Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Stoke - 15. ledna 2018   21:00

Manchester Utd.
9' A. Valencia (P. Pogba) • 38' Martial (P. Pogba) • 72' R. Lukaku (Martial)
3:0
(2:0)
Stoke
Stoke
de Gea – A. Valencia (C), P. Jones, Smalling, Shaw – P. Pogba, N. Matić – Mata (83. McTominay), Lingard (80. Fellaini), Martial (80. Rashford) – R. Lukaku.
Pereira – Lindelöf, Rojo, Rashford, A. Herrera, Fellaini, McTominay.
Anthony Taylor – Adam Nunn, Constantine Hatzidakis – Robert Madley
Old Trafford, Manchester
Stoke
Butland – Bauer, K. Zouma, Martins Indi, Tymon (46. Wimmer) – D. Fletcher (C) – Shaqiri, Allen, Ireland, Choupo-Moting (61. Sobhi) – Crouch (70. Diouf).
Grant – Wimmer, Afellay, Adam, Diouf, Sobhi, Edwards.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia

Děkuji vám za pozornost a u dalšího sportovního přenosu na shledanou!
Po dnešním tříbodovém vítězství se Manchester United nachází na druhé pozici. Na svého rivala po 23. kole aktuálně ztrácí celkem dvanáct bodů a v cestě za titulem je čeká ještě velká dřina. Svěřenci Josého Mourinha ale mohou být s dnešním zápasem naprosto spokojeni. Svého soupeře přehráli snad ve všech možných faktorech a po zásluze zvítězili v poměru 3:0. Hráčem zápasu byl dle očekávání vyhlášen Paul Pogba, který z pozice záložníka opětovně dirigoval hru United. Perfektní výkon podtrhl dvěma asistencemi na úvodní dvě branky svého týmu. Na všechny gólové momenty zápasu se můžete zpětně podívat v našich animacích.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 10:6. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:10.
90+3'
90+3'
Rána Paula Pogby skončila vysoko nad bránou a to je pro tento zápas vše. Hlavní sudí naposledy pískl do své píšťalky a dnešní utkání je ukončeno.
90+2'
Scott McTominay vybojoval pro domácí hráče velice zajímavou standardní situaci. United budou rozehrávat z nějakých dvaceti metrů od brány Stoke.
90+1'
Manchester United kombinuje s míčem u půlící čáry. Dnešní utkání už pravděpodobně dohrají svěřenci Josého Mourinha v klidu s míčem na kopačkách.
90'
Rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby celkem tři minuty navíc.
89'
Paul Pogba se dostával do zajímavé příležitosti, jenže na poslední chvíli před ním míč do bezpečí odklidil Kurt Zouma. Domácí budou zahrávat v závěrečných minutách roh.
88'
Marcus Rashford se hodně rozčiluje, protože hlavní sudí nařídil po souboji u rohového praporku pouze odkop od brány. Domácí fotbalista s jeho rozhodnutím ale nic nezmůže.
87'
Mame Diouf se dostal do první vážné šance Stoke ve druhém poločase! První ránu ještě dokázal David de Gea vyrazit a druhá střela pak skončila pouze v boční síti.
86'
Jack Butland si nyní připsal hodně dobrý zákrok! Marcus Rashford se snažil usměrnit míč mezi tři tyče z bezprostřední blízkosti patičkou. Mladému hráči ve službách United to málem vyšlo!
85'
Rozehrávka rohového kopu se ale domácím moc nepovedla. Balón skončila pouze v rukavicích gólmana Jacka Butlanda.
84'
Kevin Wimmer odkopl míč za brankovou čáru a Manchester United bude mít možnost rohového kopu.
83'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Scott McTominay.
81'
Fanoušci United právě sborově skandují jméno Josého Mourinha. Portugalský trenér zatím musí být se svým angažmá v United spokojen.
80'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Marcus Rashford.
80'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Marouane Fellaini.
78'
Centr Paula Pogby se nakonec stočil až na pravou tyč. Tohle mohla být hodně kuriózní branky v dnešním utkání. Následná akce je ukončena, neboť se Romelu Lukaku nacházel v ofsajdu.
