Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Manchester City - 17. února 2021   21:15

Everton
37' Richarlison (Digne)
1:3
(1:1)
Manchester City
32' Foden   • 63' Mahríz  (B. Silva) • 77' B. Silva  (Jesus)
Everton
Pickford – Y. Mina (18. Coleman), M. Keane, Holgate – Godfrey, Davies (69. James Rodríguez), A. Doucouré, Digne – G. Sigurdsson (C), Iwobi (69. J. King) – Richarlison.
Marriner – Ledger, West
Goodison Park, Liverpool
Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri (90+2. Fernandinho), Foden – Mahríz, Jesus, Sterling (C) (80. De Bruyne).

S konstatováním, že Manchester City prodloužil svou šňůru vítězství v Premier League, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, které spravedlivě ovládl Manchester City, jenž prodlužuje svou šňůru vítězství! Ačkoliv byl poločasový výsledek vyrovnaný, tak po změně stran hostující celek potvrdil roli favorita a připsal do tabulky další tři body. Za Citizens je ještě prosadil Rijád Mahríz a Bernardo Silva. Naopak Everton se do vápna soupeře moc nedostával a dnes se o překvapení nepostaral.

Manchester City má po dohrávce na čele Premier League desetibodový náskok na městského rivala, tedy United. Naopak Everton zůstává sedmý.
90+3'
90+3'
U postranní lajny zůstal ležet João Cancelo, kterého do holeně zasáhl James Rodríguez. Faul se nepískal, ale Manchester City se rychle zmocnil míče. Středem se na útočnou polovinu hnal Rijád Mahríz, jenž těsně minul branku.
90+2'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Fernandinho.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě tři minuty!

O osudu zápasu je dávno rozhodnuto. Otázkou spíše je, jaký bude konečný stav zápasu.
89'
Abdoulaye Doucouré vyvezl míč a měl před sebou otevřený prostor. Jenomže už neměl síly, a tak chtěl vyslat centr před branku. Ovšem míč znovu zamířil jen k soupeři.
88'
Centrem od rohového praporku se prezentoval Rijád Mahríz, jenž poslal balon na zadní tyč. Everton se znovu ubránil, avšak míč jen odevzdal soupeři, který rozhodně spěchat už nebude.
87'
Na levé straně se rozeběhl Gabriel Jesus, který kolem soupeře vnikl do šestnáctky. Jenomže byl neustále atakovaný, a tak mu přihrávka nevyšla. Po chvíli přišel další centr a Manchester City bude rozehrávat desátý roh v zápase.
86'
Stále sledujeme kombinaci hráčů v černých dresech, kteří stále hledají cestičku k brance. Ovšem rozhodně nikam nespěchají a dál si užívají balonu.
85'
Vypadá to, že hostující celek bude chtít dohrát utkání s míčem na kopačkách. Manchester City nikam už nespáchá a užívá si kombinaci na útočné polovině.
83'
Další centr mířil před branku Manchesteru City, odkud byl míč odklizen někam k penaltovému puntíku. V nebezpečném prostoru se nacházel Abdoulaye Doucouré, jemuž se míč zamotal a zakončení nepřišlo.
82'
Po akci na jeden dotek se do šestnáctky City hnal Joshua King, který byl atakován obráncem. Navíc z brány vyrazil také Ederson, jenž si balon stáhl pro sebe.
80'
Při střídání předal Raheem Sterling kapitánskou pásku, kterou si vzal právě Kevin De Bruyne!
80'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Kevin De Bruyne.
77'
Manchester City právě vstřelil branku!
Je hotovo, Manchester City znovu vyhraje! Rijád Mahríz přihrával na hranici vápna, kde míč narazil BERNARDU SILVOVI Gabriel Jesus. Portugalský záložník si potáhl míč více na střed a zakončil do levé části branky. Jordan Pickford si na míč sice sáhl, ale už jej nevytěsnil mimo zařízení – 1:3. Asistence: Gabriel Jesus.
76'
S vypětím vše sil udržel balon na hrací ploše Raheem Sterling, Manchester City tak může pokračovat v další kombinaci na útočné polovině.
74'
K exekuci volného přímého kopu se postavil James Rodríguez, jehož pas byl na hranici pokutového území odklizen. Čas už Evertonu utíká velmi rychle.
