Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Arsenal - 29. prosince 2020   19:00

0:1
(0:0)
Arsenal
66' A. Lacazette  (Saka)
Brighton
Sánchez – Webster, Dunk (C), Burn – Veltman, Bissouma, D. Pröpper (68. March), Bernardo – Groß, Mac Alister (67. Maupay) – Džahánbachš (75. Trossard).
Steele – Connolly, March, Maupay, Molumby, Trossard, Welbeck, White, Zeqiri.
Pawson – Nunn, Hussin
Amex Stadium, Falmer
Arsenal
Leno – Bellerín, Holding, Marí, Tierney – Alnaní, Xhaka – Saka (81. D. Ceballos), Smith-Rowe (89. Maitland-Niles), Martinelli (66. A. Lacazette) – Aubameyang (C).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:4.
Je konec. Arsenal dokázal zvítězit nad Brightonem poměrem 1:0.
Největší a také jedinou příležitost v prvním poločase měl ve 37. minutě Džahánbachš, ale jeho pokus k tyči zlikvidoval Leno. Druhá půle už byla záživnější, jelikož hned na počátku zkoumal situaci ve vápně videorozhodčí, ale penalta pro Brighton z toho nakonec nebyla. V 50. minutě měl obrovskou šanci Aubameyang, ale Sáncheze nepřekonal. V 66. minutě se už kanonýři dočkali, když se trefil po pár desítkách vteřin na trávníku Lacazette. Konec zápasu si už Arsenal pohlídal a gól nedostal.
90+5'
90+5'
Ovšem centry dnes domácím vůbec nevycházejí a nakonec končí míč u brankáře Lena.
90+4'
Následně už ale Brighton získal alespoň rohový kop z pravé strany.
90+4'
Adam Webster sice poslal míč do vápna, ale tam opět úřadovala obrana Arsenalu, která dokázala dostat balón co nejdál.
90+3'
Dani Ceballos podklouzl, ale dopustil se tak faulu a Brighton & Hove Albion získal jeden z posledních volných kopů.
90+2'
Po rozehrání se snažil svým tělem držet balón také Pierre-Emerick Aubameyang, ale ten jej dlouho neudržel a Robert Sánchez bude mít odkop od své svatyně.
90+1'
Alexandre Lacazette fantasticky podržel míč u rohového praporku a následně byl tvrdě dohrán Yvesem Bissoumou, kterému se to dvakrát nelíbilo.
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.
90'
Hosté se snaží co nejvíc potahovat čas a nyní získali autové vhazování u rohového praporku na polovině soupeře.
89'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Ainsley Maitland-Niles.
88'
Jöel Veltman centroval z pravé strany, ale míč skončil pouze na hlavě soupeře. Arsenalu se tak opět podařilo dostat balón z vlastní poloviny odkopem.
87'
Solly March si naskočil na centr Burna z levého kraje, ale následná hlavička se mu nepodařila a navíc se dopustil faulu.
86'
Ovšem Danielu Burnovi se nepodařila přímočará přihrávka do vápna, která tak končí u brankáře Bernda Lena.
85'
Hosté ale následně pouze odkopli míč co nejdál od své svatyně a nemají tak zájem o nějaké útoky.
84'
Solly March skvěle obral o míč Kierana Tierneyho, ale následně mu vystavil stopku jiný hráč Arsenalu.
82'
Arsenal se soustředí především na svou defenzivní činnost a Brighton je směrem dopředu nulový.
81'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Dani Ceballos.
80'
Míč tentokrát skončil v zámezí a Brighton bude mít k dispozici autové vhazování.
79'
Bukayo Saka zatím sice kulhá, ale je zpět na trávníku a hra tak může pokračovat.
78'
Nakonec s pomoci lékařů odchází po svých do zámezí, ale zatím to nevypadá, že by měl v utkání pokračovat.
77'
Tento anglický talent stále leží na zádech a nevypadá to s ním vůbec dobře.
76'
Tohle je nepříjemný pohled pro fanoušky Arsenalu, jelikož Bukayo Saka se svíjí v bolestech na trávníku po celkem nevinném kontaktu se soupeřem, když si pravděpodobně podvrtnul kotník a musí být ošetřován.
75'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alírezá Džahánbachš, přichází Leandro Trossard.
74'
Domácí se nemůžou nyní vůbec dostat nějak blíž k bráně Lena a budou to mít v samotném konci zápasu velmi těžké.
72'
Ovšem presink hostů byl úspěšný a rozehrávka domácích byla chybná. Nakonec ale Brighton může být rád, jelikož získal alespoň autové vhazování.
