Premier League - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Manchester Utd. - 7. listopadu 2020   13:30

Everton
19' Bernard
1:3
(1:2)
Manchester Utd.
25' B. Fernandes  (Shaw) • 32' B. Fernandes  (Rashford) • 90+5' Cavani  (B. Fernandes)
Everton
Pickford – Coleman, Holgate, M. Keane, Digne – Doucouré, Allan, G. Sigurdsson (66. Iwobi) – James Rodríguez (80. Tosun), Calvert-Lewin, Bernard.
Olsen – Y. Mina, Godfrey, Davies, Tosun, Iwobi, A. Gomes.
Tierney – Burt, Bennett
Goodison Park, Liverpool
de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw (67. Tuanzebe) – McTominay, Fred – Mata (82. P. Pogba), B. Fernandes, Rashford – Martial (82. Cavani).
D. Henderson – Tuanzebe, P. Pogba, D. James, N. Matić, van de Beek, Cavani.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:19.
Je konec! Manchester v tomto utkání vítězí 3:1 a bere tři body do tabulky anglické Premier League! Everton toho ve druhém poločase moc nepředvedl, ani žádnou brankovou možnost si nevypracoval. Rudí ďáblové se bránili v naprostém klidu, navíc ještě v samotném závěru nastaveného času udeřili. Bruno Fernandes táhl přečíslení tři na jednoho, posunul míč na levou stranu a Edinson Cavani zpečetil gólový účet dnešního utkání. Zajímavostí je, že David de Gea nemá z dnešního duelu ani jeden úspěšný zákrok! Šla na něj jediná střela, a ta skončila v síti. Rozhodně byla dobře umístěna.
90+6'
90+5'
Manchester United právě vstřelil branku!
Rozhodčí nakonec nastavil o chvilku více a spokojenější budou hosté! Domácí se totiž prezentovali špatnou přihrávkou a Manchester se hnal do přečíslení tři na jednoho. To nakonec Bruno Fernandes vyřešil pasem na levou stranu, kde byl volný EDINSON CAVANI, jenž měl jednoduchou úlohu.
90+3'
Marcus Rashford si nejspíše nyní přivodil nějaké zranění! Po faulu totiž nedobře dopadl na pravé rameno a drží se i za klíční kost, snad bude v pořádku.
90+2'
No, začíná to pomalu ale jistě vypadat, že Everton znovu nezvítězí! Domácí fotbalisté měli skvělý vstup do letošní sezóny, ale v posledních duelech tápou.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
90'
Paul Pogba hraje po svém příchodu opravdu skvěle, ale nyní svou možnost nevyužil. Jordan Pickford mu stihl vletět pod nohy, načež gólman míč i sebral.
89'
Rudí ďáblové drží balón na svých kopačkách a jdou si dnes pro vítězství! Nyní navíc získali možnost standardky na útočné polovině a nemusí se bránit.
88'
Žlutou kartu dostává Abdoulaye Doucouré (Everton FC).
87'
Everton nyní dělá obrovské chyby v rozehrávce a může být rád, že ještě neinkasoval. Bruno Fernandes nyní navíc nedosáhl na balón a fauloval. Míč pro domácí.
86'
Žlutou kartu dostává Cenk Tosun (Everton FC).
85'
Paul Pogba je na hřišti teprve pár okamžiků, avšak velmi dobře napadá rozehrávku svého soupeře. Ten navíc chyboval, a tak mají hosté možnost autu.
84'
Domácí měli možnost standardní situace, kterou si vzal na starost Lucas Digne. Ten sice neposlal úplně špatný centr, ale obrana United si v klidu poradila.
83'
Žlutou kartu dostává Fred (Manchester United).
82'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Paul Pogba.

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Edinson Cavani.
81'
Manchester měl před sebou hodně otevřenou obranu domácího celku, přesto balón jen odevzdal. Domácí hráč ale následně neseřídil mířidla a pálil nad.
80'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Cenk Tosun.
79'
Jenže ve vzduchu dnes lépe působí hostující fotbalisté, kteří následně balón daleko odkopli. Jordan Pickford pro míč doběhl a poslal ho zpět dopředu.
