Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Brighton - 22. prosince 2018   16:00

Bournemouth
21' Brooks (J. King) • 77' Brooks (Fraser)
2:0
(1:0)
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Brooks (90+2. Ibe), Lerma, Surman, Stanislas (65. Fraser) – C. Wilson, J. King (86. Mousset).
Boruc – Mings, Rico, Ibe, Fraser, Mousset, Defoe.
Mike Dean – Darren Cann, Daniel Robathan
Vitality Stadium, Bournemouth
Brighton
Ryan – Montoya, Dunk (C), Balogun, Bernardo – Bissouma, D. Pröpper – Andone (80. G. Murray), Groß (76. Bong), March – Locadia (70. Knockaert).
Steele – Bong, Bruno, Kayal, Stephens, Knockaert, G. Murray.

Ode mě je to z tohoto zápasu vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:18.
Je dobojováno a z poměrně pohodového vítězství se radují domácí fotbalisté. Ti si ve druhém poločase svůj náskok zkušeně pohlídali a soupeře téměř k ničemu nepustili. V 73. minutě navíc musel předčasně do sprch kapitán hostů Dunk, který dostal za faul na Wilsona druhou žlutou a poté i červenou kartu. O chvíli později zužitkoval početní převahu The Cherries Brooks, jenž se prosadil hlavou po centru Frasera, pro něhož to byla už osmá asistence v tomto ročníku Premier League.
90+5'
90+4'
S poslední akcí zápasu přispěchal Fraser, kterého však nepustil do pokutového území pozorně bránící Montoya.
90+3'
Ibe si chtěl na pravé straně obehrát Bernarda, avšak nakonec se sám zamotal do svých kliček, čehož brazilský obránce využil a balon mu vypíchl.
90+2'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Jordon Ibe.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Po zisku balon se mohli hosté vydat do rychlého brejku, avšak Murray postrádal podporu spoluhráčů, a proto měla jeho akce krátkého trvání.
89'
Fraser nyní potvrdil, že v této sezoně rád přihrává. Domácí hráč se totiž ocitl v ideální palebné pozici, jenže místo střely ještě přihrával Moussetovi, což se ukázalo jako chybné řešení, neboť jeho pas vystihl Bong.
88'
Hráči Bounemouthu už se nikam neženou a svůj náskok si pouze hlídají. Nyní si již poněkolikáté vyměnili míč na vlastní polovině Cook s Francisem.
87'
Mousset si po přihrávce Frasera okamžitě rovnal balon na střelu, ovšem Balogun k němu rychle přistoupil a míč mu odebral.
86'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Lys Mousset.
85'
Zpoza šestnáctky to nyní zkusil Andy King a rána to nebyla vůbec špatná, ale míč nakonec zamířil nad Ryanovu svatyni.
84'
Fraser byl nepříjemně dohrán u postranní čáry, avšak hlavní sudí nechal hru plynout dál. To se vůbec nelíbí domácím příznivcům, kteří dávají svoji nespokojenost jasně najevo hlasitým pískotem.
83'
Na kolmý pas Marche si nabíhal Murray, avšak přihrávka hostujícího hráče byla příliš prudká a jeho spoluhráč nedokázal balon zastihnout na hrací ploše.
82'
King si sice došel pro balon až téměř k půlící čáře, jenže vybíhal z ofsajdu, a proto byla hra přerušena a balon přisouzen Brightonu.
81'
Volný přímý kop rozehrál Ryan Fraser, na jehož nabídku si opět naskakoval Brooks, ale tentokrát se v hlavičkovém souboji neprosadil přes Bonga.
80'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Florin Andone, přichází Glenn Murray.
79'
Před pokutovým územím byl v rozporu s pravidly poslán k zemi Surman a domácí budou mít k dispozici další standardní situaci.
78'
Fraser se rychle hnal do další šance, ovšem tentokráte mu stačil balon s vypětím všech sil vypíchnout Bissouma.
77'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Bournemouth rychle využívá svou převahu a dostává se do dvoubrankového vedení! Fraser poslal do vápna nadýchaný centr, na který si naskočil DAVID BROOKS, jenž hlavou přeloboval marně se natahujícího Ryana.
