Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Watford - 9. prosince 2017   16:00

Burnley
45' Arfield (Gudmundsson)
1:0
(1:0)
Burnley
Pope – Bardsley, Tarkowski, K. Long, S. Ward – Arfield, Cork, Hendrick (60. Barnes), Defour (90+4. A. Westwood), Gudmundsson – Wood.
Lindegaard – Vokes, Barnes, Taylor, A. Westwood, Ulvestad, Wells.
Probert – Beck, Garratt
Turf Moor
Watford
Gomes – Janmaat, Mariappa, Kabasele, Zeegelaar – Cleverley, Doucouré – Carrillo (79. Gray), Pereyra (44. Holebas), Richarlison – Deeney.
Karnezis – Prödl, Success, Gray, Watson, Holebas, Capoue.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Watford 1:0

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní zápas je u konce, domácí Burnley nakonec udrželo náskok z prvního poločasu a získalo další tři body po výhře 1:0 nad konkurenčním Watfordem. Pokračuje tak ve snové jízdě Premier League, nyní je sedmé s osmadvaceti body. První rozhodující moment byl k vidění ve 39. minutě, kdy byl vyloučen Zeegelaar, ten druhý se zrodil ve 45. minutě po jediné brance Scotta Arfielda.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:11. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 6:3. Fauly: 10:12.
90+6'
90+5'
Pope ale přetažený centr chytá a už se asi nic nestane.
90+5'
Watford má k dispozici poslední standardní situaci.
90+4'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází Ashley Westwood.
90+3'
Burnley se už nikam netlačí a v poklidu kombinuje ve středu hřiště.
90+2'
Watford se nemůže dostat na útočnou polovinu, k vyrovnávací brance má hodně daleko.
90+1'
Po faulu Kabaseleho zůstává u míče domácí tým.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Mariappa oběma rukama poslal k zemi Wooda a Burnley tak může ušetřit cenné vteřinky.
88'
Watford z přímého volného kopu opět nic nevytěžil a u míče je opět Burnely.
87'
Hostující trenér teď naplno projevil své emoce a může být rád, že se nepůjde v závěru utkání posadit na tribunu. Rozhodčí Probert mu pouze důrazněji domluvil.
86'
Richarlison byl na levé straně bezohledně podražen Bardsleym a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
85'
Watford se i v deseti snaží s výsledkem něco udělat, jenomže k brankáři Popeovi nedokáže najít cestu.
84'
Gomes po autovém vhazování soupeře rychle vykopl dopředu, ovšem Watford o míč brzy přišel.
83'
Ze středového kruhu rozehraje volný kop Tarkowski.
82'
Gomes si po delší době připisuje dobrý zákrok, kdy pokus ze střední vzdálenosti od Gudmundssona vyráží do strany, dobíhající Wood se již k dorážce nedostal.
81'
Gray se hnal do šance po krásné kolmici za obranu, nicméně o chlup dříve byl u míče brankář Pope.
80'
Po rohovém kopu hlavičkoval z rohu brankového území Janmaat, ale míč poslal nad domácí branku.
79'
Hosté podruhé v zápase střídají, místo Carrilla přichází na trávník Gray.
78'
Bardsley odvrátil před Richarlisonem na rohový kop.
77'
K míči se postavil Defour, ale ten z přímého volného kopu z dvaadvaceti metrů zakroutil balón dva metry nad horní tyčku.
76'
Burnley bude zahrávat nebezpečnou standardní stiauci po faulu Carrilla na Wooda.
75'
Do konce utkání chybí něco málo přes 15 minut a Burnley drží jednobrankový náskok.
74'
Na útočný výlet se po delší době vydal Watford, obrana Burnley je však kompaktní a soupeře vůbec k ničemu nepouští.
73'
Nicméně domácí tento moment rozhodně nepoložil a dále se snaží aktivně napadat.
72'
Branka není uznána, tohle bylo dobré rozhodnutí pomezního rozhodčího Garratta. Banes se totiž v době přihrávky po nechtěném odrazu jednoho z hostujících hráčů ocitl v těsném ofsajdu a gól tak správně neplatí!
