Premier League - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Everton - 20. července 2020   19:00

0:1
(0:0)
Everton
46' Richarlison  (G. Sigurdsson)
Sheffield Utd.
D. Henderson – Basham (83. R. Živković), Egan, O'Connell – Baldock, S. Berge, Norwood (C) (69. Lundstram), Osborn (60. Sharp), Stevens – McBurnie (60. Fleck), McGoldrick.
Attwell – Long, Lennard
Bramall Lane, Sheffield
Everton
Pickford – Sidibé, M. Keane, Branthwaite, Digne – Walcott (84. Gordon), Davies, A. Gomes, G. Sigurdsson (C) (88. Coleman) – Calvert-Lewin, Richarlison.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těsím na shledanou.
Utkání končí vítězstvím Evertonu, který dnes sehrál celkem dobrý zápas, když domácí Sheffield vůbec k ničemu nepustil. Zápas rozhodl jediný gól, když se hned v úvodu druhé půle prosadil Richarlison. Je zajímavé, že Sheffield dokázal doma doslova smést Chelsea, aby dnes nedokázal vystřelit na branku...
90+6'
90+4'
Poslední nastavená minuta, Jordan Pickford (Everton) vykopává od své branky.
90+2'
Domácí jsou sice na polovině Evertonu, kde se snaží něco vymyslet, ale situaci si sami komplikují množstvím přihrávek, kdy nakonec stejně chybují.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty, hosté jsou blízko třem bodům.
90'
Žlutou kartu dostává Richarlison (Everton FC).
88'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Séamus Coleman.
87'
Stále tak platí, že domácí ještě nevystřelili na branku... Jordan Pickford (Everton) musel řešit jedinou střelu, která ale i tak šla mimo.
86'
Enda Stevens (Sheffield Utd.) odcentroval z levé strany, ve vápně se dočkal k hlavičce George Baldock, který ale branku přestřelil.
85'
Sheffield s míčem u půlící čáry, John Lundstram nepřesně přihrává, ale nakonec ještě míč zůstává u domácích, kteří tak mohou zaútočit.
84'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Anthony Gordon.
83'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Chris Basham, přichází Richairo Živković.
81'
André Gomes (Everton) napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, ale míč letí pouze vedle branky Sheffieldu.
80'
Je tu osmdesátá minuta zápasu, domácí Sheffield stále prohrává o gól a dle oficiální statistiky ještě ani nevystřelil na branku... to se pak těžko dávají góly.
78'
Žlutou kartu dostává Dominic Calvert-Lewin (Everton FC).
77'
John Fleck (Sheffield Utd.) rozehrává roh z levé strany, jeho centr ale končí u Sidibého, který míč odkopl daleko od vápna.
76'
George Baldock (Sheffield Utd.) se nedostal k míči, po dobrém obranném zákroku Daviese.
75'
Sheffield získává míč, po odkopu Pickforda, tak uvidíme, zda se domácí dostanou do nějaké té šance.
74'
Rozehrávka Evertonu, do které se zapojuje i gólman Pickford, který tak nutí soupeře, aby se vysunul.
72'
John Fleck (Sheffield Utd.) rozehrál roh z pravé strany, Jordan Pickford (Everton) šel do souboje na bližší tyč, kde byl faulován, dle sudího, který odpískal faul.
71'
Centr domácích z levé strany, míč letí do vápna, kde ho odhlavičkovává Lucas Digne (Everton), roh pro Sheffield.
70'
Je před námi závěrečná dvacetiminutovka zápasu, v němž hosté vedou o gól, takže rozhodně není o osudu utkání rozhodnuto. Sheffield se ale po inkasovaném gólu hodně trápí a vůbec nedokáže zaútočit.
69'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver Norwood, přichází John Lundstram.
68'
Druhá a poslední přestávka na osvěžení pro oba týmy.
67'
Jarrad Branthwaite (Everton) zkoušel zaútočit středem, ale předkopl si míč příliš dopředu, ten získává bránící Jack O'Connell.
66'
Theo Walcott (Everton) místo postupu dopředu volí zpětnou přihrávku, i to je důkazem, že hosté nikam dopředu nespěchají.
65'
Všechno to jsou buď nákopy nebo nepřesné centry, v podání domácích, Everton zatím v poklidu hájí těsné vedení.