76'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Gaëtan Bong.
74'
Domácí měli poté ještě volný přímý kop, jenže Brooksovi se centr vůbec nepovedl a jeho nabídka přeletěla všechny jeho spoluhráče.
73'
Tak pozor, Brighton bude dohrávat v deseti! Lewis Dunk poslal k zemi Calluma Wilsona, za což dostal druhou žlutou a následně také červenou kartu.
73'
Wilson se sice probil s míčem u nohy přes dva protihráče, jenže na toho třetího už si nepřišel, a jeho odvážná akce tak skončila nezdarem.
72'
Fraser se zbavil svého strážce a následně hledal své spoluhráče, kteří čekali v pokutovém území. Pas nakonec mířil na Kinga, před nímž však odkopl balon Balogun.
71'
March chtěl lehkým obloučkem najít ve vápně číhajícího Knockaerta, ovšem pas anglického fotbalisty byl nepřesný a balon zamířil přesně do rukavic připraveného Begoviće.
70'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Anthony Knockaert.
69'
Po krátké pauze už se ale opět hraje a domácí měli k dispozici rohový kop. Brooksova nabídka sice mířila do dobrého prostoru, ale Ryan včas vyběhl a mí si ze vzduchu stáhl pro sebe.
68'
Hostující hráč nakonec odešel za postranní čáru po svých. Uvidíme, zda se bude muset střídat.
67'
Na hrací ploše nyní zůstává ležet Yves Bissouma, který si zřejmě ublížil při nezaviněné srážce s Lermou. Doufejme, že bude vše v pořádku.
66'
King si narazil se Surmanem a málem se dostal do slibné šance, avšak rychle k němu přistoupil Balogun, jenž zakopl balon do zámezí.
65'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Ryan Fraser.
64'
Andone se sice prosmýkl po levé straně, jenže následně na chvilku zaváhal, čehož využil Cook, který svého soupeře odzbrojil.
63'
Bournemouth zahrával volný přímý kop z velmi zajímavé pozice. Exekuce se ujal Junior Stanislas, jehož střela zamířila jen těsně vedle Ryanovy brány.
62'
Žlutou kartu dostává Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion FC).
62'
Wilson s Kingem odvedli dobrou práci, když společně napadali rozehrávku svého soupeře a nakonec donutili Dunka k tomu, aby balon poslal až na brankáře Ryana.
61'
Brooks si teď neporozuměl s Lermou a po jejich drobné neshodě uvedou hráči Brightonu míč do hry autovým vhazováním.
60'
Výborně to nyní udělal Surman, jenž nejprve vybojoval míč, dokázal jej udržet proti dvěma protihráčům a následně ještě přesně přihrál volnému Francisovi.
59'
Brighton měl poté ještě k dispozici rohový kop, po kterém se ale nikdo v modro-bílém k hlavičce nedostal.
58'
Pröpper vyslal svým dlouhým nákopem do útoku Andoneho, avšak s tím se stihl vrátit Cook, jenž mu poté balon vypíchl.
57'
Bernardo měl na levé straně hodně času a prostoru k centru, ovšem ideální moment pro přihrávku prováhal a jeho následnou nabídku zblokoval vracející se Brooks.
56'
Po třetí rozehrávce od rohového praporku během krátké chvíle nastaly v pokutovém území hostů nemalé zmatky, které musel rezolutním odkopem vyřešit Dunk.
55'
Ani z něj se však nic nenarodilo, míč totiž odhlavičkoval na přední tyči stojící Montoya.
54'
The Cherries vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a po dobré práci Surmana budou nyní zahrávat další rohový kop.
53'
Za dlouhým pasem Lermy se hnal Stanislas, který sice patří mezi rychlé hráče, jenže tentokráte míč nedokázal zastihnout na hrací ploše.
52'
Roh rozehrál Bournemouth na krátkou vzdálenost a po krátké kombinaci odcentroval Brooks, ovšem jeho nabídku odhlavičkoval do bezpečí Balogun.
