Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Manchester City - 3. ledna 2021   17:30

Chelsea
90+2' Hudson-Odoi (Havertz)
1:3
(0:3)
Manchester City
18' Gündoğan  (Foden) • 21' Foden  (De Bruyne) • 34' De Bruyne
Chelsea
Mendy – Azpilicueta (C), K. Zouma, Silva, Chilwell – Kovačić (77. Havertz), Kanté (64. Gilmour), Mount – Zijach (64. Hudson-Odoi), Werner, Pulisic.
Taylor – Beswick, Nunn
Stamford Bridge, Londýn
Steffen – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – Gündoğan (75. Fernandinho), Rodri – B. Silva, De Bruyne (C) (86. Agüero), Foden (86. Mahríz) – Sterling.
Carson – B. Mendy, Fernandinho, Agüero, Mahríz, Delap, Harwood-Bellis, Mbete.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera.

Fauly: 11:10
Zápas skončil, Chelsea doma předvedla bezkrevný výkon a prohrála s Manchesterem City 1:3. Domácí sice nastoupili do zápasu aktivně, ale dlouho jim to nevydrželo, Citizens se už v 18. minutě dostali do vedení zásluhou Ilkaye Gündoğana. Do poločasu pak hosté zápas prakticky rozhodli, protože se ještě trefili Phil Foden a Kevin De Bruyne. Ve druhém poločase už si Manchester hlavně hlídal své vedení a držel poctivě obranný blok. Gól mohl přidat Rodri, ale jeho hlavičku Mendy parádně chytil. V samotném závěru utkání pak ještě skóre korigoval na konečných 1:3 střídající Callum Hudson-Odoi.
90+3'
90+2'
Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí se přeci jen alespoň čestně prosazují, a to až v poslední minutě nastaveného času! Havertz poslal výbornou přihrávku před branku a na zadní tyči se trefil střídající talentovaný záložník CALLUM HUDSON-ODOI. Asistence: Kai Havertz.
90+1'
Nastavují se pouze dvě minuty.
90'
Bernardo Silva si ještě trochu pokazil individuální statistiky žlutou kartou.
90'
Hosté dostali výhodu po faulu na Rodriho, ale když o míč za chvíli přišli, rozhodčí Taylor se k předchozímu faulu už nevrátil.
89'
Chelsea zůstává usazena před pokutovým územím soupeře a pokouší se alespoň o to, aby překazila soupeři čisté konto.
89'
Nakonec rohový kop rozehrál Mount, ale s jeho centrem si obrana Citizens v pohodě poradila.
88'
Werner vybojoval pro Chelsea rohový kop. Pak ho sám chtěl rychle rozehrál, ale kopl do rohového praporku a trochu si ublížil. Snad to nebude vážné.
87'
Cancelo z pravé strany servíroval míč před branku Chelsea, ale situaci měl pod kontrolou Edouard Mendy a míč bez problému chytil.
86'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Sergio Agüero.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Rijád Mahríz.
85'
Havertz se dostal ke střele z pravé strany pokutového území, ale dvojblok fotbalistů hostů před sebou nepropálil.
84'
Rohový kop dokázala Chelsea ubránit a nyní se znovu pokusí o to, co se jí ještě dnes nepovedlo, tedy zaskočit pevnou defenzívu City.
83'
Míč poslal ze standardky do vápna právě Belgičan, od Azpilicuety se ale míč odrazil na rohový kop.
83'
Thiago Silva zastavil De Bruyneho jen za cenu faulu, takže City budou mít zajímavou standardní situaci z pravé strany.
82'
Citizens znovu bez problému otočili kormidlo a nyní si vyměňují míč okolo středového kruhu.
81'
Hudson-Odoi hledal zajímavým pasem před brankou Christina Pulisica, ale americký záložník nepředvedl povedenou koncovku.
79'
Rohový kop však domácímu týmu nevyšel, hosté se bez problému ubránili a dál si drží čisté konto.
78'
Chelsea zůstane před brankou Manchesteru City, bude zahrávat rohový kop z levé strany.
