Premier League - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Crystal Palace - 23. listopadu 2020   18:30

Burnley
8' Wood
1:0
(1:0)
Burnley
Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor – Gudmundsson (67. Brady, 84. Pieters), Brownhill, A. Westwood, McNeil – Jay Rodriguez, Wood.
Peacock-Farrell – Pieters, Bardsley, K. Long, Brady, A. Barnes, Vydra.
Friend – Holmes, Beck
Turf Moor
Crystal Palace
Guaita – Clyne, Kouyaté, Dann, van Aanholt – A. Townsend, Riedewald (67. Schlupp), McArthur, Eze – J. Ayew (77. Ch. Benteke), Batshuayi.
Butland – J. Ward, M. Sakho, Cahill, T. Mitchell, Schlupp, Ch. Benteke.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:9.
Je za námi dnešní duel mezi Burnley a Crystal Palace, který rozhodla jediná branka! Ta navíc padla už v sedmé minutě a postaral se o ní Chris Wood. Hosté měli několik šancí a mohli otočit stav tohoto duelu. Neskutečný výkon však dnes předvedl Nick Pope, který se stal jasným hrdinou dnešního střetnutí. V samém závěru navíc schytal nepříjemný úder do zátylku, avšak zápas dochytal a velkou měrou přispěl k prvnímu vítězství Burnley v letošním ročníku Premier League.
90+7'
90+5'
Už je za námi předem stanovené nastavení, ale ještě chvilku se hrát bude. Dlouho trvalo ošetření domácího gólmana, takže se ještě nekončí! Hosté mají ještě nějakou minimální šanci na vstřelení důležité branky.
90+4'
Crystal Palace dnes rozhodně nevyhraje, povede se mu vak získat alespoň nějaký bod? To je otázkou, s domácím týmem to dnes vypadá jednoduše dobře.
90+3'
Domácí gólman má nějakou tržnou ránu na hlavě, avšak dochytá dnešní utkání! Rozhodně se ještě bude nastavovat něco málo nad rámec nastavení.
90+2'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
90+1'
Nyní je však Nick Pope ošetřovaný, jelikož přes něj poté ještě přepadl jeden ze soupeřů a trefil mu hlavu. To by mohla být ještě komplikace pro domácí celek...
90'
Na konci základní hrací doby jsme viděli obrovskou šanci hostí! Josh Brownhill hlavičkoval na bránu a do jeho střely ještě sáhl Christian Benteke, avšak Nick Pope předvedl další skvělý zákrok! Jasně nejlepší hráč na hřišti.
89'
Domácí fotbalisté se už nikam moc neženou. Posílají balóny na útočnou polovinu a budou se chtít soustředit hlavně na defenzivní činnost.
88'
Crystal Palace nadále prohrává o jednu branku a nemůže se v posledních momentech dostat do nějaké zajímavé možnosti! Burnley si jde za výhrou.
87'
Hosté měli k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice a viděli jsme prodloužení. Do toho však sáhl jeden z domácích, který zamezil šanci hostí.
86'
Žlutou kartu dostává Matthew Lowton (Burnley FC).
85'
A Robbie Brady nakonec musí střídat! Držel se za zadní stehenní sval a míří na střídačku. Snad to nebude nijak vážnější zranění domácího záložníka.
84'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Robbie Brady, přichází Erik Pieters.
83'
Jay Rodriguez toho dnes naběhal opravdu hodně a nepříjemně mu byla přišlápnuta noha. Jeho spoluhráč o pár metrů vedle navíc bude potřebovat ošetření.
82'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních osm minut, rozhodně se něco bude nastavovat. Nějaké závratní nastavení se však očekávat nedá.
81'
Střely na bránu: 3 – 4!
80'
Hostující celek měl k dispozici standardní situaci po faulu domácího hráče, a to z dobré pozice. Burnley si však poradilo, a tak nadále drží dobrý výsledek.
79'
Žlutou kartu dostává Jay Rodriguez (Burnley FC).
