Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Wolves - 27. ledna 2021   19:00

0:0
(0:0)
Chelsea
Mendy – Azpilicueta (C), Rüdiger, Silva, Chilwell (76. Pulisic) – Jorginho, Kovačić – Zijach (82. Mount), Havertz, Hudson-Odoi – Giroud (77. T. Abraham).
Madley – Holmes, Long
Stamford Bridge, Londýn
Wolves
Patrício – Boly, Coady (C), Kilman – N. Semedo, Dendoncker, Neves, Aït-Nouri (46. Hoever) – Podence (72. José) – Traoré (90. Moutinho), Neto.
Ruddy – Cutrone, Hoever, Moutinho, Otasowie, Saïss, F. Silva, Vitinha, José.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
V utkání 20. kola anglické Premier League mezi Chelsea a Wolverhamptonem jsme na gól čekali marně. Domácí fotbalisté pod vedením nového trenéra Tuchela měli více ze hry, jenže kombinační hrou se nedokázali dostat až do vyložené příležitosti, která by mohla vést ke gólu. Naopak to byli Vlci, kteří mohli jít v 71. minutě do vedení, ale lob Neta skončil na břevně. Na druhé straně měl v závěrečné pětiminutovce základní hrací doby poměrně slušnou šanci Callum Hudson-Odoi, s jehož tečovaným technickým obstřelem si ovšem Rui Patrício poradil.

Chelsea se po bodovém zisku posunula v tabulce na osmé místo před Arsenal a Aston Villu. Wolves se dostali na třináctou příčku před Crystal Palace.
Držení míče: 79 % : 21 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 5:4. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:7.
90+4'
90+3'
Poslední šanci na skórování měli domácí ze svého dvanáctého rohového kopu. Kai Havertz se dostal k hlavičce, jenže trefil pouze dobře postaveného Williana Josého, jenž balón vyhlavičkoval nad břevno vlastní svatyně.
90+2'
Křídelník Callum Hudson-Odoi nyní přecenil své rychlostní schopnosti. Sice si dokázal hodit balón kolem Kilmana, jenže pak nedokázal dohnal až mimo vymezené území.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází João Moutinho.
89'
Ojedinělý útok Wolves skončil u Leandera Dendonckera. Na něj skvěle přenesl hru Pedro Neto, Belgičan posléze nedokázal zakončit přes ve velké formě hrajícího Hudsona-Odoie.
88'
Christian Pulisic pravou lajnou utekl osobnímu strážci a stříleným centrem posílal míč naslepo před bránu. Conor Coady dokázal ve skluzu balón odkopnot do bezpečí.
87'
Ofsajdové postavení Masona Mounta zastavilo útočné snahy The Blues. Mladý Angličan si nedokázal pohlídat postavení, dobře se vytáhl s obranou Ki-Jana Hoever.
86'
Callum Hudson-Odoi měl blízko kýženému gólu! Jeho technické zakončení ještě nepříjemně pro gólmana tečoval Kilman, avšak Patrício si poradil na jedničku, míč dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
85'
Nově příchozí muž Mason Mount se hned chopil exekuce rohu. Centr poslal přímo do Patrícia, jenž nezaváhal a kulatý nesmysl udržel v náruči.
84'
Další rohový kop ve prospěch domácího mužstva. Christian Pulisic si netroufl na souboj jeden na jednoho proti Bolymu. Soka nastřelil, Francouz již nedokázal balón udržet na hrací ploše.
83'
Mateo Kovačić dostal přihrávku těsně za hranici vápna, odkud natáhl k technické střele k pravé tyči. Jeho pokusu moc nechybělo, balón se vykroutil do boční sítě.
82'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hakím Zijach, přichází Mason Mount.
81'
Ještě než centr doletěl do pokutového území, odpískal arbitr Madley útočný faul. Nedovoleným zákrokem na gólmana se prezentoval Kai Havertz.
80'
K dalekonosnému projektilu natáhl Hakim Zijach. Marocký křídelník napálil Kilmana, od nějž se kulatý nesmysl odrazil do zámezí. Následuje rohový kop.
79'
Kapitán domácího mužstva César Azpilicueta vyslal zajímavý polovysoký centr zprava. Tammy Abraham se odpoutal od Coadyho, ale skvěle vyrazil z brankové čáry Patrício, jenž byl u míče jako první.
78'
Centr na zadní tyč si bez větších problémů pohlídal Thiago Silva. Hlavičkoval ovšem slabě, míč zůstal v domácí šestnáctce. Nakonec vypálil Pedro Neto technický pokus z její hranice nad horní tyčku.
