Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Bournemouth - 23. prosince 2017   16:00

Manchester City
27' Agüero (Fernandinho) • 53' Sterling (Agüero) • 79' Agüero (B. Silva) • 85' Danilo (Sterling)
4:0
(1:0)
Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph (81. Danilo) – De Bruyne (74. Gündoğan), Fernandinho, Silva – Sterling, Agüero, Sané (67. B. Silva).
Bravo – Mangala, Danilo, B. Silva, Y. Touré, Gündoğan, Jesus.
Jones – Hussin, Eaton
Etihad Stadium, Manchester
54 270 diváků
Bournemouth
Begović – S. Cook, Aké, Simpson (72. Mousset) – A. Smith, Gosling, Surman (C), Fraser – Stanislas (12. Pugh), Ibe – C. Wilson (72. Afobe).
Boruc – Pugh, Hyndman, L. Cook, Afobe, Mousset, Mahoney.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Bournemouth 4:0. Dvakrát pálil Agüero

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek fotbalové soboty.

Fauly: 8:7
Je konec, Manchester City vyhrál už po sedmnácté v řadě v Premier League. Vyhrál 4:0, ač to po prvním poločase vypadalo spíš na těsný zápas. Druhá půle však Manchesteru vyšla skvěle, prosadil se z každé šance, kterou si vypracoval. Asmir Begović dnes chytil jen jednu střelu, ale s gólovými střelami toho moc dělat nemohl. V první půli ho překonal Sergio Agüero, ve druhé pak Raheem Sterling, znovu Sergio Agüero a nakonec ještě střídající Danilo. Hosté branku Edersona ani jednou dnes střelou neohrozili.
90+3'
90+3'
Bernardo Silva z pravé strany šajtlí odcentroval směrem na Agüera. Argentinský útočník na míč nedoskočil a nemohl zabojovat o hattrick.
90+2'
Sky Blues si vychutnávají konec zápasu, kdo ví, zda vůbec ještě půjčí hostům míč.
90+1'
David Silva posunul míč na Ilkaye Gündoğana. Ten svou střelou branku neohrozil, protože mu ji hosté zablokovali.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Dnešní utkání sleduje 54 270 diváků.
90'
I tento rohový kop dokázali domácí ubránit. Teď už hrají hlavně o udržení čistého konta pro brankáře Edersona.
89'
K odraženému míči se dostal Dan Gosling, jeho tvrdou střelu z první na rohový kop srazil Kompany.
88'
Sterling znovu měl na levé straně volného Danila. Zkusil to ale nakonec sám přes zahuštěný střed hřiště. To mu nevyšlo, míč ztratil.
87'
Rohový kop skončil v moci Edersona. Ten dnes nic víc než chytání centrů ani předvést zatím nemusel.
86'
Hosté to zkoušeli po levém křídle, vybojovali si rohový kop.
85'
Manchester City právě vstřelil branku!
Válec jménem Manchester City přejel dalšího soupeře. Střídající krajní obránce DANILO ukázal své ofenzivní vlohy. Na levé straně byl úplně sám. Toho si všiml Sterling, který mu přihrál a Brazilec zakončil podél Begoviče na bližší tyč. Asistence: Raheem Sterling.
84'
Další velké šanci Manchesteru City zamezil precizním obranným zákrokem Steve Cook.
83'
Agüero svou přihrávkou hledal Sterlinga, ale ten se k míči nakonec nedostal.
82'
Domácí si užívají chorálů svých fanoušků a sebevědomě si vyměňují míč na polovině soupeře.
81'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fabian Delph, přichází Danilo.
80'
Po faulu uprostřed hřiště budou rozehrávat hosté, nejprve ale střídání Man City.
79'
Čtvrtá střela City v zápase a třetí gól. Z pravé strany narýsoval centr do vápna Bernardo Silva a SERGIO AGÜERO se dnes podruhé prosadil hlavou. Teď už není definitivně pochyb o vítězství Citizens. Asistence: Bernardo Silva.
78'
Brazilský záložník poslal před bránu Bournemouthu něco mezi střelou a centrem. Každopádně to bylo nepřesné, Asmir Begović bude odkopávat od brány.
