Premier League -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Manchester Utd. - 19. června 2020   21:15

Tottenham
27' Bergwijn (Aurier)
1:1
(1:0)
Manchester Utd.
81' B. Fernandes
Tottenham
Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Dier, B. Davies – Moussa Sissoko, Winks – Son Hung-min, Lamela (70. G. Fernandes), Bergwijn (70. Lo Celso) – Kane.
Moss – Smart, Davies
Tottenham Hotspur Stadium
de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf (78. N. Matić), Maguire (C), Shaw – McTominay (89. Bailly), Fred (63. P. Pogba) – D. James (62. Greenwood), B. Fernandes, Rashford – Martial (78. Ighalo).

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 7:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:18.
V atraktivním souboji třicátého kola anglické Premier League Tottenham remizoval s Manchesterem United 1:1, když ve vyrovnaném prvním poločase udeřili domácí po sólu Stevena Bergwijna, po změně stran byli hosté výrazně nebezpečnějším týmem, povedlo se jim ale jen vyrovnat díky penaltové trefě Bruna Fernandese.

Ten mohl dostat příležitost k další penaltě v 90. minutě, mylný verdikt rozhodčího Mosse ale naštěstí pro fotbal zachránilo video a hlavní arbitr rychle pokutový kop odvolal.
90+6'
90+6'
Bruno Fernandes se při dalekonosné ráně příliš unáhlil a nasměroval ji výrazně mimo domácí branku.
90+5'
Ještě měl jednu příležitost Mason Greenwood, jeho přízemní rána ale zapadla za vzdálenější tyč domácí branky.
90+5'
Rozeběhla se poslední minuta avizovaného nastavení a zápas míří k nerozhodnému výsledku.
90+3'
Ve středu hřiště se bojuje o každý centimetr prostoru, oba týmy se teď marně snaží prosadit.
90+2'
V nastavení jsou zatím aktivnější fotbalisté v bílém, nedaří se jim ale dostat se do pokutového území United.
90+1'
Skutečně je tomu tak, po rychlé diskuzi s videorozhodčím Jonathan Moss odvolal penaltu a začíná pětiminutové nastavení.
90'
Aurier přišel o míč před vlastním pokutovým územím, po souboji Diera s Brunem Fernandesem pak rozhodčí Moss odpískal penaltu, ovšem zřejmě se mýlil a penalta by měla být odvolána.
90'
Další penalta pro Manchester United!
89'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Eric Bailly.
88'
Harry Kane střílel jen do zdi, podobně jako před chvílí Son.
88'
Z rohu se domácí prosadit nedokázali, po faulu na Lo Celsa ale bude následovat další standardní situace a míč si ke střele rovná Harry Kane.
87'
Pas Gedsona Fernandese před branku United McTominay před Kanem odvrací na rohový kop.
86'
Paul Pogba šikovným pasem našel Marcuse Rashforda, toho ale do zakončení nepustil Davinson Sánchez.

