Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Manchester Utd. - 11. února 2018   15:15

Newcastle
65' Ritchie (Gayle)
1:0
(0:0)
Newcastle
Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett – Ritchie, Diamé, Shelvey, Kenedy (84. Atsu) – Ayoze Pérez (90+4. Hayden) – Gayle (78. Joselu).
Darlow – Atsu, Hayden, Manquillo, Merino, Jacob Murphy, Joselu.
Pawson – Betts, West
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Manchester Utd.
de Gea – A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Young – N. Matić (77. McTominay), P. Pogba (66. Carrick) – Martial, Lingard (66. Mata), Alexis Sánchez – R. Lukaku.
Romero – Carrick, Lindelöf, Mata, McTominay, Shaw, Rojo.

SESTŘIH Premier League: Newcastle - Manchester United 1:0. Dúbravkův debut snů! V tutovce vychytal Martiala

Ode mne je to pro dnešek vše. Loučí se s vámi Radim Sochor, na přečtenou.
Každá kamera si vybírá Martina Dúbravku, který jednoznačně sklízí ocenění nejlepšího hráče zápasu. Slovenský brankář zažil debut, který snad ani nečekal. Podařilo se mu vychytat Manchester United a je třeba dodat, že toho musel pochytat skutečně dost. Newcastle doma hlavně díky reprezentantovi Slovenska poráží Manchester United 1:0 a bere cenné tři body. Jediný gól vstřelil v pětašedesáté minutě Ritchie poté, co Smalling naprosto trapně simuloval pád, který vyústil v gólovou standardní situaci.
90+5'
90+5'
Fantastický Martin Dúbravka, tenhle zápas prostě patří jemu! Michael Carrick tečoval střílenou přihrávku, ale slovenský brankář předvedl další famózní zákrok.
90+4'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Isaac Hayden.
90+3'
Ani teď z toho nebylo nic. Newcastle míč odklidil ke středové čáře.
90+3'
Z prvního rohu nic nebylo, hosté si však vypracovali po třiceti vteřinách další.
90+2'
Centr McTominaye sražen obranou Newcastelu, následně si Manchester vybojoval roj. K míči se staví Alexis.
90+1'
Mata zahrával rohový kop, ale nikdo z hostujících hráčů se k míči nedostal.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
89'
Nakonec se sudí s asistenty a uděluje Valenciovi žlutou kartu.
89'
Můžeme pokračovat, na míči je Newcastle.
87'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet Atsu. Ten byl tvrdě zasažen kopačkou do hlavy, provinil se Valencia. Sudí ale vůbec nepíská nedovolený zákrok, faul zřejmě neviděl.
86'
Alexis se pokusil nacentrovat do vápna, ale trefil pouze zády otočeného Matu. Manchester se dnes velmi trápí.
84'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Christian Atsu.
82'
Hráči Manchesteru hrají zbrkle a kombinace vázne. Newcastelu tohle naprosto vyhovuje, neboť čas plyne velmi rychle.
80'
Manchester United zahrával rohový kop, ale Dúbravka vyběhl a vyboxoval míč daleko od své branky.
78'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Joselu.
77'
Manchester United si dnešní prohru za spalování ložených šancí jednoznačně zaslouží. Martial nyní střílel dvakrát z malého vápna, oba pokusy ale nasměroval pouze do stojícího hráče před brankovou čarou.
77'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Scott McTominay.
76'
Martial pobídl ve vápně Lukakua, ten centroval, ale obrana domácích míč uklidila do zámezí na roh.
75'
Ofsajd Romela Lukakua, Newcastle s rozehráním nijak nepospíchá.
73'
Newcastle se zatáhl do defenzívy, Manchester si zatím neví rady, jak by mohl překonat hromadu těl před vápnem soupeře.
71'
Do vápna Newcastelu přilétl zajímavý centr, ale Shelvey jej dokázal odvrátit do bezpečí.
69'
Obrana Newcastelu odkopává míč daleko od branky Dúbravky, skóre zůstává neměnné.
68'
Ashley Young se probojoval do vápna, odkud také pohotově vypálil. Jeho ránu ale Dúbravka skvěle vyrazil, bude z toho roh.
66'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Juan Mata.
66'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Michael Carrick.
