Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Wolves - 2. ledna 2021   18:30

Brighton
13' Connolly (Trossard) • 46' Maupay  • 70' Dunk (Trossard)
3:3
(1:3)
Wolves
19' Saïss  (N. Semedo) • 34' Burn (vl.)  • 44' Neves
Brighton
Sánchez – Webster, Dunk (C), Burn (69. Lallana) – Veltman, White, Bissouma (46. D. Pröpper), March – Trossard – Maupay, Connolly (46. Zeqiri).
Madley – Cook, Masseyová-Ellisová
Amex Stadium, Falmer
Wolves
Patrício – N. Semedo, Coady (C), Saïss, Aït-Nouri – Moutinho, Neves – Traoré, Vitinha (64. Kilman), Neto – F. Silva (87. Otasowie).

Wolves jsou po této remíze dvanáctí, ještě během večera je ale v případě výhry ve West Bromwichi může přeskočit Arsenal. Brighton zůstává sedmnáctý, když jeho náskok na sestupové pásmo je tříbodový, osmnáctý Fulham ale má dva zápasy k dobru.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:7. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:8.
Okamžitě po Otasowieho hlavičce rozhodčí Madley ukončil zápas, v němž Brighton remizoval s Wolves 3:3. Otasowie si pak jen sedl do branky a nevěřícně přemýšlel o šanci, kterou právě zahodil.

Na Amex Stadium se odehrál skvělý zápas, který nabídl šest branek a další zajímavé příležitosti. Bylo to také utkání dvou zcela rozdílných poločasů, když během toho prvního měli převahu hosté a využili toho k vedení 3:1, po změně stran dominoval Brighton a byla z toho konečná remíza 3:3, byť závěrečné slovo mohli mít Wolves.
90+3'
90+3'
Tutovka na závěr! Adama Traoré se uvolnil na pravém křídle, pak nasměroval skvělý centr před branku, kde byl naprosto osamocený Owen Otasowie, jenž v obrovské příležitosti hlavou přestřelil branku!
90+3'
Neujal se ani Trossardův roh, hosté pak zaváhali při pokusu vyvézt míč z vlastního pokutového území, Zeqirimu ale moc nevyšel následný centr, odražený míč Webster napálil daleko za branku.
90+2'
Po Marchově rohu bude následovat další, tentokrát z opačné, pravé, strany.
90+1'
Po standardní situaci Marche míč nebezpečně propadl před brankou, Semedo jej odehrál na rohový kop.
90+1'
Žlutou kartu dostává Nélson Semedo (Wolverhampton Wanderers).
90+1'
Rozhodčí Madley oddaluje závěrečný hvizd tohoto atraktivního utkání o tři nastavené minuty.
90'
Ait-Nouri pasem podél postranní čáry vysunul do běhu Pedra Neta, ten si ale při pokusu převzít míč stehnem posunul příliš daleko, pak i přes svoji vysokou rychlost jej nedohnal na hrací ploše.
89'
Webster u postranní čáry podrazil Rayana Ait-Nouriho, rozehrávat budou hosté.
88'
Neúspěšná souhra Pröppera s Websterem, Holanďan přihrál jen do autu a vhazovat může Ait-Nouri.
87'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Fábio Silva, přichází Owen Otasowie.
86'
Pröpperův nákop do pokutového území se Zeqiri snažil sklepnout k Lallanovi, ten už se k míči nedostal.
85'
Brighton v domácím prostředí naposledy zvítězil 20. června, kdy tu ještě v rámci minulé sezóny porazil Arsenal, od té doby se mu to ještě nepovedlo zopakovat a domácí se mohutně snaží dokonat velký obrat a zlomit tuto sérii.
84'
Solley March dokázal odcentrovat přes Semeda, míč ale jen proletěl pokutovým územím.
83'
Hostující trenér Nuno Espirito Santo kromě změny rozestavení po příchodu Kilmana ani nemůže moc hru svého týmu oživit, neboť na lavičce má jen celou řadu nezkušených mladíků, kteří spadají navíc spíše do defenzivy.
82'
March z levého křídla centroval na Zeqiriho, jenž se do zakončení neprotlačil, autorovi centru je navíc máván ofsajd.
81'
Maupay prostrčil svoji přihrávku do pokutového území na Zeqiriho, ten si ale nedokázal zpracovat míč na hrací ploše.
80'
Po příchodu Kilmana Wolves hrají v rozestavení 3-5-2, na hrotu je po boku Fabia Silvy Pedro Neto.
79'
Oba celky se teď postupně střídají v útočení, snaží se vyhrát oba. Teď na útočné polovině kombinují hosté, defenziva Brightonu je ale po přestávce pevná.
77'
Neúspěšný výpad Maupaye z pravého křídla do pokutového území, míč mu odskočil do zámezí a Francouz, kterého během podzimu trenér Potter nevzal na zápas na Tottenham kvůli vysokému egu, se spoluhráčům omluvil.
77'
Po Trossardově přihrávce střílel ze střední vzdálenosti Maupay, nohu mu do rány vložil Connor Coady.
76'
Brighton už míč míč zase pod svoji kontrolou, ofenzivní snažení rozvíjí z vlastní poloviny.
74'
Adama Traoré se prodral do pokutového území, kde padl k zemi, na penaltu to ale bylo málo.
73'
Brighton se ubránil soupeřově rohu, brankář Sánchez pak dlouhým výkopem vysunul do brejku Trossarda, ten si ale pomohl přistrčením Ait-Nouriho, následná Trossardova střela do branky po odpískání už neměla valný vliv.
71'
Wolverhampton si svým přístupem do druhého poločasu o vyrovnání koledoval a hosté se budou muset pořádně zlepšit, pokud chtějí zvrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch.
70'
Brighton právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Na rohový kop Trossarda si naskočil LEWIS DUNK a domácí kapitán i díky teči Saisse propasíroval svoji hlavičku za brankáře Ruie Patrícia!
69'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Daniel Burn, přichází Adam Lallana.

