Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Brighton - 6. února 2021   16:00

Burnley
53' Gudmundsson
1:1
(0:1)
Brighton
36' Webster  (Groß)
Burnley
Taylor – Beswick, Burn
Turf Moor
Brighton
Sánchez – White, Dunk (C), Webster (75. Lallana) – Veltman, Groß, Mac Alister, Bissouma, Burn – Connolly (62. Welbeck), Maupay (62. Trossard).
Walton – Alzate, Karbownik, Lallana, Moder, Tau, Trossard, Welbeck, Zeqiri.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:6. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:10.
Je konec! Burnley nakonec uhrálo s Brightonem remízu 1:1. Šance si však vypracovalo Burnley. McNeil přímým kope brankáře soupeře nepřekvapil a Tarkowski po rohovém kopu také neudeřil. Ve 36. minutě naopak po rohu otevřel skóre Webster. Za Burnley mohl vyrovnat Ashley Barnes, ale ten mířil nad břevno. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1. Domácí celek se vyrovnání dočkal krátce po přestávce. Dělovkou z hranice šestnáctky se trefil Johann Gudmundsson. Burnley poté dokonce přidalo druhou branku, ale ta pro ofsajd neplatila. V 72. minutě mohl rozhodnout Matěj Vydra, ale Sánchez jeho šanci zneškodnil. Ve zbytku duelu už další šance nepřišly.
90+3'
90+2'
Robert Sánchez odkopem od branky hledal spoluhráče na polovině soupeře. Welbeck se sice pustil do souboje, ale proti obránci neměl šanci.
90+1'
Dwight McNeil se už v nastaveném čase prodral po levém křídle do pokutového území, kam spěchal i Vydra, nicméně ani jeden z domácích hráčů nezakončil.
90'
Nastavují se tři minuty!
89'
Jack Cork se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči a před napadajícím Mac Alisterem jej odkopl do bezpečí. Hostující hráč si při napadání přivodil nějaké zranění.
88'
Dwight McNeil se hnal na malé vápno, kam přiletěl nadýchaný centr z pravé strany, jenže před domácím fotbalistou zakročil dobře postavený Ben White.
87'
Adam Lallana dostal přihrávku na pravou stranu, potáhl míč na polovinu Burnley, jenže jeho rozehrávka skončila pobídkou do zámezí.
86'
Jack Cork pod tlakem pořádně zariskoval malou domů. Domácí brankář Nick Pope vyrazil ven z branky a před dobíhajícím Welbeckem balón odkopl.
85'
Ben Mee poslal nákop na polovinu Brightonu, jenže Matěj Vydra byl v souboji o dva kroky později. Zadáci v modrém tak mohou uklidnit rozehrávku.
84'
Nick Pope nakopl míč na polovinu Brightonu, nicméně Alexis Mac Alister v hlavičkovém souboji neobstál. V posledních minutách sledujeme spíše soubojovou pasáž.
83'
Jöel Veltman poslal přihrávku na polovinu soupeře, kde se do souboje pustil Danny Welbeck. Útočník Brightonu zatím není po svém příchodu na trávník moc vidět.
82'
Leandro Trossard odcentroval z pravé strany hrací plochy, nicméně jeho pobídka mířila jen do rukavic domácího brankáře. Nick Pope nyní působí velmi jistým dojmem.
81'
Robert Sánchez urychlil rozehrávku Brightonu výhozem na levou stranu hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl White, ale následně pokazil přihrávku.
80'
Jack Cork poslal nákop na pravou stranu, kde dostal moře prostoru Matthew Lowton. Centr krajního obránce Burnley však Lewis Dunk srazil do bezpečí.
79'
Právě brankář Sánchez tentokrát nakopl míč na levou stranu, kde v hlavičkovém souboji uspěl Welbeck. Střídající fotbalista Brightonu však přizvedl míč jen do prostoru, ve kterém kralovali hráči ve fialovém.
78'
Ashley Barnes uspěl ve sprinterském souboji s Dunkem, ale hostující brankář Sánchez byl u míče o dva kroky dříve a schoval jej do rukavic.
77'
Ashley Barnes napadal rozehrávku Brightonu v jeho pokutovém území. Hosté byli pod velkým tlakem a Sánchez nakonec zakopl míč do autu.
