Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Crystal Palace - 23. prosince 2017   16:00

Swansea
Swansea
77' J. Ayew (T. Carroll)
1:1
(0:0)
Crystal Palace
59' Milivojević
Swansea
Fabiański – Naughton (80. Rangel), F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – T. Carroll, Mesa (89. Fulton), Clucas – L. Narsingh (66. J. Ayew), T. Abraham, Dyer.
Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, J. Ayew, Sanches, Fulton, McBurnie.
Craig Pawson – Lee Betts, Richard West
Liberty Stadium, Swansea
20 354 diváků
Speroni – Kelly, Dann (C), Tomkins, Schlupp – Milivojević, McArthur, Cabaye (76. Sako) – Loftus-Cheek, Zaha, Townsend (85. van Aanholt).
Hennessey – van Aanholt, Fosu-Mensah, Souaré, Riedewald, Puncheon, Sako.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Crystal Palace 1:1

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se budu zase někdy příště těšit na počtenou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.
Z něj ale už nic domácí vytěžit nedokázali, načež hlavní sudí zápas ukončil, oba celky si z něj, dle mého názoru spravedlivě, odnáší po bodu. Sledovali jsme vyrovnaný souboj, během jehož průběhu měli domácí optickou převahu, konečná fáze jejich akcí ale vázla. Naopak Orli na své šance trpělivě čekali a když už se vrhli na útočnou polovinu, stálo to za to. V prvním poločase si Crystal Palace vytvořilo dvě zajímavé možnosti, Townsenda ale vychytal Fabiański a Loftus-Cheek mířil o vlásek mimo. Ve druhé půli se hosté dostali do vedení zásluhou proměněné penalty Luky Milivojeviće, The Swans ale přeci jen dokázali vyrovnat, když se ranou z uctivé vzdálenosti prosadil Jordan Ayew.
90+5'
90+4'
Volného balonu se ve středu hřiště ujal Sam Clucas, který se přes van Aanholta dostal až k centru, a ještě pro své spoluhráče stačil vybojovat kop od rohového praporku.
90+3'
Alfie Mawson zvedl hlavu a všiml si na pravém křídle volného Dyera. Ten sice dlouhý balon nedokázal doběhnout, ovšem i tak si z ochozů Liberty Stadium vysloužil hlasitý potlesk, jeho nasazení v dnešním mači je opravdu obrovské.
90+2'
Vše nasvědčuje tomu, že snahu s remízovým stavem ještě něco udělat budou mít domácí fotbalisté. Nathan Dyer vyslal do vápna zajímavý centr, se kterým si Speroni neporadil ideálně, jeho zaváhání ale napravil Tomkins.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo si oba celky po závěrečném hvizdu rozdělí bod za nerozhodný výsledek?
90'
Rozehrávky standardní situace z levé strany se ujal sám faulovaný Patrick van Aanholt. Na jeho načechraný centr si v pokutovém území naskočil Tomkins, hlavičkoval ale v záklonu, a jeho pokus tak Fabiańského výrazněji neprověřil.
89'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Jay Fulton.
88'
Po faulu na van Aanholta se musí hra na pár okamžiků přerušit, o pár metrů vedle totiž zůstává na trávníku ležet Roque Mesa. Situace si žádá ošetření, jeden ze zdravotníků směrem ke střídačce signalizuje, že španělský záložník bude muset vystřídat.
87'
Hosté zahrávali rohový kop, centrovaný balon přistál přesně na hlavě jejich kapitána Danna, jenž jej vracel do malého vápna, tam si ale nejlépe ze všech počínal připravený brankář Fabiański.
86'
Míč se šťastně odrazil k Wilfriedu Zahovi, který kličkou a la Zidane ošálil napadajícího Fernándeze, jeho střelecký pokus ale skončil pouze na zádech blokujícího Alfieho Mawsona.
85'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Patrick van Aanholt.
85'
Drobného zaváhání se dopustil Martin Olsson, díky čemuž mohl Zaha vyslat na zteč rozběhnutého Bakaryho Saka. To se také stalo, střídajícího útočníka Crystal Palace ale stačil zastavit Mesa, který dostává žlutou kartu.
