Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leeds : Everton - 3. února 2021   20:30

Leeds
48' Raphinha (Bamford)
1:2
(0:2)
Everton
9' G. Sigurdsson  (Digne) • 41' Calvert-Lewin  (Godfrey)
Leeds
Meslier – Ayling, Struijk, Cooper (C), Alioski (78. P. Hernández) – Phillips – Raphinha, Klich (69. T. Roberts), Dallas, Harrison (87. Costa) – Bamford.
Oliver – Burt, Bennett
Elland Road, Leeds
Everton
Olsen – Holgate, Y. Mina, Godfrey, Digne – A. Doucouré, G. Sigurdsson (C) (90. Davies) – Iwobi (87. J. King), A. Gomes, Richarlison (80. M. Keane) – Calvert-Lewin.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:12.
Je konec. Leeds United prohrál s Evertonem poměrem 1:2. K vidění byl velmi atraktivní první poločas, který zahájil prvním gólem už v 9. minutě Gylfi Sigurdsson. Po chvíli byla k vidění šance na obou stranách, která gólem ovšem neskončila. V 19. minutě mohl srovnat skvělou střelou z voleje Ezgjan Alioski, ale napálil pouze tyč. O pár minut později si Robin Olsen připsal skvělý zákrok. A nakonec se ve 41. minutě trefil Dominic Calvert-Lewin a poslal Everton do dvoubrankového vedení.
Do druhé půle vstoupili domácí velmi aktivně a už ve 48. minutě snížil Raphinha. V 62. minutě byl Leeds velmi blízko srovnání, ale Robin Olsen předvedl neskutečné zákroky. V 72. minutě nastřelil Bamford břevno. Před koncem ještě mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení Dominic Calvert-Lewin, ale neproměnil velkou příležitost.
90+6'
90+5'
Tyler Roberts se mohl stát hrdinou, když dostal míč od Bamforda ve vápně, ale jeho pokus se mu vůbec nepovedl a skončil daleko vedle brány.
90+4'
Hostující celek se ale následně zákrokem na hranici faulu dostal k míči a vydal se dopředu, ovšem tam s míčem počkal a nakonec ho posunul až dozadu na brankáře Olsena.
90+3'
Následný centr z rohu letěl na přední tyč, ale tam si s ním poradil hostující obránce, ovšem Leeds bude mít k dispozici autové vhazování.
90+2'
Tyler Roberts skvělou přihrávkou našel na pravé straně vápna Luke Aylinga, ale jeho pokus zblokoval obránce Michael Keane a následuje rohový kop.
90+1'
Everton si sice chtěl vymodlit standardní situaci na polovině soupeře, ale rozhodčí Oliver nechal hru pokračovat.
90'
Žlutou kartu dostává Robin Olsen (Everton FC).
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.
90'
Žlutou kartu dostává Ben Godfrey (Everton FC).
90'
Kalvin Phillips se opět postaral o centr ze standardní situace, ale obrana Evertonu si i tentokrát dokázala poradit. Posléze se Leeds sice dostal znovu k míči, ale centr Raphinhy letěl do zámezí.
90'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Tom Davies.
89'
Raphinha po levé straně utekl, ale Mason Holgate jej nakonec zastavil nedovoleným zákrokem a uviděl žlutou kartu.
88'
Hostující celek se snaží být co nejvíce na míči a drží jej na své polovině.
87'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Joshua King.
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Hélder Costa.
86'
Posléze přišel rychlý protiútok Evertonu a přečíslení, ale Ilan Meslier podržel naděje Leedsu dobrým zákrokem proti zakončení Dominica Calvert-Lewina!
85'
A nakonec přišel nebezpečný centr na zadní tyč, ovšem s ním si právě Yerry Mina poradil.
84'
Nyní už ale přišel faul a to Yerryho Miny na Tylera Robertse. Everton tak má k dispozici volný kop z levé strany.
