Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Everton - 23. dubna 2021   21:00

0:1
(0:0)
Everton
76' Leno (vl.)
Arsenal
Leno – Chambers (83. Willian), Holding (C), Marí, Xhaka – Partey, D. Ceballos – Pépé (74. Ödegaard), Smith-Rowe, Saka – Nketiah (74. Martinelli).
Moss – Perry, Robathan
Emirates Stadium, Londýn
Everton
Pickford – Coleman (C), Godfrey, Holgate, Digne – James Rodríguez (86. Davies), Allan, A. Gomes (66. Delph) – Richarlison (89. Y. Mina), Calvert-Lewin, G. Sigurdsson.
Olsen – Y. Mina, Nkounkou, Delph, Davies, Broadhead, J. King, Iwobi, Bernard.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 11:7. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:10.
Je dobojováno a body míří za hostujícím týmem. Po přestávce sice byli aktivnější domácí, několikrát se dostali na dostřel, jenže koncovka dnes nebyla silnou stránkou Arsenalu. Londýnský tým byl blízko i penaltě, jenže kontrola u videa odhalila těsný ofsajd a vše se tak zrušilo. No a tak udeřilo na opačné straně, kdy se zprava dostal do vápna Richarlison a jeho zakončení z ostrého úhlu si Bernd Leno srazil do vlastní sítě. Nakonec to byla jediná trefa, zápas tak skončil 0:1 a Everton vyhrál na půdě Arsenalu po dlouhých 25 letech! Arsenal je po dnešní porážce na devátém místě s 46 body, Evertonu patří osmé místo s 52 body.
90+6'
90+5'
Rozehrává se od hostující branky, Pickford s tím samozřejmě nepospíchá.
90+4'
Do útoku se už vydal i Leno, při tlaku ve vápně soupeře se ale dopustil útočného faulu.
90+3'
Pickford zachránil hostům vedení, když se pohotově vrhl na zem a dokázal vyrazit nepříjemné Martinelliho zakončení po zemi!
90+2'
Už je zase vše připraveno ke hře, Pickford bude odkopávat od své branky.
90+1'
Je tu přerušení hry, Marí totiž přišlápl Colemanův kotník. Ten se teď svíjí na trávníku.
90'
Budou se přidávat čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Yerry Mina.
88'
Saka centroval z pravé strany, Godfrey nekompromisně odkopl pryč.
87'
Razantní odkop hostů k půlce, Everton se teď soustředí pouze na obranu.
86'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Tom Davies.
85'
Domácím to najednou nejde, Arsenal se nemůže dostat do blízkosti pokutového území.
84'
Richarlison podnikl výpad středem, u pokutového území ale narazil na odpor a ke střele se tak nakonec nedostal.
83'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Calum Chambers, přichází Willian.
82'
Tak nakonec budou jako první střídat domácí, do hry za malý okamžik vběhne Willian.
81'
Everton dobře blokuje rozehrávku domácích a drží tak hru daleko od půlky.
80'
Hosté budou střídat, čeká se na přerušení hry.
79'
Rázem tak musí Arsenal pospíchat, pokud nechce z tohoto zápasu odejít s prázdnou.
77'
Proběhla ještě kontrola u videa, zda Richarlison nebyl v ofsajdu, po krátké chvíli byl ale gól definitivně uznán.
76'
Everton právě vstřelil branku!
Ou, tak tohle je pro domácí tým šok! Dlouhý pas z hloubi vlastní poloviny přijal Richarlison, dokázal se vyhnout ofsajdové pasti, po pravé straně se dostal do vápna a z prakticky nulového úhlu nasadil brankáři jesle. BERND LENO si míč srazil do sítě a gól je veden jako vlastní – 0:1.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Edward Nketiah, přichází Gabriel Martinelli.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Martin Ödegaard.
74'
Pickford byl pod tlakem, přesto se mu povedlo po zemi rozehrát a dostat míč ze svého vápna.
72'
Trenér Arteta chystá dvojnásobné střídání, domácí si ale musí ještě chvilku počkat.
71'
Arsenal začíná přebírat iniciativu, hraje se převážně před Pickfordem a Everton v tuto chvíli pouze brání.
69'
Z velké dálky střílel domácí Partey, šlo to ale zcela mimo... Tohle nebyl povedený moment.
68'
Fabian Delph hned v úvodu svého působení na hrací ploše tvrdě fauloval a prohlédl si žlutou kartu.
67'
Pěknou ranou se prezentoval domácí Ceballos, ale ještě lepším zákrokem se blýskl Pickford. Stále tak čekáme na první gól utkání.
66'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Fabian Delph.
64'
Centr z přímého kopu se dostal do prostoru okolo penalty, kde se do něj z voleje opřel Chambers, jeho koníček ale prolétl vedle Pickfordovy branky!
63'
Pépé potřebuje ošetření, to probíhá mimo hrací plochu. Arsenal tak hraje v deseti.
63'
Faul na Pépého a tohle je za další žlutou kartu. Dostal ji skluzující Mason Holgate.
60'
Pépého centr z levé strany pouze prolétl pokutovým územím, nikdo jej nedokázal sklepnout na Pickfordovu branku.
58'
Rychlý přechod domácích do útoku, prudký, nízký centr do vápna posílal Chambers a hostující Holgate jej srazil do boční sítě vlastní branky. Pickfordovi muselo zatrnout, ale je z toho pro hosty pouze roh.
57'
Richarlison si na pravé straně našel prostor pro centr, našel ovšem pouze Lenovy rukavice. Snadný zákrok.
55'
Arsenal se dostával do protiútoku a ten byl zastaven faulem. Allan byl za něj potrestán žlutou kartu.
55'
Richarlison unikal pravou stranou, svým pokusem ale trefil pouze bránícího hráče.
53'
A je to tak, penalta nebude, Pépé byl v opravdu mikroskopickém ofsajdu a bude se tak odkopávat směrem k půlce.
