Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Watford - 12. prosince 2017   21:00

Crystal Palace
89' Sako  • 90+2' McArthur
2:1
(0:1)
Watford
4' Janmaat  (Richarlison)
Speroni – Fosu-Mensah (70. Sako), Dann, Tomkins, Schlupp – Townsend (67. van Aanholt), Cabaye (77. McArthur), Milivojević, Loftus-Cheek – Zaha, Ch. Benteke.
Hennessey – van Aanholt, Čung-Jong, McArthur, Sako, Kelly, Riedewald.
Mason – Hussin, Wilkes
Selhurst Park, Londýn
Watford
Gomes – Mariappa, Prödl, Kabasele – Janmaat, Cleverley, Doucouré, Holebas – Carrillo (71. Pereyra), Richarlison (84. Femenía) – Deeney (80. Gray).
Karnezis – Success, Gray, Femenía, Watson, Capoue, Pereyra.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Watford 2:1

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:18.
Tak to byl závěr zápasu jako hrom. Dlouho se zdálo, že Watford si z Londýna odveze plný počet bodů. Ale Crystal Palace nic nevyužil, krátkou přesilovku po vyloučení Cleverleyho náramně zužitkoval a díky dvě rychlým trefám strhl vítězství na svou stranu. Parádní mač, to se musí nechat.
90+7'
90+4'
Tohle je pro hosty opravdu velký šok, ze kterého se asi jen těžko vzpamatují. Až do 89. minuty měli drželi tři body. Teď dokonce nemají vůbec nic.
90+2'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Skvělý obrat domácích v samotném závěru utkání! Zaha zakouzlil s míčem na levé straně, zbavil se obránce Janmaata, předložil tečovanou přihrávku pro JAMESE MCARTHURA, který usměrnil míč přesně k tyči. Bez asistence.
90+1'
Ještě jednou musel sudí Mason sahat do kapsičky pro žlutou kartu. Tentokráte jí inkasoval Pereyra (WAT).
90'
Sudí Mason nastavuje celkem šest minut.
89'
Autorem branky je BAKARY SAKO, který dorazil do poloprázdné brány na druhý pokus vyblokovanou střelu Zahy. Gomes měl prostě smůlu. Do koše tahle střela asi chytit nešla a vyrazit jinam možná také ne. Bez asistence.
87'
Cleverley (WAT) musel nakonec předčasně pod sprchy. Tady prostě nebylo o čem. Jednu žlutou kartu už měl, a protože zastavil podruhé slibnou šanci, inkasoval druhou a následně červenou.
86'
Pereyra si řekl o střídání. Tady nemůže být o simulaci řeč. Van Aanholt mu narazil do stojné nohy. Jeden z nejnebezpečnějších zákroků vůbec.
85'
Van Aanholt (CRP) opravdu hodně nevybíravě zaskluzoval do Pereyry a vysloužil si po právu žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Kiko Femenía.
83'
Zahovo zakončení! Za vápnem si narovnal míč na pravačku a tlačil svou střelu pod břevno, jenže míč nakonec o kousek přeletěl břevno. Domácí forvard stále věří, že se situace může zlomit. V posledních minutách je hodně aktivní.
80'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Troy Deeney, přichází Andre Gray.
80'
Deset minut plus nastavení, to je doba, po kterou se ještě domácí mohou pokusit o vyrovnání. Pořád prostě jejich snaha vychází vniveč. Teď třeba na slušnou přihrávku nedosáhl Zaha.
79'
Zaha sice udržel míč na hrací ploše, jenže platné mu to nic nebylo. I když se ho následně snažil vybojovat zpět, Watford společnými silami celou situaci správně vyřešil.
78'
Cleverley (WAT) zastavil ve slibně se rozvíjející akci svého soupeře a inkasoval vůbec první žlutou kartu Watfordu tohoto utkání.
77'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází James McArthur.
76'
Sako se Schluppem na levé straně dobře zakombinovali, následný centr se ocitl v pokutovém území, kde měl Watford poměrně velké obtíže, aby dostal míč do bezpečí. Gomes totiž nevyrazil balón zcela ideálně a do úplného bezpečí.
74'
Čas se domácím neúprosně krátí. Přitom na šanci už poměrně dlouhou dobu čekají. Dosud prostě nenašli na pozornou defenzívu Watfordu absolutně žádný recept.
72'
Hosté poměrně dobře kombinovali na levé straně, jenže míč nakonec skončil u Holebase. Ten totiž chtěl přejít přes svého soupeře, jenže neuspěl. Balón se tak dostal pouze do zámezí.
71'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází André Carrillo, přichází Roberto Pereyra.
70'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Timothy Fosu-Mensah, přichází Bakary Sako.
