Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Chelsea - 23. prosince 2017   13:30

0:0
(0:0)
Everton
Pickford – Kenny, Jagielka (C), M. Keane, Cuco Martina – Schneiderlin, Gueye (51. Baningime), Davies (46. A. Williams) – Lennon (46. Sandro Ramírez), Calvert-Lewin, G. Sigurdsson.
Robles – A. Williams, Bolasie, Sandro Ramírez, Niasse, Holgate, Baningime.
Robert Madley – Peter Kirkup, Marc Perry
Goodison Park, Liverpool
39 191 diváků
Chelsea
Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses (81. Zappacosta), Kanté, Bakayoko, Alonso – Willian (71. Batshuayi), E. Hazard, Pedro (63. Fàbregas).
Caballero – Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Fàbregas, Batshuayi, Hudson-Odoi.

SESTŘIH Premier League: Everton - Chelsea 0:0

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 3:9. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:4.
Je dobojováno, v Goodison Parku jsme dnes branku neviděli. Pro fotbalisty Chelsea se určitě o jedná o ztrátu dvou bodů, hosté totiž byli jasně lepším celkem, v jejich podání ale opět vázla koncovka. Naopak The Tofees, kteří dnes podali heroický výkon v obranné fázi hry, mohou být s remízou spokojeni, jejich šňůra bez porážky se natáhla už na šest zápasů. V prvním poločase se The Blues mohli hned dvakrát ujmout vedení, Bakayokovi ale pokazil radost na brankové čáře zasahující Jagielka, Pedra skvěle vychytal Pickford. Talentovaný brankář pokračoval ve skvělém výkonu i po přestávce, když eliminoval několik dalších příležitostí Conteho svěřenců, v šestasedmdesáté minutě při něm stálo i štěstí, když Williamsova nešťastná hlavička skončila na horní tyči.
90+4'
90+3'
Závěr utkání je plný emocí, rohový kop nyní pro změnu vybojovali hostující fotbalisté, konkrétně to byl Zappacosta. Jenže Chelsea s touto situací naložila mizerně a kupředu se naopak mohl vydat Sandro Ramírez, roli posledního hráče ale výtečně splnil Christensen.
90+2'
Obrovská příležitost pro Everton, který se v samotném závěru mohl dostat do vedení! Sigurdssonův centr od rohového praporku doputoval přesně do míst, kam si seběhl Michael Keane, ten ale z nadějné pozice hlavičkoval těsně nad branku.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty.
90'
Christensen v nebezpečné pozici od vlastní branky fauloval Sandra Ramíreze, domácí tak měli k dispozici standardní situaci. Na přetažený centr od Sigurdssona si nabíhal Ashley Williams, k zakončení se ale neprobojoval.
89'
Všudypřítomný Eden Hazard roztáhl hru na Zappacostu, který se pokusil odcentrovat hned z první, balon ale netrefil vůbec čistě a poslal jej pouze na tribunu, za což sklidil ironický posměch z řad domácích fanoušků.
88'
Kenny pokazil jednoduchou přihrávku, kupředu se tak znovu mohli vydat The Blues. Zappacosta udělal kličku směrem ke středu hřiště, výborně načasovaným skluzem jej zastavil Cuco Martina. Evertonští budou zahrávat autové vhazování.
87'
Hostující fotbalisté se stále snaží vymyslet nějakou překvapivou přihrávku, kterou by obranu soupeře zaskočili. Hazard to nyní vzal na sebe a trefil před brankou číhajícího Kantého, na drobnou změnu směru v dráze letu balonu ale Pickford stihl zareagovat.
86'
Na Hazardovu průnikovou přihrávku si seběhl v posledních minutách hodně viditelný Fàbregas, který hodlal celou akci ještě vyšperkovat patičkou pro Michyho Batshuayie, belgického útočníka ale do zakončení nepustil Michael Keane.
84'
Obrana Evertonu opět zvládla odvrátit míč mimo pokutové území, kousek za ním se jej ale ujal Cesc Fàbregas, jehož přízemní střela nebyla vůbec špatná, zamířila ale těsně mimo vzdálenější tyče Pickfordovy branky.