84'
Hodgsonovu družinu vyrovnávací branka určitě zaskočila, na jejím herním projevu v posledních okamžicích je to znát. Naopak domácí jsou pochopitelně na koni a s vyrovnaným stavem se nehodlají spokojit.
82'
Andros Townsend naznačil kličku doprava, poté se ale vydal na opačnou stranu, díky čemuž za sebou nechal Olssona. Anglický záložník si navedl balon na silnější levačku a ze střední vzdálenosti prověřil Fabiańského, ten ale bez vážnějších potíží zasáhl.
81'
Krátce poté, co na hřiště dorazil Bakary Sako, poslal Leon Britton svléknout Renata Sanchese s Oliverem McBurniem, vyrovnávací trefa Jordana Ayewa ale jeho plány změnila. Naughton střídání proběhlo z čistě zdravotních důvodů.
80'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Kyle Naughton, přichází Ángel Rangel.
79'
Jordan Ayew je při chuti! Ghanský útočník, kterého vyrovnávací trefa, zdá se, pořádně nakopla, si to od postranní lajny namířil na osu hřiště, odkud vyslal parádní střelu ke vzdálenější tyči, tu ale o pár decimetrů minul.
77'
Swansea právě vstřelila branku!
Máme zaděláno na dramatický závěr utkání, fotbalisté Swansea, kteří svého soupeře po většinu hrací doby přehrávali, se totiž zaslouženě dočkali vyrovnání. Po Carrollově nahrávce to fantasticky udělal JORDAN AYEW, který se šikovným zaseknutím zbavil svého strážce, nachystal si balon na silnější pravačku a nekompromisní ranou ke vzdálenější tyči nedal marně se natahujícímu Speronimu šanci.
76'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Bakary Sako.
75'
Dyer roztáhl hru na Naughtona, který to udělal parádně, když poslal do vápna přízemní centr pro Tammyho Abrahama, proti němu ale výtečnou defenzivní práci odvedl vracející se Tomkins.
74'
Tom Carroll posílal míč na hranici malého vápna, kde se k hlavičce pokoušeli dostat Abraham s Mawsonem, oběma ale vypálil rybník Scott Dann, který vyskočil nejvýše a pro tuto chvíli odvrátil hrozící nebezpečí.
73'
Hosté začínají bránit v téměř kompletním počtu, směrem kupředu se s největší pravděpodobností budou vydávat jen při rychlých brejcích. Nyní se budou muset bránit rohovému kopu, který pro Swansea vybojoval Dyer.
72'
Jordan Ayew odcentroval na zadní tyč, kde Kyle Naughton přehlavičkoval nedůrazného Schluppa. Po sérii šťastných odrazů se balon dostal ke Carrollovi, jenž se do něj opřel z první, díky teči jednoho z bránících hráčů ale Speroni tolik práce neměl.
71'
Sám na sebe to hodlal vzít Nathan Dyer, proti Schluppovi s Tomkinsem se ale nezmohl téměř na nic. Nechme se překvapit, zda Leon Britton na nepříznivou situaci v nejbližších minutách zareaguje dalším střídáním.
70'
Tentokráte už si svěřenci Roye Hodgsona vedli o něco lépe. Situaci dvou proti dvěma vyřešil Loftus-Cheek pasem pro Wilfrieda Zahu, který okamžitě vypálil, trefil ale pouze prostředek branky, kde číhal Fabiański.
69'
Tohle může Orly pořádně mrzet. Z ostrého úhlu se totiž do šestnáctky přihnal James McArthur, v ten nejméně vhodný moment se mu ale balon zamotal mezi nohama, čehož bleskově využil pozorně bránící Martin Olsson.
68'
Po příchodu Jordana Ayewa je na první pohled znatelné, že domácí změnili své rozestavení. Ghanský fotbalista bude hrát v útočné dvojici s mladíkem Abrahamem, zezadu je bude podporovat Nathan Dyer, jenž v dosavadním průběhu utkání působil na levém křídle.