77'
David Silva si navedl míč na střed, ale střela levačkou mu nevyšla. Míč o značný kus minul branku Begoviče.
76'
Benik Afobe si zpracoval dobře míč do běhu a už si myslel, že bude moci pelášit na branku Edersona. Ale byl v těsném ofsajdu.
76'
Ilkay Gündoğan si mohl vybírat, komu ve středu pole přihraje, ale váhal příliš dlouho, až o balón přišel.
75'
Benik Afobe hledal průnikovou přihrávkou nabíhajícího Afobeho, toho ale obrana City přikryla a šanci tak zastavila, ještě než k ní vlastně mohlo dojít.
74'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Ilkay Gündoğan.
73'
WIlson odvedl spolehlivou práci v obraně, svou rychlostí i důrazem nedovolil hostům jít do rychlého protiútoku.
72'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jack Simpson, přichází Lys Mousset.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Benik Afobe.
72'
Po delší době vzruch v šestnáctce hostů. Agüero se po přihrávce Davida Silvy ke střele nedostal, pak byl španělský záložník v ofsajdu.
71'
Aby Manchester City vylákal hráče Bournemouthu od jejich šestnáctky, vrátil se s míčem až na svou polovinu, zapojil i brankáře Edersona, který je zatím zcela bez práce.
70'
Aké odvrátil centr z pravé strany, City to budou zkoušet tedy nanovo. Znovu postupnou kombinací.
69'
Domácí svou kombinací přenášejí míč z jedné strany na druhou a snaží se rozpohybovat obranu Bournemouthu.
68'
Sergio Agüero si hezky narazil míč právě s Bernardem Silvou. Pak ale u rohového praporku zpomalil a zvolil zpětnou přihrávku místo centru.
67'
První střídání Manchesteru City. Sané odchází ze hry, na trávník se podívá Bernardo Silva.
66'
Domácí zrychlili kombinaci a hned se dostali ke střele. Zpoza vápna střílel Fernandinho, ale trefil hned prvního bránícího hráče Bournemouthu před sebou.
65'
Bournemouth si ale dokázal poradit, dlouhým autem se dostal z nebezpečného prostoru. Pak sice míč ztratil, ale vzadu byl zformovaný, City to zkouší znovu postupným útokem.
64'
Bournemouth bude muset vhazovat míč do hry z blízkosti vlastní šestnáctky. To není nikdy jednoduchá pozice.
63'
Adam Smith dostává žlutou kartu. Předchozí domluva od Jonese nepomohla, takže následuje po dalším faulu trest.
63'
Sané se probíjel dopředu, ale míč si předkopl příliš daleko. Následně německý rychlík fauloval a míč připadne hostům.
62'
Sterling se po jednom ze soubojů dostal na zem, kde se míče dotkl rukama. Sudí Jones dnes ruky píská přísně a učinil tak i nyní.
61'
Delhp posílal z hloubi pole míč obloučkem do šestnáctky, hosté jeho pokus odvrátili.
60'
Další faul hostů. Tentokrát daleko od brány fauloval Marc Pugh rozběhnutého Walkera. Opět se to obejde bez žluté karty.
59'
Následný centr Davida Silvy letěl přesně tam, kde zrovna stál bosenský brankáře Bournemouthu,
58'
Ze standardní situace míč před branku kroutil Kevin De Bruyne, Begovič vyboxoval na rohový kop.
57'
Adam Smith zezadu tvrdě fauloval skluzem Saného a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
56'
Domácí si užívali svůj fotbal plný přihrávek, ale málem pustili do protiútoku Wilsona. Ten se ale nakonec k ničemu velkému nedostal.
55'
Tentokrát Agüerovu přihrávku uzmul do svých rukavic Asmir Begović.
54'
Citizens se podařilo zkraje druhé půle vstřelit důležitý uklidňující gól, nyní bude už tak těžký úkol zisku bodů pro Bournemouth ještě těžší.
53'
Perfektně sehraná akce City a domácí vedou 2:0. Agüero nádherně z první dloubnul míč do vápna. De Bruyne byl v ofsajdu, ale o hru nejevil zájem, takže se pokračovalo ve hře a do statické obrany Bournemouthu vběhl RAHEEM STERLING, který z pravé strany střelou po zemi propálil Begoviče. Asistence: Sergio Agüero.