83'
Eden Hazard se díky náramné kličce zbavil Kennyho, načež se po přechodu do šestnáctky rozhodl propálit vše, co mu stálo v cestě, ani tento nápad ale neskončil úspěchem. Uvidíme další roh v podání The Blues.
82'
Hostující fotbalisté s ním ale nenaložili podle vlastních představ, míč pro sebe uzmul Pickford. Brankář Evertonu jej dlouhým výkopem poslal do běhu Kennymu, toho ale u postranní čáry odzbrojil zodpovědně se vracející Alonso.
81'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Victor Moses, přichází Davide Zappacosta.
80'
Po faulu na Hazarda měli hosté k dispozici přímý kop. Po Fàbregasově sklepnutí rychle centroval kapitán Azpilicueta, na jehož nabídku si sbíhal Michy Batshuayi, těsně před ním ale stačil zasáhnout Jagielka. Následovat bude roh v podání The Blues.
79'
Calvert-Lewin vyhrál důležitý hlavičkový souboj s Bakayokem, poté roztáhl hru na Kennyho. Před ním zíval oceán volného prostoru, mladý obránce Evertonu odcentroval přesně k Ramírezovi, ten se ale v šestnáctce soupeře zamotal ve vlastních kličkách.
78'
Další rohový kop rozehráli hosté poněkud netradičně. Na Fàbregasův pas si na hranici vápna seběhl Hazard, jehož nepovedená rána se nakonec stala přesnou přihrávkou pro Rüdigera, ten ale z otočky zamířil přesně do Pickfordovy náruče.
77'
Až nyní se The Toffees alespoň na pár vteřinek zdrželi na útočné polovině. Postaral se o to Sandro Ramírez, jenž se dokázal prosadit okolo Mosese, poté ale narazil na připraveného Andrease Christensena, na kterého už recept nenašel.
76'
Teď stálo při fotbalistech Evertonu obrovské štěstí! Victor Moses dostal přihrávku od Kantého a odhodlal se k centru z první, který si do vlastní branky málem nešťastně srazil Ashley Williams, po jeho hlavičce ale domácí zachránilo břevno.
75'
Do konce utkání zbývá posledních patnáct minut, vzhledem k ošetřování Gueye a Hazarda se určitě dočkáme většího nastavení. Chelsea už nějakou dobu marně dobývá obrannou hráz svého soupeře a stále si nemůže vypracovat vážnější šanci.
74'
Victor Moses přenechal balon Hazardovi, po jehož přihrávce se až ke střele dostal Cesc Fàbregas. Španělský záložník z ostrého úhlu rozvlnil boční síť, nakonec se ale o žádnou šanci nejednalo, Fàbregas si totiž nepohlídal ofsajdové postavení.
73'
O pár okamžiků později dostal Alonso šanci na reparát a tentokráte se přes mladičkého obránce Evertonu se štěstím dostal. V šestnáctce ale doplatil na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů, jeho centr se stal snadnou kořistí pro Pickforda.
72'
Andreas Christensen vyslal kupředu rozběhnutého Marcose Alonsa, s bývalým zadákem italské Fiorentiny se ale ukázkově vrátil Jonjoe Kenny, který si díky obrannému zákroku vysloužil potlesk z ochozů Goodison Parku.
71'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Michy Batshuayi.
70'
The Toffees v posledních minutách pouze brání, trochu to vypadá, jako by na ofenzivu úplně rezignovali. Hostům se ale přes jejich pevnou defenzivní hráz zatím nedaří přejít, změnit se to nyní pokusí Marcos Alonso.
69'
Další akci londýnského týmu znovu táhl Eden Hazard. Opět si jako adresáta své nahrávky vybral Williana, jenž se díky dobrému zpracování zvládl bleskově obtočit okolo Jagielky, jeho ránu ale zastavil před vápnem stojící Martina.
68'
Výtečný Jordan Pickford! Eden Hazard o sobě opět dal vědět, když si kousek před pokutovým územím nachystal míč na levačku a tvrdou ranou prověřil domácího gólmana, ten se ale nenechal zaskočit a znovu podržel své spoluhráče.