77'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Kai Havertz.
76'
Timo Werner dnes sice rozhodně má snahu a často se nabízí, ale ještě nedostal ideální přihrávku a když to nyní chtěl vzít na sebe, dokázal ho Stones ubránit.
75'
Pep Guardiola sází na zkušenosti a posílá do hry dnes už legendu Manchesteru City Fernandinha. Brazilec dokáže hrát defenzivního záložníka nebo i stopera.
75'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Fernandinho.
74'
Své obranné povinnosti si ve vápně dobře splnil Cancelo, když nepustil k hlavičce Pulisica.
73'
Chelsea sice hraje s míčem na polovině Manchesteru, ten ale vykrývá veškeré prostory na finální přihrávku.
72'
Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se Chelsea ještě měla vrátit do tohoto zápasu. Zatím stále evidujeme jen jednu střelu na branku v podání londýnského mužstva.
71'
Žlutou kartu dostává chorvatský záložník Chelsea Mateo Kovačić, který hodně nevybíravým způsobem fauloval De Bruyneho.
70'
De Bruyne poslal pěknou přihrávkou do šestnáctky Sterlinga, ten už dále chtěl postupovat individuálně, ale do zakončení se nakonec nedostal.
69'
Hudson-Odoi se poprvé uvedl na trávníku zajímavou akcí. Dostal dobrou narážečku do vápna, tam ale nic nevymslel.
68'
Další dlouhá přípravní kombinace Manchesteru City skončila nepřesností a Chelsea tak bude moci založit svou vlastní útočnou akci.
66'
De Bruyne přihrál Sterlingovi a pak sprintoval směrem do vápna. Dočkal se sice zpětné přihrávky, ale u míče byl nakonec jako první Mendy.
65'
Manažer Chelsea Frank Lampard výrazně ponížil průměrný věk svého týmu na hřišti, na trávník poslal dvacetiletého Hudsona-Odoie a dokonce teprve devatenáctiletého Gilmoura.
64'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hakím Zijach, přichází Callum Hudson-Odoi.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Billy Gilmour.
63'
Zouma našel dlouhou přihrávkou Zijache. Ten míč sklepl pod sebe a následně byl osloven přihrávkou, ale byl v ofsajdu.
62'
Dlouhá sekce, během které hosté drželi míč skončila střelou De Bruyneho ze střední vzdálenosti. Belgičan ale tentokrát nemířil přesně.
62'
Manchester v těchto chvílích hraje přesně to, co potřebuje, zatímco hráči domácího mužstva jen běhají bez míče.
60'
Citizens nyní trochu brzdí narůstající tlak Chelsea tím, že si vyměňují míč a nepůjčují ho soupeři.
58'
Zpoza pokutového území našel prostor na střelu Mateo Kovačić, ale Zack Steffen zasahovat nemusel, protože ta rána byla nepřesná.
57'
Chelsea zůstává usazená před brankou Manchesteru City. Pokud chce dnes ještě bodovat, je nejvyšší čas na kontaktní branku.
56'
Tentokrát už Mount poslal před brankou City lepší míč, ale ani v tomto případě nebyl nikdo v dresu Chelsea, kdo by mohl zakončit.
55'
Na druhé straně pak posílal míč před branku Mount, ale na jeho přihrávku nikdo nereflektoval.
55'
Rohovému kopu se už Chelsea ubránila v podstatně větším klidu.
54'
Edouard Mendy drží naděje Chelsea na zázračný bod ještě nad vodou. Po standardní situaci hlavičkoval Rodri a brankář Chelsea předvedl výborný zákrok.
53'
Dopředu tentokrát postupoval anglický reprezentant Raheem Sterling. Zezadu ho byl nucen faulovat N'Golo Kanté a dostává žlutou kartu.
51'
Chelsea zbytečně ztratila míč ještě na své polovině a měla štěstí, že centr před její branku pak nebyl přesný.