78'
V posledních minutách se toho ve hře moc zajímavého nestalo. Od hostů je to spíše křeč směrem dopředu, což ukázala nepřesná nahrávka. Míč pro domácí.
77'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Christian Benteke.
76'
Domácí se dokonce dostali k zakončení, které však nebylo přesné. Crystal Palace se ale na míči neudržel, a tak domácí celek ještě bude vhazovat.
75'
Jay Rodriguez a James McArthur se střetli v hlavičkovém souboji a faul byl odpískán hostujícímu záložníkovi. Burnley proto může podržet další cenné sekundy míč.
74'
Ne, hostům se zatím směrem dopředu tolik nedaří! Nick Pope navíc dnes chytá opravdu skvěle, a tak nelze očekávat, že by udělal nějakou chybu.
73'
Držení míče: 51% – 49%!
72'
Chris Wood se dostal k hlavičce poté, co soupeř špatně zpracoval balón. On sám byl nejspíše také překvapen, takže jeho hlavička šla doprostřed brány.
71'
Hráči ve fialovomodrých dresech se nyní trochu zvedli a získávají balóny ve středu hřiště. To je pro ně hodně důležité, navíc nadále vedou o jedinou branku.
70'
Dwight McNeil vymýšlel dobrý pas za obranu, na který si nabíhal Chris Wood. Ten však byl přistižen v ofsajdu, který mu je také po chvíli odpískán.
69'
Crystal Palace to zkusilo centrem z pravé strany, ale ten byl zblokován domácí obranou. Burnley se následně hnalo dopředu, ale nikam daleko se nedostalo.
68'
Hostující fotbalisté už svému soupeři téměř nepůjčují balón a mají solidní tlak. Nyní však byli vyhnáni na obrannou polovinu a budou muset dobývat.
67'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Robbie Brady.
67'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jaïro Riedewald, přichází Jeff Schlupp.
66'
Patrick van Aanholt ještě poté střílel z nějakých jednadvaceti metrů, ale jeho rána už nebyla vůbec přesná. Nick Pope mohl odkopávat od své brány.
65'
Tlak hostujících fotbalistů se začíná každým okamžikem zvětšovat. Jaïro Riedewald střílel z vápna, ale jeho rána trefila někoho z obranného bloku.
64'
Patrick van Aanholt chtěl poslat přízemní centr, možná by jeho pokus šel někam na přední tyč. Ani jedno se nepovedlo, ale hosté budou kopat rohový kop.
63'
Fotbalisté v bílých dresech se snažili jít dopředu, ale nepovedlo se jim to. Přesto jim trvalo jen několik desítek sekund, než se znovu dostali k balónu.
62'
Crystal Palace měl obrovskou šance, ale domácí gólman zatím chytá skvělý zápas. Nick Pope je pro sestavu Burnley rozhodně základní stavebním kamenem.
61'
Michy Batshuayi nyní mohl srovnat stav dnešního duelu! Dostal fantastickou přihrávku mezi obránce, avšak v zakončení selhal. Nick Pope skvěle snížil střelci úhel a předvedl důležitý zákrok. Drží svůj tým rozhodně nad vodou.
61'
Johann Gudmundsson posunul balón na Dwighta McNeila, jehož pokus Vicente Guaita chytá.
60'
A už je za námi šedesát minut hry, což znamená dvě třetiny dnešního utkání! Burnley nadále vede o jednu branku a mohlo by zapsat první výhru v sezóně.
59'
Jenže ani jejich akce nebyla nijak moc úspěšná. Crystal Palace se nedokázalo dostat skrze obranu domácích, kteří se bez problémů ubránili.
58'
Fotbalisté ve fialovomodrých dresech se drželi na balónu na polovině hřiště, ale jejich přenesení hry na pravou stranu nebylo úspěšné, hosté se ženou dopředu.
57'
Střely na branku: 2 – 3!
56'
A do protiakce se znovu hnali hostující fotbalisté. Andros Townsend se znovu odhodlal ke střele, ovšem jeho rána skončila hodně daleko od brány.