67'
Poprvé od vstřelení úvodní branky tohoto utkání se kupředu zase vydali hosté. Konkrétně to byl Ruben Loftus-Cheek, jenž si ale ukousl příliš velké sousto, když si míč píchl mezi Olssona s Fernándezem, načež byl prvním jmenovaným hravě odzbrojen.
66'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Luciano Narsingh, přichází Jordan Ayew.
65'
Obrovská šance domácího týmu! Od postranní čáry se směrem k pokutovému území vydal Luciano Narsingh, jehož těžký pas dokázal zpracovat Abraham, z bezprostřední blízkosti ale na vybíhajícího Speroniho nevyzrál.
64'
The Swans se stále marně snaží dobýt pevnou obrannou hradbu Crystal Palace, Olssonův centr ale doputoval pouze do míst, kam si pro něj vybíhal Julian Speroni. Leon Britton mezitím chystá první střídání tohoto mače.
63'
Domácí sice po většinu tohoto mače mají územní převahu, daleko častěji se drží u balonu, co se týče vytvořených šancí, byli výrazně aktivnější hosté, jejich vedení lze tedy považovat za zasloužené. Jak Labutě zareagují?
62'
Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Crystal Palace FC).
61'
Málem jsme se dočkali okamžité odpovědi. Tammy Abraham se krásně zbavil napadajícího Schluppa, přes Danna si balon nachystal na silnější pravačku, ten mu ale těsně před momentem střely nepříjemně poskočil a skončil nad brankou.
59'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Po necelé hodině hry jsme se konečně dočkali premiérové trefy tohoto utkání, blíže k tříbodovému zisku se momentálně nachází fotbalisté Crystal Palace. K exekuci pokutového kopu se podle očekávání postavil LUKA MILIVOJEVIĆ, který pouze potvrdil, že penalty jsou jeho specialitou a tvrdou ranou doprostřed branky nekompromisně překonal Fabiańského.
59'
Martin Kelly odcentroval z pravé strany, načež se balonu zmocnil Wilfried Zaha. Na jeho přihrávku si v šestnáctce seběhl Loftus-Cheek, jenž se po souboji s Fernándezem poroučel k zemi v pokutovém území a sudí odpískal penaltu.
58'
I po přestávce se hraje ve vysokém tempu, na obou týmech je vidět obrovská snaha a touha po vítězství, vedoucí branka zápasu ale stále ne a ne přijít. Uvidíme, co přinese tato akce Orlů...
57'
Yohan Cabaye se dokázal vymotat ze sevření dvou protivníků, navíc posunul balon pro Wilfrieda Zahu. Ani další individuální průnik rychlonohého záložníka ale úspěchem neskončil, hlavní příčinou byl pozorně bránící Fernández.
56'
Olsson se přiřítil do vápna soupeře, kde jej poněkud riskantním, ale nakonec úspěšný obranným skluzem zastavil Martin Kelly. Následoval rohový kop Labutí, obrana Crystal Palace ale opět zafungovala na jedničku.
55'
S touto možností měli Hodgsonovi svěřenci naložit daleko lépe. Opět u toho byli Loftus-Cheek s Cabayem, který se hnal do otevřené obrany Swansea, místo střely ale ještě volil přihrávku na Zahu, což se neukázalo býti ideální variantou.
54'
Cabaye se štěstím posunul balon pro Loftuse-Cheeka, který mu po přechodu do pokutového území hodlal tu samou laskavost oplatil, francouzskému veteránovi ale nevyšlo zpracování.
53'
Nakonec z toho nic světoborného nevzešlo. Exekuce přímého kopu se ujal Tom Carroll, na jehož přetažený centr si sice seběhl domácí kapitán Fernández, hlavičkoval ale v jasném ofsajdu.
52'
Luka Milivojević to v souboji s Lucianem Narsinghem přehnal s agresivitou, domácí tak budou zahrávat standardní situaci z poměrně zajímavé pozice. Jak s touto možností naloží?