76'
Hostující brankář Sánchez dlouho otálel s rozehrávkou od své branky, což se vůbec nelíbilo fotbalistům Burnley. Rozhodčí zatím žlutou kartu nevytáhl.
75'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Adam Webster, přichází Adam Lallana.
75'
Matěj Vydra se tentokrát stáhl pro míč hluboko na polovinu hřiště. Po pokračující akci se k němu dostal i v šestnáctce, jenže přihrávku na paty si nedokázal zpracovat.
74'
Alexis Mac Alister otočil těžiště hry na levou stranu, kde byl Lewis Dunk. Brighton se sice snaží prodrat do pokutového území, ale kombinace hostů je plná nepřesností.
73'
Jeden z domácích fotbalistů v zápalu boje nechtěně trefil kopačkou Adama Webstera, který nyní zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
72'
Domácí Burnley mělo další obrovskou šanci! Matěj Vydra se v pokutovém území dostal k propadnutému míči, jenže jeho pokus z těsné blízkosti Sánchez skvěle vychytal!
71'
Daniel Burn si dal pozor na nákop na pravou stranu hrací plochy a před dobíhajícím Ashleym Barnesem míč odhlavičkoval mimo hrací plochu. Vhazuje Burnley.
70'
Erik Pieters si naběhl na přihrávku na levou stranu, kde si míč zpracoval levačkou, nicméně místo individuálního průniku si musel pomoci přihrávkou na obránce.
69'
Leandro Trossard operoval s míčem na levé straně pokutového území, kde si balón zasekl a dloubáčkem hledal Veltmana. Před druhým jmenovaným zakročil obránce.
68'
Autor vyrovnávací branky Johann Gudmundsson se znovu tlačil do pokutového území, kde už se chystal k zakončení, ale Trossard mu skvělým skluzem ukopl míč na roh.
67'
James Tarkowski si pohlídal dlouhý nákop hostujícího celku na polovinu Burnley. Domácí stoper si míč zpracoval hrudí a rozehrál na levou stranu.
66'
Yves Bissouma se z úctyhodné vzdálenosti opřel do odraženého míče, jenže jeho pokus skončil vysoko nad břevnem domácí svatyně.
65'
Burnley zahrávalo další rohový kop. Hostující brankář Sánchez vyrazil na malé vápno a bez problémů míč vyboxoval do bezpečí.
63'
Jack Cork poslal přihrávku na pravou stranu, kde se dokázal uvolnit Matthew Lowton, jehož střílený centr odehrál do zámezí Adam Webster.
62'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Danny Welbeck.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Leandro Trossard.
62'
Dwight McNeil dostal přihrávku na levou stranu, po které potáhl míč do blízkosti velkého vápna, jenže přízemním centrem neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
61'
Robert Sánchez vyrazil daleko z pokutového území a před napadajícím soupeřem odehrál míč do bezpečí hlavou. Za tento moment by se nestyděl ani Manuel Neuer.
60'
Je za námi hodina hry a i po změně stran sledujeme hodně zajímavý souboj. Domácí Burnley se dočkalo vyrovnání a od té doby pokračuje v aktivitě.
59'
Ben White táhl akci Brightonu po levé straně hrací plochy. Rychlonohý fotbalista potáhl míč až k rohovému praporku, kde o něj byl připraven.
58'
Už to vypadalo, že domácí dokonají obrat dnešního souboje, ale Barnesův zásah nemůže platit kvůli ofsajdu!
57'
Až nyní se fotbalisté Brightonu po delší době dostali na polovinu Burnley. Hráči v modrém se u míči moc dlouho neohřáli a připravili se o něj.
56'
Domácím fotbalistům se vstřelením vyrovnávací branky opět narostla křídla a Burnley se ihned tlačí do útoku. Přízemní centr z levé strany obrana srazila na roh.
53'
Burnley právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Domácí Burnley se krátce po přestávce dočkalo vytoužené branky. JOHANN GUDMUNDSSON se dostal k míči, který vyrazil hostující brankář jen před sebe a pohotovou dorážkou procedil míč do sítě!
53'
Dwight McNeil dostal přihrávku na polovinu soupeře a odcentroval do šestnáctky. Jeho nadýchaný centr odhlavičkoval dobře postavený Dunk do bezpečí.
