Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Southampton - 1. února 2020   16:00

Liverpool
47' Oxlade-Chamberlain (Firmino) • 60' J. Henderson (Firmino) • 72' M. Salah (J. Henderson) • 90' M. Salah (Firmino)
4:0
(0:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum (81. Minamino), Fabinho, J. Henderson (C) (88. Lallana) – M. Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain (73. Keïta).
Adrián – Keïta, Lallana, Matip, Lovren, Minamino, Origi.
Friend – Beck, Holmes
Anfield Road, Liverpool
Southampton
A. McCarthy – Ward-Prowse, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo (82. Boufal), Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – S. Long (70. Obafemi), Ings (70. Adams).
Gunn – Adams, Boufal, Danso, Obafemi, Smallbone, Vestergaard.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Liverpoolu, který svého soupeře porazil poměrem 4:0. Liverpool si první branku schoval do úvodu druhého poločasu, díky čemuž se domácí hráči uklidnili. Soupeř najednou musel trochu otevřít obranu, což domácí využili dokonalým způsobem. Liverpool totiž přidal další tři přesné zásahy, díky čemuž si připsal další tři body do tabulky.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 9:15.
90+4'
90+3'
Dnešní utkání se spíše jen dohrává, Liverpool si do tabulky připíše další tři cenné body. Southampton dnes nehrál špatně, avšak mu vůbec nevyšel druhý poločas.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí celek si schoval ještě jeden přesný zásah! Sledovali jsme spolupráci mezi Salahem a Firminem, přičemž druhý jmenovaný ustál souboj s protihráčem, což bylo klíčové. Následovala předávka na MOHAMEDA SALAHA, který se štěstím procedil míč do branky.
89'
Žlutou kartu dostává Jack Stephens (Southampton FC).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je zcela jistě rozhodnuto. Uvidíme, zda bude hlavní sudí ještě něco málo nastavovat.
88'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Adam Lallana.
87'
Bednarek uspěl v hlavičkovém souboji proti Firminovi, polský obránce poté musel opět jednat. Liverpool bude vhazovat, z pravé strany se autu ujme Alexander-Arnold.
86'
Boufal chtěl uvnitř vápna najít kolegu Adamse, jenomže druhý jmenovaný hráč narazil do Gomeze. Na opačné straně se do šance dostal Minamino, jenž pálil nad branku.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. Liverpool zcela jistě dnešní utkání vyhraje, hosté by mile rádi vstřelili alespoň čestnou trefu.
82'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Sofiane Boufal.
82'
Fabinho měl před sebou hodně prostoru, proto to zkoušel směrem na hostující branku. Míč směřoval zhruba metr nad, k ohrožení branky soupeře tak nedošlo.
81'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Takumi Minamino.
80'
Gomez se vypořádal s napadající dvojicí protihráčů, přičemž pořádně zahnal k postranní lajně Alexandra-Arnolda. Ten přišel o míč, jenomže Djenepo ani nevystřelil.
79'
Málem to bylo o čtyři branky! Mezi hostující obránce si totiž dokázal seběhnout Firmina, kterému se ale nepovedlo přehodit brankáře McCarthyho.
78'
I tentokráte akci domácích zhatil velmi dobře hrající Stephens, který odvracel míč až k opačnému pokutovému území, odkud Alisson tentokráte rozehrál po zemi.
77'
Alisson hledal své spoluhráče dlouhým pasem na opačnou polovinu hrací plochy, jenomže tam kraloval Stephens. Rázem se po chvíli dostal míč zpět do zámezí.
76'
Do kombinace se zapojil střídající Obafemi, na kterého propadla vzdušná nabídka. Pro hostujícího hráče se jednalo o neřešitelnou situaci, na řadu přijde odkop.
75'
Vysoký odkop přistál pouze na hlavu pozorného Gomeze, který si nechtěl komplikovat život a míč odehrál do zámezí. K provedení autového vhazování se postavil Bertrand.
74'
Southampton tak během necelých dvaceti minutu inkasoval již potřetí v tomto duelu, jeho šance na bodový zisk jsou rázem hodně nízké. Podaří se hostům alespoň snížit?
73'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Naby Keïta.
72'
Domácí celek se dostává do nadějnějšího tříbrankového vedení! Alisson odkopával míč na pravou stranu, kde se k míči dostal Henderson. Jeho fantastická obrana směřovala přesně na naběhnuvšího MOHAMEDA SALAHA, který v úniku překonal hostujícího brankáře.
