Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Everton - 26. listopadu 2017   14:30

Southampton
18' Tadić (Bertrand) • 52' Ch. Austin (Bertrand) • 58' Ch. Austin (Tadić) • 87' S. Davis (Ward-Prowse)
4:1
(1:1)
Everton
45' G. Sigurdsson  (Calvert-Lewin)
Southampton
Forster – Soares, V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – P.-E. Höjbjerg, S. Davis (C) – Tadić (78. Lemina), Ward-Prowse, Boufal (86. Jošida) – Ch. Austin (80. S. Long).
A. McCarthy – Jošida, McQueen, S. Long, Lemina, Redmond, Gabbiadini.
Kevin Friend – Simon Beck, Mark Scholes
St. Mary's Stadium, Southampton
30 461 diváků
Everton
Pickford – Kenny, Jagielka (C), M. Keane (75. Vlašić), Baines (27. A. Williams) – Schneiderlin, Gueye – Lennon, G. Sigurdsson, Mirallas (64. Lookman) – Calvert-Lewin.
Robles – A. Williams, Sandro Ramírez, Rooney, Vlašić, Lookman, Baningime.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Everton 4:1

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:13.
Je dobojováno, Southampton po výborně zvládnuté druhé půli poráží Everton 4:1! První poločas, především pak jeho začátek, nabídl zajímavou podívanou, do vedení se v osmnácté minutě zásluhou Dušana Tadiće dostali domácí. The Toffees působili velmi jalovým dojmem, krátce před odchodem do šaten ale zničehonic srovnali, když Forstera krásnou ranou překonal Gylfi Sigurdsson. Kdo očekával, že tento moment hosty nakopne, šeredně se zmýlil. Svěřenci trenéra Unswortha pokračovali ve špatném výkonu, jejich naděje na tříbodový zisk rychle zhatil Charlie Austin, jenž se trefil dvakrát v rozmezí šesti minut. V samotném závěru ještě skóre na konečných 4:1 upravil Steven Davis, a Svatí tak zvítězili po více než měsíci, naopak v podání Evertonu se dá hovořit už o pořádné krizi.
90+4'
90+3'
James Ward-Prowse pro The Saints ještě zvládl vybojovat rohový kop, po jehož rozehrávce a odvrácení v podání obrany soupeře se míč dostal k Höjbjergovi, ten ale pálil mimo.
90+2'
Utkání už se pouze dohrává, fotbalisté Evertonu už vyloženě vyhlíží závěrečný hvizd sudího Frienda. Stejně tak i hostující trenér David Unsworth, který je z výkonu svých svěřenců viditelně rozladěný.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat hned čtyři minuty.
90'
O chvíli později letěl na Shanea Longa další vysoký míč, irský útočník to ale v šestnáctce při souboji s Ashleym Williamsem přehnal s agresivitou a svého protivníka odstavil nedovoleným způsobem.
89'
Ryan Bertrand, který dnes pomohl svému týmu k vítězství dvěma asistencemi, ještě hledal za obranu soupeře si nabíhajícího Longa, další pohromu pro The Toffees ale stačil odvrátit Phil Jagielka.
87'
Southampton právě vstřelil branku!
Nyní už se stoprocentní jistotou můžeme tvrdit, že o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto, Everton tak po čtvrteční prohře s Atalantou schytává další tvrdý debakl! James Ward-Prowse si vyměnil balon se Cédricem Soaresem a poté našel na hranici pokutového území číhajícího STEVENA DAVISE, který povedenou ranou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za zády Jordana Pickforda.
87'
Gylfi Sigurdsson chce s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem ještě něco udělat, nedostává se mu ale dostatečné podpory ze strany spoluhráčů. Proto to bývalý fotbalista Swansea vzal znovu na sebe, Forster ale tentokráte zasahovat nemusel.
86'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Maja Jošida.
85'
Morgan Schneiderlin to zkoušel individuálně, proti ale byl dnes ve středu hřiště výtečně pracující Pierre-Emile Höjbjerg. Ten celou situaci navíc uklidnil zpětnou nahrávkou na Forstera, který nemá důvod s rozehrávkou pospíchat.