83'
Jack Harrison se snažil po levém křídle prodrat přes Masona Holgatea, ale ten si s ním možná za pomoci faulů poradil, ovšem bude to jen odkop od brány Olsena.
81'
The Toffies se snaží konec tohoto utkání co nejvíce rozkouskovat a zpomalit tempo hry.
80'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Michael Keane.
79'
Luke Ayling byl u míče příliš pozdě a za šlapák na nohu Lucase Digného uviděl žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Ezgjan Alioski, přichází Pablo Hernández.
77'
Gylfi Sigurdsson nedokázal vykombinovat soupeře na jeho polovině a přišel o balón.
75'
Dominic Calvert-Lewin se už dostal s míčem pouze do zámezí, ale nakonec sudí odpískal faul domácího hráče a Everton bude opět u balónu.
74'
Mason Holgate vybojoval autové vhazování u rohového praporku na polovině soupeře a se vhozením míče zpátky do hry rozhodně nespěchá.
72'
Stuart Dallas následně dokázal odcentrovat do vápna na hlavu Patricka Bamforda, ale jeho zakončení skočilo jen na horní tyč a do zámezí!
71'
Poté se k balónu sice dostal Leeds, ale ten si s ním zatím jen přihrává na polovině soupeře.
70'
Everton se dostal k míči na polovině soupeře, ale nedostál se s ním nijak moc daleko.
69'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Tyler Roberts.
67'
Nyní se hra trochu uklidnila, což Leedsu moc nevyhovuje, jelikož ten potřebuje vstřelit stěžejní branku.
65'
Richarlison nabral velkou rychlost, ale jeho rána zpoza šestnáctky skončila dva metry vedle pravé tyče.
64'
Hostující brankář ale nakonec bude moct pokračovat v utkání a Everton bude u balónu.
63'
Ovšem po třech fantastických zákrocích je právě hostující gólman Robin Olsen ošetřován, neboť má něco s prstem.
62'
Následně se domácí dostali do obrovských šancí, ale ani jedna neskončila gólem, což je neuvěřitelné a brankář Evertonu Robin Olsen je momentálním hrdinou! Nejprve dokázal vyrazit sraženou střelu Raphinhi a posléze také dorážku Mateusze Klicha. Po pár chvílích ještě pálil z voleje Jack Harrison, ale i jeho vychytal!
61'
Balón skončil pouze v zámezí hrací plochy a Leeds United má k dispozici autové vhazování.
60'
Hodina hry je u svého konce a Everton nadále vede, ale nyní už pouze o gól.
58'
Posléze sice hosté získali volný kop, který ne zrovna dobře trefil Luke Ayling, ale Everton se k nějakému zakončení nedostal.
57'
Everton se nad poprvé ve druhé půli dostal do šestnáctky soupeře, ale přízemní centr Abdoulaye Doucourého zachytila obrana Leedsu.
56'
Luke Ayling si dělal místo na hranici vápna pro centr, ale v tom mu soupeř zabránil. Následně přišel rychlý protiútok, který ale jen faulem zastavil Kalvin Phillips.
55'
Ovšem obrana Evertonu dokázala odvrátit hrozící nebezpečí ze strany domácího mužstva, ale Leeds je znovu u míče a také ve velkém tlaku.
54'
Yerry Mina se dopustil dalšího faulu, tentokrát to bylo na Ezgjana Alioského a Leeds má k dispozici standardní situaci.
52'
Stuart Dallas po parádním sklepnutí Alioského pálil ze střední vzdálenosti, ale trefil jen hostujícího obránce.
51'
Domácí celek vstoupil do druhé poloviny utkání velice namotivován a v šatně to tak musel být velký průvan a povzbuzení.
50'
Yerry Mina se dopustil faulu ve středu hrací plochy na Stuarta Dallase, ale vše se obešlo bez žluté karty.
48'
Leeds právě vstřelil branku!
