Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Burnley - 13. prosince 2020   20:15

0:1
(0:0)
Burnley
73' Aubameyang (vl.)
Arsenal
Leno – Bellerín (74. Maitland-Niles), Holding, Gabriel, Tierney – Alnaní, Xhaka – Willian (83. Nketiah), A. Lacazette (61. D. Ceballos), Saka – Aubameyang (C).
Rúnarsson – Mustafi, D. Ceballos, Maitland-Niles, Willock, Smith-Rowe, Nketiah.
Scott – Davies, West
Emirates Stadium, Londýn
Burnley
Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor – Brady, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Jay Rodriguez (57. A. Barnes) – Wood (70. Vydra).
Peacock-Farrell – Pieters, K. Long, Dunne, A. Barnes, Benson, Vydra.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera.

Fauly: 5:11
Zápas je u konce, Arsenal prožil další velké zklamání, prohrál už třetí ligový zápas v řadě, tentokrát na domácím hřišti 0:1 s Burnley. První poločas byli domácí lepším týmem, ale vytvořili si jedinou šanci, kterou Lacazette neproměnil. Do druhého poločasu pak Arsenal nastoupil ve skvělém tempu a do šancí se dostali Kieran Tierney, Pierre-Emerick Aubameyang a Bukayo Saka, ale všechny dokázal vychytat Nick Pope. Klíčový okamžik zápasu se pak odehrál v 58. minutě, kdy došlo po faulu Xhaky ke strkanici a Švýcar chytnul soupeře pod krkem a vyfasoval červenou kartu. Přesilovku hosté zužitkovali v 73. minutě, po jejich rohovém kopu si vstřelil nešťastný vlastní gól Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal už na tento gól nedokázal reagovat, v závěru si zahrál také útočník Burnley Matěj Vydra a dostal se k jedné střele, ale neprosadil se.
90+6'
90+6'
Do vápna Burnley si to namířil i brankář Leno, ale on ani nikdo jiný se do zakončení nedostal.
90+6'
Ceballos poslal ještě jeden centr do vápna a po hlavičce Meeho je z toho rohový kop, poslední v zápase.
90+5'
Už běží poslední minuta nastaveného času a Arsenal ani nehraje na polovině Burnley.
90+4'
Saka nacentroval míč do vápna, ale Pope byl znovu jistý a míč vyboxoval. I po druhém centru Arsenalu skončil míč u brankáře Burnley.
90+3'
Ještě jednu standardní situaci bude mít k dispozici Arsenal.
90+2'
Zpoza vápna pak ještě pálil Holding, ale trefil pouze Nketiaha.
90+2'
Míč poslal do vápna Ceballos, ale hosté míč ubránili.
90+2'
Arsenal ještě nevzdává své snahy alespoň o vyrovnání a bude kopat standardní situaci.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Na druhé straně se dostal do zakončení Matěj Vydra, ale Lena střelou po zemi nepřekvapil.
90'
Nakonec se domácí uchýlili jen k obligátnímu centru, který skončil v moci Popeho.
89'
Arsenal se usadil před pokutovým územím Arsenalu, ale zatím nenachází cestu do něj.
88'
Nketiah našel dobrým centrem na zadní tyči Aubameyanga, ale ten místo střely podklouzl a skončil na zemi.
87'
Z následného rohového kopu už k žádnému ohrožení branky Burnley nedošlo.
86'
Saka si hodil míč na levačku a z pravé strany zpoza vápna vypálil. Pope ale zasahovat nemusel, protože míč srazil na rohový kop Ben Mee.
85'
Kieran Tierney chtěl postupovat kupředu podél levé postranní čáry, ale neobešel ani Taylora.
84'
Saka si zaběhl za obranu Burnley a dostal se k centru z pravé strany, ve vzdušném prostoru ve vápně hostů ale vládl Nick Pope.
83'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Edward Nketiah.
82'
Na útočný výlet se podíval stoper Gabriel, ale jeho střela byla nepřesná.
82'
Aubameyang našel ve vápně Ceballose, ten se ale nedokázal přes Taylora uvolnit ke střele.