71'
Brighton & Hove Albion nyní uklidňuje hru a drží míč ve středu hrací plochy.
70'
Hosty vstřelená branka hodně povzbudila a rozhodně nechtějí skončit u jediné, jelikož se znovu snaží procpat do vápna.
68'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Davy Pröpper, přichází Solly March.
67'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alexis Mac Alister, přichází Neal Maupay.
66'
Arsenal právě vstřelil branku!
Zlaté střídání trenéra a hostující mužstvo otevírá brankový účet zápasu! Bukayo Saka znovu upláchnul po pravém křídle a následně našel ve vápně volného ALEXANDRA LACAZETTEHO, který si zpracoval míč a posléze zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Bukayo Saka.
66'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Alexandre Lacazette.
65'
Alírezá Džahánbachš uviděl žlutou po faulu na Smith-Rowe.
65'
Jöel Veltman v rychlosti vysunul dopředu Davyho Pröppera, ale jeho pokus skončil v moci gólmana Lena.
64'
Volný kop ale letěl hodně daleko a skončil tak v rukou gólmana Bernda Lena.
63'
Tentokrát se právě Bukayo Saka dopustil nedovoleného zákroku, když přišlápl nohu soupeři a Brighton získal standardní situaci.
61'
Bukayo Saka je na pravém křídle hodně aktivní a nyní se dostal až k malému vápnu, ovšem jeho přihrávka posléze byla zblokována.
60'
Standardní situace hostů ovšem nepřinesla nic nebezpečného a po hodině hry je tak stav stále bezbrankový.
59'
Lewis Dunk zatáhl za ruční brzdu a stáhl soupeře k zemi, za což uviděl od sudího žlutou kartu.
58'
Brighton se nyní snažil něco vymyslet po autovém vhazování blízko rohového praporku, ale míč se dostal pouze do zámezí a Bernd Leno tak bude rozehrávat od své svatyně.
56'
Tlak Arsenalu v posledních minutách ovšem pokračuje a nyní získali kanonýři rohový kop z pravé strany.
55'
Domácí gólman Robert Sánchez raději nic moc nevymýšlel a odkopl míč do nejdál od své svatyně.
54'
Další útok ze strany Arsenalu, ale zakončení Aubameyanga se nepovedlo, neboť mu míč sjel na vnější stranu kopačky.
52'
Gabriel Martinelli dostal skvělou přihrávku ve vápně, ale následně vystřelil těsně nad bránu!
51'
Začátek druhé půle nám toho přinesl víc, než celý první poločas, ale na gól stále čekáme.
50'
Saka z levého křídla poslal skvělý míč do vápna, kde se z bezprostřední blízkosti dostal do zakončení Pierre-Emerick Aubameyang, ale jeho rána trefila brankáře Roberta Sáncheze, který neměl šanci nějak zasáhnout, ale pouze se co nejvíc roztáhnout!
49'
Brighton & Hove Albion se posléze snažil něco vymyslet na levé straně, ale Arsenal se dostal k míči.
48'
Hned na začátku druhé půle si domácí hráči chtěli vymodlit pokutový kop, který zkoumal také videorozhodčí, ale nakonec to penalta není.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas tohoto klání na Amex Stadium mezi Brightonem a Arsenal je minulostí a bohužel jsme se zatím nedočkali žádné branky. Zápas není nijak moc atraktivní a spíše vidíme velmi opatrnou hru z obou stran. Největší příležitost měl zatím ve 37. minutě Džahánbachš, ale jeho pokus k tyči zlikvidoval Leno. Doufejme, že druhá polovina už bude gólově přínosnější.
45'
44'
Arsenal získal autové vhazování na polovině soupeře a posléze si chtěl vymodlit také volný kop, ovšem sudí nechal hru pokračovat.
42'
Na druhé straně jsme ale viděli podobný obrázek, když centr z levého kraje skončil u gólmana Sáncheze.
41'
Daniel Burn se snažil dostat balón centrem z levé strany před bránu, ale Leno byl znovu připraven.
39'
Rohové kopy se ale hostujícímu mužstvu zatím vůbec nedaří a znovu skončil míč na hlavě soupeře.
38'
Nyní už je u míče Arsenal, který ale nikam příliš nespěchá a spíše se snaží opatrně prokombinovat k centru z pravé strany, který také přišel, ale ten obrana Brightonu odvrátila do zámezí a následuje roh.
37'
