Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Newcastle - 23. ledna 2021   21:00

Aston Villa
13' Watkins  • 42' B. Traoré (Grealish)
2:0
(2:0)
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, Nakamba – B. Traoré (80. Trézéguet), Barkley (80. El Ghazi), Grealish (C) (88. Ramsey) – Watkins.
Hooper – Robathan, Eaton
Villa Park, Birmingham
Newcastle
Darlow – Manquillo (71. Saint-Maximin), Schär, Lascelles (C), Lewis – Almirón (81. Gayle), Shelvey, Hayden, Hendrick, C. Wilson – Carroll (71. Fraser).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:18.
Aston Villa v dohrávce jedenáctého kola jasně přehrála Newcastle, poráží jej 2:0 díky brankám Watkinse a Traorého z prvního poločasu. Newcastle ve Villa Parku předvedl tristní výkon, nepřipravil si žádnou nebezpečnější příležitost a jeho černá série pokračuje, když v novém kalendářním roce prohrál počtvrté v řadě.

Aston Villa se posunula na osmou pozici, Newcastle se naopak propadl o skóre za Burnley na šestnácté místo a musí se pořádně zlepšit, pokud nechce ztuha bojovat o přežití v Premier League.
90+4'
90+4'
Domácí ještě zaútočili do otevřenější obrany, Shelvey velmi riskantním zákrokem nepustil do zakončení Douglase Luize, Trézéguetovu ránu pak výborným zákrokem vytáhl Karl Darlow.
90+4'
Už se rozeběhla závěrečná minuta avizovaného čtyřminutového nastavení a nadále se hraje pod taktovkou Aston Villy.
90+2'
Po Fraserově rohu vrátil odražený míč do pokutového území Hendrick, Gayle se pak pokusil o zakončení přes hlavu, to mu ale nevyšlo a míč nasměroval daleko vedle branky.
90+1'
Watkinsův pas do pokutového území si nedokázal dobře zpracovat Trézéguet.
90+1'
Rozhodčí Hooper oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Trézéguetovi je pískán faul u soupeřova pokutového území.
89'
Villans už zase mají míč na svých kopačkách, domácí zcela kontrolují dění na trávníku.
88'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Jacob Ramsey.
87'
Hendrickův centr odvrátil Konsa, Schär pak fauloval Grealishe.
85'
Na střelecké pokusy je to 12:5, na bránu 4:1. Ten jediný hostující na bránu je ze samého úvodu zápasu, kdy navíc Almirón nepovedenou střelou Martíneze nijak neprověřil.
84'
Nepřesný nákop Saint-Maximina doputoval k brankáři Martínezovi. Ten se zatím musí pořádně nudit v brance.
83'
Po Grealishově centru se do vzduchu zavěsil Tyrone Mings, jeho hlavička je ale výrazně nepřesná.
82'
Trézéguetův pas do pokutového území skončil u Schära, po faulu Saint-Maximina bude následovat standardní situace pro Aston Villu.
82'
Aston Villa nadále zcela kontroluje zápas, hosté mají problém se vůbec dostat k míči.
81'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Dwight Gayle.
80'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Trézéguet.
80'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Anwar El Ghazi.
78'
Saint-Maximin byl zahnán k postranní čáře, pak se mu nepovedlo přihrát přes bránícího Mattyho Cashe.
76'
Aston Villa se snadno ubránila hostujícímu rohu, Grealishovi pak nevyšel protiútok, když si hosté pokryli jeho přihrávku na Barkleyho.
75'
Haydenův centr zablokoval Matt Targett, následovat bude rohový kop pro Newcastle.
74'
Z rohového kopu se domácí prosadit nedokázali, Targett hlavou z hranice pokutového území nasměroval míč k brankáři Darlowovi.
73'
Domácí zaútočili do otevřenější obrany v pěti proti čtyřem hráčům Newcastlu, Grealishova střela z levé strany je sražena na rohový kop.
72'
Na opačné straně Almirón přihrál do pokutového území Fraserovi, tomu se nepovedlo zakončit přes bránícího Mingse.
72'
Bertrand Traoré zpoza pokutového území střílel jen do zad Fabiana Schära.
71'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Andy Carroll, přichází Ryan Fraser.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Allan Saint-Maximin.
69'
U hostující střídačky se do dresu vysvlékají Ryan Fraser s Allanem Saint-Maximinem.
68'
Traorého přetažený centr Watkins vracel před branku, kde se o elegantní zakončení „škorpiónem“ pokusil Ross Barkley, v těžké pozici ale branku netrefil.
68'
Grealishův centr doletěl jen k Jonju Shelveymu.
67'
Cashův centr Fabian Schär odvrátil na rohový kop.
66'
Newcastle, který hraje s dvoubrankovým mankem, nedokázal za prvních dvacet minut druhého poločasu ani jednou vystřelit.
65'
Zdravotní potíže trápí Javiera Manquilla, hostující obránce musí být ošetřen.
64'
Traoré si u pokutového území vyměnil míč s Barkleym, pak ale nepřesně přihrával Grealishovi.
62'
Rohový kop pro Newcastle, Shelveyho centr odvrátil Tyrone Mings ve spolupráci s Traorém.
61'
Manquillo obral o míč Mingse, hosté pak mohli založit rychlý protiútok, Wilson ale nepřešel přes Marvelouse Nakambu.
59'
Domácí se rozestavili po útočné polovině a přesně si předávají míč z nohy na nohu.
58'
Almirónova přihrávka do pokutového území mířila za nabíhajícího Wilsona, domácí se znovu snadno ubránili.
57'
Po předchozím zákroku Lascellese už to je na fauly 2:14.
57'
Žlutou kartu dostává Jamaal Lascelles (Newcastle United).