81'
Charlie Taylor hledal ve vápně Arsenalu Vydru, ale český útočník se k míči nedostal, pokryl ho Holding.
80'
Nákop Arsenalu byl nepřesný, míč skončil u Popeho, a ten v rozehrávce rozhodně nespěchá.
79'
Tlak Burnley pokračoval dalším rohovým kopem, po míči se natahoval Ben Mee, ale nedosáhl na něj.
78'
Hosté ještě zahrávali rohový kop, ale tentokrát k ohrožení branky Arsenalu nedošlo.
77'
Znovu to před brankou Arsenalu pořádně hořelo a hosté nebyli daleko od druhého gólu.
77'
Faulu se dopustil nově příchozí muž na trávníku Ainsley Maitland-Niles a hosté mají další nebezpečnou standardní situaci.
75'
Arsenal je nyní v nezáviděníhodné situaci, prohrává 0:1 a hraje o desíti a hrozí mu, že se propadne až na patnácté místo tabulky.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Ainsley Maitland-Niles.
73'
Burnley právě vstřelilo branku!
Z opakovaného rohového kopu se hosté prosazují a dostávají se na Emirates Stadium do vedení 1:0! Brady rozehrál rohový kop na bližší tyč, kam si naskakoval Brownhill, ale ještě před ním tam byl PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG a usměrnil hlavou míč nešťastně do vlastní brány.
73'
Tak nakonec to jen tak ledajaké sražení soupeře nebylo, situaci zkoumal i VAR a je to za žlutou kartu pro Egypťana.
72'
Ve vápně Arsenalu se nepříjemně srazili Muhammad Alnaní a James Tarkowski. Hůř je na tom James Tarkowski.
72'
Hosté rozehráli standardní situaci velmi nebezpečně, Bellerín dokázal míč na poslední chvíli odvrátit na rohový kop.
71'
Za faul skluzem na Charlieho Taylora dostává Héctor Bellerín žluté napomenutí.
70'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Matěj Vydra.
70'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Zpoza vápna střílel Ashley Barnes, ale branku domácích netrefil.
69'
Na druhé straně se dostával do šance Pierre-Emerick Aubameyang, ale nevyšel mu ideálně první kontakt s míčem a navíc byl v ofsajdu.
67'
Z velké dálky vypálil Ben Mee, Leno předvedl svůj první zákrok v zápase a neměl to moc těžké.
67'
Bradyho centr z pravé strany vypadal nebezpečně, ale nakonec jen prolétl vápnem Arsenalu a nikdo na něj nedosáhl.
66'
Z pravé strany poslal míč do vápna Ashley Westwood, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
65'
Tlak Arsenalu pokračuje rohovým kopem, ani z toho jedenáctého ale domácí neudeřili.
65'
Po přihrávce Bellerína z pravé strany střílel z úhlu Aubameyang, ale pouze štípl Popa do rukavic.
64'
Aubameyang si zpracoval těžký míč od Gabriela, rychle se otočil a fauloval ho Tarkowski.
63'
Máme před sebou ještě poslední půlhodinu hry a utkání je otevřené na obě strany. Arsenal byl ve druhém poločase aktivnější, ale vyloučení ho logicky přibrzdilo.
62'
Ashley Westwood dohrál nedovoleně Daniho Ceballose, hrát tak bude moci Arsenal.
61'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Dani Ceballos.
60'
Burnley hraje přesilovku a hned se nastěhovalo před branku Arsenalu. Hosté zahrávali rohový kop a byla z toho nebezpečná situace, po které se málem k hlavičce dostal Ben Mee.
58'
Je tomu opravdu tak, Granit Xhaka pro dnešek dohrál, dostává červenou kartu a už odchází ze hřiště.
57'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází Ashley Barnes.
57'
Xhakovi ještě hrozí červená karta, protože chytil pod krkem Westwooda. Švýcar je ve velkém ohrožení vyloučení, situaci zkoumá VAR.
57'
Došlo k menší strkanici mezi oběma týmy, žlutou kartu dostává ale pouze záložník Arsenalu Granit Xhaka.