Domácí celek snižuje stav utkání na 1:2! Mason Holgate si velmi špatně poradil se skákavým míčem uvnitř vlastního vápna a na konec se k němu dostal Patrick Bamford, který ho posunul RAPHINHOVI a ten zakončil přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Patrick Bamford.
47'
Jack Harrison se snažil z levé strany svým centrem najít spoluhráče, ale ten se nedokázal procpat do zakončení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:35.
První poločas je u svého konce a Everton vede nad Leeds United poměrem 2:0. K vidění byl velmi atraktivní poločas, který zahájil prvním gólem už v 9. minutě Gylfi Sigurdsson. Po chvíli byla k vidění šance na obou stranách, která gólem ovšem neskončila. V 19. minutě mohl srovnat skvělou střelou z voleje Ezgjan Alioski, ale napálil pouze tyč. O pár minut později si Robin Olsen připsal skvělý zákrok. A nakonec se ve 41. minutě trefil Dominic Calvert-Lewin a poslal Everton do dvoubrankového vedení.
45+2'
45+2'
Nyní už se opět pokračuje a Everton zvolil jen přihrávku na svého brankáře Olsena.
45+1'
Hosté nadále zůstávají u míče, ale hra je posléze přerušena, neboť Stuart Dallas zůstal po souboji s Gomesem ležet na hrací ploše.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
45'
Lucas Digne hledal ve vápně Yerryho Minu, ale ten se nakonec nedostal přes domácího obránce do zakončení.
45'
Kalvin Phillips jasně zatáhl za dres Gylfiho Sigurdssona a hostující mužstvo má k dispozici standardní situaci.
44'
Po faulu domácího hráče budou u míče The Toffies, které po chvíli získali také autové vhazování.
43'
Posléze se Leeds sice dostal k centru z levé strany, ale ten skončil pouze v rukou připraveného gólmana Robina Olsena.
41'
Everton právě vstřelil branku!
Hosté před poločasem zvyšují svůj náskok na dvě branky! Centr Gylfiho Sigurdssona z rohového kopu prodloužil na zadní tyč Ben Godfrey a tam zakončoval z bezprostřední blízkosti DOMINIC CALVERT-LEWIN. Asistence: Ben Godfrey.
40'
Dominic Calvert-Lewin si v souboji s Luke Aylingem dokázal poradit a vybojoval tak pro Everton rohový kop z levé strany.
39'
Mateusz Klich se tentokrát dopustil jen faulu na polovině soupeře a je to spíše Everton, který poslední minuty drží míč na kopačkách.
37'
Ilan Meslier musel být opět ve střehu, protože z pravého kraje centroval do vápna Mason Holgate, ale míč skončil znovu v moci brankáře Leedsu United.
36'
Abdoulaye Doucouré skvěle vybojoval míč ve středu hrací plochy, který posunul na Dominica Calvert-Lewina, ale jeho následná rána skončila mimo bránu.
34'
Nejprve centr ze strany domácích dokázal odvrátit Yerry Mina a posléze byl podkopnut Richarlison, což sudí viděl a také odpískal.
33'
Abdoulaye Doucouré se snažil procedit míč skrz obranu na Dominica Calvert-Lewina, ale tomu se balón odrazil od paty jen k soupeři.
32'
Mason Holgate se sice rozčiluje na výrok pomezního rozhodčího, ale bude to pouze odkop od brány Leedsu.
31'
Dominic Calvert-Lewin vybojoval míč, který posunul na Richarlisona, jenž se snažil najít na vzdálenější tyči Gylfiho Sigurdssona, ale domácí obránce mu to skluzem překazil. Navíc se odpískal ofsajd Evertonu.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Everton vede na půdě Leedsu 1:0. Utkání je ovšem zatím hodně vyrovnané a k vidění jsou šance na obou stranách.
29'
