Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Huddersfield Town - 18. listopadu 2017   16:00

Bournemouth
26' C. Wilson (Ibe) • 31' C. Wilson (Surman) • 70' Arter  • 84' C. Wilson (J. King)
4:0
(2:0)
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Ibe (43. A. Smith), Arter (88. L. Cook), Surman, Pugh – J. King (86. Gosling) – C. Wilson.
Boruc – A. Smith, Gosling, L. Cook, Fraser, Mousset, Afobe.
Lee Probert – Andy Garratt, Derek Eaton
Vitality Stadium, Bournemouth
10 879 diváků
Huddersfield Town
Lössl – Hadergjonaj, Jørgensen, Cranie (61. Sabiri), Malone – Mooy (C), Williams (46. Mounié) – Kachunga (61. Quaner), Ince, van La Parra – Depoitre.
Coleman – Löwe, Smith, Sabiri, Whitehead, Quaner, Mounié.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Huddersfield 4:0

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 8:11. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:10.
Je dobojováno, Bournemouth po vydařeném výkonu poráží Huddersfield vysoko 4:0, a konečně se tak odpoutává od sestupových příček! Začátek zápasu přitom domácímu týmu vůbec nevyšel, The Terriers byli lepší ve všech herních činnostech, z několika gólem zavánějících příležitostí ale nevytěžili zhola nic. Svěřenci Eddieho Howea byli naopak velice produktivní, v šestadvacáté minutě se hlavou trefil Callum Wilson a stejný hráč o pár okamžiků později zajistil The Cherries dvoubrankové vedení. Na konci prvního poločasu byl vyloučen domácí kapitán Francis, dalo se tedy očekávat, že Wagnerova družina se ve zbytku utkání požene za vyrovnáním.

Nic takového se ale nestalo, fotbalisté Huddersfieldu se dnes totiž kolosálně trápili v koncovce. Klíčový moment se odehrál v sedmdesáté minutě, když po Maloneově hrozitánské chybě na 3:0 zvýšil Harry Arter, od té doby hosté působili naprosto bezradným dojmem. Krátce před závěrečným hvizdem dokázal po Kingově přihrávce zkompletovat hattrick Callum Wilson, a The Cherries tak potvrdily rostoucí formu, která je provázela už před začátkem reprezentační přestávky.
90+3'
90+2'
Po sklepnutí od Sabiriho se ještě o jednu ránu pokusil Aaron Mooy, který si kulatý nesmysl přichystal na silnější pravačku, zamířil ale o pořádný kus vedle branky soupeře, a pouze tak podtrhl dnešní nemohoucnost Huddersfieldu v koncovce.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se hlavní sudí rozhodl nastavit čtyři minuty.
90'
Právě velká frustrace byla nyní vidět na Florentu Hadergjonajovi, který u rohového praporku nesmyslně fauloval Calluma Wilsona, a sudí Probert tak znovu musel sáhnout pro žlutou kartu.
89'
Utkání už se opravdu pouze dohrává. Domácí fotbalisté se s balonem zdržují na obranné polovině, pro hráče Huddersfieldu musí být vyústění tohoto mače velice frustrující.
88'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Arter, přichází Lewis Cook.
88'
Nyní k němu neměli ale vůbec daleko. Aaronu Mooyovi se konečně podařilo rozehrát kvalitní rohový kop, na který si v šestnáctce naskočil Abdelhamid Sabiri, jeho hlavičce ke vzdálenější tyči ale scházely decimetry.
87'
Vzhledem k tomu, jak probíhaly úvodní minuty tohoto mače, kdy Huddersfield svého soupeře mačkal jako citrón a vytvářel si jednu šanci za druhou, by asi málokdo čekal, že Bournemouth nakonec zvítězí takto jednoznačně. Dočkají se hosté alespoň čestného úspěchu?
86'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Dan Gosling.
85'
Žlutou kartu dostává Collin Quaner (Huddersfield Town).