56'
Willian z pravé strany nastřelil míč před branku, na zadní tyči hledal Saku. K tomu se však míč nakonec nedostal.
55'
Domácí ještě zahrávali rohový kop, který hledal Holdinga, ale stoper Arsenalu se do zakončení nedostal.
55'
Tierneyho centr z levé strany našel Gabriela, ale ten to nečekal, takže nestihl zakončit.
54'
Bellerín našel za vápnem Aubameyanga, který hned vypálil a je z toho rohový kop. Arsenal je po pauze hodně aktivní.
54'
Willian vyvážel míč z vlastní poloviny a fauloval ho Ashley Westwood.
53'
Tierneyho nabídka před branku už tak přesná nebyla, ale Arsenal zůstává dál u míče na polovině soupeře.
52'
Po centru Williana z pravé strany zakončoval zevnitř šestnáctky Saka, ale Pope byl znovu na správném místě.
51'
Tentokrát už to byl sám Pierre-Emerick Aubameyang, který zakončoval po centru z pravé strany, ale hlavou trefil jen prostředek branky.
50'
Aubameyang našel přihrávkou z levé strany před brankou Kierana Tierneyho, který zakončil pravačkou, ale Pope byl na zemi včas a míč chytil.
49'
Pierre-Emerick Aubameyang se k míči na hrotu útoku nedostal, dobře ho od něj tělem odstavil Charlie Taylor.
48'
Kieran Tierney se srazil s Chrisem Woodem a chvíli zůstal na zemi. Už je ale zase na nohou a je v pořádku.
47'
Willianův centr z pravé strany už byl navíc, protože Brazilec byl v ofsajdu.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:18.
První poločas je za námi a skóre se nijak nepohnulo, Arsenal zatím hraje doma s Burnley bez branek. Arsenal měl častěji míč na kopačkách, ale žádný drtivý tlak si vytvořit nedokázal, pouze měl územní převahu. Oba týmy si vypracovaly jednu šanci, po které mohly jít do vedení. Chris Wood ale hlavou mířil vedle a Alexandra Lacazetteho vychytal skvělým zákrokem Pope.
45+2'
45+1'
Arsenal tráví závěrečné sekundy prvního poločasu před vápnem Burnley, ale cestu do něj zatím nenachází.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Tarkowski už je v pořádku a hlásí se o návrat do hry.
44'
Stoper Burnley dokonce potřebuje ošetření, snad bude v pořádku.
44'
Willian znovu hledal centrem od rohového praporku na zadní tyči Gabriela. Ten se ale přes Tarkowského neprosadil a navíc ho fauloval.
43'
Dwight McNeil si nechtěl dělat zbytečné starosti, tak raději centr Arsenalu odvrátil na rohový kop.
42'
Robbie Brady poslal z levé strany další míč před branku, ale tam byl znovu připravený Rob Holding.
41'
Brady centroval z levé strany a do zakončení z voleje se dostal Rodriguez, ale trefil jen Holdinga.
39'
Bukayo Saka si nabíhal na přihrávku do vápna, ale ta ho nakonec nenašla, protože neměla tu správnou přesnost.
38'
Burnley zahrávalo standardní situaci z pravé strany, ale centr nebyl příliš povedený.
37'
Chris Wood zahrál ve středu pole rukou, takže míč se dostane do moci domácího celku.
36'
Willian sice z pravé strany dokázal procpat míč před branku, ale tam to měli hosté dobře pokryté.
35'
Gabriel si splnil své obranné povinnosti, nepustil k míči Rodrigueze a hrát tak může Leno.
34'
Robbie Brady dostává za následné nesportovní chování žlutou kartu.
33'
Ve vápně zůstává ležet Tierney, který inkasoval nepříjemný zákrok do obličeje od Tarkowského. Je z toho menší pošťuchovačka, kterou řeší rozhodčí.
32'
Po standardní situaci se ale před brankou Arsenalu nestane nic, protože se mává ofsajd.