84'
Málem to bylo už o tři branky! Střídající Shane Long u postranní čáry předběhl laxně hrajícího Jagielku a poté si to namířil přímo do šestnáctky, jeho technické ráně ke vzdálenější tyči ale scházely decimetry.
83'
Tentokráte už musel Fraser Forster zasahovat. Po narážečce se Calvertem-Lewinem jej z uctivé vzdálenosti prověřil Sigurdsson, na svou pumelici z konce prvního poločasu ale nenavázal, domácí brankář si připsal pohodový zákrok.
82'
Po proniknutí do pokutového území udržel Kenny balon proti dvojici napadajících protihráčů, navíc jej zvládl posunout do míst, kde se nacházel Gueye. Hostující záložník ale se střelou příliš dlouho otálel, nakonec zakončil vysoko nad branku.
81'
Hosté už veškeré zbývající síly věnují ofenzivním činnostem, zatím je to v jejich podání ale hodně utrápené. Zajímavým centrem se obranu soupeře pokusil překvapit Jagielka, výtečně ale zasáhl Virgil van Dijk.
80'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Charlie Austin, přichází Shane Long.
79'
Nad startem Maria Leminy před tímto utkáním visely otazníky. Bývalý záložník turínského Juventusu měl totiž problémy s kotníkem, Mauricio Pellegrino jej ale nakonec přeci jen v dnešní nominaci neopomenul.
78'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Mario Lemina.
77'
Ne, hostům se prostě herně nedaří. Názorným příkladem budiž nadějně vypadající přečíslení The Toffees, které táhl střídající Vlašić, místo střely ale ještě přihrával na Sigurdssona, jeho pas si ale s přesností vůbec nepotykal.
76'
Po Lookmanově zaváhání v přechodu na obrannou polovinu soupeře musel chybu svého kolegy hasit Jonjoe Kenny. Udělal to výborně, načež si oba mladíci v dresu Evertonu celou situaci velmi důrazně vyříkali.
75'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Michael Keane, přichází Nikola Vlašić
.
75'
Je tomu skutečně tak, bývalý obránce Burnley je za doprovodu týmových zdravotníků odveden do útrob St. Mary's Stadium. Nechme se překvapit, koho David Unsworth pošle na hrací plochu.
74'
Evertonu se dnes celá hra doslova a do písmene sype. Kromě nepříznivě se vyvíjejícího skóre přišli hosté o zraněného Bainese a nyní vše nasvědčuje tomu, že kvůli zdravotním problémům utkání nedohraje ani Michael Keane.
73'
Keane vystoupil z obranné řady a obral na ofenzivním výletě figurujícího Soarese. Poté navíc vyslal směrem vpřed rozběhnutého Lookmana, ten to ale po přechodu do šestnáctky přehnal s kličkami a narazil do připraveného Hoedta.
72'
Po nepřehledné situaci v souboji mezi Williamsem a Tadićem se kulatý nesmysl odporoučel do zámezí. K rozehrávce autového vhazování už si jej bral Kenny, sudí ale balon nakonec správně přisoudil Southamptonu.
71'
Dušan Tadić to v souboji s Lookmanem přehnal s lehkovážností, jeho série kliček už prostě nemohla vyjít. Srbský fotbalista své zaváhání napravil, když dobře zapracoval do defenzivy a faulem na svého protihráče alespoň přerušil hru.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a při pohledu na hrací plochu to vypadá, že pokud se nestane malý fotbalový zázrak, je o vítězi rozhodnuto. Liverpoolský celek totiž působí naprosto odevzdaným dojmem, naopak The Saints hrají s velkým sebevědomím a zápas zatím v klidu kontrolují.
69'
Davis nyní poněkud zkomplikoval situaci pro kolegu Höjbjerga, když mu balon v nebezpečné vzdálenosti od vlastní branky poslal přímo na paty. Dánský záložník si ale poradil s napadajícím Lookmanem a nepříjemnou situaci přestál.
