Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Leicester - 3. února 2021   19:00

0:2
(0:2)
Leicester
17' Iheanacho  (Maddison) • 44' Justin  (Maddison)
Fulham
Aréola – Aina, Adarabioyo, J. Andersen – Tete (46. Cavaleiro), Anguissa (46. Lemina), Reed, A. Robinson – Loftus-Cheek (71. Decordova-Reid), A. Mitrović, Lookman.
Leicester
Schmeichel – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Justin – Choudhury (61. N. Mendy), Tielemans – Ayoze Pérez (61. Albrighton), Maddison, H. Barnes (76. Amartey) – Iheanacho.

Je za námi utkání, ve kterém rozhodl první poločas a asistence Jamese Maddisona. Ten připravil branku pro Iheanacha a poté také pro obránce Justina. Poté se toho moc nestalo a Leicester si i bez Vardyho došel pro pohodovu výhru. Fulham nepředvedl vůbec nic.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:10.
90+4'
90+2'
Fulham už také chce jít do šatny a přihrává si spíše na vlastní polovině. V utkání jsme od domácích neviděli jedinou dobrou útočnou akci, velká škoda.
90+1'
Hosté se již dostali do otevřené obrany a kombinovali. Chytrým nakopnutím o protihráče navíc vybojovali aut a spěchat nebudou.
90'
Odbývají poslední sekundy základní hrací doby utkání, ve kterém Fulham prodlouží svou sérii špatných výsledků a opět nevyhraje. Leicester naopak přidá další výhru.
89'
Tielemans šel do protiakce z obrany, ale zastavil jej Cavaleiro, a to nedovoleným nakopnutím zezadu. Žlutá karta zasloužená.
87'
Schmeichel si nyní došel pro centrovaný míč z pravé strany a následně se obořil na Mitroviće, který šel bez vidiny zisku míče zbytečně do nepatrného kontaktu.
86'
Stále sledujeme obléhání hostující branky, které ale není nikterak nebezpečné. Fulhamu se vůbec nedaří cokoliv vymyslet a je to opravdu marná snaha.
84'
Domácí kombinovali před vápnem, ale všechno bylo moc do kuchyně a nakonec se domácí dostali jen k faulu, který byl ale hodně přísný.
83'
Reed svým centrem hledal hlavu Mitroviće, který byl tísněn ve vápně a hlavičkou nikterak branku neohrozil.
81'
Bobby Decordova-Reid nyní dostal dobrou přihrávku na levou stranu vápna, ale do jeho střely se lehce opřel bránící hráč a míč šel nakonec jen vedle branky – roh pro Fulham.
80'
Reid se nyní dopustil útočného faulu. Leicester logicky nespěchá s rozehrávkou dopředu a spíše nechce riskovat a šetří síly.
78'
Opravdu se utkání spíše dohrává a nemá to vůbec žádnou šťávu. Fulham se snaží být aktvní, ale moc se mu v tom nedaří.
76'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Daniel Amartey.
75'
Fulham si na začátku poslední patnáctiminutovky základní hrací doby přihrávají ve středu hřiště a nejspíše hledají cestičky do vápna.
74'
Poslední minutky nejsou ničím zajímavé. Vidíme hodně faulů, hra je kouskovaná a hraje se stále a jen ve středu hřiště.
72'
Decordova-Reid se hned dostal k míči a postupoval středem, dokud jej naprosto nepřejel hostující Mendy, který vidí žlutou kartu za zbytečně agresivní zákrok.
71'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Bobby Decordova-Reid.
70'
Hosté rozehrávali akci na levé straně, ale do ničeho nebezpečného se nakonec nedostali. Pokračovat se bude po střídání domácích.
68'
Antonee Robinson nadvakrát neodcentroval na levé straně do vápna, ale po bloku se bude rozehrávat od rohového praporku.
67'
Následně se chtěl Lookman dostat k míči, a tak jen popostrčil hráče před sebou, čehož si ale sudí naprosto jasně všimli a pískli faul.
66'
Po faulu u levé lajny byla k vidění standardní situace Fulhamu, který se ale neprosadil. Míč byl odhlavičkován obráncem Evansem hned na začátku vápna.
65'
Utkání se nám dostalo do své poslední třetiny a Fulham stále nedokázal vymyslet cokoliv nebezpečného. Vypadá to, že domácí prodlouží svoji sérii bez výhry.
63'
Ricardo Pereira se následně po střele z pravé strany dočkal branky, ale hráč, jenž mu přihrával na branku, byl předtím v hodně těsném ofsajdu. Branka tedy neplatí!
62'
Aleksandar Mitrović po centru upadl ve vápně, ale nejspíše to byl jen naivní pokus dostat svůj celek zpátky do hry. Pokračovat se bude odkopem od branky.
61'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Hamza Choudhury, přichází Nampalys Mendy.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Marc Albrighton.
60'
Hodina hry je za námi a hosté nadále vedou o dvě branky. Leicester navíc bude provádět dvojité střídání.
59'
Ola Aina si podržel hostujícího hráče pronikajícího do útoku a je od hlavního sudí odměněn žlutou kartou jako druhý hráč v tomto duelu.
58'
Po pravé straně prošel do útoku Ruben Loftus-Cheek, který našel spoluhráče před vápnem, ale ti akci následně pěkně zazdili.
56'
Ricardo Pereira je v sestavě Foxes poprvé od března a zatím hraje velice dobře. Nyní zastavil u lajny rozjíždějící akci Fulhamu, Lookman následně zakončoval z dálky vysoko nad branku.
55'
Hraje se spíše ve středu hřiště, ale všeobecně má hostující celek z Leicesteru mnohem lepší pohyb.
53'
Hosté se zbytečně ukvapili rozehrávkou od branky a Fulham bude rozehrávat aut u své branky. Domácí zatím nevypadají na nějaký obrat.
51'
Na druhé straně přišel dlouhý aut do vápna, kde se ale nikdo v bílém ve vzduchu neprosadil a pokračovat se bude odkopem od branky Schmeichela.
50'
Po rohovém kopu se branky dočkal Iheanacho, ale ten ani neslavi, protože byl asi ve třímetrovém ofsajdu. Odkopávat se bude od branky Aréoly.
49'
Tielemans se pokoušel projít z obrany do protiútoku, ale k zemi byl povalen útočným faulem od protihráče. Pokračovat se tak bude rozehrávkou.
48'
Čerstvý Ivan Cavaleiro se dostal k míči na hranici vápna a levačkou zakončoval k pravé tyčce, kterou nakonec o pár centimetrů minul.
47'
Fulham začal druhý poločas hrou na vlastní polovině a čekáním na otevřené prostory v útoku...
46'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Mario Lemina.
46'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Kenny Tete, přichází Ivan Cavaleiro.
46'
Je za námi první poločas, který ovládl hostující Leicester. Ten díky skvělým asistencím Jamese Maddisona a brankám Iheanacha a Justina vede naprosto zaslouženě o dvě branky. Fulham toho moc nepředvedl.

