Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Burnley - 1. prosince 2018   16:00

Crystal Palace
16' McArthur (Townsend) • 78' Townsend (Kouyaté)
2:0
(1:0)
Hennessey – Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – McArthur (78. Schlupp), Milivojević (C), Kouyaté, Meyer (90+1. Puncheon) – Townsend (88. Sörloth), Zaha.
Guaita – J. Ayew, Kelly, Puncheon, Sörloth, J. Ward, Schlupp.
Probbert L. (Eng)
Selhurst Park, Londýn
Burnley
Hart – Lowton, K. Long, Mee (C), Taylor – Lennon (46. Brady), Defour (60. Vokes), Cork, Gudmundsson – Hendrick – Wood (80. Barnes).
Heaton – Bardsley, Brady, Barnes, Vokes, Tarkowski, A. Westwood.

Přeju vám hezký zbytek sobotníha večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání čtrnáctého kola anglické Premier League, ve kterém v souboji sestupem ohrožených týmů zvítězili fotbalisté Crystal Palace nad Burnley 2:0. První gól padl v 16. minutě, kdy přízemní centr McArthura skončil k překvapení všech až za zády Harta. V utkání jednoznačně aktivnější domácí přidali pojistku v 78. minutě, to když krásnou technickou střelou překonal bezmocného Harta Townsend. Orli se tak díky výhře 2:0 posunuli na dvanácté místo a od sestupových vod se vzdálili na tři body. Burnley naopak spadlo do sestupového pásma, jelikož Cardiff ve včerejším utkání zdolal vlky z Wolverhamptonu.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 11:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:10.
90+5'
90+4'
Poslední střelu v utkání si připisuje Wilfried Zaha, avšak mířil pouze do rukavic Harta.
90+3'
Sam Vokes si při zpracování vypomohl rukou. Přímý kop pro Crystal Palace, zároveň se rozebíhá poslední minuta zápasu.
90+2'
Zaha zdržoval u rohového praporku a podařilo se mu našetřit nějaké půl minutky. Navíc vybojoval autové vhazování.
90+1'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Jason Puncheon.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Centr na Vokese, ten se ale necházel v ofsajdovém postavení. Čas Burnley se krátí zatraceně rychle.
88'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Alexander Sörloth.
87'
Burnley se snaží postupnou kombinací prokousat ke gólu naděje, obrana Crystal Palace je však v dnešním utkání skálopevná.
86'
Jeff Schlupp teď hodně podcenil centr. Svoji levačkou ho poslal pouze do zámezí.
85'
Po rohovém kopu se k nebezpečné hlavičce dostal střídající Sam Vokes, trefil však pouze bránícího hráče stojícího u brankové čáry.
84'
Žlutou kartu dostává Max Meyer (Crystal Palace FC).
83'
Meyer se dostal k odraženému míči, ovšem trefil pouze prvního bránícího hráče.
81'
Po souboji s protihráčem se na zem svalil James Tomkins. Anglický stoper ale vypadá, že bude schopen pokračovat ve hře.
80'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Ashley Barnes.
80'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce jeden z hostující hráčů, jenže byl příliš v krkolomné pozici a tak vůbec netrefil branku.
78'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Jeff Schlupp.
78'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Neskutečná paráda v podání ANDROSE TOWNSENDA! Ten si na pravé straně převzal dlouhý nákop, následně si navedl balón na střed a precizní technickou střelou na zadní tyč nedal Hartovi sebemenší šanci zasáhnout!
77'
Zaha se za přihrávkou ani nerozběhl, moc dobře totiž věděl, že se nechází v ofsajdovém postavení.
76'
Druhý rohový kop v krátkém časovém sledu byl o poznání vydařenější, avšak i v tomto případě si s ním poradila obrana.
75'
Velmi nepovedený roh končí ještě horším odkopem branícího hráče, další roh.
74'
James McArthur v nouzi zkusil překvapit Harta střelou z velkého úhlu a skoro se mu to podařilo. Anglický brankář vyráží na roh.
