Premier League - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Stoke - 12. srpna 2017   16:00

Everton
45+1' Rooney (Calvert-Lewin)
1:0
(1:0)
Stoke
Stoke
Everton
Pickford – Jagielka, M. Keane, A. Williams (46. Cuco Martina) – Calvert-Lewin, Schneiderlin, Klaassen (60. Davies), Gueye, Baines – Rooney, Sandro Ramírez (77. Mirallas).
Stekelenburg – Holgate, Cuco Martina, Davies, Mirallas, Lookman, Bešić.
Neil Swarbrick
Goodison Park, Liverpool
Stoke
Butland – Cameron, Shawcross, K. Zouma, Pieters – Allen, D. Fletcher – Diouf, Shaqiri, Krkić (72. Choupo-Moting) – Berahino (72. Crouch).
Grant – Johnson, Tymon, Adam, Choupo-Moting, Sobhi, Crouch.

SESTŘIH Premier League: Everton - Stoke 1:0. Rozhodl Wayne Rooney

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec! Wayne Rooney (Everton) slaví první ligovou výhru a první ligový gól v novém působišti! Everton dnes doslova vyválčil tři body proti velmi dobře hrajícímu Stoke. Hosté byli blízko minimálně bodu, který by zápasu slušel více, ale v největších šancích dnes selhávali podobně, jako Xherdan Shaqiri v té úplně poslední.
90+4'
90+4'
Zákroky brankáře Stoke Jacka Butlanda – 3.
90+4'
Zákroky brankáře Evertonu Jordana Pickforda – 1.
90+4'
Po rohovém kopu z pravé strany je hostům pískán útočný faul.
90+3'
Neskutečná střela Xherdana Shaqiriho a výtečný zákrok Jordana Pickforda!
90+2'
Wayne Rooney (Everton) padá na útočné polovině, domácí tak získávají cenné vteřiny.
90+1'
Ještě čtyři minuty nastavil sudí Neil Swarbrick, šance Stoke tak stále žije.
90'
Na rohy vyrovnáno – 6:6, na góly vedou domácí 1:0 a nic na tom nezměnil ani tento roh Stoke.
89'
Hosté vybojovali roh, od bránícího Keaneho se míč dostal mimo hřiště.
89'
Nakonec je pískán útočný faul Kevinu Mirallasovi, míč pro Stoke.
88'
Volný kop Evertonu, na útočné polovině, domácí zůstávají na polovině soupeře.
87'
Eric Choupo-Moting (Stoke) nyní možná zbytečně střílel, proti hned trojici bránících borců neměl šanci na úspěch, nakonec se míč odráží do rukavic vyběhnuvšího Pickforda.
86'
Peter Crouch vybojoval pro svůj tým roh, když se neohroženě dral do vápna soupeře, hosté rozehrají z pravé strany.
85'
Eric Choupo-Moting (Stoke) faulován na své polovině Cuco Martinou, který za tento zákrok dostává žlutou kartu.
84'
Jordan Pickford (Everton) znovu v akci, tentokrát chytá nepovedený centr Darrena Fletchera.
83'
Jordan Pickford (Everton) šel nyní ven z brány, před vlastní vápno, aby odehrál míč před dotírajícím Choupo-Motingem, kterého bránil Phil Jagielka.
82'
Peter Crouch (Stoke) si nabíhá na levé straně na dlouhý pas, který ale nedokázal zastihnout na hrací ploše, Jordan Pickford vykopává od své branky.
81'
Posledních deset minut před námi, hosté se stále pokouší alespoň o vyrovnání, ale v koncovce jim chybí více klidu a přesnosti.
79'
Po centru Fletchera pálí Eric Choupo-Moting (Stoke), který ale ve vápně zároveň fauluje bránícího Jagielku.
78'
Další ofsajd Stoke a v něm kdo jiný, než Peter Crouch.
77'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Kevin Mirallas.
75'
Poslední čtvrthodina hry před námi, Peter Crouch (Stoke) se dostává do šance ve vápně soupeře, po nepovedených „nůžkách“ Choupo-Motinga, jenže je v ofsajdu, takže je po šanci.
74'
Kurt Zouma (Stoke) se blýskl dalším parádním obranným zákrokem, tentokrát zablokoval střelu Sandra Ramíreze.
73'
Wayne Rooney poslal nadýchaný pas z pravé strany na Sandra Ramíreze, který ale v záklonu nedokázal míč zpracovat.
72'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Saido Berahino, přichází Peter Crouch.
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Bojan Krkić, přichází Eric Choupo-Moting.
70'
Wayne Rooney rozehrál roh z levé strany, Cuco Martina ale neuspěl na pravé straně.
69'
Dominic Calvert-Lewin (Everton) se ale z levé strany dokázal dostat ke střele, kterou musel Jack Butland vytěsnit na roh.
68'
Wayne Rooney (Everton) se zkusil obtočit s míčem přes obránce Stoke, ale neuspěl a míč ztratil.
67'
Everton jde do protiútoku, dlouhé míče před vápno zatím nejsou tím pravým ořechovým.
66'
Xherdan Shaqiri (Stoke) rozehrál z pravé strany, na polovině soupeře, poslal míč do vápna, ale skvělý přehled předvedl gólmana Jordan Pickford, který si došel pro míč.
65'
Morgan Schneiderlin (Everton) fauluje na své polovině Joe Allena a musel strpět domluvu od rozhodčího, příště to bude karta.
63'
Dominic Calvert-Lewin (Everton) to nyní nevyřešil na levé straně dobře, do vápna mu naběhl Rooney, ale ten se míče nedočkal, poté dobře zasáhl bránící Ryan Shawcross.
62'
Po centru z pravé strany se do vzduchu pověsil hlavičkující Dominic Calvert-Lewin (Everton), který ale branku Stoke netrefil.
61'
Je za námi hodina hry, domácí stále vedou o gól a nyní se snaží přidat druhý, k brance Butlanda se ale těžko dostávají.
60'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Tom Davies.
60'
Idrissa Gueye (Everton) vybojoval autové vhazování pro svůj tým, domácí vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.
59'
Everton s míčem na útočné polovině, ale je to pomalé, bez pohybu, hosté jsou mnohem běhavější.
58'
Prudká střela Darrena Fletchera zamířila pouze vedle branky Evertonu.
56'
Parádní přihrávka Bainse pod sebe, z levé strany, z hranice vápna vypálil Davy Klaassen, který ale poslal na branku soupeře hodně slabou střelu.
55'
Everton má míč ve svém držení a snaží se něco vymyslet na útočné polovině.
54'
