Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Liverpool - 19. prosince 2020   13:30

0:7
(0:3)
Liverpool
3' Minamino  (Mané) • 35' Mané  (Firmino) • 44' Firmino  (Robertson) • 52' J. Henderson  (Alexander-Arnold) • 68' Firmino  (M. Salah) • 81' M. Salah  (Matip) • 84' M. Salah  (Oxlade-Chamberlain)
Crystal Palace
Guaita – Clyne, Kouyaté (63. Tomkins), Cahill, van Aanholt – Schlupp, Milivojević (C), McArthur (75. Riedewald), Eze (69. Batshuayi) – Zaha, J. Ayew.
Jonathan Moss – Marc Perry, Dan Robathan
Selhurst Park, Londýn
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, Matip, Robertson – J. Henderson (C), Wijnaldum (69. Jones), Keïta – Minamino, Firmino (75. Oxlade-Chamberlain), Mané (57. M. Salah).

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 5:11.
Utkání končí, za což musí být domácí fotbalisté rádi. Souboj s Liverpoolem totiž absolutně nezvládli a prohráli 0:7. Skóre už ve třetí minutě otevřel Takumi Minamino, následovala velice vyrovnaná pasáž, během níž byli Eagles chvílemi aktivnější. Selhali ale v koncovce, což o jejich soupeři říct rozhodně nelze. Ještě před přestávkou se trefili Sadio Mané a Roberto Firmino. Druhá půle přinesla další trefy produktivních Reds a obrovskou laxnost v defenzivě Crystal Palace. Na 4:0 zvýšil Jordan Henderson, podruhé se prosadil Roberto Firmino. O poslední dvě branky se postaral střídající Mohamed Salah, jenž se s třinácti přesnými zásahy osamostatnil v čele tabulky střelců.
90+1'
90'
Nastavuje se jedna minuta.
89'
Hosté kombinují na útočné polovině. Soupeři míč vůbec nepůjčují, ale zároveň už se neženou k bezhlavé ofenzivě, což nyní potvrdil i Robertson.
88'
Cahill se nakonec vrací na hrací plochu, utkání s největší pravděpodobností dohraje. Nyní musel čelit dalšímu nátlaku Liverpoolu, s míčem znovu čaruje Salah.
87'
Aby toho nebylo pro domácí málo, na trávníku zůstává sedět Gary Cahill, kterého trápí problémy se stehenním svalem. K bývalému obránci Chelsea spěchá zdravotník.
86'
Patrick van Aanholt narýsoval povedenou kolmici pro Batshuaiye. Ten se ke střele neprocpal, ale i kdyby tak učinil, k ničemu by to nebylo. Domácí si znovu nepohlídali ofsajd.
84'
Liverpool právě vstřelil branku!
Neuvěřitelná produktivita Liverpoolu pokračuje, hosté vedou v Selhurst Parku už 7:0. Střídající MOHAMED SALAH prokázal své kvality, když si kolem van Aanholta přehodil balon na levačku a nádhernou ranou do horního rohu branky nedal Guaitovi šanci.
83'
Za obranou Liverpoolu zničehonic vyplaval neobsazený Jordan Ayew. Naštěstí pro hosty mu nevyšlo zpracování, dost možná by se ale opět jednalo o ofsajd.
81'
Tohle už je debakl, Liverpool přidává šestou trefu. Celá situace se narodila po rohovém kopu, Matip hlavou sklepl balon pro MOHAMEDA SALAHA, který dobře zareagoval a zamířil do protipohybu brankáře Guaity.
80'
Alexander-Arnold vyslal skákavý pas na osu hřiště, kde si sbíhal Salah. Egyptský reprezentant nezvládl zpracování, což byla voda na mlýn pro Milivojeviće.
79'
Po domácí ztrátě se po levé straně utrhl Wilfried Zaha, který ve vápně hledal nabíhajícího si Ayewa, ale balon pouze odevzdal dobře postavenému Jonesovi.