51'
Napravit se to snažil Dyer, který vystihl McArthurovu přihrávku. Záložník Orlů ale své zaváhání napravil, ovšem učinil tak pouze za cenu zákroku, za který obdržel žlutou kartu.
51'
Domácí zatím pokračují v tom stejném, co předváděli během prvního poločasu. V poli se jim celkem daří, jakmile se ale dostanou na dostřel soupeřovy branky, působí poněkud bezradným dojmem a nedokáží vymyslet nic překvapivého.
50'
O chvíli později to Andros Townsend vyřešil daleko lépe, když se díky šikovné zasekávačce zbavil napadajícího Mawsona a poté tvrdě vypálil, trefil ale pouze před brankou Swansea se pohybujícího Loftuse-Cheeka.
49'
Na druhé straně se individuálně prosadil Andros Townsend, který se okolo Naughtona propracoval až do pokutového území soupeře, jeho přetažený centr ale byl pro Zahu až příliš dlouhý a vysoký.
48'
Fernández roztáhl hru na Naughtona, ten byl ale okamžitě dostoupen Townsendem, a proto se zmohl jen na nepovedený pas směrem k Abrahamovi, který se stal snadnou kořistí pro Scotta Danna.
47'
Po nepřehledném souboji mezi Cabayem a Dierem se kulatý nesmysl odporoučel do zámezí, načež jej hlavní sudí přiřkl hostům. Ti o něj ale krátce po přechodu středu hřiště přišli, další akci Swansea zakládá Olsson.
46'
Druhý poločas, do kterého oba celky vstupují bez jediné změny ve svých sestavách, právě odstartoval. Rozehrávky se tentokráte ujali hosté, kteří už na konci úvodní pětačtyřicetiminutovky začali svého soupeře přehrávat. Doufejme, že vedoucí branka padne co nejrychleji.
46'
První poločas je za námi, po pětačtyřiceti minutách je skóre na Liberty Stadium bezbrankové. Sledujeme poměrně zajímavé utkáním, ve kterém územní převahou disponují fotbalisté Swansea, konečná fáze jejich akcí ale poněkud vázne. Naopak Orli působí nenápadným dojmem, hned dvakrát ale byli blízko vstřelení vedoucí branky. Nejprve z uctivé vzdálenosti těsně vedle pálil Andros Townsend, ve třicáté minutě jej zpoza vápna napodobil Ruben Loftus-Cheek.
45+2'
45+1'
Cabaye místo očekávaného centru do šestnáctky zvolil přihrávku na Wilfrieda Zahu, který se sice zbavil Martina Olssona, na jeho přetažený centr ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal dosáhnout.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
McArthur přesnou nahrávkou od postranní lajny nalezl Zahu, proti kterému vystoupil Sam Clucas, ve snaze obrat jej o míč se ale dopustil zákroku za hranicí fotbalových pravidel a regulí. Hosté tak krátce před koncem prvního poločasu budou zahrávat přímý kop.
44'
Tom Carroll se štěstím přešel přes Milivojeviće, poté nahrál Olssonovi, jenž vybojoval autové vhazování. Právě švédský reprezentant si o chvíli později chtěl narazit s Dyerem, ten mu ale balon vrátil nepřesně, vhazovat tak budou hosté.
43'
Wilfried Zaha bezesporu patří k technicky nejlépe vybaveným fotbalistům v Premier League, dnes se mu ale zatím nedaří. Nyní si záložník londýnského celku hodlal pustit balon mezi dva protivníky, jeho záměr ale skvěle přečetl Mawson.
42'
Z ochozů Liberty Stadium se opět ozývá hlasitý pískot. Těsně před šestnáctkou se totiž po souboji s Cabayem k zemi poroučel Tom Carroll, sudí Pawson ale jeho zákrok posoudil jako čistý a nechal hru pokračovat.
41'
Zajímavý sprinterský souboj spolu svedli Jeffrey Schlupp s Kylem Naughtonem, úspěšnější nakonec byl hostující zadák. Právě on poté založil rychlý brejk svého týmu, na jehož konci po Townsendově pasu z první pálil Zaha, mezi tři tyče ale nezamířil.
