SESTŘIH Premier League: Tottenham - Hull 3:0

Rozhodčí Marriner naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém Tottenham Hotspur porazil Hull City AFC 3:0. Domácí tým byl od samotného začátku aktivnějším celkem a ve 14. minutě se zaslouženě dostal do vedení, když se přesně trefil Eriksen, který skóroval pak ještě jednou, a to v 63. minutě. Na listinu střelců se zapsal ještě jeden fotbalista, běžela 73. minuta a Eriksen zahrával standardní situaci, kterou však Marshall zlikvidoval, ale odražený balon sebral Wanyama a pojistil Tottenhamu vítězství. Hull se snažil, dokázal si vytvořit i nějakou šanci, ale proměnit ji nedokázal. Navíc Tottenham byl dnes opravdu ve všem lepší a vítězství si zasloužil. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
90+3
90+1
Eriksen se prudce opřel do míče, ale trefil pouze zeď, kterou si Marshall postavil na jedničku. K odraženému míči se však velmi rychle dostal Winks, který pálil hodně nebezpečně, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Faulovaný byl Eriksen, kterého poslal k zemi Mason. V samotném závěru bude domácí tým zahrávat standardní situaci a na starost si ji vezme opět Eriksen.
88
Tottenham kontroluje míč na vlastní polovině a už nikam nespěchá.
85
Na poslední minutky se na travnatý povrch dostává Onomah, odpočinout si na lavičku odchází Sissoko.
84
Nepříznivý stav se pokusí alespoň kosmeticky upravit Bowen, kterému místo na trávníku uvolňuje Snodgrass.
82
Na body does Hull už může zapomenout, protože Tottenham vede 8 minut před koncem zápasu 3:0 a takové manko se dohání hodně špatně. Na druhou stranu, nic není nemožné, ale buďme realisté.
80
Eriksen toužil po hattricku, ale Marshall si s jeho střelou zpoza vápna poradil a míč bezpečně ukryl do náruče.
74
Střídají i hosté: odchází nejaktivnější hráč Hullu, Livermore. Šanci na trávníku dostává Meyler.
74
Kane dnes zrovna nejlepší zápas neodehrál, a tak odchází na lavičku. Místo něj jde do hry Son Heung-min.
73
Tottenham právě vstřelil branku!
Domácí tým měl k dispozici standardní situaci, kterou si vzal na starost Eriksen a vsadil na přímou střelu, se kterou si sice Marshall poradil, ale na jeho smůlu vyrazil míč pouze do tyče, od které se odrazil do míst, kde byl pohotový VICTOR WANYAMA, který se nemýlil a poslal Tottenham do tříbrankového vedení.
72
V této chvíli je hra přerušena, protože byl faulovaný Rose.
72
Hull se opět brání, protože Tottenham zahráva další rohový kop. Tentokrát rozehrál Eriksen nakrátko a domácí borci kombinují na útočné polovině.
70
Hull City se před standardní situací v pohodě ubránil, ale stále musí být pozorný, protože domácí tým zůstává u míče.
69
Tottenham bude zahrávat rohový kop, na starost si ho bere tradičně Eriksen.
66
První změnu v sestavě udělali už i hosté: do hry naskočil Mason, na lavičku zamířil Clucas.
65
Na druhé straně pálil nebezpečně Walker, ale Marshall byl připraven a jedovatý pokus zlikvidoval.
65
Clucas obdržel přihrávku od protihráče a snažil se dopravit balon za Llorisova záda, avšak Clucasova střela gólová nebyla.
63
Krásná akce domácích skončila gólem na 2:0. Na pravém křídle se nabídl Kyle Walker, jenž přes bránícího protihráče dokázal posunout míč ke vzdálenější tyči, kde byl ve správný čas CHRISTIAN ERIKSEN, kterému nedělalo problém nastavit nohu a dopravit míč do odkryté brány.
62
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Harry Winks.
61
Hosté měli výhodu rohového kopu, ale Tottenham nijak neohrozili. Ještě před samou akcí hostů byli u míče domácí hráči, kteří se dožadovali pokutového kopu, když Eriksen přišel ve vápně do kontaktu s protihráčem a šel pak k zemi. Sudí však viděl všechno jinak a hru nechal pokračovat.
60
Livermore ukazuje svému soupeři, že dokáže být hodně nebezpečný a teď to pocítil i sám gólman Lloris, který musel proti svému protihráči zasahovat. Livermore se dostal do zakončení z nebezpečné vzdálenosti a Lloris měl co dělat, aby jedovatou střelu zneškodnil.