77'
Domácí hráči stále s míčem u nohy. Stoke City mělo míč naposledy tak před deseti minutami. Trenér José Mourinho dnes může být s výkonem svého týmu spokojen.
76'
Anthony Martial si teď popletl dvě myšlenky dohromady. Nakonec z toho nebyla střela ani přihrávka, ale tak něco mezi tím. Domácí fanoušci to ocenili drobným potleskem.
75'
Manchester United kombinuje s míčem na polovině soupeře. Do zakončení se ale momentálně příliš netlačí. Krátké přihrávky na středu střídají dlouhé pasy na lajny.
74'
Domácí fotbalisté stále pokračují ve svém tlaku na bránu Stoke. Hosté jsou ve druhém poločase hodně odevzdaným a bezbranným soupeřem.
72'
Manchester United právě vstřelil branku!
Jednoduchá branka v podání domácího týmu! Anthony Martial poslal do šestnáctky soupeře vysokou přihrávku, se kterou si ale ROMELU LUKAKU poradil na výbornou. Belgický fotbalista poté ukázal, proč je tak ceněným hráčem. Tělem si totiž odstavil dva bránící hráče a tvrdou přízemní ranou k bližší tyči navýšil vedení svého týmu na tříbrankové. Asistence: Anthony Martial.
71'
Hosté si ve druhém poločase zatím nepřipsali ani jednu střelu na bránu. David de Gea se v bráně musí hodně nudit.
70'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Peter Crouch, přichází Mame Diouf.
68'
Stephen Ireland to teď zbytečně přehnal s agresivitou u postranní čáry. V souboji byl o hodně později než Juan Mata, a i přes to do svého protihráče zajel.
67'
Romelu Lukaku si vysvětloval předešlý zákrok s Kurtem Zoumou hodně z velké blízky. Rozhodčí nakonec potrestal belgického hráče žlutou kartou za nesportovní chování.
67'
Napotřetí se Juanu Matovi povedlo dopravit míč do brány. Jeho radost z gólu je ale opravdu jen chvilková, neboť postranní sudí správně odpískal ofsajd.
66'
Hostující fotbalisté nyní hodně otevřeli svou obranu, čehož využívají hráči United na výbornou. Na bránu Jacka Butlanda se momentálně žene jeden brejk za druhým.
65'
Juan Mata v další dobré příležitosti. Španělský fotbalista si sběhl do pokutového území, kde obdržel přihrávku od Jesse Lingarda. Dělová rána ale ohrozila pouze fanoušky na tribuně.
64'
Nemanja Matić poslal svou přihrávku pouze do zámezí. Místo rychlého protiútoku tak následuje vhazování v podání Stoke City.
63'
Jesse Lingard si o potrestání žlutým kartónkem koledoval už v předešlém souboji. Nyní mu to ale sudí celé sečetl a za drobné zatažení za dres vyfasoval trest v podobě žluté karty.
61'
Domácí nyní hodně šikovně vyřešili protiútok tři na dva! Jesse Lingard shodil míč na pravou stranu, kde byl zcela osamocený Juan Mata. Jeho technická rána ale minula zadní tyč jen o pár centimetrů.
60'
Máme před sebou poslední půlhodinku dnešního zápasu. Manchester United si nepřenesl svou herní pohodu z prvního poločasu a zatím tak sledujeme poměrně vyrovnanou druhou polovinu.
61'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Ramadan Sobhi.
58'
Anthony Martial měl na své kopačce třetí branku svého týmu! Ani nadvakrát se mu ale nepodařilo z bezprostřední blízkosti překonat již ležícího Jacka Butlanda. V hledišti to pouze zahučelo.
57'
Tak tuhle přihrávku si Juan Mata za rámeček rozhodně nedá. Španělský fotbalista napálil míč pouze do kopaček bránícího hráče.
56'
Darren Fletcher srazil centrovaný míč pouze za brankovou čáru. Hosté se tak budou muset bránit čtvrtému rohovému kopu Manchesteru United.
