Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cardiff  : Southampton - 8. prosince 2018   16:00

Cardiff
74' Paterson
1:0
(0:0)
Cardiff
Etheridge – Ecuele Manga, Morrison (C), Bamba, J. Bennett – Gunnarsson, Camarasa, Arter (90+1. Ralls) – Mendez-Laing (67. Hoilett), Paterson, Josh Murphy (85. Harris).
Smithies – Peltier, Ralls, Reid, Harris, Madine, Hoilett.
Jon Moss
Millennium Stadium, Cardiff
Southampton
A. McCarthy – Valery (46. Stephens), Vestergaard, Bednarek, Targett – P.-E. Höjbjerg (C), Romeu (80. Ward-Prowse) – Armstrong, Lemina, Redmond – Ch. Austin (75. Gabbiadini).
Gunn – Hoedt, Jošida, Stephens, Ward-Prowse, M. Elyounoussi, Gabbiadini.

Je tu konec zápasu, který dopadl přeci jen předpokládaným výsledkem. Domácí Cardiff potvrdil, že doma se mu poměrně daří, navíc poprvé od srpna udržel v Premier League čisté konto.
Jedinou branku zařídil v Anglii narozený, Skotsko však reprezentující hrotový útočník Callum Paterson, pro nějž to byla čtvrtá branka v právě probíhajícím ročníku.
Kromě něj si zaslouží pochvalu i obě křídla Mendez s Murphym, která zaměstnávala krajní obránce Southamptonu a zařídila rychlý konec zápasu pro Yana Valeryho.
Na straně Southamptonu zaslouží pochvalu kromě brankáře McCarthyho i aktivní Matt Target, jenž se zapojil do hodně akcí, horší to měl ale s přesností.
Naopak mimo stoperskou dvojici si za rámeček toto utkání určitě nedají Stuart Armstrong a Mario Lemina. První z nich byl neviditelný, druhý naopak viditelně kazil.
Znamená to, že Cardiff se posouvá na prozatímní 14. příčku, naopak Southampton zůstává předposlední a je otázkou, jakým způsobem pro hosty ještě zachránit sezónu.
Pro dnešek je to vše, doufám, že jste se nenudili, a příště se budu těšit opět s anglickou Premier League na viděnou!
90+4'
90+3'
Útočná snaha hostí končí faulem Nathana Redmonda. Postiženým se stal Aron Gunnarson.
90+2'
Junior Hoilett se prodíral pravou stranou přes Matta Targetta, avšak nepřišel si na něj. Vybojoval ovšem cenné autové vhazování.
90+1'
Rozhodčí Jon Moss nastavil ve druhém poločase pouhé tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Cardiff City FC.
Ze hřiště odejde Harry Arter, na jeho místo přijde Joe Ralls.
90'
Problémy si podobně jako kolega Vestergaard nedělal Sean Morrison. Při první známce hrozby odpálil balón do bezpečí.
88'
Další chybu hostů mohl využít Harry Arter. Domácího záložníka pustil do pokutového území špatný pas od Piere-Emila Höjbjerga, centr anglického záložníka však zneškodnil Jan Bednarek.
87'
Centr Matta Targetta z přímého kopu našel sice hlavu Manola Gabbiadiniho, italský reprezentant se však nezorientoval a míč ho spíš jen trefil.
85'
Ze hřiště odejde Josh Murphy, na jeho místo přijde Kevin Harris.
85'
Nathan Redmond se dostal po přihrávce Jacka Stephense do situace jeden na jednoho, v souboji byl však lepší jeho soupeř – Ecuele Manga.
83'
Záložník hostů James Ward-Prowse se dostal na pravé straně k centru po zemi a jeho míč nadělal takovou paseku, že málem skončil vlastní brankou. Se situací si musel poradit Sean Morrison.
81'
Velkou šanci zahodil kapitán domácích Sean Morrison. Z pravé strany po rohovém kopu centroval Harry Arter, domácí stoper se objevil zcela sám na hranici malého pokutového území, ale nepochopitelně minul branku o dva metry.
80'
Střídání v týmu Southampton FC.
Ze hřiště odejde Oriol Romeu, na jeho místo přijde James Ward-Prowse. Hostující záložník přichází kvůli standardním situacím.
80'
Rohový kop Matta Targetta nanašel nikoho, jen rukavice brankáře Etheridge.