67'
Eden Hazard se pomalu přibližoval pokutovému území soupeře. Nejprve udělal rychlou kličku směrem ke středu, poté patičkou přenechal balon Bakayokovi, jeho přízemní centr ale zablokoval Phil Jagielka.
66'
Tohle může domácí mrzet. Jonjoe Kenny si seběhl pro přihrávku od Jagielky, načež si všiml napravo se uvolňujícího Calverta-Lewina, díky včasnému zákroku ve skluzu hrajícího Alonsa k němu ale balon nedokázal dopravit.
65'
Dnes výborně hrající Tiemoué Bakayoko vybojoval balon uprostřed hřiště, načež se rozhlédl kolem sebe a nalezl Hazarda. Beglický fotbalista se ale podruhé v krátkém časovém sledu musel sklonit před dobrým obranným zákrokem jednoho z hráčů soupeře, tentokráte jej zastavil Schneiderlin.
64'
Výtečně to nyní udělal Kanté, jenž se díky jedné rychlé kličce zbavil dvou protivníků, načež vyslal kupředu rychlonohého Hazarda. Ten ale tentokráte daleko nedoputoval, výtečně načasovaným skluzem jej totiž odzbrojil Michael Keane.
63'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Cesc Fàbregas.
62'
Jeho exekuce se podle očekávání ujal Gylfi Sigurdsson, který kulatý nesmysl nebezpečně zakroutil do malého vápna, Thibaut Courtois ale s touto variantou zřejmě počítal a vyboxoval míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní pokladnice.
61'
Střídající Beni Baningime si ukázkově narazil s Calvertem-Lewinem, načež přesnou přihrávkou oslovil Martinu. Ten sice v souboji jeden proti jednomu nevyzrál na Christensena, alespoň však pro domácí vybojoval rohový kop.
60'
Je tomu skutečně tak, belgický šikula se po krátkém ošetření vrátil zpět na hrací plochu a hned jeho první dotek s míčem byl doprovázen hlasitým pískotem. Kromě dvou šancí z úvodu poločasu se Chelsea po přestávce příliš nedaří, jejich další akci zastavil Willianův ofsajd.
59'
Eden Hazard za doprovodu týmových zdravotníků dokulhal za postranní čáru, kde jej čeká drobné ošetření, vše ale nasvědčuje tomu, že by měl být schopen v tomto utkání pokračovat.
58'
Opakovaný záběr ukázal, že faulu na Hazarda se spíše dopustil střídající Baningime, Keane byl v celé situaci nevinně. Belgický hráč londýnské Chelsea se stále nezvedá z trávníků, tak doufejme, že nedojde k další vynucené změně.
57'
Beni Baningime nepřesně přihrál, jeho pochybení musel o pár chvil později hasit Michael Keane, který tvrdým skluzem poslal k zemi Edena Hazarda. Jasná žlutá karta.
56'
Užuž to vypadalo, že se Calvert-Lewin dopustí další zbytečné ztráty na vlastní polovině. Mladičký útočník si totiž navedl míč mezi dva protihráče, nakonec se ale, i za přispění paní Štěstěny, z jejich sevření dokázal vymotat.
55'
Trma – vrma ve středu pole nakonec lépe vyzněla pro domácí hráče, mohl za to především Schneiderlin, který si tělem odstavil napadajícího Kantého. Poté hodlal záložník Evertonu vyslal na zteč Calverta-Lewina, plány mu ale překazil Rüdiger.
54'
Cuco Martina se vydal na ofenzivní výlet po levé straně, ze kterého nakonec vybojoval autové vhazování. Po jeho rozehrávce si obránce z Curacaa hodlal narazit se Sigurdssonem, ten mu ale balon vrátil pouze do ofsajdu.
53'
Ashley Williams se díky šikovnému manévru zbavil napadajícího Pedra, poté zvedl hlavu a dlouhým balonem zkusil rozběhnout Kennyho, pro něj ale byla přihrávka až příliš razantní, kulatý nesmysl nakonec doputoval až do zámezí.