55'
A mohlo to být dvě branky, nyní chybělo opravdu jen pár centimetrů! Johann Gudmundsson napřáhl na nějakých šestnácti metrech, ale jeho rána se odrazila od břevna!
54'
Josh Brownhill se ocitl na kolenou, když byl vyveden v hlavičkovém souboji z rovnováhy. Nakonec se ale po chvilce zvedl a bude schopen pokračovat.
53'
52'
Charlie Taylor upaloval po levé straně, když si chtěl míč zaseknout a oběhnout svého soupeře. Ten to ale čekal, a tak domácího obránce zastavil.
51'
Michy Batshuayi vymýšlel hodně zajímavý centr před bránu, kde už na jeho přihrávku čekal spoluhráč. Domácí však stihl míč odvrátit na rohový kop.
50'
Je za námi prvních pět minut druhého poločasu, ve kterých jsme neviděli nic zajímavého. Burnley zatím nadále vede a mohlo by dnes brát nějaké body.
49'
Ashley Westwood s chtěl ještě s rozhodčím nejspíše vyříkat zákrok na jeho spoluhráče, který se předtím hnal do zajímavé šance. Nic se ale měnit nebude.
48'
Jeden z domácích, nejspíše to byl Jay Rodriguez, se hnal za dlouhým pasem, když došlo ke střetu jeho a protihráče. Faul se nepíská, a tak se pokračuje.
47'
Ashley Westwood byl faulovaný, a tak vybojoval pro svůj celek volný kop. Domácí tým se však na balónu nijak dlouho nedokázal udržet.
46'
Je před námi druhá půle dnešního duelu, ve které budou hrát domácí o první výhru v sezóně. Vypadá to, že ani jeden z týmů neudělal žádnou změnu.
46'
Hlavní rozhodčí dnešního utkání nakonec nenastavil v prvním poločase ani jednu minutu, a tak je první půle za námi! A ve vedení je možná trochu překvapivě domácí celek. Ten se navíc z branky radoval už v osmé minutě, když se trefil Chris Wood. Hostující fotbalisté byli dlouho zaskočení a nechytali se tempu hry. Přesto nakonec mohli srovnat, avšak střelu Androse Townsenda vyrazil Nick Pope skvělým zákrokem na rohový kop.

Další poločas začne přibližně v 19:33.
45'
44'
Crystal Palace už má jen několik posledních okamžiků na srovnání stavu v prvním poločase. Sám se však připravil o balón, když se mu nepovedl centr.
43'
Z toho jsme viděli už podstatně zajímavější centr, který se stáčel na zadní tyč. Nakonec byl ovšem moc vysoký, a tak skončil mimo hrací plochu.
42'
Jaïro Riedewald odehrál míč je na rohový kop. Tentokrát se centr nijak moc nepovedl, a tak Vicente Guaita míč vyrazil. Burnley ale získalo ještě jeden roh.
41'
Hosté volného kopu směrem dopředu nijak nevyužili a jen otočili hru na druhou stranu. Vicente Guaita nakonec získal balón, který následně daleko odkopl.
40'
Nick Pope je zatím tím zaměstnanějším gólmanem a předvedl už jeden velmi dobrý zákrok. Nyní si ani neoddychne, jelikož Charlie Taylor fauloval.
39'
Michy Batshuayi pálil o několik sekund později, avšak neprostřelil soupeře před sebou. Hosté však své soupeře nyní svírají v jeho vápně a mají veliký tlak.
38'
Crystal Palace se nám trochu začíná osmělovat! Andros Townsend vyslal hodně jedovatou ránu z dvaceti metrů, ale Nick Pope předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil na roh.
36'
Útoky se nám nyní střídají jako na houpačce. Chvíli útočí jeden tým, chvíli druhý. Jordan Ayew nyní nejspíše pálil, ale střelu z ostrého úhlu brankář chytá.
35'
A nyní nechybělo moc k tomu, aby to bylo o dvě branky! Dwight McNeil napřáhl k velmi zajímavé střele na hranici šestnáctky, ale jeho pokus po zemi těsně minul zadní tyč!
