Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Arsenal - 27. srpna 2017   17:00

Liverpool
17' Firmino (Joe. Gomez) • 40' Mané (Firmino) • 57' M. Salah  • 77' Sturridge (M. Salah)
4:0
(2:0)
Liverpool
Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, A. Moreno – Can (84. Grujić), Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino (80. Milner), Mané (74. Sturridge).
D. Ward – Sturridge, Milner, Klavan, Grujić, Alexander-Arnold, Solanke.
Pawson – Nunn, Child
Anfield Road, Liverpool
Arsenal
Čech – Holding, Koscielny (C), Monreal – Bellerín, Ramsey (46. Coquelin), Xhaka, Oxlade-Chamberlain (62. A. Lacazette) – Özil, Alexis Sánchez (62. Giroud) – Welbeck.
Ospina – A. Lacazette, Giroud, Walcott, Mustafi, Kolašinac, Coquelin.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Arsenal 4:0. Debaklu nezabránil ani skvělý Čech

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Fotbalisté Arsenalu si z Anfield Road odvezou zpátky do Londýna pořádný náklad. Liverpool svého soupeře doslova zdemoloval, nastřílel mu čtyři branky a vyhrál jednoznačně 4:0. Domácí podali výtečný výkon, fungovalo jim všechno a podobný výsledek si zasloužili. Navíc je nutno dodat, že kdyby v brance Arsenalu nestál Petr Čech, dopadlo by to pro londýnský celek ještě hůře.
90+4'
90+3'
Liverpool kontroluje hru na středu hřiště a zde také dnešní duel podle všeho skončí.
90+1'
Salah se pokusil překvapit Čecha střelou z velkého úhlu, český brankář ale míč vyškrábl na rohový kop.
90+1'
Nad rámec utkání budou nastaveny tři minuty.
90'
Fanoušci Liverpoolu již zpívají oslavné chorály a závěr zápasu si užívají plnými doušky.
89'
Özil dokázal z volného kopu nacentrovat míč na hlavu Girouda, který ale nasměroval míč vysoko nad branku.
87'
Po rychlém protiútoku zkusil své štěstí Sturridge, ze střední vzdálenosti ale Čecha nepřekonal.
87'
Karius se po rohovém kopu dokázal dostat k míči jako první a vyboxoval ho do bezpečí.
86'
Holding se pokusil do šance vyslat Welbecka, u míče byl ale první Moreno a zahrál míč do zámezí.
85'
Dnešní zápas se pomalu blíží ke svému konci. Liverpool kontroluje hru a hraje nadále hodně aktivně. Arsenal se sice snaží výsledek zmírnit, ale má to velmi těžké.
84'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Emre Can, přichází Marko Grujić.
83'
Na straně Liverpoolu se připravuje poslední střídání.
82'
Televizní kamery si velmi často vybírají Alexise Sáncheze, o jehož přestupu se dlouhodobě spekuluje. Dokáže ho Wenger udržet ve svých řadách?
81'
Ke střele se ale na druhé straně dostal Xhaka, který z velké vzdálenosti nedokázal trefit branku.
81'
Fotbalisté Liverpoolu stále nemají dost a pokouší se přidat pátou branku.
80'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází James Milner.
79'
Fanoušci Arsenalu to na tribunách balí a hromadně opouští svá místa. Výkon Arsenalu v dnešním utkání je hodně podprůměrný.
77'
Liverpool právě vstřelil branku!
Domince Liverpoolu pokračuje a je z toho čtvrtá branka! Salah našel přesným centrem ve vápně DANIELA STURRIDGE, jenž si naběhl k zadní tyčce a hlavou uklidil míč za záda Petra Čecha.
76'
Wijnaldum si nedokázal na útočné polovině zpracovat míč a posléze se dopustil faulu. Rozhodčí ale tentokrát kartu udělovat nebude.
75'
Po rychlé akci Arsenalu letěl do vápna centrovaný míč na Girouda, urostlý forvard se ale k míči nedostal a ten propadl až do rukavic Kariuse.
74'
Mané si při odchodu vysloužil od fanoušků Liverpoolu potlesk ve stoje.
74'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Daniel Sturridge.
73'
Fotbalisté Arsenalu hodně přitvrdili a nyní zůstává po faulu Holdinga ležet na trávníku Henderson. Obránce Arsenalu je potrestán žlutou kartou.
72'
