Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Brighton - 31. ledna 2018   20:45

Southampton
64' Stephens
1:1
(0:1)
Brighton
15' G. Murray
Southampton
A. McCarthy – Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand – Romeu (46. Boufal), P.-E. Höjbjerg – Ward-Prowse, S. Davis (C), Tadić (46. Carrillo) – S. Long (79. Gabbiadini).
Forster – Boufal, Gabbiadini, Lemina, Jošida, Pied, Carrillo.
Brighton
Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – March, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß (83. Kayal) – G. Murray (77. Ulloa).
Krul – Goldson, Baldock, Kayal, Knockaert, Rosenior, Ulloa.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Brighton 1:1

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 8:10.
Konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1-1 a oba celky tak berou po bodu. Více ze hry sice měl domácí celek, ten ale dokázal vytěžit pouze vyrovnávací branku.
90+3'
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Manolo Gabbiadini (Southampton FC).
89'
Kapitán Davis to zkoušel vzdušnou nabídkou na Gabbiadaniho, ten se ale hnul opačným směrem. Balón skončil pouze u Ryana.
85'
Boufal se nám po delší době připomněl, avšak vůbec ne přesvědčivě. Ukvapený centr totiž skončil až na druhé straně hřiště.
84'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by jeden z celků měl vstřelit vedoucí branku.
83'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Beram Kayal.
82'
Hodně důležitý zákrok vytasil hostující zadák Dunk, jenž čistým způsobem odzbrojil Longa. Balón se posléze svezl ven ze hřiště.
81'
Cédric se dostal do hodně těžké pozice, odkud to překvapivě vzal sám na sebe. Výsledkem je lehký odkop pouze za autovou čáru.
80'
Žlutou kartu dostává Solly March (Brighton & Hove Albion FC).
79'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Manolo Gabbiadini.
78'
Na levé straně se dostal do operativní pozice Höjbjerg, jehož nabídka našela hruď Longa. Ten ještě sklepával pod sebe, kde se ale v tuto dobu nepohyboval nikdo ve stejném dresu.
77'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Leonardo Ulloa.
76'
Murray uspěl v souboji s Hoedtem, balón se ale odrazil mimo Grossův dosah. Brighton je směrem dopředu naprosto bezradný.
75'
Odpovědnost na sebe vzal právě Ward-Prowse, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Tvrdý projektil ale zastavila zeď.
74'
Tak pozor. Ward-Prowse se uvolnil před vápnem a poté svůj pokus nasměroval do horní končetiny Dunka. Následovat bude přímý kop ze slibné pozice.
73'
Do hry se začalo vměstnávat hodně nepřesností, což jednoznačně neprospívá atraktivitě zápasu.
72'
Z hodně velké vzdálenosti zkusil své štěstí záložník Höjbjerg. Táhlá rána měla ideální parametry, nicméně tento pokus pokryl Ryan.
71'
Časomíra se nám dostala do závěrečné dvacetiminutovky. Southampton má i nadále více ze hry a remíza mu určitě stačit nebude.
70'
Carrillo dokázal na hranici faulu předskočit jednoho z bránících hráčů. Posléze se nová posila dostala k šestnáctce, odkud zamířila vysoko nad.
69'
Schelotto si prostřednictvím autového vhazování vybral Marche, který balón pouze prodloužil. Následně se těžiště hry dostalo na obrannou polovinu.
68'
Ihned po nákopu se ale jeden z hostujících hráčů dostal do ofsajdového postavení. Brighton bude muset opět bránit.
67'
Carrillo nepropasíroval svojí přihrávku na Boufala, posléze se druhý jmenovaný dopustil útočného faulu. Rozehrávat bude Duffy.
67'
Žlutou kartu dostává Jack Stephens (Southampton FC).
66'
Rázem utkání dostává úplně jiný náboj. Pakliže budou hosté chtít v dnešním klání zvítězit, budou muset výrazně přidat.