52'
Ještě se ale zkoumá video, zda celé akci nepředcházelo ofsajdové postavení Nicolase Pépého.
51'
Penalta pro Arsenal! V pokutovém území se o kličku pokoušel Ceballos, Richarlison jej při tom lehce nakopl do holeně a sudí Moss okamžitě ukázal na bílý puntík.
50'
Táhlý centr Evertonu před Lena, obrana domácích si musela dát velký pozor. Arsenal to zvládl na výbornou a míč byl odvrácen ven z pokutového území.
49'
Hosté si dali hned dva rohové kopy, po druhé rozehrávce se ale v pokutovém území pískal útočný faul.
47'
Na druhé straně předvedl Everton bleskovou kombinaci s centrem na naběhnutého Sigurdssona a jeho zakončení zblízka bylo sraženo vedle pravé Lenovy tyče.
46'
Hned v úvodu druhé půle rozehrál Saka rohový kop, prakticky ihned však bylo po akci, neboť Chambers fauloval Richarlisona.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, který dlouho nepřinášel útočné manévry a spíše se vyčkávalo. Více akce přišlo až s postupem času a větší šance měli hosté. Richarlison vyzkoušel Lenovu připravenost prudkou střelou po zemi a Sigurdsson dokonce trefil z přímého kopu břevno. Gólu jsme se ale nedočkali a do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Domácí chtějí poločas dohrát na útočné polovině, nejlépe na dostřel Pickfordovy branky. První se daří, to druhé už hůře.
42'
Richarlison s Allanem udrželi Ceballose na zádech, nepustili jej k centru a nechali míč dokutálet mimo hrací plochu.
41'
Nakonec zakončoval Digne, trefil ovšem pouze zeď a ani krátké pokračování akce u vápna k cíli nevedlo.
40'
Další standardní situace pro hostující celek, nyní více z pravé strany. U míče je hned trojice hráčů v modrém.
39'
Hosté byli centimetry od vedoucího gólu! Přímý kop si nachystal Sigurdsson, parádně překonal zeď, jenže střela skončila na Lenově břevně! Gólman Arsenalu se natahoval marně a musel si pak hodně oddechnout...
38'
Faul na Richarlisona, je tu zajímavý přímý kop pro Everton. Thomas Partey navíc dostal žlutou kartu.
37'
Už jsme zase byli na opačné straně, levým křídlem sprintoval Nketiah, Colemanovi ale s obranným zákrokem vypomohl Richarlison a střelu společně srazili.
35'
Po centru od rohového praporku si prostor pro střelu hledal Rodríguez, i jeho střela byla zablokována.
34'
Hosté se na chvíli udrželi u vápna, míč doputoval na Gomese, jehož střelu z dálky obrana Arsenalu srazila na roh.
32'
Pozvolná rozehrávka domácích, daleko od pokutového území kombinují Ceballos a Holding.
31'
Saka se pokoušel projít pravým křídlem, u pomezní čáry byl ale důrazným způsobem od míče odstaven.
29'
Najednou tu byl rychlý výpad Evertonu, zprava se do zakončení prodral Richarlison a Leno měl s jeho prudkou střelou docela problém! Nakonec ale ránu vyrazil.
28'
Zatím sledujeme zápas v určitých vlnách, nyní je na koni domácí celek. Zakončení ale i nadále vázne.
26'
Měli jsme tu krátkou přestávku, způsobenou nepříjemným úderem do tváře Pabla Marího. Už je ale zase vše připraveno ke hře.
25'
Další zblokovaná střela domácích, nyní se levačkou v přehuštěném prostoru neprosadil Bukayo Saka.
23'
Ceballos centrem přenesl hru na pravou stranu, odkud se míč dostal k Nketiahovi, jeho rána byla sražena a Pickford zasahovat nemusel.
21'
A taky nebylo. Domácí se stáhli až k vlastní šestnáctce a Richarlison dokonce nebyl daleko od toho, aby vybojoval míč. Takhle je z toho vhazování pro Arsenal.
20'
Arsenal opět u míče, zatím to ale vůbec nevypadá, že by z toho mělo něco být.
18'
Po krátkém závaru a několika přihrávkách uvnitř pokutového území vystřelil domácí Saka, šlo to ale přesně do míst, kde stál připravený Pickford.
17'
Výpad hostů vyl zastaven útočným faulem, za půlkou se provinil André Gomes.
15'
Digne opět centroval, jeden z domácích obránců ale tentokrát míč tečoval a najednou to letělo na Lena. Ten musel vytáhnout pohotový reflex.
14'
Everton po pomalejším rozjezdu začíná přidávat na tempu a čím dál častěji se dostává před vápno Arsenalu.
12'
Hostující Digne dostal prostor na levém křídle, nacentroval před Lena a tam se k hlavičce i přes těsnou obranu cpal Calvert-Lewin. Hlavičkoval těsně vedle.
11'
O akci levou stranou se snažil Pépé, chtěl přihrát do druhé vlny, to už ale obrana Evertonu vystihla a bylo po možné šanci.
10'
Stále čekáme na první opravdu vážnější akci, jak Leno, tak Pickford jsou zatím bez práce.
9'
Teď navíc zamířil odkop přímo do autu, vhazovat budou domácí. Chopí se toho Calum Chambers.
8'
Pickford si kombinuje se svou obrannou řadou, dopředu to však dál nejde.
7'
Centr letěl až na malé vápno, kde si nabíhal Godfrey, dobrá obrana v podání Holdinga jej ale do zakončení nepustila.
6'
Teď se budou moci do akce dostat hráči Evertonu, budou rozehrávat přímý kop z pravé strany.
5'
Ceballos vhazuje na pravé straně, akce Arsenalu jde ale do plných.
3'
Domácím to nevyšlo ani po rohovém kopu, úvod ale zatím patří právě celku z Londýna.
2'
Arsenal se po Chambersově centru z levé strany dostal do první akce, po míči se natahoval Nketiah, vše nakonec skončilo mimo Pickfordovy branky.
1'