70'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Che Adams.
70'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Michael Obafemi.
65'
Žlutou kartu dostává James Ward-Prowse (Southampton FC).
64'
Po něm jsme sledovali prudký centr napříč pokutovým územím, na který ale Ings neměl šanci dosáhnout. Balón navíc proskákal až za postranní lajnu, na řadu přijde aut.
63'
Po rozehrávce se na druhou stranu dostával hostující Romeu, který se ještě pokoušel na pravém křídle oslovit Djenepa, jenž pro svůj celek vybojoval autové vhazování.
62'
I opakovaný záběr prokázal, že se Firmino v době nahrávky nenacházel za obranou soupeře, branka tudíž platí. Southampton se tak dostává do složité pozice.
61'
Brazilský brankář vzápětí mohl rozehrávat od své branky, přičemž to na jistotu zkoušel po zemi na Gomeze. Liverpool se bleskově dostal na opačnou polovinu.
60'
Až nyní se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Velice znamenitě to před malým momentem provedl Firmino, který proskočil s míčem do šestnáctky, kde pod sebou hledal spoluhráče. Jeho nabídku si nakonec našel JORDAN HENDERSON, jenž prudkou střelou nedal McCarthymu sebemenší šanci.
60'
Southampton si navíc vyzkoušel další rohový kop, tentokráte z levé strany. I v tomto případě se povedlo domácím zakročit, Alisson si tak další zákrok alespoň prozatím nepřipíše.
59'
Bednarek byl v hlavičkovém souboji proti Salahovi pochopitelně úspěšnější, nicméně jeho celek se daleko nedostal. Liverpool je v úvodu druhého poločasu aktivnější.
58'
Posléze na řadu přišlo autové vhazování z pravé strany, při kterém se Alexander-Arnold pokoušel vzdušnou nabídkou najít Hendersona, který mu navíc vracel.
57'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku ze strany Liverpoolu. Až příliš agresivním způsobem šel do souboje o míč středopolař Henderson, který skutečně fauloval.
56'
Opakovaný záběr skutečně prokázal, že se Salah v době nahrávky nacházel v ofsajdu, avšak se jednalo o těsnou záležitost. Southampton tak stále ztrácí jednu branku.
55'
Domácí se sice radovali ze druhého přesného zásahu, avšak tato branka platit nebude. Salah se totiž v době nahrávky nacházel v jasném ofsajdu.
54'
Liverpool sice před malým momentem usadil s míčem na vlastní polovině, načež se na druhou stranu dostal Fabinho, který se vypořádal s napadajícím soupeřem.
53'
Southampton zahrával již sedmý rohový kop, který nebyl vůbec špatný. Nakonec u malého vápna musel zasahovat Firmino, jenž prodlužoval míč za svá záda.
52'
Na opačné straně si to po pravém křídle namířil vpřed Djenepo, který poté zkoušel centrovat do pokutového území, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal Gomez.
51'
Salah si navedl míč na levou nohu, načež zkoušel v pokutovém území najít některého ze svých spoluhráčů, jenomže bleskovým způsobem se vydal z branky McCarthy.
50'
Hodně prudkou nahrávku vyprodukoval van Dijk, který na opačné polovině hledal Firmina. Tomu míč uskočil daleko od kopaček, avšak přesto ho stihl vrátit zpět.
49'
Po rozehrávce dostal míč do běhu domácí Salah, který ovšem na hranici pokutového území nedokázal přejít přes Bednarka. Liverpool bude vhazovat z pravé strany.
48'
Předchozí gólová situace se hodně nelíbila hostujícímu Ingsovi, který v předešlé akci svého celku spadl uvnitř pokutového území, penalta z toho ale nebyla.
47'
Fantastická souhra domácích končí vedoucí brankou! Robertsonovi se totiž na levém křídle povedlo oslovit Firmina, který hezkou patičkou přenechal míč pod sebe na ALEXE OXLADE-CHAMBERLAINA. Posledně jmenovaný hráč došel s balónem do palebné pozice, odkud zamířil přesně k bližší tyči.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám možná trochu překvapivě nepřinesl žádný přesný zásah. Liverpool byl pochopitelně směrem dopředu aktivnější, jenomže si vytvořil pouze dvě slibnější šance. Southampton se snaží hrát se svým soupeřem otevřenou partii, což se mu zatím vyplácí. Také Alisson musel hned několikrát tasit velice těžký zákrok.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu,
43'
Kousek od středového kruhu si na jedničku počínal urostlý Bednarek, kterému se povedlo odvrátit míč zpět na druhou stranu, kde se nacházel kolega Romeu.