64'
Southampton právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Přízemní centr z pravačky Ward-Prowse propadl až JACKU STEPHENSOVI, který krásnou patičkou uklidil míč k zadní tyči.
64'
Bertrandova přihrávka s trochou štěstí proskotačila až k Boufalovi, kterému ze zakončení vůbec nezdařilo. Posléze ale vybojoval volný kop.
64'
Přetahovanou u levé postranní čáry nakonec vyhrál Höjbjerg, posléze se jeho kolega Carrillo nedokázal prodrat kolem stojícího Duffyho.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry a domácí stále marně dobývají mohutný blok před pokutovým územím. Podaří se jím alespoň srovnat?
62'
Na opačné straně to podobným způsobem zamýšlel Cédric, který taktéž nepřekonal protihráče. Southampton bude zahrávat rohový kop.
61'
Po dlouhé době se hosté podívali k opačné šestnáctce, kde Schelotto zkoušel procedit balón před McCarthyho. Do dráhy letu míče se ale připletl Stephens.
60'
Gross zkoušel obrat Höjbjerga o balón, což se ale nepodařilo. To nemuselo tolik vadit, nebot si posléze Davis pomohl nedovoleným zákrokem.
59'
Faktem je, že povětšinu času sledujeme útočné manévry domácího celku. Nicméně Brighton skvěle brání a soupeře nepouští do ničeho vážnější.
58'
Izquierdo se musel vrátit, aby stačil ubránit Longa. Ten se posléze dopustil nepřesností, díky které bude Ryan vykopávat.
57'
Nakonec se nehrálo více než minutu. Hostující útočník se ještě přispěchal omluvit za svůj čin. Southampton bude rozehrávat ze čtyřiceti metrů.
56'
Po souboji s urostlým Murrayem skončil na zemi domácí Hoedt. Nakonec se nejedná o nic vážného a střídat by se tak nemělo.
55'
Samotný rohový kop sice nic nepřinesl, posléze ale hlavičkoval Hoedt, jehož zakončení se sneslo snad metr vedle tyče.
54'
Bertrandova aktivita přinesla další rohový kop, ke kterému se u rohového praporku už připravuje křídelník Ward-Prowse.
53'
Na opačné straně neměl brankář McCarthy se skákavou nabídkou žádné potíže a zanedlouho uvidíme odkop od branky.
52'
Po centrovaném pokusu z kopačky Boufala měl brankář Ryan nečekané potíže. Balón mu totiž vyskočil z náruče, žádný z domácích se ale nepohyboval blízko.
51'
Bertrand chtěl u levé postranní čáry spolupracovat se střídajícím Boufalem, který jeho úmysl nepochopil a navíc se hnul opačným směrem.
50'
Bong poslal do pokutového úzení dalekonosný aut, Murray byl ale na poslední chvíli přistrčen. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
49'
Poprvé se k míči dostal střídajcí Carrillo, který čistým skluzem vybojoval pro svůj celek balón. Saint to zkoušejí od vlastní obranné poloviny.
48'
Hned v úvodních minutách dokázal Schelotto vystihnout rozehrávku, poté ho ale skvěle zakřižoval Bertrand. Hosté budou alespoň vhazovat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Guido Carrillo.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Sofiane Boufal.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám sice přineslo hodně jednoznačnou podívanou, paradoxně to ale byli hosté, kteří vstřelili jedinou branku. Southampton sice měl výraznou územní převahu, nicméně pokaždé narážel na pozornou obranu soupeře.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Tadič dostal nabito do ideální pozice, odtud ale zamířil pouze do mohutného bloku. Brighton se nemůže dostat k míči.
42'
Long operoval v trochu nezvyklém prostoru, kde nakonec alespoň vytěžil autové vhazování. To za malý okamžik provede Cédric.