Everton se ale okamžitě dostal k míči a Gylfi Sigurdsson posléze šteloval svou mušku, ale jeho rána z dvaceti metrů letěla přesně do rukavic Ilana Mesliera.
28'
Dominic Calvert-Lewin číhal ve vápně na centr svého spoluhráče, ale ten stoper Leedsu dokázal odkopnout.
26'
Ovšem rohový kop domácího mužstva tentokrát nepřinesl nic nebezpečného a posléze se Kalvin Phillips dopustil faulu.
25'
Fantastický zákrok Robina Olsena, který dokázal vyrazit nebezpečnou hlavičku Pascala Struijka! Následuje rohový kop Leedsu.
23'
André Gomes podklouzl na hranici hrací plochy a Leeds tak zadarmo získal míč a posléze také standardní situaci z levé strany.
22'
Luke Ayling předvedl skvělou práci směrem dozadu a obral o míč Abdoulaye Doucourého, který se snažil něco vymyslet po levé straně.
21'
Leeds United ovšem poslední minuty převzal iniciativu a snaží se dobýt branku soupeře z Liverpoolu.
19'
Tak tohle mohl být gól měsíce, jelikož centr Raphinhy letěl mimo vápno, kde byl připraven na střelu z voleje Ezgjan Alioski, ale jeho rána skončila pouze na levé tyči!
18'
Leeds United se dostal z pravé strany do vápna, kde Patrick Bamford vybojoval pro svůj celek další rohový kop.
16'
Jack Harrison se stal první potrestaným hráčem žlutou kartou v tomto utkání, když podrazil soupeře.
15'
Ilan Meslier si tentokrát lehce poradil s centrovaným míčem soupeře a rozehrál novou útočnou akci Leedsu po pravé straně.
14'
Ovšem ani druhá standardní situace Leeds United nepřinesla nějaké nebezpečí a soupeř dokázal odklidit balón do bezpečí.
13'
Roh se bude opakovat, akorát ze druhé strany, jelikož centr odvrátil hostující obránce Yerry Mina do zámezí.
12'
Hra se posléze okamžitě přesunula na druhou stranu a Mateusz Klich zkoušel zakončit technickou střelou ke vzdálenější pravé tyči, ale také Robin Olsen předvedl jistý zákrok a následuje rohový kop!
11'
Následná akce už ale skončila střelou, ke které se z hranice vápna dostal Dominic Calvert-Lewin, ale jeho přízemní pokus k pravé tyči chytil Ilan Meslier.
10'
Znovu se Everton snažil dostat dopředu, ale tentokrát se to po pravém křídle hostů nepovedlo.
9'
Máme tady úvodní branku tohoto klání, kterou dává hostující celek! Lucas Digne se dostal k centru z levé strany, kterým našel na hranici malého vápna zcela nepokrytého GYLFIHO SIGURDSSONA, jenž zakončoval z bezprostřední blízkosti a Ilan Meslier neměl šanci zasáhnout. Asistence: Lucas Digne.
8'
Dlouho ovšem hostující celek u míče nepobyl a tentokrát se o autové vhazování na domácí polovině postará Luke Ayling.
7'
Na začátku utkání je zatím k vidění spíše opatrná hra a tentokrát skončil balón z nohy Ilana Mesliera jen v zámezí. Everton se tak postará o jeho vhození zpět do hry.
5'
Abdoulaye Doucouré raději uprostřed hrací plochy nic neriskoval a poslal balón na své obránce před napadajícím útočníkem Leedsu.
4'
Robin Olsen v bráně hostů si musel pospíšit se svým odkopem po malé domů, při kterém ještě uklouznul, ale nakonec se pro Everton vše v dobré vyřešilo.
3'
Domácí celek to tentokrát zkoušel po pravé straně, ovšem tam nebylo přes Lucase Digného místo a Leeds tak vrátil balón ke svému brankáři.
2'
Ovšem následný rohový kop skončil pouze na hlavě hostujícího obránce a Everton se dokázal ubránit první standardní situaci soupeře.
1'
Hned v první minutě se Leeds dostal ke střele, která ale byla zblokována a následuje tak rohový kop z pravé strany.
1'