Arsenal FC: Leno – Chambers, Holding (C), Marí, Xhaka – Partey, D. Ceballos – Pépé, Smith-Rowe, Saka – Nketiah.
Náhradníci: Ryan – Bellerín, Gabriel, Soares, Ödegaard, Alnaní, Willian, Nelson, Martinelli.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Godfrey, Holgate, Digne – James Rodríguez, Allan, A. Gomes – Richarlison, Calvert-Lewin, G. Sigurdsson.
Náhradníci: Olsen – Y. Mina, Nkounkou, Delph, Davies, Broadhead, J. King, Iwobi, Bernard.

Rozhodčí: Moss – Perry, Robathan.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Emirates Stadium začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jonathan Moss, kterému budou na pomezí asistovat Marc Perry a Daniel Robathan.
Everton FC

Hosté jsou na tom v tabulce lehce lépe, na osmém místě mají 49 bodů a navíc zápas k dobru. Na výhru však v Premier League čekají už pět zápasů, naposledy se Everton představil doma proti Tottenhamu a i když po dvou gólech G. Sigurðssona vedl 2:1, tak v 68. minutě srovnal taktéž svou druhou trefou Kane a duel skončil remízou 2:2.

Arsenal FC

Domácí tým je v tuto chvíli na devátém místě s 46 body, což není zrovna pozice, na které by klub tohoto jména chtěl být. V lize má hodně kolísavé výkony, kdy jednou vyhraje, ale podruhé klidně dostane doma tři branky a padne. Naposledy se Arsenal představil doma v městském derby proti Fulhamu a byl blízko porážce, když až do konce prohrával po gólu Maji, ale v sedmé minutě nastavení alespoň srovnal na konečných 1:1 Nketiah.

Arsenal – Tottenham 2:1
West Ham – Arsenal 3:3
Arsenal – Liverpool 0:3
Sheffield – Arsenal 0:3
Arsenal – Fulham 1:1
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 33. kola mezi týmy Arsenal FC a Everton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.