Místo očekávané střely přišel centr na Lovrena, který se ale nedokázal dostat k zakončení.
72'
Španělský obránce odchází za postranní lajnu po svých a pravděpodobně bude v zápase pokračovat. Liverpool se mezitím připravuje na přímý kop.
71'
Na trávníku zůstává ležet po tvrdém souboji Moreno, který vyžaduje ošetření.
70'
Salah dokázal se štěstím vyslat do šance Maného, kterému se povedlo prostřelit Čecha, před brankovou čárou ale odkopl míč do bezpečí Bellerín.
69'
Šance na druhém konci hřiště byla nebezpečnější. Giroud sklepl pas Özila přímo na Lacazetta, jehož pohotová střela skončila vedle branky. Podobným způsobem to ale musí Arsenal zkoušet častěji.
68'
Wijnaldum trošku nepochopitelně nacentroval míč do vápna k Salahovi, jenž se nedokázal ve vzdušném souboji prosadit přes Koscielnyho.
66'
Arsenal dokázal tlak soupeře přečkat a šel na útočnou polovinu. Bellerín si ale na pravé straně nepohlídal ofsajdovou linii a akce hostí skončila znovu nezdarem.
64'
Fotbalisté Liverpoolu se znovu usadili na útočné polovině a znovu kombinují nebezpečně před pokutovým územím.
63'
Giroud se okamžitě dokázal prosadit ve vápně a vystřelil. Střela ale byla hodně nepřesná, Karius nemusel zasahovat.
62'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Alexandre Lacazette.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Olivier Giroud.
61'
Fanoušci Liverpoolu vytváří na Anfield Road výbornou atmosféru a užívají si průběh dnešního utkání. Arsenal je ve velkých problémech a připravuje hned dvojité střídání.
60'
Hosté si chvíli přihrávali míč na útočné polovině, ale do žádné šance se dostat nedokázali. Dlouhý pas Xhaky byl hodně nepřesný a skončil v autu.
59'
Arsenal se nachází ve velké křeči, výraz Wengera na střídačce mluví za své.
57'
Arsenal se dopracoval k rohovému kopu, po kterém ale inkasuje. Obrana Liverpoolu dokázala míč odvrátit k Bellerínovi, který se jako poslední hráč nechal obrat o míč MOHAMEDEM SALAHEM. Egyptský fotbalista šel okamžitě do brejku, který bezpečně proměnil.
56'
Hosté se rozhodli zklidnit hru a přihrávají si na středu hřiště. Domácí ale aktivně napadají a snaží se vybojovat míč.
55'
Liverpool měl dvě velké šance k tomu, aby rozhodl dnešní utkání. Nejprve se z pravé strany dostal do úniku Salah, jehož technickou střelu dokázal Čech vyrazit. K dorážce se okamžitě dostal Henderson, ale jeho pokus zamířil vysoko nad branku.
54'
Po centru Hendersena se k míči dostal na hranici vápna Lovren, tomu se ale nepodařilo pohotově vypálit. Arsenal se zvládl ubránit.
53'
Salah zatočil míč do vápna levou nohou a našel hlavu Cana, který ale nedokázal ideálně zakončit a nasměroval míč vedle levé tyči. Pravděpodobně tam ale byla teč a Liverpool bude zahrávat rohový kop.
52'
Liverpool bude zahrávat po faulu Holdinga nebezpečný volný kop. Obrana Arsenalu bude muset být hodně pozorná.
51'
Arsenal se snaží zrychlit hru na útočné polovině a zatím je s tímto herním plánem úspěšný. Hosté jsou oproti prvnímu poločasu nebezpečnější a i Alexis se dostává častěji k míči.
50'
Karius zabrnkal svým spoluhráčům na nervy, když podržel rozehrávku a posléze trefil Welbecka. Míč se naštěstí pro Liverpool dostal do zámezí.
49'
Özil dohrál dost tvrdě a především zbytečně Hendersona a obdržel žlutou kartu.
49'
Alexis se z levé strany prokličkoval do středu a udělal si před vápnem prostor pro střelu. Tvrdý projektil ale trefil pouze bránícího hráče.
48'
Wijnaldum před pokutovým územím přepustil míč na Salaha, od kterého se odrazil a namířil si to na branku. Čech ale dával pozor a stihl zasáhnout.
47'
Arsenal vstoupil do druhého poločasu aktivně. Dokáží hosté tento zápas zdramatizovat?
46'
Özil chtěl šikovně uvolnit Welbecka, jeho pas vzduchem ale odvrátil do bezpečí Matip.