65'
Newcastle právě vstřelil branku!
Trapný pokus Smallinga o nafilmování pádu se Newcastelu vyplácí na jedničku! Centrovaný míč do vápna srazil Smalling pouze k volnému MATTU RITCHIEMU, který z velmi snadné pozice propálil brankáře de Geu.
64'
Smalling vidí žlutou kartu za filmování, Newcastle bude rozehrávat na útočné polovině.
62'
Newcaslte nyní drží míč a kooperuje po celém hřišti, zatím se ale stále nemůže dostat k zakončení.
59'
Pérez si neporadil v souboji jeden na jednoho s Jonesem, Manchester už drží míč a míří vpřed.
57'
Alexis Sánchez zahazuje jednoznačně největší šanci dnešního zápasu. Hostující sedmička dostala od Lukakua brilantní pas za obranu, obhodila si brankáře Dúbravku a měla naprosto prázdnou branku. Alexis ale nepochopitelně čekal a nestřílel, nakonec se stihla obrana Newcastelu vrátit a míč srazit mimo tři tyče.
56'
Rohový kop zahrával Young, ale hosté nedokázali vymyslet nic, co by přineslo nebezpečí pro branku Dúbravky.
55'
Individuální akce Sáncheze jako z učebnice! Čilský fotbalista se ve vápně vymotal ze sevření, dostal se k zakončení z dobré pozice, ale jeho míč srazila na poslední chvíli obrana do zámezí, roh.
54'
Sánchez se prosmýkl do vápna, zkoušel také vystřelit, ale jeho pokus byl sražen obranou.
53'
Akce Manchesteru nadále pokračovala, Romelu Lukaku dokázal rozvlnit přesnou hlavičkou síť, ale sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
52'
Sánchez centroval do vápna, ale obrana Newcastelu si s míčem poradila.
49'
Shelvey vysunul Ritchieho za obranu soupeře, domácí jedenáctka sice běžela sama na branku, ale praporek pomezního byl nahoře, ofsajd.
47'
Do vápna Newcastelu přilétl přízemní centr, Martial se dostal k zakončení, ale obrana domácích nepustila míč až k brankáři.
46'
První poločas je za námi a branku nám nenabídl. Největší šanci měl jednoznačně Martial, který běžel sám na branku, ale nedokázal prostřelit Dúbravku. Na druhé straně se prezentoval solidní ranou Shelvey, ale ani on si nepřišel na brankáře soupeře. Newcastle byl mírně lepším týmem. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, zůstaňte s námi!
45+2'
45+2'
Dúbravka vyskočil nejvýše a zachytil míč do náruče, více se toho zřejmě nestane.
45+1'
Sánchez přiťukl míč Lukakuovi na hranici velkého vápna, Belgičan ihned pálil, ale obrana jeho míč srazila do zámezí. Roh.
45'
Nastavovat se bude 1 minuta.
44'
Kenedy kličkoval před vápnem soupeře, nakonec nacentroval na Péreze, ale ten nedokázal zakončit.
43'
Centr Younga odvrátila pozorná obrana Newcastelu, která ihned rozehrává útočnou akci domácích.
42'
Yedlin stáhl Lingarda k zemi, sudí ale první žlutou kartu zápasu nevytáhl. Manchester bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
40'
Do vápna Newcastelu přilétl vysoký centr, naskakoval si na něj Pogba, ale ještě před zakončením fauloval, a tak bude Dúbravka odkopávat ze svého vápna.
39'
Romelu Lukaku našel přesným centrem ve vápně Martiala, ten ale nehlavičkoval přesně. Dúbravka bude odkopávat od branky.
37'
Rohový kop nepřinesl hostujícímu týmu ovoce, míč mají domácí a tlačí se kupředu.
36'
Martin Dúbravka exceluje! Anthony Martial dostal přihrávku za obranu, běžel zcela sám na slovenského brankáře, ale nedokázal ho prostřelit! Francouzovu střelu vyrazil na rohový kop reflexivně nohou, to byl zákrok!
33'
Z rohu se nikdo z hostujících hráčů k zakončení nedostal. Nyní už jsou to domácí, kteří hrají s míčem.
32'
Lingard dostal míč do vápna, z otočky se ihned odhodlal ke střele, ale Dúbravka jeho pokus dokázal vyškrábnout na rohový kop.
31'
Shelveyho ránu zblokoval Jones, Newcastle ale nadále pokračuje v náporu na branku soupeře.
30'
Kenedy střílel ze střední vzdálenosti, ale jeho rána směřovala pouze do rukavic brankáře Manchesteru. David de Gea příliš starostí neměl, míč mířil doprostřed branky.