52'
Silvův míč z pravé strany hlavou odvrátil Nathan Aké, ale jen znovu k hráčům ve světle modrých dresech.
51'
Nathan Aké ve vápně upadl, ale podle všeho to byl on, kdo fauloval. Takže vzrušení před brankou Citizens bylo zbytečné.
51'
Fabian Delph se dotkl míče rukou. Jones zapískal a daroval standardní situaci Bournemouthu. Míč pošle před bránu City Andrew Surman.
50'
Manchester City do své rozehrávky zapojil i Edersona, který si s míčem na kopačkách perfektně rozumí.
49'
Sané byl aktivní u levé postranní čáry, ale dnes se mu zatím nepovedlo poslat dobrý míč před bránu. Nepodařilo se mu to ani nyní.
48'
Bournemouth sice rozehrával, ale daleko se s míčem nedostal a už jsou zase s balónem na kopačkách domácí.
47'
SIlva fauloval unikajícího Goslinga. Bylo to ještě na vlastní polovině City.
46'
Hned v první minutě druhé půle se dostali domácí do náznaku šance. Po Sterlingově nedobrém zpracování chtěl zakončoval De Bruyne, ale ani on se k míči nedostal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
První poločas skončil a domácí Manchester City vede 1:0. Zatím rozhodně nepředvádí žádný super fotbal, šancí si moc nevytvořil. Tu jedno z mála ale dokázal proměnit, hlavou se trefil přesně k tyči Agüero. Begovič musel zasahovat ještě jednou, to když vyrážel dalekonosnou střelu Otamendiho. Bournemouth se sice většinu času bránil, ale i on si pár náznaků vytvořil. Kopal několik rohových kopů.
45+3'
45+3'
Na druhé straně centroval z pravé strany Ibe. Po jeho centru se měl kopat rohový kop, ale Jones už poločas ukončil.
45+2'
Tak nakonec se rozhodli ještě se pokusit dostat do šestnáctky soupeře, ale jejich centr neměl šanci na úspěch.
45+1'
Hráči Citizens kombinují za své polovině. Jakoby chtěli s míčem na kopačkách dohrát poločas.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty navíc.
45'
Surman už je zpátky na hřišti, zbytek první půle určitě zvládne.
44'
Andrew Surman se drží za rameno a bude muset být ošetřen. Při tom rohovém kopu se střetl s Otamendim.
43'
Rohový kop Bournemouthu mířil do nebezpečného prostoru na hranici malého vápna. Ederson se ničeho nebál a míč vyboxoval.
43'
Ibe rozkmital své nohy a i proti přesile si vydobyl prostor na střelu. Vystřelil kolem Otamendiho, ale Kompany míč srazil na rohový kop.
42'
Po krátké odmlce jsou zase vepředu domácí. Walkerův centr z pravé strany však v šestnáctce Agüera nenašel.
41'
I s dalším rohovým kopem si domácí poradili. Pak letěl ještě jeden míč do vápna Manchesteru, ale rozhodčí odpískal útočný faul.
40'
Hosté ho ubránili, další přijde z opačné strany.
39'
Ryan Fraser hledalnadějnou přihrávkou Ibeho. U míče byl dříve Ederson, ale pak obrana City zazmatkovala a k míči se dostal Callum Wilson. Po jeho střele se bude kopat rohový kop.
38'
Bournemouth už je zase poskládán na vlastní polovině, vyplňuje prostory a čeká, co že hráči Citizens s míčem vymyslí.
37'
Po nákopu Begoviče vyhrál hlavičkový souboj Kompany, ale Walker pak málem namazal míč Wilsonovi. Nakonec obrana City osamoceného útočníka Cherries k míči nepustila.
36'
Leroy Sané sprintoval v obrovské rychlosti po levém křídle. Ale byl v těsném ofsajdu, takže ohrozit branku hostů nakonec nemohl.
35'
Deset minut zbývá do konce první půle. Obrázek hry se nemění, City si přihrává a zkouší přihrávky za obranu. Nyní jeden takový pas nezpracoval De Bruyne.
34'
Cook nepustil k míči Agüera a může míč vhodit do hry, poté co skončil v autu. Dobrá práce zkušeného beka Bournemouthu.