Leeds United: Meslier – Ayling, Struijk, Cooper (C), Alioski – Phillips – Raphinha, Klich, Dallas, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Casilla – Cresswell, Costa, P. Hernández, L. Davis, Jenkins, Huggins, Shackleton, T. Roberts.

Everton FC: Olsen – Holgate, Y. Mina, Godfrey, Digne – A. Doucouré, G. Sigurdsson (C) – Iwobi, A. Gomes, Richarlison – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Virginia – Coleman, Bernard, Delph, Davies, M. Keane, Nkounkou, James Rodríguez, J. King.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Everton FC

Everton během podzimu bojoval chvílemi i o pozice zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. V posledních týdnech sice začal ztrácet (čtyři získané body z posledních čtyř kol) a byť má ještě dva dohrávané zápasy k dobru, tak se jedná o velmi těžké duely s Manchesterem City a na Aston Ville.

Aktuálně jsou Toffees na osmém místě se ztrátou šesti bodů na Leicester, avšak jak už bylo zmíněno, disponují ještě těmi dvěma zápasy k dobru.

Hlavní údernou silou týmu je Dominic Calvert-Lewin, autor jedenácti branek, ovšem v současnosti je vůbec jediným hrotovým útočníkem v týmu trenéra Carla Ancelottiho. Na chybějícího parťáka ke Calvertu-Lewinovi Everton doplatil v minulém zápase, kdy překvapivě prohrál 0:2 s Newcastlem a Ancelotti neměl během zápasu možnost útok vhodně doplnit z lavičky. To by se mělo změnit po příchodu Joshuy Kinga, ten ale po příchodu v závěru přestupního termínu dnes ještě není k dispozici.

Evertonu se také zatím daří více na hřištích soupeřů, kde je čtvrtý nejlepší v lize s bilancí 6-1-2 z dosavadních devíti zápasů. Plný bodový zisk přivezl i z posledních tří zápasů na hřištích soupeřů.

Ancelottimu dnes bude chybět dlouhodobá jednička Jordan Pickford, jehož trápí žebra a nahradí ho Robin Olsen. Po zranění ze začátku prosince se do nominace vrací Fabian Delph, ale k dispozici stále nejsou zranění Allan (zadní stehenní sval) a Jean-Philippe Gbamin (achillovka).
Leeds United

Nováček z Leedsu si vede velmi zdatně, když v dosavadních dvaceti kolech už devětkrát zvítězil a s vyrovnanou bilancí 9-2-9 je v klidném středu tabulky, aktuálně na jedenáctém místě, když na sestupové pásmo disponuje už patnáctibodovým náskokem. V posledních dvou kolech přivezl plný bodový zisk z Newcastlu (2:1) a Leicesteru (3:1), který byl před vzájemným zápasem na třetím místě tabulky.

Pod trenérem Bielsou hraje Leeds velmi atraktivní fotbal, dosud vstřelil jen o dvě branky méně než vedoucí Manchester City, výraznou měrou k tomu přispěl jedenáctibrankový Patrick Bamford.

Leedsu se ale zatím daří více venku než doma, kde s bilancí 3-2-4 je až patnáctý, ze hřišť soupeřů přivezl o sedm bodů více.

Marcelo Bielsa se dnes musí obejít bez Rodriga, španělský záložník v nedělním utkání v Leicesteru utrpěl svalové zranění a zatím čeká na konečnou diagnózu. Nejistý je také start Bamforda a Raphinhy, kteří mají menší zranění a o jejich startu se rozhodne v den zápasu, mimo hru zůstávají Llorente, Koch, Berardi a Forshaw.
Ve 22. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Leeds United a Everton FC. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.