78'
Svěřenci Jürgena Kloppa se už opravdu nikam neženou, momentálně už dobrou půlminutu kombinují na vlastní polovině. Nic nezměnil ani Fabinho.
76'
Přímý kop Crystal Palace rozehrál Patrick van Aanholt. Jeho dobrý centr si našel cestu ke Cahillovi, načež pomezní sudí pískl domácímu týmu další ofsajd.
75'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
75'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Jaïro Riedewald.
74'
Domácí se propracovali alespoň k dalšímu zakončení, Wilfried Zaha ze záklonu vypálil nad branku. Střela se do statistik nezapíše, předcházel jí ofsajd.
73'
O osudu dnešního zápasu je rozhodnuto, což se na dění na place výrazně podepisuje. Hosté už nikam nespěchají, naopak Eagles působí hodně odevzdaně.
72'
Curtis Jones se ihned ukázal v dobrém světle, když v souboji s van Aanholtem vybojoval přímý kop. Liverpool ale rozehrávku uspěchal a o míč přišel.
71'
Crystal Palace dnešní utkání krutě nevychází. Zprvu to přitom tak nevypadalo, domácí byli Liverpoolu více než vyrovnaným soupeřem, ale sráží je neproduktivita a špatné bránění.
69'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Michy Batshuayi.
69'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Curtis Jones.
68'
Jenže domácí jej rozehráli velice špatně, z následné protiakce Reds navíc znovu inkasovali. Mohamed Salah vyslal povedený pas na ROBERTA FIRMINA, který si balon krásně zpracoval a šikovným obloučkem překonal vybíhajícího Guaitu.
67'
Na polovině hřiště se rozjížděl potenciálně nebezpečný útok Crystal Palace, Alexander-Arnold proto sáhl k nedovolenému zákroku a přidržel Ayewa.
66'
Schlupp to myslel chytře, když chtěl vyslat na zteč rozběhnutého Jordana Ayewa, výtečnou obrannou práci ale předvedl ve skluzu hrající Robertson.
65'
Mohamed Salah dotíral na Guaitu tak dlouho, až jej donutil k odkopu balonu na tribunu. Španělský gólman dnes prožívá těžké utkání, moc pozitivních momentů neměl.
64'
Nadějná příležitost v podání Crystal Palace. Patrick van Aanholt si našel balon na kraji vápna, jeho tvrdá rána z dobré pozice Alissona neohrozila.
63'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází James Tomkins.
62'
Protiakci Crystal Palace znovu táhl Wilfried Zaha, kterého zastavil až Fabinho. Domácí kanonýr se marně dožadoval odpískání faulu, sudí rozhodl správně.
61'
Napravo nehlídaný Alexander-Arnold nasměroval svou přihrávku na kraj pokutového území, kde se ovšem pohyboval pouze dobře postavený McArthur.
60'
Robertsonova zpětná přihrávka Alissona trochu překvapila. Brazilský gólman balon nezpracoval ideálně a musel jej rychle odkopnout před napadajícím Zahou.
59'
V Selhurst Parku se mezitím velice hustě rozpršelo. Další šanci Liverpoolu měl po Keïtově průnikovém pasu Takumi Minamino, ale druhý gól v utkání nepřidal.
58'
Klopp k tomuto střídání zřejmě sáhl kvůli pošetření sil senegalského kanonýra, program soutěže je přeci jen náročný. Mané ale odcházel z hřiště značně rozladěn, na lavičku se mu vůbec nechtělo.
57'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Mohamed Salah.
56'
Další tutovka Liverpoolu! Hosté měli i štěstí, balon se odrazil příhodně pro Robertsona, po jehož přihrávce vypálil Mané levačkou těsně vedle Guaitovy branky.
55'
McArthur se dostal pod tlak napadajícího Wijnalduma, nepříjemnou situaci ale ustál. Na pomoc mu přispěchal Kouyaté, který rozehrává až ke Schluppovi.
