Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stoke : Arsenal - 19. srpna 2017   18:30

Stoke
Stoke
47' Jesé (Berahino)
1:0
(0:0)
Stoke
Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Cameron – Diouf, Allen, D. Fletcher, Pieters (89. Martins Indi) – Shaqiri (25. Berahino), Jesé (71. Sobhi) – Choupo-Moting.
Grant – Berahino, Crouch, Krkić, Sobhi, Martins Indi, Johnson.
Marriner – Beck, Ledger
Bet365 Stadium, Stoke on Trent
29 459 diváků
Arsenal
Čech (C) – Mustafi, Monreal, Kolašinac (66. Giroud) – Bellerín, Ramsey, Xhaka (79. Iwobi), Oxlade-Chamberlain – Özil, Welbeck – A. Lacazette (79. Walcott).
Ospina – Coquelin, Elneny, Giroud, Iwobi, Mertesacker, Walcott.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Arsenal 1:0. Čech prohře nezabránil

Utkání plné mnoha zajímavých šancí a kontroverzních momentů nakonec rozhodl jediný gól, který vstřelil v samém úvodu druhého poločasu španělský debutant Jesé Rodríguez.

Šancí měli celou řadu oba týmy, závěrečných dvacet minut se pak takřka nepřetržitě hrálo v blízkosti domácí branky, ovšem Arsenal skórovat nedokázal a když už se to Lacazettovi jednou přeci jen podařilo, tak jeho branka sporně nebyla uznána.

Stoke však potvrdilo, že v domácím prostředí na Arsenal umí a po nesmírně bojovném výkonu favorizovaného soupeře poráží. Zároveň platí, že Arsenal poosmé v řadě nedokázal sezónu rozehrát šesti body z úvodních dvou zápasů a ztrácí body již ve druhém kole.
Je tomu tak! Po následné rozehrávce brankáře Butlanda rozhodčí Marriner končí nesmírně zajímavý duel hraný ve skvělé atmosféře, která kulminuje závěrečným hvizdem, který potvrdil výhru Stoke nad Arsenalem 1:0.
90+5'
90+5'
Mustafimu je na pravém křídle odmáván ofsajd a to byla zřejmě poslední akce dnešního zápasu!
90+5'
Choupo-Moting dalekonosným pokusem výrazně vedle hostující branky znovu odevzdal míč Arsenalu, poslední půlminuta před námi.
90+4'
Monrealův pas před branku našel naprosto osamoceného Girouda, ten však selhal ve vyložené pozici a míč nasměroval vedle domácí branky! Hned si uvědomil, jak obrovskou příležitost na vyrovnání promrhal.
90+4'
Obranný zákrok Dioufa ve vlastním pokutovém území vypadal velmi nebezpečně a na hraně fotbalových pravidel, rozhodčí Marriner nechává pokračovat ve hře.
90+3'
Centr Oxlade-Chamberlaina nalezl hlavu Girouda, ten však v tísni posunul míč před branku, kde vládne její strážce Jack Butland.
90+3'
Hráčem zápasu byl britskou televizní stanicí vyhlášen Jesé Rodríguez, španělský debutant ale teď trne na lavičce při závěrečném náporu Arsenalu.
90+2'
Téměř až házenkářské obléhání domácího pokutového území přerušil Mustafi centrem až do hlediště za brankou Jacka Butlanda.
90+1'
Rozhodčí Marriner poskytuje hostům pět nastavených minut naděje.
90'
Ramseyho kolmice do pokutového území na Oxlade-Chamberlaina postrádala potřebnou kvalitu, míč se však velmi záhy vrací na kopačky hostů.
89'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Erik Pieters, přichází Bruno Martins Indi.