34'
Burnley zatím nehraje opravdu vůbec špatně! To však nehrálo ani v duelu s Tottenhamem, kde to dlouho vypadalo na body. Nakonec však o gól padlo.
33'
Držení míče: 56 % – 44%!
32'
Vicente Guaita se zatím ve své bráně ani trochu nenudí. Znovu musel ukázat velmi dobré čtení hry a stihl odkopnout balón těsně před svým soupeřem.
31'
Domácí celek zatím působí na hřišti aktivněji a vedou zaslouženě. Mohl by si dnes připsat první výhru v sezóně, když bude pokračovat v nastoleném tempu.
30'
Už je za námi třicet minuty hry, což je jedna třetina utkání! Hosté měli možnost rozehrávky na útočné polovině, ale nikam daleko se s míčem nedostal.
29'
Crystal Palace by si potřeboval vytvořit nějaký stálejší tlak, ale zatím se mu to ani náhodou nedaří. Jordan Ayew však vybojoval volný kop na útočné polovině.
28'
Ale nyní to byla celkem zajímavá možnost hostů, konečně! Michy Batshuayi se dostal ke střele z nějakých osmnácti metrů, ale jeho křižná rána těsně minula levou tyč!
27'
Hosté se zatím snaží tahat své akce hlavně po levé straně, ale tudy to prostě nejde. Právě odtud jsme viděli centr na hranici vápna, ale domácí si poradili.
26'
Jenže Crystal Palace je v prvním poločase směrem dopředu naprosto bezzubé. Domácí celek se zatím v defenzivě téměř nudí, nemusel tam nic předvést.
25'
Burnley se zase hnalo dopředu, ale tentokrát nemusel domácí gólman zasahovat. Balón totiž skončil mimo hřiště, a tak Vicente Guaita mohl odkopávat.
24'
Vicente Guaita musel nyní ukázat dobré čtení hry. Vydal se za dlouhým pasem svého soupeře a svým včasným odkopem poslal balón daleko do bezpečí.
23'
Třeba jako teď! Nyní jsme viděli zajímavou šanci na hostující straně. James McArthur se uvolnil na levé straně vápna, kam dostal přihrávku. Následně posílal přízemní centr, ke kterému jeho spoluhráči krok chyběl!
22'
Burnley se dostalo bez nejmenších problémů k míči a svému soupeři ještě nedovolilo směrem dopředu nic zajímavého. Crystal Palace se bude muset snažit více.
21'
Avšak z toho žádné zahrození na bránu nepřišlo. Domácí se v pohodě ubránili a poslali míč až na polovinu. Tam se však k míči znovu dostali hráči hostů.
20'
A už je za námi dvacet minut dnešního utkání! Viděli jsme zajímavý náznak po levé straně, ale přízemní centr stihla domácí obrana srazit na rohový kop.
19'
Crystal Palace ještě úplně nechytil tempo utkání. Sice se v současné době drží na balónu, ale nemůže se s ním prokombinovat až do střelecké pozice.
18'
Střely na branku: 1 – 1!
17'
Hráči ve fialovobílých dresech jsou zatmí jasně lepším týmem na hřišti! Jay Rodriguez se nyní hnal k zakončení u tyčky, ale nakonec mu byl odpískán ofsajd.
16'
Přesto akce domácího celku ještě pokračovala. Chris Wood se dostal k dalšímu zakončení, ale tentokrát svou hlavičkou bránu o pořádný kus minul.
15'
Centr z rohového kopu rozhodně nebyl vůbec špatný a snášel se dokonce do brány. Vicente Guaita ovšem předvedl jistý zákrok a vyboxoval míč do bezpečí.
14'
Navíc nyní získalo balón, a tak předvádí postupnou kombinaci. Až následně jsme viděli dlouhý pas někam na hranici vápna a domácí budou zahrávat roh.
13'
Crystal Palace se dostali s míčem na útočnou polovinu, ale tam nepředvedlo vůbec nic zajímavého. Burnley zatím v defenzivě moc práce nemá.