54'
Eze nahrál na ose hřiště číhajícímu Milivojevićovi, který prováhal ideální moment pro střelu, a poté byl nucen akci zpomalit zpětným pasem na Cahilla.
53'
Svěřenci Roye Hodgsona dnes brání opravdu velice nedůrazně, Reds mají v některých momentech kolem vápna až neuvěřitelné množství volného prostoru.
52'
Liverpool se prosazuje hned z první příležitosti ve druhém poločase. Domácí soupeři situaci opět hodně usnadnili, Alexander-Arnold v klidu sklepl pro nehlídaného JORDANA HENDERSONA, jehož povedená rána zpoza vápna skončila v síti.
51'
Firmino nádhernou patičkou uvolnil Hendersona, kterému se nepodařilo odcentrovat přes van Aanholta. Autové vhazování obstará Alexander-Arnold.
50'
Ayew ustál souboj s Fabinhem, poté si však nerozuměl se Zahou. Alisson nic nevymýšlel a pouze odkopl balon na útočnou polovinu, kde jej sebral Cahill.
49'
Robertson chtěl zrychlit akci Liverpoolu riskantním pasem na Firmina, ale nepochodil. Míč zpět pro hosty vybojoval Naby Keïta, ale počínal si nedovoleně.
48'
Centr z levé strany, jehož adresátem byl talentovaný Eberechi Eze, se stal snadnou kořistí pro Alissona. Brazilský reprezentant rychlým výhozem našel Robertsona.
47'
Oba celky nastoupily do druhého poločasu bez změny v sestavě. Uvidíme, zda se Crystal Palace podaří průběh utkání ještě zdramatizovat, nebo hosté vedení bez problému udrží.
46'
Nijak zvlášť velkou převahu sice Liverpoolští neměli, i tak ale první poločas proměnili v jasnou záležitost. Na rozdíl od svého soupeře jsou produktivní, všechny tři jejich střely na branku skončily gólem. Už ve třeté minutě se prosadil Minamino, na kterého navázali ještě Mané s Firminem. Hráči Crystal Palace byli v některých pasážích lepším týmem, ale zatím postrádají klidnější a kvalitnější řešení svých šancí.
45+3'
45+2'
Vypadalo to na Robertsona, nakonec ale pálil Alexander-Arnold. Guaita zasahovat nemusel, prudká rána totiž zamířila nad horní tyč branky Crystal Palace.
45+1'
Clyne kousek před šestnáctkou stáhl k zemi Minamina, načež inkasoval žlutou kartu. Hosté navíc mají před sebou přímý kop ze zajímavé pozice.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Krátce před koncem prvního poločasu zvyšují hosté už na 3:0, tento gól si Eagles za rámeček opravdu nedají. Nejprve poskytli až příliš volného prostoru centrujícímu Robertsonovi a nepohlídali si ani ROBERTA FIRMINA, který převzal míč na kraji šestnáctky a chytrou ranou překonal Guaitu.
44'
Oba si o chvíli později ve velmi těsném kontaktu ještě něco vysvětlovali. Ani tentokráte hlavní rozhodčí nesáhl pro karetní trest, opět zvolil pouze domluvu.
43'
Guaita musel rozehrávku zrychlit, nepříjemně na něj dotíral Firmino. Patrick van Aanholt se poté marně pokoušel obejít Alexandera-Arnolda, získal pouze aut.
42'
Po souboji s Hendersonem se na trávníku svíjí Luka Milivojević. Kapitán Liverpoolu dostal od sudího Mosse jen smluvní napomenutí, na první kartu stále čekáme.
41'
Hosté se ale s míčem nedostali ani za půlku. Jejich ztrátu se jal potrestat v této sezoně produktivní Wilfried Zaha, jehož rána skončila vedle Alissonovy branky.