Dan Burn bude rád, že už má dnešní zápas za sebou.
68'
Na Marchův roh si naskočil Adam Webster, jehož hlavička orazítkovala břevno, následná dorážka končí nad brankou!
68'
Burn se na levém křídle neprosadil se svým věčným sokem Adamou Traorém, ten pak ale při pokrytí míče podklouzl a nabídl Brightonu rohový kop.
67'
Střídání se chystá také na straně Brightonu, do hry přijde zkušený Adam Lallana.
66'
Hostům znovu pomohl dnes výborně hrající Adama Traoré, ten byl po zisku míče faulován a Vlci budou moci v klidu rozehrávat.
66'
Pokračuje se ve stejném módu, kdy Brighton po většinu času drží míč ve středu hřiště a snaží se vymyslet něco dopředu, zatímco Wolves jen pasivně brání v bloku.
64'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Vitinha, přichází Max Kilman.
63'
Wolves posílí zadní řady, do hry se z lavičky chystá Max Kilman.
62'
Ofenzivní snaha Racků končí až nedovoleným zákrokem Dunka na Fabia Silvu.
61'
Whiteův centr Veltman od vzdálenější tyče vrátil k Trossardovi, jehož rána nedoletěla až k brance, Brighton ale zůstává usazen u pokutového území soupeře.
59'
Po Moutinhově centru se z dobré pozice pokusil vystřelit Rubén Neves, míč ale netrefil dobře a branku výrazně netrefil. Neves navíc špatně došlápl a musí rozchodit drobný šrám.
58'
Traoré vyhrál další souboj s Burnem, ten si pak pomohl zatažením rukou a prohlíží si žlutou kartu.
57'
K Traorého centru se prodral Vitinha, tomu do jeho střely stačil vložit nohu Lewis Dunk, nadrazil ji vysoko do vzduchu a míč už pak snadno zachytil Robert Sánchez.
55'
Další Marchův centr propadl k volnému Burnovi, tomu ale míč odskočil od kopačky a Moutinho mu jej pak ukopl. Na co dnes Daniel Burn sáhne, to se nepodaří.
55'
Brighton se dostal ke svému prvnímu rohu, Marchův centr hosté odvrátili do bezpečí.
54'
Po standardní situaci se domácí do zakončení nedostali, odražený míč ještě vracel před branku White a našel hlavu Burna, ten ale hlavičkoval směrem od branky.
53'
Brighton přenesl hru na útočnou polovinu, kde na pravém křídle bude zahrávat standardní situaci.
52'
Wolves poprvé ve druhém poločase zahrozili, Semedo se před brankou pokusil uvolnit, pak střelu z otočky neprocedil přes bránící protihráče. Nelson Semedo se pak marně dožadoval pokutového kopu za zákrok na Daniela Burna.
51'
Zatímco v prvním poločase měli územní převahu hosté, tak za pět a půl minuty hry po přestávce má Brighton už 64% držení míče.
50'
Domácí už zase mají míč ve svém držení, hrají s ním ve středu hřiště.
48'
Brighton pokračuje v aktivitě, Webster se šikovně uvolnil na pravém křídle, pak ale centrem před branku nenašel žádného ze spoluhráčů.
46'
Penalty se ujal sám faulovaný NEAL MAUPAY a penaltu s jistotou kopl doprostřed branky, Rui Patrício zamířil doleva a neměl šanci zasáhnout!
46'
Jen několik sekund domácím stačilo k pokutovému kopu! Neal Maupay se vnikl do pokutového území, kde jej podrazil Joao Moutinho a rozhodčí Madley píská penaltu také pro Brighton!
46'
Penalta pro Brighton!
46'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Davy Pröpper.
46'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Andi Zeqiri.
46'
Brighton už přes půl roku nevyhrál domácí zápas, tento ale rozehrál velmi dobře, když Trossardovu akci využil k vedoucímu gólu Aaron Connolly. Wolves ale měli během prvního poločasu převahu, kterou využili k třígólovému obratu, když se nejdříve po rohu trefil Saiss, pak si po dalším rohu vstřelil nešťastný vlastní gól Daniel Burn, jenž pak fauloval Traorého na penaltu, kterou proměnil Rúben Neves.