78'
Dominic Calvert-Lewin měl poměrně hodně prostoru na levé straně vápna. Nakonec ještě chtěl najít spoluhráče, ale jeho pas byl sražen na rohový kop.
77'
Evertonu se začíná čas potřebný na srovnání utkání značně krátit. Navíc nemají nějaký souvislý tlak na útočné polovině. United zatím hraje s přehledem.
76'
Everton měl k dispozici rohový kop, ale tento centr žádné starosti hostům nenadělal. Bernard se dostal k ráně, když se míč odrazil, ale mířil vysoko nad.
75'
Až nyní si připsali domácí fotbalisté alespoň nějakou šanci! Jeden z domácích hráčů si naskakoval na centr, ale Harry Maguire ho stihl odvrátit.
74'
Držení míče: 53% – 47%!
72'
Fred nyní našel volného Marcuse Rashforda, který to zkusil z dobré pozice. Mířil však přesně do míst, kde byl Jordan Pickford připravený a míč chytil.
71'
Bruno Fernandes tvrdě zajel do Allana a dnes si opravdu koleduje o druhou kartu. Tento šlapán po ní přímo volal, ale hlavní sudí zatím zůstává klidný.
70'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních dvacet minut! Everton nám nadále o jednu branku prohrává a nedaří se mu vymyslet nějakou gólovku.
69'
Alex Iwobi se teprve nyní dostal na hřiště, ale už se zapojil do kombinace svého týmu. Ta je však v hodně uctivé vzdálenosti od svatyně hostujícího týmu.
68'
Luke Shaw musel střídat ze zdravotních důvodů! Sedl si totiž na hřiště, nechal se ošetřit a následně odchází v doprovodu lékařského týmu rovnou na střídačku!
67'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Axel Tuanzebe.
66'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Alex Iwobi.
66'
Bruno Fernandes naprosto jasně tahal svého soupeře za dres i ruce a může být rozhodně rád, že nevidí druhou žlutou kartu v utkání. I když držení bylo vzájemné.
65'
Séamus Coleman nyní zahrál balón mimo hrací plochu, a tak mají hosté k dispozici rohový kop. Bruno Fernandes ale žádného spoluhráče nenašel.
64'
Manchester měl možnost rozehrávky u svého gólmana, ale zrovna dlouho se u balónu tedy nezdržel. Mason Holgate ale následně odehrál míč na aut.
63'
Střely na bránu: 1 – 3
62'
Anthony Martial si už nabíhal na přihrávku mezi obránce, ale nepovedlo se mu úplně dobře zpracování. Proto stihli domácí obránce protihráče o míč obrat.
60'
Ta navíc nebyla zahrána vůbec špatně! Jordan Pickford neudržel balón ve svých rukavicích a Harry Maguire se snažil o zakončení. To ale skončilo nad brankou, nejspíše proto, že hned dva soupeři mu šli nohama proti střele.
59'
Bruno Fernandes je dnes jasně rozdílovým hráčem, vždyť se postaral o obě branky svého týmu! Nyní navíc vybojoval standardku pro svůj tým.
58'
Ne, něco se na domácí straně bude muset změnit. Možná by to měl hlavní trenér oživit nějakým střídáním, jelikož Everton je v ofenzivě úplně bezzubý.
57'
Hráči v modrých dresech směrem dopředu nemohou vymyslet vůbec nic. Séamus Coleman se dostal do vápna, ale tam zase o balón velmi rychle přišel.
56'
Everton zatím svého soupeře k ničemu nepouští, jenže ani on se nedostává do nějakých šancí. Obrana United zatím působí velmi pozorným dojmem.
55'
Držení míče: 51% – 49%!
54'
Toto byl spíše pokus o centr v podání domácího celku, ale ten byl zblokovaný. David de Gea následně balón sebral a v klidu rozehrál dopředu.
53'
A hráči v modrém si připsali zajímavý atak! James Rodríguez si naběhl do vápna, kam dostával přihrávku. Jeho akrobatické zakončení ale pokusem na bránu neskončilo, netrefil totiž balón.