52'
Mnoho alternativ už Sam Allardyce na lavičce neměl, tak se nechme překvapit, jak tento křest ohněm, jímž zápas proti úřadujícímu šampionovi určitě je, zvládne mladičký středopolař Beni Baningime.
51'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Beni Baningime.
50'
Komplikace pro The Toffees. Hra se přerušuje, na trávníku totiž zůstává sedět Idrissa Gueye, s jehož dalším působením v tomto mači to nevypadá vůbec dobře. Tak uvidíme, zda bude muset Allardyce čtyřicet minut před koncem sáhnout k poslednímu střídání.
49'
The Blues vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky opravdu aktivně. Kanté, který v dosavadním průběhu utkání nebyl tolik vidět, narýsoval povedenou kolmici pro Williana. Brazilský záložník zkusil své štěstí z ostrého úhlu, jeho rána ale nebyla přesná.
48'
Krátce po začátku druhého poločasu se hosté málem ujali vedení! Skákavý centr od Mosese doputoval až do míst, kde číhal Pedro, proti jehož ráně se ale Pickford stihl přemístit. Krátce poté pálil Alonso, domácímu brankáři ale pomohl Williams.
47'
Druhý poločas právě odstartoval. Nechme se překvapit, jestli budeme i nadále sledovat jasnou převahu fotbalistů Chelsea, nebo zda se domácí zmátoří a dokáží favorizovaného soupeře zaskočit.
46'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Sandro Ramírez.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Ashley Williams.
46'
První poločas je za námi, v Goodison Parku zatím na vedoucí gól tohoto klání čekáme. Sledujeme poměrně jednostrannou partii, v níž dominují fotbalisté Chelsea, naopak domácí se kupředu příliš často nevydávají a spíše spoléhají na pevnou defenzivu. Tato pasivní taktika se jim ale už dvakrát málem vymstila, nejprve v jedenácté minutě Bakayoko překonal Pickforda, toho ale na brankové čáře zastoupil Jagielka. Deset minut před koncem půle už brankář Evertonu musel zasahovat a nutno poznamenat, že Pedrovu dělovku zneškodnil vskutku parádně.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude jen jedna minuta.
45'
Dominic Calvert-Lewin u postranní čáry přetlačil Christensena a poté se vydal do pokutového území. S celou možností ale naložil prachmizerně, místo přihrávky na některého z nabíhajících si kolegů totiž volil střelu, trefil ale pouze Rüdigera.
44'
Eden Hazard i nadále působí neuvěřitelně živým a aktivním dojmem, rozhodně je nejlepším hráčem na place. Z jeho přihrávky nyní mohl těžit Kanté, dobře napadající Idrissa Gueye jej ale i s balonem vytlačil na obrannou polovinu.
43'
Tom Davies ve snaze vyvést kulatý nesmysl do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky nešikovně namazal Alonsovi. Na jeho nabídku si na hranici vápna naběhl Moses, v klíčový moment si ale balon pustil daleko od nohy, čehož využil Keane.
42'
Po dalším z Mosesových centrů se balon odrazil příhodně pro Antonia Rüdigera, jeho dalekonosný pokus ale zastavil Morgan Schneiderlin. O pár okamžiků později z otočky pálil Pedro, ani jeho rána ale k Pickfordovi nedoputovala.
41'
Trochu to vypadá, že domácí chtějí první poločas dohrát ze zabezpečené obrany, jejich primárním cílem bude především neinkasovat. Tlak ze strany The Blues ale začíná gradovat, tak se nechme překvapit, zda z něj něco vzejde.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut, možná se dočkáme nějakého drobného nastavení. Dočkáme se v Goodison Parku nějaké branky, nebo oba celky do šaten půjdou za bezgólového stavu?
39'
Gueyova přihrávka do běhu byla pro Calverta-Lewina až příliš prudká, domácí útočník se ale nevzdal a alespoň dotíral na Rüdigera, kterého díky své aktivitě dostal pod tlak, německému obránci ale na pomoc přispěchal Courtois.