73'
Hart svým odkopem hledal vyběhnuvšího stopera Longa a tato taktika hostům téměr vyšla, hlavička ale byla příliš slabá a skončila pouze v Henneesseyho rukavicích.
72'
Townsend opět nabil Milivojevičovi, jeho střela však byla pro změnu příliš slabá, zblokoval ji Kevin Long.
71'
Luka Milivojević zkusil své štěstí z velké dálky. Střela mu ovšem vůbec nesedla, srbský středopolař vysoko přestřelil.
70'
Wilfried Zaha se dnes fotbalem vyloženě baví. Myslím si, že o hráči utkání není pochyb.
69'
Opět Zaha. Avšak nyní byl zastaven dvojicí protihráčů, která se proti němu vrhla.
68'
Fotbalisté Burnley mají v dnešním utkání více štěstí, než rozumu. Stále se drží na rozdíl jednoho gólu a pořád tu tak je šance na body.
67'
Wilfried Zaha je v dnešním utkání prostě nezastavitelný! Tentokráte se dostal ke střele na šestnáctce, svou střelu točil na zadná tyč. Hart už byl překonaný, zachránilo ho ale břevno!
66'
Vokes se snažil zpracovat balón všemi způsoby, nakonec se mu t podařilo rukou, to ale neuniklo pozornosti sudího.
65'
Andros Townsend vyslal do protiútoku Zahu, ten však osamocený proti čtyřem protihráčům neměl šanci na úspěch.
64'
Střílený centr Zahy byl na Townsenda příliš dlouhý, balón končí v zámezí.
63'
Obrovská šance! Van Aanholt našel přízemním centrem McArthura, tomu ale radost z druhé gólu v utkání překazil fantastickým skluzem Taylor!
62'
Domácí jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem, Burnley se vůbec nechytá.
61'
Andros Townsend přenesl hru na druhou stranu. Mělo to však jeden háček, nalevo se totiž nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
60'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází Sam Vokes.
59'
James McArthur udělal kličku obránci, přitom se ale úplně zastavil a potřebnou rychlost už nenabral.
58'
Defourův centr mířil na Wooda, toho ovšem skvěle odstavil tělem domácí stoper James Tomkins.
57'
Po několika odrazech se k míči dostal úplně osamocený Luka Milivojević, střelu však příliš uspěchal a z otočky míjí branku!
56'
Pěkná kombinace domácích na malém prostoru končí zblokovanou střelou Townsenda, uvidíme rohový kop.
55'
Gumundssonův centr přeletěl hlavu Wooda. Z druhé vlny nabíhající Jeffrey Hendrick balón na hrací ploše nestihl.
54'
Cheikhou Kouyaté si vůbec neporadil se zpracováním a lacině daruje míč soupeři.
53'
Crystal Palace se hnali do přečíslení dva na jednoho, Andros Townsend psonul balón Zahovi, ten ale nedokázal zamířit přesně, vysoko přestřelil!
52'
Hra se zase poněkud uklidnila, u své branky kombinují hráči Burnley.
51'
Wilfried Zaha našel na levé straně úplně volného van Aanhlota, tomu se ale balón zamotal mezi nohama a mezítím ho doběhl obránce, jenž nizozemského beka o míč i připravil.
50'
Mee na polovině hřiště fauloval Zahu a měl by si dávat pozor. Jednu žlutou kartu totiž už tento anglický stoper má.
49'
K hlavičce se dostal Milivojevič, byla však příliš slabá, míč opět kryje Hart.
48'
Zaha na levé straně vymotal dva protihráče, jeho střelu Hart vyrazil konečky prstů nad břevno!
47'
Centr Gudmunssona z levé strany končí pouze v gólmanových rukavicích.
46'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Robbie Brady.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Skončil první poločas utkání mezi Crystal Palace a Burnley, ve kterém jsme viděli jediný gól, o něhož se postarali domácí hráči. Stalo se tak v šestnácté minutě, kdy přízemní centr McArthura zapadl až za záda překvapeného Harta. Po úvodním gólu se hra vyrovnala a kromě střely Meyera nebyla k vidění žádná větší šance.