52'
A další faul jsme mohli vidět, to se v prvním poločase zase tak moc nestávalo. Everton nicméně nadále prohrává o jeden gól a musí se snažit útočit.
51'
Aaron Wan-Bissaka předvedl skvělý obranný zákrok, navíc otřel balón ještě o svého soupeře. Manchester má proto možnost autu na své obranné polovině.
50'
Žlutou kartu dostává Bruno Fernandes (Manchester United).
50'
Už je za námi prvních pět minut druhého poločasu a domácí měli možnost standardky. Michael Keane si dobře naskakoval, ale k zakončení se nedostal.
48'
Zatím se nám hra poměrně hodně přerušuje, jelikož vidíme časté fauly. O jeden z nich se nyní postaral Lucas Digne a hosté proto mají možnost rozehrávky.
47'
Domácí fotbalisté se snaží už od prvních minut držet balón na svých kopačkách. Zatím se však nemohou dostat skrze obranu hostující celku.
46'
A už se zase hraje! Vypadá to, že ani jeden z trenérů nesáhl do zahajovacích sestav, a tak se pokračuje v základní jedenáctkách. Dočká se Everton srovnání?
46'
Je za námi první poločas, po kterém budou rozhodně spokojenější hostující fotbalisté, kteří vedou o jednu branku. Everton přitom nezačal vůbec špatně, jelikož ho do vedení poslal střelu k tyči Bernard. Vedení domácím ovšem dlouho nevydrželo. Luke Shaw totiž našel svým centrem hlavu Bruna Fernandese, jenž nedal gólmanovi šanci na zákrok. A právě Bruno Fernandes se trefil ještě jednou, když jeho centr, který nikdo netečoval, skončil překvapivě po odrazu tyčky v síti.

Další poločas začne přibližně v 14:35.
45+5'
45+4'
Žlutou kartu dostává Allan (Everton FC).
45+3'
Z té však větší nebezpečí před bránou Davida de Gey nevzešlo. Everton se totiž provinil i ofsajdovým postavením, a tak hostující gólman bude rozehrávat.
45+2'
V posledních minutách se nám na hřišti přece jen přiostřilo, takové zákroky dosud k vidění rozhodně nebyly. Domácí však vybojovali zajímavou standardku.
45+1'
45'
Anthony Martial dostal ostrý úder loktem do obličeje a také on zůstává ležet na hřišti. Michael Keane ho trefil hodně nepříjemně loktem, poté i svou nohou.
44'
Hostující záložník odchází po svých, nejspíše schytal nějaký šlapák. Už se ale hlásí u postranní lajny a bude schopen pokračovat v utkání i nadále.
43'
Bruno Fernandes je zatím hrdinou dnešního utkání, když má na svědomí oba góly. Nyní však zůstává ležet na hřišti a je k němu volán klubový lékař.
42'
Viděli jsme daleké přenesení hry v podání domácího obránce, ale ze šance nic nebude. Evertonští hráči si nerozuměli a balón skončil mimo hrací plochu.
41'
Domácí fotbalisté si nahrávají na obranné polovině, je na nich vidět značná deka. Naopak United napadá a rozhodně nemá s bráněním v současně době potíže.
40'
Do konce prvního poločasu nám chybí posledních pět minut a my jsme viděli už tři branky v tomto duelu! Manchester zatím bude s vývojem spokojenější.
39'
Jeden z domácích nyní dostal přihrávku mezi obránce, ale ti ho ještě stihli doběhnout. David de Gea proto nakonec nemusel ani zasahovat proti soupeři.
38'
Everton opravdu působí hodně opařeně a směrem dopředu se mu nedaří ani trochu! Manchester naopak napadá a hraje v naprostém klidu...
37'
To nebyla úplně špatná možnost United! Anthony Martial dostal přihrávku mezi obránce, jenže své zakončení mířil do míst, kde byl gólman připraven.
36'
Domácí se provinili faulem na obranné polovině a nyní působí přece jen trochu zakřiknutým dojmem. Jordan Pickford proto balón nekompromisně odpálil.