Druhý poločas začne přibližně v 20:05.
45+2'
45+1'
Následně to mohlo být pro hosty ještě veselejší. Harvey Barnes se na hranici vápna dostal ke střele levačkou, ale Aréola jeho svižné zakončení dobře vykopl!
44'
Leicester právě vstřelil branku!
Krásná protiakce zakončena druhou brankou hostujícího celku a opět to vymyslel Maddison. Ten si nejdříve ideálně naběhl, ve vápně zamotal hlavu obráncům a nesobecky posunul míč na obránce JAMESE JUSTINA, který kličkou celou akci dovedl do perfektního zakončení. Asistence: James Maddison.
43'
Tosin Adarabioyo zakončoval rohový kop hlavičkovým pokusem pod břevno, ale Schmeichel si dobrým zákrokem připsal první větší zákrok duelu!
42'
Antonee Robinson to zkoušel podél levé lajny a s míčem prošel až do vápna, kde se mu povedlo vybojovat rohový kop pro svůj celek.
40'
Adeola Lookman se pokoušel zbavit bránícího hráče na levé straně vápna a vystřelit. Jeho rána ale nakonec šla jen do bránícího hráče Leicesteru.
39'
Na druhé straně byli aktivní domácí, ale ti si také pomohli útočným faulem, a tak se opět přerušuje hra a bude se hrát na druhou stranu.
38'
Leicester vybojoval rohový kop, po kterém se hlavičkou prosadil obránce Çağlar Söyüncü. Předtím si ale držel bránícího hráče a je mu pískán útočný faul.
36'
Leicester se pokouší zůstat na míči za každou cenu a aktuálně kombinuje na vlastní polovině a vlastně nikam vůbec nespěchá.
35'
Fulham nyní trochu zariskoval i v rozehrávce, když poslal nahrávku skrz malé vápno, ale nikdo v modrém se do zakončení nedostal a pohroma se nekonala.
33'
Leicester se nadále musí bránit, neboť houževnatý útok Fulhamu se snaží útočit, ale zatím to z jejich strany není nic nebezpečného.
31'
Reed se již dostal do výborné pozice pro zakončení, ale místo toho ještě dostal přízemní centr do vápna, kde se domácí fotbalisté neprokličkovali do zakončení.
28'
Domácí se pokouší být více na míči, což se jim v posledních chvilkách daří. Do zakončení se jim ale nedaří dostávat a přihrávky jsou taktéž velice nepřesné.
27'
K odraženému míči před vápnem se pak dostal Mitrović, ale jeho rána z voleje byla hodně špatná a míč skončil vysoko nad brankou Leicesteru.
25'
Domácí posílali centr na začátek vápna, kde ale byli jen hostující hráči, kteří míč odehráli mimo svou branku. Fulham začal hrát aktivněji.
24'
Žlutou kartu dostává Harrison Reed (Fulham FC).
24'
Hostující celek pokračuji v aktivní hře. Çağlar Söyüncü se nyní dostal u levé tyčky do zakončení, ale Aréola si připsal důležitý zákrok!
19'
Mitrović šel nyní zpátky pro míč a poslal k zemi zezadu Choudhuryho. Srbský fotbalista mohl klidně vidět žlutou kartu za tento zákrok.
17'
Vše začalo špatnou rozehrávkou domácího celku, který se tak musel bránit. James Maddison poslal skvělý centr na hlavu KELECHICHO IHEANACHA. jemuž se v menším záklonu povedlo otevřít skóre duelu.
16'
The Foxes se snaží kontrolovat hru kombinací na útočné polovině, což se jim aktuálně docela dobře daří. Uvidíme, zda přijdou i střelecké pokusy.
14'
Fulham si poté udělal místo ve vápně a Tete centroval z pravé strany vápna do středu, kde se ale nikdo v bílém do zakončení nakonec nedostal.
13'
Barnes se poté po přihrávce od Maddisona dostal ke střeleckému pokusu ve vápně, ale jeho střela šla jen nad branku domácího celku.
12'
Branku měl na noze Mitrović, který dostal přihrávku ve vápně, ale z hranice malého pokutového území zakončoval jen do bránícího hráče.
11'
Následně se Maddison hnal za míčem ve vápně, kde vypadalo, že poslednáí bránící hráč hrál rukou, ale sudí tuto situaci neodpískali jako nedovolený zákrok.
10'
James Maddison se před vápnem dostal ke střeleckému pokusu, ale ten byl blokován a Aréola nemusel nikterak výrazně zasahovat.
8'
Aleksandar Mitrović se pokoušel projít do zakončení na pravé straně, ale byl dobře dostoupen a vybojoval alespoň pro svůj celek autové vhazování.
7'
Ricardo Pereira nyní dostával přihrávku na pravou stranu vápna, kde dával míč ještě pod sebe, ale spoluhráče nenašel. Roh se následně nepískal, protože se jednalo o ofsajd.
6'
Tielemans byl v útočné fázi moc zbrklý a moc brzy hledal spoluhráče ve vápně. Obrana Fulhamu přihrávku nakonnec zachytila a míč odehrála.
5'
Ayoze Pérez skončil na zemi poté, co mu Reed pořádným šlapákem dupl na kotník a úplně bezbolestné to asi nebylo. Nicméně se pokračuje rozehrávkou Leicesteru z vlastní poloviny.
3'
Obránce Söyüncü dobře obešel napadající hráče, ale následná přihrávka dopředu přesná nebyla. Pokračovat se tak bude kombinací Fulhamu.
2'
Harvey Barnes přijal míč na levém křídle a pokoušel se obejít bránícího hráče, který ale dobře zahrál tělem a produktivního anglického záložníka do zakončení nepustil.
1'
Fulham se chtěl po rozehrávce hned dostat do útoku, ale nakopnutý míč na levé křídlo nebyl přesný a skončil jen v autu. Pokračovat se tak bude vhazováním Leicesteru.
1'
Minuta potlesku byla věnována Tomu Mooreovi, známý také jako Kapitán Tom, který byl veterán britské armády z doby druhé světové války a v minulých dnech zemřel.