55'
Anthony Martial drobně zatáhl za dres bránícího Moritze Bauera. Rozhodčí si toho přestupku výborně všiml a odpískal faul.
54'
Nyní se míč do zámezí odrazil od švýcarského Xherdana Shaqiriho. Vhazování si pro změnu vyzkouší hráči Manchesteru.
53'
Chris Smalling nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odklidil nebezpečný balón daleko do zámezí. Hosté budou vhazovat na polovině United.
52'
Paul Pogba výborně viděl osamoceného Antonia Valenciu na druhé straně hřiště a dlouhou přesnou přihrávkou přenesl míč na druhou stranu.
51'
Přihrávka Xherdana Shaqiriho skončila pouze u kopaček obránce Phila Jonese. V úvodu druhého poločasu můžeme sledovat velké nepřesnosti na obou stranách.
50'
Joe Allen si pomohl v hlavičkovém souboji hodně okatě rukama. Očím rozhodčího to nemohlo být skryto a rozehrávat tak budou hráči United.
49'
Anthony Martial se dostal do hodně zajímavé příležitosti, jenže v souboji tváří v tvář gólmanovi Jacku Butlandovi selhal.
48'
Jesse Lingard byl na hranici šestnáctky výborně zdvojen a hosté se tak dostávají k míči. Po dlouhé přihrávce ale opět přichází o míč.
47'
Centr Juana Maty byl zablokován dobrým blokem Kurta Zoumy. Domácí však zůstanou v držení balónu i nadále.
46'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Josh Tymon, přichází Kevin Wimmer.
46'
Úvodních pětačtyřicet minut zápasu vyšlo na výbornou domácím hráčům. Ti na hřišti doslova kralovali a po zásluze tak vedou 2:0. Obě branky v utkání byly parádní, a tak určitě stojí za to se na ně podívat zpětně v našich animacích. Na hřišti je zatím nejvíce vidět Paul Pogba, který dělá ve středu hřiště hodně velký průvan. Druhá polovina zápasu začne přibližně v 22:03.
45+1'
45+1'
Akci Manchesteru United zastavil až zdvižený praporek postranního sudího. Jesse Lingard se totiž nacházel v ofsajdovém postavení.
45'
Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu nad rámec základní hrací doby. Posledních šedesát sekund úvodní poloviny zápasu.
45'
Na centrovaný míč z rozehrávky si naskočil Kurt Zouma, který ale poslal balón pouze doprostřed brány. David de Gea v klidu podrží míč ve svých rukavicích.
44'
Po delší odmlce se k míči dostávají také hráči hostujícího celku. Konkrétně budou rozehrávat standardní situaci těsně na polovinou hřiště.
43'
Paul Pogba si dával se svou přihrávkou hodně na čas, což se pochopitelně vymstilo. Anthony Martial se sice dostával do zajímavé příležitosti, ale pouze v ofsajdu.
42'
V posledních minutách zápasu na hřišti sledujeme pouze jedno mužstvo. Tým Stoke City je v závěrečných minutách poločasu hodně pasivní.
40'
Romelu Lukaku se ocitl v hodně zajímavé příležitosti po přihrávce Juana Maty. Belgickému sniperovi ale na poslední chvíli utekl míč daleko od nohy a místo zakončení tak přišla ztráta.
39'
Déšť v Manchesteru stále přidává na své intenzitě. Fotbalisté to mají dnes v těchto podmínkách opravdu těžké.
38'
Tak tohle byla šibenice jako z učebnice fotbalu. Paul Pogba si výborně všiml volného ANTHONYHO MARTIALA na hranici šestnáctky, který se opřel do míče z první. Parádní rána zapadla přesně pod horní tyčku brány. Tady nebylo co řešit, gólman Jack Butland opět bez šance na chycení. Asistence: Paul Pogba.
37'
Domácí z následného rohového kopu opět nic nevymysleli. Hráči United dnes zatím nedokázali zahrozit z ani jednoho rohového kopu.