Nizozemského obránce vyprovází potlesk obecenstva ve stoje, nahrazuje jej jeho krajan a jedna z řady letních posil Stoke.
88'
Mustafiho přetažený centr nedokázal zpracovat Bellerín, po dalším nákopu německého obránce je pískán faul Girouda na brankáře Butlanda.
87'
Brankář Butland výkopem od své branky opět uvádí zápas do hry a v posledních minutách se můžeme těšit na zajímavé drama.
86'
Pieters je po zákroku Mustafiho velmi otřesen a za doprovodu fyzioterapeutů ztěžka kulhá za postranní čáru.
84'
Domácí vyrazili do ojedinělého protiútoku, který zakončily dvě velmi kontroverzní situace, nejdříve ve sporném souboji Ramadan Sobhi udržel míč v domácím držení a o několik sekund později Mustafi ostře sestřelil Pieterse a sudí Marriner ani v této chvíli faul nepískal.
82'
Skvělou defenzivní práci odvedl Eric Pieters, jenž vypíchl míč Walcottovi a ještě na soupeři vybojoval nedovolený zákrok, za což se mu dostalo aplausu z hlediště.
81'
Čas zápasu spěchá kupředu, rozehrála se závěrečná desetiminutovka a Stoke nadále zuby-nehty drží těsné vedení nad favoritem zápasu.
80'
Při další útočné snaze Arsenalu je Olivieru Giroudovi pískán útočný prohřešek proti pravidlům, domácí mohou ušetřit cenné desítky sekund.
79'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Alex Iwobi.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Theo Walcott.
77'
Ramseyho perfektní oblouček do pokutového území zpracoval Giroud, poté už ale hosté svoji akci překombinovali a o míč přišli.
75'
Z následné standardní situace od rohového praporku už Arsenal soupeře výrazněji ohrozit nedokázal.
74'
Další nápor Arsenalu, centr Oxlade-Chamberlaina Pieters srazil na rohový kop.
72'
Po naprosto parádní souhře hostů Lacazette dopravil míč pod břevno domácí branky, ovšem radost hostů kazí zdvižený praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd. Situace to však minimálně byla velmi sporná.
71'
Debutant Jesé má dnešní šichtu za sebou, trenér Hughton tímto přerušením dokázal utlumit výrazný nápor soupeře.
71'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Jesé, přichází Ramadan Sobhi.
70'
Pořádné horko je teď domácímu brankáři Butlandovi! Další série hostujících šancí, Lacazette ani Ramsey neprostřelili srdnatě bránící soupeře, Özilova rána pak těsně minula vzdálenější tyč Butlandovy branky.
69'
Arsenal už je znovu usazen na útočné polovině a dobývá červeno-bílou tvrz.
67'
A první Giroudův dotyk s míčem měl špičkovou kvalitu! Francouz přesně narazil míč do běhu Welbeckovi a ten směřoval vstříc Butlandovi, ovšem byl tísněn domácími obránci a tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl!
66'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Olivier Giroud.