12'
Držení míče: 52 % – 48%!
11'
Favoritem dnešního utkání jsou ale nadále hosté, ovšem musí dnes dotahovat jednogólovou ztrátu. Pozornost Nicka Popea už dnes ale prověřili.
10'
Je za námi úvodních deset minut hry a my jsme se v tomto utkání dočkali velmi brzkého gólu. O ten se postaralo Burnley, které by mohlo získat první výhru.
8'
Burnley právě vstřelilo branku!
Budou to domácí fotbalisté, kteří se jako první dostávají do vedení! CHRIS WOOD využil parádní přihrávky svého spoluhráče, který mu vymyslel jemným pasem, který ještě nejspíše hosté tečovali, gólovou šanci. Domácí útočník se s tím následně nerozpakoval a zakončil nechytatelně z nějakých jedenácti metrů.
7'
Zatím nesledujeme nijak moc atraktivní podívanou, snad se brzy dočkáme nějakého gólu. Rozhodně by to dnešní podívané pomohlo... Kdo dá první branku?
6'
Vicente Guaita nakonec nakopával balón dopředu, kde jsme viděli několik hlavičkových soubojů na polovině hřiště. Balón se následně stal kořistí Crystal Palace.
5'
Stejný hráč se navíc o několik momentů provinil prohřeškem proti pravidlům. Hostující fotbalisté proto mohou rozehrávat ze své obranné poloviny.
4'
Jay Rodriguez si zajímavě nabíhal na přihrávku od svého spoluhráče, ovšem jeho snaha se ukázala jako předčasná, je mu odpískané postavení mimo hru.
3'
Hosté poté ještě vybojovali rohový kop. Ten byl rozehraný nakrátko, až poté přišel centr do šestnáctky. O míč si ale nejvíce znovu křikl gólman, který chytá.
2'
Jako první si připsali střelu mezi tři tyče fotbalisté Crystal Palace. Nathaniel Clyne střílel z pravé strany, ale Nick Pope má jeho ránu v rukavicích. Bylo to daleko.
1'
A dnešní utkání nám začalo! Domácí celek už nutně potřebuje bodovat a hraje dnes ve fialovomodrých dresech, u hostujících hráčů převažuje bílá.
1'

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor – Gudmundsson, Brownhill, A. Westwood, McNeil – Jay Rodriguez, Wood.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Pieters, Bardsley, K. Long, Brady, A. Barnes, Vydra.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Kouyaté, Dann, van Aanholt – A. Townsend, Riedewald, McArthur, Eze – J. Ayew, Batshuayi.
Náhradníci: Butland – J. Ward, M. Sakho, Cahill, T. Mitchell, Schlupp, Ch. Benteke.

Rozhodčí: Friend – Holmes, Beck.
Crystal Palace FC

Crystal Palace je na tom podstatně lépe než jeho dnešní soupeř. Po osmi odehraných zápasech má na svém kontě třináct bodů, které mu stačí na klidný střed tabulky v podobě devátého místa. Hostující fotbalisté jsou na tom ofenzivně mnohem lépe, jelikož vstřelili dvanáct branek. Stejný počet jich také inkasovali. Z posledních tří zápasů brali šest bodů. Dokázali totiž porazit Fulham 2:1 a Leeds 4:1. Mezitím ale jednou padli, když nestačili na Wolves 0:2.
Burnley FC

Burnley, ve kterém hraje český legionář Matěj Vydra, nezachytilo úvod sezóny zrovna ideálně. Po sedmi odehraných kolech má na svém kontě jen dva body, které mu stačí jen na předposlední pozici. Domácí fotbalisté mají velký problém se střílením branek, jelikož zatím dali jen tři. K tomu jich inkasovali rovnou dvanáct. Z posledních tří duelů bralo Burnley jen jeden bod, když v posledním kole remizoval s Brightonem 0:0. Předtím ale nestačil na Tottenham 0:1 a na Chelsea 0:3.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Premier League! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Burnley a Crystal Palace. Výkop je naplánován na 18:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.