Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Watford - 23. prosince 2017   16:00

Brighton
64' Groß (Hemed)
1:0
(0:0)
Brighton
Ryan – Bruno (C), Goldson, Dunk, Suttner – Stephens, D. Pröpper – Knockaert, Groß (83. Kayal), March (90+3. Izquierdo) – Hemed (87. G. Murray).
Krul – Hünemeier, Baldock, Izquierdo, G. Murray, Kayal, Schelotto.
Tierney – Long, Scholes
American Express Comunity Stadium, Brighton
30 473 diváků
Watford
Gomes (C) – Janmaat, Prödl, Kabasele, Holebas – Cleverley, Watson (74. Capoue) – Carrillo, Pereyra (71. Sinclair), Richarlison – Gray (78. Okaka).
Karnezis – Capoue, Okaka, Sinclair, Wagué, Mariappa, Folivi.

SESTŘIH Premier League: Brighton - Watford 1:0

Domácí po dnešním tříbodovém zisku v tabulce přeskakují Southampton a posouvají se na dvanácté místo, Watford po čtvrté prohře v řadě zůstává desátý.
Brighton po třech měsících vítězí na domácím stadiónu, když trefou Pascala Große z 64. minuty porazilo Watford 1:0, ovšem vzhledem k neproměněným vyloženým příležitostem museli svěřenci trenéra Hughtona trnout až do závěrečného hvizdu, neboť v samém závěru Watford byl nesmírně blízko k vyrovnání, Okaka však nedokázal využít zaváhání brankáře Ryana.
90+4'
90+4'
Už po vypršení tří avizovaných nastavených minut řada domácích fanoušků zřejmě zešedivěla! Carillův centr brankář Ryan neudržel a před Okakou zívala prázdná branka, hostující útočník ji ale stehnem míjí a rozhodčí Tierney okamžitě poté píská konec zápasu!
90+3'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází José Izquierdo.
90+2'
Domácí kombinují v hloubi útočné poloviny a drží soupeře velmi daleko od nějaké příležitosti na změnu stavu.
90+1'
Rozhodčí Tierney oddaluje závěr zápasu o tři nastavené minuty. Přesně tolik tedy dělí Brighton od prvního vítězství od úvodu listopadu. Zde na AMEX Stadium navíc Brighton naposledy vyhrál 24. září, tedy téměř před třemi měsíci.
89'
Hosté se usadili na útočné polovině a snaží se ještě o pozdní vyrovnání.
87'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tomer Hemed, přichází Glenn Murray.

Potlesk obecenstva ve stoje vyprovází domácího útočníka. Pro Murrayho se jedná o dvoustý start za Brighton.
86'
March dlouhým nákopem hledal za hostující obranou rozběhnutého Hemeda, před ním ale výborně zasáhl Kabasele a posunul míč k Janmaatovi.
84'
A šance na druhé straně! Hemed se probil po útočné polovině, Prödl jeho střelu srazil jen před Knockaerta, před nímž zívala takřka prázdná branka, Knckaert ale trefil jen boční síť!
83'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Beram Kayal.
82'
Watford měl takřka výjimečnou příležitost ke skórování! Na skvělý centr Holebase si naskočil Richarlison, odpoutal se od bránícího soka, ovšem zcela osamocen hlavou netrefil branku!
81'
Hosté se usadili na útočné polovině a klepou na jeho pokutové území.
79'
Knockaert se probíjel do pokutového území, uspěl v souboji s Prödlem, ale k odraženému míči pak měl o něco blíže brankář Gomes, který jej stačil ukopnout před francouzským záložníkem.
78'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Andre Gray, přichází Stefano Okaka.
77'
Anglický středopolař svým centrem našel hlavu Kabaseleho, ten ale vysoko přestřeluje domácí branku.
76'
Příležitost pro Watford po Marchově nedovoleném zákroku, Cleverley bude centrovat od postranní čáry.
74'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Ben Watson, přichází Étienne Capoue.
74'
Brighton zahodil další miliónovou šanci na zvýšení skóre! March dostal výbornou kolmici na levé křídlo, připravil stoprocentní šanci pro Hemeda, ten ale trestuhodně míjí branku!
73'
March se marně pokusil probít po levém křídle, zastavil jej hvizd rozhodčího signalizující útočný faul v souboji s Watsonem.
71'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Jerome Sinclair.