Domácí mužstvo přidalo na tempu a po přihrávce Alistera si zpracoval míč Alírezá Džahánbachš a následně vypálil k levé tyči, kde si ale nadvakrát poradil s balónem Bernd Leno!
36'
Po chvíli se dostal ke střele z nějakých dvaceti metrů Alexis Mac Alister, ale ani jeho rána neletěla mezi tři tyče.
35'
Po dlouhé době se bylo na co alespoň trochu dívat, když se Brighton prokombinoval do vápna soupeře, ale finální přihrávka byla nepřesná.
33'
Daniel Burn si na levé straně našel trochu prostoru pro centr, ale ten skončil naprosto bezpečně v rukou připraveného Lena.
32'
Hodně nepřesný balón z kopačky domácího hráče končí jen mimo hrací plochu.
30'
Půl hodina utkání je minulostí, ale zatím jsme se bohužel na Amex Stadium nedočkali nějaké větší šance, nýbrž gólu.
28'
Exekuce přímého kopu se ujal Granit Xhaka, ale tentokrát nenavázal na svou excelentní střelu ze zápasu s Chelsea.
27'
Posléze ale sudí Pawson odpískal faul domácímu hráči a Arsenal tak získal volný kop na rohu hranice šestnáctky.
26'
Na hranici faulu si tentokrát počínal hostující hráč ve středu hřiště, když se snažil přerušit rychlý brejk soupeře.
24'
Standardní situace ale ani tentokrát nebyla přesná, ani nebezpečná a vcelku nudná podívaná tak pokračuje.
23'
Nyní se ale bude muset mít hostující brankář na pozoru, jelikož domácí mužstvo získalo rohový kop z pravé strany.
22'
Bernd Leno znovu zachoval velice chladnou hlavu, když si dovolil s míčem udělat před svou bránou tři žongly a následně lobem přes útočníka najít spoluhráče.
21'
Emile Smith-Rowe nedovoleným zákrokem poslal soupeře k zemi a Brighton & Hove Albion tak získal volný kop z pravé strany.
20'
Domácí toho ale rovněž nemůžou vymyslet příliš mnoho a zápas se tak zatím hraje především ve středu hrací plochy.
19'
Arsenal dokázal v minulém zápase porazit svého rivala Chelsea a to po velmi dobrém výkonu, ovšem dnes předvádí kanonýři jako skoro celou sezónu bídný výkon.
17'
Roh byl rozehrán nakrátko a následně přišel centr do vápna, který skončil na hlavě Daniela Burna, ovšem jeho zakončení postrádalo přesnost.
16'
Alexis Mac Alister utekl po pravé straně, ale následně měl před sebou dva stopery a tak zkusil vystřelit, ovšem trefil pouze obránce a následuje rohový kop Brightonu.
15'
Centr londýnského celku ze standardní situace se nepovedl, jelikož hned první nejbližší hráč dokázal odhlavičkovat balón do bezpečí.
14'
Posléze už přišel útok Arsenalu z levé strany, ale Martinelliho centr byl odvrácen do zámezí a následuje rohový kop.
13'
Domácí se opět pokusili o útočnou akci, ale ani tentokrát z ní nebylo nic vážnějšího.
11'
První střeleckou příležitosti si připsali domácí, když Bernardo z levé strany poslal balón do vápna, kde se prodral ke střele Alírezá Džahánbachš, ale ta byla nepřesná.
10'
Úvod zápasu je zatím velice opatrný a ani jedno mužstvo nechce vzadu udělat nějakou velkou chybu.
9'
Brighton & Hove Albion nyní drží míč, ale směrem dopředu to zatím není nic velkého.
8'
Gabriel Martinelli chtěl hlavou prodloužit míč na hranici šestnáctky soupeře, ale ten skončil opět pouze u brankáře Roberta Sáncheze.
6'
Bernd Leno skvěle přečetl hru a vyběhl ze svého vápna, aby byl u míče dřív, než soupeřův útočník.
5'
Znovu byl ve středu samé hry Bukayo Saka, jenž zkoušel křížnou přihrávkou vyslat do šance Gabriela Martinelliho, ale míč byl opět příliš dlouhý a skončil u domácího gólmana.
4'
Bukayo Saka si sice sběhl po pravém křídle na nakopnutý míč, ale ten nedokázal zachytit na hrací ploše.
3'
Posléze se k balónu dostal na hranici vápna Pierre-Emerick Aubameyang, ale jeho zblokovaný centr skončil v rukou připraveného brankáře Sáncheze.
2'
Granit Xhaka se snažil tentokrát něco vymyslet po levé straně, ale Jöel Veltman odkopl míč na polovinu soupeře.
1'
Nepřesná přihrávka na straně hostů skončila jen bezpečně v rukou domácího gólmana Sáncheze.
1'