50'
Jenže domácí se naopak teď museli bránit. Střílel ukrajinský obránce Olexandr Zinčenko a Edouard Mendy předvedl jistý zákrok.
50'
Druhý poločas zatím nemá takové tempo jako ten první, doufejme, že se zase co nejdříve pohlede. Atraktivitě zápasu by rozhodně pomohl kontaktní gól Chelsea.
48'
Chelsea se nastěhovala na polovinu soupeře, ale zatím hraje velmi daleko od branky hostů.
47'
Gündogan hledal dobrou přihrávkou v náběhu do vápna Fodena, ale mladému anglickému záložníku pár kroků chybělo, aby míč dostihl.
46'
Druhý poločas začal a oba týmy zatím pokračují v nezměněných sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:34.
První poločas je u konce a Manchester City má nakročeno k velkému vítězství, když vede na hřišti Chelsea už 3:0. Domácí přitom začali lépe a byli aktivnější, ale své akce nedovedli ani k zakončení. Manchester City trpělivě čekal na své šance, které také přišly, a neúprosně je proměňoval. Do vedení se hosté dostali v 18. minutě, kdy se trefil Ilkay Gündoğan, už o tři minuty později to bylo 2:0 po brance Phila Foden a ve 34. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Kevin De Bruyne, který se v této sezoně trefil v Premier League poprvé ze hry.
45+3'
45+2'
Standardní situace Chelsea příliš nebezpečná nebyla, centrovaný míč chytil bez problému Zack Steffen.
45+1'
Za nesportovní chování dostává žlutou kartu Christian Pulisic.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Werner dotáhl míč až do pokutového území, ale ve finále to znovu pokulhávalo, Němec vymyslel jen nepřesnou přihrávku.
44'
Přeci jen mohli hosté ještě v prvním poločase zvýšit svůj náskok! Foden hledal před brankou Gündogana, který zakončoval efektně patičkou, ale Mendyho branku těsně minul.
43'
Manchester City se nyní trochu zatáhl a hlavně by rád dotáhl první poločas do konce s čistým kontem. Chelsea zatím kombinuje daleko od jeho branky.
42'
Adresátem centru z kopačky Chilwella měl být německý útočník Timo Werner, ten se však k hlavičce neprosadil.
41'
Poločasová přestávka se už blíží a je jasné, že v šatnách obou celků bude panovat diametrálně odlišná atmosféra.
40'
Pulisic zatím dnes moc není ve hře a nyní se prezentoval jen velmi nepřesnou přihrávku na Chilwella, který se tradičně vydal podporovat útok.
39'
Manchester City se už virtuálně posunul v tabulce před Chelsea na páté místo, ta se naopak propadla až na osmou příčku.
38'
Chelsea se snaží reagovat centrem Azpilicuety z pravé strany, ten byl však nepřesný a skončil v zámezí.
36'
Chelsea má i nadále díry v obraně, tentokrát zůstal volný Foden, ale po centru zprava hlavičkoval nepřesně.
34'
Manchester City právě vstřelil branku!
Demolice Chelsea pokračuje, domácí tým prohrává s Manchesterem City už 0:3! Po ubráněné standardní situaci šel sám na branku Sterling. Ten nejprve v koncovce váhal a pak trefil jen tyč, ale připraven dorážet byl KEVIN DE BRUYNE a neomylně poslal z blízka míč do sítě. Bez asistence.
33'
Rodri si počínal v souboji s Kovačičem nedovoleným způsobem a domácím tak budou mít standardní situaci. Je to ale dost daleko od branky City. Pozice na centr do vápna.
32'
Přenesení hry Kovačiče na Zijache bylo nepřesné, takže autové vhazování budou mít hostující fotbalisté.
31'
Chelsea se už přeci jen z nepovedené pasáže oklepala a opět se začíná prosazovat i na útočnou polovinu. Stále však platí, že žádnou šanci ani střelu na branku neměla.
30'
Na druhé straně stříleli Silva a po něm ještě Gündogan, ale obě zakončení dokázala obrana Blues zablokovat.