68'
Charlie Austin si zřejmě přivodil nějaký zdravotní problém, podle chůze dvougólového střelce to vypadá na potíže s pravým kotníkem. Na to konto se na lavičce domácích začíná připravovat Manolo Gabbiadini.
67'
Svěřenci trenéra Pellegerina tak měli k dispozici rohový kop. James Ward-Prowse zřejmě sehrál secvičený signál, když balon poslal na přední tyč, kde se zjevil osamocený Wesley Hoedt, zakončení mu ale nesedlo.
66'
Domácí hráči se baví fotbalem, což se pochopitelně zamlouvá jejich příznivcům. Boufal se díky parádnímu technickému kousku zbavil svého strážce a poté posunul balon pro Soarese, jehož pokus o centr ale zablokoval Williams.
65'
Cédric Soares se špatně zorientoval a svou zpětnou nahrávkou ukázkově namazal Calvertu-Lewinovi. Ten ale pouze podtrhl herní trápení, které Everton dnes provází, a lehký balon vůbec nezpracoval.
64'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Ademola Lookman.
63'
Domácí tak měli k dispozici standardní situaci, kterou si vzal na starost James Ward-Prowse. Jeho pokus o jakýsi střílený centr byl ale přetažený, ve vzduchu si pro balon s klidem vyskočil Jordan Pickford.
62'
Cédricova rána byla tečována jedním z obránců soupeře, Svatí měli k dispozici rohový kop. S ním si Evertonští poradili, o chvíli později byl ale kousek za šestnáctkou Kennym faulován Dušan Tadić.
60'
Hosté působí neuvěřitelně zoufalým dojmem, který u Evertonu nejsme z posledních let vůbec zvyklí vídat. Dokáží se ještě zvednout a zdramatizovat utkání?
58'
Southampton přidává třetí branku, a mílovým kroky se tak přibližuje k tříbodovému zisku! Bertrandův pokus o centr byl tečován do rohu hřiště, načež hosté doslova zamrzli, nejrychleji naopak zareagoval Tadić. Srbský fotbalista jej doběhl, zvedl hlavu a nacentroval přesně do míst, kam si sbíhal CHARLIE AUSTIN, jenž z bezprostřední blízkosti podruhé v krátkém časovém sledu překonal Pickforda.
58'
Pozadu nechtěl zůstat ani Cédric Soares, jenž vymyslel zajímavý pas na Charlieho Austina. Tomu ale nevyšlo zpracování, čehož využil pozorný Michael Keane, který posléze musel skousnout nedovolený zákrok ze strany domácího útočníka.
57'
Levá strana rozestavení The Saints dnes opravdu funguje fantasticky. Ryan Bertrand se Sofianem Boufalem už poněkolikáté vyšachovali hráče soupeře, požár musel hasit až Williams, který prvního jmenovaného fauloval.
55'
O chvíli později si Ryan Bertrand nachystal kulatý nesmysl na levou nohu a pokusil se Pickforda zaskočit ranou z uctivé vzdálenosti, ta mu ale nesedla podle představ a balon zamířil vysoko nad branku hostí.
54'
Domácí se ihned vydali do další ofenzivní akce, jejich snažení ale překazil pozorně bránící Idrissa Gueye. Středopolař The Toffees ale o balon zcela zbytečně přišel, naštěstí pro hosty ale Tadićův pas pro Austina nebyl dostatečně razantní.
52'
Tak pozor, na hrací ploše to v posledních okamžicích vypadalo, že domácí se stále vzpamatovávají ze Sigurdssonovy vyrovnávací trefy, nyní si ale ztracené vedení berou zpět! Boufal na levé straně parádním bochánkem oslovil Bertranda, na jehož parádní centr si na přední tyči naběhl CHARLIE AUSTIN a razantní hlavičkou prostřelil Jordana Pickforda.
52'
Kousek před šestnáctkou se po tvrdém souboji s Bertrandem k zemi poroučel Kevin Mirallas. O faul se dle mého názoru jednalo, belgický záložník ale pádu opravdu hodně přidal, což zřejmě sudí Frienda přesvědčilo v tom, aby jeho píšťalka zůstala němá.