Domácí navíc možná přišli o střelce vedoucí branky a svého dosud nejnebezpečnějšího muže v ofenzivě Aarona Connollyho, jenž v samém závěru poločasu utrpěl svalové zranění.
45+4'
45+4'
Svalové potíže trápí Aarona Connollyho, ten předčasně odchází do šaten a uvidíme, zda-li se irský útočník vrátí zpět do hry po přestávce.
45+3'
Nastavený čas se zatím odehrává výhradně ve středu hřiště, oba týmy se marně snaží založit nějakou kloudnou akci.
45+1'
Rozhodčí Madley k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené. Ty zavinilo zejména krvavé zranění Pedra Neta.
44'
Wolves právě vstřelili branku!
RÚBEN NEVES s jistotou kopl míč k pravé tyči, zatímco brankář Sánchez spadl na opačnou stranu a Vlci už vedou o dvě branky!
44'
Adama Traoré z pravého křídla vnikl do pokutového území, kde jej zezadu srazil smolař zápasu Daniel Burn a rozhodčí Madley nařizuje penaltu ve prospěch Wolves!
44'
Penalta pro Wolves!
42'
Pedro Neto už se vrátil zpět na trávník, kde mezitím Bissouma fauloval Fabia Silvu a rozhodčí Madley mu přišel domluvit, že takové zákroky tolerovat nebude. Bissouma už viděl jednu žlutou kartu.
41'
Ve hře už se může pokračovat, Wolves zatím hrají v deseti.
40'
Rána Pedra Neta na nose stále krvácí, portugalský fotbalista už ale odchází na pokračování ošetření za postranní čáru.
38'
Na trávníku zůstal ležet Pedro Neto, jenž utrpěl krvavé zranění v obličeji.
37'
Hosté už mají míč zase pod svoji kontrolou, rozehrávají od obranného kvarteta.
35'
Nešťastné momenty pro Adama Burna, ten nejdříve nabídl soupeři rohový kop, který pak vedl k vlastní brance právě levého obránce Brightonu.
34'
Po rohovém kopu se míč oklikou vrátil k Pedrovi Netovi, jenž si od postranní čáry navedl míč k pokutovému území, brankář Sánchez pak jeho prudkou střelu vyrazil jen do spoluhráče DANIELA BURNA, od nějž se míč odrazil do sítě!
34'
Netův roh odvrátil Bissouma, Wolves ale zůstávají u míče.
33'
Centr Pedra Neta doletěl jen k Burnovi, ten vcelku lacino odehrál míč na rohový kop. Z toho předchozího Wolves skórovali, teď už bude následovat šestý.
31'
Brighton je rozestaven po útočné polovině, útočná akce po pravé straně ale nevedla k úspěchu, Veltman neměl dost místa na centr.
29'
Hosté rozehráli volný kop po zemi, pak ze střední vzdálenosti pálil Rúben Neves, ten technicky střílel nad branku.
28'
Semedo byl při průniku útočnou polovinou faulován Bissoumou, následovat bude standardní situace pro Wolves.
27'
Po Trossardově centru se Maupay pokusil otočit s míčem kolem Rúbena Nevese, míč mu ale odskočil za brankovou čáru.
25'
Do Websterova centru se Connolly elegantně položil "nůžkami", Rui Patrício si připisuje svůj první dnešní zákrok.
23'
Žlutou kartu dostává Yves Bissouma (Brighton & Hove Albion FC).