79'
Manolo Gabbiadini vybojoval rohový kop poté, co jeho centr nezkrotil Victor Camarasa. Dočkáme se vyrovnání?
78'
Centr z přímého kopu poslal Victor Camarasa, jeho míč si našla hlava Seana Morrisona, domácí kapitán však nemířil přesně.
77'
Jak byl Southampton celý druhý poločas lepší, tak se z jeho kopaček veškerá aktivita po brance vytratila. Junior Hoilett naopak hru domácích oživil a 15 minut před koncem vybojoval nadějný přímý kop.
75'
Oriol Romeu (Southampton FC) dostává žlutou kartu.
Španělský středopolař dostal žlutou zpětně za zakopnutí míče.
75'
Ze hřiště odejde Charlie Austin, na jeho místo přijde Manolo Gabbiadini.
74'
Cardiff právě vstřelil branku!

Obrovskou minelu předvedl Jannik Vestergaard. Dánský stoper se snažil vrátit míč domů na brankáře McCarthyho, avšak špatně trefil míč. Ten si získal pro sebe CALLUM PATERSON a v souboji jeden na jednoho neměl problém vstřelit branku!
73'
K centru z pravé strany se po rohovém kopu dostal Harry Arter, avšak bývalá opora Bournemouthu nenacentrovala přesně.
72'
Domácí hrdina se jmenuje Junior Hoilett – díky němu bude Cardiff po dlouhé době zahrávat roh.
72'
Domácí Cardiff se do protiútoku nedostane, za vše může nepřesný výhoz brankáře Etheridge. U míče znovu hosté.
71'
Další rohový kop musel na poslední chvíli odvracet Ecuele Manga. Poslední minuty jsou pro domácí velmi složité.
70'
Centr Matta Targetta tečoval jeden z domácích bránících hráčů. Tlak hostů pokračuje autovým vhazováním.
69'
Rozehrávka rohového kopu se bude muset odložit – Jon Moss si jde vyřídit poněkud wrestlerské chování hráčů v pokutovém území.
68'
Rohový kop, pro Southampton ve stále sílícím větru zajistil Mario Lemina svou první povedenou akcí v zápase.
67'
Ze hřiště odejde Nathaniel Mendez-Laing, na jeho místo přijde Junior Hoilett.
67'
K přímému kopu se postavil Matt Targett, ale jeho levačka minula branku domácích asi o metr.
66'
Joe Bennett (Cardiff City FC) dostává žlutou kartu.
Domácí obránce fauloval asi 20 metrů před brankou Nathana Redmonda.
65'
Nathan Mendez-Laing prováhal velkou příležitost. Po skvělém obranném zákroku Sola Bamby šel po pravé straně, avšak zastavil ho Jannik Vestergaard.
64'
Ojedinělý pokus o útok domácích ve druhém poločase končí odmávaným ofsajdem. Provinilým byl v tomto případě Callum Paterson.
62'
Ve středu pole byl faulován Mario Lemina, hosté budou rozehrávat od středového kruhu volný kop.
61'
Opakované záběry usvědčily Stuarta Armstronga z pokusu o podvod – Victor Camarasa v žádném případě nefauloval.
60'
Stuart Armstrong si chtěl vymodlit penaltu, ale na Jona Mosse si nepřišel, Southampton však v poslední době tlačí a k brance má rozhodně blíže.
59'
S nebezpečným centrem Matta Targetta si musel poradit brankář Etheridge.
58'
Rohový kop vybojovali hostující Nathan Redmond, jenž centroval z levé strany, a zakončující Charlie Austin. Jeho pokus s přední tyče byl zablokován.
57'
Útočné snahy Cardiffu, týmu, který zatím ani jednou letos v Premier League na domácím stadionu nevedl, zhatil praporek, jež signalizoval ofsajdové postavení Joshe Murphyho.
55'
Šance pro změnu na straně Cardiffu a v akci opět Mendez-Laing. Tentokrát domácí hráč přihrával vevnitř pokutového území Callumu Patersonovi, ten ovšem minul míč, byť jen o kousek.
54'
Rohový kop hostů zahrával Matt Targett, jeho rozehrávka nakrátko však Cardiffu starosti nepřinesla. To samé platí o následné střele ze 30 metrů Dána Höjbjerga.