84'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Stadion v Bournemouthu je na nohou, domácí se totiž krátce před koncem prosazují už počtvrté, a přidávají tak razítko na dnešním parádním výkonu. Celá akce započala u Kinga, který se díky skvělé technice probojoval až do šestnáctky, kde udržel míč proti několika protivníkům. Poté jej navíc předložil pro z druhé vlny si nabíhajícího CALLUMA WILSONA, který s přehledem překonal Lössla, a zkompletoval tak hattrick.
83'
O pár okamžiků později už musel bývalý brankář Stoke City a londýnské Chelsea zasahovat. Rána, kterou vyslal Ince, ještě byla zablokována, míč se však odrazil k Mouniému, s jehož pokusem ale Begović neměl problém.
82'
Opakovaný záběr ukázal, že nevole z ochozů Vitality Stadium byla oprávněná, ke kontaktu opravdu došlo. Z následné protiakce vytěžili hosté rohový kop, ovšem ani tentokráte Begoviće nezaměstnali.
81'
Domácí fotbalisté i fanoušci se zlobí. Po dlouhém balonu se totiž před posledního Hadergjonaje dostal Callum Wilson, jenž se po vzájemném souboji těsně před vápnem poroučel k zemi, sudí ale nechal hru plynout.
79'
Adam Smith si v souboji se Sabirim počínal nedovoleně, nařízenou standardní situaci rozehráli svěřenci Davida Wagnera na krátko. Jako ideální řešení se to ale neukázalo, Bournemouth si celou situaci znovu pohlídal.
78'
Názorným příkladem budiž tato situace. Aaron Mooy se ocitl sám na středu hřiště a měl plno možností, jak s balonem naložit. Australský reprezentant si jako adresáta své nahrávky vybral van La Parru, místo k němu ale míč nešťastně poslal do zámezí.
77'
Za stavu 0:2 bylo na hráčích Huddersfieldu vidět, že ještě mají energii a vůli na to, aby s nepříznivým výsledkem něco provedli, po třetí inkasované brance ale působí velice odevzdaným dojmem, na jejich kopačky se navíc začíná vkrádat velká nepřesnost.
76'
Talentovaný Nizozemec, který v létě posílil The Cherries z londýnské Chelsea, byl za postranní čarou podroben krátkému ošetření. Nyní to ale vypadá, že by měl být schopen tento zápas dohrát.
75'
Další přerušení hry, domácí dostávají od frustrovaných hráčů soupeře v posledních minutách naloženo. Z trávníku se po vzdušném souboji s van La Parrou nezvedá Nathan Aké, který inkasoval velice tvrdý úder do oblasti krku.
74'
Bosenský gólman v barvách Bournemouthu si nakonec vyžádal přerušení hry, Adam Smith zakopl balon mimo hřiště. Begović si zřejmě stěžoval na drobné problémy s pravým loktem, k ošetření ale podle všeho nedojde.
73'
Nakonec měli fotbalisté Huddersfieldu k dispozici hned dva rohový kopy. Po tom druhém do souboje s Asmirem Begovićem možná až příliš horlivě vběhl Mounié, vše by ale mělo být v pořádku.
72'
Hosté se pokoušeli o okamžitou odpověď. Quaner od postranní lajny nalezl ve vápně bojujícího Laurenta Depoitrea, který se obtočil okolo Danielse, těsně před Begovićem ale jeho dělovku na rohový kop zblokoval Nathan Aké.
70'
Troufám si říci, že o vítězi tohoto utkání je i přes zbývajících dvacet minut rozhodnuto, Bournemouth totiž přidává třetí trefu! Obrana hostí špatně zareagovala na rozehrávku přímého kopu The Cherries, poté míč těsně před vápnem navíc ztratil Malone. Toho využil HARRY ARTER, který zachoval chladnou hlavu, přehodil si balon na levačku a přízemní ranou jej nekompromisně uklidil k tyči.
69'
Charlie Daniels výtečně vystihl Mooyovu přihrávku, poté si narazil s Arterem, zvedl hlavu a vyslal kupředu Pugha. Po jeho pasu se ale balon nešťastně odrazil a nakonec odskočil až do zámezí.
