Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Wolves - 2. února 2019   16:00

Everton
27' A. Gomes (Tosun)
1:3
(1:2)
Wolves
7' Neves   • 45' Jiménez  (Moutinho) • 66' Dendoncker
Everton
Pickford – Coleman (74. Calvert-Lewin), K. Zouma, M. Keane, Baines (C) (37. Kenny) – Davies, A. Gomes – Walcott (60. Lookman), G. Sigurdsson, Richarlison – Tosun.
Mason – West, Lennard, 4. rozhodčí: Dean
Goodison Park, Liverpool
Wolves
Patrício – R. Bennett, Coady (C), Boly – Doherty, Dendoncker, Neves (49. Saïss), Moutinho, J. Castro – Diogo Jota (77. Costa), Jiménez (89. Traoré).
Ruddy – Cavaleiro, Costa, Gibbs-White, Traoré, Saïss, John.

Z tohoto zápasu je to vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou!
Právě nám skončilo utkání mezi Evertonem a Wolverhamptonem. Utkání skončilo výsledkem 1:3 pro hosty. Vlci si tak připisují cenné tři body, které je katapultují na sedmé místo. První branku v zápase vsítil z penalty Rúben Neves. Vyrovnávacím gólem odpověděl André Gomes. Poté už stříleli jen hosté. Ve 45. minutě skóroval hlavou Raúl Jiménez a výhru hostů pečetil záložník Leander Dendoncker.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:14.
90+8'
90+7'
Sigurdsson měl ještě velkou šanci. Udělal si prostor a ve vápně vystřelil. Gólovou radost mu ale překazil pohotový bránící hráč.
90+6'
Za malou chvíli začne probíhat poslední minuta nastaveného času. Everton obklopuje území okolo vápna Wolverhamptonu, ale zatím nic pořádného nevymyslel.
90+5'
Domácím trochu už tečou nervy. U postranní čáry si neodpustil pár slov vůči soupeři Gylfi Sigurdsson.
90+4'
Wolves hrají velmi chytře. Vysoko presují a dostávají rozehrávku Evertonu do úzkých. Zdá se, že o vítězi dnešního duelu je pomalu rozhodnuto.
90+2'
Tlak ze strany domácích je zatím mdlý. Nakopávají míč ze strany na stranu, ale nejsou moc přesní.
90+1'
Nastavovat se bude dlouhých 7 minut.
90'
Hosté ztratili míč, ale nemusí je to mrzet. Dostali ho aspoň za brankovou čáru, takže se bude kopat od branky.
89'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Adama Traoré.
88'
Calvert-Lewis měl velkou šanci, jelikož se vyšplhal do vzduchu na centr Kennyho. Jeho hlavička šla do náruče Patrícia, který musel dávat pozor.
87'
Hlavička Calverta-Lewise nešla mezi tři tyče a navíc nebyla vůbec důrazná. To je voda na mlýn pro Ruie Patrícia, který nyní rozehraje a nemusí spěchat.
86'
Jiménez se dostal až před Pickforda, ale při pokusu zakončit ho zastavil praporek pomezního sudího. Jednalo se o ofsajd.
85'
Zouma se vydal na útočný výlet, ale míč se mu zapletl pod nohama. Hosté získali balón a okamžitě vyrazili vpřed.
83'
Druhý poločas už nám nenabídl tolik šancí jako ten první. Obrana hostů funguje skvěle a téměř nepouští domácí tým k většímu tlaku.
82'
Závěr zápasu je poměrně vyhrocený. Bennett tvrdě fauloval Richarlisona a vysloužil si pískot publika.
81'
Sigurdsson si ve velké rychlosti navedl míč na pravačku a v pádu stačil vypálit. Trefil ale pouze střed brány, kde stál Patrício.
80'
Sigurdsson posílal míč na hranici malého vápna. Do vzduchu se šplhal Davies, ale nedokázal hlavičkovat přesně.
78'
Jiménez nebezpečně posílal míč před bránu, kde jej však nikdo nedokázal dorazit mezi tři tyče.
77'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Hélder Costa.
76'
Hosté už hrají na brejky. Jeden z nich musel žehlit Davies, který si vysloužil žluté napomenutí od sudího Masona.
74'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Séamus Coleman, přichází Dominic Calvert-Lewin.
73'
Standardní situaci Sigurdssona dokázal Patrício vyboxovat. Následně se rozhodl pálit Davies z velké dálky, ale střela středního záložníka v modrém dresu nedoputovala až k bráně.
72'
K míči se opět dostali domácí, ale čas jim ubíhá rychle. Wolverhampton navíc po celé utkání brání velmi kvalitně.
70'
Jota má dnes opravdu hodně sil. Nyní vběhl sám až mezi stopery Evertonu a nadělal jim velké problémy. Jeho následná střela byla zablokována.
69'