52'
Aaron Connolly táhl akci Brightonu středem hrací plochy. Rychlonohý fotbalista si poté dokonce troufl na zakončení, ale nezamířil mezi tři tyče.
51'
Dunk si dal pozor na další nebezpečný centr z pravé strany a před dobíhajícím soupeřem balón odhlavičkoval mimo nebezpečný prostor.
49'
Dwight McNeil táhl akci Burnley po levé straně hrací plochy. Domácí fotbalista odcentroval do pokutového území, jenže trefil hned prvního soupeře v modrém.
48'
Rozehrávky rohového kopu se ujal Pascal Groß, jehož centr přiletěl na zadní tyč, nicméně nikdo z hlavičkářů v modrém dresu Brightonu nezakončil.
47'
Ben White podpořil akci Brightonu náběhem po pravém křídle a odcentroval na značku pokutového kopu. Jeho pobídku srazil obránce na roh.
46'
Burnley obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. V pokutovém území se do souboje pustil Vydra, ale podle rozhodčího si pomohl faulem.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté hostujícího Brightonu. Šance si však vypracovalo Burnley. McNeil přímým kope brankáře soupeře nepřekvapil a Tarkowski po rohovém kopu také neudeřil. Ve 36. minutě naopak po rohu otevřel skóre Webster. Za Burnley mohl vyrovnat Ashley Barnes, ale ten mířil nad břevno. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Ben Mee nyní diriguje rozehrávku Burnley na polovině hrací plochy. Domácí celek se zatím nikam nežene a spíše se snaží kombinovat na vlastní polovině.
44'
Brighton zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kam vyrazil také brankář Nick Pope, který míč zalepil do rukavic.
43'
Aaron Connolly si navedl míč do blízkosti velkého vápna, kde si míč skvělou kličkou přehodil na pravačku, ale jeho přízemní pokus Nick Pope vyškrábl na roh!
42'
Erik Pieters roztáhl hru na levou stranu, odkud centroval McNeil, jenže jeho střílený centr zablokoval hned první obránce v modrém dresu Brightonu.
41'
Mohlo být vyrovnáno! Po rychlé akci Burnley se do odraženého míče z hranice velkého vápna opřel Ashley Barnes, jehož projektil skončil nad břevnem.
40'
Daniel Burn si v hlavičkovém souboji na polovině hřiště doslova vyšplhal na záda domácího obránce, čímž se dopustil nedovoleného zákroku.
39'
Ashley Barnes uspěl v dalším souboji na vlastní polovině a před rozběhnutým soupeřem odkopl míč do zámezí. Brighton pokračuje v ofenzivním pojetí hry.
38'
Ashley Westwood ihned vyslal prudký centr do pokutového území, ale brankář Brightonu vystartoval mezi hlavičkáře a bez problémů ukryl míč do rukavic.
36'
Brighton právě vstřelil branku!
Brighton se po dalším rohovém kopu dostává do vedení! Jeho exekuce se opět ujal Pascal Groß, který odcentroval před značku pokutového kopu. ADAM WEBSTER vystoupal ze všech hlavičkářů nejvýše a jeho zakončení zapadlo k zadní tyči!
36'
Brighton zahrával další rohový kop. Jeho rozehrávky se pro změnu ujal Pascal Groß, který odcentroval na malé vápno. Ben Mee míč přizvedl na další roh.
35'
Nick Pope se musel zapojit do rozehrávky domácího Burnley. Brankář domácího celku nakopl míč na levou stranu na Pieterse, který mu míč z první vrátil zpátky.
34'
Yves Bissouma si pohybem řekl o přihrávku z autového vhazování. Hostující hráč se však nedokázal otočit kolem obránce a musel si pomoci faulem.
33'
Alexis Mac Alister se s míčem u nohy tlačil po pravém křídle do pokutového území, ale skvělou poziční hrou tělem jej zastavil důrazný Erik Pieters.
32'
Erik Pieters byl u míče pozdě na levé straně a už jej nezastihl na hrací ploše. Balón mu tak utekl do zámezí. Brighton poté vhazoval, ale dlouho se u míče neohřál.