73'
Joshua King dlouho otálel, když se navíc nechal předskočit soupeřem. Domácí mužstvo se ještě nevzdává a čeká na další příležitosti, ale asi jich nebude moc. Everton tentokrát bude rozehrávat volný kop.
72'
Kyle Walker zastavil další akci soupeře a balon pak vyvezl až k šestnáctce Evertonu Bernardo Silva. Jenomže akce na pravé straně se nevyvedl a Citizens začínají znovu od obrany.
71'
Manchester City je znovu nastěhován na útočné polovině a opět hledá recept ne překonání soupeřovy obrany. Hráči v černých dresech by potřebovali vsítit pojistku v podobě třetí branky.
69'
Everton rozehrál standardní situaci, ovšem centr zamířil do území, kde se nenacházel nikdo v modrém. Everton poslal další pas před branku ještě z druhé strany, avšak skvěle ve vzduchu zasáhl Ederson.
69'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Joshua King.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází James Rodríguez.
67'
Dalším potrestaným hráčem zápasu je Raheem Sterling (Manchester City), který zezadu stáhl k zemi Séamuse Colemana.
67'
Další centr před domácí branku poslal João Cancelo a na zadní tyči číhal na svou šanci Gabriel Jesus. Ovšem z branky se vydal Jordan Pickford, který vystoupal do vzduchu a příležitost soupeři překazil.
66'
Favorit zápasu se znovu ujal vedení a kráčí za dalším vítězstvím! Ovšem ještě Evertonu zbývá trochu času na vyrovnání, jenomže hráči v černých dresech jsou rázem při chuti.
63'
Po nádherném zakončení se Manchester City ujímá znovu vedení! Na pravé straně šestnáctky si Bernardo Silva počkal na náběh RIJÁDA MAHRÍZE, který vystřelil z hranice vápna. Pokus alžírského záložníka se odrazilo od vzdálenější tyče za brankovou čáru – 1:2. Asistence: Bernardo Silva.
62'
Už devátý roh v utkání rozehrál Manchester City! Na další centr od praporku si na malém vápně naskočil Rodri, jehož hlavička zamířila asi metr vedle levé tyče!
61'
Gylfi Sigurdsson na hranici šestnáctky nemohl vystřeli, a tak přihrál na levou stranu. Jenomže špatným centrem se prezentoval Lucas Digne, který míč poslal mimo hrací plochu, ale času na přesný pas měl opravdu hodně.
60'
Hodina hry je minulostí a stav zápasu je stále vyrovnaný! Další pas mířil za obranu Evertonu, jenomže z branky vyrazil Jordan Pickford, který odkopem uklidil situaci.
58'
Hráči v černých dresech jsou znovu u balonu a opět vymýšlejí, jak se dostat přes obranný blok soupeře. O centr se pokoušel Rodri, avšak míč opustil hrací plochu, bude se kopat o branky domácího mužstva.
56'
Pěknou přihrávku převzal na levé straně pokutového území Gabriel Jesus, který si míč posunul do běhu a následně zakončil kousek vedle branky. Tohle byla další velká příležitost pro brazilského snipera, ovšem znovu nevyšla.
55'
Raheem Sterling přenesl hru na pravou stranu, kde se nacházel Rijád Mahríz. Alžírský záložník pak posílal přihrávku před branku, jenže znovu si skvěle počínal Jordan Pickford.
54'
Na hranici šestnáctky se nacházel Gylfi Sigurdsson, jehož snažení bylo zablokované a míč vyletěl do vzduchu. Celou situaci pak uklidnil Ederson, jenž výhozem znovu otáčí hru.
53'
Everton hraje velmi jednoduše, ale další nákop na levé straně doputoval mimo hrací plochu. Hráči v černých dresech vhazovali a poté se vydali dlouhým pasem na útočnou polovinu, kde byl pohlídán Phil Foden.
51'
Na straně se rozeběhl Alex Iwobi, avšak pas zastavil João Cancelo, který sám míč vytáhl na útočnou polovinu. Manchester City kombinací hledá další cestičku k brance. Z pravé strany šestnácky pak vystřelil Bernardo Silva, jehož pokus k bližší tyči zastavil skvělý Jordan Pickford.
50'
Neúnavný Gabriel Jesus se znovu nabízel, tentokrát si seběhl na stranu hrací plochy. Jenomže balon už hru opustil, a tak rozhodčí píská a balon přisoudil domácímu mužstvu.
