Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Liverpool - 11. února 2018   17:30

0:2
(0:2)
Liverpool
6' Firmino  (M. Salah) • 42' M. Salah  (Firmino)
Southampton
A. McCarthy – Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand (C) – Romeu (80. S. Davis), Lemina (57. Boufal) – Ward-Prowse (71. S. Long), P.-E. Höjbjerg, Tadić – Carrillo.
Forster – Jošida, S. Davis, Boufal, Redmond, S. Long, Gabbiadini.
Atkinson – Kirkup, Burt
St. Mary's Stadium, Southampton
31 915 diváků
Liverpool
Karius – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain (60. Milner), Can (C), Wijnaldum – M. Salah (89. Lovren), Firmino (79. Lallana), Mané.
Mignolet – Milner, Lovren, A. Moreno, Lallana, Ings, Solanke.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Liverpool 0:2

Ode mě je to pro dnešek vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších online přenosů. Do té doby však na shledanou!
Dnešní utkání je u konce a Liverpool slaví vítězství. Především v první půli sice výrazně tlačili domácí, ale přesto The Reds vedli již po šesti minutách. Trefil se totiž Roberto Firmino, jenž nakonec zaznamenal vítěznou branku. Navíc zčistajasna pak v závěru první půle udeřil i Mohamed Salah a od té doby byl Southampton téměř ze hry. Druhá půle už byla spíše v režii Liverpoolu, který hrozil po rychlých akcích. Naopak The Saints se po přestávce nezmohli na žádnou nebezpečnější akci a dnes tedy zůstávají na nule.
90+4'
90+3'
Southampton sice kombinuje za půlící čárou, ale celá jedenáctka Liverpoolu je pevně zformovaná před vlastním gólmanem. Karius už dnes o nulu s největší pravděpodobností nepřijde.
90+2'
Emre Can si míč ve středu hřiště příliš předkopl a výsledkem byl faul. Domácí už se však ani příliš nesnaží.
90+1'
Až po více než 40 vteřinách první nastavené minuty se Southampton dostal k míči. Souhra však okamžitě zaskřípala a hrají znovu hosté.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89'
Taktické střídání Liverpoolu. Obranu jde vyztužit Dejan Lovren, který nahradil Mohameda Salaha.
88'
Troufnu si říct, že Southampton už se nezmůže na výraznější odpor. Liverpool se nastěhoval hluboko na polovinu domácích a za pochodu se posouvá blíže k McCarthymu.
86'
Na obou stranách už je k vidění poměrně dost nepřesností. V podání Liverpoolu jich je však méně a navíc hosté nejsou těmi, kteří by měli vymýšlet nějakou preciznější kombinaci.
85'
Výborná příležitost Liverpoolu. Rozběhnutý Lallana si na pravé straně narazil míč se Salahem a rázem byl v pokutovém území. Technické zakončení se ale na vzdálenější tyči o kousek nevlezlo do brány.
84'
Salah se nechal předskočit Stephensem, což vedlo ke ztrátě míče. Carrillo si ale počínal podobně laxně a pro změnu jej o kulatý předmět obral Can.
83'
Ani s blížícím se konce zápasu se Southamptonu nedaří ohrožovat Lorise Kariuse. Liverpool hraje v defenzívě velmi pozorně.
81'
Hosté si bez problémů poradili s centrem z pravé strany. Pak navíc u protější postranní čáry vybojovali vhazování.
80'
Poslední změna pro The Saints. Oriol Romeu jde ze hřiště a poslední minuty tak odehraje Steven Davis.
80'
Až příliš důrazný byl nyní na útočné polovině Mané, který v osobním souboji povalil Soarese. Následně si ale Virgil van Dijk pohlídal rychlou akci domácích.
79'
V dnešním utkání končí střelec druhé branky Liverpoolu. Roberto Firmino je totiž vystřídán Adamam Lallanou.