36'
Anthony Martial si výborně počkal na přihrávku ve druhé vlně. Jeho následná střela ale neprošla až na bránu, neboť byla zablokována Kurtem Zoumou.
35'
Juan Mata se skácel po souboji s Brunem Martinsem Indim hodně ochotně k zemi. Rozhodčí ani na chvíli nezaváhal a nařizuje odkop od brány. Fanoušci se sice dožadují penalty, ale jejich přání nebude vyslyšeno.
34'
Propagační střela nemohla za žádnou cenu vylekat připraveného Jacka Butlanda. Gólman hostí sebral míč ze vzduchu jako malinu.
33'
Manchester United rozehrál rohový kop opětovně nakrátko. Domácí pokračují ve svém tlaku na bránu Stoke City.
32'
Paul Pogba teď prokázal své šikovné nohy, když špičkou kopačky vydloubl míč jednomu z hráčů Stoke City. Francouzský hráč ve službách United následně vybojoval další rohový kop pro domácí.
31'
Domácí rozehráli rohový kop klasicky nakrátko. Po kombinaci na pravé straně ale přišli o míč a musí se hodně rychle vracet zpět do obrany.
30'
Moritz Bauer odhlavičkoval centrovaný míč Chrise Smallinga pouze za bránu. Rohový kop si tak vyzkouší také hráči Manchesteru.
29'
Juan Mata teď výborně vyřešil celou situaci. Domácí fotbalista se sice mohl hnát do rychlého přečíslení, ale jelikož neměl podporu spoluhráčů, tak se správně rozhodl vrátit míč zpět na obránce.
28'
Jesse Lingard zbytečně zajel do Kurta Zoumy, který se okamžitě skácel k zemi. Rozhodčí bez váhání píská faul na hráče Stoke.
27'
Z následného rohového kopu už ale takové pozdvižení nebylo. Centrovaný míč skončil pouze na hlavě jednoho z obránců United.
26'
Další tutovka hostů! David de Gea si špatně načasoval vyběhnutí z brány a Peter Crouch výborně shodil míč pod sebe. Hostům se ale nepodařilo uklidit míč do odkryté brány. Domácího gólmana teď zastoupil obránce Phil Jones, který vyrazil míč hrudí na roh.
25'
Proti pravidlům se nyní provinil francouzský záložník Paul Pogba. Hosté budou rozehrávat z poměrně velké vzdálenosti.
24'
Po pár krátkých přihrávkách u postranní čáry ale hráči United přichází o kontrolu nad míčem. Hosté ze Stoke tak mají opět balón ve svém držení.
23'
Bruno Martins Indi šel do souboje s Antoniem Valenciou skluzem a na poslední chvíli se mu povedlo odklidit míč do zámezí. Domácí zůstanou u míče.
22'
Velice podmáčený trávník se určitě podepíše na kvalitě dnešního zápasu. V Anglii dnes vydatně první, a tak se není čemu divit.
21'
Stephen Ireland měl na kopačce vyrovnání! Hostující fotbalista se ocitl úplně osamocen v šestnáctce United, jenže při zakončení mu podklouzly nohy a střela tak skončila hodně vedle brány. V hledišti to pouze zahučelo.
19'
Hlavičkový pokus Erica Choupo-Motinga nemohla ani ve snu vystrašil španělského gólmana Davida de Geu. Ten jeho pokus bez problémů chytá.
18'
Juan Mata vzal odpovědnost na sebe, ale napálil míč pouze do dobře postavené zdi hráčů. Hned vzápětí domácí faulovali a rozehrávat tak pro změnu bude Stoke.
17'
Míč si k rozehrávce pokutového kopu staví Juan Mata a Paul Pogba. Uvidíme, který z těchto borců se nakonec odhodlá ke střele.
16'
Joe Allen fauloval těsně před vlastní šestnáctkou domácího Jesse Lingarda. Manchester tak bude zahrávat standardní situaci z nějakých dvaceti metrů.
15'
Stephen Ireland se obtočil s míčem na hranici pokutového území United, jenže jeho rána bylo velice nepřesná. David de Gea bude rozehrávat od své brány.