46'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Francis Coquelin.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas ovládl jednoznačně Liverpool, který se dokázal hned dvakrát střelecky prosadit a vede 2:0. Domácí hrají velmi aktivně a svého soupeře téměř k ničemu nepouští. Nutno dodat, že obrana Liverpoolu to má hodně usnadněné, jelikož fotbalistům Arsenalu se absolutně nedaří a vypadají odevzdaně. Dokáží se ve druhém poločase zvednout?
45+3'
45+2'
Hosté si přihrávají na útočné polovině, pravděpobodně se již do šance ale dostat nestihnou.
45+1'
Xhaka se na vlastní polovině dopustil zbytečného faulu a může děkovat rozhodčímu, že ho neposlal po druhé žluté kartě předčasně do kabin.
45'
Liverpool kombinuje těsně u pokutového území, do riskantních přihrávek se ale nepouští.
45'
První poločas pomalu spěje ke svému konci. Dočkáme se ještě nějakého gólu?
43'
Arsenalu se v tomto zápase zatím nedaří vůbec nic. Hosté jsou naprosto bezradní a pokud se herně nezvednou, mohou dnes utrpět klidně i nějaký debakl.
42'
Centrovaný míč z levé strany propadl ve vápně až k Holdingovi, kterému se nepodařilo prostřelit hromadu těl. Jeden z domácích hráčů střelu úspěšně zablokoval.
41'
Hosté se pokouší na inkasovaný gól okamžitě zareagovat a tlačí se na útočnou polovinu.
40'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
40'
Rychlý protiútok a Liverpool vede o dva góly! Firmino vyslal na útočnou polovinu SADIA MANÉHO, který se z levé strany dostal do vápna, udělal kličku do středu a technickou střelou překonal Čecha, jenž nedokázal na míč dosáhnout.
39'
Welbeck se usilovně snažil z levého křídla dostat do vápna, až si pomohl faulem. Rozhodčí hru přerušuje.
38'
Arsenal měl nakonec k dispozici volný kop, který ale nedopadl zdárně, když byl v ofsajdu nachytán Koscielny. Oba celky se v posledních minutách zbytečně připravují kvůli ofsajdům o šance.
37'
Hosté se po delší době dostali ke kombinaci na útočné polovině a pokouší se postupně procpat k pokutovému území.
36'
Liverpool zatím svého soupeře nepouští do utkání. Firmino pěkným pasem vyslal za obranu Arsenalu Salaha, ale ani on si nedokázal pohlídat ofsajd.
35'
Velmi rychle se dostal míč před druhou branku, žádné vzrušení z toho ale nebylo. Alexis si neuhlídal ofsajdové postavení a rozhodčí přerušil hru.
35'
Po rohovém kopu se dokázala obrana Arsenalu dát dohromady a centrovaný míč odvrátila.
34'
Po centru z pravé strany se ve vápně dostal k míči Can, kterému ale zakončení znemožnil Holding. K míči se ale dostal Xhaka, který dotáhl míč nepochopitelně do zámezí. Bude z toho rohový kop.
33'
Wijnaldum odvedl na středu hřiště dobrou práci, když dokázal efektivně podržel míč a počkal, až si jeho spoluhráči naběhnou do ideálních pozic. Liverpool se usadil na útočné polovině.
32'
Nepřehledná situace před brankou Petra Čecha přinesla zajímavou střelu z kopačky Maného, který z levé strany zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.
30'
Kombinace na útočné polovině v podání Arsenalu skončila neúspěchem, protože si Welbeck pomohl při zpracování míče rukou.
29'
Mané poslal míč do prostoru na Morena, španělský obránce ale nedokázal míč doběhnout na hrací ploše.
29'
Domácí si přihrávají s míčem kolem středu hřiště a v poklidu si připravují útočnou akci.
28'
Fotbalisté Arsenalu se snaží hrát aktivněji, ale Liverpool hraje velmi zodpovědně a zatím nemá sebemenší problémy.
27'
Tribuny se radovaly ze druhého gólu, nicméně jejich radost přerušil rozhodčí, který odpískal ofsajd. Salah totiž nedokázal uhlídat svoji pozici a jeho střela již byla zbytečná.
25'
Rychlý protiútok Liverpoolu přinesla zajímavou střelu Salaha, který se prokličoval do vápna a přízemní střelou prověřil Čecha. Český brankář si připsal další skvělý zákrok.
