastupuje Nathan Dyer.
75
Jack Cork (Swansea City) stáhl k zemi Gabriela Jesuse a jeho trestem je udělení žluté karty.
72
Kolarov založil rychlou útočnou akci. Parádní přihrávkou, která měla oči, našel Gabriela Jesuse a ten míč přistrčil Davidu Silvovi, do jehož pohotové rány z nebezpečné pozice se skvěle položil obránce Mawson.
71
Odvážná samostatná akce Carrolla ovoce nesklidila. Hostující hráč nedokázal obelstít svého strážce a balon skončil až u Caballera.
69
Sterling se přesto dostal k centru a Mawson míč srazil na roh. Centr De Bruyneho si našel Kolarova a jeho hlavičkový pokus zaplaval vedle levé tyče.
68
Fotbalistům Machesteru nevyšel pokus o přenesení hry na pravou stranu.
65
Střídání v týmu Swansea City: z utkání odstupuje Wayne Routledge a místo něj si zahraje Luciano Narsingh.
64
Sané se zleva pokusil proniknout do pokutového území, nicméně jeho úmysl obránci Swansea včas odhalili. A stejný hráč se po chvíli ocitl v ofsajdu.
62
Sigurdsson centrem z rohového čtvrtkruhu posadil balon na hlavu Mawsona a jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
60
Fernando Llorente (Swansea City) v hlavičkovém souboji loktem udeřil Kolarova a žlutý trest ho neminul.
59
Kolarov odhlavičkoval centrovaný míč na roh. Sigurdsson ho poslal na přední tyč a tam se do vzduchu vyšponoval obránce.
58
Sterling přihrávkou zprava hledal nabíhajícího Gabriela Jesuse, ale na zem se položil Fabiański a ukryl balon ve svých rukavicích.
55
Vítězně z nich vyšli domácí. De Bruyne potom u pravého okraje vápna předal balon Fernandinhovi a tomu se nepovedlo procedit míč před bránu.
54
Momentálně balon rotuje kolem středového kruhu, kde o něj jednotliví hráči svádějí neúprosné souboje.
51
Velice rušno bylo také na opačné straně hřiště, kde Sané obdržel přihrávku do běhu a přízemním pokusem z úhlu orazítkoval bližší brankovou konstrukci. Evidentně zaskočený Fabiański jen nevěřícně zíral.
49
Jeho rozehrávka hostům nevyšla podle představ.
48
Fernandinho zastavil Naughtona pouze za cenu nedovoleného zákroku a hosté zahrávali přímý volný kop. K míči se kousek od levého rohu vápna postavil Sigurdsson a jeho technickou ránu Caballero o tyč vyrazil na roh.
47
Hráči Swansea City vstoupili do druhé půle aktivně a operují na polovině svých protihráčů.
46
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na trávník. Klání bude pokračovat druhým poločasem.
Manchester City v úvodním poločase diktoval tempo hry a svému soupeři vůbec nic nedovolil. Favorizovaný domácí klub si vytvořil několik nebezpečných příležitostí a vstřelil také jeden gól. Ten padl už po deseti minutách hry, kdy se do střelecké listiny zapsal Gabriel Jesus. Swansea se drtivou většinu času pouze bránilo, a pokud si z Etihad Stadium odveze nějaký ten bod, bylo by to vzhledem k jeho chabému výkonu v první půli obrovským překvapením.
45+1
45
Nad rámec první půle nastavil Michael Dean jedinou minutku.
44
Žlutou kartu obdržel také Raheem Sterling (Manchester City), a sice za nafilmovaný pád uvnitř pokutového území.
42
Martin Olsson se rozběhl podél levé postranní čáry a Kevin De Bruyne (Manchester City) ho podrazil. Michael Dean na nic nečekal a ze své kapsičky vytáhl žlutě zbarvený kartonek, který hříšníkovi neváhal ukázat.
39
Teď se ale Gabriel Jesus provinil útočným faulem a míč mají k dispozici fotbalisté hostujícího klubu.
38
Manchester City disponuje výraznou územní převahou a nutí svého velšského soupeře k důsledné obraně.
36
Cork v rozporu s pravidly atakoval Gabriela Jesuse.
34
Na levém křídle se rozběhl Sané a jeho finální přihrávce scházela potřebná přesnost.
32
Fabiański musel jít k zemi, aby dokázal zlikvidovat jedovatou ránu Tourého, kterou reprezentant Pobřeží slonoviny zplodil z hranice šestnáctky.
31
Domácí vybojovali roh a rozehráli ho nakrátko. V pravé části pokutového území se do zakončení dostal De Bruyne a jeho pokus letící k bližší tyči obránce srazil na další roh.
30
Hráči Manchesteru City zvyšují své procento držení míče kombinační souhrou kolem středového kruhu a pokouší se rozvinout další ze svých ofenzivních tažení.
27
Výsledkem byl rohový kop. David Silva naservíroval balon přímo do vápna a tam z voleje zakončoval neobsazený Touré. Míč ovšem netrefil vůbec ideálně a ten skončil několik metrů od levé tyče.
26
Na Sterlingovu nabídku si před bránu nabíhal Gabriel Jesus, ale před ním stihli zakročit důslední obránci hostujícího týmu.
24
Asistent rozhodčího zvedl svůj praporek. Důvodem je ofsajd, v němž byl přistižen Sané.
23
Z rohového kopu už domácí ekipa nezahrozila.
22
Manchester získal výhodu standardní situace z velice zajímavé pozice a podle toho to také dopadlo. Exekutorem přímého volného kopu se stal Touré a jeho prudkou ránu mířící do levého horního růžku brány Fabiański výtečně vytáhl nad břevno.
21
S provedením De Bruyneho si zkonsolidovaná defenziva Swansea bezpečně poradila.
20
Do pokutového území načepoval balon David Silva a po zákroku některého z obránců bude následovat kop od rohového praporku.
19
Hra se přesunula doprostřed hřiště a u balonu jsou hráči Manchesteru City, kteří si kulatou věc mezi sebou vyměňují.
17
Gabriel Jesus si nepohlídal ofsajdovou linii.
16
Sterling podstoupil souboj muž proti muži a vytěžil z něj rohový kop. De Bruyne se ho rozhodl rozehrát prostřednictvím krátké přihrávky a následná vzdušná nabídka jeho kolegy nenašla správného adresáta.
14
Prudký centr Saného se stal kořistí gólmana Swansea.
11
Favorizovaný celek se po deseti minutách hry dostává do vedení. Domácím se povedlo procpat balon do předbrankového prostoru a tam uplatil svůj důraz GABRIEL JESUS, který z bezprostřední blízkosti nedal Fabiańskému absolutně žádnou šanci na jakkýkoliv zákrok.
10
Defenziva Swansea v krátkém časovém sledu čelila hned dvěma rohovým kopům a svou úlohu zvládla na výbornou.
9
K dalekonosnému pokusu se odhodlal Kolarov, ale protože neměl dostatečně přesně seřízena mířidla, bude moci Fabiański provést pouze odkop od své branky.
8
Uvnitř pokutového území Gabriel Jesus svedl srdnatý souboj s Mawsonem, po kterém upadl na zem. Muž s píšťalkou ale neměl důvod pro přerušení hry a nechal v ní pokračovat.
7
Na tahu jsou svěřenci trenéra Guardioly, kteří právě obléhají pokutové území svých protivníků.
6
Těm ale hrací předmět na kopačkách nevydržel dlouho.
5
Kolarov se v blízkosti půlící čáry provinil podražením, a rozhodčí Dean proto přisoudil balon fotbalistům Swansea City.
3
První střelu obecenstvo vidělo již ve třetí minutě. Hráči Manchesteru roztáhli hru na levou stranu a přibližně na penaltovém puntíku míč obdržel Gabriel Jesus, jehož rána bez přípravy zamířila několik metrů vedle levého horního rohu brány.
2
Domácí napadli rozehrávku svých soupeřů a vybojovali míč. Do pravé části pokutového území si na přihrávku naběhl Sterling, ale selhalo mu zpracování.
1
Úvodní výkop provedli hráči Manchesteru City.
1