40'
Nakonec zahrávali domácí fotbalisté hned dva rohové kopy v řadě. Roque Mesa si ale ani při jednom z nich nepočínal ideálně, v obou případech dokázal míč poslat pouze k přední tyči, kterou měla obrana Orlů velmi dobře pohlídanou.
39'
Tammy Abraham se vydal na pomoc Narsinghovi, který u postranní lajny čelil přesile. Z celé situace vyústil individuální průnik nizozemského rychlíka, jenž opravdu stál za to, Swansea nakonec bude zahrávat rohový kop.
38'
S blížícím se koncem prvního poločasu začínají zápasové otěže přebírat hostující fotbalisté. Střela Loftus-Cheeka byla zablokována, poté McArthur ještě hledal sbíhajícího si Wilfrieda Zahu, ten ale míč zpracovával v jasném ofsajdu.
37'
Do konce prvního poločasu už moc času nezbývá, na Liberty Stadium jsme branku stále neviděli. Dokáže se některý z hráčů prosadit, nebo budou oba celky do šaten odcházet za bezgólového stavu?
36'
Znovu se velmi dobře předvedl Yohan Cabaye, který posléze zvedl hlavu a dlouhým pasem na kraj vápna soupeře tentokráte hledal Townsenda, tomu ale téměř nic nedovolil pozorně bránící Martin Olsson.
34'
Yohan Cabaye ve středu hřiště přetlačil Toma Carrolla a poté vyslal na zteč Wilfrieda Zahu. Ten se v souboji s Fernándezem zamotal ve vlastních kličkách, poté navíc dohrál Mawsona a inkasoval žlutou kartu.
33'
Snad poprvé v tomto mači se svěřenci zkušeného trenéra Hodgsona na delší dobu usadili v bezprostřední blízkosti Fabiańského pokladnice. Sám na sebe to vzal Zaha, jenž se sice díky parádní kličce zbavil Naughtona, na Mawsona už si ale nepřišel.
32'
První žlutou kartu tohoto utkání zcela oprávněně dostává Federico Fernández, který ve sprinterském souboji nestíhal a svého soupeře zezadu stáhl k zemi. Tady není o čem diskutovat.
31'
Užuž to vypadalo, že se Brittonova družina dopustí další zbytečné ztráty v nebezpečné vzdálenosti od vlastní branky, Roque Mesa ale přispěchal na pomoc zmatkujícímu Olssonovi a nyní vyváží míč na útočnou polovinu hřiště.
30'
Alfie Mawson zaváhal při rozehrávce, načež se stále nenápadně hrající hosté ocitli v další gólem zavánějící možnosti. Sám na sebe to vzal Ruben Loftus-Cheek a nutno podotknout, že při Labutích stálo velké štěstí, jeho ráně na vzdálenější tyč totiž moc nescházelo.
29'
Hostující gólman posléze poněkud váhal s výkopem od vlastní branky, což se domácím fanouškům, kteří svou nespokojenost dali hlasitě najevo, vůbec nelíbilo. Orli se u balonu znovu dlouho neudrželi, Townsend nevyzrál na pozorného Olssona.
28'
Výtečně to udělal Luciano Narsingh, který si tváří v tvář Schluppovi troufl na drzou kličku, svému sokovi nakonec nasadil nepopulární jesličky. Na centr bývalého hráče PSV Eindhoven si nabíhal Abraham, Speroni ale skvěle přečetl hru.
26'
Po několikaminutové odmlce se směrem vpřed vydali i hosté, Wilfried Zaha si doslova došel pro faul od domácího kapitána Fernándeze. Crystal Palace zahrávalo standardní situaci, Cabayeův centr ale do své moci uzmul vybíhající Fabiański.
25'
Sam Clucas přenesl hru na levý kraj pokutového území, kde se balonu ujal Nathan Dyer. Záložník Swansea to myslel dobře, když hledal nabíhajícího si Roqueho Mesu, jeho přihrávce ale scházela větší razance, míč se stal snadnou kořistí pro Danna.