32'
Holding fauloval ve středu pole Wooda a vše se teď bude stěhovat před branku Arsenalu.
31'
Willian si nerozuměl s Bellerínem a přihrávkou do vápna španělského obránce nenašel.
30'
Z pravé strany poslal velmi dobrý centr před branku Willian a na zadní tyči našel Gabriela. Ten však zakončoval vedle.
29'
Arsenal pokračoval už pátým rohovým kopem v zápase, ale branku z něj neohrozil.
28'
Z levé strany centroval znovu Tierney a trefil do ruky Bradyho. Ta byla ale u těla, takže penalta se nepíská.
28'
První obrovskou Arsenalu měl Alexandre Lacazette! Francouzský útočník dostal z levé strany přihrávku od Tierneyho, ale skvělý zákrok si připsal Nick Pope.
27'
Popeho nákop dopředu byl nepřesný a brzy se k míči dostal i jeho protějšek Leno.
26'
Arsenal i pod tlakem rozehrával odzadu po zemi a na krátko a málem se mu to vymstilo. Vše nakonec vyřešil až Gabriel.
25'
Willian hledal centrem ze standardní situace Gabriela, stoper Arsenalu se však k míči neprosadil.
25'
mladý anglický reprezentant Bukayo Saka si dobře pokryl míč a byl faulovaný, Arsenal tak dostává k dispozici standardní situaci.
24'
Dwight McNeil si to namířil přímočaře dopředu a pak se rozhodl obloučkem na zadní tyč hledat Westwooda. Bylo to však hodně nepřesné.
23'
Akci Burnley zastavil ofsajd a opět to tak budou domácí, kteří mohou vymýšlet postup vpřed.
22'
Aubameyang hledal rozběhnutého Saku, který se ale k míči nedostal, protože u něj byl rychleji James Tarkowski a předvedl čistý skluz.
21'
Po následném centru se dostal k hlavičce stoper Holding, který ještě zůstal ve vápně ale branku těsně minul.
20'
Další rohový kop Arsenalu rozehrál Brazilec Willian na první tyč. Tam míč dokázal nadzvednout hlavou Robbie Brady.
20'
Znovu Pope kopl míč jen na tribuny, tentokrát to bylo úmyslně po výběhu mimo vápno.
19'
Pierre-Emerick Aubameyang atakoval rozehrávajícího brankáře Nicky Popeho, který pod tlakem poslal míč jen do autu.
18'
Poprvé se domácí z rohového kopu rozhodli centrovat, ale k zakončení se nedostal nikdo, ani Holding, který k tomu měl nejblíž.
18'
Ke střele zpoza vápna se odhodlal krajní bek Arsenalu Héctor Bellerín, jeho pokus byl sražený na rohový kop.
17'
Arsenal vysunul svůj presink na polovinu Burnley, hosté nyní v nouzi jen napálili míč do Williana, aby mohli vhazovat.
16'
Došlo k nezaviněné srážce Bellerína a Meeho, oba hráči ale budou v pořádku.
15'
Sérii soubojů ve středu pole vyhráli domácí a jsou to tak oni, kteří mohou pokračovat směrem dopředu.
14'
Arsenal nyní praktikuje svou typickou rozehrávku odzadu, což má ale dnes ztížené hustým deštěm.
13'
Z ničeho nic mohli jít do vedení hosté, když se po centru z pravé strany dostal k hlavičce Chris Wood. Před brankou byl úplně sám, ale trestuhodně minul branku.
12'
Pokračovalo se rohovým kopem. Willian hledal Aubameyanga, ale Gabonec se k míči nedostal.
12'
Domácí se dostali do prvního náznaku šance! Po hlavičce Williana zakončoval Lacazette, ale ani nadvakrát míč na branku neprocpal.
10'
První rohový kop utkání rozehrál Willian na krátko a míč se nakonec vůbec nedostal do vápna Burnley.
9'
Poprvé v utkání se mává ofsajd, ve kterém byl přistižen útočník Burnley Jay Rodriguez.
7'
Tierney se dostal z levé strany k centru a měl dost hráčů v náběhu, žádného však najít nedokázal.