51'
Po chybě v kombinaci Brightonu se domácí vydali do rychlého brejku. Ten táhl po levém křídle Junior Stanislas, jenž nakonec vybojoval rohový kop.
50'
Nyní už ale zakončoval Locadia a domácí gólman musel zasahovat. I kdyby však pustil balon za svá záda, tak branka by kvůli signalizovanému ofsajdu neplatila.
49'
Na pravé straně se uvolnil March, jenž následně nabízel mbalon do pokutového území. Tam byl ale nejdůraznější Daniels, který jej odkopl daleko od Begovićovy svatyně.
48'
Montoya se po přijetí míče dostal rychle pod tlak napadajícího Stanislase a nakonec mu nezbylo nic jiného než nahrát dozadu na Baloguna.
47'
Krátce po rozehrávce vyslal dlouhý nákop na Locadiu Dunk, ovšem hostující útočník se v hlavičkovém souboji neprosadil přes Akého.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, zda dokáže Hughtonova družina s tímto zápasem ještě něco udělat.
46'
Je za námi první poločas dnešního duelu mezi Bournemouthem a Brightonem a do kabin odcházejí spokojenější domácí. Vstup do utkání měly oba celky povedený a k vidění bylo hned několik šancí. Na straně hostů měl největší příležitost Bissouma, kterého však dokázal vychytat Begović. Následně začali hrozit také The Cherries. Ty nakonec poslal do vedení ve 21. minutě Brooks, s jehož střelou nemohl gólman Ryan nic udělat.
45+3'
45+2'
Solly March se opět chtěl prosmýknout okolo Francise, avšak ani tentokrát na svého soupeře nevyzrál.
45+1'
Nad rámec úvodní pětačtyřicetiminutovky byly nastaveny dvě minuty.
45'
Hosté měli v závěru první půle možnost srovnat z volného přímého kopu. Po centru Marche se k hlavičce prodral Balogun, jenže jeho zakončení dokázal vyrazit Begović.
44'
O individuální akci po levém křídle se pokusil March, avšak jeho akci bez problémů přerušil Francis.
43'
Žlutou kartu dostává David Brooks (AFC Bournemouth).
42'
Už už to vypadalo, že Wilson se dostane do šance, jenže na poslední chvíli před ním s vypětím všech sil balon odklidil Balogun.
41'
Surman zabojoval o téměř ztracený míč a za svou bojovnost byl odměněn, domácí budou totiž vhazovat v blízkosti pokutového území Brightonu.
40'
Brooks se pokusil přejít přes Bernarda, ale tentokráte z tohoto souboje vyšel lépe hostující obránce, jenž svého soupeře dál nepustil.
39'
Domácí chybovali v rozehrávce a Brighton se dostal do dobré šance. March našel na hranici pokutového území osamoceného Bissoumu, jehož střela sice mířila mezi tři tyče, ovšem nakonec se odrazila mimo od Locadii, který se nacházel ve špatný čas na špatném místě.
38'
Na dlouhý pas Marche si nabíhal Andone, jenže tomu chybělo pár decimetrů k tomu, aby zastihl míč na hrací ploše.
37'
Na hřišti se toho teď moc neděje, hosté si pouze přihrávají balon na vlastní polovině a vyčkávají, zda se v obraně Bournemouthu neotevře nějaké okénko.
36'
Lerma se lehkém kontaktu s Großem teatrálně skácel k zemi a dožadoval se faulu. Ten nakonec rozhodčí také odpískal, čímž doslova vysvobodil domácího hráče z nesnází.
35'
Wilson opět aktivně napadal rozehrávku hostujícího celku a nakonec to neslo ovoce, neboť Ryan pod tlakem zakopl míč pouze do autu.
34'
March chtěl zrychlit hru přihrávkou na Pröppera, avšak tu vystihl Aké, jenž následně poslal míč na volného Danielse.
33'
Andone se dokázal prosmýknout po křídle a poté nabízel míč pod sebe, jenže tam se nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů, a tak mohou opět kombinovat svěřenci trenéra Howea.
32'
Hosté zahrávali volný přímý kop z pravé strany. Nikdo v modro-bílém se ale k zakončení nedostal, jelikož Dunk v pokutovém území fauloval Akého.