68'
V akci střídajících hráčů Huddersfieldu si to Quaner od postranní lajny namířil až na hranici pokutového území, kde si hodlal narazit se Sabirim, ten mu ale balon vrátil pouze na paty.
67'
Steve Mounié si pro balon seběhl až téměř na polovinu hřiště, poté kombinace The Terriers urychlil přesnou kolmicí na Rajiva van La Parru, tomu ale za pět minut dvanáct zakončení znemožnil pohotový Nathan Aké.
66'
Výborná práce v podání Adama Smithe! Díky nešťastné teči se balon odporoučel na hranici vápna, kde číhal naprosto zapomenutý Tom Ince, domácí obránce ale jeho ránu obětavým způsobem zablokoval.
65'
Hosté opět kombinují v bezprostřední blízkosti Begovićovy pokladnice, jejich akcím ale stále schází vyšší dávka kreativity. Ke střele z ostrého úhlu se odhodlal Scott Malone, balon ale netrefil ideálně a poslal jej nad horní tyč.
64'
Po přihrávce od Hadergjonaje se míče na hranici pokutového území ujal do této chvíle poněkud neviditelný Depoitre. Bývalý útočník belgického Gentu se sice zbavil Akého, jeho ránu ale na hranici malého vápna zablokoval Cook.
62'
Collin Quaner se krátce po svém příchodu na plac pokoušel zaběhnout za obranu soupeře, výtečnou práci ve vzduchu ale odvedl Steve Cook, který tak může vyvést míč na polovinu Huddersfieldu.
61'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Elias Kachunga, přichází Collin Quaner.
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Martin Cranie, přichází Abdelhamid Sabiri.
60'
Jørgensen zbytečně stáhl k zemi Kinga, domácí tak měli k dispozici volný přímý kop. Charlie Daniels kulatý nesmysl zakroutil až k zadní tyči, kde se k hlavičce díky dobré práci obránce Malonea nedostal Callum Wilson.
59'
Tohle bylo velmi nepříjemné pro Harryho Artera. Irský bojovník se pokoušel uvolnit, do cesty se mu ale postavil o hlavu vyšší Steve Mounié a svého soupeře nemilosrdným zákrokem poslal k zemi. I zde se mohlo žlutit.
58'
Marc Pugh byl toho názoru, že by domácí měli rozehrávat autové vhazování, sudí ale míč přisoudil soupeři. Záložník The Cherries jej však hráčům Huddersfieldu odmítal odevzdat tak dlouho, až mu sudí udělil žlutou kartu.
57'
Jenže hosté s ní nenaložili ale vůbec dobře. Aaron Mooy zatím nehraje ideální utkání a nyní to pouze potvrdil, když balon netrefil podle svých představ a v podstatě jej pouze odevzdal soupeři.
56'
Tom Ince udělal tři rychlé kroky a poté si počínal velice chytře, když si balon pokryl tělem a doslova si došel pro faul od Pugha. Následovat tak bude standardní situace Wagnerovy družiny.
55'
Všichni domácí fotbalisté se pohybují na obranné polovině, tato hráz se Huddersfieldu nebude překonávat vůbec snadno. Florent Hadergjonaj se načechraným centrem pokusil oslovit Mouniého, zamířil ale pouze do náruče Asmira Begoviće.
54'
Míč se po nepřehledném souboji mezi Danielsem a Incem odporoučel do zámezí. Sudí Probert si nebyl jistý, proto se vydal celou situaci prokonzultovat se svým kolegou na pomezí, načež kulatý nesmysl správně přidělil domácímu týmu.
53'
Až do pozice pro centr se propracoval Scott Malone, načež Begovićovi balon vypadl z náruče a ocitl se u kopaček Mouniého. Ten nalezl z druhé vlny si nabíhajícího van La Parry, hostujícímu křídelníkovi ale rána nevyšla.
