Premier League - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Leicester - 11. srpna 2017   20:45

Arsenal
2' A. Lacazette (Elneny) • 45+2' Welbeck (Kolašinac) • 83' Ramsey (Xhaka) • 85' Giroud (Xhaka)
4:3
(2:2)
Leicester
5' Okazaki  (Maguire) • 29' Vardy  (Albrighton) • 56' Vardy  (Mahrez)
Arsenal
Čech (C) – Holding (67. Giroud), Monreal, Kolašinac – Bellerín, Elneny (67. Ramsey), Xhaka, Oxlade-Chamberlain – Welbeck (75. Walcott), Özil – A. Lacazette.
Ospina – Mustafi, Coquelin, Ramsey, Iwobi, Giroud, Walcott.
Mike Dean – Simon Long, Darren Cann
Emirates Stadium, London
Leicester
Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, James (82. Iheanacho), Albrighton (88. Gray) – Okazaki (72. Amartey) – Vardy.
Hamer – Chilwell, Amartey, A. King, Gray, Slimani, Iheanacho.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Leicester 4:3. Přestřelka na úvod, chytal Čech

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou!
Dnešní utkání je u konce a z vítězství se nakonec přeci jenom radují domácí. Ti šli díky Alexandru Lacazetteovi do vedení už po dvou minutách, ale Šindži Okazaki v páté minutě rychle srovnal. Po gólu Jamieho Vardyho dokonce Leicester sahal po vítězství v první půli, nicméně to Danny Welbeck gólem v nastavení odmítl.