31'
Matěj Vydra se znovu zjevil s míčem na levé straně pokutového území. Český útočník opět hledal zpětnou přihrávkou Westwooda, před kterým na poslední chvíli zakročil vracející se Alexis Mac Alister.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velmi bojovné utkání. Domácí Burnley přečkalo aktivní vstup Brightonu a v posledních minutách se dostává do zakončení. Na úvodní branku však stále čekáme.
29'
Matěj Vydra se z levé strany prodral do pokutového území, kde už dokonce mohl zakončovat, ale zvolil zpětnou přihrávku. Do zakončení se poté dostal Westwood, jehož rána postrádala přesnost.
28'
Gudmundsson zastavil rodící se akci soupeře ostrým skluzem a vidí žlutou kartu.
28'
Další obrovská šance Burnley! Po rohovém kopu propadl centrovaný míč až k zadní tyči, kde byl James Tarkowski, ale v pádu míč špičkou kopačky do sítě neprocpal!
27'
Z následného přímého kopu byla první zajímavá možnost dnešního souboje! Dwight McNeil zakončil překvapivě přímo na branku a Robert Sánchez jeho přízemní pokus muse vyrazit na roh.
27'
Matěj Vydra výborně napadal v souboji na polovině Brightonu Lewisa Dunka, který pod tlakem českého útočníka musel zahrát rukou. Burnley získalo další přímý kop.
26'
Johann Gudmundsson na polovině hřiště vystoupil proti Burnovi. Urostlý fotbalista Brightonu si chtěl míč pokrýt tělem, ale domácí Islanďan mu jej špičkou kopačky ukopl do zámezí.
25'
Yves Bissouma se na polovině Burnley dostal k odraženému míči a krásně roztáhl hru na levou stranu. Defenzivní val Burnley se však rychle srovnal.
24'
Obrana Brightonu odvrátila centr od rohového praporku pouze na hranici šestnáctky, odkud bez váhání zakončoval Aaron Connolly, ale jeho projektil levačkou skončil vysoko nad břevnem.
23'
Dwight McNeil se na levém křídle uvolnil sprintem kolem Webstera a pokusil se odcentrovat do šestnáctky. Vracející se Lewis Dunk jeho pobídku srazil na roh.
22'
Žlutou kartu dostává Ben Mee (Burnley FC).
22'
Ben Mee nakopl míč na polovinu Brightonu, kde se nedovoleným zákrokem provinil proti pravidlům Yves Bissouma. Burnley tak může pokračovat v kombinaci s míčem na kopačkách.
21'
Exekuce přímého kopu ze skvělé pozice se chopil Pascal Groß, který zvolil technické zakončení kolem zdi, jenže míč nabral opačnou rotaci a skončil daleko vedle branky.
20'
Domácí kapitán Ben Mee fauloval rozběhnutého Maupaye na hranici velkého vápna a sudí foukl do píšťalky. Domácím na chvíli zatrnulo, ale skutečně půjde pouze o přímý kop.
19'
Ashley Westwood se ujal rozehrávky přímého kopu na polovině Brightonu. Jeho centr přiletěl na značku pokutového kopu, kde ve vzduchu kraloval urostlý Lewis Dunk.
18'
Ashley Barnes na polovině hřiště zbytečně přišlápl kopačku Veltmanovi, který zůstává po souboji ležet na trávníku. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
17'
Neal Maupay se na polovině Burnley tlačil k odraženému míči, jenže nepovedeným prvním dotykem si jej prodloužil jen k dobře postavenému stoperovi ve fialovém.
16'
Z úctyhodné vzdálenosti vyzkoušel své střelecké štěstí Matthew Lowton. Krajní obránce Burnley pálil snad ze třiceti metrů, jenže jeho pokus nabral opačnou rotaci a skončil vedle branky.
15'
Nick Pope odkopem od branky hledal Matěje Vydru na levé straně hrací plochy. Český útočník byl v souboji o chvíli později a Brighton opět vybojoval míč.
14'
Hosté zahrávali další rohový kop. Jeho rozehrávky se tentokrát ujal Alexis Mac Alister, který levačkou odcentroval na malé vápno, kde hlavní rozhodčí viděl nedovolený zákrok Dunka.
13'
Daniel Burn uspěl v hlavičkovém souboji na polovině Burnley, ale hlavou prodloužil míč jen do prostoru, kde nebyl nikdo v modrém dresu. Domácí se míče velmi rychle zbavili.