69'
Fosu-Mensah je nyní ošetřovaný na hrací ploše. Těžko říci, jestli tohle utkání dohraje. Mezitím mimochodem Watford i Crystal připravují svá střídání.
68'
Van Aanholt je na hřišti sotva pár minut, ale už hledal v šestnáctce Zahu. Výtečně ale k němu přistoupil Doucouré, který ho čistě odstavil. Hosté v obraně i nadále působí velmi jistým dojmem.
67'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Patrick van Aanholt.
66'
Holebas nyní rozehrál standardní situaci z levé strany, avšak míč si v šestnáctce našel jen soupeře. Watford se drží na útočné polovině, což mu plně vyhovuje. Hraje chytře. Právě to je možná v tuhle chvíli ten rozhodující faktor.
66'
Výtečná možnost pro Watford! Janmaat svým pasem našel na zadní tyči úplně volného Richarlisona, kterému možná chvilku trvalo, než si zpracoval míč, a tak Speroni mohl vyběhnout z brány ven a zasáhnout. Důležitý zákrok domácího brankáře.
65'
Výtečně si nyní na pravé straně počínal Fosu-Mensah. Zaskluzoval totiž do svého protihráče a čistě mu odebral balón.
63'
Milivojevič (CRP) nyní ostře vrazil do svého soupeře. Nebyl to úplně nejhezčí zákrok od Srba. Mason zapískal a nakonec domácímu hráči dal žlutou kartu.
62'
Již jsme v poslední třetině tohoto utkání. A zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se skóre mělo měnit. Ne že by se Crystal Palace nesnažil, ale prostě tomu něco chybí. Hlavně finální přihrávka. To je největší problém.
61'
Jednu ze sporadických střel, kterou vyprodukoval Watford, měl na svědomí Janmaat. Jenže pravačkou usměrnil balón pouze na tribuny. Tohle zakončení nemělo jedinou šanci na úspěch.
60'
Richarlison se snažil s míčem kouzlit na pravé straně, nevymyslel však nic, čím by měl svého soupeře ohrozit. A tak Janmaat odkopl míč do bezpečí.
59'
Fosu-Mensah se snažil z pravé strany prostrčil přihrávku do šestnáctky, jenže tam své spoluhráče nenašel. Jak Zaha, tak Benteke na hřišti spíše tápou a nedokážou si vybrat správný prostor.
57'
Watford se dostával do nějaké sporadické šance, jestli se tedy nynější počínání dá takto označit. Míč ovšem skončil pouze v zámezí. A tak Speroni provede odkop od své brány.
56'
Kabasele fauloval nyní Benteke, hosté tak budou u míče. A přímý volný kop ze středu pole nerozehrává nějak rychle. Nemá pro to v tuhle chvíli vlastně jediný důvod.
55'
Prvních deset minut vlastně ukázalo, na co se Watford bude soustředit především – bránění těsného náskoku pro něj bude jasnou prioritou. Crystal Palace je u míče daleko více a snaží se o vyrovnání.
53'
Dobrá možnost pro Crystal, dosud největší ve druhém dějství. Loftus-Cheek dostal přihrávku od Fosua-Mensaha, následně vypálil, avšak Mariappa mu jeho pokus zablokoval. Z dálky ještě vypálil Schlupp, nicméně mířil pouze na tribuny.
52'
Domácí sice jsou u míče daleko častěji než soupeř, jenže kombinace jim pořád jaksi vázne. A to to zkouší všemi možnými směre... Ze středu, zleva i zprava.
50'
Snaha Crystalu je zatím i nadále poměrně slabá. Watford prostě vzadu hraje přesně to, co potřebuje. A soupeře k žádnému střeleckému pokusu dosud nepustil.
48'
Schlupp si zase počínal nedovoleně vůči Cleverleymu. Úvod druhé půle nám až na tento faul nenabídla zatím nic zajímavějšího ani nic zásadního.
46'
Zatím vidíme poměrně hodně bojovné utkání, o jehož osudu doposud rozhoduje pouze jeden jediný gól, o který se postaral hned zkraje Janmaat. Určitě se máme na co těšit ve druhé půli, protože oba celky si určitě mají z první půle co oplácet. Hlavně výroky sudího Masona a evidentně nelíbí nikomu.
45+2'
45+2'
Ještě jednu šanci měl Crystal Palace v nastavení. A to díky standardce, kterou sudí Mason zapískal. Na hřišti nyní planou poměrně velké emoce. Jenže Milivojevič trefil pouze zeď.
45+1'
Poté, co domácí nerozehráli svou standardku vůbec dobře, se do brejku řítil Richarlison. Jenže ten akci uspěchal. Místo, aby počkal na své spoluhráče, adresoval dlouhou přihrávku na zadní tyčku o dost dříve. A tak Speroni zasáhl.
45'
Rozhodčí Mason nastaví 2 minuty.