23'
Rozhodčí začal rozdávat jednu kartu za druhou. Tentokrát si v nouzi pomohl držením Gomez a i on si bude muset dávat velký pozor.
23'
Mané získal míč na útočné polovině a pokusil se technickým obloučkem vyslat do šance Firmina. Obrana Arsenalu ale tentokrát zafungovala na výbornou a míč odkopla od své branky.
22'
Welbeck při napadání dohrál tvrdě Morena a je dalším žlutým hříšníkem.
21'
Fotbalisté Arsenalu se pokouší uklidnit hru a kombinují s míčem na útočné polovině. Je to zatím z jejich strany hodně křečovité.
20'
Lovren si na středu hřiště pomohl nedovoleným způsobem a je potrestán žlutou kartou.
19'
Obrana Arsenalu je rozhozená a domácí se snadno dostávají do šancí. Özil lehce přišel o míč a okamžitě z toho vznikla šance Hendersona, který si naběhl do vápna, obdržel přihrávku a z pravé strany vystřelil. Míč ale mezi třemi tyčemi neskončil.
19'
Čech se musel mít znovu na pozoru! Maného centr se nebezpečně zatočil na branku a brankář Arsenalu musel zasahovat.
17'
Domácí se dostávají do vedení. Gomez zůstal úplně volný na pravý straně a dostal dostatek k času tomu, aby našel ve vápně volného ROBERTA FIRMINA. Brazilský fotbalista si na centr dobře naběhl a hlavou překonal Čecha, když poslal míč k pravé tyči.
16'
Mané si to z levého křídla namířil do pokutového území, odkud přihrával na malé vápno. Koscielny se do přihrávky vložil a srazil míč na rohový kop.
15'
Fotbalisté Arsenalu se v posledních minutách nemohou udržet u míče a jsou tak neustále pod tlakem.
14'
Mané se pustil do sprinterského souboje s Holdingem, který svého soka v pokutovém území dostal na zem. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat, vše proběhlo v rámci pravidel.
13'
Domácí s přehledem kontrolují hru a přihrávají si na středu hřiště. Arsenal ale pozorně brání a rychle přistupuje k hráčům Liverpoolu.
12'
Tempo se začíná velmi rychle zvedat. Liverpool je momentálně aktivnějším týmem a pokouší se vstřelit úvodní branku utkání.
10'
Petr Čech je hrdinou okamžiku! Po centru Cana z levé strany doletěl míč na malé vápno k Salahovi, který ale pohotovým zakončením brankáře Arsenalu nepřekonal. Čech se rychle přesunul a střelu vyrazil!
9'
Pohledná kombinace Liverpoolu šanci nakonec nepřinesla. Po velkém počtu přihrávek před pokutovým územím chtěl Can vyslat do vápna Salaha, jenomže pas byl hodně nepřesný a míč skončil v zámezí.
8'
Henderson poslal do vápna dlouhý míč, ke kterému si ale našel cestu Holding a odvrátil ho do bezpečí.
7'
Rychlá akce Arsenalu přinesla zakončení. Alexis vyslal pasem mezi obránci do vápna Welbecka, který si udělal prostor pro zakončení a vystřelil nad branku.
6'
Akce ale pokračovala a po centru Morena se k hlavičce dostal Can. Německý středopolař ale zamířil vedle levé tyče.
6'
Koscielny podběhl míč a na pravé straně okamžitě vznikl prostor pro Salaha. Egyptský fotbalista se natlačil do vápna a nacentroval. Jeho pas ale vyhnal Maného z dobré pozice.
5'
Oba celky si nyní role prohodily a na útočné polovině kombinuje Liverpool. Domácí jsou však daleko od branky Petra Čecha.
4'
Oxlade-Chamberlain se pokusil z pravé strany odcentrovat do vápna a byl úspěšný. K míči se ale dostal Lovren a odkopl jej do bezpečí.
3'
Fotbalisté Arsenalu si vyměňují míč kolem středové čáry, nikam se netlačí a spíše vyčkávají na okénko v soupeřově obraně.
2'
Liverpool se pokoušel dostat k pokutovému území po levé straně, Mané se ale nedokázal individuálně prosadit. U míče jsou znovu hosté.
1'
První útočná akce hostujícího týmu ale nic nepřinesla, obrana Liverpoolu se dokázala dostat k míči.
1'
Arsenal se ujal úvodního výkopu a rozjel utkání.
1'
Fotbalisté obou celků nastupují na hrací plochu. Utkání bude za malou chvíli zahájeno.