77'
Adama Traoré vybojoval volný přímý kop ze zajímavé vzdálenosti od brány. Úspěšnou kličkou se zbavil Rüdigera, který jej zezadu stáhl za dres.
77'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Tammy Abraham.
76'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Christian Pulisic.
75'
Do hry se poprvé zapojila nová akvizice Wolves, Willian José. Brazilec, který přišel na hostování z Realu Sociedad si narazil s Netem, aby následně nedokázal prokličkovat kolem Silvy.
74'
Smyčka kolem pokutového území Wolverhamptonu se utahuje víc a víc. Chelsea však zatím působí v ofenzivní fázi bezradným dojmem.
73'
Nedorozumění mezi Havertzem a Giroudem znamenalo ztrátu balónu. Druhý jmenovaný pokračovat v cestě do vápna, pas dostal za paty.
72'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Willian José.
71'
Vlci byli blízko vedoucímu gólu! Jmenovitě Pedro Neto, který se s i s notnou dávkou štěstí udržel při balónu. Ve finále volil lob přes Mendyho, balón se od břevna odrazil nad.
70'
Domácí mají k dispozici standardku v podobě rohového kopu. Proti centru Zijacha si vystoupil Kilman, v krkolomné pozici hlavičkoval těsně vedle pravé tyčky vlastní svatyně.
69'
Pod tlakem presujícího Girouda odkopl hostující kapitán Conor Coady kulatý nesmysl do autu. Ben Chilwell rychle hodil aut na Mendyho.
68'
Pedro Neto si pořádně zahrával. Jednu žlutou kartu už na kontě má a po útočném faulu zakopl míč do zámezí. Arbitr Madley byl shovívavý, spokojil se s ústním varováním.
67'
Tvrdým, ale čistým způsobem Willy Boly sestřelil Kaie Havertze. Ve skluzu zasáhl nejprve balón, až pak Němec utržil tvrdý direkt na pravý holenní chránič.
66'
Ki-Jana Hoever zapojil do hry Pedra Neta, který se dokázal probojovat za záda Rüdigera. Mezitím však útočníka dostihl Chilwella, pod jehož tlakem Portugalec poslal centr do boční sítě.
65'
Ben Chilwell centroval na přední tyč na Girouda, před nímž dokázal ve skluzu zasáhnout Coady. Odražený balón si našel Havertz, ten pro změnu přestřelil.
64'
Pěkné kombinaci chyběla jen dobře vyřešená finální část. Giroud si zpracoval Zijachovu nahrávku směrem od bránu, z úhlu pak poslal kulatý nesmysl přímo do rukavic Patrícia.
63'
Přes střed se kombinace The Blues přesunula z levé strany na pravou. Na Azpilicuetu zatlačil Neto, Španěl raději vracel balón dozadu na Silvu.
62'
Před malou chvílí zazdil velkou příležitost, nyní obdržel kartu žluté barvy. Ben Chilwell ve skluzu bolestivě přišlápl pravou nohu Nevesovi, míč úplně minul.
61'
Největší šanci Chelsea v zápase Ben Chilwell neproměnil. Dostal na střed výbornou nahrávku od Havertze přímo do nohy, ale levačkou balón poslal několik metrů nad břevno.
60'
Francouzský forward londýnského mužstva v roli asistujícího hráče, když z pravého křídla posílal střílený balón před bránu. Blokující Kilman ztečoval míč do rukou brankáře.
59'
Olivier Giroud v dnešním utkání příliš prostoru nedostává. Tentokráte dokázal hlavičkovat po centru Havertze, balón poslal v předklonu vysoko nad.
58'
Křídelník Zijach utržil tvrdý šlapák na pravou nohu od Daniela Podenceho. Pomezní dal praporkem znamení hlavnímu, bude se kopat standardka.
57'
Kai Havertz dostal pas od Jorginha za tělo. Pravým ramenem ještě zkusil sklepnout míč pod sebe Kovačićovi, u míče byl jako první Neves.
56'
Ben Chilwell se rozhodl podpořit ofenzivní složku týmu. Z levého křídla zkoušel poslat centr mezi nohama Coadyho, stoper se nachytat nenechal.
55'
Svěřenci německého trenéra Tuchela zklidňují hru kombinací na obranné polovině. Kapitán Cesar Azpilicueta dokonce zapojil do hry i brankáře.
54'
Ani druhý aut se hostům vůbec nevydařil. Nélson Semedo hodil míč do úrovni kolen Pedra Neta, po jehož špatném zpracování se míče chopil Kovačić.