48'
Gabriel Jesus prvním dotykem prodloužil balon za sebe, kam si nabíhal Bernardo Silva. Situaci zažehnal Tom Davies a Citizens kopali od rohového praporku. Míč mířil do ohně před branku, odkud míč vyboxoval Jordan Pickford.
47'
V prvním poločase se zranil Yerry Mina, kterého nahradil Séamus Coleman. To je také jediná změna v sestavách, jinak pokračují stejní hráči jako na začátku zápasu.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který byl zahájen nákopem Evertonu. Ovšem obrana hostujícího celku si situaci pohlídala a odpověděla stejným měřítkem, balon dal na zem až Séamus Coleman.
46'
V Liverpoolu se bude za malou chvíli pokračovat druhým poločasem! Everton i Manchester City se vracejí na zelený pažit, a tak se pojďme znovu bavit anglickým fotbalem. Kdo se bude radovat z vítězství?
Viděli jsme velmi zajímavý první poločas, ve kterém byl Manchester City lepším týmem, avšak průběžný stav je nerozhodný. Hostující celek si z převahy vypracoval jen dvě velké šance, když první zahodil Gabriel Jesus a druhou pak přetavil v úvodní gól Phil Foden. Poté ale přidal Everton, za který vyrovnal Richarlison. od vyrovnávací branky se pak domácí mužstvo alespoň trochu zvedlo a snažilo se dostávat před branku soupeře. Doufejme, že uvidíme další góly i ve druhém poločasu.
45+2'
45+2'
Bernardo Silva postupoval po pravé straně, když jeho snažení zastavil Tom Davies. Stejný hráč se vydal do akce, ale balon ztratil a navíc povalil na zem Kylea Walkera.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě dvě minuty!

Do další akce se tlačil Manchester City a k vidění byl pas z pravé strany, o který se postaral Kyle Walker. K dalšímu zakončení však nedošlo.
45'
Jsme na konci prvního poločasu, který je zatím vyrovnaný. Další žlutou kartu si prohlédl Richarlison (Everton), který nejprve odkopl míč a pak ještě gestikuloval směrem k rozhodčímu.
43'
Gabriel Jesus si naběhl mezi tři soupeře, kde tvrdě narazil. Everotun získal balon a akci chtěl rozvíjet Alex Iwobi, který ale neměl komu přihrát, a tak si vybral raději brankáře Jordana Pickforda.
42'
Za obranu Citizens mířil Richarlison, který vrazil do Aymerica Laportea. Rozhodčí ihned odpískal útočný faul, nutno říct, že správně.
41'
Domácí mužstvo je po vstřelené brance při chuti, a tak je tu Everton s další útočnou akcí. Jenže centr z levé strany zamířil jen k soupeři, s napadáním pak přispěchal Alex Iwobi.
40'
Dalším pokusem se prezentoval Phil Foden, který je při chuti! Jeho pokus z hranice šestnáctky mířil do levého spodního rohu branky, kde už byl připravený Jordan Pickford.
37'
Everton právě vstřelil branku!
Výborné utkání pokračuje a máme znovu vyrovnáno! Z pravé strany odcentroval Ben Godfrey, na jehož centr nedoskočil Abdoulaye Doucouré. Ovšem k míči se dostal Lucas Digne, jenž zakončil do tyče, od které se míč odrazil do kolene RICHARLISONA, jenž je šťastným autorem gólu – 1:1. Asistence: Lucas Digne.
36'
João Cancelo vyslal další nadýchaný centr před branku, kde naskakoval autor prvního gólu zápasu. Phil Foden na balon nedoskočil, a tak je na tahu celek z Liverpoolu.
35'
Domácí mužstvo se pokusilo se staven něco udělat. Alex Iwobi odcentroval ze strany, ale jeho pas byl nepřesný. Lucas Digne zavíral situaci na zadní tyč marně.
32'
Favorit zápasu se ujímá vedení! Centr z pravé strany odvrátil na hranici šestnáctky Michael Keane. V dobrém prostoru se nacházel PHIL FODEN, jenž napřáhl a trefil Séamuse Colemana, od něhož se míč odrazil do protipohybu Jordana Pickforda. Autor branky prožívá nejlepší sezónu v kariéře a Citizens znovu vedou – 0:1.
32'
Na pravé straně šestnáctky čaroval Rijád Mahríz, který po koloběžce odcentroval. Na zadní tyči zavíral situaci Gabriel Jesus, avšak před ním přizvedl míč na rohový kop Michael Keane.