42'
Aby toho nebylo málo, tak domácí obrana darovala hodně prostoru Longovi. Ten si uvnitř velkého vápna dokázal najít prostor ke střele, tu ale poslal doprostřed branky.
41'
Southampton se málem dostal do vedení! Ings se totiž dobrým manévrem dostal do vynikající pozice, avšak trefil pouze kopačku Alissona.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Liverpool si vybojoval přímý kop zhruba metr od pokutového území. Odpovědnost na sebe nakonec vzal Alexander-Arnold, který trefil pouze dobře postavenou zeď.
36'
Sledovali jsme pokus v podání Redmonda, který ovšem mířil zhruba metr vedle branky. Bylo to ovšem s tečí, na řadu přijde již čtvrtý rohový kop pro Southampton.
35'
Liverpool opět dostal k dispozici autové vhazování, prostřednictvím kterého zkoušel Robertson najít svého kolegu Oxlade-Chamberlaina, kterého ustrážil Stephens.
34'
Je za námi více než třetina hry, Liverpool si pomalu a jistě vytváří velkou územní převahu. Nesmíme ale zapomenout na Southampton, jenž zakládá rychlé protiakce.
33'
Sudí ještě projednával předchozí situaci s videorozhodčím, u brankové čáry totiž skončil po souboji na zemi Firmino. Pokutový kop pro domácí to ale nebude.
32'
Pátý rohový kop Liverpoolu rozehrál z pravé strany Alexander-Arnold. Jeho nabídka se kroutila směrem od branky, nakonec však usedla přesně na hlav soupeře. Míč se však hodně rychle vrátil směrem do vápna, kde se van Dijkovi nepovedlo patičkou překonat brankáře.
31'
Robertson si vzápětí splnil obrannou povinnost, čistým způsobem totiž nepustil na útočnou polovinu Höjbjerga. Liverpool se navíc sám usídlil u šestnáctky soupeře.
30'
Firmino se po převzetí nahrávky dostal do volného prostoru, odkud ještě zkoušel v tandemu najít Robertsona, jehož přízemní nabídku zablokoval obránce Stephens.
29'
Zničehonic mohl udeřit hostující Djenepo, který si navedl míč na levou nohu a poté zkoušel zakončit pod horní konstrukci. Alisson si však připsal první těžší zákrok.
28'
Firmino se s míčem vydal až na vlastní obrannou polovinu, kde se nedostal přes prvního protihráče. Ani hosté nebyli nejpřesnější, u míče se tak nachází van Dijk.
27'
Southamptonu to poslední dobou směrem dopředu zrovna moc nejde, což jasně dokumentovala předchozí útočná akce, během které Höjbjerg nahrával mimo dosah.
26'
Fabinho se vytáhl až k hranici pokutového území, odkud předával směrem do šestnáctky. Tam se zjevil jeho kolega Wijnaldum, který v pádu mířil doprostřed branky.
25'
Na levém křídle si o nahrávku do volného prostoru řekl domácí Robertson, ke kterému bleskovým způsobem přistoupil jeden z protihráčů, který ho musel faulovat.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nepřinesla branku. Liverpool před malým momentem zahrával rohový kop, na který si naskočil Ings.
20'
Do úvodní šance tohoto zápasu se dostal Salah, který se dostal k ráně levou nohou, jenomže míč dopadl kousek vedle brankové konstrukce.
19'
Hrací předmět se opět snesl pouze do zámezí, tentokráte se jako poslední dotkl míče hostující Bednarek. V úvodu zápasu nesledujeme zrovna moc hezkých momentů.
18'
Pokus o přenesení hry na Oxlade-Chamberlaina sice nevyšel, avšak naskakující Ward-Prowse odvracel za cenu autu. K němu se ihned přihlásil domácí obránce Robertson.
17'
Alisson se při rozehrávce dostal do nepříjemné situace, avšak i tentokráte se mu povedlo velice zodpovědně rozehrát do strany, kde se nacházel osamocený van Dijk.
16'
Southampton zahrával standardní situaci směrem do pokutového území. Nejvýše do vzduchu se sice dostal Long, avšak jeho hlavička neměla požadované parametry.