53'
Oriol Romeu vyslal do úniku Maria Leminu, ten byl však tak zmatený ze své výhodné pozice, že si balón pořádně nezpracoval.
52'
Levý bek Southamptonu Matt Targett se snažil vylepšit dojem, když doplnil útok svého týmu, jeho centr do pokutového území však neprošel.
51'
Individuálně se pokoušel prosadit opět Nathan Mendez-Laing. Na pravé straně si podsaditý křídelník poradil s Mattem Targettem, jeho točená střela měla správnou výšku, branku však minula o více než metr.
50'
Hosté se rozhodli nakopávat dlouhé míče na Charlieho Austina, jeden z takových vyzkoušel z hloubi pole Höjbjerg, ale nepřesně.
49'
Josh Murphy se snažil dostat po levém křídle přes Jana Bednareka, polský zadák se však nenechal obehrát.
48'
Southampton začíná druhou část hry stejně aktivně jako tu první. Při napadání jeden ze stoperů napálil Matta Targetta, jehož odraz mířil jen těsně vedle branky Neila Etheridge.
46'
Druhý poločas začal, Southampton s novým hráčem Jackem Stephensem začal útočně, ale domácí obrana v čele se Solem Bambou drží.
46'
Ze hřiště odejde Yan Valery, na jeho místo přijde Jack Stephens.
46'
Po první části hry můžeme s jistotou říci, že oba týmy hrají v sestupových vodách zaslouženě. Herní převahu neměl v prvním poločase nikdo, šance měli lepší domácí fotbalisté. Jedou Harry Artet, poté Josh Murphy mohli skórovat. Na konci se ještě zaskvěl povedenou střelou Nathaniel Mendez-Laing.
Hosté dokazují, že se ani pod novým trenérem nevyvarují zbytečných chyb, které je kosí – jednu z nich předvedl polský stoper Bednarek. Navíc Southampton nestíhá na křídlech, kde hrají za Cardiff rychlí a hbití Murphy a Laing.
I tak s určitostí nelze říci, jak se situace vyvine ve druhém poločase, jelikož rozdíl mezi oběma soupeři je minimální. Začátek druhého poločasu je stanoven přibližně na 17:02.
45+2'
Rohový kop Victora Camarasy nepřinesl žádné nebezpečí, a tak první poločas skončil.
45+1'
Obrovskou šanci viděli diváci jen pár sekund před koncem nastavení. Individuálně se v pokutovém území uvolnil Mendez-Laing, jeho bombu pod břevno však vyrazil na rohový kop brankář McCarthy!
45'
Rozhodčí v prvním poločase nastaví jednu minutu nad rámec hrací doby.
44'
Nepřesnost na druhé straně – Victor Camarasa se mohl dostat do dobré příležitosti, ale nezpracoval si míč.
41'
Ani další náběh hráče hostí se nesetkal s úspěchem. Tentokrát přišla vniveč snaha Stuarta Armstronga. Nutno dodat, že v posledních minutách sledujeme volnější tempo. Hráči jako by se viděli už v kabině.
40'
Po výkopu McCarthyho se po sérii několika hlaviček dostal k míči Charlie Austin. Na chvíli si zahrál na útočného záložníka a málem se mu zadařilo – přihrávka na Piera-Emila Höjbjerga byla nepřesná jen o kousek.
39'
Naprosto zbytečný zákrok si připsal Yan Valery. Zezadu strčil do Joshe Murphyho. Jon Moss byl velmi štědrý, když anglickému mladíkovi neukázal druhou žlutou kartu.
37'
Joe Bennett poslal od rohového praporku zajímavý míč na zadní tyč, toho si však nevšiml hostující gólman, který balón řádně podskočil. I přesto si obrana "Svatých" poradila.
36'
Aron Gunnarsson si dnes hodně zahází. Tentokrát hodil tak daleko, že si pro míč musel dojít sám brankář McCarthy. Následný centr nohou tak nebezpečný nebyl, uvidíme pouze rohový kop.
35'
Zatím nejlepším autovým vhazováním se prezentoval Aron Gunnarsson. Jeho míč udělal ve vzduchu vysoký koper, Sean Morrison sklepával hlavou na spoluhráče, ti ale byli dobře pokrytí.