Chvíli se nehraje, neboť nastal kuriózní moment. Na hřiště vběhla černá kočka a nikdo jí zatím nechytil. Už tak dvě minuty pobíhá po hrací ploše.
66'
Wolves právě vstřelili branku!
Hosté vedou už o dva kousky! Coleman obrovsky chyboval v rozehrávce a Wolves se v pěti lidech hnali dopředu. Vyřešili to parádně. Jota v pokutovém území sekl balón a vypálil. Jeho střelu zablokoval Zouma, ale míč se odrazil k LEANDERU DENDONCKEROVI, který napálil míč pod břevno. 1:3.
65'
Nyní sledujeme pasáž hry, ve které mají navrch hosté. Coady se rozmýšlí, komu má přihrát.
63'
Gomesovi trvalo zpracování až moc dlouho. O míč ho obral Moutinho, ale útočná akce Wolverhamptonu dlouho netrvala.
62'
Pickford ještě zaběhl pro míč až k postranní čáře. Nedokázal udržet balón ve hře a autové vhazování budou mít k dispozici hosté.
61'
Kenny rozjel na levé straně akci. V ní pokračoval Sigurdsson, který okamžitě prostrčil míč na Tosuna. Turecký útočník ale nedokázal zpracovat těžkou přihrávku a hosté si mohli oddechnout.
60'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Ademola Lookman.
59'
Daviesův jemný centr nebyl vůbec přesný. Zapadl až za postranní čáru.
58'
Žlutou kartu dostává Conor Coady (Wolverhampton Wanderers).
57'
Další nebezpečí zahrozilo z pravé strany Evertonu. Patrício si ale dokázal poradit i s přispěním Bennetta.
56'
Walcott parádně prostrčil míč na Colemana, ale akce musela být zastavena. Jednalo se totiž o ofsajd. Theo Walcott ale ukázal, jaký přehled ve hře má.
54'
Jota dokázal zapracovat tělem a díky své hbitosti se dostal před Kennyho. Na stoperu Keaneovi však už narazil.
53'
Opět se hraje velmi atraktivní fotbal nahoru a dolů. Akce střídá akci a diváci se musí bavit.
52'
Domácí udělali chybu v rozehrávce, kterou mohl trestat Jiménez. Rozhodl se ještě uvolnit Saïsse. Čerstvý hráč na hřišti se ale k zakončení neprotlačil.
51'
Hosté drží míč a nyní budou vhazovat aut. Tohle jim při vedení rozhodně vyhovuje.
50'
Coleman z pravé strany poslal přízemní centr na zadní vápno. K míči se dostal Kenny, který také vystřelil. Bránu však minul o dost čísel.
49'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Romain Saïss.
49'
Neves inkasoval ostrou ránu a odkulhal z hrací plochy. Bude muset zřejmě střídat.
48'
Na míč si naskakoval Zouma, ale i přes své výborné hlavičkové parametry se k zakončení nedostal. Obránci hostů byli rychlejší.
47'
Rohový kop pro modré. Rozehrávat ho bude opět Sigurdsson.
46'
Tosun z prvního doteku posouval na Sigurdssona, ale celá akce byla moc rychlá. Islandský hráč si míč přebral špatně.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
Skončil nám první poločas. Hosté vedou 2:1. První branka padla již v 7. minutě zásluhou proměněné penalty Nevese. Everton vyrovnal ve 27. minutě, kdy se nádherně trefil Gomes. V závěru poločasu skóroval nejlepší střelec hostů Jiménez a trefil pro Wolverhampton poločasové vedení.
45+3'
45+3'
Everton obléhá prostor okolo šestnáctky, ale hvizd hlavního sudího se blíží.
45+2'
Útočná akce Evertonu byla zastavena, jelikož byl odpískán faul.
45+1'
Nastavují se 3 minuty!
45'
Hosté jdou podruhé v utkání do vedení! Keane fauloval soupeře a Wolves zahrávalo standardní situaci. Moutinho posadil míč na hlavu útočníka RAÚLA JIMÉNEZE, který už měl jednoduchou práci a dokázal poslat míč přesně k tyči. Pickford neměl nárok. 1:2. Asistence: João Moutinho.
44'
Žlutou kartu dostává Michael Keane (Everton FC).
44'
Everton zase kombinuje okolo půlící čáry. Hledá možnosti na nějaké ohrožení brány Wolves.
42'
Dendoncker si věřil na střelu a také to zkusil. Mířil však vysoko nad a Pickford nemusel být v permanenci.
41'
Chvíli se nehraje, protože Richarlison inkasoval v hlavičkovém souboji tvrdou ránu. Musel odejít za postranní čáru, kde bude ošetřen.
40'
Richarlison prohrál souboj s gravitací a při snaze nacentrovat spadl na zem. Práci bude mít Patrício s výkopem.
39'
Neves přečetl rozehrávku Evertonu a získal pro svůj celek míč. Vrátil se s ním a raději přihrál stoperu Coadymu.
38'