Do druhého poločasu měli lepší vstup hostující fotbalisté, když Jamie Vardy v 56. minutě přidal svou druhou branku zápasu. Pomalu to vypadalo na tři body pro Leicester, avšak v 83. minutě vyrovnal Aaron Ramsey a Olivier Giroud poté dokonal obrat.
90+4'
90+4'
Wes Morgan (LEC) fauloval na polovině hřiště a dostává žlutou kartu.
90+3'
Stále se hráči Leicesteru nemohou dostat blíže k bráně soupeře. Troufnu si říct, že vítězství už si Arsenal pohlídá.
90+2'
Fotbalisté Arsenalu naprosto v pohodě hlídají samotný závěr utkání a nepouští soupeře k ohrožení Petra Čecha.
90+1'
Napravo byl nyní úplně volný Walcott. Střídající hráč domácích nakonec dostal přihrávku, ale to už se nacházel v ofsajdu a následné zakončení bylo zbytečné.
90'
Nad rámec řádných devadesáti se bude hrát ještě pět minut.
90'
Arsenal mohl využít příliš dlouhého vyběhnutí Schmeichela, avšak po pokusu o zakončení do odkryté brány se faulem provinil Lacazette.
89'
Hosté se sice prokombinovali až k Petru Čechovi, ale ten si ze vzduchu naprosto v pohodě stáhl vysoký centr mířící příliš blízko k jeho bráně.
88'
Hostující kouč už nemá moc času a tak na trávník okamžitě posílá čerstvého Demaraie Gray. Ten vystřídal Marca Albrightona.
85'
Arsenal právě vstřelil branku!
Kanonýři v závěru otáčí nepříznivý vývoj zápasu. Tentokrát už rohový kop zahraný Xhakou dolétl přesně na hlavu OLIVIERA GIROUDA, který se opřel do hlavičky a ta se od břevna odrazila za brankovou čáru. Panečku. To je utkání!
85'
Výborný oblouček za obranu soupeře přistál u Girouda, který míč zklepl Lacazetteovi. Jeho kličkovaná zakončená střelou však k překonání Schmeichela nevedla!
84'
Po vstřelení vyrovnávací branky jsou domácí zdravě nabuzeni a opět se snaží kombinovat kousek před pokutovým územím soupeře.
83'
Opět máme vyrovnáno! Centr od rohového praporku sice obrana Leicesteru odvrátila, avšak Xhaka následně vrátil míč na pravou stranu šestnáctky, kde bylo několik jeho spoluhráčů. Kulatý předmět obdržel AARON RAMSEY, jenž pak razantně prostřelil zkoprnělého Schmeichela.
82'
Druhé střídání Leicesteru. Předvede se letní posila z Manchesteru City, Kelechi Iheanacho. Tomu totiž uvolnil místo Matty James.
81'
Svěřenci Arsénea Wengera vybojovali rohový kop. Centr od praporu přistál na hlavě Aarona Ramseyho, nicméně ten v záklonu nehlavičkoval přesně.
80'
Po delší době se vepředu pokusil prosadit Jamie Vardy. Rozběhnutý útočník Leicesteru si ale neporadil s dvojicí obránců a poslal míč jen vedle brány.
78'
Konečně se domácí dostali na nějakých dvacet metrů od Schmeichela. Vše ale hodně nepřesnou střelou ukončil Alex Oxlade-Chamberlain.
77'
Ne a ne se Kanonýři prodrat zpět k pokutovému území odkud by mohli ohrožovat bránu Kaspera Schmeichela. Z tribun už se pomalu ozývá pískot.
76'
Domácí získali míč ve středu hřiště, načež podnikli velmi rychlý postup vpřed. Kolašinac ale nedovoleným způsobem povalil Mahreze.
75'
Arsenal má dostřídáno. Střelce druhé branky domácích, Dannyho Welbecka, vystřídal Theo Walcott.
74'
Po rohovém kopu domácí pokračovali v útočných snahách. Dlouhý centr pak spadl před Mesuta Özila, nicméně ten míč z prvního doteku netrefil dobře. Rozvlnila se jen boční síť.
73'
Na koni 73. minuty kombinaci domácích zakončoval Oxlade-Chamberlein. Jeho razantní nízké zakončení však bylo tečováno a zamířilo vedle.
72'
Teď už je na trávník poslán Daniel Amartey, který zaujal místo Šindžiho Okazakiho.
71'
První zásah do své sestavy chystá i hostující trenér. Ke střídání dojde v nejbližším přerušení, avšak zatím hosté kombinují na polovině hřiště.
70'
Velmi nevýrazné zakončení levou nohou teď obstaral Xhaka. Švýcarský záložník vyslal střelu zpoza pokutového území, avšak míč nenabral dostatečnou razanci.
69'
Poté, co Ramsey chvílí vydýchával předchozí souboj s důrazným Fuchsem, je domácí fotbalista zpátky na nohou a sleduje pomalý postup soupeře.
68'
Okamžitě po svém příchodu na trávník se Aaron Ramsey zjevil v pokutovém území, kde vložil hlavu do pěkného centru z levé strany. Zakončení však nemířilo do brány a navíc si Ramsey trochu natloukl.
67'
Přichází zmiňovaná změna v sestavě domácích. Mohamed Elneny přepouští místo Aaronu Ramseymu a Roba Holdinga nahradí Olivier Giroud.
65'
Ani teď to nevyšlo. Prudká kolmice na levé straně doputovala až za brankovou čáru a trenér Arséne Wenger již připravuje střídání. To bude hned dvojité.
64'
Domácí po předchozí neúspěšné akci pokračují ve svých útočných choutkách. Zatím je ale souhra Arsenalu stále do připravené obrany soupeře.
62'
Welbeck vymyslel výtečnou přihrávku do pokutového území. Napravo se zjevil Hector Bellerín, avšak Schmeichel včas vyběhl z brány a dokázal zastavit střelu španělského rychlonožky.
61'
Nyní se domácí pokusili o důrazný průnik středem, avšak defenzíva Leicesteru míč dokázala odpravit až k polovině hřiště. Tam bude Arsenal pouze vhazovat.
60'
Arsenal se velmi rychle dostává zpět k míči a snaží se prokombinovat k pokutovému území. Zatím bez úspěchu.