31'
Ten se jim ale nepovedl a hosté mohli jít do brejku, který pouze za cenu faulu překazil Lerma. Ten navíc za svůj zákrok vidí žluté napomenutí.
30'
Centr Danielse se odrazil od Marche do zámezí, takže domácí budou mít k dispozici rohový kop.
29'
Stanislas si navedl balon na levačku a poté vypálil, avšak jeho ránu zpoza šestnáctky zblokoval jeden z obránců Brightonu.
28'
Brooks se obtočil okolo Bernarda, který jej následně stáhl k zemi. Hlavní sudí dává brazilskému obránci jasně najevo, že příště to bude za žlutou kartu.
27'
Parádní práci v defenzivě dovedl Francis, jenž uklidil míč před nabíhajícím Locadiou. Kdyby se to obránci The Cherries nepovedlo, hostující hráč by byl sám před Begovićem.
26'
Domácí jsou nyní daleko aktivnější a jsou to právě oni, kdo diktuje tempo hry. Uvidíme, jak se s tím hosté dokáží vypořádat.
25'
Montoya se chtěl vydat dopředu, ale rychle k němu přistoupili dva protihráči, a proto musel španělský bek Brightonu otočit hru zpět na Dunka.
24'
Domácí se radovali z dalšího gólu, ovšem Wilson se v době přihrávky Surmana nacházel v ofsajdu, a proto zůstal náskok Bournemouthu pouze jednobrankový.
23'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat March, jenže jeho akce se s úspěchem nepotkala, jelikož hostující hráč balon ztratil a poté ještě fauloval Francise.
21'
A máme tu první branku zápasu! King ve středu hřiště poslal míč na DAVIDA BROOKSE, jenž si doslova pohrál se svým strážcem a poté parádní ranou k tyči nedal Ryanovi šanci zasáhnout.
20'
March se prosmýkl po pravém křídle a poté předložil balon Locadiovi, jehož přízemní ránu k tyči vytěsnil domácí brankář na roh.
19'
Dlouhý nákop Begoviće mířil na Calluma Wilsona, ovšem toho v hlavičkovém souboji předčil Lewis Dunk.
18'
Wilson si zaběhl za obranu na pas Lermy a z levé strany posílal balon na Kinga, který by zakončoval do prázdné brány, jenže na poslední chvíli před ním míč odkopl Bernardo.
17'
Locadia si došel pro přihrávku Marche, jenže nizozemský útočník ve službách The Seagulls vybíhal z ofsajdu, který byl odmáván a následně také odpískán.
16'
Francis se vydal dopředu a po jeho centru se k hlavičce dostal Wilson, jenž však balon jen lehce lízl a nedokázal jej nasměrovat na bránu.
15'
Tu si vzal na starosti Solly March, kterému střela ale vůbec nesedla a míč zamířil vysoko nad bránu Begoviće.
14'
Z rohového kopu se sice nic nenarodilo, jenže hosté dál kombinovali okolo šestnáctky Bournemouthu a poté, co byl faulován Andone, budou zahrávat standardní situaci.
13'
První velká šance zápasu! Bissouma si narazil s Großem a poté se zjevil zcela sám před Begovićem, který však jeho přízemní střelu dokázal vytěsnit na roh.
12'
Bissouma chtěl lehkým obloučkem vysunout dopředu Andoneho, avšak před ním stačil balon uklidit do bezpečí Aké.
11'
Nyní už je ale pískáno. Bernardo zajel do Brookse a může být rád, že za svůj ostrý zákrok nevidí žlutou kartu.
10'
Ve středu hřiště došlo k tvrdému střetu Lermy s Marchem a kolumbijský fotbalista se dožadoval odpískání faulu, ovšem hlavní sudí nechal hru plynout dál.
9'
Obrana domácích se dostala pod tlak a Locadia nakonec donutil Danielse k rezolutnímu odkopu, po němž uvedou hráči Brightonu míč do hry autovým vhazováním.
8'
Bissouma si navedl balon na levačku a poté z poměrně velké dálky vypálil na Begoviće, jenž však jeho ránu pouze kontroloval a za chvilku bude vykopávat od své brány.