51'
O chvíli později se kulatý nesmysl odrazil do míst, kde číhal James Ward-Prowse. Ten se nijak dlouze nerozmýšlel, nachystal si jej na svou silnější pravačku a zkusil štěstí, trefil ale pouze ve vápně blokujícího Phila Jagielku.
50'
Vypadalo to na Boufala, nakonec se ale exekuce této standardní situace ujal James Ward-Prowse. Přízemní centr anglického fotbalisty dolétl na bližší kraj malého vápna, kde se dostal k Tadićovi, tomu ale nevyšel první kontakt s balonem.
49'
Domácí se zatím nepouští do nějakého bezhlavého útočení, je vidět, že Sigurdssonova vyrovnávací trefa je určitě poznamenala. Individuálně to zkoušel Boufal, jenž si v souboji s Lennonem došel pro faul a pro Svaté vybojoval přímý kop.
48'
Akci Svatých zrychlil Ward-Prowse přesnou nahrávkou pro Boufala, který se po kombinaci s Bertrandem nakonec propracoval do pozice pro centr, po němž ale balon částí svého objemu vylétl z hrací plochy.
47'
Ihned po úvodním výkopu druhého poločasu se kupředu vydali fotbalisté Evertonu. Jonjoe Kenny se štěstím udržel míč proti napadajícímu Tadićovi, poté hledal za obranu soupeře si nabíhajícího Calverta-Lewina, své přihrávce ale dodal až příliš razance.
46'
Druhý poločas právě odstartoval, oba celky do něj vstupují bez jediné změny ve svých sestavách. Nechme se překvapit, jak moment, který se odehrál krátce před odchodem do šaten, poznamená psychiku do té doby jasně lepších fotbalistů Southamptonu.
46'
První poločas je za námi, po pětačtyřicet minutách je skóre na St. Mary's Stadium nerozhodné 1:1. Sledujeme poměrně zajímavé utkání, do kterého oba celky vstoupily odhodlaně. Aktivněji si počínali domácí fotbalisté, v osmé minutě zajímavou možnost neproměnil Charlie Austin, jenž o chvíli později navíc trefil tyč. Osmnáctá minuta už vedoucí branku tohoto mače přinesla, když se tváří v tvář Pickfordovi nezmýlil Dušan Tadić. Po tomto momentu tempo hry výrazně opadlo, proto bylo velkým překvapením, když se v samotném závěru půle o vyrovnání po parádní dělovce postaral Gylfi Sigurdsson.
45+2'
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Everton právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, Everton v tomto poločase směrem do útoku nepředvedl zhola nic, nyní se ale hosté zničehonic prosazují a šokují St. Mary's Stadium. Po přihrávce od Calverta-Lewina to fantasticky udělal GYLFI SIGURDSSON, který se zbavil dvou protivníků, přehodil si míč na silnější pravačku a parádní pumelicí pod horní tyč překonal marně se natahujícího Forstera.
45'
Po hrací ploše kulhá Virgil van Dijk, který v předchozím souboji s Gueyem inkasoval nepříjemný úder z boku do levého kotníku. Doufejme, že bude vše v pořádku, a také Mauricio Pellegrino tak nebude muset sáhnout k vynucenému střídání.
44'
Poté se ale kulatý nesmysl dostal na kopačky Sofiana Boufala, který je známý svou rychlostí a přímočarostí. Marocký reprezentant se podle očekávání vydal na zteč, nakonec vyslal pěknou nabídku na zadní tyč, kde na skákající míč jen o kousek nedosáhl Ward-Prowse.
43'
Virgil van Dijk opět plní roli defenzivní jistoty svého týmu, nyní zastavil další rodící se hrozbu ze strany soupeře. Poté rychle přenesl hru k Tadićovi, ten se ale rozhodl už nikam zbytečně nepospíchat a celou akci Southamptonu pozdržel.
