Cardiff - Wolves | ONLINE | 30.11.2018 21:00 | Premier League 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cardiff  : Wolves - 30. listopadu 2018   21:00

Ukončeno
Cardiff
Cardiff
65' Gunnarsson (Morrison) • 77' Hoilett 
2:1
(0:1)
Wolves
Wolves
18' Doherty  
Cardiff
Sestavy:
Etheridge – Ecuele Manga, Morrison (C), Bamba – Arter (76. Harris), Gunnarsson, Ralls, Hoilett – Camarasa, Paterson, Josh Murphy (66. Reid).
Náhradníci:
Smithies – J. Bennett, Harris, Mendez-Laing, Peltier, Reid, Ward.
Rozhodčí
Marriner – Ledger, Long
Millennium Stadium, Cardiff
30213 diváků
Wolves
Sestavy:
Patrício – Doherty, Saïss, Coady (C), Boly, Vinagre (82. Cavaleiro) – Neves, Moutinho, Traoré (73. Gibbs-White) – Jiménez, Costa (66. Diogo Jota).
Náhradníci:
Ruddy – R. Bennett, Bonatini, Cavaleiro, Gibbs-White, Diogo Jota, Giles.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:8. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 3:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Cardiffu City, který soupeře porazil poměrem 2:1. Hosté dlouhou dobu drželi jednobrankové vedení, avšak soupeř dokázal během necelých deseti minut zvrátit vedení na svojí stranu. Nejprve se o vyrovnávací branky postaral Gunnarsson, posléze se parádním zakončením blýskl forvard Hoilett. Wolverhampton konečně trochu začal hrát až v koncovce zápasu, což bylo jednoznačně málo. Hosté se sice dostali k náznakům šancí, avšak welšský celek si dokázal hubené vedení pohlídat až do konce.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Přenesení hry sice našlo Dohertyho, nicméně jeho prodloužení kulatého nesmyslu dokázal vystihnout Camarasa. Zdá, se že dnes už žádná branka nepadne.
90+3'
Hosté se opět celkem snadným způsobem dostali na útočnou polovinu, jenomže stále se jedná o kombinace daleko od branky soupeře.
90+2'
Následoval ještě rohový kop z levé strany, o který se i tentokráte postaral Moutinho. Jeho centr byl sražen k Jotovi, jehož rána ale proletěla vysoko nad.
90+1'
Jotovi se podařilo proniknout k autové čáry, odkud zkoušel nastartovat Cavaleira, pro kterého byla přihrávka příliš prudká.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Cardiff stále drží hubené vedení, najednou soupeř zvýšil stupeň aktivity.
87'
Jenomže ten nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se na druhé straně rodil rychlý protiútok, zakončující Gibbs-White z první mířil hodně vedle brány.
86'
Ten dopadl přesně na hlavu Coadyho, jehož hlavička ale našla volného Rallse, který mířil kousek vedle brány. Bylo to ještě s tečí, následovat bude roh.
85'
Zdá se, že Saiss opravdu dohrává bolestí pravé nohy. I takový je fotbal, Wolverhampton se nyní bude bránit dalekonosnému autovému vhazování.
84'
A ta nebyla vůbec špatná. Jota si na levé straně všiml volného Cavaleira, který to zkoušel obstřelem. Ten se nepovedl, míč tak skončil v rukavicích brankáře.
83'
Už se opět pokračuje ve hře, Saiss musí pokračovat ve hře, hosté totiž už nemůžou střídat. Mezitím Wolverhampton podniká akci středem hrací plochy.
82'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Ruben Vinagre, přichází Ivan Cavaleiro.
81'
Momentálně se nehraje, neboť si lékařské ošetření vyžádal Saiss. Toho v osobním souboji přišlápl Paterson, na nic vážného to ale nevypadá.
80'
Manga si dával s provedením autového vhazování hodně načas, nakonec si ale vybral kolegu Hoiletta, který ale nedokázal přejít přes Moutinha.
79'
Tak tohle bude pro hosty hodně složitý úkol, několik minut před koncem zápasu prohrávají. Uvidíme, zda se Nunově družině podaří vyrovnat.
78'
Dostatek prostoru měl kolem sebe Neves, nicméně jeho rána pravou nohou nakonec skončila vysoko nad brankou. Etheridge nemusel zasahovat.