38'
Tiemoué Bakayoko zatím často stojí na začátku útočných akcí svého týmu. Nyní francouzský záložník hledal nalevo číhajícího Williana, těsně před ním se ale balonu zmocnil Kenny, jenž byl posléze faulován právě brazilský záložníkem.
36'
Následovala rozehrávka rohového kopu v podání Chelsea. Na centrovaný balon z kopačky Williana si naskočil dlouhán Christensen, mířidla ale neměl seřízena přesně a zakončil mimo tři tyče.
35'
Parádní zákrok domácího brankáře! Obrovskou chybu v rozehrávce vyrobil Kenny, po jehož špatném pasu vyslal Bakayoko do samostatného úniku rychlonohého Pedra, jeho dělovku na bližší tyč ale pozorný Jordan Pickford skvěle vytěsnil nad horní tyč.
34'
Tohle byl nepříjemný zákrok. Aaron Lennon u postranní lajny zezadu dohrál Williana a může být rád, že hlavní rozhodčí Madley se celou situaci rozhodl vyřešit pouze slovní domluvou.
33'
Domácím se poprvé podařilo alespoň částečně ohrozit soupeřovu svatyni. Aaron Lennon sice o balon kousek za středovým kruhem přišel, díky ukázkové bojovnosti jej ale získal zpět. Na jeho nahrávku si seběhl Tom Davies, jehož rána nebyla vůbec špatná, zamířila ale vedle Courtoisovy branky.
32'
Domácí fanoušci se opět zlobí kvůli verdiktu hlavního sudího. Po nepřehledném souboji mezi Jagielkou a Hazardem totiž balon doputoval až za postranní čáru, načež jej Robert Madley přisoudil hostům. Opakovaný záběr ukázal, že se znovu rozhodl správně.
30'
V posledních minutách příliš pohledný fotbal nesledujeme. Domácí zatím působí hodně ustrašeným dojmem, většina jejich akcí končí těsně za polovinou hřiště. Chelsea je jasně lepším celkem, žádnou z rychlých protiakcí ale ke zdárnému konci nedovedla.
29'
Tiemoué Bakayoko dlouho přemýšlel, co s míčem provést. Nakonec si všiml sbíhajícího si Pedra, který se protáhl okolo Jagielky a zakončil těsně vedle Pickfordovy svatyně, vše ale bylo zbytečné, protože celé situaci předcházel jasný ofsajd bývalého hráče Barcelony.
28'
Victor Moses, který byl před pár minutami faulován Martinou, je při každém doteku s balonem doprovázen pískotem z ochozů Goodison Parku. Právě on nyní nahrával Willianovi, tomu ale míč utekl až za postranní lajnu.
27'
Fotbalisté Chelsea mají na vše až příliš volného prostoru. Césaru Azpilicueotovi nyní bylo dovoleno balon vyvést až na polovinu hřiště, odkud hostující kapitán přenesl hru k Alonsovi, ten ale kulatý nesmysl zpracoval rukou.
26'
Pickfordův odkop doputoval až na pravé křídle, kde se pohyboval rychlonohý Aaron Lennon. Zkušený záložník rozkmital své nohy, těsně před šestnáctkou si hodlal narazit s Daviesem, ten ale jeho záměru úplně neporozuměl.
25'
Po několikaminutové odmlce se chvíli hrálo také na obranné polovině Chelsea. Ani další akce nervózně působících The Toffees ale neměla dlouhého trvání, Sigurdssonovi nevyšlo zpracování, čehož okamžitě využil včas přistupující Moses.
24'
Marcos Alonso zvedl hlavu a mezi dvěma napadajícími protivníky posunul míč pro Hazarda. Ten jej napodobil a nalezl z druhé vlny si sbíhajícího Pedra, který si nachystal balon na levačku, do jeho rány ale obětavě padl Keane.
23'
Domácí fanoušci i hráči jsou s posouzením předchozí situaci hodně nespokojení, z ochozů Goodison Parku se pořád ozývá pískot. Opakovaný záběr ale ukázal, že v podání Martiny se jednalo o naprosto jasný faul, žlutá karta byla udělena oprávněně.