41'
Po dobré práci v podání rychlonohého Boufala měli domácí k dispozici rohový kop. James Ward-Prowse zakroutil balon někam na hranici malého vápna, kde si na něj naskočil Virgil van Dijk, jeho hlavičce ale scházela troška přesnosti navíc.
40'
O chvíli později se svěřencům zaskakujícího trenéra Unswortha naskytla velmi podobná možnost. Tentokráte to sám na sebe vzal Gylfi Sigurdsson, jeho centr ale místo ke Calvertu-Lewinovi směřoval do země nikoho, Forster nechal balon doskákat až do zámezí.
39'
Další chyba v kombinace, které se dopustil nepozorný Steven Davis, znamenala okamžitý přechod do brejku v podání The Toffees. Ti ale pouze potvrdili svou herní nepohodu, Mirallas místo přihrávky na některého ze svých kolegů postupoval samostatně a byl obrán van Dijkem.
38'
Domácí se usadili v bezprostřední blízkosti svatyně Jordana Pickforda, zatím se ale k žádné další gólem zavánějící příležitosti neprobojovali. Pokoušeli se o to Tadić s Wardem-Prowsem, druhý jmenovaný ale svému kolegovi vrátil míč nepřesně.
37'
Portugalský zadák nakonec ještě nahrával pro Warda-Prowse, jehož centr na kraji šestnáctky zablokoval Michael Keane. Domácí hráči i fanoušci se z důvodu hry rukou dožadovali odpískání pokutového kopu, sudí Friend ale správně nechal hru plynout.
36'
Na Mirallasův bochánek si za obranu sbíhal zatím neviditelný Dominic Calvert-Lewin, těsně před ním ale zasáhl Virgil van Dijk. Domácí se tak mohou vydat do okamžité protiakce, kterou táhne naopak velmi aktivní Cédric Soares.
35'
Sofiane Boufal rozkmital své rychlé nohy, poté se ale vrhl mezi Jagielku s Lennonem, proti nimž toho sám příliš nevymyslel. Nakonec se rozhodl kombinovat s Bertrandem, jehož centr směřoval do míst, kam si nabíhal Ward-Prowse, ten na balon ale těsně nedosáhl.
34'
Do konce prvního poločas zbývá ještě zhruba deset minut, možná se dočkáme nějakého drobného nastavení. Uvidíme před odchodem do šaten ještě nějakou branku, nebo si Southampton těsné vedení pohlídá?
33'
Cédric tentokráte místo očekávaného centru nahrával pro Tadiće, ten ale v souboji jeden na jednoho nepřešel přes Kennyho. Protiakce hostů započala u Schneiderlina, vzápětí ale skončila u Calverta-Lewina, kterému nevyšlo zpracování.
32'
O chvíli později vybojoval Kevin Mirallas pro Everton druhý rohový kop v tomto mači. Na centrovaný balon od Gylfiho Sigurdssona si nabíhal obávaný hlavičkář Williams, výtečnými reflexy se ale prezentoval včas vybíhající Fraser Forster.
31'
Po Boufalově přihrávce se balon pomalu dokutálel k Dušanu Tadićovi, jenž se hodlal obtočit okolo Jagielky, po kontaktu s ním se ale poroučel k zemi. Jednalo se o hraniční zákrok, hlavní sudí Friend se ale rozhodl faul neodpískat a nechal hru pokračovat.
30'
Pokud byla řeč o tom, že v úvodních dvaceti minutách jsme byli svědky pěkného ofenzivního fotbalu, tak po vstřelení zatím jediného gólu zápasu tempo hry výrazně opadlo. S balonem operují pouze domácí hráči, nikam se ale bezhlavě neženou.
29'
Na Bertrandův vysoký balon si nabíhal Charlie Austin, ve vzduchu se ale nechal předskočit pohotovým Philem Jagielkou, který díky svému zásahu navíc založil protiakci Evertonu. Lennon se ale daleko nedostal, u postranní čáry si na něj počíhal Hoedt.
28'
Gylfi Sigurdsson se rozhodl konat na vlastní pěst, jeho pokus o individuální akci ale neskončil ideálně. Islandský fotbalista totiž v souboji s van Dijkem o balon přišel a zpět do svého držení jej o pár okamžiků později získal jen za cenu faulu.