59
Útočník Kane se prodral do zakončení a pálil velmi tvrdě, ale jeden z obránců jeho pokus odvrátil na rohový kop, ze kterého domácí tým nic nevytěžil.
59
Za předešlý fal ukázal sudí Daviesovi žlutou kartu.
59
V kruhovém středu byl faulovaný jeden z domácích hráčů, ale sudí Marriner nechal Tottenhamu výhodu.
56
Rose poslal parádní centr před bránu, kde hlavičkoval Kane, ale jeho snaha byla zbytečná, protože si nepohlídal ofsajdové postavení.
55
Alli přehodil obránce a myslel si, že Kane jeho přihrávku stihne, to však byl ale naivní, protože útočník Tottenhamu byl od míče velmi daleko.
55
K míči se postavil Eriksen a odcentroval ho na malé vápno, ale tam v hloučku hráčů našel pouze protihráče.
54
Hull se teď musí bránit, protože Tottenham bude zahrávat rohový kop.
52
Druhý poločas toho příliš zajímavého zatím nepřinesl, a tak doufejme, že se obraz hry brzy zlepší.
51
Útočnou akci hostů zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd. Nicméně z opakovaného záběru šlo vidět, že to ofsajd nebyl.
48
K centrovanému balonu se dostal hlavičkující M. Dawson, ale jeho pokus byl zbytečný, protože sudí odmával a odpískal ofsajd.
47
Domácí tým se před touto standardní situací ubránil, ale pouze za cenu dalšího rohového kopu.
47
Hosté na útočné polovině ještě vydrželi a získali výhodu rohového kopu.
46
Rozehrávka hostů nebyla úplně ideální, ale i přesto se s míčem dostali na soupeřovu polovinu. Tottenham se ubránil, ale soupeři nabídl autové vhazování.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hráči Hullu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Rozhodčí Marriner ukončil první poločas za stavu 1:0, o zatím jediný gól zápasu se postaral už ve 14. minutě Eriksen, kterému krásně přihrál Rose. Do konce prvního poločasu byly k vidění ještě nějaké zajímavé situace, ale ani jedna z nich branku už nepřinesla. Tottenham vede zaslouženě, protože je aktivnější, ale musí si dávat pozor na protiútoky soupeře, protože Hull ukázal, že i on umí být nebezpečný.
45+2
45+1
První poločas bude nastaven o 1 minutu. Hull v samotném závěru zahrával volný přímý kop, ale pro centrovaný míč si vyskočil Lloris a stáhl si ho k sobě do náruče, nikdo z hostů se tak ke střele nedostal. To je vše, co se v první polovině utkání stalo.
45
Hullu se podařilo získat míč a zaútočit, opět to byl Livermore, kdo na Llorisovu bránu adresoval střelecký pokus, ale gólman Francie s touto střelou potíže neměl.
43
Hráči Tottenhamu se snaží o navýšení na 2:0, což by byl dobrý poločasový výsledek, ale Hull si nepřeje, aby tato situace nastala. Právě hosté by se rádi ujali míče a zkusili v závěru prvního poločasu zaútočit.
43
Tottenham pokračuje ve své aktivitě a Hull se brání, zatím celkem statečně.
41
Vertonghen teď vzal vše na sebe a měl před sebou hodně práce, protože ho stíhalo několik protihráčů. Vertonghen ve vápně sice několik z obránců obehrál, ale následná střela neměla potřebnou razanci.
40
Kane ze své kopačky vyslal dobrou kolmici, míč do vápna si dovedl Sissokoho a pak se ho snažil předat před bránu, ale přihrával nepřesně, takže Tottenham o balon přišel.
37
Jako další se v šanci ocitl Alli, jenž ze své kopačky vyslal štiplavou přízemní ránu, proti které musel Marshall zasahovat a úspěšně ji vytlačil. Tottenham měl výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžil.
36
Eriksen mohl navýšit vedení domácího celku, ale v pokutovém území trefil pouze stojícího protihráče, který střelu zablokoval. Trošku to vypadalo, že zahrál rukou, ale sudí si ničeho nevšiml.
34
Protože Lloris vytěsnil balon na rohový kop, tak hosté zahrávali standardní situaci a dokázali si vytvořit šanci, ve které se ocitl Elmohamady, ale na Llorise si nepřišel.
33
Lloris měl teď plné ruce práce, ale nakonec vše zvládl na výbornou. Livermore dostal milimetrovou přihrávku do pokutového území, odkud vyslal na gólmana Tottenhamu velmi nepříjemnou ránu k tyči, ale stav skóre se nezměnil.