Zdá se, že remíza se nehodí ani jednomu týmu a závěr zápasu by mohl být velmi atraktivní.
85'
Sonova prudká střela končí v rudé zdi.
85'
Paul Pogba podkopl Lo Celsa u rohu vlastního pokutového území, to může být nebezpečná standardní situace pro Tottenham.
84'
Tottenham mohl zaútočit do otevřenější obrany United, Lo Celso ale zahnal Gedsona Fernandese až příliš k postranní čáře.
83'
Domácí vybojovali standardní situaci, centr Son Hung-mina ale byl příliš krátký.
81'
Manchester United právě vstřelil branku!
BRUNO FERNANDES s velkou jistotou nasměroval míč po zemi do protipohybu brankáře Llorise a vyrovnává na 1:1!
81'
Penalta je potvrzena, míč už si staví Bruno Fernandes.
80'
Paul Pogba z pravého křídla vnikl do pokutového území, šikovně obešel Erica Diera, pak padl k zemi a rozhodčí Moss okamžitě ukazuje na penaltový bod!
80'
Penalta pro Manchester United!
79'
Centr Aarona Wan-Bissaky postrádal přesnost, míč doskákal až za protější postranní čáru a vhazují Spurs.
79'
United zvyšují obrátky a snaží se po čase zase zatlačit soupeře k jeho pokutovému území.
78'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Odion Ighalo.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Victor Lindelöf, přichází Nemanja Matić.
77'
Aurier si na pravém křídle vyměnil míč s Giovanni Lo Celsem, pak se marně dožadoval odpískání rohového kopu po odrazu míče za branku United.
75'
Tottenham už zase hraje s míčem na útočné polovině, obraz hry se zcela změnil v posledních minutách.
73'
Nebezpečně vyhlížející centr Gonzala Lo Celsa David de Gea vyrazil do bezpečného prostoru.
72'
Po přestávce na občerstvení skutečně ustal tlak United, domácí už zase vyrovnali hru.
70'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Gedson Fernandes.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Giovani Lo Celso.
68'
Domácím maximálně přichází vhod přestávka na občerstvení.
67'
Tlak United začíná narůstat, vyrovnání visí na vlásku, neboť Tottenham hraje v těžké defenzivě.
66'
Další velká šance Anthonyho Martiala, ten tentokrát střílel z otočky, Lloris bravurně vyrazil jeho ránu nad břevno!
65'
Bruno Fernandes vymyslel geniální přihrávku na Anthonyho Martiala, jemuž ale stačil do střely vletět Eric Dier, skvělý zákrok domácího stopera!
64'
Rohový kop United se nesetkal s úspěchem, domácí se bezpečně ubránili.
63'
Rashford se na levém křídle ujal náhodně odraženého míče, Bruno Fernandes před pokutovým územím neměl dostatek klidu k zakončení, Pogbova střela pak neprošla až k Llorisovi.
63'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Paul Pogba.
62'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Mason Greenwood.
62'
Na centr Sona si naskakoval Davinson Sánchez, v záklonu ale mířil vysoko nad branku.
61'
Po zásahu Shawa domácí budou zahrávat rohový kop, k praporku už míří Son Hung-min.
60'
Společně s Pogbou přijde na trávník i Mason Greenwood, zatím ale čekají na přerušení hry.
60'
U hostující lavičky se už do dresu vysvléká Paul Pogba, bude to pro něj první start od Boxing Day.
59'
Harry Kane si vyměnil role s Erikem Lamelou a z křídla přihrával svému spoluhráči před branku, Argentinec se ale do zakončení nedostal.
57'
Tottenham se zatáhl do kompaktního defenzivního bloku, místy vidíme takřka až házenkářské obléhání.
56'
Aaron Wan-Bissaka potáhl míč kolem Sona, pak ale nepřesně centroval.
56'
V úvodních deseti minutách druhého poločasu měli hosté míč na svých kopačkách po dvě třetiny hracího času.
54'
Bruno Fernandes se pokusil o překvapivou střelu bez přípravy z pětadvaceti metrů, míč mířil několik decimetrů za vzdálenější tyč branky Huga Llorise.
54'
Wan-Bissakův centr Rashford v záklonu nasměroval vedle domácí branky.
53'
Hosté hrají s míčem hluboko na polovině Kohoutů, jen ztěžka se ale prosazují na zahuštěném prostoru.
51'
Tottenham se mohl pokusit o rychlejší přechod do útoku, Lamela ale nepřesně přihrával Sonovi, daleko k míči měl i Harry Kane.
51'
Standardní situace hostů, centr Bruna Fernandese ovrátil Ben Davies.
49'
Další nepřesná kombinace hostů, Ben Davies pak na svých zádech pokryl Aarona Wan-Bissaku a pohlídal cestu míče za brankovou čáru.
49'
Neúspěšná souhra Rashforda se Shawem u levé postranní čáry, s hostujícím bekem se pozorně vrátil Steven Bergwijn.
48'
Hosté mají míč ve svém držení u středové čáry a hledají cestu do defenzivy Tottenhamu.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Do přestávky na občerstvení v polovině prvního poločasu byli United aktivnějším týmem, v jejich největší příležitosti ale Marcus Rashford nevyužil zaváhání Sáncheze, na opačné straně se pak po hezké individuální akci prosadil Steven Bergwijn a díky němu vedou Spurs 1:0.
45+3'
45+3'
Bruno Fernandes se šikovně vyhnul Winksovi, pak z pořádné dálky prověřil Huga Llorise, ten si střelu doprostřed branky pohlídal.
45+2'
Centru Bruna Fernandese se domácí ubránili, United musí hrát ze středu pole.
45+2'
Jamesův centr Son Hung-min srazil na roh.
45+1'
V úvodu nastavení velmi nepřesně střílel Serge Aurier. Na střelecké pokusy domácí vedou 6:3, na bránu je to 3:3.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Moss přidává tři nastavené minuty.
44'
Bruno Fernandes nedokázal využít srážky Sissoka s Benem Daviesem, domácí brzy získali míč pod svoji kontrolu.
42'
Rohový kop Kohoutů, Lamelově centru se hosté ubránili, Winks pak odražený míč napálil vysoko nad branku a marně se dožadoval odpískání údajné teče.
41'