Bissouma faulem ve středu hřiště přerušil rozvíjející se akci soupeře.
22'
Veltmanův přetažený centr si zpracoval March, jeho střela slabší pravačkou je odražena do pole.
21'
Air-Nouri ve středu hřiště fauloval Bena Whita, z místa přestupku rozehrávají Seagulls.
19'
Pátý roh už vedl ke vstřelené brance! Po přetaženém rohu se pokusil vystřelit Nelson Semedo, to se mu sice nepovedlo, ovšem posunul si míč na křídlo, odkud posadil míč na hlavu ROMAINA SAISSE a Maročanova hlavička zapadla ke vzdálenější tyči!
18'
Traorého centr vnější šajtlí hosté odvrátili za pokutové území, kde z dálky střílel Rubén Neves vysoko nad branku, ovšem jeho rána byla tečována, bude tak následovat už pátý roh Wolves.
16'
Vlci zahrávali svůj již čtvrtý roh, znovu ale nedokázali ohrozit Roberta Sáncheze v brance Brightonu.
15'
Prudký pas Ait-Nouriho před branku domácí kapitán Dunk odkopl na rohový kop.
14'
Traoré se u postranní čáry provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Marchem.
13'
Brighton se ujímá vedení! Trossard podklouzl na pravém křídle, přesto měl dostatek času na centr, který před Ruiem Patríciem špičkou kopačky prodloužil do sítě AARON CONNOLLY!
11'
Trossardovu přihrávku z pravého křídla před branku zablokoval Rayan Ait-Nouri, míče se pak ujali hosté.
11'
Brighton se usadil na útočné polovině, zatím se ale posouvá spíše dozadu ke středové čáře než k pokutovému území soupeře.
9'
Wolves disponovali hned třemi rohy v rychlém sledu, do zakončení se nedostali ani jednou.
7'
Po dlouhém nákopu Saisse a souboji Traorého s Burnem se míč odrazil u rohového praporku za brankovou čáru, Burn nemůže uvěřit tomu, že rozhodčí Masseyová-Ellisová na lajně ukázala na praporek, odkud se bude rozehrávat.
5'
Neal Maupay zatopil hostům při rozehrávce u jejich pokutového území, po odrazu míče od Francouze se ale bude jen kopat od branky Ruia Patrícia.
4'
Pedro Neto podnikl přímočarou akci po útočné polovině, ránu ze střední vzdálenosti pak nasměroval vedle domácí branky.
3'
První střelecký pokus zapisuje do statistik Joao Moutinho, ten ránu z dálky nasměroval přímo doprostřed branky, Robert Sánchez s jistotou zachytil míč do svých rukavic.
2'
Brighton zahájil velmi aktivně, pokusil se postupně o centry krajních obránců z obou stran, Veltmanův i Burnův se ale neujal.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali v rudých dresech hrající hosté z Wolves, Brighton oblékl tradiční modro-bílou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude během několika okamžiků zahájeno.
Portugalský trenér Wolves Nuno Espirito Santo podruhé v posledních třech zápasech postavil do základní sestavy sedm svých krajanů.