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Webster, Dunk (C), Burn – Veltman, Bissouma, D. Pröpper, Bernardo – Groß, Mac Alister – Džahánbachš.
Náhradníci: Steele – Connolly, March, Maupay, Molumby, Trossard, Welbeck, White, Zeqiri.

Arsenal FC: Leno – Bellerín, Holding, Marí, Tierney – Alnaní, Xhaka – Saka, Smith-Rowe, Martinelli – Aubameyang (C).
Náhradníci: Rúnarsson – A. Lacazette, D. Ceballos, Maitland-Niles, Mustafi, Nketiah, Pépé, Willock, Soares.

Arsenal FC

Arsenal je aktuálně na 15. pozici se 17 body a skóre 15:19. Ani londýnský Arsenal rozhodně nemůže být spokojený s momentální formou a pozicí v tabulce. V posledním zápase by to ovšem mohlo kanonýry nakopnout k lepším zítřkům, neboť přivítali na své půdě městského rivala Chelsea. Ve 35. minutě poslal domácí mužstvo do vedení z penalty Lacazette a ve 44. minutě se trefil Xhaka. V 56. minutě to bylo už 3:0 po brance Saky. V 85. minutě snížil Abraham a v 90+1. minutě mohl ještě zdramatizovat samotný konec utkání Jorginho, ale ten neproměnil pokutový kop.
Dnes nebude hrát velký počet hráčů, kterými jsou Gabriel, Luiz, Sokratis, Thomas a Willian.

Brighton & Hove Albion FC

Brighton je momentálně na 16. místě se 13 body a skóre 18:24. Forma ovšem není příliš dobrá a z posledních deseti zápasů dokázal zvítězil pouze jednou a to proti Aston Ville. V posledním zápase zavítal na půdu West Hamu, kde dvakrát přišel o vedení a nakonec tak remizoval pouze 2:2.
V dnešním zápase budou chybět hráči Andone, Izquierdo a Lamptey. Nejistý start visí u Connollyho.
V 16. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Brighton & Hove Albion FC a Arsenal FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v červnu na půdě Brightonu, který zvítězil poměrem 2:1. Dnes se bude znovu bojovat na Amex Stadium, Falmer. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Craig Pawson a jeho asistenti Adam Nunn a Ian Hussin. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.