Fantastický obranný skluz bránícího Kurta Zoumy, který se vrhl pod nohy Calverta-Lewina a čistě mu ukopl míč!
53'
Stoke to zkouší znovu přes pravou stranu, kde operuje skvěle technicky vybavený Xherdan Shaqiri, ten sice přešel přes bránícího Jagielku, pak ale nepřesně odcentroval.
51'
Dominic Calvert-Lewin (Everton) šel nyní do souboje s gólmanem soupeře a obráncem, neuspěl.
50'
První pětiminutovka druhé půle připomíná hru z prvního poločasu, kdy byli hosté aktivnější směrem dopředu a domácí jen vyčkávají na svou příležitost.
49'
Xherdan Shaqiri udržel míč na pravé straně a nakonec je z toho pas do vápna, kam si nabíhá Saido Berahino, jež ale na míč nedosáhl.
48'
Xherdan Shaqiri (Stoke) hledá ve vána Bojana Krkiće, který hlavičkuje vedle branky Evertonu, odkop od branky.
46'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Ashley Williams, přichází Cuco Martina.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
První poločas byl hodně uspávací, nebylo téměř na co koukat, oba týmy hodně chybovaly a často ztrácely zbytečně míče. Nebezpečnější byli hosté, kteří podnikali poměrně rychlé brejky po stranách, nicméně skórovat se jim i přesto nepodařilo. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezgólového stavu, dokázal se hlavou prosadit nejsledovanější muž zápasu, Wayne Rooney, který skóroval hlavou v posledních vteřinách nastaveného času.
45+2'
45+1'
Everton právě vstřelil branku!
V poslední nastavené minutě píše svůj velký příběh WAYNE ROONEY, který se po centru Calverta-Lewina z pravé strany dokázal ve vápně prosadit hlavou.
45'
Jakákoliv snaha Stoke ale zbytečný, asistent na pomezí má zvednutý praporek – ofsajd.
44'
Roh pro Stoke, hosté rozehrají z levé strany, jmenovitě Xherdan Shaqiri.
43'
Xherdan Shaqiri (Stoke) poslal pas do vápna, kde ale zaúřadoval obránce Evertonu, aut pro Stoke.
42'
Bojan Krkić (Stoke) se drží za krk, po souboji na útočné polovině, volný kop pro hostující tým.
41'
Útočný faul odpískán hlavičkujícímu Ashley Williamsovi, míč pro Stoke.
41'
Probíhá poslední pětiminutovka prvního poločasu, kterou domácí zahájí rohovým kopem z pravé strany.
40'
Špatnou přihrávku Sandra Ramíreze zachytil Darren Fletcher (Stoke), který rozehrává.
39'
A tentokrát ani středem, kdy se zkoušel sám probojovat do vápna Rooney, ale bez úspěchu.
38'
Everton s míčem u půlící čáry, ale domácím se moc nechce dopředu, hlavně to zatím domácím nejde po stranách.
37'
Překopávaná ve středu hřiště, míč získávají domácí, pas na Berahina, v podání hostů, nebyl přesný.
35'
Saido Berahino (Stoke) přestřeluje z levé strany branku Evertonu, přesto je to další nebezpečný útočný výpad Stoke.
32'
Volný kop po faulu Joea Allena pro domácí.
31'
Je za námi první půl hodina hry, zatím nijak zábavné, není divu, že je stav stále bezbrankový.
30'
Pas na Rooneyho nepřesný, míč pro Stoke.
29'
Žlutou kartu dostává Joe Allen (Stoke City).
28'
Po faulu na Bainese mají domácí výhodu volného kopu na útočné polovině.
26'
Na levé straně to nyní domácím nevyšlo, míč skončil v autu a vhazují hosté.
25'
Celá akce Evertonu končí střelou zpoza vápna, která zamířila nad branku.
24'
A Sandro Ramírez (Everton) vybojoval roh pro svůj tým.
23'
Michael Keane (Everton) posílá dlouhý pas z pravé strany, na opačné ještě celou akci zachránil Leighton Baines.
22'
Everton na své polovině, sledujeme postupnou rozehrávku.
21'
Ofsajd odpískán domácím, hosté tak mohou rozehrát.
20'
První střelecký pokus domácích na branku, po střele Gueyeho zasahuje Jack Butland, který neměl s přízemní střelou žádné problémy.
20'
Davy Klaassen (Everton) ale neuspěl na levé straně, míč mu utekl do autu a domácí tak znovu neohrozí branku hostů.
19'
Wayne Rooney (Everton) ztrácí míč na útočné polovině, po faulu Erika Pietersa na Keaneho ale domácí zůstanou v útoku.
18'
Stoke ale znovu na polovině Evertonu, hosté jsou v úvodu zápasu jasně aktivnější.
17'
Xherdan Shaqiri (Stoke) posílá pas na levé křídlo, ale nepřesný, míč končí v autu, hrají domácí.
16'
Ale ani z této akce hosté branku Jordana Pickforda neohrozili.
15'
Stoke má k dispozici volný kop na útočné polovině.
13'
Útočnou akci Evertonu zakončil nepřesnou střelou Sandro Ramírez.
12'
Jack Butland (Stoke) nyní zaváhal při odkopu od vlastní branky a bleskově se k němu přihnal Wayne Rooney, který tuto chybu málem potrestal.
12'
Leighton Baines (Everton) poslal hodně nepřesný pas na levou stranu, z hlediště se ozývá pískot.
11'
Xherdan Shaqiri rozehrál i tento roh a i ten dokázal odhlavičkovat Rooney mimo branku.
11'
Stoke tak získalo druhý roh po sobě, tentokrát z levé strany.
10'
Xherdan Shaqiri (Stoke) rozehrál z pravé strany, dobrou práci před vlastní brankou předvedl bránící Wayne Rooney.
9'
Stoke vybojovalo rohový kop, Pickford musel zasahovat, po střele z pravé strany.
8'
Geoff Cameron (Stoke) si naběhl z levé strany do vápna Evertonu, ale jeho snahu přerušil odpískaný ofsajd.
7'
Domácí na půlící čáře, Wayne Rooney ztrácí míč, hrají hosté.
6'
Saido Berahino (Stoke) ztrácí míč na levém křídle, domácí mohou zaútočit.
5'
Zatím se kombinace nedaří ani jednomu mužstvu, míč často končí mimo hřiště v autu.
4'
Domácí s míčem u vlastní šestnáctky, Ashley Williams přihrává na levou stranu, odkud Phil Jagielka vrací míč Pickfordovi.
3'
Xherdan Shaqiri (Stoke) hledá ve vápna Bojana Krkiće, nebyl to vůbec špatný míč, ale hrát může gólman Jordan Pickford.
2'
Míč letí do autu, hosté vhazují, z levé strany, na své polovině.
1'