Nesmírně ofenzivní změnu vytáhl ze svého rukávu Arséne Wenger.
65'
Arsenal už je znovu usazen na útočné polovině a hosté hledají skulinu v zatím velmi kompaktní defenzivě Stoke.
63'
A další šance Stoke! Po rohovém kopu už se zdálo, že se hosté ubránili, ovšem Fletcherovi střela zpoza pokutového území nevyšla tak "dobře", že míč doskákal k naprosto osamocenému Choupo-Motingovi, ten ale z úhlu trefuje pouze boční síť.
62'
Po delší době se musel zaskvět Petr Čech! Domácí podnikli velmi rychlý útočný výpad po levém křídle, Jesé přesným centrem našel Berahina a jeho hlavičku "koníčkem" Petr Čech konečky prstů vytáhl nad branku!
60'
Další velmi pohledná akce Arsenalu, když se Mustafi probil po pravém křídle a připravil velmi zajímavou příležitost pro Ramseyho, ten ale trefil pouze připraveného brankáře Butlanda.
59'
Na další nákop před branku Stoke si naběhl Danny Welbeck, ten však pouze prodloužil míč vysoko nad břevno domácí branky.
58'
Bellerín kolmicí vysunul do pokutového území Welbecka, jehož nepříliš prudkou střelu kryl brankář Butland. Ten však míč neudržel a měl velké štěstí, že Zouma jej stačil ukopnout na rohový kop.
56'
Oxlade-Chamberlain se prohnal po pravém křídle a následně adresoval před branku velmi vysoký centr, který nadvakrát zkrotil Jack Butland.
55'
Fotbalisté Arsenalu se nastěhovali do těsné blízkosti pokutového území, Diouf sice Bellerína nepustil k centru, ale hosté budou ve své snaze pokračovat rozehrávkou od rohového praporku.
52'
Welbeck se pokusil vnknout do pokutového území pomocí narážečky s Bellerínem, ovšem Španělova zpětná přihrávka byla velmi nepřesná a míč doletěl až za domácí branku.
51'
Kolašinac ve středu pole nedovoleně srazil k zemi Choupo-Motinga, svého nedávného spoluhráče ze Schalke a rozehrávat mohou domácí.
49'
Hosté hrají dlouhé desítky sekund s míčem na kopačkách, ovšem přihrávají si pouze mezi trojicí stoperů.
47'
Stoke City právě vstřelilo branku!
To je debut snů pro JESÉHO RODRÍGUEZE! Španěl rozehrál útočnou akci přihrávkou Berahinovi a naběhl si do pokutového území, kam jej Berahino přesným zpětným pasem vybídl k zakončení a Jesé z úhlu pokořil Petra Čecha!
46'
Po přestávce oba týmy vyběhly na trávník beze změn v sestavách, ve kterých dokončily dějství předchozí.
46'
Po úvodním dějství Stoke hraje s Arsenalem 0:0 a byť jsme zatím neviděli žádnou vstřelenou branku, tak nuda na Bet365 Stadium rozhodně není. Oba týmy se snaží o rychlý přechod do útoku a často soupeři zatápí, ovšem bez touženého účinku.
45+2'
45+2'
Po následném rohovém kopu Oxlade-Chamberlain obloučkem vracel míč do pokutového území, před Ramseym k němu ale blíže měl brankář Butland a hostujícímu středopolaři je navíc pískána nedovolená hra.
45+2'
Centr Oxlade-Chamberlaina nevypadal zrovna nebezpečně, ale po špatné komunikaci Butlanda s kapitánem Shawcrossem domácí odehráli míč pouze za vlastní branku.
45'
Rozhodčí Marriner k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
42'
O další střelecký pokus se zasloužil Granit Xhaka, ovšem nepropálil bránícího Camerona.
40'
Mame Biram Diouf se pustil do neohroženého průniku mezi několik protihráčů, zastavit jej dokázal až Nacho Monreal a to velmi tvrdě, avšak čistě. Diouf se ale jen stěží zvedá z trávníku a když následnou akci Arsenalu dlouho doprovázel pískot z hlediště, hosté zakopli míč do zámezí, aby Diouf mohl být ošetřen.
37'
V těchto minutách se hraje ze pořádně vydatného deště, oba týmy by se tak mohly nadále snažit o častá zakončení, neboť každá střela může být pro brankáře velmi nepříjemná.
36'
Oxlade-Chamberlain potáhl míč po útočné polovině a svůj průnik zakončil střeleckým pokusem, ten se však mezi tři tyče nevešel.
35'
Granit Xhaka prověřil pozornost Jacka Butlanda z dobrých třiceti metrů, domácí brankář však na jeho ránu dobře viděl a snadno míč ukryl pod svoji kontrolu.
33'
Velmi rušno bylo i na druhé straně, kde domácí defenziva ponechala obrovské množství prostoru Bellerínovi, to však není tradiční zakončovatel zpoza pokutového území a tato střela mu vůbec nesedla.
32'
Teď už měl Shawcross velmi dobrou příležitost! To když se neujal dlouhý aut Dioufa, ovšem posléze se k centru dostal Choupo-Moting, posadil míč na hlavu domácího kapitána, ten však z takřka už vyložené pozice branku netrefuje!
31'
Ani tentokrát ale český brankář nemusel nikterak zasahovat, jelikož hostující defenziva zatím standardní situace brání s velkým přehledem.
30'
Fletcherovi po té druhé centr vůbec nevyšel a překopl všechny fotbalisty v pokutovém území, ovšem Mustafi se u postranní čáry provinil dalším nedovoleným zákrokem a hlavičkáři zůstanou před Petrem Čechem.
29'
Domácí se nastěhovali před pokutové území Arsenalu a vybojovali dvě standardní situace v rychlém sledu.
28'
Oxlade-Chamberlain zakroutil skvělý centr ke vzdálenější tyči a proti Ramseyho zakončení z voleje se zaskvěl Jack Butland!
27'
Mesut Özil vybojoval standardní situaci v blízkosti pokutového území Stoke a hosté se pokusili zaskočit domácí defenzivu rychlou rozehrávkou, to však nebylo rozhodčím Marrinerem povoleno a nechává je rozehrát znovu.
25'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Saido Berahino.