59'
Po Welbeckově přešlapovačce nalevo přišla přihrávka na nehlídaného Oxladea-Chamberleina. Jeho tvrdou střelu Schmeichel pouze vyrazil před Lacazattea, avšak tomu byla dorážka znemožněna. Ofsajd!
58'
Také domácí se pokusili kontrovat zajímavým centrem do pokutového území, nicméně defenzíva Leicesteru byla výrazně lépe připravená než před chvíli defenzíva domácích.
56'
Leicester právě vstřelil branku!
Hostující celek jde znovu do vedení! Na výborně kopnutý roh si naběhl JAMIE VARDY, kolem kterého v pokutovém území vůbec nikdo nebyl a následovalo pohodové umístění míče ke vzdálenější tyči. Čech byl bez šance!
55'
Přihrávka zleva byla odvrácena obranou Arsenalu, avšak míč se zjevil u kopačky Riyada Mahreze. Ten neváhal a rychlou střelou na střed brány protáhl domácího brankáře.
54'
Danny Welbeck se nalevo od pokutového území Leicesteru pokusil proháčkovat až k finální přihrávce do šestnáctky. Nestalo se tak a naopak Welbeck fauloval.
53'
Místo ofenzivních snah si ale domácí museli dávat pozor na zadní vrátka. Vše ale dobře přečetl Petr Čech, který včas vyběhl za pokutové území a před Vardym míč odehrál do bezpečí.
51'
Solidní centr z levé strany letěl k Mahrezovi, nicméně tomu chybělo několik centimetrů. Arsenal rychle postupuje na útočnou polovinu.
50'
Mahrez si dobře pokryl míč na pravé straně a vynutil si faul soupeře. Po rozehrání volného kopu se ale hosté nedostávají blíže k Čechovi.
49'
Postupným útokem se Arsenal dopracoval až k možnosti zakončení. Zpoza pokutového území vyslal skákavou střelu Özil, avšak jeho pokus se nevměstnal do brány.
47'
Jenže Leicester po dlouhém autu nedokázal zahrozit a nyní už se do kombinace dostávají domácí. Ti však zatím hrají hodně daleko od Schmeichelovy brány.
46'
Oba týmy do druhé poloviny zápasu vstoupily bez změn v sestavě. Jako první se do útoku může vydat hostující celek, který bude těžit z možnosti vhazování.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Velmi zajímavá první půle je u konce a stav zápasu je zatím vyrovnaný. Po gólu Alexandrea Lacazettea se sice Arsenal již ve druhé minutě dostal do vedení, avšak Šindži Okazaki za tři minuty vyrovnal. Navíc se ve 29. minutě prosadil také Jamie Vardy, čímž Leicester dokonale otočil vývoj utkání. Poté byl Arsenal dlouho docela bezmocný, jenže ve druhé minutě nastavení rozjeli domácí poslední akci, po které se z branky radoval Danny Welbeck. Před druhým poločasem je tak utkání zcela otevřené.
45+3'
45+2'
Jenže nakonec se domácí přeci jenom dočkali vyrovnání. Kombinace středem byla hodně důrazná a po několika odrazech se míč zjevil před Kolašinacem. Hosté signalizovali ofsajd, ale Kolašinac poté našel lépe postaveného DANNYHO WELBECKA, jenž skóroval do prázdné brány.
45+2'
Arsenal kombinuje pár metrů od soupeřova pokutového území. Zatím se ne a ne dostat k ohrožení Schmeichelovy brány.
45+1'
První minuta nastavení prvního poločasu byla zahájena odpískáním faulu na Petra Čecha. Londýnský celek se následně neprezentoval zrovna ideální souhrou.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
45'
Leicester závěr poločasu v pohodě dohrává hluboko na útočné polovině. Uvidíme, zda se ještě Arsenal dostane do nějaké kombinace.
44'
Hodně nepříjemný centr teď musel vyřešit Oxlade-Chamberlein, který prodloužil přihrávku soupeře pár centimetrů před nabíhajícím si soupeřem.
43'
Ani po dalším rohovém kopu se Arsenal nedostal k ohrožení Schmeichelovy brány. Hostující gólman je v posledních chvílích naprosto bez práce.
42'
Centr od rohového praporku propadl až ke Kolašinacovi, který zpětnou přihrávkou trefil Ndidiho ruku. Arsenal se dožadoval penalty, avšak Mike Dean zůstává klidný.
41'
Po delší době předvedl Arsenal povedenější akci směrem dopředu. K centru do pokutového území se sice Bellerín nedostal, ale bude z toho roh pro domácí.
39'
Nepozorná defenzíva londýnského celku teď propustila míč za svá záda a div, že se ke kulatému předmětu nedostal aktivní Okazaki. Těsně před ním hrál Monreal do autu.
38'
Už to pomalu vypadá na poločasové vítězství hostujícího týmu. Arsenal v posledních minutách vůbec nemá, co nabídnout, a nic na tom nezměnil ani Xhaka, jehož střela byla zablokována.
36'
Dlouhé autové vhazování dolétlo až do pokutového území. Tam ale kralovala defenzíva Arsenalu a posléze byl nedovoleně atakován Lacazette.
35'
Leicester se znovu nastěhoval na útočnou polovinu. Nyní jsme sice nebyli svědky nějaké zajímavé přihrávky do šestnáctky, ale hosté hru navážou vhazováním.
34'
Po několika desítkách vteřin strávených bráněním se domácí vydali vpřed. Mesut Özil posílal míč před rozběhnutého Welbecka, nicméně ten se v momentu přihrávky nacházel za obrannou řadou soupeře.
33'
A potřetí v krátkém časovém úseku jsme viděli nebezpečný centr z levé strany. Christian Fuchs přihrávkou dokázal najít Okazakiho, avšak jeho hlavička šla mimo tři tyče.
33'