6'
Arsenal už začíná přebírat taktovku nad utkáním, podle očekávání je to on, kdo diktuje tempo hry.
5'
Egypťan Muhammad Alnaní byl faulován, takže se k míči opět dostanou domácí.
4'
Domácí se rychle přesunuli dopředu, ale Bellerínovi se z pravé strany odcentrovat nepovedlo.
3'
Arsenal měl k dispozici standardní situaci z vlastní poloviny, kterou rozehrál na krátko.
2'
Zatím se hraje hlavně ve středu pole, Arsenal teď zastavil akci Burnley díky Gabrielovi už v zárodku.
1'
Jako první se dopředu vydali hosté, zkusili to po levém křídle, ale tudy cesta do vápna Arsenalu nevedla.
1'
Domácí Arsenal bude hrát ve svých tradičních červenobílých dresech, Burnley se dnes představí celí v černém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Arsenal FC: Leno – Bellerín, Holding, Gabriel, Tierney – Alnaní, Xhaka – Willian, A. Lacazette, Saka – Aubameyang (C).
Náhradníci: Rúnarsson – Mustafi, D. Ceballos, Maitland-Niles, Willock, Smith-Rowe, Nketiah.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor – Brady, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Jay Rodriguez – Wood.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Pieters, K. Long, Dunne, A. Barnes, Benson, Vydra.

Rozhodčí: Scott – Davies, West.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně měl o chlup lepší bilanci ze vzájemných zápasech Arsenal, který doma vyhrál 2:1 a v Burnley se poté odehrála bezbranková remíza. Arsenal s Burnley neprohrál čtrnáct soutěžních utkání v řadě, doma dokonce osmkrát v řadě Burnley dokázal porazit.
Burnley FC

Burnley je menším anglickým klubem, pro který je hlavním cílem pro tuto sezonu záchrana v Premier League. V sezoně 2017/18 skončilo Burnley sedmé a zahrálo si předkola Evropské ligy, ale od té doby na podobný výsledek nenavázalo a nyní takové ambice ani nemá. Po deseti odehraných zápasech má na kontě šest bodů a patří mu osmnáctá příčka. Na záchranu ztrácí jeden bod a oproti sedmnáctému Fulhamu má zápas k dobru. Z posledních deseti soutěžních utkání vyhrálo Burnley jediné, naposledy remizovalo doma 1:1 s Evertonem. Doma zatím Burnley v této sezoně v lize odehrálo pět utkání s bilancí žádné výhry, dvou remíz a tří porážek. Naposledy Burnley prohrálo 0:5 na hřišti Manchesteru City, dvě předchozí venkovní utkání remizovalo.
Arsenal FC

Arsenal prožívá zatím velmi špatnou sezonu, první, kterou má od jejího začátku na starosti manažer Mikel Arteta. Tomu se sice povedlo vylepšit defenzivní složku, ale mužstvo tápe v ofenzivě, které chybí kreativita a výsledkem je, že Arsenal vstřelil za jedenáct kole jen deset branek a má čtvrtý nejhorší útok v soutěži. Zatím Arsenal nasbíral jen třinácti bodů a po jedenácti kolech se nacházel na patnáctém místě. Na sestupové příčky má Arsenal náskok sedm bodů, na pohárovou Evropu ztrácí bodl rovněž sedm. V lize Arsenal už čtyři kola nevyhrál, z toho třikrát prohrál, naposledy 0:2 v derby na hřišti Tottenhamu. Chuť si Arsenal spravuje v Evropské lize, kde vyhrál všech šest zápasů ve skupině a postoupil do jarní vyřazovací fáze. Doma Arsenal odehrál v této sezoně v lize pět zápasů s bilancí dvou výher a tří porážek. Z posledních pěti domácích soutěžních utkání Arsenal tři vyhrál, v lize naposledy ale podlehl 1:2 Wolverhamptonu.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 12. kola Prmeier League mezi týmy Arsenal FC a Burnley FC. Zápas se odehraje na Emirates Stadium v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.