28'
Martial ve vápně hledal někoho ze spoluhráčů, což se mu také podařilo. Naštěstí pro Newcastle si ale Lingard nedokázal míč zpracovat a přišel o něj.
26'
Sánchez si ve vzdušném souboji s Yedlinem poradil, Dúbravka ale neměl práci vůbec složitou, míč totiž směřoval pouze nahoru, nikoliv přímo na branku.
24'
Hned osm hráčů Newcastlu bylo nyní nastěhovaných ve vlastním vápně. Manchester se snažil najít skulinku, ale marně. Nakonec míč skončil v zámezí a Dúbravka bude odkopávat.
23'
Yedlin odkopl míč před dotírajícím Martialem, Manchester bude vhazovat na útočné polovině.
22'
Ďáblové se snaží přijít na recept, jak přelstít obranu soupeře. Ta totiž zatím brání velmi jistě.
20'
Lukaku si nabíhal za obranu, dostal tam také míč, ale pomezní mu odmával ofsajd. Nutno však dodat, že opakovaný záznam ukázal, že Belgičan pravidlo ofsajdu neporušil.
19'
Hosté přebrali aktivitu a momentálně jsou to právě oni, kteří na hřišti dominují. Chybí tomu však střelba.
17'
Manchester drží míč a kombinuje po celé šíři hřiště, zatím se ale ke střelbě dostat nemůže.
15'
Alexis se dobře uvolnil na levé straně, našel ve vápně Lukakua, který ihned střílel, ale obrana tento pokus zblokovala, a tak mohl zůstat Dúbravka klidný.
14'
Sánchez narazil Martialovi, ten pronikl do vápna a hledal přízemním pasem Lukakua. Belgický obr ale byl pokrytý hned dvěma hráči Newcastelu, a tak se k zakončení nedostal.
13'
A nevyšlo to ani tentokrát, nepřesnosti hostí je připravily o míč, Straky znovu míří kupředu.
13'
Newcastle zatím vede na střely 4:0, Manchester se stále nemůže dostat blíže k vápnu Dúbravky.
12'
Shelvey poslal Alexise k zemi, sudí ale karetní trest udělovat nebude.
11'
Do vápna Manchesteru přilétl zajímavý centr, Smalling ale v hlavičkovém souboji s protihráčem vyhrál.
10'
Ani náhodou, Diamé získal míč téměř okamžitě a Newcastle se znovu postupným útokem dostává blíže k brance soupeře.
9'
Manchester se po dlouhé době podíval také na útočnou polovinu. Dokáže zde vymyslet něco, čím by ohrozil branku Dúbravky?
7'
Tak jsem to nejspíše zakřikl, neboť se nyní Pérez odhodlal ke skryté střele z otočky. Razance nebyla vůbec zlá, ale míč se mezi tři tyče nevešel.
7'
Newcastle stále drží míč na útočné polovině, nyní se ale nemůže dostat k zakončení.
5'
To byla šance! Dwight Gayle nasměroval svůj přímák pouze do zdi, míč se odrazil na hranici velkého vápna, kde stepoval Jonjo Shelvey. Ten na nic nečekal a vyslal dělový projektil, ale David de Gea předvedl bravurní zákrok, kterým míč vyškrábl vedle!
4'
Chris Smalling zahrál na hranici velkého vápna rukou, tohle je velmi zajímavá příležitost pro Newcastle.
3'
Hra může pokračovat, Newcastle má míč na kopačkách a míří kupředu.
2'
Diamé zasáhl Martiala rukou do obličeje, ten zůstává ležet v péči lékařů. Nebude to ale nejspíše nic vážného.
1'
Domácí se pokusili o dlouhý nákop na rozběhnutého Péreze, ten ale míč nedoběhl, a tak bude David de Gea odkopávat od své branky.
1'
Hráči Newcastlu, kteří nastoupili ve svých klasických černobílých dresech, uvedli míč do hry.
1'

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett – Ritchie, Diamé, Shelvey, Kenedy – Ayoze Pérez – Gayle.
Náhradníci: Darlow – Atsu, Hayden, Manquillo, Merino, Jacob Murphy, Joselu.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Young – N. Matić, P. Pogba – Martial, Lingard, Alexis Sánchez – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Carrick, Lindelöf, Mata, McTominay, Shaw, Rojo.

Rozhodčí: Pawson – Betts, West.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z fotbalové Premier League! Na programu je duel, ve kterém změří síly Newcastle United a Manchester United. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 15:15, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.