Hosté ale zůstávají nastěhováni na polovině soupeře a naprosto bez problémů drží míč mimo dosah favorizovaného celku. Takový průběh prvního poločasu si Arsenal jistě nepředstavoval.
32'
Opět se rodila nebezpečná akce na levé straně útočícího Leicesteru. Tentokrát centroval James a ten už Vardyho nedokázal oslovit.
31'
Domácí se pochopitelně rychle vydali na útočnou polovinu, ale jejich kombinace byla ukončena hodně daleko od brány Kaspera Schmeichela.
29'
Tak to je pro domácí obrovský šok. Arsenal naprosto zpackal rozehrávku, po které se k míči dostal Marc Albrighton. Levý křídelník Leicesteru následně skvělou přihrávkou našel JAMIEHO VARDYHO, jenž zblízka naprosto v pohodě usměrnil míč za Čechova záda.
28'
Rohový kop Arsenalu už nepřinesl nic zajímavého a Leicester posouvá hru až na polovinu soupeře.
27'
Na levé straně pokutového území se zničehonic objevil absolutně nebráněný Kolašinac. Skákavý míč se k letní posile Arsenalu opravdu dostal, ale Schmeichel si s tvrdou střelou poradil.
26'
Opravdu výborně to udělal aktivní Welbeck, který prošel přes dva soupeře až do pokutového území. Jeho první střela však byla zablokována a následnou přihrávku už si pohlídali hosté.
24'
Pokračuje obléhání Schmeichelovy šestnáctky, nicméně nějaký výrazný posun vpřed se zatím nekoná. Navíc se Lacazette na konci 24. minuty dopustil faulu.
23'
Opět se Mesut Özil pokusil propasírovat míč do šestnáctky soupeře, nicméně tentokrát byl při přihrávce na Lacazettea v ofsajdu.
22'
Nyní ale Kanonýři rozjeli výbornou akci na levé straně. Özil přihrával pod sebe do pokutového území, kam si naběhl Welbeck, avšak jeho střela z prvního doteku byla zastavena Schmeichelem.
20'
V posledních minutách se domácí celek vůbec nedostává k ohrožení Schmeichelovy brány. Kombinace Arsenalu nadále postrádá moment překvapení.
19'
Série nedovolených zákroků pokračuje. Proti pravidlům se v tomto případě provinil Maguire, jenž na trávník poslal střelce prvního gólu letošní Premier Leaguea, Alexandrea Lacazettea.
18'
Jenže také hosté budou rozehrávat volný kop z vlastní poloviny a to po faulu Héctora Bellerína. Ten se až příliš tlačil přes dobře postaveného Albrightona.
17'
Příliš rychle si to nyní za obranu Arsenalu namířil Jamie Vardy. Anglický reprezentační útočník byl usvědčen z dobře zřetelného ofsajdu.
16'
A na druhé straně byl pro změnu odpískán nedovolený zákrok příliš důrazného Okazakiho. Toho si totiž výborně pohlídal Rob Holding.
15'
Za obranu soupeře si teď šikovně nabíhal Mesut Özil. Právě k německému reprezentantovi také šla přihrávka z nějakých čtyřiceti metrů, nicméně vše skončilo ofsajdem.
14'
Do střelecké pozice se nyní dostal Oxlade-Chamberlain, avšak jeho nepříliš výrazný pokus se stal kořistí připraveného Schmeichela.
13'
Hosté se nyní ne a ne natrvalo vymanit z vlastní poloviny hřiště. Kombinace Arsenalu však na druhou stranu nepřináší moc překvapivé okamžiky.
12'
Nedovoleným zákrokem kousek od středového kruhu se provinil Rob Holding. Na přímé ohrožení Čechovy brány však tato standardní situace rozhodně není.
11'
Centr od rohového praporku sice našel hlavu jednoho z domácích, ale ten své zakončení v záklonu nedokázal lépe umístit. Defenzíva Leicesteru si na chvíli odpočine.
10'
Váhajícího soupeře se teď pokusil potrestat Bellerín, jenž stihl míč ještě před brankovou čárou a prudce odcentroval na bližší tyč. Zde byl ale připravený Maguire.
9'
Na útočnou polovinu se nyní znovu vrátil také Leicester, avšak kombinace hostujícího týmu měla doslova jepičí život. Vše završila nepřesná přihrávka.
8'
Nyní to ale zkusil Oxlade-Chamberlain, který napálil míč na levé straně, avšak střelou zpoza pokutového území netrefil Schmeichelovu bránu.
7'
Po hodně krásném začátku zápasu se hra přesouvá k půlící čáře, kde se snaží kombinovat domácí borci. Zatím je to bez nějakého výraznějšího posunu vpřed.
5'
A je vyrovnáno! Po rozehrání standardní situace přilétl do vápna Arsenalu přetažený centr, jenž však Maguire dokázal vrátit před bránu. Tam byl dostatečně důrazný ŠINDŽI OKAZAKI, který využil toho, že se Čech nacházel v nepřirozené pozici, a hlavičkoval do prázdné brány.
4'
Hosté se okamžitě pokusili o odpověď. Ke střela natáhl Riyad Mahrez, ale jeho zakončení bylo Kolašinacem sraženo na rohový kop.
2'
Ve druhé minutě jsme byli svědky prvního centru do pokutového území Leicesteru a okamžitě je z toho úvodní branka zápasu. Výborný nadýchaný míč v podání Elnenyho totiž přistál na hlavě ALEXANDREA LACAZETTEA, jenž v pohodě zakončil mimo dosah bezmocného Schmeichela.
1'
Poprvé se k míči dostal obávaný Jamie Vardy, nicméně jeho kombinace s Okazakim nevyústila v přesnou přihrávku. Následný průnik Welbecka byl zastaven faulem.
1'
Arsenal obstaral úvodní výkop letošního ročníku Premier League. Okamžitě domácí rozjeli akci na pravé straně, avšak záhy se museli vrátit až k polovině hřiště.
1'
Trojice rozhodčích již na trávník přivedla aktéry dnešního utkání. Domácí jsou podle očekávání oděni do své červenobílé kombinace, hosté oblékli modrou.