Liverpool FC: Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, A. Moreno – Can, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: D. Ward – Sturridge, Milner, Klavan, Grujić, Alexander-Arnold, Solanke.

Arsenal FC: Čech – Holding, Koscielny (C), Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Oxlade-Chamberlain – Özil, Alexis Sánchez – Welbeck.
Náhradníci: Ospina – A. Lacazette, Giroud, Walcott, Mustafi, Kolašinac, Coquelin.

Rozhodčí: Pawson – Nunn, Child.
Arsenal FC

Nadšení fanoušků Arsenalu z vydřeného vítězstvím nad Leicesterem rychle vyprchalo, když se svěřenci Arsena Wengera nedokázali popasovat se zápasem ve Stoke a po porážce 0:1 skončili bez bodu. Arsenal byl proti nepříjemnému soupeři lepším týmem, nedokázal však proměňovat své šance a nakonec na to hodně doplatil.

Wenger má pro dnešní duel k dispozici všechny hráče kromě Alexise Sáncheze, který je podle zpráv zraněný. Dost hlasitě se však mluví i o jeho možném odchodu do jiného klubu, kde by jednodušeji naplnil své ambice.
Liverpool FC

Liverpool po zaváhání v úvodním kole na hřišti Watfordu stabilizoval své výkony a slaví úspěchy. Tradiční tým Premier League se dokázala z předkola Ligy mistrů dostat přes Hoffenheim do základních skupin a v minulém kole porazil na Anfield Road Crystal Palace 1:0.

Tentokrát čeká na svěřence Jürgena Kloppa tvrdší oříšek, nicméně šance na vítězství Liverpool má a je v tomto střetnutí mírným favoritem. Mimo hru je pro dnešní zápas zraněný Adam Lallana a Nathaniel Clyne. Duelu se nezúčastní ani Philippe Coutinho, který nadále spojován se zájmem Barcelony.
Přeji krásný nedělní podvečer u sledování šlágru druhého kola anglické Premier League. Na Anfield Road se spolu střetnou fotbalisté Liverpoolu a Arsenalu a my se můžeme těšit na parádní fotbalový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.