33'
Další střela z uctivé vzdálenosti v podání hráčů Manchesteru City. Vypálil Belgičan Kevin De Bruyne, ale nemířil přesně, Begovič zasahovat nemusel.
32'
Domácí hned podnikli rychlý výpad po levém křídle. Saného přihrávka před bránu ale na Sterlinga neprošla, míč chytil Asmir Begović.
31'
Na levé straně měl dost prostoru Ryan Fraser a mohl zavést míč na polovinu City. Jenže následně hosté kombinovali velmi pomalu a míč ztratili.
30'
Ze standardní situace hostů nic nebylo, naopak si museli dávat pozor, aby hráči City neběželi do rychlého protiútoku.
29'
Rozhodčí odpískal faul na Jordona Ibeho. Standardní situace pro hosty. Ale celkem daleko od branky soupeře.
28'
Manchester City není může být více v klidu, když se mu ještě do poločasu povedlo odemknout a překonat defenzívu Cherries.
27'
Za obranou Bournemouthu zůstal zapomenutý SERGIO AGÜERO a ten se v podobných situacích většinou nemýlí. Nestalo se tak ani nyní, hlavou umístil míč přesně k tyči. Asistence: Fernandinho.
26'
První střela na bránu. Z velké dálky se rozhodl prověřit pozornost Begoviče Nicolás Otamendi. Brankář Bournemouthu měl co dělat, aby prudkou střelu vyrazil.
25'
V posledních minutách se přeci jen hosté dostávají častěji k míči a víc si s ním vepředu dovolí. Manchester City jako by se snažil vylákat hosty od jejich šestnáctky.
24'
Ofsajd byl odpískán Marcu Pughovi. Ofsajd to byl těsný, ale byl.
23'
Z levé strany posílal přízemní centr do vápna City Ryan Fraser, avšak neměl dostatečnou podporu a spoluhráče před brankou.
22'
Hlavou zakončoval záložník City Fernandinho. Dokázal se uvolnit po rohovém kopu, ale hlavou branku netrefil.
21'
Sterling s De Bruynem neviděli možnost, jak dostat míč do šestnáctky z pravé strany, tak míč přesunuli na druhou stranu hřiště.
20'
Sergio Agüero ještě stihl jemným dotykem zpracovat míč za obranu a pak i zakončit, Ale přehodil jak Begoviče, tak i jeho branku.
19'
Domácí mají více než osmdesáti procentní držení míče, ale žádnou střeleckou pozici si ještě nevypracovali.
18'
Sané se snažil kolmou přihrávkou za obranu oslovit De Bruyneho, ale nepřihrál přesně, píč se dokutálel do autu.
17'
Píská se, protože Sterling si zpracoval míč rukou.
17'
Aguero, Sané a De Bruyne kombinovali na levém křídle, ale tam to měli hráči Bournemouthu pokryté a žádný průnik do šestnáctky nedovolili.
16'
Manchester City si svým typickým způsobem předávají míč z nohy na nohu. Zatím však v uctivé vzdálenosti od branky Asmira Begoviće.
15'
Domácí to teď zkusili přihrávkou za obranu na Sterlinga, který nebyl v ofsajdu. Nevyšel mu ale ideálně první kontakt s míčem, čímž dovolil hostům se vrátit a míč mu odebrat,
14'
Na opačné straně se pak pokoušel individuálně prosadit Leroy Sané, ale nedokázal kličkou obejít hned prvního protivníka.
13'
Sterling z pravé strany cpal míč před bránu hostů, ale ti tam měli početní převahu a míč bez problému odvrátili.
12'
Je tomu opravdu tak. Junior Stanislas dnes dohrál, nahradí ho Marc Pugh.
11'
Junior Stanislas po té střele zůstává ležet na trávníku a pravděpodobně bude muset střídat.
10'
Domácí získali míč, ale pak David Silva trefil rozhodčího. Následně se ke střele dostal Stanislas, ale z voleje netrefil Edersonovu branku.
9'
Znovu to hosté zkoušeli po své pravé strany. Jordon Ibe už se chystá, že míč vhodí do hry.
8'
První ofsajd zápasu a v něm Argentinec Sergio Agüero.