52'
Domácí přežili další chvilkový nápor ze strany svého soupeře a poté se opět vydali do protiakce. Ta ale dlouhého trvání neměla, Kingův průnik totiž skvěle zastavil ve skluzu hrající Matthias Jørgensen.
51'
Na trávníku se začíná poněkud jiskřit. Po souboji s Cookem, v němž zřejmě inkasoval úder loktem do obličeje, se k zemi poroučel Aaron Mooy. Na místě přestupku se poté rozpoutala menší strkanice, vše se ale obešlo bez karetního trestu.
50'
Nyní si ale obrana The Terriers vybrala poněkud slabší moment, když po nenápadném Danielsově nákopu nechala kulatý nesmysl doskákat až téměř k Wilsonovi, výbornou práci ale odvedl včas reagující Jonas Lössl.
49'
Svěřenci Davida Wagnera působí velice odhodlaným dojmem. Do pokutového území domácího týmu přilétlo hned několik nepříjemných centrů, s posledním z nich si stačil poradit vybíhající Asmir Begović.
48'
Rajiv van La Parra v souboji se Smithem vybojoval pro Huddersfield rohový kop, který hosté rozehráli na krátko. Míč do šestnáctky nakonec poslal Aaron Mooy, načež na něj jen těsně nedosáhl do druhého poločasu z lavičky příchozí Mounié.
47'
Druhý poločas může začít! Nechme se překvapit, jak si fotbalisté Huddersfieldu poradí s převahou jednoho muže na hřišti. Už jejich vstup do této fáze zápasu napovídá, že se budou chtít co nejrychleji dostat na dostřel svému soupeři.
46'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Danny Williams, přichází Steve Mounié.
46'
První poločas je za námi, blíže ke tříbodovému zisku zatím mají domácí fotbalisté, kteří vedou 2:0. Začátek utkání přitom Bournemouthu vůbec nevyšel, hosté si vypracovali hned několik gólem zavánějících příležitostí, žádnou z nich ale nedokázali proměnit. Hra se postupem času vyrovnala a The Cherries byli na rozdíl od svého soupeře produktivní. V šestadvacáté minutě se po rohovém kopu trefil Wilson a stejný hráč o pár minut později také navýšil vedení Howeovy družiny. Na větší zajímavosti nabrala druhá půle těsně před odchodem do šaten, po druhé žluté a následně červené kartě byl totiž předčasně do sprch poslán domácí kapitán Francis.
45+5'
45+4'
Tak pozor, druhý poločas právě dostal úplně nový náboj! Po Pughově nepovedené přihrávce přiběhl Simon Francis do souboje s van La Parrou o vteřinku později a svého soupeře poslal k zemi. Sudí Probert neváhal a tasil žlutou a posléze i červenou kartu, Bournemouth tak bude utkání dohrávat v deseti.
45+2'
Surman nechal ve středovém kruhu balon za sebou, čehož hodlal využít Aaron Mooy. Australský reprezentant narýsoval kolmici pro Depoitrea, míči ale dodal až příliš razance, a poslal jej tak pouze do náruče připraveného Begoviće.
45+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty.
45'
Hosté se ještě nechtějí vzdát. Zakončení van La Parry bylo Akém tečováno na rohový kop, po jehož nepovedené rozehrávce se Huddersfield usadil okolo šestnáctky svého soupeře. Vše vyústilo v dalekonosnou bombu Dannyho Williams, Begović ale zasahovat nemusel.
44'
Arter přišel o míč v souboji s dobře napadajícím Incem, kterého poté ve snaze zastavit rodící se protiakci stáhl k zemi. Jasná žlutá karta, tady není o čem diskutovat.
44'
Tohle asi čekal málokdo. Domácí stoper Cook se ujal volného balonu, ve vzdálenosti pětatřiceti metrů od branky soupeře si jej nachystal na pravačku a vypálil. Nutno poznamenat, že jeho ráně, po níž míč ve vzduchu nádherně zaplaval, mnoho nescházelo.