27'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Leighton Baines, přichází Ashley Williams.
26'
Další komplikace pro již už tolik utrápený Everton. Nějaké zdravotní problémy si totiž přivodil Leighton Baines, který je za doprovodu týmových zdravotníků odveden do útrob stadionu, budeme tedy svědky vynuceného střídání.
25'
Poté, co vstřelili první branku tohoto mače, fotbalisté Southamptonu naplno převzali zápasové otěže. Momentálně na hřišti sledujeme pouze jejich ofenzivní snahu, naopak celek z Liverpoolu působí velice opařeným dojmem.
23'
Aktivní Cédric Soares se v dnešním utkání dostal už k několikátému centru. Tento se mu obzvláště povedl, balon totiž přistál přesně na hlavě Charlieho Austina, ten byl ale tísněn Jagielkou a jeho zakončení podle toho také vypadalo.
22'
Pierre-Emile Höjbjerg vymyslel zajímavou kolmici pro Davise, balon ale doslova za pět minut dvanáct pro sebe získal Schneiderlin. Jeho rozehrávku ovšem vystihl Tadić, který ale protiútok domácích zazdil vlastní nepřesností.
21'
Aktivněji působí fotbalisté Southamptonu, kteří jsou nyní navíc podpořeni energií ze vstřelení vedoucí branky. Okolo Bainese si balon na centr nachystal Soares, těsně před nabíhajícím Boufalem jej ale do bezpečí stačil uklidit Keane.
20'
Máme za sebou úvodních dvacet minut z tohoto mače, který zatím předčívá naše očekávání. Vzhledem k jeho důležitosti pro oba celky, které se nenachází v ideálním rozpoložení, se dala čekat úsporná defenzivní bitva, zatím ale sledujeme poměrně oku lahodící podívanou.
18'
Nedáš – dostaneš, toto nepsané sportovní pravidlo se opět potvrdilo, protože Everton před pár okamžiky neproměnil zajímavou šanci a hned z následující protiakce inkasoval! Do hodně otevřené obrany The Toffees se vrhl Bertrand, který přesným pasem z první vyslal do samostatného úniku DUŠANA TADIĆE, ten si poradil s dotírajícím Schneiderlinem a se štěstím propasíroval míč za záda vybíhajícího Jordana Pickforda.
18'
Tohle může hosty mrzet, s touto příležitostí šlo rozhodně naložit daleko lépe. Výtečnou práci odvedl Gueye, který vybojoval balon pro Mirallase, načež se belgický záložník dostal před Forstera, nakonec ale vůbec nezakončil.
17'
Domácí to nejprve zkoušeli po pravé straně, centr v podání Dušana Tadiće se ale stal snadnou kořistí pro Jordana Pickforda. Nedlouho nato se snažil prosadit Boufal, v souboji jeden na jednoho si ale neporadil s pozorně bránícím Kennym.
16'
Steven Davis se zbavil napadajícího Gueye, poté si přehodil balon na levačku a vyslal na zteč sprintujícího Charlieho Austina, který dělal vše, co bylo v jeho silách, k míči ale přiběhl o chvíli později než včas reagující Pickford.
15'
Everton ale s touto standardní situací nenaložil vůbec dobře. Centr Gylfiho Sigurdssona nesnesl přísnější měřítko, zamířil totiž pouze na přední tyč, kde kulatý nesmysl do bezpečí s naprostým klidem odklidil Virgil van Dijk.
14'
Sympatickým sólem se prezentoval Jonjoe Kenny, který si na konci své akce narazil s Mirallasem a vyslal do pokutového území načechraný centr, Wesley Hoedt jej ale před dotírajícím Sigurdssonem odvrátil na rohový kop.
13'
Hra se musí na chvíli přerušit, na trávníku totiž po předchozí situaci zůstává ležet Cédric Soares. Doufejme, že se nejedná o nic vážného a portugalský obránce bude moci v utkání pokračovat.