29'
Po delší době se něco dělo i před brankou Manchesteru City, ale hosté dobře zahustili prostor a nedovolili nikomu v dresu Chelsea vystřelit.
27'
Zinčenko našel centrem z levé strany pěkným centrem na opačné straně druhého krajního obránce City Cancela, tomu však střela z voleje nevyšla.
26'
Zouma použil záchranou brzdu a fauloval rukama Fodena, který už mu unikal.
26'
Chelsea je teď hodně zaskočená tím, co se stalo v předchozích několika minutách a dál se jen brání náporu Manchesteru City.
24'
Po rohovém kopu poslal míč před branku Chelsea levačkou De Bruyne, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
24'
Sterling se snažil hledat před brankou De Bruyneho, ale je z toho jen rohový kop pro City.
23'
Z pravé strany se dostal ke střele portugalský záložník Bernardo Silva, ale jeho technickou střelu Mendy v pohodě chytil a konečně si připsal první zákrok v zápase.
22'
Hosté jsou nyní spokojení s průběžným výsledkem a dodalo jim to i sebevědomí, znovu se usazují na polovině soupeře.
21'
Citizens se trefují i ze druhé střely na branku a rychle navyšují své vedení na hřišti Chelsea na 2:0! Obrana londýnského klubu znovu nebyla dostatečně důrazná a nechala PHILA FODENA po přihrávce od De Bruyneho vystřelit z hranice šestnáctky. Míč zapadl přesně k pravé tyči Mendyho branky. Asistence: Kevin De Bruyne.
19'
Úvodní gól by mohl zápasu pomoci, uvidíme, jak zareaguje Chelsea, která byla na začátku zápasu aktivnější.
18'
Z první střely na branku se hosté prosazují a jdou do vedení 1:0! Foden našel před vápnem ILKAYE GÜNDOĞANA, který se s míčem krásně otočil, nachystal si balón na pravačku a pak se trefil přízemní střelou přesně k levé tyči. Asistence: Phil Foden.
17'
Hosté předvedli další náznak šance po akce Cancela po pravém křídle, tentokrát z toho ale zakončení nebylo.
16'
Cancelo našel nádhernou přihrávkou De Bruyneho, který se ocitl za obranou Chelsea, ale střelou pravačkou trestuhodně minul branku.
15'
Manchester City bude po faulu rozehrávat z vlastní poloviny a může tak odzadu začít budovat svou novou akci.
14'
Zápas se zatím hraje převážně uprostřed hrací plochy, je vidět, že se potkaly dva týmy, které jsou v této sezoně silné hlavně v defeznívě.
12'
Kanté získal těsně před vápnem míč a pak poslal míč Wernerovi. Toho na hraně šestnáctky obehrál Rodri a bylo to na hraně faulu.
11'
Další útočnou akci rozehrává Chelsea odzadu, do rozehrávky se zapojuje i brankář Mendy.
10'
Na centr z pravé strany si naskakoval Christian Pulisic, ale k hlavičce se nedostal, hrát budou moci hosté.
9'
Chelsea začala dnešní zápas aktivně, Manchester City je zatím opatrnější a soustředí se hlavně na defenzívu.
7'
Werner se dostal s míčem do vápna a pak ještě hledal přihrávkou Pulisica, ten se ale k míči nedostal.
7'
Druhý rohový kop hosté též ubránili a nyní mohou zase oni zaútočit.
6'
Zajímavě kopnutý rohový kop na přední tyč dokázal před Wernerem odvrátit Dias.
6'
Hakím Zijach vzal střelu po krátkém posunutí od Mounta opravdu na sebe, ale je z toho jen rohový kop.
5'
Za míčem se poskládali hned čtyři hráči Chelsea, největším favorite na rozhrání by měl být Hakím Zijach.
4'
Zack Steffen nyní chyboval, když chytil míč do ruky po přihrávce od spoluhráče a domácí tak budou mít volný nepřímý kop zevnitř šestnáctky.
4'
Cancelo si pod tlakem poradil, nastřelil hráče Chelsea a od branky tak bude rozehrávat americký brankář Citizens Zack Steffen.