33'
Rychle na druhou stranu museli všichni hráči. Po zblokované střele Höjbjerga následoval rohový kop, který zahrával sám autor střely. Jeho centr nezpacifikovala domácí obrana, k míči se na penaltovém puntíku dostal Mario Lemina, ale střela francouzského záložníka jen potvrdila, že bývalý hráč Juventusu se hodí spíš na obrannou činnost.
32'
Pravé křídlo se opět stalo zaslíbenou částí hřiště pro Mendeze-Lainga, jeho centr však na poslední chvíli zachytil brankář McCarthy.
31'
Southampton si neví rady, když na ně soupeř tlačí při rozehrávce. Tentokrát se vyznamenal skvělým presinkem Camarasa. Cardiff však z poziční akce nic nevymyslel.
29'
Přímý kop Cardiffu obrana hostů odvrátila jen k Joeovi Bennettovi, jenž se napřáhl ke střele zpoza pokutového území. Míč však doletěl jen na tribunu.
28'
Yan Valery (Southampton FC) dostává žlutou kartu.
Hostující pravý obránce fauloval unikajícího Joshe Murphyho. Znamená to i nebezpečnou standardku pro domácí.
27'
Na hru svého týmu se už nemohl dívat Mario Lemina, a tak se rozhodl, že projde středem pole. Nezvládl však předfinální přihrávku na svého parťáka Höjbjerga. Odkopávat bude domácí strážce branky.
25'
Velkou chybu udělal ve středu pole při zpracování Oriol Romeu, míč si pro sebe uzmul Josh Murphy, avšak Yan Valery ve spolupráci s brankářem McCarthym zabránili pohromě.
24'
Série nepřesností ve středu pole. Oba týmy se snaží především neinkasovat, i tak vidíme zajámavý fotbal. Jak například ve chvíli, kdy se domácí křídelní bek Bennet snažil posunout do šance Patersona. Anglický útočník však nevyzrál na obranu Southamptonu.
23'
Další aut házel, tentokrát z levé strany, Aron Gunnarson, ale hostující obrana je prozatím pozorná.
21'
Yan Valery se snažil využít velkého prostoru na pravé straně a poslal přízemní centr do šestnáctky. V ní však úřadoval Sol Bamba.
20'
Nacvičený signál z přímého kopu svěřencům Hasenhüttla nevyšel. Centr Matta Targetta sice hlavičkoval Charlie Austin, avšak slabě a navíc doprostřed branky.
19'
Žlutou kartu dostává Sean Morrison (Cardiff City FC).
Kapitán domácích ztratil pozici při náběhu Charlieho Austina, a tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Přímý kop pro Southampton.
18'
Velkou šanci si připravili domácí fotbalisté. Středem pole potáhl balón Camarasa, přihrál nalevo Joshi Murphymu, ten byl trochu z úhlu, i tak vypálil nebezpečně na zadní tyč. Brankář Southamptonu McCarthy byl však pozorný a vyrazil na rohový kop.
17'
Do delší době se dostali k postupnému útoku také hosté. Jejich snaha je však pravidelně kažena Solem Bambou, který opět hraje vynikající utkání.
15'
Islandský kapitán národního týmu sice hodil dlouhý míč až na penaltu, tam si však nedovoleně počínal jeden z hráčů Cardiffu.
15'
Rohový kop Benneta sice hosté odvrátili, ale jen na aut. A domácí mají v týmu Arona Gunnarssona...
14'
Stav nejvyšší pohotovosti hlásila hostující obrana. Míč si vzal na pravé strany rychlonohý Mendez-Laing, dostal se přes Vestergaarda, ale nepřihrál přesně na svého kolegu z útoku Patersona.
13'
Oriol Romeu se snažil něco vymyslet na pravém křídle, kombinoval s Nathanem Redmondem, do všeho se však vložil Sol Bamba.
11'
Domácí se začínají osmělovat. Po rohovém kopu se dostal k míči kapitán Sean Morrison, udělal kličku soupeři a přihrával na střed pokutového území, tam se však čtyři domácí nedohodli, kdo přihrávku svého kapitána pošle do branky.
9'
Slibnou příležitost zahodili domácí. Z levého křídla centroval Bennett, jeho dlouhý kop zkrotil na zadní tyči patou Nathan Mendez-Laing a jeho přihrávku na penaltovém puntíku špatně trefil Harry Arter. Proto byl zákrok hostujícího McCyrtheho velmi jednoduchý.