77'
V poněkud netypické pozici se zjevil Virgil van Dijk, který byl zachycen na levé straně hluboko na útočné polovině hřiště. Získal ale jen vhazování.
76'
Další povedený výpad Liverpoolu. Firmino míč posunul na levou stranu pokutového území, kam si seběhl Mané. Ten má však zvlhlý střelný prach a opět pálil mimo.
75'
V těžké pozici se nacházel Stephens, kterého naháněl rychlonohý Salah. Obránce Southamptonu si ale pomohl hlavičkou, jež poslala míč do náruče McCarthyho.
74'
Blesková akce Liverpoolu. Salah s Firminem teď Manému roztáhli obránce, čímž měl Senegalec prosto pro přímý postup středem. Střelu mu ale domácí zablokovali a stejně dopadl následný pokus Robertsona.
73'
Shane Long se zapojil do své první akce a hned napadáním zaměstnal Matipa. Ten míč na straně raději posunul do zámezí.
72'
Hodně nepovedená akce domácích skončila pokaženým centrem, jenž zamířil za bránu Lorise Kariuse. Liverpool pak přesunul hru aspoň k polovině hřiště.
71'
Druhé střídání domácích. James Ward-Prowse přepustil místo Shaneu Longovi.
71'
Obrovská příležitost Liverpoolu. Po Maného postupu šel míč k Firminovi, jenž však z hranice šestnáctky trefil jen McCarthyho. Dorážku do prakticky odkryté brány pak netrefil Salah!
70'
Domácí zvýšili napadání, ale ani to teď nevedlo k zisku míče. Ve prospěch Southamptonu hrála až nepřesná přihrávka na střed hřiště od Roberta Firmina.
68'
Stephens si riskantní kličkou pomohl při napadání soupeře, ale hosté posléze v pohodě ubránili akci vedenou po levém křídle.
67'
Dušan Tadić se zapojil do akce domácích, ale kousek od pokutového území mu byl odmáván jasný ofsajd. Stále se Southampton nemůže dostat k zakončení.
66'
Mohamed Salah si to zprava namířil do pokutového území. Následoval však pouze centr, jenž byl odvrácen, a velmi nepřesná dělovka Emreho Cana.
64'
Liverpool má v druhé půli stále více ze hry. Přímé ohrožení McCarthyho sice nepřichází ani po poslední akci Firmina, ale The Reds získali aspoň vhazování na útočné polovině.
63'
Po přistrčení Salaha to z poměrně velké vzdálenosti zkusil Georginio Wijnaldum. Razantně nakopnutý míč ale vylétl hodně vysoko nad bránu Alexe McCarthyho.
62'
První žlutou kartu na straně domácích fotbalistů vidí Oriol Romeu (SOT), jenž příliš důrazně vlétl do Milnera. Nutno ale říci, že ten si předtím pomohl šlapákem.
60'
První změna také v sestavě Liverpoolu. Alex Oxlade-Chamberlain míří na lavičku, James Milner opačným směrem.
59'
Jedovaté zakončení z místa předchozího přestupku obstaral Hoedt. Střela na bližší tyč však rozvlnila pouze boční síť.
59'
Volný kop na útočné polovině vybojoval Dušan Tadić, který byl kousek od rohového praporku na levé straně faulován Alexanderem-Arnoldem.
57'
Odpracováno má zdravotně indisponovaný Mario Lemina, kterého nahrazuje Sofiane Boufal.
56'
Liverpool nadále poměrně v pohodě hraje daleko od svého gólmana. Mezitím se chystá první střídání na straně Southamptonu.
55'
Southampton se v druhém poločase zatím vůbec nedostává do blízkosti Lorise Kariuse. Liverpool neponechává nic náhodě a v klidu míč drží u poloviny hřiště.
54'
Dobrým napadáním se po ztrátě míče v podání Wijnalduma prezentoval Oxlade-Chamberlain. Sám však posléze nedokázal přesně přihrát.