12'
Daniel Burn dostal přihrávku na levou stranu, jenže si netroufl na průnik do pokutového území a raději si pomohl přihrávkou do zadních řad.
11'
Brighton zahrával svůj první rohový kop v dnešním utkání. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, odkud jej bez problémů odhlavičkoval Ben Mee. Hosté budou vhazovat.
10'
Matthew Lowton poslal prudkou přihrávku na polovinu Brightonu, kam za míčem sprintoval Matěj Vydra. Hostující Ben White si pohyb českého útočníka pohlídal a odkopl míč do autu.
9'
Na opačné straně se v blízkosti velkého vápna prodral k odraženému míči Veltman, který odcentroval do pokutového území, ale Neal Maupay hlavou minul branku o pořádný kus.
8'
Domácí útočník Matěj Vydra se sice v pokutovém území dostal do zakončení, ale hostující gólman přízemní ránu českého hráče vykopl. Asistent rozhodčího poté stejně vymrštil praporek nad hlavu.
7'
Robert Sánchez si dal dobrý pozor na vysoký centr z levé strany hrací plochy a schoval míč do rukavic. Brankář Brightonu bleskově rozehrál dlouhým výhozem na levé křídlo.
6'
Adam Webster poslal riskantní přihrávku na Bissoumu, kolem kterého se pohybovali hned tři fotbalisté v dresu Burnley. Hostující středopolař přesto stačil rozehrát.
5'
Adam Webster vhazoval na levé straně hrací plochy. Obránce Brightonu hledal dlouhou přihrávkou rozběhnutého Burna, kterého výborně ustrážil Johann Gudmundsson.
4'
Dwight McNeil zahrával přímý kop domácího Burnley. Na jeho prudký centr si na značce pokutového kopu naskočil Ben Mee, jehož hlavička skončila v rukavicích brankáře Sáncheze.
3'
Matěj Vydra se pustil do souboje o odražený míč na polovině hrací plochy. Český útočník si při zpracování podle všeho pomohl rukou. Rozehrávat bude Brighton.
2'
Matthew Lowton si řekl o přihrávku na pravou stranu hrací plochy, kde jej ihned napadal hostující Ben White, který domácího obránce donutil k malé domů.
1'
Hostující Brighton obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté v dnešním souboji budou chtít navázat na poslední zápasy, ve kterých porazili Mourinhův Tottenham i Kloppův Liverpool.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Burnley bude hrát ve fialovém, zatímco Brighton oblékne modrou sadu.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Gudmundsson, A. Westwood, Cork, McNeil – Vydra, A. Barnes.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Benson, Bardsley, Driscoll-Glennon, Dunne, K. Long, Mumbongo, Jay Rodriguez, D. Stephens.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – White, Dunk (C), Webster – Veltman, Groß, Mac Alister, Bissouma, Burn – Connolly, Maupay.
Náhradníci: Walton – Alzate, Karbownik, Lallana, Moder, Tau, Trossard, Welbeck, Zeqiri.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Burn.
Vzájemný zápas

V duelu na půdě Brightonu se urodila bezbranková remíza.
Burnley FC

Domácí Burnley je na tom o něco hůře. Po dvaceti jedna odehraných duelech má na svém kontě dvacet dva bodů a zatím je sedmnácté za svým dnešním soupeřem a Newcastlem. Na sestup má Burnley k dobru osmibodový náskok nad Fulhamem. Zejména doma proti srovnatelným soupeřům body nerozdává. V posledních dvou kolech však prohrálo na hřišti Chelsea a doma s Manchesterem City shodně 0:2.
Brighton

Hostující Brighton zatím prožívá takový průměrný ročník Premier League. Ve dvaceti dvou zápasech vybojoval Brighton dvacet čtyři bodů a patří mu patnáctá pozice ligové tabulky. Na sestupové vody má nyní k dobru už deset bodů a může se soustředit na předvedenou hru. Brighton inkasoval pouze dvacet devět branek. V posledních dvou zápasech navíc vyzrál na silné soupeře. Po výhře nad Tottenhamem dokázal zvítězit také na hřišti Liverpoolu. Tři zápasy v řadě navíc neinkasoval.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Burnley a Brightonem. Výkop je stanoven na 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.