71'
Tak a pozor! Banes dosáhl branky, ovšem hlavní rozhodčí se radí s pomezním, jestli se nejednalo o ofsajd!
70'
Burnley je aktivnějí a snaží se napadat.
69'
Watford opět vyčkává, ovšem čas se mu výrazně krátí.
68'
Burnley drží míč ve středu hřiště a krouží kolem defenzívy soupeře.
67'
Carrillo si snažil na Tarkowskim vymodlit pokutový kop, ale jeho pokus byl hodně naivní. Rozhodčí Probert zůstává ledově klidný.
66'
Janmaat hlavou prodloužil nebezpečný centr za sebe a následuje další rohový kop z opačné strany.
65'
Burnley se snaží přidat další gól, nyní bude zahrávat svůj druhý rohový kop.
64'
Krásný centr propadl až na zadní tyč k Longovi, který zblízka zakončil akrobaticky lýtkem a branku Gomese minul!
63'
V tuto chvíli se často přerušuje, domácí budou zahrávat přímý volný kop z pravé strany téměř do brankové čáry.
62'
Watford se pouze brání, potřeboval by se více zapojit do hry.
61'
Několik hlavičkových pokusů před Gomesem ničím nebezpečným neskončilo. Burnely ale pokračuje v napadání.
60'
Po standardní situaci dosáhl branky Wood, ale gól nemůže být uznán kvůli předchozímu ofsajdu Corka.
60'
Je tomu tak, Barnes přichází místo Hendricka.
59'
Domácí chystají první střídání, na trávník se podívá Barnes.
58'
Domácí se vydali na útočnou polovinu, vhazovat však bude Watford.
57'
Obrovský závar vznikl před Popem. Nejprve Kabasele po nepříliš dobrém zpracování na prsa vybojoval alespoň roh, poté defenzíva Burnley zablokovala dva střelecké pokusy a nakonec pálil z hranice šestnáctky vysoko nad Cleverley.
55'
Watdord hraje sympaticky, Burnley může na své defenzivní pojetí hry doplatit.
54'
Holebas se svým centrem snažil vysunout Richarlisona, ale ten se nacházel v ofsajdové pozici.
53'
Sólo přes tři protihráče zkusil Janmaat a málem se mu to povedlo, ovšem poslední bek ho zastavil. Janmaat nakonec nevybojoval ani rohový kop.
52'
Hostující Doucouré se opřel do balónu z nějakých dvaadvaceti metrů, ale prostor tří tyčí výrazně netrefil.
51'
Domácí nikam nespěchají a teď si zakombinovali i s brankářem Popem.
50'
Kabasele nechtěl riskovat a odkopl balón do zámezí, domácí vhazují.
49'
Watford vyrazil do brejku, Pope ale s přehledem schovává balón do rukavic.
48'
Domácí jsou mnohem aktivnější a zakládají útočné akce na levé straně, nicméně ke střele se dostat nemohou.
47'
Dá se očekávat, že domácí budou hrát zodpovědně v defenzívě a pokusí se využít mezírky v obraně soupeře, který s přibývajícím časem bude nucen stále více riskovat.
46'
První poločas je za námi a diváci se rozhodně nenudili. V úvodní půlhodině se dočkali několika zajímavých možností, šest minut před poločasovou přestávkou byl zaslouženě vyloučen hostující Zeegelaar. Burnely se dostalo do vedení gólem do šatny, kdy se po hezké akci prosadil Scott Arfield. Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
45+4'
45+3'
Dochází k ošetřování, první poločas se tak ještě protáhne.
45+2'
Gomes musel čelit dalším dvěma nebezpečným akcím, Burnley je psychicky nahoře.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Burnley právě vstřelilo branku!