Arsenal FC: Čech (C) – Holding, Monreal, Kolašinac – Bellerín, Elneny, Xhaka, Oxlade-Chamberlain – Welbeck, Özil – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Mustafi, Coquelin, Ramsey, Iwobi, Giroud, Walcott.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, James, Albrighton – Okazaki – Vardy.
Náhradníci: Hamer – Chilwell, Amartey, A. King, Gray, Slimani, Iheanacho.

Rozhodčí: Mike Dean – Simon Long, Darren Cann.

LEICESTER CITY

Naopak hosté budou opět v pozic týmu, který může jen překvapit. Předloni se tak stalo, když Leicester celou Premier League vyhrál, ale v poslední sezóně měly Lišky zcela odlišné starosti. Dlouho to totiž vypadalo na boj na hranici sestupových příček a Leicester nakonec musel být spokojen s dvanáctou pozicí. V letní přestávce se navíc týmu příliš nedařilo.

Lišky v létě přivedly Kelechiho Iheanacha z Man.City, Vicentea Iborru ze Sevilly, Georgea Thomase z Coventry a z Hullu ještě dvojici Harry Maguire – Eldin Jakupovic. Naopak odchod postihl jen Rona-Roberta Zielera. Marcinu Wasilewskému s Michaelem Cainem skončila smlouva, Bartosz Kapustka šel na hostování do Freiburgu a hostující Molla Wague se vrátil do Granady.

ARSENAL FC

Domácí fotbalisté dnes budou v roli favoritů. Loni sice Arsenal nedokázal vybojovat vytoužený titul a dokonce ani postup do Ligy mistrů. Tým Petra Čecha skončil až na pátém místě, avšak v letní přípravě si vedl výborně. Kanonýři už navíc získali svou první letošní trofej. Stalo se tak poté, co dokázali porazit Chelsea, čímž vyhráli Community Shield.

Co se týče přestupů, tak Arsenal získal především Alexandrea Lacazettea z Lyonu. Kromě tohoto kvalitního forvarda londýnsky celek posílil ještě Sead Kolašinac a z hostování se vrátila dvojice Joel Campbell – Wojciech Szczesny. Právě polský gólman však okamžitě zamířil na další hostování, tentokrát do Juventusu. Na hostování do Getafe byl ještě uvolněn Emiliano Martínez a jediným odchodem je odchod Yayi Sanoga do Toulouse.

6.8.2017 Arsenal – Chelsea 2:1 pp.
30.7.2017 Arsenal – Sevilla 1:2
29.7.2017 Arsenal – Benfica 5:2
22.7.2017 Arsenal – Chelsea 0:3
19.7.2017 Bayern – Arsenal 1:2 pp.
15.7.2017 Western Sydney – Arsenal 1:3
13.7.2017 Sydney FC – Arsenal 0:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.