53'
Blízko rohového praporku rozehrál autové vhazování Ki-Jana Hoever. Jorginho s dokázal dostat před Podenceho, ale balón znovu jen zakopl do zámezí.
52'
Rúben Neves přetáhl centr na zadní tyč, odkud posílal míč do malého vápna Willy Boly. Coadyho přehlavičkoval Silva.
51'
První žlutou kartu střetnutí obdržel útočník Vlků Pedro Neto. Portugalský forward oplácel Jorginhovi faul na svou osobu, což rozhodčí musel trestat.
50'
A další úspěšně ubráněný útok domácího celku. Mateo Kovačić nabral velkou rychlost po pravé lajně, načež centroval mimo hrací plochu.
49'
Callum Hudson-Odoi hledal na Zijacha. Maročan si dokázal míč dobře zpracovat, jenže mezi dvěma protihráči neodkázal míč propasírovat na Havertze.
48'
Cesara Azpilicuetu vytlačil Pero Neto. Španělský kapitán londýnského týmu volil pod tlakem nahrávku gólmanovi Mendymu.
47'
The Blues začali druhý poločas pěkně zostra! Kai Havertz si zaběhl za obranu na nahrávku Zijacha, stříleným centrem ale poslal míč za paty Girouda!
46'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rayan Aït-Nouri, přichází Ki-Jana Hoever.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:05.
Po prvním poločase zápasu mezi Chelsea a Wolverhamptonem panuje na Stamford Bridge stále bezbrankové skóre. Domácí fotbalisté na balónu dominovali, ale nedokázali si přes dobře pracující defenzivu soupeře vypracovat ani jednu pořádnou šanci. Hosté naopak spoléhají na rychlé protiútoku, kdy po jednom takovém nebezpečně zakončoval Dendoncker, hlavička z předklonu nakonec proletěla těsně nad břevnem. Nezbývá než doufat, že druhé dějství bude na příležitosti výrazně bohatší.
45+4'
45+3'
Vzduchem to The Blues nefunguje. Hakim Zijach centroval z pravého křídla, ale Kai Havertz proti Bolymu ani nezkoušel vyskočit, neboť věděl, že souboj je předem prohraný.
45+2'
Dlouhý aut Nélsona Semeda zamířil na Adamu Traoreho. V obležení dvou protivníků si Španěl poradil obstojně, když trefil Jorginha a získal aut blíže soupeřově svatyně.
45+1'
Chelsea by ráda vstřelila gól do šatny, který by ji výrazně přiblížil kýženému vítězství. Za Coadyho zabíhal Hudson-Odoi, stoper míč za záda nepustil.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Pozorný Max Kilman si bez problémů pohlídal Hudsona-Odoie. Využil svých centimetrů a ve vzduchu ještě ukázal výborný přehled, když míč šikovně prodloužil za sebe do rukou gólmana.
43'
Po levé straně si nabíhal do příležitosti pro změnu Ben Chilwell. Přihrávka Matea Kovačiće ovšem přišla příliš pozdě, je pískán ofsajd.
42'
Kai Havertz si skvěle poradil s těžkým zpracováním, špičkou pravé kopačky si míč hodil za tělo. Vzápětí se zkusil obtočit kolem Coadyho, který konkurenta dobře vystál a nedovolil mu průnik do šestnáctky.
41'
Zničehonic se do příležitosti dostal hosté! Nákop Nevese na levé křídlo si našel Daniel Podence, jenž centroval do šestnáctky na úplně volného Leandera Dendonckera. Ten však musel hlavičkovat z předklonu, míč poslal nad bránu.
40'
Přetažený centr marockého křídelníka našel hlavu Antonia Rüdigera. Německý stoper hlavičkoval v záklonu na bližší tyč, Patrício šel k zemi včas.
39'
Standardní situace pro Chelsea. Hakim Zijach si viditelně šel za faulem a také ho dokázal získat. Willy Boly si počínal neobratně, ve skluzu minul balón, trefil jen pravou nohu protivníka.
38'
Max Kilman udělal velkou chybu v rozehrávce, kterou dokázal okamžitě napravit. Poté, co nahrál na kopačky Jorginha, dokázal skvěle přečíst, kam bude italský středopolař hrát.
37'
Adama Traoré dokázal přehlavičkovat Kovačiće, jenže balón prodloužil za sebe, kde neměl žádného ze svých spoluhráčů.
36'
Portugalský bek, který do kádru Wolverhamptonu přišel z Barcelony, se nyní provinil nedovoleným zákrokem. Zezadu stáhl k zemi Havertze a může být rád, že vyvázl bez karty.