35'
No, to je celkem překvapivý obrat, ale jak se říká: Nedáš, dostaneš! Lucas Digne totiž trefil jen břevno, zatímco jeho soupeři svou možnost využili gólově.
34'
Žlutou kartu dostává Mason Holgate (Everton FC).
32'
Hosté otáčejí stav dnešního zápasu a dostávají se poprvé do vedení! BRUNO FERNANDES spíše centroval, ale Marcus Rashford jeho pobídku netrefil. Balón se však následně odrazil od tyče do brány! To je chyba obrany i gólmana...
32'
31'
Manchester díky tomu získal možnost standardní situace. Bruno Fernandes to zkusil z velké dálky rovnou na bránu, ale Jordan Pickford míč bez potíží chytá.
30'
Už je za námi třicet minut dnešního utkání a sledujeme velmi atraktivní podívanou. Ani se moc nefauluje, přestože Michael Keane nyní poslal soka na zem.
29'
Jordan Pickford dvakrát během chvilky dostal míč k sobě. Podruhé už neměl komu nahrát, a tak balón poslal daleko na útočnou polovinu spoluhráčům.
28'
Everton zase mohl vést, ale scházelo pár centimetrů! Lucas Digne si naběhl na levou stranu vápna, odkud vyslal bombu na přední tyč. Jeho rána ovšem trefila břevno!
27'
Domácí fotbalisté vybojovali standardní situaci, a to v dobré pozici. Obrana United si však poradila bez problémů a hosté se mohou hnát do protiútoku.
25'
Ovšem na srovnání jsme nemuseli čekat nijak dlouho, dočkáme se dnes střeleckých hodů? Luke Shaw našel parádním centrem na malém vápně volného BRUNA FERNANDESE, jehož hlavička skončila nechytatelně v síti.
23'
To sice vypadalo nebezpečně, ale nakonec to zase tak moc nebezpečné nebylo. Marcus Rashford zkusil obstřel na zadní tyč, ale bránu minul o pořádný kus.
22'
Rudí ďáblové se však nebudou chtít vzdát nijak jednoduše a drží balón na svých kopačkách na útočné polovině. Daleko se s ním však nyní nedostali.
21'
Everton může být zatím s vývojem spokojený. Rozhodně ukazuje, že se mu letos opravdu daří a musí se s ním počítat. Nyní vede o jednu branku and United.
19'
Everton právě vstřelil branku!
Jenže dlouho jsme na něj čekat nemuseli, domácí jako první otevírají skóre dnešního duelu! BERNARD napřáhl na nějakých šestnácti metrech a trefil se přesně k levé tyč, kam se David de Gea nestihl natáhnout!
19'
Fanoušci se v posledních minutách nejspíše úplně nenudí, což je rozhodně dobrá zpráva. Zatím jsme se však nedočkali úvodního gólu v tomto střetnutí.
18'
V prvním poločase zatím sledujeme dobrou podívanou! Victor Lindelöf neposlal Geovi zrovna prudkou nahrávku, ale gólman hostí stihl míč odehrát včas.
17'
Následně měli ještě hosté velký tlak v okolí vápna a využili toho další střelou. Ta šla těsně nad bránu a Jordan Pickford celou dobu balón jen kontroloval.
16'
Také hosté zapsali první lepší šanci v utkání! Po rohovém kopu se míč odrazil na hranici šestnáctky, odkud ho vrátil Fred na spoluhráče. Ten však těsně minul zadní tyč!
15'
Už je za námi čtvrt hodina hry, ve které jsme ještě neviděli střelu mezi tři tyče. Dominic Calvert-Lewin měl největší šanci, ale mířil svou hlavičku nad.
14'
Lucas Digne to měl na levé straně hodně těžké, přesto ještě stihl míč zahrát na hrací ploše. Jeho vrácení do hry však skončilo u prvního hráče United.
13'
Domácí hráči drží balón na svých kopačkách a už se jim povedlo vyrovnat hru. Ze začátku byli lepší hosté, ale jejich převaha už není na pořadu dne.