14'
Joe Allen poslal do šestnáctky domácího týmu přízemní centr, který ale nenalezl žádného z jeho spoluhráčů. K balónu se tak dostal Chris Smalling, který jej okamžitě uklidil do bezpečí.
13'
Peter Crouch vybojoval míč pro svůj celek na polovině United. Domácí dnes v rozehrávce poměrně riskují.
12'
Juan Mata svou přihrávkou vybídl Romelua Lukaka, jenže belgický fotbalista myšlenku pochopil pozdě a balón již nestihl doběhnout.
11'
Xherdan Shaqiri se akrobaticky položil do centrovaného míče a zakončením nůžkami málem překvapil domácího gólmana. David de Gea nakonec udržel balón před brankovou čárou.
9'
Tak tohle byla paráda v podání ekvádorského ANTONIA VALENCII! Po přihrávce Paula Pogby se domácí kapitán odhodlal ke střele z hranice šestnáctky. Technická rána domácího fotbalisty zapadla přesně ke vzdálenější tyči. Jack Butland se tak proletěl vzduchem naprázdno. Asistence: Paul Pogba.
8'
Domácí se teď dožadovali odpískání pokutového kopu, ale zákrok Moritze Bauera na pronikajícího Anthonyho Martiala byl zcela v pořádku.
7'
Hráči Manchesteru United drží míč na vlastní polovině a čekají na skulinku v obraně hostů. Ta však zatím nepřichází a do rozehrávky se tak zapojuje i David de Gea.
6'
Úvodní minuty zápasu jsou hodně opatrné. Ani jeden z celků se momentálně nikam nežene.
5'
Luke Shaw napálil míč u postranní čáry do bránícího Moritze Bauera, od kterého se balón odrazil do zámezí. Domácí budou vhazovat na polovině soupeře.
4'
Anthony Martial se snažil odcentrovat míč z pravé strany, jenže obrana Stoke zafungovala na výbornou a zablokovala balón ještě před vlastní šestnáctkou.
3'
Hosté faulují také na vlastní polovině. Joe Allen se provinil proti pronikajícímu Paulu Pogbovi. Na přímé ohrožení brány to je ale příliš daleko.
2'
Peter Crouch si počínal nedovoleně v hlavičkovém souboji proti Philu Jonesovi. United budou rozehrávat na své polovině.
2'
Domácí hráči jsou vytaženi vysoko na polovině soupeře hned od začátku utkání.
1'
Fotbalisté Stoke City se postarali o úvodní výkop dnešního utkání.
1'

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), P. Jones, Smalling, Shaw – P. Pogba, N. Matić – Mata, Lingard, Martial – R. Lukaku.
Náhradníci: Pereira – Lindelöf, Rojo, Rashford, A. Herrera, Fellaini, McTominay.

Stoke City: Butland – Bauer, K. Zouma, Martins Indi, Tymon – D. Fletcher (C) – Shaqiri, Allen, Ireland, Choupo-Moting – Crouch.
Náhradníci: Grant – Wimmer, Afellay, Adam, Diouf, Sobhi, Edwards.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Adam Nunn, Constantine Hatzidakis – Robert Madley.
Dnešní utkání bude řídit zkušená čtveřice rozhodčích. Hlavním arbitrem bude Anthony Taylor. Na lajnách mu pak bude asistovat dvojice Adam Nunn a Constantine Hatzidakis. Čtvrtým rozhodčím bude Robert Madley.
Zajímavosti:

- Manchester United zvítězil v Premier League v sedmadvaceti domácích zápasech z posledních osmadvaceti

- poslední tři zápasy mezi Manchesterem United a Stoke City skončily vždy remízou

- Stoke City čeká na venkovní výhru v Premier League už sedm zápasů v řadě
Nádherný pondělní večer při sledování textového online přenosu z Premier League. Nejvyšší anglická fotbalová soutěž nám dnes nabídne pouze jedno jediné utkání, a to dohrávku 23. kola mezi domácím Manchesterem United a Stoke City. Úvodní výkop zápasu je stanoven na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.