64'
Sheffield se sice s míčem drží na polovině Evertonu, ale domácí těžko hledají cestu k vápnu soupeře.
63'
Oba borci jsou již na nohou a může se tak pokračovat v zápase.
62'
André Gomes (Everton) a Billy Sharp (Sheffield Utd.) se nyní srazili u středového kruhu a oba zůstávají na trávníku.
60'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Ben Osborn, přichází Billy Sharp.
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází John Fleck.
59'
Sander Berge (Sheffield Utd.) nasměroval míč z pravé strany do vápna Evertonu, kde ale dobrou práci odvedl bránící hráč soupeře.
58'
Richarlison (Everton) znovu s míčem na levém křídle, zkouší přelobovat dvojici bránících borců, ale ztrácí míč.
57'
Chris Basham (Sheffield Utd.) padá na trávník, na pravém křídle, po souboji s bránícím hráčem Evertonu, ale nebyl to faul, hrát mohou hosté.
56'
Richarlison (Everton) byl ubráněn na levé straně, domácí získávají míč.
55'
Jordan Pickford (Everton) rychle odkopává od své branky, míč vzápětí získávají domácí.
54'
André Gomes (Everton) napadán při rozehrávce, ale zvládl to a neztratil míč.
53'
Sheffield s míčem na své polovině, domácí volí nákop míče dopředu, ale ten končí na hlavě hráče Evertonu.
52'
Menší strkanice George Baldocka (Sheffield Utd.) a Richarlisona.
50'
David McGoldrick (Sheffield Utd.) se dostal ke střele ve vápně Evertonu, ale jeho pokus zablokoval obránce.
49'
Při rychlé akci Evertonu bylo k vidění trochu nedorozumění mezi obráncem a gólmanem Sheffieldu, naštěstí pro domácí to hosté nedokázali potrestat.
48'
No vida, skvělý vstup Evertonu do druhé půle, nyní to bude na Sheffieldu, aby na vedoucí gól soupeře zareagoval.
46'
Everton právě vstřelil branku!
Gylfi Sigurdsson rozehrál volný kop, poslal centr z pravé strany do vápna, kde se dokázal k hlavičce dostat RICHARLISON, který tak, i přes snahu bránícího hráče, poslal míč až do branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:05.
Skončil první poločas, v němž se téměř celou dobu vůbec nic nedělo. Vše podstatné se totiž událo až v poslední pětiminutovce, kdy nejprve zajímavě vystřelil domácí Chris Basham a ve 44. minutě pak do tyče hlavičkoval hostující Dominic Calvert-Lewin. Gól nepadl, tak doufejme, že to bude ve druhé půli, v tomto ohledu, přece jenom lepší.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Oliver Norwood (Sheffield United FC).
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Útočným faulem končí akce Evertonu, tak alespoň v závěru první půle jsme se konečně dočkali nějakých šancí.
44'
Akce Evertonu pokračovala a po centru z pravé strany dokázal na vzdálenější tyči hlavičkovat Dominic Calvert-Lewin (Everton), který poslal míč na tyč!
43'
První roh v zápase rozehráli hosté z levé strany, jmenovitě Gylfi Sigurdsson, jehož centr se dostal před branku, Dean Henderson (Sheffield Utd.) vyboxovává.
42'
Tom Davies (Everton) nakopává míč dopředu, na levou stranu, kde Richarlison musí zabojovat... a zabojoval statečně, vybojoval totiž roh!
41'
Pozor, registrujeme první střelu na branku, kdy Chris Basham (Sheffield Utd.) vypálil uvnitř vápna, z pravé strany a byť by šla asi mimo branku, gólman Pickford ještě vyrazil míč.
40'
Dean Henderson (Sheffield Utd.) rozehrává od své branky, na polovině Evertonu následně fauluje bránící André Gomes.
39'
O atraktivitě zápasu svědčí poměr střel – oba týmy zatím dokázaly jednou vystřelit, na branku však ani jednou...
38'
Oliver Norwood (Sheffield Utd.) rozehrál roh z levé strany, tentokrát se míč dostal alespoň před branku, kde si ale prostor udělal gólman Pickford, který lapil míč do svých rukavic.
37'
Enda Stevens (Sheffield Utd.) vhazuje z levé strany, na polovině soupeře, míč se sice nedostal do vápna Evertonu, ale domácí vybojovali roh.
36'