Daniel James byl povalen k zemi Ericem Dierem, rozhodčí Moss nechal píšťalku v klidu a hvízdl až po následném Jamesově podkopnutí Diera coby oplácení, James tak inkasuje žlutou kartu.
40'
Erik Lamela získal míč ve středu hřiště jen pomocí nedovoleného zákroku, hosté už rychle rozehráli.
40'
Luke Shaw hledal nákopem do pokutového území Marcuse Rashforda, ten byl pokryt důsledným Benem Daviesem.
38'
Sonovi se nepovedlo protáhnout koem McTominaye, ten navíc vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
37'
Aurierův centr zablokoval Luke Shaw, francouzský fotbalista v barvách Kohoutů se při pokusu o získání odraženého míče dopustil nedovoleného zákroku proti Brunovi Fernandesovi.
35'
Kohouti ještě zůstali natlačeni u pokutového území soupeře, Dierovu střílenou přihrávku do pokutového území Davinson Sánchez v zajímavé pozici prodloužil mimo branku.
34'
Son Hung-min z dalšího rohu hledal před brankou Kanea, ten byl pokryt hostujícími fotbalisty.
32'
Následný rohový kop už nepřinesl ohrožení pro španělského brankáře United.
32'
K přetaženému centru domácích se dostal Son Hung-min, jenž hlavičkoval pod břevno, David de Gea ale dokázal míč vytěsnit nad břevno!
31'
Při domácí rozehrávce United začínají zvyšovat presink, rádi by měli míč zase zpět pod svoji kontrolou.
30'
K výbornému Fredově centru se tlačil Marcus Rashford, v pádu se ale do zakončení nedostal přes Davinsona Sáncheze.
29'
Hosté vybojovali standardní situaci v hloubi útočné poloviny, k centru se chystají Fred a Bruno Fernandes.
27'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tottenham se ujímá vedení! STEVEN BERGWIJN se nadechl k velkému sólu po útočné polovině, v jehož závěru prudkou ránou prostřelil Davida de Geu! Španělský brankář si na míč sáhl, vyrazit už jej ale nedokázal.
25'
Aktivita United pokračuje, Bruno Fernandes pálil z ostrého úhlu a vyzval Huga Llorise k dalšímu úspěšnému zákroku.
25'
Daniel James pronikl po pravé straně hřiště, pak ale centroval příliš vysoko pro Marcuse Rashforda. Ten byl před brankou zcela osamocen, na míč ale nedosáhl.
25'
Po zhruba dvouminutové přestávce už se může ve hře pokračovat.
24'
V rámci hygienických opatření jsou během drobné pauzy i dezinfikovány rohové praporky.
23'
V polovině úvodního dějství rozhodčí Moss poskytuje hráčům obou týmů přestávku k občerstvení.
22'
Zdánlivě nepřesný centr Bruna Fernandese Davinson Sánchez velmi nepřesvědčivě odehrál jen k Marcusi Rashfordovi, jehož ránu bez přípravy vykopává Hugo Lloris!
22'
V úvodní čtvrtině zápasu mají míč častěji na svých kopačkách hosté (40% – 60%).
21'
Freda ve středu hřiště zválcoval k zemi Ben Davies, brazilský záložník United se těžce zvedá zpět na nohy.
20'
Lamela u postranní čáry nepřešel přes Jamese, hosté ale mohou znovu vhazovat.
19'
Hosté disponovali hned dvěma rohy v rychlém sledu, ani jeden se ale neujal a po odrazu míče do zámezí může vhazovat Tottenham.
18'
Rashfordův dlouhý nákop na pravé křídlo Ben Davies uklidil na roh před nabíhajícím Danielem Jamesem.
17'
Hosté pozvolna rozehrávají na čtyřiceti metrech od vlastní branky, dopředu se zatím moc neženou.
15'
Po rychlejším přechodu středu hřiště v podání Tottenhamu Erik Lamela nedokázal prostrčit svoji přihrávku na Harryho Kanea.
14'
Son Hung-min si během dlouhé přestávky odbyl povinnou vojenskou službu v Jižní Koreji, za své služby zemi dokonce dostal medaili.
13'
První střelecký pokus zapisuje do statistik Son Hung-min, Korejcově střele ale chyběla veškerá razance a David de Gea jednoduše sebral míč ze země.
13'
Bergwijn u rohu pokutového území dokázal udržet míč mezi dvojicí Shaw – Fred, domácí ale byli zatlačeni zpět do středu hřiště.
11'
Scott McTominay ve středu hřiště fauloval Erika Lamelu a dostává se mu důrazné domluvy z úst sudího Mosse.
10'
Po Llorisově odkopu Harry Kane sice dokázal vyhrát hlavičkový souboj, ovšem prodloužil míč do míst, kde nebyl vůbec nikdo z jeho spoluhráčů.
8'
Neúspěšná souhra domácích u postranní čáry, oba týmy zatím trápí nepřesnosti.
6'
Z úvodního rohu se domácím nepovedlo ohrozit Davida de Geu a United už přenesli hru do středu hřiště.
5'
Útočný výpad Sergeho Auriera po pravé straně hřiště přináší první rohový kop pro Spurs.
4'
Právě faulovaný Portugalec se pokusil rychle odcentrovat a překvapit domácí defenzivu, Marcus Rashford se ale do zakončení neprotlačil, navíc mu je máván těsný ofsajd.
3'
Bruno Fernandes byl faulován u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro United.
2'
V úvodních desítkách sekund se hraje převážně na polovině Tottenhamu, zatím ale daleko od branky Huga Llorise.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v tradičních červených dresech hrající Rudí ďáblové, rovněž domácí Kohouti oblékli svou obvyklou bílou barvu.
1'
Zápasu předchází minuta ticha, jako uctění památky obětí koronaviru a zároveň poděkování všem pracovníkům z první linie.
Fotbalisté už nastoupili na trávník krásného Tottenham Hotspur Stadium, jeho ochozy z pochopitelných důvodů zejí prázdnotou.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Dier, B. Davies – Moussa Sissoko, Winks – Son Hung-min, Lamela, Bergwijn – Kane.
Náhradníci: Gazzaniga – Alderweireld, G. Fernandes, Lo Celso, NDombèlé, R. Sessegnon, Skipp, Vertonghen, White.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – D. James, B. Fernandes, Rashford – Martial.
Náhradníci: Romero – Williams, Bailly, Greenwood, Ighalo, Lingard, N. Matić, P. Pogba, Mata.