22'
Chelsea tak měla k dispozici standardní situaci z velice zajímavé pozice, která si vyžadovala spíše exekuci levonohého fotbalisty, nakonec ale pálil Willian. Jako šťastná volba se to neukázalo, rána brazilského fotbalisty totiž skončila nad brankou soupeře.
21'
To byla samozřejmě voda na mlýn fotbalistů Chelsea, kteří se okamžitě vydali do rychlé protiakce. Na jejím konci stál Victor Moses, jenž si kousek před šestnáctkou došel pro faul od Martiny. Hostující obránce si za svůj zákrok vykoledoval žlutou kartu.
20'
Až nyní se Evertonští vydali směrem vpřed. Ani tentokráte to ale v jejich podání nebylo ideální, po Daviesově přihrávce se Sigurdsson rozhodl oslovit nalevo sprintujícího Martinu, tomu ale míč těsně před postranní lajnou přeskočil přes kopačku.
19'
Svěřenci lodivoda Allardyce zatím působí hodně nervózním dojmem, názorným příkladem budiž počínání Toma Daviese, který měl ve středu hřiště dostatek času i prostoru na přesnou přihrávku, místo ní ale pouze odevzdal míč Alonsovi.
18'
Skvěle hrající Eden Hazard zapnul na vyšší rychlostní stupeň a nechal za sebou nestíhajícího Schneiderlina. Poté si belgický fotbalista hodlal narazit s na hranici vápna číhajícím Pedrem, ten mu ale balon vrátil pouze na paty.
17'
Tentokráte se hosté pokoušeli zahrozit přes pravou stranu hrací plochy. Hazard, který je zatím u všeho důležitého, patičkou přenechal balon Azpilicuetovi, na jehož nabídku si sbíhal Pedro, Pickford ale žádné komplikace nepřipustil.
15'
Až nyní jsme byli svědky náznaku brankové příležitosti. Výborně to udělal Eden Hazard, který si okolo Kennyho přehodil balon na levačku, jeho střílený centr vyrazil Pickford pouze k Bakayokovi, tomu ale rána z první nesedla.
14'
The Blues se podle očekávání daleko častěji drží u míče, momentálně už několik desítek vteřin kombinují na obranné polovině svého oponenta. Nutno ale poznamenat, že Everton si zatím počíná dobře a příliš volného prostoru hostům nenechává.
13'
Pedro se štěstím dokázal předat kulatý nesmysl Alonsovi, ten si ale v souboji jeden proti jednomu netroufl na couvajícího Kennyho, proto hru obrátil směrem vzad, a Conteho družina tak bude muset začít zase od píky.
12'
Po faulu mladičkého útočníka Evertonu zahrávali hosté standardní situaci. Moc dobře s ní ale nenaložili, Hazard se sice krásně uvolnil a vyslal do pokutového území další zajímavý balon, s ním si ale s přehledem poradil vybíhající Pickford.
11'
Žlutou kartu dostává Dominic Calvert-Lewin (Everton FC).
11'
Tohle byla velká šance hostujícího celku! Alonsův centr odvrátil couvající Martina pouze k Hazardovi, který balon okamžitě vrátil do pokutového území. Tam se díky šťastnému odrazu dostal ke střele Tiemoué Bakayoko, jenž sice Pickforda dokázal překonat, na brankové čáře ale výtečně zasáhl Jagielka.
10'
Tom Davies po jeho přihrávce sice přišel o míč, díky famózně načasovanému skluzu jej ale od Williana zase získal zpět. Poté mladý záložník The Toffees odcentroval ke Calvertu-Lewinovi, s jeho hlavičkou ale Courtois neměl větší starosti.
9'
Pár okamžiků nato se ještě ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal francouzský záložník Bakayoko, obrana Evertonu si ale tentokráte počínala bezproblémově. Do protiakce se navíc vydává Morgan Schneiderlin.