45+2'
45+1'
Luka Milivojević se do míče krásně opřel z první, trefil však pouze hlavu protihráče.
45'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Zaha se dopustil útočného faulu, do hry uvede míč svým odkopem gólman Hart.
43'
Přímý kop odvrácen obranou, u balónu však zůstávají fotbalisté Crystal Palace.
42'
Mee předvedl nešetrný zákrok a po zásluze dostává žlutou kartu. Crystal Palace bdue rozehrávat nebezpečný přímý kop z pravé strany.
41'
Zahův pokažený centr nadělal Hartovi velké problémy, vše nakonec končí rohovým kopem domácích.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut, dočkáme se ještě nějakého gólu?
39'
Defourova střela trefila pouze spoluhráče Wooda, který se nacházel v ofsajdovém postavení.
38'
Po centrovaném balónu ve vápně svedl souboj Tomkins s Woodem, úspěšnější byl domácí obránce.
37'
Matthew Lowton si za faul na Zahu jednoznačně zasloužil žlutou kartu. Avšak sudí byl přívetivý a udělil mu pouze napomenutí.
36'
Střelec jediného gólu Max Meyer opět zahrozil! Ve vápně si pohrál s Taylorem a střelou na zadní tyč jen těsně minul branku!
35'
Patrick van Aanholt si chtěl narazit se Zahou, přťuknutí útočníka ale bylo příliš slabé.
34'
Vysoký centr z pravé strany Wayne Hennessey podskočil, naštěstí pro něj Chris Wood na balón nedosáhl.
33'
Na hřišti se momentálně neděje nic zajímavého, sledujeme snahu o kombinaci obou celků, která většinou končí nepřesnou přihrávkou.
32'
Defourův nízký centr odvrátil do bezpečí Cheikhou Kouyaté.
31'
Snad poprvé v zápase kombinují fotbalisté Burnley na polovině soupeře, k žádnému výraznějšímu ohrožení branky to zatím nevedlo.
30'
Máme za sebou půl hodinu utkání, ve kterém jsou jednoznačně aktivnějším týmem domácí, což se projevilo už i na skóre.
29'
Johann Gudmundsson si příliš předkopl balón a prakticky tak věnoval míč soupeři.
28'
James McArthur na levé straně viděl volného Meyera, přihrávka na něj ovšem neprošla, Taylor byl pozorný.
27'
Meyer krásně přenesl míč na pravou stranu, kde se nacházel Aaron Wan-Bissaka. Ten se pokusil o přízemní centr, který byl zblokován na autové vhazování.
26'
Patrick van Aanholt skvěle vystoupil proti centrovanému balónu, poté se ae nepohodl se Zahou, přihrávku mu směřoval pouze na paty.
25'
Zbrklý odkop Lowtona naštěstí mířil na spoluhráče, každopádně z toho mohlo být další velké nebezpečí pro hosty.
24'
A další centr z kopačky anglického útočníka, opět odvrácen.
23'
Andros Townsend se stahovačkou zbavil obránce, jeho následný centr byl však zblokován na rohový kop.
22'
Do kombinace hostů se zapojil i Hart, jehož odkop byl nepřesný, vše vyvrcholilo faulem Hendrickse.
21'
Dohady mezi rozhodčím a Corkem. Sudí dal hostujícímu hráči jasně najevo, že přímý kop se bude rozehrávat na píšťalku.
20'
Krásná průniková přihrávka za obranu, na kterou si naběhl van Aanholt. Poněkud překvapivě zkusil z velkého úhlu vystřelit, trefil jen boční síť.
19'
Další nadýchaný centr z pravé strany, s tím si tentokráte Mee poradil.
18'
Crystal Palace se dostali do vedení. Bude zajímavé sledovat, jak si s tím Dycheho svěřenci poradí, momentálně totiž hrají o poznání hůře, než soupeř.
16'
Tlak domácích přináší zasloužené vedení! Z pravé strany poslal přízemní centr před branku McArthur. Max Meyer balón netrefil, centr se však stočil do branky a od levé tyče se odrazil za záda zmateného Harta!