52'
Alexander-Arnold teď s Oxladem-Chamberlainem zdvojili útočícího soupeře a u rohového praporku pro Liverpool vybojovali odkop od brány.
50'
Firmino měl dost prostoru na levé straně a dokázal odcentrovat na Maného. Jeho akrobatické zakončení bylo zablokováno Leminou, načež Salah vypálil vysoko nad bránu.
49'
Lemina ulehl na trávník a zdá se, že má nějaké zdravotní komplikace. Uvidíme, zda bývalý záložník Juventusu zvládne pokračování zápasu.
48'
Liveprool si v pohodě poradil s volným kopem domácího mužstva a rychle dostal míč hluboko na útočnou polovinu. McCarthy se prezentoval nepřesným odkopem do zámezí.
47'
Na trávníku teď zůstal Emre Can (LIV), ale je to právě německý reprezentant, kdo dostává kartónek žluté barvy. Zajel totiž do dobře napadajícího Romeua.
46'
Hosté druhý poločas zahájili nepovedenou souhrou, ale Ward-Prowse pak zprava odcentroval pouze do rukavic Lorise Kariuse.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
Úvodní poločas je minulostí a spokojenější jsou zatím hosté. Jednoznačně více ze hry sice měl domácí Southampton, ale čtyři zakončení mířící doprostřed brány zneškodnil Loris Karius. Liverpool se naopak dostal do vedení již v 6. minutě, kdy se prosadil Roberto Firmino. Poté přišel útlum hostů, ale ve 42. minutě Firmino parádně oslovil Mohameda Salaha, jenž v pohodě přidal druhou branku The Reds. Southampton nehraje vůbec špatný zápas, ale zatím dostává krutou lekci z produktivity.
45+1'
45+1'
Další povedená akce Liverpoolu. Rychlý postup táhl Oxlade-Chamberlain, který však adresoval míč do strany na Firmina. Brazilec už nedokázal zakončit.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Nadále trvá kombinace Liverpoolu. Hosté už nikam nespěchají a drží míč na obranné polovině hřiště.
44'
Domácí jsou druhou inkasovanou brankou hodně zaskočeni a vůbec nyní neodkáží kombinovat. Liverpool v klidu hraje na polovině hřiště.
42'
Liverpool právě vstřelil branku!
Přichází rána z čistého nebe. Hosté měli velké problémy při založení útoku, ale nakonec se Matipovi podařilo dostat míč na Salaha. Egypťan ještě oslovil Firmina, avšak ten mu míč vrátil parádní patičkou a MOHAMED SALAH už pak v pohodě překonal gólmana McCarthyho.
40'
Opravdu hodně problémům dělá hostům Bertrand. Opět se domácí kapitán dostal až k centru, který tentokrát doputoval na hlavu Warda-Prowse. Jeho nedůrazná hlavička šla jen ke Kariusovi.
40'
Southampton rozjel další akci. Bertrand tentokrát hodlal centrovat do pokutového území, ale místo toho ohrozil fanoušky nacházející se vysoko na tribuně za Kariusovou bránou.
39'
Po delší době se Liverpool prezentoval akcí na levé straně. Robertson se sice přes dva hráče dostal až k finální přihrávce, ale ta se stala kořistí McCarthyho.
38'
Solidní centr z místa předchozího přestupku vyslal James Ward-Prowse. Jenže míč dolétl až ke Kariusovi, jenž se v klidu ujal míče.
37'
Joel Matip (LIV) zezadu povalil Tadiće a odměnou mu je žlutá karta.
37'
Hodně laxní byla defenzíva Liverpoolu. Naštěstí pro hosty se však míč k Romeuovi dostal při ofsajdové situaci a složitý obranný zákrok Virgila van Dijka tak nebyl potřebný.
36'
Dušan Tadić tentokrát nekombinoval se žádným ze spoluhráčů a po souboji s Alexanderem-Arnoldem se může těšit na rohový kop.