Rozhodčí: Moss – Smart, Davies.
Manchester United

Rudí ďáblové jsou na tom v tabulce podstatné lépe, když posledních 11 soutěžních zápasů nenašli přemožitele a v tabulce Premier League jsou pátí s tříbodovou ztrátou na čtvrtou Chelsea. V posledním zápase před přestávkou navíc dokázali zdolat své městské rivaly Manchester City 2:0.

United ale mají velké problémy se zápasy na hřištích soupeřů, kde z dosavadních čtrnácti dokázali vyhrát jen čtyři a v tabulce zápasů venku jim patří až devátá pozice.

Hosté se musí obejít bez zraněných Jonese a Tuanzebeho, Paul Pogba po zranění kotníku nejspíše zahájí zápas mezi náhradníky.
Tottenham Hotspur

Tottenhamu nečekaná přestávka bezpochyby přišla vhod, když v posledních třech ligových kolech získal jediný bod a na pozice zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů loňský finalista této nejprestižnější evropské soutěže ztrácí už sedm bodů.

Během té trojice duelů Tottenham postupně prohrál 1:2 na Chelsea, pak 2:3 doma s Wolves a remizoval 1:1 na trávníku Burnley.

Domácí trenér Mourinho se musí obejít bez Dele Alliho, jenž byl fotbalovou asociací potrestán jednozápasovou stopkou za své projevy na sociálních sítích během koronavirové pauzy.
Hezký večer při sledování přenosu utkání anglické Premier League. Po dvou středečních dohrávkách se během víkendu zapojí do hry také všechny další týmy, přičemž šlágrem kola je souboj Tottenhamu s Manchesterem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.