35'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Rayan Aït-Nouri zkoušel přenést hru přes celé hřiště, avšak balónu dal přílišnou výšku a Semedo na něj nedosáhl.
34'
Premiérový rohový kop fotbalistů v oranžových dresech vybojoval Adama Traoré. Tradičně naolejovaný křídelník z levé strany trefil skluzujícího Azpilicueta, od nějž se míč odrazil do autu.
33'
Balónu si mohli alespoň na malý moment užít i Vlci. Neto hodil aut Podencemu, který zkoušel poslat uličkou do šance Nevese, jehož ustrážil Silva. Opět hrají domácí.
32'
Antonio Rüdiger měl dost pomalé kombinace po zemi, dlouhým pasem přenesl hru na Chilwella. Ten selhal, nahrávku středem poslal jen na kopačky Nevese.
31'
Callum Hudson-Odoi je jedním z nejaktivnějších hráčů na trávníku. Přetaženým centrem na zadní tyč oslovil Bena Chilwella, jenž z jedničky napálil pouze Bolyho.
30'
Zdvojený Pedro Neto si dokázal poradit na jedničku. Projít skrze soupeři neměl šanci a tak jednoho z nich nastřelil a získal aut.
29'
Hosté se budou muset pár okamžiků obejít bez Connora Coadyho, jemuž se zničehonic spustila krev z nosu. Lékaři s ji zatím neúspěšně snaží zastavit.
28'
Edouard Mendy si nepočínal úplně přesvědčivě před Semedem. Určitě si mohl dovolit míč pustit do šestnáctky, avšak neriskoval a venku z vápna odkopl do zámezí.
27'
Až téměř po půl hodině hry přichází první nedovolený zákrok Wolverhamptonu. Mateo Kovačić si výborně pokryl balón, zezadu jej posléze srazil na trávník Boly.
26'
Po delší době další rohový kop ve prospěch The Blues. Hakim Zijach dal míči malou výšku, do hlavy trefil Coadyho. Balón se od něj odrazil mimo hrací plochu
25'
Sportovní gesto Rubena Nevese, který po znovuobnovení hry vrátil balón soupeři, který byl v době přerušení na míči, než Rüdiger zakopl míč do autu.
24'
Na trávník byli povoláni kluboví lékaři Vlků. Neto dostal nepříjemnou ránu na koleno a vůbec se mu nechce na nohy.
23'
Nekompromisním skluzem dokázal Thiago Silva zastavit sprintujícího Pedra Neta. Portugalec zůstává ležet na trávníku, s tak tvrdým atakem rozhodně nepočítal.
22'
Rúben Neves se rozhodl střílet na stranu gólmana, jenže pokus mu vůbec nevyšel, kulatý nesmysl poslal vysoko nad bránu. Mendy mohl zůstat v klidu.
21'
Velmi zajímavou standardku vybojoval pro Wolverhampton Daniel Podence. Kousek za hranicí šestnáctky dostal loktem do obličeje od Rüdigera. Němec se diví, avšak výrok hlavního už nezmění.
20'
S Ait-Nourim si Callum Hudson-Odoi hraje útok, co útok. Krásně si protivníka obhodil po lajně, načež centroval jenom na hlavu Bolyho. Oražený balón napálil Zijach do rukou brankáře.
19'
Kai Havertz dostal hodně volného prostoru na levé straně, avšak nedokázal ho využít. Přízemním centrem našel pouze Coadyho, jenž z první odkopl míč do autu.
18'
S novým trenérem se taktika Chelsea příliš nezměnila. Stále sledujeme, jak The Blues kombinují na polovině soupeře, ale na větší příležitosti čekáme marně.
17'
Stoper Rüdiger hrál na osu hřiště, neboť zde byl úplně volný Jorginho. Ital se na malém prostoru rychle otočil a do lajny přenesl hru na Azpilicuetu.
16'
K parádnímu sólu natáhl Kai Havertz. Středem se protáhl mezi dvojicí protihráčů, stopku mu vystavil až třetí. Boly zpevnil tělo a soka vyvedl z míry, Pstřela byla velmi slabá, Patrício si připsal snadný zákrok.
15'
Křídelník Pedro Neto nasadil povedení jesličky Kovačićovi. Balónu se chopil Podence, jehož rychle dostoupili dva protihráči, Portugalec míč neudržel.
14'
Většina akcí fotbalistů v modrých dresech jde přes Zijacha. Ten nyní hledal dlouhým nákopem za obranou Hudsona-Odoie, jenže míči dal malou výšku, z tohoto důvodu Boly dokázal zažehnat hrozící nebezpečí.