Na první změnu v sestavách jsme čekali přes sedmdesát minut.
69'
Po rohovém kopu Große měl druhou branku Brightonu na hlavě Lewis Dunk, ve vyložené pozici ale hlavou těsně míjí!
68'
Další útočnou akci Brightonu vedl March, jeho centr na Hemeda Kabasele odvrátil pouze za cenu rohového kopu.
67'
Hemed z pravého křídla vnikl do pokutového území, v tísni ale nedokázal udržet míč na hrací ploše.
66'
I po vedoucí brance to jsou domácí, kteří se usadili na soupeřově polovině.
64'
Brighton právě vstřelil branku!
Bouře radosti v Brightonu! Domácí střílí svoji druhou branku za posledních šest minut, když výborně sehráli útočnou akci po Cleverleyho ztrátě míče ve středu hřiště, PASCAL GROß si na hranici pokutového území zasekl míč na pravou nohu a dokázal svoji střelu propasírovat přes bránící protihráče i brankáře Gomese!
63'
Dva nebezpečné Großovy centry během několika sekund, oba ale hostující defenziva s vypětím všech sil dokázala odvrátit.
62'
Ze standardní situace se ale Watford nedokázal nikterak prosadit a Ryanovi nadále čisté konto nijak nekomplikuje.
61'
Peruánský míčový kouzelník Carillo na pravém křídle vybojoval rohový kop, hosté mohou přesunout dění k brankáři Ryanovi.
60'
Další souhra Pröppera s Knckaertem končí Francouzovým ofsajdem a Knockaert může být velmi rád, že za zakopnutí míče daleko po odpískání nevidí žlutou kartu.
58'
Groß napřáhl z pořádné dálky, rána mu však nesedla vůbec dobře a míč doskákal kolem tyče domácí branky.
56'
Pereyra s Richarlisonem rozehráli zajímavou akci na levé straně hřiště, po níž druhý jmenovaný jedovatě pálil a byť to bylo z ostrého úhlu, tak Ryan v domácí brance musel předvést svůj zatím nejtěžší zákrok.
55'
Další útočná snaha Brightonu končí Hemedovým ofsajdem, rozehrávat může Heurelho Gomes.
54'
Po následném centru od rohového praporku Connor Goldson hlavou netrefil hostující branku.
53'
Brighton se dostává do dalšího náporu, Suttnerův centr je sražen za hostující branku.
51'
Pereyra si při průniku útočnou polovinou pomohl přidržením soupeře a píská se proti Watfordu.

Jedná se teprve o osmý faul v dosavadním průběhu zápasu, rozhodčí Tierney zatím karty nepotřeboval a Watford tak má momentálně daleko k tomu, aby se zapsal do historie jak první tým s červenou kartou ve čtyřech ligových zápasech v řadě.
50'
Na opačné straně centroval Carillo, jeho centr za postranní čáru odvrací Lewis Dunk.
48'
I druhý poločas domácí začínají značným náporem, tentokrát po souhře na hranici pokutového území Pröpper z velmi nadějné pozice znovu vysoko přestřelil. Nizozemský středopolař si dnes zřejmě neobul střelecké kopačky.
47'
March se na levém křídle pokusil prokličkovat kolem Janmaata, ten jej ale vytlačil do těžké pozice, odkud domácí fotbalista centroval pouze do boční sítě.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách, žádný z trenérů zatím nemá důvod k nějakému střídání.
46'
Je za námi nepříliš záživných úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých se sice hrálo v obrovském tempu a s mnoha souboji, ale minimem příležitostí.