15'
Do rozehrávky se zapojil také středopolař Fabinho, který posléze přeposlal na vedle stojícího Gomeze. Liverpool se snaží vylákat napadající hráče co nejblíže.
14'
Salah bojoval o balón uvnitř pokutového území, načež se k němu ještě dostal Alexander-Arnold. Centr druhého jmenovaného hráče se snesl daleko vedle branky.
13'
Tak to byl hodně zvláštní moment. Robertson sice udržel míč na hrací ploše, avšak ho poslal pouze do náruče Alissona. Tady sudí klidně mohl nařídit nepřímý volný kop pro Southampton.
12'
Ward-Prowse nahrávkou na jistotu oslovil brankáře McCarthyho, který i v tomto případě zkoušel odkopnout na opačnou stranu, kde ve vzduchu uspěl van Dijk.
11'
Na pořadu dne bylo autové vhazování, o které se na levé straně postaral domácí Robertson. Následovala kombinace, jenž skončila těsně před pomezní lajnou.
10'
Liverpool tak opět rozehrával z útočné poloviny, přičemž se Wijnaldum pokoušel uvnitř pokutového území najít Robertsona, avšak padající míč si našel Stephens.
9'
V krátkém časovém sledu další faul, tentokráte šel hodně agresivním způsobem do souboje o míč hostující Bednarek, který místo balónu trefil pouze Hendersona.
8'
Avšak ta nebyla ničím nebezpečná, McCarthy navíc nechal doskákal míč ven z hrací plochy. Poté jsme sledovali dalekonosný nákop, který si našel pouze Hendersona.
7'
Zhruba dvacet metrů od pokutového území fauloval vracející se Djenepo, který povalil k zemi Oxlade-Chamberlaina. Liverpool má k dispozici první standardní situaci.
6'
V ofsajdovém postavení se nacházel hostující Long, který tak nemohl pokračovat v akci. Pomezní sudí byl v tomto případě pozorný, volný kop tak rozehraje van Dijk.
5'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl Alexander-Arnodl, avšak sudího to nepřimělo odpískat nedovolený zákrok. Poté raději na jistotu odkopával zadák Gomez.
4'
Na opačné straně se rovněž k míči dostal brankář, kterým dnes je McCarthy. Jeho dalekonosný pas se snášel k Ingsovi, jenž nedokázal prodloužit na nohu Longa.
3'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Alisson, kterému se sice povedlo roztáhnout hru k postranní lajně, avšak tam na předchozí přesnost nenavázal Robertson.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Fabinho, J. Henderson (C) – M. Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain.
Náhradníci: Adrián – Keïta, Lallana, Matip, Lovren, Minamino, Origi.

Southampton FC: A. McCarthy – Ward-Prowse, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo, Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – S. Long, Ings.
Náhradníci: Gunn – Adams, Boufal, Danso, Obafemi, Smallbone, Vestergaard..
Southampton FC

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Southampton, který si letos počíná nadmíru dobře. Southamptonu totiž momentálně patří devátá pozice tabulky, což značí horní polovinu. Hostující tým tohoto duelu má na svém kontě jednatřicet bodů, přičemž mu na pohárové pozice chybí pouze tři body. Southampton navíc z posledních pěti ligových duelů prohrál pouze v jediném případě, a sice v souboji proti West Hamu, kterému na domácím stadionu podlehl výsledkem 2:3. Southampton však dal na tuto porážku hodně rychle zapomenout, chuť si spravil v minulém kole, kdy celkem překvapivě zvítězil poměrem 2:0 na půdě Crystalu Palace.
Liverpool FC

Fotbalisté Liverpoolu prožívají velice povedenou sezonu, čemuž se nemůžeme divit. Reds se totiž nacházejí na první pozici Premier League, přičemž mají na druhou pozici hned devatenáctibodový náskok, což téměř znamená jistotu titulu. Liverpool má za sebou čtyřiadvacet ligových zápasů, během kterých přišel o body v jediném případě, a sice za nerozhodný výsledek. Domácí celek tohoto zápasu si i v minulém kole připsal do tabulka další tři body, tentokráte se mu povedlo uspět na hřišti nevyzpytatelného West Hamu. Liverpool však drží na svém stadionu velice slušnou sérii neporazitelnosti, letos zde navíc nepřišel ani o jeden bod.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Liverpool FC a Southampton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.