40'
Balon do šestnáctky poslal Eberechi Eze. Jeho vysoká nabídka letěla opravdu dlouho, o odvrácení nebezpečí se postaral vytáhlý Brazilec Fabinho.
39'
Svěřenci trenéra Hodgsona se opět na chvíli zabydleli na útočné polovině. Clyne nedokázal přes Hendersona, Schluppův průnik odkopem na roh zneškodnil Robertson.
38'
Keïta posunul balon k Hendersonovi. Kapitán Reds si na střelu netroufl. místo toho raději zvolil centr, který ale postrádal přesnost a skončil až mimo hřiště.
37'
Vzhledem k průběhu utkání není dvoubrankové vedení Liverpoolu úplně zaslouženou záležitostí. Domácí své šance měli, ale jejich řešení zatím nezvládají.
35'
V posledních minutách byli domácí nebezpečnějším týmem, zničehonic ale podruhé inkasují. Zmatků před šestnáctkou Eagles využil Firmino, když posunul balon k lépe postavenému SADIOVI MANÉMU, na jehož přesnou ránu k tyči Guaita nedosáhl.
35'
Na druhé straně se k balonu těsně před šestnáctkou dostal Ayew. Alissona ohrozit nestihl, pomezní sudí Robathan si správně všiml ofsajdu domácího útočníka.
34'
Firmino poměrně neortodoxním způsobem zkusil vysunout vpřed Maného, kterého si skvěle pohlídal Gary Cahill. U míče opět španělský gólman Guaita.
33'
Skákavý pas na hranici šestnáctky Crystal Palace si opět hledal Sadio Mané. Ani nyní nepochodil, plány mu překazil velice rychle reagující brankář Guaita.
32'
Místo toho musel Liverpool čelit dalšímu rohu. Alisson si připsal do statistik další úspěšný zákrok, hlavičku Jeffreyho Schluppa zlikvidoval bez výraznějších potíží.
31'
Hendersonova krásná přihrávka přes střed hřiště si nenašla cestu k Manému jen o kousek. Škoda pro hosty, Senegalec mohl v případě lepšího odhadu na balon uhánět sám na branku.
30'
Sudí zpětně odhalili teč jednoho z obránců, Reds proto kopali roh. Robertsonova nabídka přilétla na hlavu Matipovi, který ale neměl mířidla přesně seřízená.
29'
Zakončení bylo k vidění i na druhé straně. Po zaváhání v rozehrávce soupeře pálil Minamino, skákavý balon ale měl na dlouhou nohu a poslal jej nad branku.
28'
Svěřenci trenéra Kloppa měli další práci před vlastní brankou. Tentokráte musel Alisson už zasahovat, ale hlavička Jordana Ayewa nebyla nijak zvlášť nebezpečná.
27'
Schlupp si netroufl na střelu z uctivé vzdálenosti, raději roztáhl hru ke Clyneovi. Bývalý obránce Liverpoolu chvíli motal hlavu Robertsonovi, odcentrovat ale nedokázal.
26'
Liverpoolští fotbalisté si v předchozích minutách hned několikrát koledovali, proto se snaží o mírné zpomalení hry. Především se nechtějí zbavovat míče.
25'
Po několikaminutové odmlce se kupředu vydali i hosté. Robertson vybojoval roh a sám jej o chvíli později i rozehrál, balon však dopravil pouze ke Guaitovi.
24'
Další nedorozumění mezi dvojicí útočníků Crystal Palace. Situace dvou proti jednomu měla skončit zakončením, Ayew ale zbytečně a navíc nepřesně hledal Zahu.
23'
Schluppovu nabídku z levé strany pouštěl Ayew za sebe. Wilfried Zaha se v tomto prostoru skutečně pohyboval, ale záměr svého kolegy nevyslyšel, čehož využil Matip.
22'
Zaha si našel balon ve vápně soupeře. Zvedl hlavu a nahrál Ezemu, který místo zakončení ještě sklepával pro McArthura, jeho záměr ale vystihl Wijnaldum.