8'
Sterling patičkou našel De Bruyneho. Pak na chvíli získali míč hosté, ale dlouho u něj nepobyli. To samé se však následně dalo říct i o domácích. Pasáž nepřesností na obou stranách.
7'
Rohový kp City branku Bournemouthu neohrozil, domácí ale dál zůstávají u míče.
6'
Walker obešel Stanislase a pak přihrál zpátky na De Bruyneho. Ten poslal jedovatý centr do vápna, který odvrátil Cook hlavou málem do vlastní brány.
6'
Rohový kop hostům nevyšel, branku City střeženou Edersonem neohrozili, Míč odvrátil Leroy Sané.
5'
Nyní se dopředu podíval útočník hostů Callum Wilson. Z pravé strany neodcentroval, ale po Delphově zásahu vybojoval rohový kop.
4'
Bournemouth se v prvních minutách na polovinu Manchesteru ještě pořádně nepodíval. Outsider tohoto zápasu se snaží pohlídat si pečlivou obranou úvodní tlak Manchesteru.
3'
De Bruyne našel ve vápně dlouhým pasem krajního ofenzivního obránce Man City Wolkera. Ten ale těžký míč nedokázal dobře zpracovat.
2'
Poprvé i na míč sáhl Asmir Begović, došel si pro centrovaný míč a v poklidu ho chytil do svých rukavic.
1'
Kapitán Manchesteru City Kompany založil první akci svého týmu. Ta nakonec skončila na pravém křídle u Sterlinga, kterého zastavil Fraser.
1'
Vše už se chystá k zahájení zápasu.
Domácí Manchester City bude hrát ve svých tradičních světle modrých dresech, hosté v červenočerné pruhované variantě.
Obě mužstva vedena rozhodčími už nastupují na trávník stadionu Etihad Stadium.

Manchester City: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva – Sterling, Agüero, Sané.
Náhradníci: Bravo – Mangala, Danilo, B. Silva, Y. Touré, Gündoğan, Jesus.

AFC Bournemouth: Begović – S. Cook, Aké, Simpson – A. Smith, Gosling, Surman (C), Fraser – Stanislas, Ibe – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Pugh, Hyndman, L. Cook, Afobe, Mousset, Mahoney.

Rozhodčí: Jones – Hussin, Eaton.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se jedná o druhé vzájemné utkání těchto dvou týmů. To první vyhrál na hřiště Bournemouthu Manchester City 2:1. Domácí šli sice zásluhou Danielse do vedení, ale Jesus vyrovnal a Sterling vstřelil v 97. minutě vítězný gól. Ze sedmi zápasů proti Bournemouthu Manchester City šest vyhrál a jeden remizoval.
AFC Bournemouth

Bournemouth je týmem z opačného pólu tabulky, náleží mu po necelé polovině Premier League šestnácté místo. Zatím se tedy nachází mimo sestupové příčky. Ty jsou však velmi blízko, pouhý jeden bod. Situace na chvostu tabulky je velmi vyrovnaná, rozdíl mezi dvanáctým a devatenáctým místem činí jen čtyři body. Bournemouth dvě poslední utkání prohrál, na výhru už čeká v lize šest utkání. Uprostřed týdne si zahrál čtvrtfinále Carabao Cupu, tam ale nepřekvapil a s Chelsea prohrál 1:2, až v 90. minutě vyrovnával na 1:1.

Manchester City je jasným suverénem letošní sezony, zatím to vypadá, že jeho jízdu za titulem nikdo nezastaví. V dosavadních osmnácti zápasech přišel jen o dva body za remízu s Evertonem v úvodu ročníku. Od té doby ale v lize šestnáctkrát vyhrál. S přehledem zvládl i zápasy s největšími konkurenty, například Tottenham porazil 4:1, Manchester United 2:1, Arsenal 3:1, Chelsea 1:0, Liverpool 5:0. Jedinou prohru v letošní sezoně si připsalo City proti Šachťaru v Lize mistrů, v té době už ale mělo jistý postup z prvního místa.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 19. kola Premier League mezi týmy Manchester City a AFC Bournemouth. Zápas se odehraje na stadionu Etihad Stadium v Manchesteru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.