41'
Stále sledujeme tentýž obrázek. Domácí to povětšinu času zkouší přes levou stranu, kde byl Tadičův záměr tentokráte hravě přečten.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
39'
Další rohový kop rozehrál právě Ward-Prowse, jehož nabídku si jako první našel Dunk. Hosté naprosto zanevřeli na jakékoliv útočení.
38'
Ward-Prowse měl na pravém křídle poněkud hodně prostoru na centr, včas ale přistoupil Bong, který odvrátil hrozící nebezpečí.
37'
Mezitím si volný kop přichystal Brighton. Gross rozehrál nakrátko, načež se kulatý nesmysl postupnou kombinací dostal zpět ke středovému kruhu.
36'
Před malou chvíli posílal Tadič před brankáře hodně nebezpečný centr, na který jako první reagoval Stephens. Long měl k míči hodně daleko.
35'
Žlutou kartu dostává Wesley Hoedt (Southampton FC).
34'
Domácí se ještě dostali k rohovému kopu, na který si na přední tyči naskakoval Hoedt. Jednalo se o hodně nepovedené zakončení.
33'
To jsou věci! Ryan si dával s výkopem hodně načas, načež odkop poslal přímo do zad Höjbjerga, od kterého šel míč do břevna.
32'
Posléze se musel zpět do obranné linie vrátit hodně aktivní Bertrand, který posléze vybojoval autové vhazování. Mezitím se nám časomíra dostala za půlhodinu hry.
31'
Murray dokázal s trochou štěstí popostrčit balón na Izquierda, kterého včas dokázal zakřižovat vracející se Cédric.
30'
Hodně překvapivým řešením to zkoušel Bertrand, který vypálil z hodně ostrého úhlu. Rána se nakonec snesla až na horní síť.
29'
Až nyní se hosté dostali k souvislejší práci s míčem, nicméně je to pouze před polovinou hřiště. Soupeř nikterak nenapadá rozehrávku.
28'
Drobým faulem si po výkopu pomohl Murray, hra se tak stěhuje zpět na opačnou stranu. Saint si zkoušejí po levém křídle.
27'
Domácí ale začínají pořádně svírat svého soupeře. Ten je v současné době v blízkosti pokutového území, kde pouze odráží útočné nájezdy.
26'
Posléze domácí ještě zahrávali rohový kop, který opět nepřinesl nic moc zajímavého. Ryan je i nadále bez složitějšího zákroku.
25'
Náramné přenesení rhy v podání Hoedta mělo oči. Na pravé straně pro změnu řádil Ward-Prowse, jehož střílenou přihrávku stačil odklidit Dunk.
24'
K rozehrávce se postavil již zmiňovaný Bertrand, který to zkoušel levou nohou. Vzdušnou nabídku ale stačil odklidit Duffy.
23'
Na zeleném pažitu zůstal ležet Hoedt, který byl hodně ostře sestřelen. Pro Southampton se naskýtá standardní situace zhruba ze třiceti metrů.
22'
Velmi dobře se vrátil do obrany March, který nepustil za svá záda Bertranda. Levý bek zanedlouho provede autové vhazování.
21'
Máme za sebou úvodních dvacet minut a stále platí, že sledujeme hodně vyrovnanou partii. Blíže k vítězství je ale zatím Brighton.
20'
Saints se snaží zrychlit svojí kombinaci, nicméně soupeř velmi dobře napadá rozehrávku. Proto se do hry vměstnává spoustu nepřesností.
19'
Hodně blízko k pokutovému území se podíval vlasatý Schelotto, nicméně ani jeho pomoc k ničemu nevedla. Míč se svezl za brankovou čáru.
18'
Právě australský brankář se ujal odkopu od své svatyně, kterým našel na druhé polovině Marche. Ten se dožadoval faulu, hraje se ale dále.
17'
Domácí se ihned po rozehrávce pokusili o vyrovnávací trefu, průniková přihrávka na Tadiče byla příliš dlouhá. Ryan nemusel zasahovat.