15'
Meyer si neporadil s prvním dotykem a o míč přichází.
14'
Faul na polovině hřiště, přímý kop budou mít k dispozici hráči domácích.
13'
K míči se skutečně postavil srbský středopolař, ovšem trefil pouze zeď, k odraženému balónu se dostal van Aanholt, ten zámřil pouze do Hartových rukavic.
12'
Velmi aktivní Zaha vybojoval faul na svou osbou, nebezpečný přímý kop, který rozehraje Milivojevič.
11'
Domácí se snaží o kunstruktivní rozehrávku, která by mohla vést k potenciálnímu ohrožení branky.
10'
Na druhé straně se o průnik pokusil Charlie Taylor, jenže proti neměl sebemenší šanci uspět.
9'
Skvělý zákrok Joea Harta! Max Meyer za hranicí šestnáctky vystřelil pěknou technickou střelu k pravé tyči, zkušený anglický gólman ovšem ránu vyráží!
8'
Wilfried Zaha si navedl míč na střed a pokusil se vystřelit, jeho projektil ale zblokovala pozorná obrana.
7'
Příliš prudká přihrávka na Milivojeviče, jenž si s míčem nedokázal poradit, útok mohou založit hosté.
6'
Tomkins grubě podcenil rozehrávku, Wan-Bissaka s nrahrávkou vůbec nepočítal.
5'
A protiútok málem přinesl úvodní gól! Přízemní centr z levé strany mířil na Kouyatého, který ale ve skluzu promáchl!
4'
Dlouhá přihrávka přes celé hřiště na Hendrickse, jehož přihrávku získal Vokes, ovšem hned ztratil balón, domácí jdou do protiútoku...
3'
Útočník z Pobřeží Slonoviny opět ztratil balón, tentokráte ho od něj odstavil Matthew Lowton.
2'
Crystal Palace začíná nátlakem, Zaha se nedokázal prosadit přes Meeho.
1'

Crystal Palace FC: Hennessey – Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – McArthur, Milivojević (C), Kouyaté, Meyer – Townsend, Zaha.
Náhradníci: Guaita – J. Ayew, Kelly, Puncheon, Sörloth, J. Ward, Schlupp.

Burnley FC: Hart – Lowton, K. Long, Mee (C), Taylor – Lennon, Defour, Cork, Gudmundsson – Hendrick – Wood.
Náhradníci: Heaton – Bardsley, Brady, Barnes, Vokes, Tarkowski, A. Westwood.
Burnley FC je na tom tabulkové ještě hůře, než jeho sobotní soupeř, nachází se až na místě sedmnáctém. Po loňské minulé sezóně, ve které Dycheho svěřenci obsadili krásné sedmé místo se čekaly rozhodně lepší výsledky. V minulém roce téměř neprostupná obrana je v letošním roce vůbec druhou nejhorší, hned po posledním Fulhamu. Forma z posledních pěti zápasů je rovněž nepříznivá, jen jedna remíza a čtyři prohry. Nejlepším střelcem týmu je Welšan Sam Vokes se třemi góly.
Crystal Palace FC se momentálně nachází na šestnáctém místě čili těsně nad hranicí sestupového pásma. Svěřenci trenéra Hodgsona trápí hlavně ofenzivní činnost, vždyť v dosavadních třinácti zápasech se prosadili pouze osmkrát. Nicméně forma z posledních pěti zápasů vzhledem ke kvalitě soupeřů není vůbec špatná. Prohry s Evertonem, Chelsea a Tottenhamem se očekávaly, ale to, že Orli oberou o body Arsenal a Manchester United, to předpokládal málokdo. Téměř o polovinu gólů svého týmu se postaral Zaha, jenž se prosadil třikrát.
Zdravím všechny fanoušky a fanynky anglické Premier League! Vítám vás u sledování zápasu mezi Crystal Palace a Burnley, do kterého by mohl naskočit i český útočník Matěj Vydra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.