8'
Domácí poněkud vyděsili své fanoušky, když se velkého zaváhání na polovině hřiště dopustil mladičký Kenny. Až k centru se na to konto propracoval Alonso, jehož nabídka doputovala k Willianovi, ten byl ale spíše překvapen a nezvládl zakončit.
7'
Poprvé o sobě směrem do útoku dali vědět i svěřenci trenéra Allardyce. Aaron Lennon udržel míč proti napadajícímu Alonsovi, načež se dobře zorientoval a nalezl z druhé vlny si nabíhajícího Sigurdssona, ten ale pálil pouze do blokujícího Christensena.
6'
Ten hosté rozehráli na krátko. Po výměně balonu mezi Hazardem a Kantém nalezl první jmenovaný ve vápně číhajícího Pedra, jenž se sice dostal ke střele z otočky, ta ale za moc nestála a Pickford nakonec vůbec nemusel zasahovat.
5'
César Azpilicueta, který dnes vede Chelsea jako kapitán, si seběhl na přihrávku od Mosese a vyslal do vápna soupeře zajímavý centr, jenž Phil Jagielka raději odklidil na roh.
4'
Antonio Rüdiger zvedl hlavu a milimetrově přesným pasem přenesl balon na kopačky osamoceného Mosese. Nigerijskému obránci ale první dotek nevyšel podle představ, čehož okamžitě dokázal využít pozorný Cuco Martina.
3'
Zajímavá akce v podání Chelsea. Hazard si ve středu hřiště vyměnil balon s Willianem, jenž roztáhl hru na vpravo osamoceného Mosese. Na jeho skákavý centr si u zadní tyče nabíhal Pedro, ještě jeden krok navíc mu ale scházel.
2'
O první dlouhý nákop na soupeřovu polovinu se po přihrávce od Gueye pokusil domácí kapitán Jagielka, který hledal Sigurdssona, ten ale v hlavičkovém souboji s o poznání urostlejším Christensenem příliš šancí nedostal.
1'
Robert Madley právě foukl do píšťalky, dnešní atraktivní duel devatenáctého kola Premier League mezi Evertonem a Chelsea tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v modrých dresech, naopak Londýňané budou hrát v bílém.
1'
Robert Madley, hlavní sudí, který bude mít toto utkání mezi Evertonem a Chelsea na povel, jeho aktéry právě shromažďuje v útrobách Goodison Parku a za pár okamžiků je přivede před zaplněné tribuny.

Everton FC: Pickford – Kenny, Jagielka (C), M. Keane, Cuco Martina – Schneiderlin, Gueye, Davies – Lennon, Calvert-Lewin, G. Sigurdsson.
Náhradníci: Robles – A. Williams, Bolasie, Sandro Ramírez, Niasse, Holgate, Baningime.

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses, Kanté, Bakayoko, Alonso – Willian, E. Hazard, Pedro.
Náhradníci: Caballero – Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Fàbregas, Batshuayi, Hudson-Odoi.

Rozhodčí: Robert Madley – Peter Kirkup, Marc Perry.
Ještě jednou Vás všechny vítám a zdravím při sledování našeho online přenosu! Atraktivní souboj mezi Evertonem a Chelsea začne za necelou hodinu, domácí do něj vstupují se třemi změnami v sestavě. V obraně budou místo Holgatea s Williamsem působit Michael Keane a Phil Jagielka, z neznámých důvodů zůstává mimo hru také Wayne Rooney, kterého nahradí mladý Tom Davies. Antonio Conte se dnes bude muset obejít bez vykartovaného Álvary Moraty, na hrot útoku se tak znovu posouvá Eden Hazard. Další rošádu registrujeme ve stoperské trojici, kde před Cahillem dostal přednost Němec Rüdiger.