Kenny se ihned dostal do hry a rozjel akci po levé straně. S Richarlisonem si ale příliš nerozuměl.
37'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Leighton Baines, přichází Jonjoe Kenny.
37'
Boly si tělem pokryl míč a nepustil Tosuna do hry. Míč opustil hrací prostor a domácí budou střídat.
35'
Na zadní tyč si zabíhal Walcott, ale míč k němu nakonec nedoputoval. Bránící hráč Boly byl důrazný v hlavičkovém souboji.
34'
Everton nic kloudného nevytvořil a navíc měl štěstí, že Jota už v závěru svého sprintu neměl tolik sil. Útočník Wolverhamptonu kličkou překonal dva protihráče, ale k zakončení se po dlouhém sprintu nedostal.
33'
Richarlisonův centr z levé strany byl sražen hostujícím obráncem na rohový kop. K míči míří Sigurdsson.
32'
Už se opět hraje a na míči jsou hosté. Přenášejí balón ze strany na stranu.
30'
Gomes si teď pomohl faulem a na hřišti zůstal ležet jeden z hostujících hráčů. Sudí na hřiště přivolal lékaře.
27'
Everton právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Everton předvedl rychlou akci středem hřiště, Coleman posunul míč na Tosuna, který si rychle všiml spoluhráče. Tím byl ANDRÉ GOMES, jenž potáhl míč středem a z hranice šestnáctky nechytatelně vypálil do horních pater brány. 1:1. Asistence: Cenk Tosun.
27'
Sledujeme zatím velmi záživný fotbal z obou stran, který se hraje ve výborné atmosféře.
24'
První velká šance Evertonu! Sigurdsson naservíroval Walcottovi skvělou přihrávku do běhu a rychlonohé křídlo vypálilo na bránu. Patrício si pokryl spodní stranu a stačil zasáhnout.
23'
Baines zavařil svým spoluhráčům nepřesnou hlavičkou. Měl ale štěstí, že u míče byl dřív Richarlison a nechal se fauloval Dohertym.
22'
Hra zase nabrala na tempu. Wolves vycítilo, že rozhodně má na to, aby přidalo druhou branku. Nyní svého soka zatlačilo.
20'
Tutovka hostů na druhou branku! Úplně sám zůstal v těsné blízkosti brány Dendoncker. Zamířil na bránu, ale Pickford vytáhl skvělý zákrok. K dorážce se už hosté nedostali.
19'
Tempo hry zase trochu opadlo. Domácí tým nyní bude vhazovat aut na pravé straně.
18'
Tentokrát se museli domácí bránit. Neves přenesl hru na pravou stranu, odkud nebezpečně centroval Doherty. Na zadní tyči se však blýskl hlavičkou Coleman.
16'
Žlutou kartu dostává Kurt Zouma (Everton FC).
15'
K míči se postavil Gylfi Sigurdsson. Mířil přes zeď, ale trefil pouze hlavu bránícího hráče. Přes obrannou hráz žlutých se míč nedostal ani z dorážky.
14'
Faul na Tosuna a Everton bude mít k dispozici standardní situaci ze skvělé pozice. Kopat bude zhruba z osmnácti metrů.
13'
Pickford musel ven z brány. Jota dostal míč přímo na nohu a mířil si to sám na anglického brankáře. Míč si však nezpracoval úplně ideálně a Pickford byl u míče dřív. Mladý portugalský hráč pak fauloval brankáře Evertonu.
12'
Coleman u postranní čáry ostře fauloval Castra. Sudí vše viděl a odpískal faul.
11'
Zouma se vytáhl a tělem si pokryl míč. Vypomohl svému týmu s rozehrávkou a modří se opět usadili na polovině Wolverhamptonu.
10'
Hostům nevyšla rozehrávka. Míč odskočil do autu a vhazovat bude kapitán Baines.
9'
Hosty tato branka pochopitelně nabudila. Naopak Everton, který byl v úvodu aktivní se teď určitě necítí komfortně.
7'
K puntíku se postavil RÚBEN NEVES a svým zakončením nedal Pickfordovi šanci. Brankář Evertonu skočil na opačnou stranu. Neves zamířil po své pravé ruce po zemi.
7'
Baines fauloval v pokutovém území Dohertyho a hosté budou kopat penaltu!
6'
Domácí předvedli rychlou akci po levé straně, ale centr nedopadl do míst, kde by to domácí fanoušci chtěli. Od své brány bude nyní rozehrávat Rui Patrício.
4'
Everton je v úvodu zápasu aktivnějším celkem. Wolves se zatím jen brání.
3'
Domácí se snažili vykombinovat svého soupeře. Míč šel sice rychle z nohy na nohu, ale finální přihrávka se modrým nepovedla.
2'
Domácí se do šance nedostali. Na druhé straně vyrazil vpřed Raúl Jiménez.
1'
Na konci první minuty zůstal ležet na zemi Neves. Everton ale bude zahrávat standardní situaci.
1'