30'
Favorit zápasu znovu kombinuje na útočné polovině, ale po pravé straně se nedařilo projít, a tak přišlo přenesení hry na druhou stranu. Jenže k vidění byla přihrávka, která zamířila mimo hrací plochu.
28'
Manchester City okamžitě otáčel hru a jeho akci táhl Gabriel Jesus. Abdoulaye Doucouré (Everton) do brazilského útočníka vletěl ze strany, za což si vykoledoval první žlutou kartu zápasu.
28'
Snad poprvé se Everton usadil na útočné polovině, kde na pravé straně kombinoval. Za obranu si nabíhal střídající Séamus Coleman, avšak přihrávka na něj neprošla.
27'
Na levé straně pokutového území si míč hodil na pravou nohu Gabriel Jesus, který následně také vystřelil. Jeho pokus byl zablokovaný a míč vyletěl jen do vzduchu, o zbytek se pak postaral domácí brankář.
26'
Tom Davies může být rád, že nebyl prvním hráčem, jenž by se podíval na žlutou kartu. Domácí hráč skluzem trefil Gabriela Jesuse. Rozhodčí však volí jen domluvu.
25'
Za dlouhým pase za obranu se vydal Rijád Mahríz, avšak balon přizvedl ještě Ben Godfrey. Celou situaci dokonal Jordan Pickford, který se odpoutal z brankové čáry a balon schoval do rukavic.
23'
Lucas Digne mířil dopředu podél postranní lajny, ale před šestnáctkou byl zastaven. Úspěšný byl v osobním souboji Kyle Walker, Manchester City znovu otáčí hru před druhou z branek.
22'
Hostující mužstvo znovu táhlo akci po pravé straně, odkud se snažil odcentrovat Kyle Walker. Jenomže Ben Godfrey byl výborně postavený a míč srazil na další rohový kop.
21'
Nacvičenou akci předvedl Manchester City, když Phil Foden přihrával před branku, kde se pohyboval Gabriel Jesus. Ovšem balon šel až příliš k brance, a tak se ho chopil Jordan Pickford.
20'
Dvacet minut hry už je minulostí a stav je stále bez branek! Jedinou velkou šanci spálil ve vyložené příležitosti Gabriel Jesus, naopak Everton směrem dopředu nic neukázal.
18'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Yerry Mina, přichází Séamus Coleman.
18'
Ve středu pole ztratil balon Tom Davies, a tak brazilského útočníka vysunul Phil Foden. Gabriel Jesus se hnal na branku, byl přitom obtěžován, a tak z jasné pozice poslal balon nad branku. Tohle byla první vyložená situace pro Citizens.
17'
Tak je tu obrat, Yerry Mina už se na zelený pažit nevrátí. Vraťme se na trávník, kde Manchester City neprošel přes obranu po pravé straně.
16'
Yerry Mina po svých odešel mimo hrací plochu a vypadá to, že se zkusí ještě vrátit. Přesto se Séamus Coleman zvedl a běžel se rozcvičovat k rohovému praporku.
15'
Po souboji zůstal na trávníku sedět Yerry Mina, který má problém s lýtkovým svalem. Na lavičce Evertonu se začal připravovat jeden z náhradníků. Bude se střídat?
14'
Hráči v černých dresech předváděli další postupnou akci, avšak do nesnází se dostal Kyle Walker, který si pomohl přihrávkou k brankáři. Poté se míč rychle dostal na druhou stranu a Bernardo Silva se znovu snažil o přechod do šestnáctky.
12'
Středem hrací plochy postupoval k vápnu João Cancelo, jenž předvedl střelu z velké dálky, ale trefil jen soupeře, jenž proti němu vystoupil. Everton se pak ubránil jen odkopem a už se znovu staví do bloku.
11'
Phil Foden dostal příležitost k reparátu, centr měl sice lepší parametry, ale ani tentokrát zakončení k vidění nebylo. Manchester City začíná být velmi nepříjemný a hráči domácího mužstva mají plné nohy práce.
10'
Z druhé strany zkusil proniknout před branku Gabriel Jesus, jenže se mu povedlo vybojovat jen rohový kop. K praporku přispěchal Phil Foden, jehož centr byl odvrácen na další roh.