12'
Höjbjerg si napravil reputaci, když parádně přenesl hru na Cédrica, a založil tak pěknou akci domácích, která málem skončila gólem! Portugalský obránce se totiž zbavil Sigurdssona a nalezl ve vápně volného Austina, proti jehož zakončení ale Pickforda zachránila tyč.
11'
K premiérovému náznaku se po Höjbjergově nepřesném pasu dostali i hosté. Aaron Lennon byl sice zastaven Bertrandem, ještě těsně předtím ale stihl míč sklepnout pro sbíhajícího si Mirallase, jeho zakončení ale scházela přesnost.
10'
The Toffees ale dnes už poněkolikáté zaváhali při odklízení balonu do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky. Bertrandův průnik ještě úspěšný nebyl, o chvíli později se ale z druhé strany do vápna přihnal Ward-Prowse, jeho přízemní nabídku ale vystihl Pickford.
9'
Přetažený centr z kopačky Cédrica Soarese sice žádného z fotbalistů, kteří se nacházeli v pokutovém území, neoslovil. Dobře ale zapracoval Boufal, který jej zastihl před přechodem do zámezí a poté se pokoušel prosadit individuálně, narazil ale na připraveného Jagielku.
8'
No vida, málem jsme se dočkali úvodní trefy tohoto utkání! James Ward-Prowse svůj centr poslal ke vzdálenější tyči, kde van Dijk ve vzduchu přetlačil jednoho z protihráčů a hlavou sklepl balon pro Charlieho Austina, ten ho ale v dobré pozici měl na dlouhou nohu a přestřelil.
7'
Sofiane Boufal zvedl hlavu a udělal to opravdu parádně, když milimetrově přesným pasem přenesl hru na pravé křídlo, kde číhal zapomenutý Cédric Soares. Jeho pokus o centr na poslední chvíli stačil zastavit Keane, uvidíme první rohový kop.
6'
Po rychlém výhozu talentovaného anglického gólmana se kupředu vydal rychlonohý Aaron Lennon, jenž doputoval až těsně před šestnáctku, tam byl ale tvrdě , ovšem čistě odstaven van Dijkem. Hostující záložník sice získal balon zpět do své moci, pomohl si ale jasným faulem.
5'
Po faulu na Dušana Tadiće zahrávali domácí fotbalisté první přímý kop tohoto zápasu. Jeho exekuce se ujal James Ward-Prowse, po jehož centru balon doputoval až do malého vápna, kde se od Jagielky odrazil směrem do branky, Pickford byl ale připraven.
4'
Steven Davis zkusil své štěstí, když vymyslel riskantní kolmici na Boufala, jeho nápad ale dobře přečetl Kenny. Obránce Evertonu ale o míč brzy přišel, a pouze jej tak odevzdal soupeři, s další ofenzivním snažením The Saints spěchá Bertrand.
3'
Höjbjerg si v kombinaci neporozuměl s Ryanem Bertrandem, kterému zavařil nepovedenou zpětnou přihrávkou. Obránce Southmaptonu si v kombinaci s Forsterem počínal stejně nepovedeně, domácí brankář byl nucen balon odkopnout do zámezí.
2'
Phil Jagielka odzbrojil do útoku se ženoucího Charlieho Austina, poté roztáhl hru na mladičkého spoluhráče Kennyho, na jehož dlouhý pas si naběhl Sigurdsson. Daleko se ale islandský šikula nedostal, povedeným obranným zákrokem jej zastavil Davis.
1'
Kevin Friend právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Southamptonem a Evertonem, kteří v dosavadním průběhu tohoto ročníku zůstávají daleko za očekáváními, tak může začít. Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v bílo-červených dresech, naopak The Toffees budou hrát v modrém.
1'
Kevin Friend, který bude mít spolu se Simonem Beckem a Markem Scholesem dnešní duel na starost, jeho aktéry právě shromažďuje v útrobách St. Mary's Stadium a za pár okamžiků je přivede na travnatou plochu před solidně zaplněné tribuny.