21'
Otevřenou defenzivou tentokráte disponovali domácí. Jenže Liverpoolští si v přečíslení neporozuměli, Henderson nahrál Minaminovi pouze na paty.
20'
Eagles vybojovali přímý kop. Balon dolétl znovu ke Cahillovi, který si tentokráte počínal čistě a poslal jej do malého vápna, kde Zahu pohlídal Fabinho.
19'
Alexander-Arnold přenesl hru k Minaminovi hodně nepřesně, balon skončil mimo hrací plochu. Zpět do hry jej svým výkopem vrátí brankář Vicente Guaita.
18'
Wilfried Zaha už se chystal ke svému typickému průniku do pokutového území, jeho záměr ale pokazil zdvižený praporek pomezního sudího, který si všiml ofsajdu.
17'
Schlupp neprošel kolem Robertsona, od kterého se balon zajímavě odrazil před vápno Reds. Alisson musel vyběhnout a odvrátit nebezpečí před dotírajícím Ayewem.
16'
Zatím hodně nejistý Kouyaté se nechal předskočit Maném. Senegalský reprezentant doplatil na nízkou podporu od kolegů, obránce domácích své zaváhání navíc napravil.
15'
Firmino vymyslel šikovnou přihrávku kolem Kouyatého. Za míčem se hnal Sadio Mané, ale sprinterský souboj s lépe postaveným van Aanholtem prohrál.
14'
Druhý roh Crystal Palace nabídl to stejné jako ten první. Žádné ohrožení branky soupeře a útočný faul Garyho Cahilla, který ve vzduchu nedovoleně atakoval Maného.
13'
Poté ale obrana Reds podcenila pas na pravé straně. Přízemní nabídku Ezeho se ve vápně snažil zachytit Ayew, těsně před nímž stačil zasáhnout Matip.
12'
Mané zbytečně fauloval Milivojeviće, kterému se zpět na nohy úplně nechtělo. Následná standardní situace se obešla bez nebezpečí pro Alissona.
11'
Další kombinační snaha Kloppovy družiny ztroskotala na Hendersonově nepřesnosti. S odpovědí hodlal přispěchat Zaha, kterého stihl faulovat Matip.
10'
Domácí zahrávali alespoň rohový kop, nic zajímavého z něj však nevytěžili. Cahill navíc nepříjemně dohrál Alexandera-Arnolda, tady se klidně mohlo žlutit.
9'
Další brejk Eagles už vypadal nebezpečněji. Schlupp si pohrál s Matipem a vlétl do otevřené obrany Reds, jeho akci chyběla pouze přesnější přihrávku na Zahu.
8'
Postupný nátlak Liverpoolu bude v dnešním utkání zřejmě hodně častým obrázkem. Robertson zkoušel najít Firmina, jemuž v hlavičkovém souboji s Cahillem chyběly centimetry.
7'
Hosté přišli o balon, čímž nabídli soupeři okamžitou protiakci. Tu tradičně táhl Wilfried Zaha, na kraji šestnáctky ale nepřešel přes pozorného Fabinha.
6'
Reds se opět usadili na obranné polovině soupeře. Zatím se nemají k agresivnímu postupu směrem k šestnáctce, Wijnaldum pouze kombinuje s Robertsonem.
5'
Kouyaté si opět počínal trochu nejistě, zpracování vysokého míče mu komplikovalo i slunce. Stoper domácích ale nepříjemnou situaci přestál, Firmino jej tentokrát neobral.
4'
Lepší vstup do utkání si hostující fotbalisté asi nemohli přát. Nechme se překvapit, jak Eagles, kteří v poslední době podávají dobré výkony, zareagují.
3'
Další akce už končí gólem, Liverpool se ujímá vedení velice brzy. Mané to udělal výborně, když si v šestnáctce nejprve pokryl balon před Kouyatém a poté jej posunul na TAKUMIHO MINAMINA, který přízemní ranou nedal Guaitovi šanci.