Dosud se v historii Premier League stalo jen dvakrát, že by některý tým využil v zahajovací jedenáctce sedm zahraničních hráčů z jedné země. V roce 2003 Fulham i o deset let pozdeji Newcastle měli v sestavě po sedmi Francouzech.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Webster, Dunk (C), Burn – Veltman, White, Bissouma, March – Trossard – Maupay, Connolly.
Náhradníci: Steele – Bernardo, Džahánbachš, Groß, Lallana, Mac Alister, Molumby, D. Pröpper, Zeqiri.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – N. Semedo, Coady (C), Saïss, Aït-Nouri – Moutinho, Neves – Traoré, Vitinha, Neto – F. Silva.
Náhradníci: Ruddy, Söndergaard – Kilman, Hoever, Corbeanu, Otasowie, Perry, L. Richards, Cundle.

Rozhodčí: Madley – Cook, Masseyová-Ellisová.
Wolverhampton Wanderers

Ani Wolverhamptonu se nevede úplně nejlépe, nicméně na rozdíl od svého soupeře se pohybuje v klidném středu tabulky. Start do soutěže neměli žluto-černí špatný, avšak momentálně se potýkají se špatnou formou. Z posledních šesti mačů totiž vytěžili jen čtyři body a i kvůli tomu spadli až na dvanáctou příčku. Týmu jednoznačně chybí Raúl Jiménez, jenž se zotavuje z vážného zranění hlavy. Trenér Espirtio Santo s ním ještě nějakou dobu nemůže počítat, a proto se v lednu bude snažit získat hrotového útočníka. V médiích už ve spojitosti s Wolves padla jména jako Divock Origi či Diego Costa, jenž nedávno ukončil své působení v madridském Atléticu. To, že Wanderers chybí střelec, se ukázalo i minule proti Manchesteru United, se kterým Wolverhampton prohrál 0:1.
Brighton & Hove Albion FC

Brightonu se v této sezoně zatím příliš nedaří a po šestnácti kolech mu patří až sedmnáctá příčka. Fulham, který se už nachází v pásmu sestupu, je za ním jen o dva body. Svěřenci kouče Pottera si letos připsali jen dvě výhry a celkem sedm remíz, což je vůbec nejvíce v celé soutěži. I tak je ale o hráče z tohoto klubu zájem. Skvělými výkony si o pozornost větších klubů řekl třeba středopolař Bissouma nebo mladičký křídelní obránce Lamptey, jenž u The Seagulls působí teprve jeden rok. Téměř jistý je pak odchod brankáře Ryana, jenž v poslední době přišel o místo v základní sestavě. Naposledy proti Arsenalu chytal Robert Sánchez, jenž nedokázal zabránit těsně prohře 0:1. Uvidíme, jak se Brightonu povede proti Wolverhamptonu
Hezký sobotní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má tento víkend na programu první kolo v novém kalendářním roce a v jeho rámci na sebe narazí také Brighton a Wolverhampton. Úvodní výkop tohoto zápasu je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.