43'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jordon Ibe, přichází Adam Smith.
42'
Skvělý Lössl! Marc Pugh vyslal na zteč sprintujícího Danielse, jenž zvedl hlavu a přesnou nahrávkou nalezl z druhé vlny si sbíhajícího Andrewa Surmana, jeho pokus ale dánský gólman v dresu Huddersfieldu vytěsnil na roh.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá necelých minut, vzhledem ke dvěma ošetřováním se určitě dočkáme nějakého nastavení. Dokáží se fotbalisté Huddersfieldu ještě před odchodem do šaten prosadit, nebo Bournemouth udrží dvoubrankový náskok?
40'
Tohle může hosty mrzet. Po několikrát tečovaném rohovém kopu totiž kulatý nesmysl doputoval až do míst, kde číhal osamocený Cranie, tomu ale nevyšlo zpracování, což byla voda na mlýn pro pozorně bránícího Akého.
39'
Dlouhý balon odvrátil Daniels pouze k Inceovi, který roztáhl hru volného Hadergjonaje. Ten vyslal do vápna velice povedený centr, na balon si v oblasti penaltového puntíku naskočil Kachunga, v dobré šanci ale mezi tři tyče nezamířil.
38'
Po Maloneově nahrávce měl šanci na uvolnění se Laurent Depoitre, v souboji s domácím kapitánem Francisem si ale balon poslal daleko od nohy a před přechodem přes postranní lajnu už jej nedostihl.
37'
Mooy vyslal směrem k brance soupeře jakýsi střílený centr, nikdo z jeho kolegů ale balon nedokázal tečovat. Na to konto se Bournemouth vydal do okamžitého protiútoku, který táhl Daniels, jeho přihrávka na Kinga ale nebyla povedená.
36'
Konečně se směrem vpřed osmělili také hosté, téměř do šestnáctky se zvládl propracovat van La Parra, těsně před ní byl ale faulován Francisem, který od hlavního sudího vidí žlutý kartu.
35'
Hosté jsou z dosavadního průběhu zápasu pořádně opařeni, nyní málem inkasovali potřetí! Harry Arter zatlačil na rozehrávajícího Williamse, získal míč pro sebe a poté jej posunul ke Kingovi, jehož razantnímu pokusu opravdu příliš nescházelo.
34'
Vše by mělo být v pořádku, Jordon Ibe se po krátkém ošetření za postranní čarou vrátil zpět na hrací plochu a ihned se zapojil do další kombinace svého týmu. Po jeho nahrávce mohl střílet Surman, ideální palebný moment ale prováhal.
33'
Hra se musí opět na pár okamžiků přerušit, na trávníku totiž zůstává sedět Jordon Ibe. Fotbalistu, který se asistencí podílel na prvním gólu tohoto mače, zřejmě trápí problémy se stehenním svalem.
31'
Na hráče Huddersfieldu padla po prvním inkasovaném gólu pořádná deka a jejich rozpoložení se určitě nezlepší, domácí se totiž prosazují podruhé! Bournemouth opět udeřil po rozehrávce standardní situace, na Surmanovu nabídku si seběhl na hranici ofsajdu číhající CALLUM WILSON a i tentokráte si v souboji tváří v tvář proti Lösslovi počínal suverénně.
30'
Mooy roztáhl hru na Hadergjonaje, toho ale o kulatý nesmysl připravil Marc Pugh. Domácí záložník se na to konto hodlal vydat do okamžité protiakce, díky faulu Aarona Mooye, za který asi mohla přijít žlutá karta, mu to ale nebylo dovoleno.
29'
Po Jørgensenově zaváhání v rohu hřiště se směrem do šestnáctky mohl znovu vydat Callum Wilson, v klíčový moment si ale balon až příliš předkopl, čehož využil ve skluzu zasahující Danny Williams.
28'
Žlutou kartu dostává Steve Cook (AFC Bournemouth).