Manchester City: Caballero – Fernandinho, Stones, Kolarov, Clichy – De Bruyne, Y. Touré, Silva – Sterling, Jesus, Sané.
Náhradníci: Bravo – Kompany, Zabaleta, Fernando, Agüero, Navas, Delph.

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Fer, Cork, T. Carroll – Routledge, F. Llorente, G. Sigurdsson.
Náhradníci: Nordfeldt – Amat, Britton, Bastón, Dyer, L. Narsingh, Kingsley.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Holmes.
Fotbalisté obou celků už se nacházejí na hrací ploše.
Jak to vidí bookmakeři?

Za výrazného favorita utkání je považován Manchester City, který v letošní sezoně na svém hřišti poznal hořkost porážky pouze jednou. Swansea si sice vytvořilo dvouzápasovou minisérii výher, kterou započalo na stadionu silného Liverpoolu, ale skalp dalšího ambiciózního týmu se nepředpokládá.
Nejlepší střelci

Manchester City táhne Sergio Agüero. Argentinský fotbalista se pyšní jedenácti vstřelenými brankami.

Nejlépe střílejícím hráčem Swansea City je Fernando Llorente. Jednatřicetiletý Španěl zaznamenal osm tref.
Předchozí kolo

Manchester City podnikl výpravu do Londýna, kde se utkal s West Hamem. Kladiváři svým protivníkům nekladli téměř žádný odpor a přenechali jim všechny body.

West Ham United – Manchester City 0:4 (0:3)
Branky: 17. de Bruyne, 21. Silva, 39. Jesus, 67. (pen.) Touré.

Swansea na svém stadionu přivítalo Southampton a lítou bitvu zvládlo. Klub z Walesu šel dvakrát do vedení a nakonec uspěl tím nejtěsnějším možným rozdílem.

Swansea City – Southampton FC 2:1 (1:0)
Branky: 38. Mawson, 70. Sigurdsson – 57. Long.
Výsledky posledních vzájemných utkání

24.09.2016 Swansea – Manchester City 1:3 (1:1)
21.09.2016 Swansea – Manchester City 1:2 (0:0)
15.05.2016 Swansea – Manchester City 1:1 (1:1)
12.12.2015 Manchester City – Swansea 2:1 (1:0)
17.05.2015 Swansea – Manchester City 2:4 (1:2)
Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům anglického fotbalu. Premier League má na programu 24. kolo, v jehož rámci budeme sledovat souboj mezi Manchesterem City a Swansea City. Zápasem, jehož úvodní výkop je naplánován na 14:30, vás prostřednictvím textového online přenosu provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.