Švýcarskou oporu Stoke trápí zdravotní potíže a nebude moci utkání dokončit.
23'
Hosté už jsou znovu nastěhováni na útočné polovině a ačkoliv zatím hrají velmi aktivně, tak výraznější příležitosti mají domácí.
21'
Po rohovém kopu Arsenalu se domácí zmocnili odraženého míče, okamžitě vyrazili do rychlého brejku a Shaquiri po senzačním sedmdesátimetrovém sólu připravil gólovou šanci pro Choupo-Motinga, ten ale finální fázi nezvládl dobře a pouze trefil Petra Čecha.
20'
Bellerín se vřítil do pokutového území a jeho střet s Dioufem volal po penaltě, píšťalka sudího Marrinera ale zůstává němá!
19'
A hosté to sehráli vskutku parádně, když si na lobovanou přihrávku Oxlade-Chamberlaina naběhl Welbeck, z úhlu ale nedokázal překonat Butlanda!
19'
Kurt Zouma povalil k zemi Welbecka, Arsenal rozehrává na útočné polovině.
18'
Pietersův dlouhý nákop si Shaquiri dokázal zpracovat na svoji hruď, ovšem pomohl mu k tomu i dotyk rukou a píská se tak proti domácím.
17'
Lacazette na útočné polovině obral o míč velmi váhajícího Fletchera a připravil dobrou příležitost pro Ramseyho, ten však tísněn Zoumou pouze špičkou kopačky posunul míč k brankáři Butlandovi.
16'
Shaquiri se teď hodně zlobí na pomezního rozhodčího Becka, který jej v rozletu zastavil zdviženým praporkem, když signalizoval míč v zámezí.
14'
Bellerín si v pokutovém území Stoke dokázal vyměnit míč s Lacazettem a hledal před brankou Özila, ten byl ale pokryt domácími zadáky a Španělův pas k němu nedoputoval.
13'
Shaquiriho centr odvrátil pozorný Welbeck a posléze se neujal ani nákop Charlieho Adama před hostující branku.
12'
Mame Biram Diouf si u postranní čáry vynutil faul Aarona Ramseyho a Stoke bude rozehrávat v hloubi útočné poloviny. Dění se tak stěhuje před českého kapitána Arsenalu.
11'
Před branku Stoke letěly hned dva nebezpečné centry, po tom druhém Mustafi patrně trefil ruku Allena, ten ji však měl u těla a rozhodčí Marriner nechává pokračovat ve hře.
10'
Oxlade-Chamberlain se prohnal jako expres po pravém křídle a u brankové čáry v hraniční situaci vybojoval rohový kop pro Arsenal.
10'
Další zajímavě vyhlížející akci Arsenalu vedl Danny Welbeck, ovšem do hostující souhry se dokázal vměstnat Darren Fletcher a vybojoval míč na domácí kopačky. Stoke se však okamžitě balónu opět zbavilo a Arsenal rozehrává od obranného kvarteta.
9'
Ramsey posunul hru Özilovi k postranní čáře a spoluhráč se mu pokusil vrátit zpětnou přihrávku, to ale Ramsey nečekal, zastavil se a míč se tak dokutálel k brankáři Butlandovi.
8'
Excelentní obranný zákrok předvedl Zouma, když ve vlastním pokutovém území čistě dokázal obrat o míč Lacazetta.
6'
Darren Fletcher hledal dlouhým nákopem v pokutovém území Choupo-Motinga, adresoval mu ale příliš dlouhý pas, na který kamerunský útočník nemohl dosáhnout.
5'
Welbeck se pokusil protáhnout středem hřiště, ovšem míč si ukopl od kopačky a následně už si marně říkal o faul po nárazu do bránícího Fletchera.
3'
První šance pro Stoke! Jesé pronikl po levém křídle do pokutového území a tváří v tvář nepřekonal Petra Čecha!
2'
Mesut Özil přiťukl míč do běhu Oxladu-Chamberlainovi, jenž hledal centrem před brankou Lacazetta, francouzský útočník ale byl pokryt důraznou domácí obranou.
1'
Rozehráno! Domácí nastupují v tradičních červeno-bíle pruhovaných dresech, Arsenal celý ve tmavém.
1'
Na Bet365 Stadium panuje skutečně fantastická atmosféra, která bude doprovázet atraktivní souboj mezi Stoke City a Arsenalem. Připomínám, že Arsenal na zdejší horké půdě za posledních sedm let vyhrál jediný zápas!