77'
Cardiff právě vstřelil branku!
Tak to byla fotbalová paráda! Hostující defenzíva dokázal zablokovat zakončení od Reida, míč se ale odrazil za pokutové území, kde se ho něj nekompromisně opřel JUNIOR HOILETT. Jeho rána směřovala pod břevno, nakonec však olízla břevno, aby posléze skončila za Patríciem.
77'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil obránce Morrison, který raději na jistotu poslal míč do autu. Hosté se postupně přibližují.
76'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Harry Arter, přichází Kadeem Harris.
75'
U postranní čáry skončil na zemi Camarasa, kterého celkem důrazným zákrokem fauloval Vinagre. Aby toho nebylo málo, tak na zemi skončil také hlavní sudí.
74'
Arter toho moc nevymyslel, naopak jeho odkop zamířil až daleko za postranní čáru. Krátce ptoé si Wolverhampton vybojoval další aut.
73'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Morgan Gibbs-White.
71'
Žlutou kartu dostává Callum Paterson (Cardiff City FC).
69'
Hosté se konečně dostali k slibnějšímu protiútoku, jenomže Traoré byl v souboji o míč příliš pozdě. Welšský celek se okamžitě dostal na útočnou polovinu.
68'
Etheridge se ujal další rozehrávky od své branky, jenomže Paterson hlavičkový souboj prohrál. Proto se Wolverhampton dostává k dalšímu autu.
67'
Nutno dodat, že domácí se zcela zaslouženě dočkali vyrovnávací branky. Jejich hra je dnes velice pohledná, přičemž soupeř toho zatím moc nepředvedl.
66'
Žlutou kartu dostává Romain Saïss (Wolverhampton Wanderers).
66'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Hélder Costa, přichází Diogo Jota.
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Josh Murphy, přichází Bobby Reid.
65'
Cardiff právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jenom dočkali! Nejprve kousek vedle brány vypálil Arter, následně se Cardiff dostal k rohovému kopu. Samotný centr nepřinesl nic nebezpečného, avšak poté se do malého vápna snesl další centr, který Patrício moc neodhadl. Morrison tak prodlužoval za sebe, kde v akrobatické pozici zakončoval ARON GUNNARSSON.
64'
Také domácí si po delší době vyzkoušeli rozehrávku rohového kopu, pro který si poklidným způsobem dokráčel brankář Patrício, který s rozehrávkou nikam nespěchá.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Wolverhampton stále drží hubené vedení. Domácím se krátí čas, i tak ho stále zbývá dostatek.
62'
Moutinhovi se ani v tomto případě rozehrávka moc nepodařilo, portugalský záložník to zkoušel dalším centrem, který skončil pouze na protihráči.
61'
Žlutou kartu dostává Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers).
60'
Cardiff si kulatého nesmyslu moc dlouho neužil, avšak ani Traoré daleko nedoběhl. I tak z toho bude další rohový kop, jako poslední se dotkl míče Camarasa.
59'
To nebylo vůbec špatné. Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Neves, jehož ránu dokázal Etheridge zneškodnit. Další zakončení směřovalo vysoko nad.
58'
Posléze se k odraženému míči dostal hostující Coady, který bez většího rozmyslu odkopl na druhou stranu. Hosté jsou nyní o něco aktivnější.
57'
Čtvrtý rohový kop v podání Wanderers obstaral Moutinho, který kroutil centr směrem od branky. Na hranici malého vápna dokázal zasáhnout Manga.
56'
Wolverhampton se konečně dostal do pokutového území soupeře, jenomže Doherty nedokázal obejít Mangu. Bude z toho rohový kop z pravé strany.
55'
Ani z dalšího autového vhazování nevzniklo žádné nebezpečí. Na druhé straně si Camarasa hodil míč daleko od nohy, čehož využil napadající Vinagre.
54'
Jenomže u postranní čáry si důrazným způsobem počínal Bamba, od jehož hlavy směřoval míč zpět do zámezí. Wolverhampton bude opět vhazovat.
53'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí právě Gunnarssonn, který pravačkou zamířil vysoko nad branku. Patrício bude moci rozehrávat od své svatyně.
52'
Ani tentokráte se prudká nabídka nesetkala s úspěchem, nicméně hra musela být opět přerušena. Na zeleném pažitu se povaluje domácí Paterson.