8'
Na začátku zápasu vidíme hodně soubojů ve středu pole, je vidět, jak toto utkání bude důležité.
7'
K první akci z pohledu domácích se dostával Nathan Mendez-Laing, avšak předkopl si míč a na pravé straně se dostal jen za brankovou čáru.
6'
Nakonec se konalo překvapení. Do míče se opřel z přímého kopu Jannik Vestergaard, jeho rána, však trefila jen Charlieho Austina. Každopádně vidíme sympatický start od Southamptonu.
4'
Hosté se překvapivě ujali iniciativy a vybojovali přímý kop zhruba ze 30 metrů od branky. Paradoxně nejvíc utrpěl faulující hráč – Harry Arter – jenž si vyžádal ošetření. Míč k přímému kopu si bere hostující Piere-Emile Höjbjerg.
3'
Oriol Romeu se snažil dostat míč do pokutového území na Nathana Redmonda, ale obrana domácích stála na pevných základech jménem Sol Bamba.
2'
Do první příležitosti se dostali hosté. Z levé strany centroval Piere-Emile Höjbjerg a z první se dostal k zakončení Charlie Austin. Jeho technická střela mířila zhruba metr od branky Neila Etheringtona.
1'
Hráči se již připravují ve středovém kruhu, utkání co nevidět začne.

Cardiff City FC: Etheridge – Ecuele Manga, Morrison (C), Bamba, J. Bennett – Gunnarsson, Camarasa, Arter – Mendez-Laing, Paterson, Josh Murphy.
Náhradníci: Smithies – Peltier, Ralls, Reid, Harris, Madine, Hoilett.
Trenér: Neil Warnock.

Southampton FC: A. McCarthy – Valery, Vestergaard, Bednarek, Targett – P.-E. Höjbjerg (C), Romeu – Armstrong, Lemina, Redmond – Ch. Austin.
Náhradníci: Gunn – Hoedt, Jošida, Stephens, Ward-Prowse, M. Elyounoussi, Gabbiadini.
Trenér: Ralph Hasenhüttl.

Rozhodčí: Jon Moss.
Jestliže domácí mužstvo může být víceméně klidné, jelikož si krůček po krůčku jde za svým vysněným cílem, o hostech se dá říci, že jsou nejzoufalejším týmem v Anglii. "Svatí" totiž vyhráli letos jen jednou a hrozí, že po delší době bude následovat jejich konec působení mezi ostrovní elitou.
Místem za to zaplatil Velšan Mark Hughes, na jeho místo přichází jeden z nejlepších trenérů v posledních dvou letech Ralph Hasenhüttl. Muž, který dostal z německého podpalupí Lipsko, si zcela jistě myslel, že jeho další angažmá bude v poněkud vyšších patrech. Avšak pokud někdo má zachránit potápějící se loď, pak to bude právě člověk, který dostal jediného východoněmeckého zástupce v Bundeslize hned v první sezóně do Ligy mistrů.
Hosté musejí spoléhat na týmovost a dravost, protože letos z jejich středu nikdo nevyniká. Chytí se pod rakouským trenérem loni vychvalovaný Manolo Gabbiadini? To se dozvíme již za pár hodin.
Velšský tým vedený anglickým trenérem Neilem Warnockem je v lepší situaci. Jednak se od něj letos čekal sestup, proto je současná šestnáctá příčka brána za přijatelnou, jednak doma hraje Cardiff v poslední době obstojně. Na Millennium Stadium prohráli domácí z pěti nedávných duelů jen dva. Výhry nad Wolves, Brightonem a Fulhamem mohou znamenat pořádný krok k nečekané záchraně.
K té domácí táhnou dva muži. Prvním je brankář Neil Etheridge. Poměrně neznámý filipínský reprezentant se překvapivě řadí mezi osmičku nejlepších gólmanů v Premier League.
Druhým důležitým mužem se obránce Sol Bamba. Zkušený stoper z Pobřeží Slonoviny je králem vzdušného prostoru a osobních soubojů, kterých dnes uvidíme zcela jistě dost.
Hezký den všem příznivcům fotbalu, zvláště pak anglických bitev o udržení v Premier League. Dnes nás čeká zápas, ve kterém půjde o všechno. Do záchranářských bojů zamočené týmy Cardiff City FC a Southampton FC změří síly na velšské půdě. Tak se těšte, utkání začíná v 16:00.