35'
Southampton je nadále jednoznačně aktivnějším celkem. Tadić teď hodlal najít Ryana Bertranda, nicméně do souhry se vložil Matip. Vhazování pro domácí.
34'
Rychlá souhra na levé straně Liverpoolu vyústila v prudkou přízemní přihrávku Roberta Firmina. Brazilec poslal míč do ideálního prostoru, ale v blízkosti McCarthyho nebyl nikdo z hostů.
32'
Okamžitě po vhazování šel míč přes Firmina k rozběhnutému Manému. Senegalský útočník se pomalu chystal na zakončení a v tísni pak vůbec netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.
30'
Z rohového kopu Southampton vůbec nic nevytěžil, neboť byl odpískán nedovolený zákrok Stephense. Liverpool může uklidnit svou hru.
29'
Další blesková akce domácích. Ward-Prowse si v pokutovém území našel prudký centr z levé strany, ale hlavičku mířící pod břevno dokázal vyrazit Karius!
29'
Na centr Warda-Prowse si v šestnáctce skvěle naskočil Carrillo. Argentinec dokázal v pohodě přeskočit Matipa, ale slabé zakončení hlavou letělo přesně do Kariusovy náruče.
27'
Dobrý centr do pokutového území v podání domácích. Liverpool si sice poradil, ale Firmino se pak dostal do dalšího osobního souboje. Tentokrát byl opravdu faulován, nicméně sudí zůstal klidný.
26'
Sadio Mané si míč šikovně navedl na pravou nohu a vyslal jedovatou přízemní střelu. Jenže zakončení letělo pár decimetrů vedle brány.
25'
Roberto Firmino se dostal do pokutového území, ale byl v něm pouze zády k bráně a poté předvedl poněkud teatrální pád. Martin Atkinson penaltu odmítl.
24'
Emre Can byl pod tlakem napadajícího Carrilla, ale právě od nohy Argentince šel míč vedle Kariusovy brány. Hosté si však zkomplikovali situaci složitou rozehrávkou.
22'
Domácí hru přesunuli k polovině hřiště, ale nějaký další postup se zatím nekoná. Navíc teď u střídaček bude vhazovat Liverpool.
21'
Jedovatý centr do pokutového území přilétl z levé strany, ale Mané s k míči nedostal. Firminovi se pak kulatý předmět zamotal pod nohy a Liverpool nezískal ani rohový kop.
20'
Bertrand se opět zjevil až v pokutovém území, kde akrobaticky dokázal zpracovat těžkou přihrávku. Míč však posléze zamířil jen k nohám jednoho z bránících hráčů Liverpoolu.
18'
Southampton zvýšil napadání, což nakonec vedlo k zisku míče. Následoval centr na pravou stranu šestnáctky, Höjbjerg byl rázem sám proti Kariusovi, ale ten vytáhl výborný zákrok.
17'
Snad poprvé se do hry pořádně musel zapojit také Loris Karius. Nepříliš povedený centr ale bez problémů vyboxoval.
16'
Zdálo se, že si Salah poradil na výbornou, když hrudí zpracoval vysoký lob do pokutového území. Hlavní rozhodčí však píská ruku.
15'
Odraženého míče se ujal Soares. Jenže jeho zakončení nebylo vůbec povedené a letělo výrazně mimo tři tyče. Při další akci byl pískán ofsajd Tadiće.
14'
Aktivní Bertrand nalevo kombinoval s Tadićem, ale finální přihrávka v pokutovém území již nebyla přesná. Southampton ale přidává a momentálně má více ze hry.
13'
Jenže z akce domácího mužstva znovu nic nebylo. Southampton se zatím vůbec nemůže dostat do pozice, ze které by dokázal ohrozit brankáře The Reds.
12'
Na levé straně teď Southampton předvedl solidní akci. Bertrand se sice musel vydat ze všech sil, aby doběhl dlouhou přihrávku, ale domácí se díky tomu nastěhovali hluboko na útočnou polovinu.