Brighton zahájil zápas výrazným náporem v úvodních deseti minutách, během nichž si vypracoval několik zajímavých příležitostí, ale proměnit je nedokázali a protože další průběh už vyjma Goldsonova zakončení nepřinesl žádnou výraznější šanci k otevření skóre, na vedoucí branku stále čekáme.
45+1'
45+1'
V závěru jediné nastavené minuty si Hemed posunul míč za záda hostujících obránců, po kontaktu s Kabaselem padl k zemi, ale marně si říkal o odpískání faulu hostujícího obránce.
45'
Andy Gray se na levém křídle marně pokoušel vybojovat rohový kop, ani důrazným hlášením o zisk balónu rozhodčího Tierneyho nepřesvědčil.
43'
Znovu v akci Richarlison, ten po individuální akci nepovedeně střílí po zemi jen k brankáři Ryanovi.
42'
Příliš okatě si Richarlison říkal o odpískání faulu na svoji osobu u rohu pokutového území Brightonu, rozhodčí Tierney zatím ponechává hře velkou volnost a píská jen sporadicky.
40'
V závěru další útočné snahy Brightonu je pískán útočný faul Hemedovi, ten si počínal příliš důrazně v souboji s Prödlem.
38'
March výbornou průnikovou přihrávkou uvolnil Knckaerta, ten se však utopil ve svých kličkách a balón i přes nadějnou pozici na křídle neudržel.
37'
Na střelecké pokusy zatím vyrovnáno 3:3, ten předchozí Knckaertův byl doposud jediný mířící mezi tři tyče.
36'
Knockaert se při průniku útočnou polovinou dokázal vyhnout Holebasovi, poté ale střílel přímo do Gomese.
34'
Často o sobě dávají vědět i hostující příznivci, těch na jih Anglie dorazilo velké množství.
32'
Dalšímu rohovému kopu Brightonu už se Watford ubránil o poznání jistěji.
31'
Po následném rohovém kopu měl Goldson na hlavě první branku, když se u vzdálenější tyče objevil zcela osamocen, neprostřelil ale Gomese!
30'
Po dlouhém nákopu Suttnera před Knockaertem Holebas odhlavičkoval míč za hostující branku, celkem jednoduše domácí vybojovali rohový kop.
29'
Pro sraženou střelu Carilla si doběhl brankář Ryan a může v poklidu rozehrávat.
27'
Knockaert si na pravém křídle zpracoval přetažený centr Suttnera, poté ale nepřesně hledal před branku Stephens. Přihrávku vystihl Watson a vytáhl hru do středu hřiště.
25'
Carillo se na pravém křídle neprosadil v souboji s pozorným Suttnerem a domácí zadák navíc vybojoval odkop od branky.
24'
Z následné standardní situace domácí nedokázali nikterak ohrozit branku Heurelha Gomese.
24'
Před rozehrávkou od rohového praporku ale ještě rozhodčí Tierney dlouhé sekundy domlouvá hostujícímu obránci Holebasovi za asistence kapitána Gomese.
23'
Marchův nebezpečný centr Holebas odvrací před dotírajícím Knockaertem, domácí budou v útočné snaze pokračovat prostřednictvím rohového kopu.
21'
S rohovým kopem Holebase si defenziva Brightonu poradila a při další akci Pereyra nepřesně hledal po pravém křídle Carilla, kterému adresoval přihrávku do zámezí a kopat se tak bude od domácí branky.
20'
Hosté přežili výrazný nápor Brightonu v úvodních deseti minutách s čistým štítem a nyní to jsou oni, kteří častěji atakují pokutové území soupeře.
18'
Hosté se po zisku míče vydali do rychlého protiútoku, Pereyra uvolnil prostor pro Carilla, ten ale celou akci zazdil nepřesnou přihrávkou a po odrazu od Dunka se míče ujal brankář Ryan.
16'
Cleverleyho ostře atakoval Davy Pröpper, za svůj šlapák se ale dočkal jen důrazné domluvy z úst sudího Tierneyho. Ten zatím nechává karty ve své kapse.
15'
Zajímavý signál hostů, po rohovém kopu Carilla se na hranici pokutového území z voleje opřel do míče Pereyra, ovšem nedokázal jej nasměrovat do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.
14'
Další souhra Pereyry s Richarlisonem už vypadala o poznání zajímavěji, hosté vybojovali rohový kop.
14'
Na opačné straně se pokusil zahrozit Richarlison, s jeho nepovedeným centrem ale neměl Goldson výraznější práci míč odkopnout.
13'
Parádní centr Marche Hemed nedokázal špičkou kopačky nasměrovat na hostující branku, domácí útočník byl navíc přistižen ve velmi těsném ofsajdu.
13'
Brighton už je znovu nastěhován hluboko na útočné polovině a dotírá na pokutové území "sršňů".
11'
Suttner kolmicí po levém křídle vysunul dopředu Marche, jeho centr odrazil do bezpečí Janmaat.
10'
Po Suttnerově centru Gomes velmi zaváhal, neudržel míč a posunul jej přímo ke Knockaertovi, ten ale v tísni nedokázal dobře zpracovat. Obrovský nápor Brightonu proti výrazně oslabenému soupeři již od samého úvodu utkání.
9'
Bruno se elegantně uvolnil na pravém křídle a přes Große připravil výbornou příležitost pro Davyho Pröppera, ten se ale ukopl a branku přestřelil o několik metrů!
8'
Další dravý průnik Hemeda, ten se ale dostal do kleští mezi hostující stopery a neměl šanci míč udržet ve své moci.
7'
Patrick Groß z osmnácti metrů napřáhl ke střele, ta ale nabrala opačnou faleš než by německý středopolař potřeboval a míč zamířil daleko vedle hostující branky.
6'
Suttnerův centr do pokutového území hledal Hemeda, ten byl pokryt hostujícími stopery.
4'
Obrovský závar před hostující brankou! Hemed po levé straně vnikl do pokutového území, následně ale nedokázal najít Knockaerta před odkrytou brankou Watfordu. Knockaert ještě míč na křídle doběhl a vracel jej zpět před branku, hosté se ale s vypětím všech sil ubránili.
2'
Poprvé v akci Connor Goldson, ten svůj premiérový letošní start v Premier League zahájil povedeným zákrokem proti rozběhnutému Richarlisonovi, kterému skluzem ukopl míč do zámezí.
1'
Rozehráno! Brighton hraje v tradičních modro-bíle pruhovaných dresech, hosté oblékli celé červené.
1'
Rozhodčí Tierney se svými asistenty Longem a Scholesem již přivedl hlavní aktéry dnešního utkání na trávník a během několika desítek sekund bude zápas zahájen.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Goldson, Dunk, Suttner – Stephens, D. Pröpper – Knockaert, Groß, March – Hemed.
Náhradníci: Krul – Hünemeier, Baldock, Izquierdo, G. Murray, Kayal, Schelotto.