26'
Bournemouth si v úvodních minutách počínal velice nezodpovědně, několik kritických momentů ale zvládl přestát a nyní se zničehonic ujímá vedení! Celá situace se narodila po rozehrávce rohového kopu, na Ibeův načechraný centr si v malém vápně naskočil trestuhodně neobsazený CALLUM WILSON a z bezprostřední blízkosti nedal Lösslovi šanci.
26'
Po střetu s Danielsem, který se, dle mého názoru, dopustil jasného faulu, zůstal na trávníku ležet Florent Hadergjonaj. Na hřiště jsou přivolání hostující zdravotníci, zřejmě by se ale nemělo jednat o nic vážného.
25'
Williams sice vystihl Francisovu nahrávku, balon ale odvrátil pouze k Harrymu Arterovi. Ten nalezl na hranici šestnáctky se pohybujícího Calluma Wilsona, kterému ve snaze o kličku míč na roh stačil ukopnout Martin Cranie.
24'
Hadergjonaj zapnul na vyšší rychlostní stupeň a ještě stihl udržet balon před postranní čarou. Poté si jej navíc pěkně vyměnil s Williamsem a vybojoval pro hosty rohový kop, Mooyův centr na přední tyč ale zneškodnil Surman.
23'
Simon Francis se prohnal okolo van La Parry a poté se pokusil nalézt Jordona Ibea, ten však kvůli ofsajdovému postavení hrát nemohl, a balon tak doskákal až do míst, kde číhal Jonas Lössl.
22'
Domácí se usadili na obranné polovině svého oponenta, nakonec zahrávali hned dva rohové kopy. V prvním případě si dobře vedla obrana Huddersfieldu, v tom druhém si pro balon ve vzduchu vyšplhal pozorný Jonas Lössl.
21'
Tohle mohlo skončit gólem! Na pas za obranu Huddersfieldu si seběhl Callum Wilson, který se dokázal obtočit okolo svého strážce a připravit palebnou pozici pro Kinga, tomu ale zakončení z bezprostřední blízkosti nesedlo.
20'
Florent Hadergjonaj si šikovně narazil s Kachungou, poté si všiml v šestnáctce nehlídaného van La Parry, který se centr svého kolegy pokusil zakončit akrobatickými nůžkami, kulatý nesmysl ale nezasáhl ideálně.
19'
Po další zbytečné ztrátě v podání domácích se kupředu mohl vydat Malone. Jeho přízemní centr byl zablokován příhodně pro Aarona Mooye, jenž z hranice šestnáctky zkusil míč zakroutit na zadní tyč, tu ale o pořádný kus minul.
18'
Podobná situace byla k vidění také na opačné straně hřiště. Laurent Depoitre to v hlavičkovém souboji s Akém viditelně přehnal s agresivitou, načež si jej hlavní sudí zavolal k sobě, vše se ale nakonec obešlo bez karetního trestu.
17'
Jordon Ibe přenesl hru k Pughovi, jenž zvedl hlavu a šikovnou uličkou vyslal kupředu Calluma Wilsona. Ten si ale v souboji s Jørgensenem počínal za hranicí fotbalových pravidel a regulí, rozehrávat tak budou The Terriers.
16'
Po Francisově faulu na unikajícího Ince zahrávali hostující fotbalisté přímý kop z poměrně zajímavé pozice. Podle očekávání se k této situaci postavil Aaron Mooy, jeho ránu ale zeď Bournemouthu stačila zablokovat.
15'
Až do prostoru křídla se nyní vydal středopolař Danny Williams, později byl ale zdvojen Ibem a Francisem, načež došel k závěru, že individuálně se neprosadí, a proto zvolil zpětnou přihrávku pro neobsazeného Scotta Malonea.
14'
Hodně ofenzivní úvod z obou stran nebere konců. Domácí měli k dispozici rohový kop, po němž Lössl míč vyboxoval pouze k na hranici šestnáctky osamocenému Arterovi, tomu ale rána z voleje nesedla podle představ.