44'
Benteke se snažil protlačit k centru z levé strany, byl ovšem zastaven svým soupeřem. Jednoduše se před něj nedostal. Ani tady ale sudí Mason nezapískal penaltu. Byť se možná o držení i jednalo.
41'
Speroni nyní musel pro míč k brankové čáře, k němu se totiž řítil jeden z protihráčů. Každopádně argentinský gólman situaci vyřešil tak, jak potřeboval.
40'
Holebas se jal rozehrát autové vhazování, ve vápně ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. I nadále je ale Watford u míče. Tahle situace mu aktuálně plně vyhovuje.
39'
Zaha je opravdu hodně frustrovaný, několik na něj Mason něco nepískl, a zřejmě v něm vybuchly emoce. Sudí Mason musel domácímu forvardovi domluvit, že takhle dál to tedy rozhodně nepůjde.
38'
Cabaye svým dlouhým pasem z pravé strany hledal ve vápně nabíhajícího si Bentekeho, jenže ten byl u balónu později než vyběhnuvší brankář Gomes. Watford ataky soupeře i nadále v pohodě brání.
36'
Benteke si pomohl útočným faulem. Ačkoli se to většině fanouškům na londýnském stadionu hrubě nelíbí, Mason zapískal do píšťalky.
35'
Zaha si chtěl vymodlit penaltu, ale neuspěl. A sudímu Masonovi na dálku spílá... Poté, co se dostal do souboje s Janmaatem a Prödlem, ale v žádném případě nemohl chtít nařízení pokutového kopu.
34'
Tenhle centr do šestnáctky v pohodě zkrotil Gomes. Zatím na něho žádná přímá střela neletěla. Mezi třemi tyčemi v pohodě jistí celou situaci.
32'
Schlupp byl nyní faulován Mariappou, u míče tak po neúspěšném rohovém kopu Watfordu bude domácí celek. I nadále působí hosté o něco nebezpečnějším dojmem.
30'
Watford měl velkou příležitost, jak navýšit svůj náskok! Obrovskou hrubici ve středu pole vyrobil jeden z domácích hráčů, čehož využil Richarlison. Svou přihrávkou následně hledal na druhé tyčce Deeneyho, jenže ten z blízkosti špatně trefil a trestuhodně minul.
30'
Dobrou hlavičku nyní vyprodukoval Dann! Naskočil si na centr z rohového čtvrtkruhu od Cabayeho a jeho pokus směřoval jen těsně mimo. Dobrá šance pro domácí celek.
29'
Zaha se uvolnil v šestnáctce, odcentroval na zadní tyč, kam si nabíhal Benteke. Těsně před ním ale odvrátil míč do zámezí dobře postavení Janmaat. Poctivá práce tohoto Nizozemce.
27'
Ve hře obou týmů je nyní vidět hodně nepřesností. Crystal se stále marně snaží najít cestičku skrz skrz soupeřovu obranu, Watford se naopak směrem dopředu poněkud zhoršil. Zatím je průběžný výsledek zcela zasloužený.
25'
Richarlison je neúnavný. Pořád se snaží založit nějakou akci, pořád se hlásí o míč. A i když je jeho počínání někdy nepřesné, jedno se musí nechat – obranná řada Crystalu si s ním nedokáže vůbec poradit.
24'
Townsend se během krátké chvíle znovu dostal do zakončení. Poté, co akci založil Milivojevič, pálil ze střední vzdálenosti. Jenže tentokráte svůj pokus nasměroval pouze na tribuny.
22'
Richarlison se nyní hlásil o rohový kop, ale neúspěšně. Rozhodčí Mason si zkrátka nevšiml, že tenhle pokus byl tečovaný. A Speroni tak bude odkopávat od vlastní branky.
21'
První nebezpečnější střela mířila na bránu Gomese. Postaral se o ní Townsend, jeho zakončení ale chyběla větší přesnost. Každopádně slušná možnost, kterou si Crystal vytvořil.
20'
Hosté se dostávali do slušné pozice. Janmaat se dostával do dobré pozice do šestnáctky a už se chystal vystřelit, na poslední chvíli mu ale míč odkopl do zámezí jeden z vracejících se protihráčů. Ovšem tak nešikovně, že docela ohrozil vlastního brankáře Speroniho.
18'
Fosu-Mensah vybojoval balón ve středu pole, poměrně snadno se za několik vteřin dostal za vápno a vypálil svou levačkou, jenže jeho pokus skončil jen vedle brány. Tohle bylo hodně nepovedené zakončení.
17'
Hodgson nyní nervózně přešlapuje u své střídačky. Hra jeho svěřenců se mu opravdu nemůže vůbec líbit. Watford velmi dobře brání, zatím svého protivníka nepustil vůbec k ničemu.