51'
Ralls se ujal autového vhazování od levé postranní čáry. Po krátké kombinaci budeme sledovat další aut, kterého se nyní ujme Gunnarsson.
50'
Wolverhampton odrazil další útok soupeře, navíc hlavní sudí ponechal výhodu. Jiménez ale nedokázal oslovit Traorého, který by se řítil sám na bránu.
49'
Následně to dalekonosným nákopem zkoušdl Morrison, jehož pas směřoval na pravou stranu, kde ale včas zasáhl pozorný obránce Saiss.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do zajímavé příležitosti dostal domácí Paterson, jehož střílená nabídka nakonec skončila zhruba metr vedle.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl pouze jednu branku, o kterou se postaral hostující Doherty. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, avšak směrem dopředu byl jednoznačně nebezpečnější domácí celek, který neustále narážel na obranu soupeře. Logicky tak přišel trest v podobě inkasované branky, o kterou se postaral Doherty. Koncovka poločasu nabídla velkou územní převahu Cardiffu, jenomže největší šanci nezužitkoval Arter, jenž napálil pouze tyč.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Cardiff i nadále okupuje útočnou polovinu, avšak stále kombinuje daleko od branky soupeře.
45+1'
Sledovali jsme další rohový kop, který Ralls kroutil ke vzdálenější tyči, kde se pokoušel hlavičkovat Murphy. Nakonec to před ním stačil odklidit Saiss
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Celkem překvapivý centr vyprodukoval právě Arter, načež Coady hlavičkoval pouze k jednomu z protihráčů, kterému se v nejméně vhodný moment nepovedlo ideálně trefit míč.
43'
Arter se ujal autového vhazování od levé postranní čáry. Následně se k míči dostal také brankář Etheridge, po jehož odkopu získal balón Murphy.
40'
Na druhé straně měl hodně času na centr Vinagre, jenomže místo centru ještě přihrával Nevesovi, jehož pohotová rána skončila zhruba metr vedle.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Obrovská šance domácích! Po menším závaru se k míči dostal Arter, jehož parádní rána nakonec skončila pouze na vzdálenější konstrukci.
38'
Cardiff zkoušel zaútočit přes levé křídlo, kde se Murphymu málem podařilo dostat až do velkého vápna. Po teči Dohertyho, budeme sledovat další roh.
37'
Už se opět pokračuje ve hře, mezitím se Ralls dostal k rozehrávce rohového kopu, který plachtil ke vzdálenější tyči. Tam bezpečně balón odklidil Saiss.
36'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi leží domácí Camarasa. Na scénu zamířil také lékařský persinál, který si vzal křídelníka Cardiffu do péče.
35'
Hodně šikovně si u postranní čáry počínal Bamba, který oklamal napadajícího Traoré, jenž fauloval. Cardiff opět rozehrál urychleně.
34'
Posléze se na zemi ocitl domácí Hoilett, avšak o nedovolený zákrok se v žádném případě nejednalo. Momentálně sledujeme pasáž plnou nepřesností.
33'
Wolverhampton si to namířil do otevřené obrany, nakonec to sám na sebe vzal Traoré, kterému se ale nepodařilo kloudně zakončit. Domácí to zkouší kontrem.
32'
Ralls se daleko s balónem nedostal, naopak se k autovému vhazování postavil zadák Doherty, kterého musel hlavní sudí vracet na místo dopadu míče.
31'
Naopak se k míči dostal brankář Etheridge, který si dával s rozehrávkou celkem načas. Nakonec po jeho odkopu získal míč Moutinho.
30'
Nakonec si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Saiss, načež se do zakončení dostal Hoilett, který ale absolutně netrefil branku soupeře.
29'
Dalekonosný nákop nakonec našel hlavu pouze Bolyho, který to posléze zkoušel přenesením hry na pravou stranu, kde ve vzduchu uspěl Doherty.
24'
Už se zdálo, že Traoré poběží sám na bránu, jenomže dobrý obranný zákrok vytasil Bamba, který nekompromisním způsobem trefil míč do hostujícího hráče.
23'
Welšský celek si vyzkoušel další dalekonosné vhazování, které dolétlo pouze do míst, kde zakročil Patrício. Domácí ale opět sevřeli svého protivníka.