31
Hosté rozehráli, ale s míčem se příliš dlouho nepomazlili. Do vápna si řekl o přihrávku Diomandé, ale k míči se nedostal, protože v pokutovém území upadl. Zdálo se, že tam byl malý kontakt od protihráče.
30
Kane se zapomněl v ofsajdu a hráči Hullu budou rozehrávat.
29
Míč na pravém křídle měl Kane a snažil se ho protlačit před bránu, kam si nabíhal Alli, ale přihrávka byla dost nepřesná.
27
Hull dnes hraje v pruhovaných černooranžových dresech. Teď se hosté opět dostali na soupeřovu polovinu, ale prezentovali se pouze nepovedeným centrem do vápna, kde byla připravená obrana Tottenhamu.
25
Hull se po delší době dostal s míčem na útočnou polovinu, kde se branku snažil ohrozit Livermore, ale jeho snaha nebyla zrovna ideální, protože se prezentoval pouze takovou pozdravnou střelou pro Llorise.
23
Alli se ve vápně hlásil o balon, který se mu snažil posadit na hlavu Kane, ale gólman Marshall byl pozorný a míč si stáhl k sobě do rukavic, takže Alli se do zakončení nedostal.
19
Eriksen se hned dvakrát prodral ke střele, poprvé byl jeho pokus ze standardní situace zablokován protihráčem a podruhé pálil hráč Tottenhamu nepřesně. Rozehrávat bude brankář Marshall.
18
Maguire fauloval a za svůj prohřešek byl potrestán žlutou kartou.
16
Marshall teď musel být pozorný, protože s míčem na bránu se řítil Alli, ale na gólmana Hullu si nepřišel.
15
Domácí tým se dostal do vedení zaslouženě, protože je od úvodního hvizdu aktivnějším týmem. Příznivci Tottenhamu jsou za dosavadní průběh hry rádi a dávají to hlasitě najevo, atmosféra panuje velmi příjemná.
14
Na levém křídle nastartoval své rychlé nohy Rose, který si pozorně pohlídal ofsajd, s míčem se dostal až do vápna, kde zkušeně obehrál svého protihráče a poté předal balon před bránu, kam si naběhl CHRISTIAN ERIKSEN, který se do balonu opřel levačkou a prudkou střelou nedal Marshallovi šanci.
11
Alli dostal přihrávku od Walkera a dostal se do zakončení, ale jeho rána byla zablokována, takže Marshall ani tentokrát zasahovat nemusel.
8
Sissoko se znovu dostal do šance, ale ani tentokrát nebyla jeho pravačka přesná.
6
Moussa Sissoko se dostal za obranu Hullu a prodral se i ke střele, ale gólman Marshall s ní neměl žádnou práci, protože byla nepřesná.
5
V úvodních minutách se toho příliš neděje, nicméně aktivnější jsou domácí fotbalisté.
3
Fotbalisté Hullu se snažili o postupnou kombinační hru, ale ta ztroskotala velmi brzy na nepřesné přihrávce.
3
Teď se balón přesunul na kopačky hostů, ale ti se s míčem pohybují zatím pouze na vlastní polovině hřiště.
2
Domácí tým se s míčem přesunul na útočnou polovinu, kde finální přihrávku obdržel Alli, jenž ze své kopačky vyslal tvrdou ránu, ale trefil pouze stojícího protihráče.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Tottenhamu, kteří nastoupili v tradičních bílých dresech.
1
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-7
V Londýně je vše připraveno, zápas začne za pár minutek.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Dier, Wanyama – Moussa Sissoko, Alli, Eriksen – Kane.
Náhradníci: Vorm – Davies, Trippier, N'Koudou, Winks, Son Heung-min, Onomah.

Hull City AFC: Marshall – Maguire, M. Dawson (C), Davies – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Clucas, Robertson – Snodgrass – Diomandé.
Náhradníci: Jakupović – Henriksen, R. Mason, Meyler, Weir, Maloney, Bowen.

Rozhodčí: Marriner – Beck, Smart.
Hull City AFC je v tabulce na 19. místě a na svém kontě má pouhých 12 bodů. Hull třikrát zvítězil, třikrát remizoval a už devětkrát poznal chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 14:32.
Tottenham Hotspur se v tabulce nachází na 5. příčce a na svém kontě má 27 bodů. Fotbalisté Tottenhamu sedmkrát zvítězili, šestkrát remizovali a pouze dvakrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 24:11.
Příjemný večer všem fanouškům anglické Premier League. Dnes máme na programu 16. kolo, ve kterém Tottenham Hotspur přivítá na White Hart Lane svého soupeře Hull City AFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.