Ne, ani čtvrtý roh Sheffieldu neznamená nějaké nebezpečí pro Pickforda, pokaždé šlo o nepovedené centry, většinou hned na hlavu nejbližšího bránícího hráče.
35'
Po obranném zákroku Digneho získávají domácí další roh z pravé strany.
34'
Další akce Sheffieldu končí ztrátou míče, ale domácí mají alespoň autové vhazování.
33'
Žlutou kartu dostává Tom Davies (Everton FC).
32'
Roh domácí poměrně rychle rozehráli, ale ne vůbec dobře, následoval pokus o brejk Evertonu, který Ben Osborn (Sheffield Utd.) zastavil za cenu faulu. A může být rád, že to není karta.
31'
Lucas Digne (Everton) ve skluzu odkopává míč na roh, ten budou domácí rozehrávat z pravé strany.
30'
První půl hodina hry minulostí, zatím sledujeme ne moc pohledné utkání, kterému chybí nějaké pohledné šance. Dá se říci, že za zmínku stojí jediné dvě akce, ale ani ty nelze nazvat šancemi.
29'
Bojuje se ve středu hřiště, kde Sander Berge (Sheffield Utd.) fauluje loktem Richarlisona, v souboji o míč.
28'
Jenže co je to Pickfordovi platné, když se mu míč vzápětí hned vrací...
27'
Jordan Pickford (Everton) vykopává od své branky, míč letí daleko až na polovinu soupeře, parádní výkop.
26'
David McGoldrick (Sheffield Utd.) zatáhl míč po levé straně, pak ale jeden z jeho spoluhráčů pokazil centr.
25'
Přestávka na osvěžení u laviček.
23'
Enda Stevens (Sheffield Utd.) si bere míč a vhazuje z levé strany, na polovině soupeře.
22'
Sheffield s míčem u půlící čáry, hosté ale napadají a domácí tak musí volit přihrávku dozadu.
21'
Každopádně akce Evertonu byla povedená a je to jistě cesta, jak překonat zatím pozorně hrajícího soupeře.
20'
Rychlá akce hostů po pravé straně, kdy se Theo Walcott dostal do vápna s míčem, ale z pravé strany zvolil přihrávku před branku, místo střely... bohužel pro Everton, před brankou nebyl nikdo v modrobílém.
19'
Everton se vůbec poprvé dostává do blízkosti šestnáctky Sheffieldu, hosté mají k dispozici autové vhazování z levé strany.
18'
Nákop dopředu v podání Sheffieldu k ničemu nevede, jen ke ztrátě míče.
17'
Zatím je k vidění poměrně dost nepřesností, hodně chyb a fotbal postrádá potřebnou kvalitu.
16'
Everton s míčem na své polovině, Sander Berge (Sheffield Utd.) ale vystihl rozehrávku a málem se dostal do brejku, míč mu ale odskočil.
15'
Při druhém rohovém kopu se již domácí přece jenom dočkali nějaké malé šance, když se míč, po centru z levé strany, stáčel a nakonec minul vzdálenější tyč.
13'
Po rohovém kopu se domácí snažili ještě něco vymyslet u vápna Evertonu, ale byl z toho pouze hodně nepovedený lob do vápna, kde v tu chvíli nebyl vůbec nikdo.
12'
První roh v zápase vybojovali domácí, rozehrávat ho budou z pravé strany.
11'
Everton zkouší zaútočit, zatím ojedinělý obrázek hry... ale následuje zpětná přihrávka a hosté se tak sami stahují z poloviny Sheffieldu.
10'
Pas z pravé strany míří do vápna Evertonu, bránící hráč odkopává míč, to v tuto chvíli hostům stačí.
9'
Sheffield zatím ale ze svého tlaku nedokázal nic vytěžit, Jordan Pickford (Everton) nemusel zatím řešit žádnou šanci soupeře.
8'
Bránící Jarrad Branthwaite (Everton) odvrací také míč do autu, Everton je pod velkým tlakem.
7'
Míč u půlící čáry znovu vybojovali domácí, následuje pas k pravé postranní čáře, kde se ale David McGoldrick nedokázal k míči dostat.
6'
Pouze odkopem míče do autu řeší nyní bránící hráč Evertonu situaci na vlastní polovině.
5'
Sheffield je v úvodu zápasu viditelně aktivnější, míč je opět u gólmana Evertonu, Pickford odkopává až k půlící čáře.
4'
Lucas Digne (Everton) padl na trávník, u půlící čáry, ale pokračuje dál ve hře, domácí zkouší útočit.
3'
Jordan Pickford (Everton) vykopává od své branky, následně je ale hra přerušena po dalším faulu.
2'
Richarlison (Everton) končí na trávníku, po souboji s Bergem, míč zůstává v držení domácích.
1'