22'
Nakonec se jednalo o rozehrávku cvičeným signálem, rozehrávající Neves ale našel pouze rukavice brankáře. Etheridge okamžitě založil protiakci.
21'
Standardní situaci dokázal vybojovat hostující Traoré, který se okamžitě žene do šestnáctky. Wolverhampton bude zahrávat standardku z dobré pozice.
20'
Po pravém křídle rozjel útočnou akci Morrison, který si zkoušel narazit s Camarasou, což se příliš nepovedlo. Wolverhampton se dostává k autu.
19'
Tohle bude pro domácí celek hodně složitý úkol, Cardiff totiž prohrává o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.
18'
Wolves právě vstřelili branku!
Hosté se dostávají do vedení! Rohový kop v podání záložníka Moutinha směřoval přesně na hlavu Jiméneze, který pořádně protáhl Etheridge. Domácí brankář vyrazil míč vedle sebe, kam si seběhl MATT DOHERTY, který dokázal procedit balón do sítě.
18'
Murphy nyní neodhadl dráhu dopadu míče, místo toho se k němu dostal Traoré, který pronikl až do vápna, kde jeho nabídku odklidil Bamba.
17'
Nakonec jsme sledovali další volný kop, který ze své poloviny rozehrával obránce Manga. Po jeho nabídce se soupeř dokázal osvobodit odkopem.
16'
Gunnarsson to zkoušel kolmicí na volného Patersona, druhý jmenovaný se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.
15'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval hostující Coady, domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny. K míči se staví zadák Bamba.
14'
Rychlý protiútok domácích táhl po levém křídle Murphy, který se po manévru pokusil odcentrovat, jenomže vzdušná nabídka mu absolutně nevyšla.
13'
Na druhé straně se také Wolverhampton dostal k rohovému kopu. Z pravé strany ho obstaral Moutinho, který svým centrem našel hlavu Hoiletta.
12'
Rohový kop ale nepřinesl nic nebezpečného, poté se do šestnáctky snášel další centr, který se stal kořistí Coadyho. Cardiff ale svírá svého soupeře.
11'
Gunnarsson se ujal dalšího autového vhazování, který tentokráte směřoval na Morrisona, nicméně jako poslední se dotkl míče Jiménez – roh.
10'
Traoré se pokusil zachytit neposedný míč, jenomže jeho rychlé nohy to nedokázaly. Bude z toho pouze odkop od domácí branky, který obstará Etheridge.
9'
Obrannou povinnost si splnil domácí zadák Bamba, který navíc vybojoval autové vhazování. Po něm se ale daleko nedostal forvard Hoilett.
8'
Cardiff měl k dispozici standardní situaci z levé strany. O rozehrávku se nakonec postaral Ralls, po jehož centru hlavičkoval hodně vedle brány Morrison.
7'
Gunarsson obstaral dalekonosné autové vhazování, které směřovalo až k malému vápnu. Odražený míč sebral Ralls, který mířil vedle branky.
6'
Posléze u postranní čáry zabojoval Arter, po jehož přihrávce centroval do pokutového území Gunarsson, míč ale skončil na hlavě Coadyho.
5'
Tentokráte se do vzduchu dostával Boly, který dokázal přehlavičkovat Camarasu. Krátce poté se na zemi ocitl Costa, o faul se ale nejednalo.
4'
Posléze se k autovému vhazování dostal hostující Doherty, který se snažil najít Jiméneze, což se ale nepodařilo. Další odkop obstaral brankář Etheridge.
3'
Poprvé si s míčem zahrál brankář Etheridge, který bezpečně stáhl míč ze vzdušného prostoru. Jeho následný odkop směřoval na Murphyho, který vybojoval aut.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Cardiff City FC: Etheridge – Ecuele Manga, Morrison (C), Bamba – Arter, Gunnarsson, Ralls, Hoilett – Camarasa, Paterson, Josh Murphy.
Náhradníci: Smithies – J. Bennett, Harris, Mendez-Laing, Peltier, Reid, Ward.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Doherty, Saïss, Coady (C), Boly, Vinagre – Neves, Moutinho, Traoré – Jiménez, Costa.
Náhradníci: Ruddy – R. Bennett, Bonatini, Cavaleiro, Gibbs-White, Diogo Jota.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long.