Watford FC: Gomes (C) – Janmaat, Prödl, Kabasele, Holebas – Cleverley, Watson – Carrillo, Pereyra, Richarlison – Gray.
Náhradníci: Karnezis – Capoue, Okaka, Sinclair, Wagué, Mariappa, Folivi.

Rozhodčí: Tierney – Long, Scholes.

Náhradníci: Karnezis – Capoue, Okaka, Sinclair, Wagué, Mariappa.

Hezké odpoledne při sledování přenosu z utkání devatenáctého kola Premier League mezi Brightonem a Watfordem. Jedná se o souboj týmů ze středu tabulky, oba však zažívají výsledkově i herně velmi zlé období.

BRIGHTON & HOVE ALBION FC

Nováček z Brightonu v posledních šesti zápasech získal pouhé dva body a během této série vstřelil jedinou branku. Tu se navíc podařilo vstřelit při vysoké prohře 1:5 s Liverpoolem a neměla tak nějakou valnou hodnotu.

Naposledy Brighton remizoval na domácím trávníku s Burnley bez branek, když během prvního poločasu Glenn Murray z pokutového kopu přestřelil branku. Trenér Hughton se ale nechal slyšet, že ve svého střelce má nadále důvěru a věří, že příští penaltu už promění.

Hughtonovi bude chybět dlouhodobě zraněný Sidwell a kvůli žlutým kartám stojící obránce Duffy. Toho by mohli nahradit Goldson či Hünemeier. Takřka s jistotou se nedostane na české zástupce v klubu, Jiřího Skaláka a Aleše Matějů, oba nadále čekají na premiéru v nejvyšší anglické soutěži.

WATFORD FC

Ani Watfordu vůbec není do zpěvu. "Sršni" z posledních pěti kol uhráli jediný bod a naposledy dokonce podlehli na domácím trávníku dalšímu nováčkovi z Huddersfieldu 1:4! To bylo už třetí utkání v řadě, ve kterém Watford inkasoval červenou kartu a ještě nikdy v historii Premier League se nestalo, aby některý tým obdržel červenou kartu dokonce ve čtyřech zápasech v řadě.

Tu červenou proti Huddersfieldu viděl Troy Deeeny. Dlouholetá opora Watfordu si už odseděla třízápasový trest v listopadu, nyní jej po neúspěšném odvolání čeká dokonce čtyřzápasový a za své disciplinární prohřešky musel na pohovor k trenéru Silvovi.

Portugalský lodivod má skutečně velké problémy skládat sestavu, neboť distancovaní jsou i Doucoure za žluté karty a Zeegelaar si odpyká poslední ze třízápasového trestu, kvůli zranění pak absentují Femenia, Hughes, Okaka, Success, Chalobah a Cathcart. Pohmožděnou nohu uzdravil Britos a alespoň tento obránce už by se mohl dnes vrátit na trávník.

Určitou zajímavostí pak je porovnání výkonů Watfordu k loňské sezóně, kdy v této fázi po 18 kolech tým ze severozápadního Londýna měl zcela shodnou bilanci šesti vítězství a 22 bodů.

VZÁJEMNÁ BILANCE

Oba celky se letos utkávají již podruhé, v domovském stánku Watfordu na Vicarage Road se na začátku sezóny hrálo bez branek.

Dlouhodobě je ve vzájemných soubojích výrazně úspěšnější Watford, který v posledních 11 zápasech disponuje bilancí 5-5-1. Jediné výhry v tomto období se Brighton dočkal v září 2012 dokonce na trávníku soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.