7'
Locadia získal míč a poté hledal z levé strany Große, ovšem ten se nedokázal prosadit přes pozorně bránícího Akého.
6'
Wilson aktivně napadal rozehrávku svého soupeře, jenže v souboji s Dunkem si viditelně pomohl nedovoleným způsobem, a proto byla hra přerušena.
5'
Exekuce se ujal sám faulovaný Junior Stanislas, který se pokusil Ryana překvapit střelou z velkého úhlu. Hostující gólman ale zasahovat nemusel, neboť pumelice hráče The Cherries se mezi tři tyče nevešla.
4'
Stanislas nasadil potupné jesličky Balogunovi, který jej poté stáhl k zemi, takže domácí budou zahrávat standardní situaci.
3'
March se zbavil svého strážce a poté se pokusil vysunout do útoku Andoneho, jenže ten na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl.
2'
S první akcí chtěl přispěchat King, avšak jeho průnik středem hřiště překazil Dunk, jenž norskému útočníkovi balon vypíchl.
1'
Mike Dean poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Úvodního výkopu se ujali hráči Bournemouthu, kteří dnes nastupují v tradičních černo-červených dresech. Jejich soupeř naopak zvolil modro-bílou sadu.
1'

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Brooks, Lerma, Surman, Stanislas – C. Wilson, J. King.
Náhradníci: Boruc – Mings, Rico, Ibe, Fraser, Mousset, Defoe.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Dunk (C), Balogun, Bernardo – Bissouma, D. Pröpper – Andone, Groß, March – Locadia.
Náhradníci: Steele – Bong, Bruno, Kayal, Stephens, Knockaert, G. Murray.

Rozhodčí: Mike Dean – Darren Cann, Daniel Robathan.
Brighton & Hove Albion FC

Také Brighton si v tomto ročníku vede poměrně obstojně, avšak hned od začátku sezony se potýká s velkými výkyvy formy, které mají za následek to, že The Seagulls momentálně patří třináctá příčka. Také v tomto celku ale najdeme ve velmi dobré formě hrajícího borce. Řeč je veteránovi Glennu Murrayovi, který jasně dokázal, že ještě nepatří do starého železa, a v Premier League už soupeřům nastřílel osm gólů. Forma anglického útočníka však příliš nenahrává do karet jeho kolegovi Jürgenu Locadiovi. Ten do Anglie zamířil teprve nedávno a stal se nejdražší posilou v historii klubu, ovšem už nyní se začíná šuškat, že bývalý hráč PSV není spokojen se svou rolí a zvažuje odchod. Do posledního duelu, ve kterém Brighton hostil Chelsea, se nizozemský fotbalista dostal na hřiště až v 83. minutě a byl u prohry svého celku 1:2.
AFC Bournemouth

Do sezony 2018/2019 vstoupil Bournemouth dobře a na začátku patřil k těm nejpříjemnějším překvapením celé soutěže, jenže v posledních týdnech to šlo s jejich výkony z kopce a momentálně se nachází na stále ještě solidním jedenáctém místě. Jejich trápení dokazuje i fakt, že družina trenéra Howea získala z posledních sedmi mačů jen tři body, což je opravdu mizerná vizitka. Přesto v týmu najdeme hráče, kterým se nadmíru daří a v individuálních statistikách patří k ligové špičce. Za zmínku jistě stojí útočník Callum Wilson, jenž už nasázel osm branek a v médiích se začíná jeho jméno spojovat s možným přestupem do londýnské Chelsea, nebo také Ryan Fraser, který si již připsal sedm asistencí. Minulý týden se však ani jednomu nepodařilo dát, respektive zařídit ani jeden gól a The Cherries prohráli s Wolverhamptonem 0:2.
hezké sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Vánoce už sice klepou na dveře, ovšem ani v tomto období nebudeme ochuzeni o potěšení z nejpopulárnější hry světa. Tento víkend je na programu osmnácté kolo anglické Premier League a v tomto online přenosu se zaměříme na zápas, v němž změří své síly AFC Bournemouth a Brighton & Hove Albion FC. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.