Fulham FC: Aréola – Aina, Adarabioyo, J. Andersen – Tete, Anguissa, Reed, A. Robinson – Loftus-Cheek, A. Mitrović, Lookman.
Náhradníci: Rodák – M. Hector, Odoi, Ream, Bryan, Lemina, Onomah, Decordova-Reid, Cavaleiro.

Leicester City: Schmeichel – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Justin – Choudhury, Tielemans – Ayoze Pérez, Maddison, H. Barnes – Iheanacho.
Náhradníci: D. Ward – Amartey, Fuchs, Thomas, Albrighton, Ünder, N. Mendy, Daley-Campbell, Leshabela..
FULHAM FC (18.)
20 utkání, 14 bodů

Naopak s nováčkem ligy z Fulhamu to úplně nejlépe nevypadá. The Cottagers jsou na osmnáctém místě a na udržení ztrácejí už sedm dobů, i když mají ještě zápas k dobru. Každopádně londýnský celek je ve velice špatné formě a v posledních pěti duelech ani jednou nevyhrál, naposledy remizoval na hřišti předposledního West Bromwiche (2:2). Nejlepším střelcem týmu je jamajský záložník Bobby Reid, který se trefil pětkrát.
LEICESTER CITY (4.)
21 utkání, 39 bodů

The Foxes jsou se svým umístěním v Premier League určitě spokojeni. Leicester je nadále mezi nejlepšími celky ligy a stále mají na dostřel boj o titul, i když poslední domácí prohra s Leedsem (1:3) jim trochu pokazila plány. Tým Brendana Rodgerse je jedním z nejlepších útočných týmů, nejlepším střelcem je již očekávaně Jamie Vardy s jedenácti zásahy. Slušně mu letos ale konkurují také záložníci Barnes a Maddison, kteří mají sedm a šest zářezů.
Krásný den všem fanouškům anglického fotbalu! V rámci dvaadvacátého kola Premier League budeme sledovat utkání mezi Fulhamem a Leicesterem. Utkání začíná v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.