Lascelles podrazil rozběhnutého Grealishe.
54'
Žlutou kartu dostává Andy Carroll (Newcastle United).

Zkušený útočník je potrestán za ostřejší faul ve středu hřiště.
52'
Ezri Konsa se u postranní čáry natlačil před Wilsona a vynutil si soupeřův faul.
51'
Jack Grealish se průnikovou přihrávkou snažil vybídnout do dalšího zakončení Watkinse, ten ale měl k míči daleko.
50'
Hostům je pískán už desátý faul, oproti tomu Villans se zatím provinili jen dvakrát.
48'
Obrovská šance Aston Villy! Watkins vnikl do pokutového území, pak jeho ránu z úhlu brankář Darlow vyrazil před sebe, kde Jamaal Lewis neuvěřitelně zaváhal, když místo odkopu posunul míč k Douglasi Luizovi před takřka odkrytou branku, domácí fotbalista ale byl situací zaskočen a míč nasměroval vedle!
47'
Standardní situace pro Newcastle, hosté se ale nijak prosadit nedokázali.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Aston Villa potvrzuje roli favorita vede po prvním poločase nad trápícím se Newcastlem 2:0, když domácí branky vstřelili Watkins s Traorém. Olliemu Watkinsovi navíc ještě jedna trefa nebyla uznána kvůli ofsajdu, naopak Newcastle si ještě pořádnou šanci nepřipravil.
45+2'
45+2'
Traorého nepovedený centr ze standardní situace se odrazil k Nakambovi, ten ránu bez přípravy nasměroval mimo branku.
45+1'
Rozhodčí Hooper k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Při další útočné akci Aston Villy Grealish přenesl hru doprava na Cashe, ten posunul míč Douglasi Luizovi, jehož střela zpoza pokutového území míjí branku.
42'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Domácí ještě dohráli předchozí rohový kop a zvyšují na 2:0! Grealishovu přihrávku z levého křídla si v pokutovém území našel BERTRAND TRAORÉ a parádní ránu nasměroval o břevno do sítě!
41'
Rohový kop Aston Villy, Grealishův centr v tísni vyrazil brankář Darlow.
40'
Po Lewisově centru je Carrollovi pískán faul na brankáře Martíneze.
39'
Vysoký centr Manquilla přeletěl všechny hráče před brankářem Martínezem, u protější postranní čáry pak míč ještě dostihl Lewis.
37'
Po Grealishově centru se marně dožadoval penalty Ollie Watkins.
36'
Newcastle hraje s míčem ve středu hřiště, hosté se zatím marně snaží vymyslet něco, čím by zaskočili soupeřovu defenzivu.
34'
Ofsajdová situace Watkinse byla potvrzena u videa, náskok domácích zůstává jednogólový.
33'
Ollie Watkins se probil za hostující obranu a střelou ke vzdálenější tyči pokořil Darlowa podruhé, hostům ale pomohl zdvižený praporek pomezního rozhodčího Robathana, kterému neunikl Watkinsův ofsajd.
32'
Po Manquillově centru se do zakončení tlačil Andy Carroll, mezi dvěma protihráči se ale ke střele nedostal, Mings pak srazil míč k brankáři Martínezovi.
30'
Callum Wilson se nedostal k dlouhému nákopu z vlastní poloviny, u míče už je znovu Aston Villa.
28'
Manquillův centr našel v pokutovém území Andyho Carrolla, ten v pádu hlavičkuje mimo branku.
26'
Watkins byl u postranní čáry faulován Fabianem Schärem, ten se stává prvním žlutě napomenutým fotbalistou tohoto zápasu.
25'
Při útočné akci Aston Villy si palebnou pozici našel Matty Cash, do jeho střely se ale vložil Fabian Schär.
25'
Manquillovi nevyšel individuální průnik po útočné polovině, zastavil jej výborně hrající Mings.
23'
Na Shelveyho centr z rohu si naskočil Lascelles, jeho hlavičku zablokoval Tyrone Mings.
22'
Lewisův centr je sražen za branku, následovat bude rohový kop pro Newcastle.
20'
Manquillův centr doletěl jen k Tyronu Mingsovi, Newcastle se pak ujal odraženého míče, další útočné snažení ale musí začít z vlastní poloviny.
18'
Wilson velmi nepřesně přihrával Manquillovi, Mings odkopl míč za postranní čáru.
17'
Při standardní situaci Aston Villy si na Traorého centr naskočil Ross Barkley, v zajímavé pozici ale hlavou netrefil branku.
16'
Grealish si při průniku do pokutového území posunul míč příliš od kopačky, Schär mu jej ukopl do zámezí.
15'
Newcastle se usadil na útočné polovině, hosté ale zatím hrají jen u postranní čáry.
13'
Aston Villa se ujímá vedení! Targettův centr Schär nedokázal odvrátit, jen posunul za sebe, kde byl OLLIE WATKINS, jenž ukončil svoji devítizápasovou sérii bez vstřeleného gólu!
12'
Lewisův centr Cash odvrátil do zámezí, Lewis může vhazovat.
11'
Na Targettův centr si naběhl Watkins, před brankou ale na míč nedosáhl.
10'
Andy Carroll nepříjemně podrazil Douglase Luize, to zavánělo žlutou kartou, tu však rozhodčí Hooper zatím nechává ve své kapse.
8'
Cashův centr hosté odvrátili do středu hřiště, po odrazu míče do zámezí bude vhazovat Newcastle.
7'
Vysoký centr Jeffreyho Hendricka stáhl ze vzduchu Martínez.
6'
Pro dlouhý pas Lascallese po levém křídle si doběhl brankář Martínez a odkopl míč za postranní čáru.
5'
Po nakrátko rozehraném rohu se neujal centr Bertranda Traorého, do odraženého míče se opřel Targett, mířil ale přímo do brankáře Darlowa.
5'
Cashův centr Almirón srazil za branku, následovat bude rohový kop pro Villans.
4'
První střelecký pokus zapisuje do statistik Miguel Almirón, jeho střela zpoza pokutového území ale postrádala veškerou razanci, jednoduchý zákrok pro Emiliana Martíneze.
2'
Úvodní desítky sekund se odehrávají ve středu hřiště, oba týmy nechtějí na začátku zápasu udělat výraznější chybu.
1'
Aston Villa hraje v tradiční vínovo-modré kombinaci, Newcastle oblékl černou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, Nakamba – B. Traoré, Barkley, Grealish (C) – Watkins.
Náhradníci: Heaton – N. Taylor, Ramsey, Trézéguet, Guilbert, Engels, A. Almuhammadí, El Ghazi, Davis.