10'
Příliš dlouhý a příliš vysoký byl centr na levou stranu pokutového území, kam si sbíhal Wijnaldum. Nizozemec tak svému spoluhráči pouze zatleskal.
9'
Další ofenzivní choutky Liverpoolu jsou pro tento okamžik narušeny. Mané se mylně domníval, že sudí odpíská faul na jeho osobu, a vzal míč do rukou. Sudí odpískal tento přestupek.
8'
Hosté si znovu poradili s volným kopem domácích a vyprodukovali další bleskový útok. Tentokrát míč doputoval k Oxlade-Chamberlainovi, jehož sražená střela mířila do rukavic McCarthyho.
7'
Robert Firmino opět v akci. Jenže tentokrát byl faulujícím hráčem a Southampton bude zahrávat volný kop z levé strany.
6'
Po bleskové akci jdou hosté do vedení. Hoedt nedokázal zastavit kolmou přihrávku, která tak doputovala až k Salahovi. Egypťan poté nebyl hamižný, přistrčil míč před dobíhajícího ROBERTA FIRMINA a ten skóroval přesnou střelou do protipohybu domácího brankáře.
5'
Hodně laxní byl nyní Robertson, který míč chtěl pustit až za brankovou čáru, ale nechal se nachytat dobíhajícím Höjbjergem. Ten nakonec získal roh.
4'
Poprvé se k míči dostal Virgil van Dijk a okamžitě se ozvalo hlasité bučení. Obránce Liverpoolu totiž do týmu Jürgena Kloppa přišel právě ze Southamptonu a přestup si spíše vynutil.
3'
Canovi se nepovedly dvě přihrávky a Liverpool tak přišel o kombinaci na útočné polovině. Firmino následně mohl potrestat špatnou rozehrávku soupeře, ale Hoedt jej včas odstavil.
2'
Kvalitnní centr letěl do středu pokutového území, avšak jsou to domácí, kdo se ujímá míče.
2'
První akci rozjel také Liverpool. Alexander-Arnold dostal zprava míč na Salaha, avšak ten byl rychle zdvojen a vybojoval pro hosty pouze rohový kop.
1'
Domácí obstarali úvodní výkop zápasu a rychle poslali míč na útočnou polovinu. Centr však nebyl přesný a o moc lépe si pak nepočínal ani Soares, který se pokusil najít Höjbjerga.
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand (C) – Romeu, Lemina – Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg, Tadić – Carrillo.
Náhradníci: Forster – Jošida, S. Davis, Boufal, Redmond, S. Long, Gabbiadini.

Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Can (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Milner, Lovren, A. Moreno, Lallana, Ings, Solanke.

LIVERPOOL FC

Na rozdíl od dnešních soupeřů jsou na tom hosté výrazně lépe. Aktuálně se totiž nacházejí na čtvrtém místě Premier League a bojují o druhou pozici. Na třetí Tottehnam přitom Liverpool ztrácí jen bod a na druhé United pak pět bodů. Navíc ve venkovních utkáních jsou The Reds třetím nejlepším týmem, když nebodovali jen ve třech zápasech hraných na hřištích soupeřů.

SOUTHAMPTON FC

Domácí dnes nebudou v roli favorita. Po 26 kolech totiž mají shodný počet bodů jako odehraných zápasů a to momentálně stačí jen na 16. příčku Premier League. Nicméně v posledních šesti utkáních Southampton nenašel přemožitele a při dvou vítězstvích zaznamenal čtyři remízy. Na druhou stranu, na domácí půdě v Premier League Southampton vybojoval zatím jen tři vítězství, což je více než tristní.

3.2.2018 West Brom – Southampton 2:3
31.1.2018 Southampton – Brighton 1:1
27.1.2018 Southampton – Watford 1:0
21.1.2018 Southampton – Tottenham 1:1
13.1.2018 Watford – Southampton 2:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.