24'
Abraham se vydal napadat rozehrávku soupeře a donutil Tomkinse k chybné přihrávce. Nathan Dyer ale ideální moment pro založení bleskové protiakce prováhal, nyní už je obrana Crystal Palace plně zformována.
23'
Brittonovi svěřenci zůstali ještě chvíli zabydleni na soupeřově obranné polovině. Po dalším nepovedeném centru se balon odrazil příhodně pro španělského záložníka Mesu, tomu ale rána z první nesedla, Speroni mohl zůstat v klidu.
22'
Roque Mesa opět předložil důkaz o své mimořádné kopací technice, když milimetrově přesným pasem nalezl Clucase. Ten zachoval chladnou hlavu a ještě sklepával pro z druhé vlny si nabíhajícího Abrahama, mladému útočníkovi ale střelu znemožnil Tomkins.
21'
The Swans měli k dispozici autové vhazování, Kyle Naughton si ale neporozuměl s Lucianem Narsinghem, kupředu se naopak mohl vydat Loftus-Cheek. Ten se ale ocitl v sevření Mawsona s Fernándezem, proti kterým se na nic nezmohl.
20'
Máme za sebou úvodních dvacet minut. Sledujeme poměrně zajímavé utkání, na obou týmech je vidět velké nasazení, chutí a aktivitou oplývají především domácí fotbalisté, žádnou velkou příležitost si ale zatím nevytvořili.
19'
Roque Mesa, dirigent většiny akcí domácího týmu, nalezl nalevo číhajícího Dyera. Ten ještě sklepával pro lépe postaveného Olssona, na jeho centr si ale v šestnáctce nabíhal pouze Abraham, který proti přesile obránců Crystal Palace neměl šanci.
18'
Až příliš volného prostoru nyní obrana Labutí dopřála Jamesi McArthurovi. Ten sice nechal za svými zády Martina Olssona, poté ale místo přihrávky na Zahu poslal kulatý nesmysl až do zámezí. Následovat tak bude odkop v podání brankáře Fabiańského.
17'
Na levém křídle fantasticky zapracoval Nathan Dyer, na jehož přetažený centr si seběhl Kyle Naughton. Obránce Swansea ještě hledal uvolňujícího se Abrahama, tomu ale v souboji s Jamesem Tomkinsem balon nešťastně utekl.
16'
Domácí obránce Mawson zaváhal při snaze vyvézt balon do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky, byl totiž odzbrojen Townsendem. Ten hodlal celou protiakci ještě vyšperkovat pasem na Zahu, na něj si ale počíhal Naughton.
15'
Roque Mesa se ve středu hrací plochy elegantně obtočil okolo Milivojeviće, poté roztáhl hru doleva, kde číhal osamocený Olsson. Švédský reprezentační obránce ale neměl s kým dále kombinovat, proto poslal balon směrem vzad k Fernándezovi.
14'
Zatím se rozhodně nenudíme, oba celky působí odvážným dojmem, přesně v tomto tempu by dnešní utkání mohlo proběhnout. Až do prostoru pro centr se teď propracoval Ruben Loftus-Cheek, těsně před o hlavičku se snažícím Zahou ale zasáhl Mawson.
13'
Domácí hráči i fanoušci jsou nespokojeni s rozhodnutím hlavního sudího. Na konci protiakce Labutí se totiž Luciano Narsingh po souboji s Dannem poroučel k zemi v pokutovém území, dle názoru Craiga Pawsona se ale o penaltový zákrok nejednalo.
12'
Následoval rohový kop Orlů, o jehož rozehrávku se postaral Yohan Cabaye. Centr z kopačky francouzského záložníka doputoval až k zadní tyči, kde hlavičkoval James Tomkins, trefil ale pouze před sebou blokujícího Naughtona.
11'
Zatím se u balonu daleko častěji zdržují svěřenci zastupujícího trenéra Britona, první velkou šanci zápasu ale měli hosté! Po přihrávce od Schluppa se díky skvělému prvnímu doteku uvolnil Townsend, jenž se odhodlal k dalekonosné ráně, Fabiański ale vytěsnil míč nad břevno.