Everton FC: Pickford – Coleman, K. Zouma, M. Keane, Baines (C) – Davies, A. Gomes – Walcott, G. Sigurdsson, Richarlison – Tosun.
Náhradníci: Stekelenburg – Bernard, Calvert-Lewin, Kenny, Lookman, James McCarthy, Schneiderlin.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – R. Bennett, Coady (C), Boly – Doherty, Dendoncker, Neves, Moutinho, J. Castro – Diogo Jota, Jiménez.
Náhradníci: Ruddy – Cavaleiro, Costa, Gibbs-White, Traoré, Saïss, John.

Rozhodčí: Mason – West, Lennard, 4. rozhodčí: Dean.

EVERTON FC

Tým z města Liverpoolu patří již několik let mezi širší špičku v Premier League. Everton je v tabulce o dva body hned za Wolverhamptonem, takže můžeme očekávat velmi vyrovnanou bitvu. Everton je osmý a má 33 bodů z 24 zápasů. V úterý zvítězil na půdě Huddersfieldu 1:0 a upevnil si svou pozici v první polovině tabulky. Fantastickou střeleckou formu v letošní sezoně má mladý útočník Richarlison, jenž nastřílel 10 branek. O gól méně má na kontě kapitán islandského národního týmu Gylfi Sigurdsson.
WOLVERHAMPTON WANDERERS

Wolverhampton je ambiciózní klub, který už nechce bojovat jen o záchranu v nejvyšší soutěži. Momentálně se nachází na sedmém místě tabulky se ziskem 35 bodů z 24 utkání. Poslední dva duely svěřenci Santa Espirita zvládli, porazili Leicester i West Ham. Wanderers mají ve svých řadách kvalitní hráče mezi kterými vyčnívá mexický útočník Raúl Jiménez, který nastřílel už osm ligových branek. V týmu, který vede portugalský kouč se vyskytuje hned několik portugalských reprezentantů mezi které patří např. brankář Rui Patrício, záložník Joao Moutinho nebo mladý útočník Diogo Jota.
Krásné sobotní odpoledne při sledování online přenosu z anglické Premier League. Dnes se utkají celky Everton FC a Wolverhampton Wanderers. Zápas začíná v 16:00. Přeji Vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.