13'
Ale ani další centr Zijacha nepřinesl žádné nebezpečí pro hostující svatyně. Opět putoval centr na přední tyč, kde měl situaci pod kontrolou Boly.
12'
Domácí budou zahrávat již třetí roh a zase díky bojovnosti Hudsona-Odoie, jenže zase dokázal trefit nastavenou nohu blokujícího Ait-Nouriho.
11'
Ojedinělý rohový kop táhl středem hřiště Daniel Podence. Netroufl si na zakončení, po pravé straně ještě hledal Neta, avšak míči se postavil do cesty Silva. Ten si pomohl malou domů s brankářem.
10'
Kai Havertz si zaběhl do uličky a dostal přesnou nahrávku od Chilwella. Německý záložník si nechal balón za patami, zády k bráně přihrával pouze zpět do obranné linie.
9'
Svěřenci trenéra Tuchela zatím dominují po všech stránkách. Od úvodního kopu nepřetržitě kombinuje na útočné polovině, Vlci se ještě s míčem nedokázali dostat na útočnou polovinu.
8'
Tradiční exekutor standardních situací Hakím Zijach centroval na přední tyč. Zde však byli pouze hráči hostů, mimo šestnáctku balón odvrátil Conor Coady.
7'
Ben Chilwell neměl úplně ideální první dotek s balónem, ale nakonec jej dostal pod svou kontrolu. Posléze centroval jen do Semeda, Chelsea bude rozehrávat první rohový kop v utkání.
6'
Opět se krásně uvolnil Callum Hudson-Odoi kolem Ait-Nouriho a střílenýmcentrem hledal před brankou Oliviera Girouda. Tomu chybělo k dostihnutí míče pár decimetrů.
5'
Brazilský stoper Thiago Silva bez větších problémů přeskočil v hlavičkovém souboji Pedra Neta. Následně ještě dokázal přiťuknout Azpilicuetovi.
4'
The Blues od prvních momentů střetnutí trpělivě kombinují. Hakim Zijach hledal za obranou Chilwella, jehož nepustil k balónu Kilman.
3'
Callum Hudson-Odoi se dokázal odpoutat od Ait-Nouriho a v blízkosti rohového praporku zkoušel centrovat. Trefil ale pouze Coadyho.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Hostující Wolverhampton pro dnešní střetnutí oblékl oranžové dresy.
1'

Chelsea FC: Mendy – Azpilicueta (C), Rüdiger, Silva, Chilwell – Jorginho, Kovačić – Zijach, Havertz, Hudson-Odoi – Giroud.
Náhradníci: Arrizabalaga – T. Abraham, M. Alonso, Emerson, R. James, Mount, Pulisic, Werner, K. Zouma.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Kilman – N. Semedo, Dendoncker, Neves, Aït-Nouri – Podence – Traoré, Neto.
Náhradníci: Ruddy – Cutrone, Hoever, Moutinho, Otasowie, Saïss, F. Silva, Vitinha, José.

Rozhodčí: Madley – Holmes, Long.
Wolverhampton Wanderers

Ani Vlci nemohou být s dosavadním průběhem sezóny spokojeni. Tým, který kvalitou určitě má na boj o pohárové příčky, v současné chvíli okupuje až čtrnáctou příčku, na dnešního soupeře ztrácí sedm bodů. Svěřenci trenéra Espirita Santa v posledních devíti ligových utkání zvítězili pouze jednou a to na domácím stadiónu právě proti Chelsea. Jinak dvakrát remizovali a hned šestkrát prohráli. Alespoň v FA Cupu se zatím Vlkům daří, po vítězství nad 1:0 nad Crystal Palace v týdnu přehráli stejným výsledkem i Chorley z páté ligy.
Chelsea FC

Chelsea dnes odehraje první utkání pod novým trenérem. Po nevýrazných výkonech byl z pozice hlavního kouče odvolán Frank Lampard, klubovou ikonu The Blues na lavičce nahradil Thomas Tüchel, jenž dříve působil v PSG nebo Borussii Dortmund.

Londýnský celek je po devatenácti kolech na desátém místě, tedy v polovině tabulka. Ta je ovšem pořádně našlapaná a tak třeba ztráta na čtvrtý West Ham, který má navíc o jeden zápas odehraný navíc, činí pouze šest bodů. Chelsea v Premier League naposledy prohrála na půdě Leicesteru, a právě tato porážka se stala Lampardovi osudnou, ruského majitele Romana Abramoviče neobměkčilo ani pohárové vítězství 3:1 nad cruholigovým Lutonem.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer! Vítám vás při sledování 20. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Chelsea a Wolverhamptonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.