9'
Rodri si netroufl přejít do šestnáctky, a tak to zkusil Raheem Sterling. Jeho přihrávka, která měla mířit před branku, byla sražená na rohový kop. Následně centr od praporku zamířil do zadní části pokutového území.
8'
Z pravé strany se pokusil odcentrovat Rijád Mahríz, jehož snažení bylo sražené. Míče se chopil Bernardo Silva, jenž se otočil a z hranice vápna vystřelil. Pokus portugalského záložníka mířil do pravého spodního rohu branky, ale postrádal větší razanci.
7'
Manchester City je od úvodu zápasu aktivnější, ale zatím si kombinací nedovede poradit s obranou soupeře. Jistě, času na vstřelené gólu je spousta, ovšem Everton hraje v bloku pozorně.
5'
Akce favorita zápasu byla na pravé straně zastavena, Citizens rozehráli rohový kop na krátko, avšak poté se před branku Evertonu neprobojovali.
4'
Přihrávka mířila na hostujícího brankáře, jenž si pořádně pohrál s nervy fanoušků, ale také spoluhráčů. Edersonovi se nepovedl první dotek s míčem, jenž mu uskočil a brankář musel rychle pospíchat, jelikož jej napadal Richarlison.
3'
Z velké dálky napřáhl João Cancelo, jehož pokus ještě před brankářem skočil. Jordan Pickford byl pozorný a zaznamenal první zákrok, když míč mířící do spodního rohu branky vyrazil na autové vhazování.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupil Everton v modrých dresech, naopak Manchester City se oblékl do černé sady. Aktuálně sledujeme kombinaci hostujícího mužstva na pravé straně útočné poloviny.
1'
Ještě před výkopem přišlo tradiční pokleknutí, avšak už se hraje. Manchester City se jako první chopil míče a začíná kombinací na vlastní polovině hrací plochy.
1'
Oba celky už jsou připravené v útrobách stadionu a za pár okamžiků přijdou na zelený pažit. Bude následovat los, po kterém už se budeme soustředit na zahájení zápasu.

Everton FC: Pickford – Y. Mina, M. Keane, Holgate – Godfrey, Davies, A. Doucouré, Digne – G. Sigurdsson (C), Iwobi – Richarlison.
Náhradníci: Olsen – Bernard, Coleman, Onyango, Nkounkou, James Rodríguez, J. King, A. Gomes, Delph.

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, Foden – Mahríz, Jesus, Sterling (C).
Náhradníci: Steffen – B. Mendy, Fernandinho, F. Torres, García, De Bruyne, Agüero, Zinčenko, Stones.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, West.
Ještě jednou vás vítám u zápasu, který začne za necelou hodinu. Již jsou známy sestavy, které si za pár okamžiků představíme.
Dohrávka šestnáctého kola Premier League startuje v středu ve 21 hodin 15 minut. Z utkání je pro vás připraven podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit nejlepším anglickým fotbalem.
Poslední vzájemný souboj oba celky sehrály první den roku 2020, kdy se z těsného vedení radoval Manchester City. Vítězství mu dvěma góly vystřelil Gabriel Jesus, konečnou podobu výsledku pak dal evertonský Richarlison.

Manchester City – Everton 2:1
Everton – Manchester City 1:3
Everton – Manchester City 0:2
Manchester City – Everton 3:1
Pokud se podíváme na tabulku anglické nejvyšší soutěže zjistíme, že Manchester City bude plnit roli obrovského favorita, a tak začněme představování netradičně hostujícím celek. Citizens získali třiapadesát bodů a jedenáctkrát v řadě zvítězili. Manchester vede ligu před městským rivalem a Leicesterem, na oba klubu má náskok sedmi bodů a dnešní utkání k dobru. Nejlepším střelcem týmu pak je İlkay Gündoğan, jenž zaznamenal jedenáct gólů. O evropské poháry bojuje také Everton, jemuž patří sedmá příčka, když získal sedmatřicet bodů. Pokud dnes domácí mužstvo vyhraje, může předskočit šestý Liverpool. Ovšem poslední výsledky Evertonu jsou jako na houpačce, a tak by se potřeboval vrátit na vítěznou vlnu. Naposledy nestačil na zachraňující Fulham. Nejlepším střelcem týmu pak je Dominic Calvert-Lewin, jenž se prosadil třináctkrát.
Vítám všechny fanoušky anglického fotbalu, Premier League má na programu dohrávku šestnáctého kola, v ní se představí Everton FC a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.