16'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli dlouho čekat. Momentálně jsou na tahu domácí hráči, kteří byli v úvodu lehce aktivnější.
15'
Brighton právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil GLENN MURRAY, který bez větších potíží prostřelil brankáře McCarthyho.
14'
Je tu pokutový kop pro hosty!
14'
O pár vteřinek později si také Southampton vyzkoušel rohový kop. K rozehrávce se postavil Ward-Prowse, po jehož centru hlavičkoval vysoko nad Romeu.
13'
Nejdříve pokus o křížný pas zablokoval Hoedet, posléze musel rychle na zem Stephens, který pro změnu odkopl míč do zámezí.
12'
Romeu měl ve středu hrací plochy hodně prostoru, i přesto svojí riskantní přihrávku poslal na kopačku Pröppera. Hodně laciná ztráta míče.
11'
Na opačné straně se Brighton dostal hned ke dvěma centrovaným pokusům, ani po jednom se neudálo nic nebezpečného.
10'
Tadič si počkal na náběh Bertranda, kterému se ani v tomto případě nepodařilo propasírovat balón směrem do pokutového území.
9'
Následně směřoval dalekonosný pas na hostující Murraye, před kterým včas zasáhl Stephens. O pár vteřinek později si zahrál také McCarthy.
8'
Rychlonohý Bertrand to ihned po zpracování zkoušel centrovaným balónem, ten byl ale odvrácen ven z hrací plochy.
7'
Hojbjer se ujal režie hry, načež balón pouze přeposlal vedle stojícímu Ward-Prowsovi. Posléze se míč dostal až k levé postranní čáře.
6'
Bong ještě zastihl balón na hrací ploše a jeho razantní odkopnutí skončili pouze na kopačce Cédria. Ten přenesl hru na druhou stranu.
5'
Po levém křídle to zkoušel Cédric, nicméně jeho průnik nevedl k ničemu nebezpečnému. Hostující brankář Ryan bude vykopávat.
4'
Brighton uklidnil poněkud rozháraný úsek utkání a v tuto chvíli sledujeme poklidnou rozehrávku na obranné polovině hostů.
3'
Hned v úvodu se k prvnímu střeleckému pokusu dostal hostující Izquierdo. Ten ale ze slušné pozice zamířil hodně vysoko nad branku.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand – Romeu, P.-E. Höjbjerg – Ward-Prowse, S. Davis (C), Tadić – S. Long.
Náhradníci: Forster – Boufal, Gabbiadini, Lemina, Jošida, Pied, Carrillo.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – March, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß – G. Murray.
Náhradníci: Krul – Goldson, Baldock, Kayal, Knockaert, Rosenior, Ulloa..
Brighton & Hove Albion FC

Fotbalisté Brightonu podávali v letošní sezóně velmi dobré výkony, nicméně nyní následuje hluché období, které mělo za výsledek pád až na šestnáctou pozici. Brighton se také nenachází v ideálním rozpoložení, přičemž z posledních dvanácti ligových utkání zvítězil pouze v jediném. Navíc se tento celek neopírá o zrovna produktivní útočnou vazbu, neboť se sedmnácti brankami je druhá nejhorší v celé soutěži. Brighton se v tabulce nachází pouze jediný bod od svého dnešního protivníka.
Southampton FC

Fotbalisté Southamptonu jsou jedním z největších zklamání v dosavadním průběhu anglické nejvyšší soutěže. Saints se totiž nachází až na osmnácté pozici a na první pohárovou příčku ztrácí propastných třiadvacet bodů. Domácí celek dnešního klání se nachází v hrůzostrašné formě, neboť poslední ligová výhra se datuje až do měsíce listopad. Od té doby následuje jedenáctizápasová šňůra bez výhry. Nejproduktivnějším hráčem je útočník Charlie Austin, jenž zatím nasázel šest branek. Druhým v pořadí je Steven Davis, který má na kontě tři branky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Southampton FC a Brighton & Hove Albion FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.