13'
Poté, co Hadergjonaj nezachytil Danielsův pas, se z ostrého úhlu sám na branku soupeře řítil Callum Wilson. Se zakončením ale váhal až příliš dlouho, Jonas Lössl nakonec ani nemusel zasahovat, s včasným blokem totiž přispěchal Jørgensen.
12'
Z ochozů Vitality Stadium se začíná ozývá pískot, hosté totiž z každého útoku domácí obranu pořádně zaměstnávají. Zatím výtečně hrající van La Parra si udělal dobrý den z Francise, jeho jedovatý pokus byl ale naštěstí pro Boruce tečován nad jeho branku.
11'
The Cherries by potřebovali budíček, jejich soupeř si totiž vypracoval další velmi dobrou gólovou příležitost! Parádním sólem se prezentoval obránce Scott Malone, jenž se přes několik protihráčů propracoval až do šestnáctky, branku Bournemouthu ale těsně minul.
10'
Charlie Daniels si v nebezpečné vzdálenosti od vlastní branky dovolil až příliš a málem se mu to nevyplatilo. V souboji s Kachungou sice o balon přišel, poté ale své zaváhání stačil napravit a získal jej zpět.
9'
Tom Ince dostal přihrávku od Mooye, poté roztáhl hru na Malonea, po jehož centru se v šestnáctce domácích rozpoutala pořádná mela. Balon nakonec vyplaval u Rajiva van la Parry, jehož ránu velmi dobrým zákrokem zneškodnil Begović.
8'
O první střelecký pokus tohoto mače se postarali hostující fotbalisté. Rajiv van La Parra, který v minulém kole vstřelil nádhernou brankou West Bromu, si narazil s Williamsem, tentokráte ale dalekonosným pokusem gólmana soupeře nevylekal.
7'
Výbornou práci odvedl Hadergjonaj, jenž odzbrojil Calluma Wilsona a poté rychlým přenesením hry vytvořil dostatek volného prostoru pro van La Parru. Na jeho přízemní centr si nabíhal Depoitre, těsně před ním ale balon odklidil vracející se Cook.
6'
Rodící se protiakci Huddersfieldu na polovině hřiště přerušil Charlie Daniels, jenž si hodlal narazit s Pughem, ten ale ideální moment pro přihrávku prováhal a svého kolegu oslovil až v době, kdy už číhal v ofsajdovém postavení.
5'
Nathan Aké pod tlakem napadajícího Depoitrea musel vyslat malou domů směrem k Begovićovi, jemuž se odkop tentokráte vůbec nepovedl. Těžit z toho mohl Elias Kachunga, první kontakt s kulatým nesmyslem mu ale hrubě nevyšel.
4'
Aaron Mooy se ve středu hřiště zbavil napadajícího Surmana, načež zvedl hlavu a dlouhatánským pokusem se pokusil nalézt Rajiva na La Parru, ten ale v hlavičkovém souboji s domácím kapitánem Francisem příliš šancí nedostal.
3'
Zpětná přihrávka v podání Danielse sice nebyla ideální, Begović ale i tak svým výkopem založil protiakci domácích. Tu táhl Joshua King, jenž si ale kličkou mezi dva protihráče ukousl až příliš velké sousto a byl odzbrojen Craniem.
2'
Jako první se kupředu vydali The Cherries, Kingovi ale v souboji s hostujícím kapitánem Mooyem nevyšlo zpracování. Australský reprezentant na to konto roztáhl hru pro Haderjonaje, kterého ale stačil zastavit Pugh.
1'
Lee Probert právě foukl do píšťalky, dnešní utkání dvanáctého kola anglické Premier League mezi Bournemouthem a Huddersfieldem tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v černočervených dresech, naopak The Terriers budou hrát v bílomodrém.
1'
Lee Probert, který bude mít dnešní utkání mezi Bournemouthem a Huddersfieldem na povel, právě přivádí jeho aktéry na hrací plochy před zaplněné tribuny Vitality Stadium – za pár okamžiků tak budeme moci začít.

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Ibe, Arter, Surman, Pugh – J. King – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – A. Smith, Gosling, L. Cook, Fraser, Mousset, Afobe.