Southampton FC: Forster – Soares, V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – P.-E. Höjbjerg, S. Davis (C) – Tadić, Ward-Prowse, Boufal – Ch. Austin.
Náhradníci: A. McCarthy – Jošida, McQueen, S. Long, Lemina, Redmond, Gabbiadini.

Everton FC: Pickford – Kenny, Jagielka (C), M. Keane, Baines – Schneiderlin, Gueye – Lennon, G. Sigurdsson, Mirallas – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Robles – A. Williams, Sandro Ramírez, Rooney, Vlašić, Lookman, Baningime.

Rozhodčí: Kevin Friend – Simon Beck, Mark Scholes.
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu! Oproti minulému víkendu, kdy podlehli Liverpoolu, dnes fotbalisté Southamptonu nastupují se třemi změnami v sestavě. Pouze na lavičce zůstávají Redmond s Longem, kvůli kartám nemůže hrát Romeu, od úvodních minut naopak nastoupí Austin, Ward-Prowse a Höjbjerg. Také v zahajovací jedenáctce The Toffees registrujeme drobné úpravy, důvěru dostávají Mirallas a mladý útočník Calvert-Lewin, mimo hru zůstává suspendovaný Niasse, Ademola Lookman začne mezi náhradníky.
Poslední vzájemné utkání

2.1.2017 – Everton FC – Southamtpon FC 3:0

Branky: 73. Valencia (Lukaku), 81. Baines (pen.), 89. Lukaku (Davies)

Everton FC: Robles – Coleman, Funes Mori, Williams, Baines – Gueye, Davies – Lennon (61. Valencia), Barkley (84. Barry), Calvert-Lewin (12. Mirallas) – Lukaku

Southampton FC: Forster – Soares (6. Stephens), Jošida, Fonte, McQueen – Ward-Prowse, Romeu, Clasie (78. Long) – Redmond, Rodriguez, Tadić (67. Boufal)
Everton FC

Pokud byla řeč o tom, že Southamptonu se nedaří, tak Everton je na tom ještě o poznání hůře. Byli jsme je zvyklí vídat v horní polovině tabulky, letos se The Toffees ale kolosálně trápí a po dvanácti kolech se krčí až na šestnáctém místě. Na svém kontě mají pouhopouhých dvanáct bodů, jejich náskok na sestupové body čítá jen body dva. V útoku to sice není úplně ono, liverpoolský celek ale spíše trápí děravá defenziva, více branek inkasovali pouze fotbalisté West Hamu. Na začátku listopadu svěřenci zaskakujícího trenéra Unswortha urvali třetí vítězství v sezoně, když otočili nepříznivě se vyvíjející duel s Watfordem, minulý víkend si ale z hřiště posledního Crystal Palace přivezli pouze bod za remízu 2:2. Proti Southamptonu nebudou k dispozici vykartovaní Davies a Niasse, do hry by naopak mohli zasáhnout Schneiderlin s Jagielkou.
Southampton FC

Southampton v minulých sezonách naháněl šestici elitních anglických týmů, letos ale zůstává výrazně za očekáváváními. Po dvanácti kolech se totiž Svatí díky zisku třinácti bodů drží až na čtrnácté pozici, kupříkladu jejich ztráta na sedmé Burnley je už sedmibodová. Nedaří se především v ofenzivě, s devíti vstřelenými góly patří svěřenci trenéra Pellegrina k vůbec nejméně skórujícím týmům. Ani jejich momentální forma není nikterak oslnivá, z posledních sedmi mačů totiž The Saints vydolovali pouhopouhých pět bodů. Naposledy zvítězili jednadvacátého října, když na domácí půdě přetlačili West Brom, od té doby pouze remizovali s Brightonem a nestačili na již zmíněné Burnley a Liverpool. Mauricio Pellegrino dnes nemůže počítat se zraněnými Mariem Leminou a Mattem Targettem, kvůli kartám nebude hrát ani Oriol Romeu.
Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League má dnes na programu další tři utkání v rámci třináctého kola, my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj mezi Southamptonem FC a Evertonem FC. Úvodní výkop je naplánován na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.