Newcastle United: Darlow – Manquillo, Schär, Lascelles (C), Lewis – Almirón, Shelvey, Hayden, Hendrick, C. Wilson – Carroll.
Náhradníci: Dúbravka – Joelinton, Saint-Maximin, M. Longstaff, Ritchie, Jacob Murphy, Krafth, Gayle, Fraser..
Newcastle United

Newcastlu se v poslední době vůbec nedaří, když v posledních sedmi ligových zápasů vybojoval pouhé dva body a nesmírně se trápí v ofenzivě. Během posledních sedmi soutěžních zápasů vstřelil jedinou branku a tabulkou klesá, aktuálně je patnáctý s náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo.

Hosté mohou počítat s Allanem Saint-Maximinem, jenž byl mimo hru osm týdnů kvůli vážnějšímu průběhu koronavirového onemocnění.
Aston Villa

Aston Villa je bezpochyby favoritem zápasu, byť také Villans si nedávno prošli problémy s koronavirem, kvůli němuž museli odložit několik ligových zápasů a do pohárového utkání FA Cupu s Liverpoolem postavit kompletně juniorský a dorostenecký výběr.

Po třítýdenní přestávce se Aston Villa představila poprvé ve středu na trávníku Manchesteru City, kde s vysoce favorizovaným soupeřem prohrála po bitvě 0:2, přičemž obě branky inkasovala až v závěrečné čtvrthodině a ta první byla značně kontroverzní.

Ačkoliv většina týmů už má odehráno 18 či 19 zápasů, tak Aston Villa jich má za sebou šestnáct a aktuálně je jedenáctá, případné vítězství ji ale posune před osmou Chelsea, navíc bude mít stále zápasy k dobru.

Villans se budou muset obejít bez trenéra Deana Smithe, jenž si odpyká trest za vyloučení na Manchesteru City, kde viděl červenou kartu právě po první brance zápasu. Kvůli žlutým kartám pak chybí i záložník John McGinn.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávaného utkání 11. kola anglické Premier League mezi Aston Villou a Newcastlem. Utkání se mělo uskutečnit v úvodu prosince, ovšem kvůli koronavirové nákaze v týmu ze severovýchodu Anglie bylo odloženo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.