3'
Kouyaté ztratil balon na vlastní polovině, kupředu se vydal Firmino. Okamžitý centr brazilského útočníka k Manému nedolétl, nebezpečí odvrátil Cahill.
2'
Domácí hned od začátku aktivně napadají rozehrávku soupeře. Hendersonovu zpětnou přihrávku odkopl Alisson pouze do zámezí, aut obstará Clyne.
1'
Jonathan Moss foukl do píšťalky a zahájil dnešní duel mezi Crystal Palace a Liverpoolem. Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v černých dresech, naopak Hodgsonova družina bude hrát v modro-červeném.
1'

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Kouyaté, Cahill, van Aanholt – Schlupp, Milivojević (C), McArthur, Eze – Zaha, J. Ayew.
Náhradníci: Butland – J. Ward, Tomkins, Dann, T. Mitchell, A. Townsend, James McCarthy, Riedewald, Batshuayi.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, Matip, Robertson – J. Henderson (C), Wijnaldum, Keïta – Minamino, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – R. Williams, Phillips, N. Williams, Oxlade-Chamberlain, Jones, M. Salah, Origi.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Dan Robathan.
Poslední vzájemné utkání

24. 6. 2020 – Liverpool – Crystal Palace 4:0

Branky: 23. Alexander-Arnold, 44. Salah (Fabinho), 55. Fabinho (Robertson), 69. Mané (Salah)

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (74. N. Williams), Gomez, van Dijk, Robertson – Henderson (C) (64. Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Wijnaldum – Salah, Firmino (74. Minamino), Mané (84. Keïta)

Crystal Palace: Hennessey – Ward, Cahill (C), Sakho, van Aanholt – McCarthy – Townsend, McArthur (66. Riedewald), Kouyaté (66. Milivojević), Zaha (15. Meyer) – Ayew (84. Pierrick)
Liverpool FC

Reds nejsou zdaleka tak dominantní jako v minulé sezoně, kterou zakončili mistrovským titulem. Body ztratili už pětkrát, ale i tak se drží na čele tabulky, ztráta druhého Tottenhamu činí tři body. Právě proti Spurs se Liverpool představil ve středečním vloženém kole. Po trefách Salaha a Sona se zdálo, že očekávané utkání anglických gigantů skončí remízou, jenže v devadesáté minutě přisoudil úřadujícím šampionům vítězství Roberto Firmino. Práce Reds byla odměněna i na čtvrtečním udělení cen FIFA za rok 2020. Jürgen Klopp obhájil prvenství v kategorii o nejlepší trenéra, do ideální jedenáctky sezony se vešli Alisson, Virgil van Dijk, Trent Alexander-Arnold a letní posila z Bayernu Thiago.
Crystal Palace FC

Londýňané si drží prosincovou neporazitelnost, díky níž se v tabulce vyhoupli na dvanáctou pozici. Z dosavadních tří zápasů v posledním měsíci roku 2020 vytěžili pět bodů. Nejprve si s chutí zastříleli proti West Bromu, který deklasovali 5:1. Zbývající dva duely, a zároveň londýnská derby, skončily nerozhodným výsledkem 1:1. Proti Tottenhamu zachránili svěřenci trenéra Hodgsona bod až v závěru, na půdě West Hamu naopak neudrželi těsné vedení. A navíc přišli o Christiana Bentekeho. Belgický útočník se v prosinci trefil hned třikrát, ale na další trefy si bude kvůli stopce za červenou kartu proti Hammers muset počkat. Kvůli zranění chybí Crystal Palace ještě stoper Mamadou Sakho.
Příjemné sobotní odpoledne všem příznivcům anglického fotbalu! Premier League dnes pokračuje čtyřmi zápasy čtrnáctého kola, společně se zaměříme na souboj Crystal Palace a Liverpoolu. Začínáme ve 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.