3'
Foden byl adresátem dlouhé přihrávky na levé křídlo, ale tento mladý anglický reprezentant nedokázal míč zpracovat na hrací ploše.
2'
Manchester City praktikuje svou typickou rozehrávku odzadu, ale musí si dávat pozor Chelsea hodně vysoko napadá.
1'
Rúben Dias nebyl dobře zorientovaný a nepovedl se mu vůbec obranný odkop, míč namířil jen vysoko do vzduchu a do autu.
1'
Domácí Chelsea bude hrát ve svých tradičních tmavě modrých dresech, Manchester City zase ve světle modrém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Chelsea FC: Mendy – Azpilicueta (C), K. Zouma, Silva, Chilwell – Kovačić, Kanté, Mount – Zijach, Werner, Pulisic.
Náhradníci: Arrizabalaga – Rüdiger, Emerson, Jorginho, Gilmour, Havertz, T. Abraham, Giroud, Hudson-Odoi.

Manchester City: Steffen – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – Gündoğan, Rodri – B. Silva, De Bruyne (C), Foden – Sterling.
Náhradníci: Carson – B. Mendy, Fernandinho, Agüero, Mahríz, Delap, Harwood-Bellis, Mbete.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně měly oba týmy vyrovnanou vzájemnou bilanci, oba vyhráli na domácí hřišti 2:1, nejprve Manchester City a pak i Chelsea. Posledních pět zápasů platilo, že domácí mužstvo neprohrálo, Chelsea doma neprohrála s City tři poslední zápasy, z toho dva vyhrála.

Manchester City se rovněž řadí mezi nejsilnější týmy v Premier League, a to jak sportovně, tak i ekonomicky. Také Citizens mají každou sezonu ambice na titul a i před touto sezonou byli pasováni na hlavního vyzyvatele Liverpoolu. Jenže začátek sezony Manchesteru nevyšel a zatím na čelo ztrácí, momentálně se nachází s 26 body na osmém místě tabulky. Stejně jako Chelsea ztrácí tři body na Evropskou ligu i Ligu mistrů a sedm bodů na první pozici. V posledních zápasech šla přeci jen forma City nahoru, tři poslední utkání zápasy vyhráli a desetkrát v řadě napříč všemi soutěžemi neprohráli. Naposledy Citizens vyhrálo doma 2:0 nad Newcastlem. Venku zatím Manchester City odehrál v této sezoně v lize sedm utkání s bilancí tří výher, tří remíz a jedné porážky. Posledních pět venkovních utkání Manchester neprohrál, naposledy vyhrál v rámci EFP Cupu vysoko 4:1 na hřišti Arsenalu, v lize naposledy Citizens vyhráli 1:0 na hřišti Southamptonu.
Chelsea FC

Chelsea patří mezi největší anglické týmy a každoročně má velké ambice a chce bojovat o titul i uspět v Evropě. Před touto sezonou Chelsea hodně posílila, ale největší hvězdy Timo Werner a Kai Havertz zatím moc nezáří a stále si zvykají na anglický styl fotbalu. Aktuálně se Chelsea nachází s 26 body až na šestém místě tabulky, na páté místo, které jako poslední zaručuje Evropskou ligu, ztrácí tři body, na čtvrté místo a Ligu mistrů stejný počet bodů Na první Liverpool pak Chelsea ztrácí už sedm bodů. Chelsea aktuálně neprožívá dobré období, z posledních šesti soutěžních zápasů vyhrála jediný a naposledy doma jen remizovala 1:1 s Aston Villou. Doma Chelsea v této sezoně v lize zatím odehrála osm utkání s bilancí čtyř výher, tří remíz a jedné porážky. Naposledy Chelsea doma prohrála v září s Liverpoolem, od té doby jedenáct domácích soutěžních zápasů v řadě neprohrála.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 17. kola Premier League mezi týmy Chelsea FC a Manchester City. Zápas se odehraje na Stamford Bridge v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.