Domácí využívají početní výhodu v závěru první půle. Na pravé straně se uvolnil Johann Gudmundsson a jeho křižná přihrávka propadla až na kopačku SCOTTA ARFIELDA, který z deseti metrů zamířil přesně ke vzdálenější konstrukci. Gomes byl naprosto bez šance. Asistence: Johann Berg Gudmundsson
44'
Holebas se hned po pár sekundách strávených na hřišti mohl úvést vedoucí brankou, ovšem u zadní tyče mířil zblízka z ostrého úhlu jen do boční sítě.
44'
Watford sahá k taktickému střídání, místo Pereyry přichází Holebas.
42'
Gomes si koleduje o žlutou kartu, přibíhá k rozhodčímu a celkem vášnivě s ním diskutuje.
41'
Hosté jsou nyní podrážděni a chtějí odpískání faulu na Gomese. Nicméně musím dát za pravdu rozhodčímu, neboť Gomes se srazil s Richarlisonem a nedovolený zákrok to tak nebyl.
40'
Defour se jen těžko zvedá z trávníku, ovšem měl by být v pořádku a bude pokračovat.
39'
Tak tohle je naprostý zkrat hostujícího Zeegelaara! Ten ve středu hřiště naskočil oběma nohama podrážkou napřed do Defoura a zaslouženě vidí přímou červenou kartu za surovou hru! Přitom utkání se prozatím odehrávalo v duchu fair-play, tento moment do něj vůbec nezapadá!
38'
Blíží se nám konec prvního poločasu a pořádně se přiostřuje.
37'
Krásná kombinace hostů byla zakončena hlavičkou Janmaata z osmi metrů, balón ale bez větších potíží zkrotil v rukavicích Pope.
36'
Hosté budou vhazovat a šetří čas na polovině soupeře.
35'
Teď byl Watfordu upřen roh, neboť před dobíhajícím Defourem odvracel vracející se Kabasele. Rozhodčí signalizoval ofsajd Defoura, ovšem podle opakovaných záznamů se o porušení tohoto pravidla nejednalo.
34'
Útočného faulu na Cleverleyho se dopustil Cork, hosté se mohou uklidnit rozehrávkou z vlastní poloviny.
33'
A znovu v akci hostující strážce, Gomes si poradil s dalším pasem z křídla.
32'
Gomes opět chytá balón, centr z levé strany příliš nebezpečný nebyl.
31'
Sněžení vůbec neustává, ba naopak. U balónu je domácí celek.
30'
Hosté se z postupného útoku neprosadili a teď musejí rychle zpátky.
29'
Burnley má herně lehce navrch a znovu zakládá útočnou akci, i když držení míče má momentálně lepší Watford.
28'
Mariappa se snažil uvolnit Carrilla, jenomže ten byl nachytán v ofsajdu.
27'
Gomes si po závaru na pravé straně své šestnáctky doběhl pro míč a rychle vyhodil.
26'
Nad Burnley se snáší celkem hustý sníh, hráčům ale zatím v regulerním průběhu nebrání.
25'
Burnley se snažilo prosadit z pravého křídla, avšak hosté si poradili.
24'
Zatím sledujeme zajímavou podívanou, jedna útočná akce střídá tu druhou. Tímto tempem se jistě brzy dočkáme úvodního gólu.
23'
Hosté měli k dispozici autové vhazování a po něm jeden z domácích hráčů odvracel jen na kopačku Kabaseleho, brankář Pope vyrazil míč před sebe. Watford bude zahrávat rohový kop.
22'
Watford se nyní osmělil a řítí se do útoku.
21'
Po dlouhém nákopu z vlastní poloviny si mezi dva obránce naběhl Wood a z osmnácti metrů se snažil přehodit lehce vyběhnutého Gomese, ovšem ten se pověsil do vzduchu a míč chytil.
20'
Z velké vzdálenosti zkusil vystřelit Gudmundsson, ale mířil velmi nepřesně.
19'
Watford se nemůže vymanit z tlaku soupeře, ten má navrch a zvyšuje své tempo.
18'
Po jeho zahrání byl Gomes opět pod tlakem, míč ukrývá ve svých rukavicích.