Poslední vzájemné utkání

27.8.2017 – Chelsea FC – Everton FC 2:0

Branky: 27. Fàbregas (Morata), 40. Morata (Azpilicueta)

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta (C), David Luiz, Rüdiger – Moses (89. Christensen), Fàbregas, Kanté, Alonso – Willian, Pedro (75. Bakayoko) – Morata (78. Batshuayi)

Everton FC: Pickford – M. Keane, A. Williams, Jagielka (C) (83. Lennon) – Holgate, Davies (46. Bešić), Gueye, Baines – Rooney, G. Sigurdsson – Sandro Ramírez (62. Calvert-Lewin)
Chelsea FC

Loni se Chelsea prezentovala fantastickým fotbalem, na který byla radost pohledět, a zcela po zásluze se na jaře radovala ze zisku ligového titulu. Vzhledem k dominanci Manchesteru City v aktuálně probíhajícím ročníku to nevypadá, že by svěřenci Antonia Conteho dokázali prvenství obhájit, ovšem i přes to stále patří k tomu nejlepšímu, co Premier League nabízí. Vstup do sezony měli The Blues trochu pomalejší, když z prvních osmi kol prohráli hned třikrát, postupem času se jim ale podařilo své výkony ustálit. Momentálně je v tabulce nalezneme na třetí pozici, jejich ztráta na již zmíněnou družinu Pepa Guardiola už čítá propastných čtrnáct bodů, druzí United jsou ale napřed o pouhopouhé tři body.

Nejvíce se jim dařilo mezi devátým a patnáctým kolem, parta okolo kapitána Cahilla v tomto období získala devatenáct bodů z jednadvaceti možných, jedinou ztrátu si připsala v souboji s Liverpoolem, na jehož stadionu remizovala 1:1. Prosinec fotbalisté Chelsea odstartovali domácím vítězstvím nad Newcastlem, týden nato ale nečekaně klopýtli, když v londýnském derby nestačili na ve spodní polovině se pohybující West Ham. Chuť si Conteho družina spravila ve vloženém kole, když s naprostým přehledem zvítězila na půdě nováčka z Huddersfieldu 3:1. V doposud posledním utkání přicestoval na Stamford Bridge Southampton. Domácí byli lepším týmem, ale trápili se v koncovce, v jejich prospěch nakonec rozhodl parádní přímý kop Marcose Alonsa.
Everton FC

V loňském ročníku Everton působil velmi konkurenceschopně a opět šlapal na paty elitní šestici anglických týmů, žádného z nich ale v tabulce nedokázal dostat pod sebe a skončil na sedmém místě. Přes léto The Toffees mohutně posilovali, když přivedli hned několik zvučných jmen, v úvodu sezony se ale tento tah příliš neosvědčoval. Z prvních deseti kol totiž celek z Liverpoolu vyhrál jen dvakrát a získal pouhopouhých deset bodů, díky čemuž se držel v nepříjemné blízkosti sestupových vod. Špatné výsledky i výkony vyústily v odvolání Ronalda Koemana, na jehož místo nastoupil Sam Allardyce. Pod jeho taktovkou se Evertonští zvedli, momentálně je v tabulce nalezneme na deváté pozici, jejich ztráta na šesté Burnley čítá sedm bodů.

Naposledy parta okolo kapitána Rooneyho, jenž se v dosavadním průběhu tohoto ročníku anglické nejvyšší soutěže trefil už desetkrát, prohrála šestadvacátého listopadu, když po bídném výkonu nestačila na Southampton. Od té doby Allardyceovi svěřenci nastoupili k pěti mačům, z nichž vybojovali úctyhodných třináct bodů. Nejprve před vlastními fanoušky přehráli West Ham a Huddersfield, navíc se jim v obou zápasech podařilo ani jednou neinkasovat. Velmi cenný bod urvali The Toffees v liverpoolském derby, když na Anfield Road remizovali 1:1. Na vítěznou vlnu se vrátili v Newcastlu, v doposud posledním klání poměrem 3:1 přemohli trápící se Swansea.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Většina fotbalových soutěží se uložila k zimnímu spánku, jednou z výjimek je anglická Premier League, která tradičně pokračuje i přes vánoční svátky. Dnes je na programu hned devět utkání v rámci devatenáctého kola, my se společně zaměříme na atraktivní souboj, v němž Everton FC hostí Chelsea FC. Úvodní výkop je naplánován na 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.