Everton FC: Pickford – Jagielka, M. Keane, A. Williams – Calvert-Lewin, Schneiderlin, Klaassen, Gueye, Baines – Rooney, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Stekelenburg – Holgate, Cuco Martina, Davies, Mirallas, Lookman, Bešić.

Stoke City: Butland – Cameron, Shawcross, K. Zouma, Pieters – Allen, D. Fletcher – Diouf, Shaqiri, Krkić – Berahino.
Náhradníci: Grant – Johnson, Tymon, Adam, Choupo-Moting, Sobhi, Crouch.

Rozhodčí: Neil Swarbrick.
STOKE CITY
Stoke vstupuje do nové sezóny bez velkých očekávání. Samozřejmostí je nechuť bojovat o záchranu, což se Stoke povedlo v minulé sezóně, kdy skončilo na konečném 13. místě s desetibodovým náskokem před prvním sestupujícím Hullem. Oproti minulé sezóně již v dresu Stoke neuvidíme hvězdného Rakušana Marka Arnautoviće.
EVERTON FC
Nejsledovanějším mužem tohoto utkání bude domácí Wayne Rooeny, který byl donedávna neodmyslitelně spjat s Manchesterem United, kde se ale již těžko dostával do základní sestavy. Tu v sestavě Ronalda Koemana bude mít jistou, minimálně pro dnešní duel. Platilo to i na startu sezóny ve 3. předkole Evropské ligy, v němž se Everton úspěšně popasoval se slovenským Ružomberokem.
Vítejte u on-line přenosu utkání prvního kola anglické Premier League, v němž domácí EVERTON FC přivítá v liverpoolském Goodison Parku STOKE CITY.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.