Wolverhampton Wanderers

Na opačné straně stojí další nováček soutěže, kterým je Wolverhampton. Wanderers se sice po třinácti kolech nacházejí na jedenácté pozici, avšak poslední zápasy nejsou to pravé ořechové. Wolverhampton z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát prohrál, dohromady tedy získal jediný bod. Hostující tým dnešního střetnutí se tak výrazně propadl tabulkou, momentálně na pohárové příčky ztrácí jedenáct bodů. Wolverhampton se rovněž nespoléhá na produktivní útočnou vazbu, která nastřílela pouze o jednu branku více. Na druhou stranu se celkem dobrým dojmem jeví obrana, která například inkasovala méně branek, než Arsenal.
Cardiff City FC

Fotbalisté Cardiffu zatím neprožívají povedenou sezónu, v roli nováčka soutěže se momentálně nacházejí až na předposlední pozici, přičemž na poslední nesestupové pásmo ztrácejí pouze jeden jediný bod. Welšský celek v letošní sezóně zvítězil pouze ve dvou případech, poslední vítězství přišlo v předminulém kole, ve kterém Cardiff uspěl proti Brightonu, který porazil poměrem 2:1. Domácí celek dnešního utkání ale trápí obranná i ofenzivní činnost. Útočná vazba doposud nastřílela jedenáct branek, což není ani průměr jedné vstřelené branky na utkání, na druhou stranu si defenzíva drží průměr dvou obdržených branek na zápas.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Cardiff City FC a Wolverhampton Wanderers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
17. kolo
Tabulka 2018/2019
Z V R P Skóre B
1.  Liverpool 17 14 3 0 37:7 45
2.  Manchester City 17 14 2 1 48:10 44
3.  Tottenham 17 13 0 4 31:16 39
4.  Chelsea 17 11 4 2 35:14 37
5.  Arsenal 17 10 4 3 37:23 34
6.  Manchester Utd. 17 7 5 5 29:29 26
7.  Wolves 17 7 4 6 19:19 25
8.  Everton 17 6 6 5 24:22 24
9.  West Ham 17 7 3 7 25:25 24
10.  Watford 17 7 3 7 23:25 24
11.  Bournemouth 17 7 2 8 25:28 23
12.  Leicester 17 6 4 7 21:21 22
13.  Brighton 17 6 3 8 20:24 21
14.  Newcastle 17 4 4 9 14:22 16
15.  Crystal Palace 17 4 3 10 14:23 15
16.  Cardiff 17 4 2 11 17:33 14
17.  Southampton 17 2 6 9 16:32 12
18.  Burnley 17 3 3 11 15:33 12
19.  Huddersfield Town 17 2 4 11 10:28 10
20.  Fulham 17 2 3 12 16:42 9

Premier League, celým názvem Barclays Premier League, je nejvyšší anglická fotbalová ligová soutěž. Soutěž je složena z dvaceti klubů, které hrají dvakrát každý s každým, tedy celkem 38 zápasových kol. Mužstvo s nejvíce body na kontě získává mistrovský titul. Historicky nejúspěšnějším týmem soutěže je Manchester United, který slavil celkem dvacetkrát.

První tři týmy Premier League postupují přímo do skupinové fáze Ligy mistrů, čtvrtý pak do 4. předkola. Pátý tým postupuje do Evropské ligy. Další dvě místa v Evropské lize zaujímají vítězové obou pohárů (ligového a FA Cupu), ty můžou v případě kvalifikace finalistů do pohárů jiným způsobem připadnout šestému či až sedmému týmu soutěže Premier League. Tři nejhorší týmy Premier League sestupují do Football League Championship, druhé nejvyšší soutěže. Vítěz soutěže má také právo startovat v anglickém superpoháru zvaném Community Shield, kde ho vyzve vítěz FA Cupu. Soutěže pořádá Anglická fotbalová asociace (FA).

Dne 20. února 1992 byl ustanoven nový formát soutěže, ve kterém se hraje i dnes. Premier League se stala následovníkem původní Football League First Division, která byla založena roku 1888, což ji dělá nejstarší fotbalovou ligovou soutěží světa. Nejúspěšnějšími kluby jsou Manchester United s 20 tituly a Liverpool s 18 tituly (od roku 1888).
Klasická verze
Mobilní verze