Huddersfield Town: Lössl – Hadergjonaj, Jørgensen, Cranie, Malone – Mooy (C), Williams – Kachunga, Ince, van La Parra – Depoitre.
Náhradníci: Coleman – Löwe, Smith, Sabiri, Whitehead, Quaner, Mounié.

Rozhodčí: Lee Probert – Andy Garratt, Derek Eaton.

Před startem této sezony se z řad fotbalových expertů ozývaly hlasy a názory, které tvrdily, že Huddersfield bude v konkurenci nejlepších anglických celků pouze do počtu a sestup jej nemine. Tyto prognózy začali svěřenci německého stratéga Wagnera narušovat už v úvodu ročníku, když z prvních tří kol získali hned sedm bodů. Euforie sice postupem času lehce opadla, rozhodně ale nemůžeme tvrdit, že by The Terriers výrazně ztráceli, ba naopak. V tabulce je totiž nalezneme na solidním desátém místě, jejich náskok na sestupové body čítá zatím komfortních šest bodů. Také parta okolo kapitána Smithe se potýká především s ofenzivními problémy, osm branek za jedenáct kol je skutečně málo.

Na přelomu října a listopadu čekala Huddersfiled velice těžká utkání. První z nich ale nováček soutěže zvládl naprosto fantasticky, když před vlastními fanoušky díky přesným trefám Mooye a Depoitrea přemohl do té doby neporažený Manchester United. Obrovskou bojovností a zarputilostí se Teriéři prezentovali také na půdě Liverpoolu, kde až do padesáté minuty drželi bezbrankové skóre, poté ale The Reds začali úřadovat a vyhráli 3:0. Poslední duel před reprezentační ale Wagnerova družina zvládla, West Brom porazila díky výstavní dělovce Rajiva van la Parry. Na marodce zůstávají Kasey Palmer, Philip Billing a Michael Hefele, k dispozici nebude ani vykartovaný Christopher Schindler.
AFC Bournemouth

V loňském ročníku patřili svěřenci trenéra Howea k těm vůbec nejpříjemnějším překvapením. K pohlednému hernímu stylu navíc přidali také solidní výsledky, které je nakonec vynesly až na skvělé deváté místo. Letos to v podání Bournemouthu není ono, na výkony z poslední sezony se zatím nedaří navázat, což je znatelné i z pohledu na tabulku, v níž se The Cherries drží až na sedmnáctém místě. Doposud dokázali posbírat pouhopouhých deset bodů, jejich náskok na sestupové body je opravdu minimální. Partě okolo kapitána Francise to skřípe především v ofenzivě, která za jedenáct kol nastřílel jen sedm branek, hůře je na tom pouze poslední Crystal Palace.

Howeově družině se nepovedl především vstup do sezony, na premiérový bodový zisk si musela počkat až do pátého kola, kdy před vlastními fanoušky poměrem 2:1 přemohla nováčka z Brightonu. Zlepšenou hrou se Bournemouth začal prezentovat až na přelomu října a listopadu, z posledních tří utkání totiž vydoloval hned šest bodů. Nejprve zvládl zvítězit na půdě Stoke City, poté jen těsně nestačil na loňského šampiona z Chelsea. Před reprezentační pauzou si The Cherries odvezli důležité vítězství ze stadionu Newcastlu, o kterém až v samotném závěru rozhodl přesně hlavičkující Steve Cook. Na marodce i nadále zůstává Júnior Stanislas, možná je také absence norského útočníka Kinga, do hry se naopak vrací Benik Afobe.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům té nejkvalitnější evropské kopané! Reprezentační přestávka, během níž se zkompletovala dvaatřicítka účastníků nadcházejícího světového šampionátu, je za námi, znovu se naopak rozjíždí ligové soutěže. Výjimkou není ani Premier League, v jejímž rámci je dnes na programu hned osm mačů. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj, v němž AFC Bournemouth hostí Huddersfield Town – začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.