10'
Nathan Dyer si vysloužil potlesk z ochozů Liberty Stadium, když na polovině hřiště ustál těžký souboj s nepříjemně dotírajícím Townsendem. O chvíli později centroval Olsson k Abrahamovi, tomu ale v šestnáctce hostí nevyšlo zpracování.
9'
Po autovém vhazování na vlastní polovině a bleskovém odklizení míče v podání Kellyho se míč šťastně odrazil k Townsendovi, jenž zkusil vyslat vpřed rozběhnutého Zahu. Ten balon sice zpracoval, poté si jej ale pustil daleko od nohy, čehož využil Fernández.
8'
Podobně si na opačném konci hrací plochy počínal Ruben Loftus-Cheek, který v souboji jeden na jednoho s Kylem Naughtonem mnoho šancí nedostal. Na druhé straně o chvíli později centroval Tammy Abraham, nikdo ze spoluhráčů ale jeho nabídku nevyslyšel.
7'
Abraham vyhrál ve středu hřiště důležitý hlavičkový souboj, navíc dokázal kulatý nesmysl sklepnout pro Nathana Dyera. Ten si ale ukousl až příliš velké sousto, když si to namířil mezi dva protivníky a byl odzbrojen Schluppem.
6'
Fotbalisté Swansea se dnes nechtějí hned od začátku někam bezhlavě hnát, toto utkání je pro ně opravdu nesmírně důležité. Zrychlit jejich další ofenzivní snahu se pokoušel Mesa, Nathan Dyer ale jeho přihrávku nemohl dostihnout.
5'
A nutno poznamenat, že hosté s touto možností nenaložili vůbec špatně. Na kroucený balon od Yohana Cabaye si na hranici malého vápna naskočil kapitán Dann, s jehož hlavičkou měl sice Fabiański drobné obtíže, nakonec ale stačil zasáhnout.
4'
Hned v úvodu zápasu se svým typickým individuálním postupem prezentoval Wilfried Zaha, který se dokázal zbavit Naughtona, o pár metrů dál ale narazil na připraveného Fernándeze. Crystal Palace bude alespoň zahrávat rohový kop.
3'
Právě faulovaný Sam Clucas se ujal rozehrávky přímého kopu. Na jeho centrovaný balon si na hranici vápna naskočil Mawson, který jej ještě sklepával pro Abrahama, ten ale pod tlakem bránícího Danna nezakončil.
2'
Domácí nejprve přenesli hru až ke stoperu Mawsonovi, na jehož dlouhatánský nákop si naběhl Sam Clucas. Daleko se ale bývalý hráč druholigového Hullu neprodral, byl totiž jasně faulován vracejícím se Milivojevićem.
1'
Craig Pawson právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Swansea City a Crystal Palace tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v bílém, naopak Orli budou hrát v modročervených dresech.
1'
Craig Pawson, hlavní arbitr, který bude mít dnešní utkání na starost, právě shromažďuje jeho aktéry v útrobách Liberty Stadium a za pár okamžiků je přivede na travnatou plochu. Poslední střetnutí dnešních soupeřů na tomto stadionu skončilo neuvěřitelnou přestřelkou, kterou lépe zvládli fotbalisté Swansea a vyhráli 5:4. Tak doufejme, že se i tentokráte dočkáme brankových hodů!

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – T. Carroll, Mesa, Clucas – L. Narsingh, T. Abraham, Dyer.
Náhradníci: Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, J. Ayew, Sanches, Fulton, McBurnie.

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Dann (C), Tomkins, Schlupp – Milivojević, McArthur, Cabaye – Loftus-Cheek, Zaha, Townsend.
Náhradníci: Hennessey – van Aanholt, Fosu-Mensah, Souaré, Riedewald, Puncheon, Sako.

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Richard West.