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, S. Berge, Norwood (C), Osborn, Stevens – McBurnie, McGoldrick.
Náhradníci: Moore – Jagielka, K. Freeman, Robinson, Fleck, Lundstram, Clarke, Sharp, R. Živković.

Everton FC: Pickford – Sidibé, M. Keane, Branthwaite, Digne – Walcott, Davies, A. Gomes, G. Sigurdsson (C) – Calvert-Lewin, Richarlison.
Náhradníci: Stekelenburg, Virginia – Baines, Coleman, Iwobi, Baningime, Bernard, Gordon, Simms.

Rozhodčí: Attwell – Long, Lennard.
Vzájemné zápasy

- První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně skončilo výhrou Sheffieldu 2:0 na hřišti Evertonu.
- Sheffield vyhrál jen jedno z posledních šesti vzájemných utkání.
- Sheffield doma s Evertonem pět zápasu v řadě neprohrál, poslední dva skončily remízou.
Everton FC

Everton je tradičním klubem z Liverpoolu, který je ale historicky ve stínu svého městského rivala FC. Nejinak tomu je i v této sezoně, zatímco "reds" si vychutnávají titul po třiceti letech, Everton finišuje uprostřed tabulky a už je bez šance na pohárovou Evropu. Aktuálně je Everton s 46 body na dvanáctém místě tabulky a na výhru čeká už čtyři utkání v řadě. Naposledy remizoval 1:1 doma s Aston Villou. Venku zatím Everton v této sezoně v lize odehrál 18 utkání s bilancí čtyř výher, tří remíz a jedenácti porážek. Z posledních pěti venkovních utkání Everton čtyři prohrál, naposledy 0:3 na hřišti Wolverhamptonu.
Sheffield United FC

Sheffield nepatří mezi žádné anglické velkokluby, ale prožívá fantastickou szonu a stále má ještě naději i na kvalifikaci do Evropské ligy pro příští sezonu. Aktuálně je Sheffield s 54 body na osmém místě tabulky a na sedmé místo, ztrácí jen dva body. Naposledy Sheffield prohrál 0:2 na hřišti Leicesteru, předtím dokázal ze čtyř utkání třikrát vyhrát. Doma zatím Sheffield v této sezoně v lize odehrál 18 utkání s bilancí deseti výher, tří remíz a pěti porážek. Z posledních sedmi domácích soutěžních utkání Sheffield prohrál jediné, naposledy vyhrál 3:0 nad Chelsea.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 37. kola Premier League mezi týmy Sheffield United FC a Everton FC. Zápas se odehraje na stadionu Bramall Lane v Sheffieldu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.