12'
Bernard odvedl dobrou práci při napadání, když zastavil akci svých soupeřů. Jenže od jeho kopačky se míč ocitl v autu a hosté mohou pokračovat.
11'
Avšak nyní ofenziva fotbalistů v modrých dresech skončila. Viděli jsme nepřesnou přihrávku, a tak se Manchester může po delší době podívat do útoku.
10'
Domácí fotbalisté zmáčkli svého soupeře, a ten má s bráněním velké potíže! Do vápna létá jeden centr za druhým, ale domácí toho ještě nevyužili.
9'
Znovu to byl Bernard, který chtěl najít někoho před brankou, ale jeho centr byl také zablokován. Domácí následně ještě vybojovali autové vhazování.
8'
Everton sice drží méně balón, ale směrem dopředu působí lepším dojmem. Lucas Digne chtěl centrovat, ale vybojoval pro svůj celek alespoň rohový kop.
7'
To byla první větší možnost a viděli jsme ji na domácí straně! Bernard vyslal dobrý centr do šestnáctky, kde se k zakončení dostal Dominic Calvert-Lewin, jenže míč poslal nad břevno!
6'
Marcus Rashford si nerozuměl se spoluhráčem, který mu poslal hodně prudký pas na prsa. Od Rashforda se míč odrazil a domácí mají k dispozici aut.
5'
Je za námi prvních pět minut dnešního zápasu, které nepřinesly vůbec nic zajímavého. Manchester sice drží balón, ale na branku ještě nevystřelil.
4'
Marcus Rashford to chtěl zkusit individuálně, ale trojice soupeřů mu v tom celkem razantně zamezila. Rudí ďáblové se však během chvilky dostali k balónu.
3'
Dobrý obranný zákrok předvedl domácí fotbalista, ale míč se stejně odrazil na kopačky soupeřů. Ti to chtěli vymyslet pasem na Martiala, ale ten nezakončil.
2'
Mason Holgate hraje v letošní sezóně svůj první zápas a raději si pomohl s gólmanem. Jordan Pickford mu balón vrátil, ale hráči Evertonu se u míče neudrželi.
1'
Chvilku to sice trvalo, ale dnešní utkání mezi Evertonem a Manchesterem United právě začalo! Domácí fotbalisté hrají v modrých dresech, hosté v červených.
1'

Everton FC: Pickford – Coleman, Holgate, M. Keane, Digne – Doucouré, Allan, G. Sigurdsson – James Rodríguez, Calvert-Lewin, Bernard.
Náhradníci: Olsen – Y. Mina, Godfrey, Davies, Tosun, Iwobi, A. Gomes.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – McTominay, Fred – Mata, B. Fernandes, Rashford – Martial.
Náhradníci: D. Henderson – Tuanzebe, P. Pogba, D. James, N. Matić, van de Beek, Cavani.

Rozhodčí: Tierney – Burt, Bennett.
Manchester United

Naopak Manchester prožívá jeden z nejhorších vstupů do Premier League v historii, ne-li ten vůbec nejhorší. Po šesti kolech má na svém kontě sedm bodů, které stačí jen na patnáctou pozici... United dosud vstřelilo devět branek, ale inkasovalo jich rovnou třináct. Manchester bral z posledních tří duelů čtyři body. Nejprve totiž porazili Newcastle 4:1, načež remizoval s Chelsea 0:0. V posledním utkání padl doma s Arsenalem 0:1.
Everton FC

Everton vstoupil do nového ročníku dobře, dokonce celou ligu chvilku vedl. V sedmi zápasech získal třináct bodů, které mu v současné době stačí na čtvrté místo. Na první Liverpool ovšem ztrácí jen tři body. Domácí fotbalisté zatím vstřelili patnáct branek, zatímco jich inkasovali jedenáct. Everton ale v posledních třech duelech nezvítězil ani jednou. Nejprve sice remizoval s Liverpoolem 1:1, avšak následovala prohra se Southamptonem 0:2 a následně i s Newcastelem 1:2.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Premier League! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Evertonem a Manchesterem United. Výkop je naplánován na 13:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.