16'
Holebas adresoval centr z rohového čtvrtkruhu do šestnáctky, tam ale našel jen jednoho z protihráčů, který dostal míč do bezpečí. Crystal Palace se i nadále spíše jen brání.
15'
Speroni se nyní hodně čílí. Myslel si, že zachytil balón ještě na hrací ploše, ale asistent rozhodčího byl jiného názoru. Rohový kop tak bude zahrávat Watford.
14'
Úvodní čtvrthodinka utkání patřila jednoznačně Watfordu. Crystal se zatím nedostal do jediné šance, ještě ani jednou nevystřelil do brány. Gomes mezi třemi tyčemi nemusel vůbec zasahovat.
12'
Richarlison je v úvodních minutách tohoto střetnutí docela dost vidět. Teď se snažil něco vymyslet ve vápně, ale srazil se hlavou s jedním z protihráčů. Musel být ošetřen přímo na hrací ploše.
10'
Richarlison v další šanci! Dostal přihrávku z pravé strany od Carrilla do vápna a ihned z první vypálil! Jeden z obránců, konkrétně Tomkins, míč směřující do branky vyhlavičkoval do bezpečí. Klidně se znovu mohlo měnit skóre.
9'
Richarlison se snažil prosadit podél levé strany, ale svého soupeře nepřetlačil. O pár chvil později se Zaha zatahal za dres jednoho z protihráčů a tentokráte Mason již hru přerušil.
8'
Schlupp byl v souboji s Cleverleym pozdě, fauloval ho, a sudí Mason musel znovu foukat do píšťalky. Zatím se Crystal na hřišti hledá. Na svého soupeře doteď nic nevymyslel.
7'
Cleverley nyní fauloval ve středu pole Cabayeho, který v tomhle utkání možná ani neměl nastoupit. Nakonec s ním ale manažer Hodgson mohl počítat a zařadil ho do základní sestavy.
5'
Watford i nadále drží míč na svých kopačkách. Vstoupil do tohoto utkání rozhodně daleko lépe než jeho soupeř, který se bude muset hodně rychle vzpamatovat. Je to spíše on, kdo potřebuje uzmout nějaké body.
4'
Watford právě vstřelil branku!
Autorem branky je DARYL JANMAAT, který už po třech minutách hry poslal svůj tým do vedení. Parádní vstup do utkání ze strany hostů. Na zadní tyči ho svým pasem zleva našel Richarlison a Nizozemec pak tvrdou hlavičkou zamířil pod břevno. Asistence: Richarlison.
2'
Zatím je to klasická oťukávaná mezi oběma týmy. Crystal Palace i Watford se teprve na hřišti seznamují. Zatím jsme žádnou zajímavou situaci neviděli.
1'

Crystal Palace FC: Speroni – Fosu-Mensah, Dann, Tomkins, Schlupp – Townsend, Cabaye, Milivojević, Loftus-Cheek – Zaha, Ch. Benteke.
Náhradníci: Hennessey – van Aanholt, Čung-Jong, McArthur, Sako, Kelly, Riedewald.

Watford FC: Gomes – Mariappa, Prödl, Kabasele – Janmaat, Cleverley, Doucouré, Holebas – Carrillo, Richarlison – Deeney.
Náhradníci: Karnezis – Success, Gray, Femenía, Watson, Capoue, Pereyra.

Rozhodčí: Mason – Hussin, Wilkes.
Utkání bude řídit sudí Mason spolu se svými asistenty Hussinem a Wilkesem. Čtvrtým rozhodčím byl pak delegován pan Hooper.
Domácí nově budou postrádat Mamadoua Sakha, jenž se zranil o víkendu v duelu s Bournemouthem, a možná bude mimo hru i na několik týdnů. K tomu není jisté, zda-li se také ukáže na hřišti Yohan Cabaye. Hosté se musejí vypořádat s absencí Marvina Zeegelaara, jenž proti Burnley inkasoval červenou kartu, na druhou stranu není vyloučený start Miguela Britose.
Crystal má se svým soupeřem i daleko lepší bilanci, protože s ním od roku 2013 prohrál v uplynulých sedmi utkáních jen jednou jedinkrát. I proto by velmi rád na svou minulost navázal a konečně se odpoutal z poslední příčky. Watford naopak chce zůstat v kontaktu z bezpečnými příčkami a případné zaváhání v Londýně by mu mohlo situaci zkomplikovat.
Crystal Palace se sice nachází na posledním místě tabulky, ale už pětkrát v řadě neprohrál a rád by na tuhle bilanci navázal i proti Watfordu. Ten má aktuálně horší formu než jeho protivník, protože v uplynulých třech kolech získal jen jeden bod, na druhou stranu je na tom daleko lépe v tabulce, v níž je aktuálně devátý. Takže hledat favorita v tomto utkání jde dosti ztěžka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.