18'
K míči se postavil právě Gudmundsson a z nějakých dvaadvaceti metrů zakroutil balón k bližší tyči, Gomes fantastickým zákrokem vytáhl balón na rohový kop!
17'
Těsně před pokutovým územím Watfordu byl faulován Gudmundsson, domácí tak mají k dispozici nebezpečnou standardní situaci.
15'
Zápas je prozatím nesmírně vyrovnaný, opticky navrch má Burnely.
14'
Máme za sebou necelou čtvrthodinu hry, u míče jsou domácí fotbalisté.
13'
Z hranice pokutového území vystřelil Wood, avšak s jeho slabou střelou si bez větších potíží poradil brankář Gomes.
12'
Watford se momentálně brání, nyní odvrátil centr mimo pokutového území.
11'
Obrázek hry se nemění, Burnely se však častěji tlačí na útočnou polovinu.
10'
U míče je znovu brankář Pope, ten nyní s rozehrávkou vyčkává.
9'
Bardsley odvrátil balón na rohový kop, po jeho zahrání se Watford zmohl jen na zblokovanou střelu z větší vzdálenosti.
8'
Burnley se snažilo dostat do rychlého přečíslení, ale jeho útok byl zastaven už v počátku.
7'
Po pasu Carrilla z pravé strany si do předbrankového prostoru naběhl Richarlison a ve skluzu umístil balón vedle. Nacházel se v opravdu skvělé pozici, ovšem zakočení bylo nebývale složité.
6'
Po centru z pravého křídla chytá balón do náruče gólman Pope a rychle vyhazuje.
5'
Hra se nyní přesunula do středu hřiště, oba celky mají problémy s přechodem na útočnou polovinu.
4'
Bardsley se snažil vysounout Wooda, ovšem toho zastavuje ofsajd pomezního rozhodčího.
3'
Po jeho zahrání se v dorbé pozici ocitl Deeney, ale poslal míč mimo tři tyče a drží se za hlavu.
2'
Hosté hned v úvodu začali velmi zostra a vybojovali rohový kop po odkopu Warda.
1'

Burnley FC: Pope – Bardsley, Tarkowski, K. Long, S. Ward – Arfield, Cork, Hendrick, Defour, Gudmundsson – Wood.
Náhradníci: Lindegaard – Vokes, Barnes, Taylor, A. Westwood, Ulvestad, Wells.

Watford FC: Gomes – Janmaat, Mariappa, Kabasele, Zeegelaar – Cleverley, Doucouré – Carrillo, Pereyra, Richarlison – Deeney.
Náhradníci: Karnezis – Prödl, Success, Gray, Watson, Holebas, Capoue.

Rozhodčí: Probert – Beck, Garratt.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Burnley v uplynulé sezóně přehrálo svého sobotního protivníka 2:0, ten mu porážku oplatil v odvetě (2:1). Trenér Sean Dyche postrádá Bradyho, dále jsou mimo hru Mee, Marney, Heaton, Walters a Lowton. Hosté mají na marodce Okaku, Chalobaha, Kaboula, Cathcarta, Hobana, Successe a Hughese. Naopak na trávník by se již mohl vrátit obránce Britos.
Předtím hosté na jiného velkého favorita nestačili a podlehli Manchesteru United 2:4, nicméně výhry 3:0 nad Newcastlem a 2:0 nad West Hamem jsou už mnohem lichotivější. Domácí minule po vyrovnaném průběhu podlehli Leicesteru 0:1, o týden dříve vyhráli v Bournemouthu (2:1) a podlehli Arsenalu (0:1).
Burnely i Watford letos prožívají povedenou úvodní polovinu Premier League a zatím jsou velkým překvapením. Domácí se nacházejí na sedmé pozici s pětadvaceti body a atakujií pohárové příčky. Watford na tom není o moc hůře, s dvaadvaceti body je sedmý. Minulé kolo dokázal zaskočit favorizovaný Tottenham, když se s ním v domácím prostředí rozešel smírně po výsledku 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.