Poslední vzájemné utkání

26.8.2017 – Crystal Palace FC – Swansea City 0:2

Branky: 44. T. Abraham (Fer), 48. J. Ayew (Naughton)

Crystal Palace FC: Hennessey – Fosu-Mensah, Dann, Tomkins (41. Kelly) – J. Ward, Milivojević (58. Cabaye), Puncheon (C), van Aanholt (46. Čung-Jong) – McArthur, Townsend – Ch. Benteke

Swansea City: Fabiański – F. Fernández (C), van der Hoorn (70. Routledge), Mawson – Naughton (88. Rangel), T. Carroll, Fer, M. Olsson – J. Ayew, Clucas – T. Abraham (78. McBurnie)
Crystal Palace FC

Londýňané v minulé sezoně předváděli o něco vyrovnanější výkony než jejich dnešní soupeř, nakonec se ale umístili jen o místo před ním, když v tabulce obsadili čtrnáctou pozici. Vstup do tohoto ročníku fotbalistům Crystal Palace vůbec nevyšel, v úvodních sedmi kolech nezískali ani bod, navíc nedokázali vstřelit byť jen jedinou branku. Na lepší časy se začalo blýskat až po příchodu velezkušeného trenéra Hodgsona, jehož svěřenci se během dvou měsíců vyhoupli na čtrnáctou příčku. První vítězství The Eagles zaznamenali v ten možná nejméně očekávaný moment, když na domácí půdě přetlačili úřadujícího mistra z Chelsea.

Naposledy Orli prohráli na začátku listopadu, když i přes velice koncentrovaný výkon nestačili na Tottenham. Od té doby odehráli hned sedm utkání, ze kterých vydolovali solidních třináct bodů. Momentálně se fotbalisté Crystal Palace vezou na dvouzápasové vítězné vlně. Nejprve to odnesl Watford, který v Selhurst Parku téměř po celou hrací dobu vedl, v závěru se ale musel obejít bez vyloučeného Cleverleyho a domácí dvěma pozdními trefami otočili skóre ve svůj prospěch. Minulou sobotu Hodgsonova družina dokonale zaskočila rozjetý Leicester, na jehož hřišti zvítězila s přehledem 3:0. Kromě doposud čtyřgólových Zahy se Sakem se prosadil také Christian Benteke, pro kterého se jednalo o vůbec první branku v tomto ročníku.
Swansea City

Loňský ročník, který se vůbec nevyvíjel podle jejich představ, zachránili fotbalisté Swansea až v jeho samotném závěru, když z posledních pěti utkání získali třináct bodů a skončili na patnácté pozici. Podobná série vydařených utkání by se Labutím hodila i nyní, po osmnácti odehraných kolech je totiž se ziskem dvanácti bodů nalezneme na chvostu tabulky. Jejich ztráta na pozice, které zajišťují udržení se mezi anglickou fotbalovou elitou, čítá čtyři body. Z vítězství se The Swans zatím radovali pouze třikrát, jejich hlavní problém spočívá v bezzubé ofenzivě, která se doposud zmohla na pouhopouhých deset branek.

Jednu ze tří zmíněných výher zaznamenala parta okolo kapitána Fernándeze na začátku prosince, když díky pozdní trefě Wilfrieda Bonyho přemohla rovněž se trápící West Brom. Pár dní nato ale přišlo kruté vystřízlivění, na Liberty Stadium totiž dorazil suverénní Manchester City, jenž se s Labutěmi vůbec nemazal a nasázel jim čtyři branky. V doposud posledním mači se fotbalisté Swansea postavili Evertonu, proti kterému se sice dostali do vedení, to ale neudrželi a celku z Liverpoolu podlehli 1:3. Pro klubové vedení se jednalo o poslední kapku, v týdnu byl z postu hlavního kouče odvolán Paul Clement, jméno jeho nástupce zatím není známo, dle některých britských zdrojů se ale v užším výběru ocitl také Louis van Gaal, bývalý lodivod Manchesteru United.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Většina fotbalových soutěží se uložila k zimnímu spánku, jednou z mála výjimek je Premier League, která dnes v rámci devatenáctého kola nabízí hned devět utkání. My se v tomto online přenosu společně zaměříme na souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky, Swansea City přivítá Crystal Palace FC. Začátek je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.