Stoke City: Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Cameron – Diouf, Allen, D. Fletcher, Pieters – Shaqiri, Jesé – Choupo-Moting.
Náhradníci: Grant – Berahino, Crouch, Krkić, Sobhi, Martins Indi, Johnson.

Arsenal FC: Čech (C) – Mustafi, Monreal, Kolašinac – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Oxlade-Chamberlain – Özil, Welbeck – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Coquelin, Elneny, Giroud, Iwobi, Mertesacker, Walcott.

Rozhodčí: Marriner – Beck, Ledger.
Příjemný podvečer při sledování přenosu posledního utkání dnešního program anglické Premier League, ve kterém Stoke přivítá Arsenal.

STOKE CITY

Stoke novou sezónu rozehrálo porážkou 0:1 na hřišti Evertonu, ale v domácím prostředí by chtělo uspět proti silnému Arsenalu i díky dobré vzájemné bilanci, když z posledních sedmi utkání na tomto stadiónu Arsenalu podlehlo pouze jednou (3-3-1). Ta porážka se ale datuje k letošnímu květnu, když v závěru uplynulé sezóny Arsenal odvezl všechny body za výhru 4:1.

V domácím dresu už by mohl do hry vyběhnout Jesé Rodríguez, čerstvá posila z Paříže. Jesé se tak stal pátým hráčem s vítězstvím v Lize mistrů na soupisce klubu a shodou okolností žádný tým z celé soutěže jich nemá více.

Trenéru Hughesovi kvůli různým zraněním budou chybět Ngoy, Afellay a Ireland.

ARSENAL FC

Po loňské neúspěšné sezóně, završené pátým místěm v Premier League a tím způsobenou letošní absencí v Lize mistrů, Arsenal by rád zamířil do nejvyšších pater soutěže. Do nového ročníku vstoupil dobře, byť se značnými komplikacemi na domácím Emirates Stadium zdolal Leicester 4:3.

Mimo hru zůstává Alexis Sánchez, kterého trápí bolesti břicha a zároveň se výrazně spekuluje o jeho možném odchodu a také Laurent Koscielny, jenž si odpyká poslední ze třízápasového distancu.

Oproti zápasu s Leicesterem už by ale měli být k dispozici Mustafi, Mertesacker a Coquelin.

Arsenal útočí na druhé vítězství v řadě a vyhrát oba úvodní zápasy v sezóně se Arsenalu naposledy podařilo v roce 2009.

Olivier Giroud proti Leicesteru vstřelil 99. branku za Arsenal a dnes se může stát devatenáctým hráčem v historii klubu, který zaznamená stovku branek za "kanonýry".
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.